RI Je* r Café Gerrit Arts Verhuisd Algem. Vergadering Controle Boerenleenbank Ri. Werklieden MANNENKOOR P. WIA ES SEN een Poetsvrouw A. van Ham fh. Pouwels Kerstversieringen, Kerst- en Nieuw jaarskaarten. PETER HENDR1X een partij b ggen Reuzen voorraad KIDMPIN Th. Pouwels, Hofstraat Venraj PETER Zeer Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Wekelijksch babbeluur bij den Barbier. Districts-arbeidsbeurs a. d. fabriek te Leunen Donderdag 22 Dec. aimiiMOTim VENRAY. vereeniging ,,St. Jozef" Cursus Schoenmaken Venray VENRAY's is vanaf heden geplaatst in maken van alle soorten MEUBELEN, alsook Timmerwerk G-evraagd Stationsweg 6. dr. dennenschansen Grof Zout per 100 pond f 4.65, Fijn zout per 100 pond f 4 25 Steenen Vetpotten ONTVANUFN Te Koop een dragend varken film rli „Gazelli barends wordt. Gaat Venray aan een andere politiek, DAN GAAT VENRAY VERLOREN Vervolg zie bijvoegsel VENRAY, 17 December 1927. Aangifte dienstplicht. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de mannelijke personen, die in 1909 zijn geboren, dat zij zich moeten aangeven voor den dienstplicht in Januari a.s. Speciaal zal hiervoor zitting worden gehouden op 6 Januari a s. en wel Voor hen, wier namen beginnen met een der letters AK van 910 uur. Voor hen, wier namen beginnen met een der letters LR van 10—11 uur. Voor hen, wier namen beginnen met een der letters SZ van 1112 uur Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten Raadhuize. Venray, 14 December 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN DE LOO. Dringende bede om hulp. De winter is ingetreden en met hem voor velen een tijdperk van kou en ontbering Nu is tevens de lijd geko men om zijn naastenliefde en liefda digheid te loonen. Wij doen naast zoovele arme men- schen ook een beroep op de hulp der grooten, zoowel als op die der kleinen Met weinig zijn wij tevreden. Met den afval uwer tafel, uitgestrooid op een sneeuwvrij gemaakt plekje zijn wij geholpen en voor ondergang gevrij waard. Bij 't aanbreken der lente zullen wij U ervoor beloonen en nu reeds den danK van »De arrne overwinterende vogels" Blijkens achterstaande adverten lie is door de Biljartclub »G. O. G.' alhier een Biljartwedstrijd uitgeschreven in het café G L. Verbeek. Wij raden liefhebbers van biljarten aan, de prachtige prijzen eens te gaan bezichtigen, dan zal men vanzelf een kans wagen. Naar we vernemen werd aan het bestuur der St. Vincentiusvereeniging alhier, door een persoon een van f 500 geschonken. WILLEMS ontvangt vanaf heden aan het Station alhier wederom stroo met één band. (Adv.) Gisteren werd ten Raadhuize alhier aanbesteed het vrachtwerk der Gasfabriek. Ingeschreven werd door P. Baeten f 8 per 10000 K G. vanaf Station Venray f 20 lospl. Maashees f 15 vervoer teer en amo niakwater naar Slation Venray. Door J. Boom, Brukske resp f f 16 en f 9 Bij zekere V. aan den Maas heesche weg, die pas eene andere woning had betrokken, werden deze week 's nachts een drietal ruiten inge gooid Door onze gemeentepolitie werd een persoon bekeurd wegens het laten losioopen van kippen op bezaaiden grond. Tegen een bewoner van de Heijde werd proces verbaal opgemaakt wegens het slachten van een varken zonder vergunning. Deze week werd door den jager H. Willems alhier een valk geschoten, die hier zeer zeldzaam voorkomen. Het dier had eene vlucht van 1,20 M en werd gescholen, toen het bezig was een prooi te zoeken onder een kippenstapel Om de zeldzaamheid zal deze voge. worden opgezet. In verband met het niet aan nem van zijne benoeming als onderwij zer alhier, door den heer Gelissen uit Roermond, wegens zijne benoeming elders, is tot onderwijzer alhier benoemd den heer P. Janssen. Door de Rijksschool vcor Schoen makers te Waalwijk, zal op de Dins dagen, aanvangende op 17 Januari 1928 te Venray een cursus worden gegeven in onderwerk maken. De kosten van dezen cursus zijn f 10. Voor minvermogenden kan een biilijker regeling getroffen, terwij! voor onver mogen den vrijstelling kan verleend worden Deelname aan dezen cursus is vrij Eiscben zijn eenige bedrevenheid en in het vak werkzsam Zie verder advertentie. OOSTRUM. Door de Handboog- schutterij »St. Antonius" Halfweg, besloten om op 12 en 13 Febr. a een Tooneeluitvoering te geven in het lokaal van H. Gremers. I40LTHEES. Op 29 Jan. en 2 Febr. a s. zal do«>r onze Fanfare een concert met tooneeluitvoering gegeven worden Als hoofdnummer wordt opgevoerd het tooneelspel ^Miskende trouw.'' HORST. De gehouden collecte voor de R K. Universiteit, bracht voor de parochie Dorp een bedrag op van ruim f 600 BLERICK. Den heer H alhier, welke de vorige week Donderdag wegens ernstige brandwonden naar het R.K. Gasthuis te Venlo werd gebracht, is aldaar aan de gevolgen ervan over leden. VENLO. Toen Zondagavond, te Venlo, een meisje boodschappen deed, werd het in de Begijnengang aange vallen door een jongen, die het kind een zilveren kettinkje, dal zij om den hals droeg, en waaraan twee zilveren medailles bevestigd waren, van den hals rukte en toen er van door ging. Pater J. Timmermans C.S.S.R. f Terwijl in alle parochieën van Venlo sinds Zaterdagavond de H. Missie wordt gepreekt en de geloovigen onder leiding der missionarissen de uitersten van den mensch, dood en oordeel overwegen, werden zij Woensdag even na den middag diep getroffen door het plotse ling sterven van een der eerw. Paters, die de Missie prediken. Omdat de eerw. missionaris zich niet wel gevoelde, wilde hij zich te voet naar den dokter begeven. Op straat is hij echter in elkaar gezakt en was zoo goed als onmiddellijk een lijk. J.l. Maandag was PaterTimmermans I jaren geworden. Hoewel nog be trekkelijk jong had hij een leven vap veel arbeid achter zich. Pater Timmermans was geboortig van Boxmeer, waar zijne 75 jarige moeder hem overleeft TEGELEN. Bij de door den architect Grubben te Blerick gehouden aan besteding van den bouw van een groote bazar met heerenhuis voor rekening van den heer H. Lengs, alhier, was gste inschrijver de heer Bouts, Maasniel, voor de som van f 51.890. De moord te Biesland. Dinsdag werd voor de rechtbank te Maastricht behandeld den opzienbaren- den moord op den 17-jarigen bakkers knecht J. Moermans, wonende te Biesland (gemeente Maastricht), welke jonge man in den avond van 29 Aug, omstreeks half negen, in de nabijheid van zijn woning, nabij de St, Servalius bron, door een persoon, die een geopend mes in de hand hield, met dat mes boven het linkeroog in het hoofd is geslagen, zoodat het lemmet van het mes tot in de hersens doordrong. De jonge man is door verbloeding in de hersens gestorven. Eisch tegen C ter zake van doodslag een gevangenisstraf van 15 jaren Aan de gevolgen overleden. In de Domaniale Mijn te Kerkrade geraakte de houwer Vleuzels uit Spekholzerheide bekneld tusschen twee kolenwagentje8 Woensdag is de man in het hospitaal te Kerkrade overleden orana Door hel college van commissarissen der Brandassurantie var» den N(oord- Brabantschen) C(hristelijken) Boeren bond) zijn om te beginnen 2000 hand- bluschapparalen van 10 liter inhoud ieder, aangeschaft, welke onder de verzekerden op de dorpen in Noord- Brabant zullen worden gedistribueerd. Het bestuur van bovengenoemde assurantie dringt er voorts in een schrijven aan de gemeentebesturen in Noord Brabant op aan, zich een of meer grootere appsralen aan te schaf fen waardoor dan een behoorlijk brand- blu8chnet in de provincie zal worden verkregen. utW UUJUItl 111 r HllUll, HIP voor Gerard Trijnes. Zaterdag Vigilie voor het Hoogfeest van Kerst mis, gebodeD Vasten en onthouding van vleesch- spijzen. Zaterdag a s. wordt biecht gehoord van 36 en half 7 tot hall 9, niet later. Voor de kinderen alleen 's morgens van 11 tot half 1. Zaal in het Patronaat. Om 9 uur 3. Mis en Algemeene Vergadering voor de leden der Derde Orde. Herdenking der dooden. Pauselijke zegen. Maandag half 7, 7 uur en half 8 H Missen voor Johannes Hoedemakers als lid der Aarts broederschap. Dinsdag half 7, 7 uur en half 8 H. H. Missen voor alle overledenen der Aartsbroederschap. In den loop dezer week zal in Venray de jaar- lijksche korentermijn worden gehouden. Verlaging «Ier ry wielbelastiug. De Tweede Kamer heeft Donderdag» middag z h s het weisontwerp aange» nomen, waarbij de Rijwielbelasting van f 3 wordt gebracht op f 2,50, nadat tevoren een amendement Hiemstra, ten doel hebbend de belasting te. bepalen op f 2per jaar met 56—18 stemmen was verworpen. Het zevende leerjaar. Het wetsvoorstel Atbarda, inzake de wederinvoering van het 7e leerjaar op 1 Januari 1928 is in de Tweede Kamer verworpen met 5239 (voor stemden de S D A P., de V.D de Vrijheidsbond en dd heer Arts. Kinderpostzegels. Met ingang van Donderdag zijn op alle postkantoren in Nederland weder om kinderpostzegels verkrijgbaar ge steld. Werkverschaffing. De gemeenteraad van Deurne besloot deze week ter verschaffing van werk een honderdtal Hectaren veengrond gelegen nabij de Krayenhut, te laten ontginnen. Hierop zouden dan een 10 tal boerderijen gesticht worden. Het werk moet met de schop worden uitgevoerd. De ontginningskoslen per H.A. zullen ongevser f 700 bedragen Daar deze ontginning met rijkssteun zal wordt uitgevoerd, is er'dikwijls de voorwaarde aan verbonden ook werk loozen uit andere gemeenten te werk. te stellen. Er is een eenheidsprijs voor arbei ders, onverschillig uit welke gemeente zij komen. Byzonder Onderwijs te Vierlingsbeek. Ingaande 1 Januari van het volgend jaar wordt de O L School omgezet in een Bijzondere School. Aan het onder wijzend personeel werd in verband hiermede ongevraagd eervol ontslag toegekend Het ys. Het Reitdiep en het Noord»Willems- kanaal zijn voor de zeilvaart gestremd. Het Damslerdiep Groningen»Appinge dam ligt eveneens dicht. Een boete van f 27.000 geöischt tegen de Ned. Spoorwegen. Door den rijksadvocaat, mr. G Zinnicq Bergmann te 's Hertogenbosch werd voor de Bredasche rechtbank een geldboete geëischt van f 27 000 tegen de Nederlandsche Spoorwegen, omdat deze maatschappij voor export aan de Nederlandsche douane een wagon hsd aangegeven als bevattende meel, terwijl de inhoud inderdaad uit suiker bestond. De officier van justitie eischte een subsidiaire hechtenis van één dag Staking. De schoenfabrikanten te Hilvarenbeek stellen aan de arbeiders voor de staking en uitsluiting aldaar onder bepaalde voorwaarden onmiddellijk op te heffen Het veer by Wyk by Duurstede. Het Lekveer bij Wijk bij Duurstede is verpacht aan d- n heer G M. van Zanten te Beusichem voor f 10.333 Twaalf jaar geleden bracht de verpachting f 2 220 op. De moord door vergiftiging op kapitein Queck te 'sHage. Voor het Hoog Militair Gerechtshof te '8 Hage werd tegen den majoor van den Geneeskundigen dienst dr. J. Graf levenslange gevangenisstraf geeischt wegens moord door vergiftiging vaD Kapitein Queck. Middag Pietarsen. Goeden middag mijnheer. Echt winlerweertjp, vindt U niet En toch kun je van een goeie, strenge winter niet meer spreken, zooals we die vroeger hadden. Drie, vier weken ijs één stuk, beteekende toen niets. En nu mag je blij zijn, als je ijs ziet. Wat U Neemt U plaats, mijnbeer? Ja, ja, het ia tegenwoordig een rare tijd. Elke week'n paar ongelukken, moorden, inbraken en meer van die zaken zijn heel gewoon. Wat gaan ze de Mijnstreek te keer. Voor vier inbraken in één nacht, draaien ze hun hand niet m9er om. Mes goeu, mijnheer? Da heeren inbrekers komen zelfs met den trein om hun slag te slaan Een paar dagen geleden werden er te Heerlen twee gearresteerd, die een re volver, dolkmes en inbrekerswerktuigen bij zich hadden. Ze verklaarden naai de mijnstreek gekomen te zijn omwerk te zoeken. Nu vraag ik U, wie gaat nou op werk uit met zulke dingetjes in zijn zak. Ik herinner me nog uil mijn jeugd, dat ze me thuis naar Roermond stuurden om een baas te zoeken Met een zakdoek vol boterhammen, een geboortebewijs, een bewijs van goed gedrag en twee grosschen tippelde ik er naar toe. Jan, zeep jij mijnheer eens even in Gelukkig, dat de burgerwacht al op eenige plaatsen besloot om'nnachls te patrouilleeren, Het is toch maar 'r nuttige instelling en ik vind hei ech jammer, dat ze op de rijkssubsidie zoo veel beknibbelen. Enfin, dat is voor mij allemaal hoogere politiek. Mijnheer, komt U maar gerust binnen, U bent zoo aan de beurt. Om nog eens op moorden terug te komen, van do week zijn er maar even drie voor de rechtbank behandeld, de eene nog al erger en gemeener uit gevoerd als de andere De kranten heb ben er vol van gestaan en mijn vrouw was dien avond niet te spreken, zoo druk a 19 zö het had Ik waag me er maar niet aan Geef mij dan liever een spannende feuilleton, dan weet je vooruit, dat het toch maar verzonnen is. Me dunkt, dat je je echt griezelig moet gevoelen, els je al die rechtbankverslagen hebt door geworsteld. Het eenig3te wat ik er van weet, is dat ze voor mijn collega in Roer mond levenslang, voor dien majoor in Den Haag idem en voor den moord op den Cannerweg in Maastricht 15 jaar geëischt hebben. Of ze het echter krijgen, is nog een groote vraag, Snor bijknipper», mijnheer? En hoe vindt mijnheer de prestatie van onze voetbalclub D.S O. Of doet U niet aan sport? Ik moet zeggen sinds D.SO zoo aan den gang is, het» ik nog geen wedstrijd overgeslagen en ik weet tegenwoordig evenveel van goal off side en freekick als de beste voet ballers. Ja, ze houden zich wat. kranig onze Venrayenaars. Ze hebben nu al elf punten uit zes wedstrijden. Lust U nog peultjes? Als ze zoo doorgaan, worden ze vast en zeker kampioen. Ziezoo U bent klaar. Jan, borstel jij meneer even af. Dag, mijnheer, tot de volgende week Worden gevraagd (Nieuwe aanvragen) 1 kleermakersknecht, broek en ve9t kunnende maken 1 winkelknecht, kunnende fieisen 1 9igarensorteerder, moet kunnen plak ken en pakken 1 sigarenringer of ringster 1 timmermansknecht, ha'fwas v Venray 1 bekw. timmermansknecht v. Bergen(L) 3 burgerdienstmeiden voor 1 Jan. a.s. Bieden zich aan (Nieuwe aanbiedingen) 3 schildersknechts, 3 opperlieden, Boschwerkers. 1 huisnaaister 2 jongens voor boerenwerk. 1 gezin voor op ontginning, 85 grondwerkers of losse arbeiders 1 bejaarde melkknecht KIRmiJKE BISHSTEX VSXSAY Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congregatie en collecte voor St. Petrue Liefdewerk, half 3 Herhalingscatechismus. Maandag hall 8 Jaarg. voor Gerard Buggems en AllegoDda Janssen, 8 uur Jaarg. 2e klas *oor de vrouw van Jacobus Willems, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Henrica van Valkenburg, huisvrouw van Alexander van Drunes. Woensdag halt 8 leesmis,- 8 uur Sol. Jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Ant. van Valkenburg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld Jaarg voor de overleden familie Oden- hoven en Swinkels, 8 uur Jaarg 2e klas voor Henri Esser en echtgenoote Vrijdag bah 8 besteld J^arg voor de overleden BÜB03BUJKIS STA3D VIXRAY. van 9 tot 16 Dec. GEBOREN Gerardus A Janssen Ysselsteyn Mathias H- van Kessel, Overl. weg Jacoba J. H. Philipsen, Ysselsteyn OVERLEDEN Johannes Hoedemaeckers, echtgen. van H. Kersten, 74 jaren, landb, Merselcsche weg 2 patiënten St Servatiusgesticht voor de des avonds 7 uur in Café „de Engel". Alle deelnemers worden drin gend verzocht aanwezig te zijn. Nieuwe leden kunnen zich nog op deze vergadering aan melden. Het voorloopig Bestuur. De voorschotnemers worden er aan herinnerd, dat de ver schuldigde RENTE over 1927 op 31 December a.s. betaald moet worden. Namens het Bcsluur, 17 H. JANSSEN, Dir. V" ergadering- op MAANDAG 19 DECEMBER, 's avonds half 8, Zaal Kruisver bond. De ZeerEerw. Heer Geurts zal een zeer interessante godsdienst les geven met als onderwerp »De Ziel van den mensch". Na de vergadering bestaat ge legenheid zich op te geven voor het dokters en apothekersfonds. Hiervoor is noodig de trouwboek jes mede te brengen. Geen enkel lid verzuime deze belangrijke en nuttige vprgadering, 27 HET BESTUUR (Onderwerkmaken) Aanmelding tot, deelname op MAANDAG 19 DEC vm. 11 uur in Hotel SCHAEFFERS, School straat, Venray. Aanmelding van NIEUWE LEDEN kan geschieden eiken Woensdagavond in 't repetitie lokaal Hoenderstraat, of bij 15 HET BESTUUR Henseniusplein. Ondergeteekende maakt langs dezen weg bekend dat hij van af heden zich in de gunst van eenieder aanbeveelt voor het en alle mogelijke reparatiën. Voor degelijk en net werk wordt ingestaan. Minzaam aanbevelend, Groote Straat 13. voor het schoonhouden der Schoollokalen van de op 1 Jan. 1928 Ie openen Bijzondere La gere School Venray—Kom. In diensttreding 1 Jan. 1928. Gegadigden kunnen zich aan melden vóór 18 December a.s. bij F. Vermaaten, Secretaris van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur alhier. 20 In aansluiting op bovenstaan de, durft ondergeteekende den Heer Maessen in ieders gunst aanbevelen, daar jarenlange on dervinding hem heeft bewezen dat hij is een degelijk vakman De Overste v.h. St. Servatiusgesticht 36 Venray. van Maasheezer weg 46 n Mandenmaker. Aan hetzelfde adres te koop Zuiver Boekweitmeel p.pd. 13 ct Weitebloem per 100 pd. f 10 - alle soorten, alle grootten. Alle soorten KRUIDEN, droge darmen, enz. Hofstraat. 23 een prachtsorleeering in Patersetraat 9 18 TB KOOP 3 dragende varkens 10 en 13 weKen dracht, bij Philipsen-Custers, Ysselsteyn. 8 TB KOOP3 bij L. Oeurts, Caslenray. TB KOOP 1000 kg. mangel- wortelen bij W. Jacobs, Stationsweg. 14 weken dracht, 3de worp, ook te ruilen tegen een vet varken bij JAC REIJNDERS, Leunen. witte, zwarte en gekleurde. Alles eigen lakwerk. riempjesnageltjes, hakriempjes, 30 klompenlak. Lage prijzen. Aanbevelend, den beroem hoofdrol In hel imen MA hebben ile a Schitterend* ;prO' keering, eet Alleen de waard MEDEDE si het ons nietrlede stelling te g Filrr Den bezoekt|ecl8 ling waren dat wij hen moesten bar De verkocjn e stelling van aan de caas 't O bei ZIE Ailf I uger edefl ;riir President H. TIMME in de Co ILI Maant )e ha 3F Fragme W Molena e Droomi De Mo Grietje (de 1. 2. 3. 4. 5. 6. Liedeke hil Komedie Janssen Mevr. Paul, li Julia, h de Rozebo Mies Si :e Het concert |b voor lio Prijzen der Plaat6bespre di Carbid Zaklantaar Solar Handwarm Kerstgroep Zie Etalagi

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2