KINKHOEST zij ELS P. D. W Stél Mr. F.i^ans '1 gemeuhit en si ir kostlied(|aa Oirl. Bék sloopt het geste! AKKER'5 ABDUSmOOP Uit de Landbouwwereld Gemengde Berichten. Marktberichten Notait. BOC1 Het Lik Alle Moeders, laat U toch niet wijsmaken, dat de kinkhoest drie tot vijf maanden lang de verzwakte lichaampjes van Uw kinderen moet teisteren. Al vertelt men U, dat de „ervaring" de nood- zakelijkheid van dien langen duur heeft bewezen, diezelfde ervaring heeft aangetoond, dat Akker's Abdijsiroop, bereid uit versche plantensappen, dien duur belangrijk kan verkorten. Akker's Abdijsiroop lost het vastzittende slijm op. zoodat dit gemakkelijk wordt op gegeven en tempert den hoest: zij versterkt het ademhalingsorgaan en verbetert het algemeen gestel door den eetlust te prikkelen. Bewaart Uw kinderen voor kinkhoest en de gevol gen daarvan. Geef hun onmiddellijk Voor de Borst. Per koker: f 1.50, f 2.75, f 4.50 Laat mij het doen, Jimmy, en ga jij er bij zitten. De heer meende, dat de nieuwe werkwillige van het recht van den sterkste gebruik trachtte te maken en zei daarom op barschen toon «Maak jij, dat je weg komt". Mijnheer, zei de jongen, u zal niet weten, dat Jimmy een heele maand in het ziekenhuis gelegen heeft en nog niet goed weer werken kan. Daarom help ik hem. Als wij andere jongens niets te poetsen hebben, dan helpen wij Jimmy Is dat waar, Jimmy? vroeg de heer. Zeker, mijnheer, antwoordde Jim my, terwijl hij zijn bleeke gezichtje naar zijn klant ophief. Als u het goed vindt, zal hij uw laarzen poetsen. O ja, gaarne. Maar zijn alle schoenpoetsers zoogoed voor je, Jimmy Ja, mijnheer, als ze zelf geen werk hebben, poetsen ze voor mij, omdat ik te zwak ben. En hoeveel procent van de ver dienste krijgen jelui daarvoor? vroeg de heer aan den grooten jongen, die hard aan 't borstelen was Wat bedoelt u, mijnheer? vroeg deze. Wel, hoeveel of jelui Jimmy van het loon geeft, en hoeveel je zelf be houdt O, dat zou geen kameraadschap wezen, als wij iets voor ons zelf be hielden. Wij nemen geen cent van het geld. Geven jelui dus alles aan J'mmy Ja, dat moest er eens een wagen, wat te nemen van een zieken, jongen. De laarzen waren klaar, en de heer reikte den schoenpoetser een dollar met de woorden Jij bent een flinke vent. Neem hier nu zelf de helft van en geef aan Jimmy de rest. Dat kan niet, mijnbeer. U bent een klant van Jimmy Hier, Jim, en hij wierp zijn kameraad hel geldstuk toe en snelde weg om een klant voor zich zelf te zoeken. Een ongeslepen diamant 1 zei de heer in zich zelf, toen hij verder ging. Wat onze landbouw in 1926 exporteerde. Onze landbouw drijft goeddeels op den export. Gaat het hiermee naar wansch, dan floreert de landbouw niet alleen, maar komt dit heel ons volk ten goede. Ondervindt echter de export moeilijkheden, dan wreekt zich dit ook op boer en burger. De Directie van de Landbouw publiceerde het Verslag over den landbouw in 1926. Wij geven daaruit het volgendeIn Juni 1926 verbood de Engelsche Re geering den invoer van versch vleesch voor hetgeheele vasteland van Europa, omdat volgens Engelsche autoriteiten die invoer gevaar opleverde voor het overbrengen der smetstof van het mond- en klauwzeer. Onze uitvoer handel werd door dezen maatregel ernstig getroffen. Dit komt slechts ten deele tot uitdrukking in de export cijfers, omdat de productie natuurlijk niet plotseling kon worden ingekrom pen. Er moest dus naar andere landen afzet worden gevonden, wat alleen mogelijk was door een sterke daling der prijzen. Er werd aan versch rund en kalfs vleesch uitgevoerd 15.364000 K.G. tegen 15 896000 K G. in 1925. Levend vee (slacht- en melk- en fokvee) werden uitgevoerd 9601 stuks tegen 16380 stuks in 1925. De uitvoer van versch varkensvleesch bedroeg ruim 28 millioen K.G. (in 1925: ruim 62 millioen), van gezouten daaren tegen (bacon) ruim 35 millioen K.G. (in 1925 bijna 18 millioen). Versch schapenvleesch werd geëxporteerd 6471 K.G. tegen 7736 K.G. in 1925ook hi«r dn* een belangrijke vermindering. De totaal-uitvoer van paarden daalde in 1926 verder, en bedroeg 9727 stuks tegen 11608 in 1925; de waarde der uitgevoerde paarden bedroeg f2 361000 tegen f 4 650000 in 1925 De productie van boter is in de laatste jaren geweldig toegenomen van 67 millioen K.G. in 1912 tot 93 millioen in 1926. Hiervan was bijna 75 millioen voorzien van het Rijksmerk De uitvoer van boter bedroeg in tonnen 45554, waarvan alleen Duitschland 33782 ton afnam In 1925 was hel exportcijfer 39494, dus in één jaar een zeer belangrijke stijging. De stijging der boter-produclie ging niet, zooals men zou kunnen denken, ten koste der kaasproductie, want ook deze ging zeer vooruitsinds 1925 van ruim 113 millioen tot ruim 122 millioen K.G., terwijl hel cijfer vóór den oorlog, in 1913. nog slechts 95 96 millioen K.G. beliep. Sedert 1921 n8m de boterproductie toe met ruim 38 pCt., dus met meer dan één derde, en de kaasproducti» met ruim 25 pCt. of ruim één vierde De export van kaas was in 1926: 84236 ton tegen 79902 ton in 1925; Duitschland kreeg er bijna 40 ton van. De toestand van den Tuinbouw in 1926. Over 't geheel was 1926 voor den Tuinbouw niet gunstig; minder voor- deelig dan 1925. Wel werd er van ver schillende groenten, alssla, uien, peen, tomaten en komkommers méér uitgevoerd dan in 1925, maar de totale uitvoerwaarde was wel 8 millioen of ongeveer 18 pCt. minder, n 1. ongeveer 44i/z millioen gulden. Ook de vroege aardappelteelt gaf onvoldoende uitkom sten er werd uitgevoerd voor f 6 878000, terwijl dit in het jaar te voren ruim 9i/4 millioen gulden bedroeg. In andere streken, waar aardbeien augurken en boonen een aanzienlijke plaats in de cultuur innemen, waren de fin. uitkomsten eveneensonvoldoende In de prov. Drenthe, o a. in den Z.-O. hoek, is men in de laatste jaren met groenteteelt begonnen: de oogstuitkom- sten waren gunstig, maar de verkoop op de veilingen gaf slechte resultaten. In Gelderland richtte het water aan verschillende bedrijven schade aan. In Noord-Holland breidt de teelt zich nog steeds uit, vooral aan den Langen- dijk In het Zuid-Hollandsche gebied der glascultuur wordt met den bouw- van kassen en warenhuizen voortge gaan, terwijl in vele andere bedrijven verwarmingsinstallaties werden aange bracht. Op Walcheren breidt de glas cultuur zich vooral uit. In 't voorjaar van 1926 werd op Zuid Beveland een Centrale Groentenvereeniging opgericht met afdeelingen in de onderscheiden dorpen. Ook in de omgeving van Venlo en Roermond werd aa» de groenteteelt nog aanmerkelijke uitbreiding gegeven. In Friesland werd met het oog op de uitbreiding van de teelt en den afzet van producten een tuinbouwvereeniging opgericht, werkende over Achtkarspelen Dantumadeel, Kollumerland en Tie tjerksteradeel. Ofschoon dus bijna aller- wege gewaagd wordt van uitbreiding, was de opbrengst van den omzet aan de veilingen aanzienlijk lagerbijna 80 millioen tegen 94i/z miliioen gulden in 1925, dus lbi/t pCt. minder I In alle provinciën, met uitzondering van Drente waar de cultuur nog an geringe beteekenis is, moest achteruitgang worden geboekt: aan de Langerdijker Groentencentrale bijna 17 pCt., aan de veiling te Grootebroek bijna 25 pCt aan de 5 veilingen te Beverwijk zelfs ruim 28 pCtterwijl de 12 veilingen der Vereeniging «Westland" een ver) minderden omzet van 15 pCt. hadden te boeken. Anderhalf procent is niet veel; evenwel beliep de vermindering van den omzet in de prov Zuid-Holland totaal een bedrag van ruim 5 en een half millioen gulden. Alles bij elkaar genomen, laat 1926 bij onze warmoezeniers geen blijde herinnering achter. Wenken en Mededeelingen. Nu er hier en daar nog al eikels zijn, is het goed te weten, dat men ze op een grooten zolder kan drogen en daarna dorschen. Ze worden hierdoor stuk geslagen en de harde schillen springen er af, welke men er uit kan drijven met een goeden wanmolen; die schillen zijn namelijk zeer slecht ver teerbaaf. Kippenhouders voederen hun hoen; ders nog heel vaak onoordeelkundig en dientengevolge niet voordeelig. Een samengesteld voer is 't bestvele landbouwaankoopvereenigingen leveren dit reeds naar beproefd recept Men kan ook zelf mengen, b v. in deze verhouding10 tarwe, 10 haver, 10 gerst, 10 maïs, 5 boekweit, 2i/j hennep, 2i/s zonnebloempitten. Dit is voor den komenden winter een uit stekend voer. «Ons keurvee bezit, wat veel menschen missen. Ik bedoel een stamboom, zooals gij zult gissen... En -zoo staat d'r afstamming vast als een rots, Juist hierop zijn velen onzer fokkers zoo Irolsch. Want nu hoeft niet de kooper hun woord te gelooven, Maar hij ziet, zwart op wit, Welke deugden het dier van zijn keuze bezit, En dit gaat vertrouwen te boven." Weel gij Weet gij, dat het dienspersoneeb dat allen, die in loondienst zijn, zich een rentekaart moeten aanschaffen, als zij 14 jaar zijn dat voor vrouwelijk huis personeel een zegel van 40 cent per week geplakt moet worden, zoolang de leeftijd van 21 jaar niet bereikt is, daarna van 50 cent; dat voor manne lijk personeel als regel noodig is een zegel van 40 cent beneden 18 jaar, van 50 cent van 18 tot beneden 21 jaar, en ■"an 60 cent boven 21 Weet gij, dat het verkeerd is, om in een kippenren zitslokken te maken, daar de dieren er dan licht toe komen om te rusten en niets te doen, in plaats van in beweging te zijn? Weet gij, dat de droogvoedermethode ook daarom zoo gemakkelijk is, omdat men den voederbak wel voor een week, zelfs wel voor een paar weken kan vullen, indien het geen broeierig weer is? Weel gij ook dit: Als de koe met de ooren schudt, het varken zijn staart krult, en de boer langs de kar loopt te fluiten, dat ze dan alle drie goed gemutst zijn En dat dan ook het vaderland al voor een grool deel gerust kan zijn Br. Pastoor P. F. Madou f Na een korte ongesteldheid overleed te Panningen, voorzien van de H.H. Sacramenten, de zeereerw. heer P. F. Madou, pastoor dezer parochie. De overledene werd in. 1863 te Horst geboren en bereikte dus den leeftijd van 64 jaren. Hij werd op 26 September 1886 priester gewijd en in hptzelfde jaar benoemd tot professor te Rolduc. Hier bleef hij tot 1 Januari 1911 werk zaam toen hij benoemd werd tot pas toor te Mook, waarna op 28 Maart 1921 zijne benoeming volgde als pastoor der parochie Panningen, welke haar overleden herder zeer betreurt. Pastoor Madou ruste in vrede. Toetbalongeluk. In den toestand van de voetballer te Siltard, die tijdens een voetbalwedstrijd zoo ernstig werd gewond, dat hem de H.H. Sacramenten der stervenden wer den toegediend, is zoodanig verbetering ingetreden, dat het levensgevaar als geweken kan worden beschouwd. Doodelyke val. Te Melick is het vierjarig zoontje van de familie Janssen Zaterdag van 'n melkkar doodgevallen. Scliip gezonken. Maandagmorgen in de vroegte is op de Waal voor Nijmegen bij Sprokkelen burg, tegenover de stad gezonken het schip «Johanna" van 'a-Hertogenbosch eigenaar de heer Arts uil den Bosch. De drie opvarenden werden gered. Slecht voorbeeld der Limburgsche Overheid. Men schrijft uitZuide ijk industrieëlen kring Nu er van alle kanten klachten opgaan over de speciaal met name de Limburgsche grool industrie een zeer moeilijken tijd doormaakt als gevolg van den vrijen invoer en de moordende builenland8che concurrentie, doet het wel eigenaardig aan, dat de Provincie en Gemeenten bij de regeering op steunverleening aandringt, doch zelf hare orders in het buitenland plaatsen. Gaven de gemeentebesturen van Maastricht en Heerlen het slechte voor beeld, door de destijds benoodigde installaties in het buitenland te bestel len, thans bericht de directeur van het openbaar slachthuis te Roermond den inschrijvers, dat de opdracht voor de koelinstallatie werd verleend aan Maschinenfabrik Th. Wit G m. b. H. te Aachen. Dergelijke handelwijzenkunnen zeker niet als erg nationaal voelend worden aangemerkt. Een beroep doen op de regeering om maatregelen tot bescherming van de Limburgsche nijverheid, en zelf in het buitenland koopen, wat het eigen land voortbrengt, is zeker niet consequent en bevorderlijk om het verzoek inge willigd te krijgen. Ernstig ongeluk op een overweg. Uit Nijmegen meldt men Zaterdagavond omstreeks kwart voor zeven is alhier op den overweg van de Grcenestraat een Quick-aulobus door trein nr. 157 uit Den Boóch gegrepen. De chauffeur Janssen en alle zeven passagiers zijn per brancard en zieken wagen vervoerd naar het R. K. Zieken huis. Vijf passagiers zijn vrij ernstig en 'wee licht gewond De boomen waren niet gesloten De man, die den overwegwachter bij deze post (no. 61) verving, de wegwerker v. K. beweert dat hij geen signalen heeft gehoord en dat de ramp gebeurde op het oogenblik, dat hij den handel greep om den weg af te sluiten. De bus is geheel vernield. Ernstige val. Te Terwinselen viel de gehuwde metselaar van een in aanbouw zijnd huis van de Staatsmijnen* De man bekwam ernstige wonden aan hoofd en rug, benevens inwendige kneuzingen en werd in zorgwekkenden toestand naar het hospitaal gebracht. Groningen in het donker. Zondagavond heeft Groningen onge veer drie kwartier in het donker ge zeten wegens een stoornis in de Provinciale Centrale, welke door de vorst was veroorzaakt. Bloedvergiftiging. Men meldt uit Julianadorp: Bij een noodslachting van een koe, die aan miltvuur leed, kreeg een slager bloedvergiftiging, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. Nieuwe handel. De laatste dagen is er te Uden een nieuwe handel begonnen en wel in rattenvellen. Betaalde men aanvanke lijk 8 cent voor zoo'n lastig en schade lijk dier, momenteel is die handel reeds levendiger geworden en wordt reeds 12 cent per exemplaar gegeven. De gladde wegen. Maandagmorgen is door de gladheid van den wog te Voorst een auto-onge luk gebeurd Iemand uit Lochem reed met zijn auto tegen een boom. In den auto zat een dame, die ernstig werd gewond en naar het ziekenhuis te Zutphen moest worden vervoerd. De bestuurder kwam er goed af, de auto werd van voren in elkaar gedrukt. Verschillende autobussen en particu liere auto's zijn in en om Deventer van den weg geraakt, of tegen boomen ge reden, doch persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. Te Harendermolen is Maandagmiddag door de gladheid een luxe auto uit Veendam tegen een boom gereden en totaal vernield. Te Hoogkerk had Maandag tenge" volge van de gladheid een botsing plaats tusschen een autobus en een auto De autobus vloog tegen een hek en werd in elkaar gedrukt. De chauffeur werd aan de hand gewond. Enkele ruiten van de autobus werden vernield. Door de gladheid geraakte Maandag een de Havenkade ie IJmuiden af komende autobus uit Katwijk van den weg af, stortte van een hoogte aldaar naar beneden en sloeg om. Wonder boven wonder bekwamen slechts twee inzittenden eenige verwondingen Onbeheerde auto gevonden. Op den weg OssDen Bosch is in de bermsloot tusschen de boomen een auto gevonden zonder bestuurder of passagier. De twee voorste wielen van den wagen waren losgeraakt en beschadigd Auto-ongeval. Zondagmorgen te 11 uur is op den grooten weg van Veghel naar den Bosch, ter hoogte van de gemeente Dinther, van een groote Daag automo biel der Maatschappij Cito, de tank gesprongen. Het rechtervoorwiel brak af en de auto stortte van den weg in een sloot. Van de dertien inzittenden werden vier personen door het glas gewond De verplegingsdienst van het Wit-Gele Kruis verleende eerste hulp. Het tram verkeer had meer dan een uur ver traging. De politie nam de onderdeelen in beslag. Een grappige bezuinigings-inspecteur* De gemeente Utrecht staat er finan cieel al bijzonder zwaar voor. Naar hetgeen de financieele commis sie uit den gemeenteraad te berde brengt, zou men dat niet zeggen. Voor een auto-rit naar Zeist Baarn voor de afdeeling «Onderwijs" werd 20 55 betaald, 't Kon goedkooper Een kamer ten Sladhuize werd be vloerd met nieuw graniet-linoleum waaronder vilipapier. Kosten 324 gld De werkkamer van den wethouder van Volkshuisvesting kreeg een nieuw kleed van 248 gulden. En 't toppunt voor het aan schaffen van een auto ten behoeve van het collage van B. en W. heeft de bezuinigingsinspecteur niet minder dan 10 reizen naar Arnhem gemaakt, waar- voor een bedrag van f 64,35 is gede clareerd. 't Lijkt wel een grappige parodie van dien bezuinigingsinspecteur, schrijft de »N. T. Crt." Of de belastingbetalers, die te Utrecht gekneed en gekorven worden, het ook zoo grappig zullen vinden. Wie vrasgt het hun echter Storm en sneeuwval. Schepen vergaan. Uit Kopenhagen wordt gemeld Over geheel Denemarken woedde Maandag een hevige sneeuwstorm, die voortdurend toenam. De avondtrein van Bryrup naar Hor- sens bleef in de sneeuw steken en kon slechts met moeite uitgegraven worden De scheepvaart in de Deensche wa teren werd ten zeerste belemmerd. Maandagmorgen is de uit Stettin komende tweemaster «Glimt" vergaan. De bemanning kon zich in een boot redden. Aan de kust van Noord Sleeswijk heeft de storm ernstige overstroomin gen veroorzaakt. In de haven van Son- derburg steeg het water 1 35 M. boven normaal. Verscheidene straten zijn overstroomd. Uit Esbjerg aan de Westkust van Jutland, wordt gemeld, dat de hevige Oostelijke storm het water uit de haven gedreven heeft. Het water is zoover gedaald, dat verscheidene schepen aan den grond raakten. Gemeld wordt, dat het Noorsche stoomschip »Figga" in het Noord Kat tegat met tien opvarenden is vergaan. In Korsens stortte tengevolge van den storm het gebouw der posterijen in. Een persoon werd gedood. De landsverdediging in België. De door den minister van landsver* dediging aangestelde grenscommissie heeft haar werkzaamheden betreffende de vesting Luik beëindigd. Zij schijnt zich in dit verband vooral te hebben bezig gehouden met hetz.g «Limburgsch gat" en het bruggehoofd van Maastricht en besloten te hebben betonnen blokhuizen voor mitrailleuses te doen bouwen op de lijn Lizhe Neerhaeren. Anderzijds zou de commissie besloten hebben de forten op den rechter Maas oever en enkele forten op den linker oever te doen herstellen, rekening houdende met de ervaringen van den jongsten oorlog, o.m. door het bouwen van veiligheids casematten tegen gas aanvallen. Een eerste crediet van 10 millioen °m de werkzaamheden in Januari 1928 te doen beginnen. Katholiek missionaris in China vermoord. Een bende soldaten uil het Noorden der provincie Shansi, heeft den Duit- schen missionaris, pater Hermengilde, doodgeschoten en daarna de nabij gelegen missie geplunderd. By Theresia Neumann worden geen bezoekers meer toegelaten. De «Grenzzeitung" schrijft: «Pastoor Naber (van Konnersreuth) deelde ons mede, dat hij zich strikt zal houden aan den wensch van het ordinariaat, en dat in de toekomst geen bezoekers (bij Theresia Neumann) zullen worden toegelaten, behalve met toe stemming van hetordinariaat... Konners reuth zal gehoorzamen." Het ordinariaat Regensburg wijst alle verzoeken tot een bezoek in Konnersreuth af Zij, die de aan wijzing der bisschoppen van Beieren niet willen opvolgen, hebben het aan zichzelf te wijten, als ze een vergeefsche reis ondernemen. Een veelbogeerd beulspostje. In het ambtelijk orgaan van Praag werd onlangs een vacature bekend gemaakt, ontslaan door het aftreden wegens het bereiken van de daarvoor gestelde leeftijdsgrens van den beul der Tsjecho Slowakische republiek, Wohl schlager (een beteekenisvolle naam 1) Er gaven zich niet minder dan 59 sollicitanten op, waaronder een vroegere professor in de theologie, een werkloos tooneelspeler, een reserve-officier van het Tsjecho Slowakische leger en. ook een dame. Vergaderingen Oud-leerlingen en Jonge Boeren te Venray. Vergadering 2 November. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet, heet alle welkom en spreekt de hoop uit dat de vergaderingen dit jaar zoo trouw be zocht zullen worden als verleden jaar, dan zullen deze bijeenkomsten zeer zeker veel bijdragen tot ontwikkeling der jonge boeren, wat in dezen tijd toch vooral noodig is en geeft daarna t woord aan den Zeereerw heer Kapelaan, die de eerste! les van de eurcus over Kerkgeschiedenis begint. Na afloop hiervan werd een verslag uitgebracht over 't afgeloopen jaar, wat zonder opmerkingen werd goedgekeurd De heer Poels hield eene improvisatie over Fok en Controlevereeniging en spreekt over het groote nut der Con trolevereeniging maar wijst er vnoral op dal men niet alleen lid moet zijn van een Controlevereeniging maar ook zeker van een Fokv- reeniging. Spreker betreurt het, dat hier in Venray zoo weinig samenwerking is onder d» Fok en Controlevereeniging en hoop', dat alle Jor.ge Boeren op de gehuchten propaganda zullen maken voor dit schoone en nuttige werk. De Voorzitter dankt den heer Poels voor de mooie improvisatie en zegt dat op dit punt voor Fok- en Controlever eeniging nog een mooi werk is wegge legd en waar we binnenkort nog wel eens meer van zullen hooren. Daarna is nog de rondvraag, waarin de Voorzitter voorstelt om de verslagen en resultaten van de proefvelden van de gehuchten in Peel en Maas te publiceeren Werd goedgevonden. Verder niemand meer 't woord ver langend, dankt de Voorzitter den geestelijk adviseur voor de eerste les over kerkgeschiedenis en de leden voor hunne trouwe opkomst en sluit deze tweede vergadering met den gewouen groet. Vergadering 9 November. De Voorzitter open' de vergadering met den gewonen groet en gaat dan over tot de agenda. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering voor die ongewijzigd worden goedgekeurd. Hierna hield de heer Loonen eer. improvisatie over de ontwatering. Spr. meent, dat hij daar wel niet veel over zal behoeven uit te wijden, daar de heer Peeters reeds op de'Jonge Boeren- dag dit onderwerp zoo duidelijk en breedvoerig heeft uitgelegd, maar meent toch dat hij hierbij kan aanhalen de sterappelziekle, die zooals spr. meent ook hoofdzakelijk voorkomt van te veel water. Daar er naar aanleiding van dit onderwerp nog al heel wat debat ont stond over de sterappelziekle, werd besloten de Rijkstuinbouwconsulent van der Krofz te vragen om hierover eens een avond te komen praten. De heer Muyzers stelde de vraag, hoe men 't beste propaganda kon maken voor de ontwatering. Waarop besloten werd om den voorzitter der ontwate- ring800mmissie te vragen hoe ver het met 't werk stond en om zoodoende dan een gezameiijke vergadering te beleggen in de Landbouwschool. Daar er verder niemand meer 't woord verlangde sloot de voorzitter de vergadering met den gewonen groet. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 450 000 eieren. Groote eieren van f 12 60 tot f 13 50 Kleine eieren van f 7 50 tot f 11. Eendeneieren van f 9 80 tot f 10.20 VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 150.000 eieren. Groote eieren van f 12 60 tot f 13 40 Kleine eieren van f 8 60 tot f 12.50 Eendeneieren van f 9 50 tol f 10 lo Ganzeneieren van f 25. te DINSDAQI van half in café' van 10—ia; café K| van 2—: Friezeri 927 leerlo ,y in café WOENSD, van 9— in café! van llJ in café van 3— in café 927 Ifcteren issum wijck 31 Open toop Mr F. ÏANS Notarl zal Dinsda: 1927, des nd lembe uur t istiaa Oirlo in Ca|p vei zoek van Weijers aldi pub Geme KOOP 1. ejare nieuwgebou nan h dorp gelegei gevestigd thar gwinke met Hollandkelde schuur en H staat van opschi r 201 voor alle groot met tul KOOP 2 en een percèeleg' aan den dijlay, si tie F 1529, fyreilai É346 samen groop art te veilen in KOOP 3. den weg nai 1317 gsdeelli aren 75 cei perceelen en! KOOP 4 grond gescljinni 25jang aan ven Geurts, 97 aren 60 KOOP 5. 7 heet. 71 at De goeder* in schillende coeild Nadere inl trek eigenaar Chi 3irl beste maf ,nda 4ecti( eet. ir&n ii (ond |er, f gr 1« g' Aül met of zom Te nette Adres Ritat weg. b Hoog- en f ira appel, peel Gesneden en doorns, Haajtnf en Stam-, Klim 322 Belpel :n Jkn worden spoel iri Firma van cl Electrl

Peel en Maas | 1927 | | pagina 8