m uuu Dankbetuiging. LEZING St. Nicolaas W. Claassens OPTOCHT sar auroaiairaiaraia. fijae Lederwaren Sport-artikelen St. Nicolaas-Oomité Voor Firma laa Voor Luxe 2 drag Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. Control ii C. H. RUTTEN Dinsdag 29 Nov. door Dr. Ir. W Droesen Karpetten, Matten, Vloerkleeden en Linoleum. Agenten gevraagd Vergadering persoonl bezoeken aan huis Gh K boo ROZEEf^ ikl a! Alle sdij| en Roo ;el welkomM VER* kopert partij Te ko t goed< i petrol iiéacITte inwoners van feu ray Nu 't barre jaargetij velen doemt tot niets doen en de uitgaven belangrijk hooger zijn dan in den zomer, nu treedt gebrek en armoede de woning van menigen werkman binnen en nu ook weer wordt de hulp van de St. Vine, vereeniging meer en meer ingeroepen. De vereeniging is dankbaar voor alles wat 't goedgeefsche Venray haar schonk, de collecte langs de huizen, de lief dadigheidspreek zijn ons een bewijs, dat Venray veel voelt voor 't werken en streden onzer vereeniging. Maar, geachte inwoners, wanneer wij U zeggen, dat onze vereeniging 't vorige jaar ruim f 800 meer uitgaf dan zij ontving, dan zal dit wel een rede zijn om nogmaals bij U aan te klop pen, om ons dien zoo gewaardeerden steun niet te onthouden, doch zelfs nog te verhoogen. Nogmaals vragen wij van U een offertje te brengen op 't altaar der naastenliefde. Onze vereeniging is voornemens een loterij te houden van door U bijeenge brachte voorwerpen, onverschillig van welken aard. Allen, die 't wel meenen met de heilzame werking der St. Vin cenliusvereeniging, vragen wij iets te willen afslaan voor ons doel. Een handwerkje van de dames, een restje of slecht verkoopbaar artikel uit den winkel, een overcompleet beeld, een schilderij die best gemist kan worden, een.... Maar waar zouden wij eindigen Alles wat gemist kan worden en wat dienstig voor een verloting, tevens ten toonstelling is, zal ons welkom zijn. Ziet om u heen en er is gemakkelijk iets te vinden, geschikt voor 't doel en dat zonder nadeel gemist kan worden. Opgaven van aangeboden geschen ken worden van nu af gaarne inge wacht bij de leden der St. Vincentius vereeniging. Moge voldoende geschenken aange boden worden om 't bovenomschreven plan ten uitvoer te kunnen brengen. Den gevers tot heil en den hulpbehoe vende tot leniging van zijn nood. HET BESTUUR der St. Vincentiusvereeniging U weet, dat Winter's Manufac turen- en Modemagazijnen zijn als steeds, het adres voor eene soliede parapluis. Het is daarom, dat St. Nico- laas daar deed bezorgen een uitgezochte, buitengewoon keurige collectie Tom- pouces voor dames, met de nieuwste knoppen en uiterst solied overtrek, Ook mooie parapluies voor Heeren. (Adv.) Tot hulponderwijzers aan de Bij zondere School zijn benoemd de heeren Cuppen, van Heijster, Janssen en Mej. Nous, thans werkzaam aan de Open bare Lagere School alhier. Verder de heeren L. Koppers te Well, P. Haars te Weert en C. Gillissen te Roermond. Maandag zal alhier de stemming plaats hebben ter vervulling van vier plaatsen in de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Noord Limburg. In plaats van den Heer Willem Winters, die zich niet meer verkiesbaar gesteld heeft, is hier candidaat gesteld de Heer A. H. de Haen. De Floresfilm heeft ook in Venray zijn roem gehand haafd. Woensdag en Donderdagavond was het Luxorgebouw telkens geheel bezet. Door een Missionaris werd op duidelijke wijze uitgelegd de toestanden en gewoonten in het Missiegebied, om het volgen der verschillende prachtige looneelen te vergemakkelijken. Alle bezoekers waren dan ook ten hoogste voldaan. Te 's Gravenhage is na een lang durige ongesteldheid, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, aan maag kanker overleden onze vroegere dorps genoot, de heer J. C. Aarts. De overledene heeft vele jaren in Limburg en wel te Venray en Sittard gewoond als ontvanger, later inspecteur der directe belastingen. Hij was de eerste voorzitter van den R.K. Kiezersbond voor Limburg en heeft als zoodanig zeer veel gedaan voor de organisatie der katnolieke kiezers van Limburg. Hij heeft den bond in zijne eerste moeilijke jaren met krachtige hand geleid en doorzijn grooten ijver en organisatorisch talent veel bijgedragen tot de goede resul taten van verschillende verkiezingen Als voorzitter van den Limburgschen bond was de overledene lid van het bestuur van de R.K Staatspartij, dat hem tot zijn onder voorzitter benoemde tot de reorganisatie der partij bleef hij in die functie. Eenige jaren geleden is de heer Aarts in zijn rang werkzaam gesteld te '8 Gravenhage aan het ministerie van Financiën. De heer Aarts ruste in vrede 1 Politieberichten. Door de gemeentepolitie werd Woens dag alhier een koopman uit Siebenge- wald bekeurd wegens openbare dron kenschap, en ter ontnuchtering opgeborgen. Tegen een marktventer uit Amster dam werd procesverbaal opgemaakt, wegens het zonder betaling een plaats innemen op de markt alhier. Zekere H. uit Meerlo werd door de Marechaussee alhier bekeurd, ingevolge de Trekhondenwet. Door de Rijksambtenaren werden Woensdag een drietal personen bekeurd op den Deurne8chen weg, wegens hel niet in bezit hebben van een rijwiel plaatje. Zekere A. V. en P. alhier kwamen in botsing met hunne rijwielen, waarbij beiden verwondingen bekwamen en schade aan hunne rijwielen. De politie onderzoekt wie schuld heeft. zonder voordeel, dat de manufacturen handel Jac. Fonck, niettegenstaande de groote stijging der katoenprijzen, door tijdige groote inkoopen, zonder uitzon dering hare oude, geweldig lage prijzen kon handhaven en ook daadwerkelijk handhaafde, thans gaat genoemde firma nog verder, en geeft vanaf heden als attractie, tot en met St Nicolcasavond nog 5 pCt. korting. Eene goede gelegen heid om daarvan nog eens extra te profiteeren. (Adv.) Verleden Vrijdag 18 November heeft er in het lokaal van het Kruis verbond op initiatief van de R K Werkliedenvereeniging de eerste praat avond plaats gehad. We mogen wel zeggen dat deze avond goed geslaagd is, hetgeen wel bleek uit het verzoek dat uit de vergadering opging om niet lang met een tweeden te wachten. Besloten werd om Vrijdag 2 Decem ber a.s. 's avonds te kwart over 7 een tweeden avond te houden waarop ook dan weer de aalmoezenier Dr. Krijn uit Venlo het woord zal voeren en de adviseur kap W. Geurls een begin zal maken met een apologetischen cursus. We hopen dat velen aan deze ont wikkelingsavonden zullen deelnemen en dat de belangstelling groot moge zijn. Woensdagmiddag werd de land bouwer Bovée uit Meerlo, op den Stationsweg alhier aangereden door een auto uit Arnhem. B. kwam er gelukkig met enkele kleine verwondigen af. Het rijwiel bleek vernield. De politie onder zoekt wie de schuld draagt. D.S.O. - C.V.V. 8—0. D S.O. sloeg Zondag Cuyk met beslis sende cijfers. Ofschoon de uitslag (8—0) een eenzijdige vertooning doet vermoe den, was dit toch niet het geval. Het Cuyksche elftal als geheel, be hoefde in het veld voor D S.O. niet veel onder te doen. GV.V. dankt deze groote nederlaag echter voor een groot deel aan de volkomen onbetrouwbaar heid van zijn keeper, De voorhoede der gasten kon tegen de hechte verdediging van D.S O waarin keeper Derks zich bijzonder weerde, niet veel uitrichten. D.S O 's voorhoede bleek in deze op stelling goed te voldoen, terwijl Graus de geboden kansen uitstekend wist te benutten. Venray houdt nu stevig de leiding in deze afdeeling. Vooruit jongens, naar het kampioenschap LEUNEN. Zondag en Maandag gaf onze Fanfare »St. Catharina" het jaar- lijksch concert met tooneeluitvoering Beide avonden was de zaal stampvol De muziek werd onberispelijk uitge voerd. Ook het drama en het blijspel vielen in den smaak. De spelers en regisseur kunnen met genoegen op beide avonden terugzien. Installatie Rector van Montfort te Ysselsteyn. Morgen, Zondagmiddag, omstreeks uur, wordt Rector van Montfort door Venraysch Fanfarecorps, schoolkinderen van Ysselsteyn, bruidjes, kerkbestuur van Venray en Ysselsteyn, feeslcom missie, genoodigden, H H. Geestelijken en inwoners van Ysselsteyn aan het Rectoraat afgehaald. In optocht trekt men dan gezamen lijk om het Lovinckplein naar de kerk. Om half drie begint het plechtig Lof, ter eere der H Oda. Onder 't Lof zal de Zeereerw. Heer Peeters, Pastoor van America, de feestpredicatie over de H. Oda houden. Daarna vereering der relikwie. Deze relikwie werd verleden Woensdag door den Rector en den Heer Jan Poels met veel moeite in 's Hertogenbosch ver kregen. Het beeld der H. Oda, dat Zondag middag gezegend wordt, zal heden aankomen. Men verwacht hier bij gunstig weer veel belangstelling. Verlaging electriciteitstarieven over geheel Limburg. Met ingang van 1 Januari 1928 is de Stroomverk. Mij. voornemens de tarieven vrijwel over de geheele lijn te wijzigen en wel te verlagen. Die verlagingen zijn over het algemeen vrij aanzienlijk en zij zijn door verschillende omstandig heden mogelijk geworden. Ten eerste wordt het tarief van de Staatsmijnen herzien zoodat de inkoops prijs verlaagd zal worden. Ten tweede hebben Commissarissen besloten om het bedrag, dat door de statuten als winstaandeel aan de Staats, mijnen is toegewezen, doch waarvan delze bij contract afstand hebben ge daan en dat de laatste twee jaren in het reservefonds is gestort, voor tariefs verlagingen te gebruiken. Autobus Venlo—Kaldenkirchen. De N. V. Maasbuurt Spoorweg ver zocht aan het gemeentebestuur zijne concessie aanvrage in Duitschland, ten behoeve van den autodienst Venlo Kaldenkirchen te willen steunen. Het gemeentebestuur besloot in deze zich tot de Nederlandsche Regeering te wenden en haar te verzoeken haar invloed uit te oefenen bij de Duilsche autoriteiten om deze concessieaanvrage alsnog te willen verleenen, dit vooral met het oog op het groote belang dat de grensbewoners bij het instand komen dezer verbinding hebben. VENLO. Woensdag 23 Nov. was het 114 jaar geleden dat de afdeeling, die met enkele andere, tol stamkorps van het 2e regiment is geworden, werd opgericht. Limburg's verlangens op economisch terrein. Te Roermond werd in het Landbouw- huis een vergadering gehouden van den R.K. Kiezersbond voor Limburg, zitler der Katholieke Tweede Kamer fractie, Mgr. Dr. W. Nolens, alle Limburgsche leden ,ran de Eerste en Tweede Kamer en de Limburgsche leden van den Partijraad. Naar men verneemt, was deze bijeenkomst gewijd aan een bespreking van Limburg's erlangens op economisch terrein. Brand in Staatsman Emma. Dinsdagavond omstreeks half elf is brand ontdekt in een pijler van de Staatsmijn Emma onder de gemeente Heerlen en wel in laag 7 Oost onder de 410 meter-verdieping. Terstond zijn maatregelen genomen om het vuur te blusschen. In den loop van den nacht is bij wijze van voorzorgsmaatregel order gegeven dat de arbreiders de mijn zouden verlaten en dal de morgendienst niet zou aanvangen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Aan de meeste stations in Limburg as Dinsdagnacht bekend dat mijn werkers van de staatsmijn Emma niet behoefden te vertrekken wegens be- drijfsstoornis, zoodat Woensdagmorgen een loopend vuurtje door Limburg ging dat er iets in de mij" niet in orde was. In den morgen werd bekend dat Dinsdagavond om 10.30 uur in de mijn brand was ontstaan en dat uit voorzorg 1.30 uur de mijnwerkers allen de mijn hadden moeten verlaten. Als oorzaak van den brand wordt genoemd dat een schutgoot geschuurd zou hebben tegen een houten wand en dat tengevolge van de wrijving de wand in brand zou zijn geraakt. Naar verluidt, zou men er in geslaagd zijn het gedeelte, waar de brand zou woeden, af te dammen, zoodat uitbrei ding onmogelijk is gemaakt. De brand in Staatsmijn Einma. Naar we vernemen is de nachtploeg in staatmijn Emma Donderdagavond wederom aan het werk gegaan. Het gedeelte, waar de brand woedde, blijft voorloopig buiten het bedrijf. De Limburgsche mijnen. Het totaal aantal arbeiders der ge zamenlijke Limburgsche mijnen bedroeg op 1 Nov. 1927 24 865 ondergronds en 9.353 bovengronds. De totale netto productie der gezamen lijke Limburgsche mijnen bedroeg over de maand October 1927 829 243.124 ton Dreigt er een belangrijk conflict in het Zuiden? In verband met het door den R.K Fabrieksarbeidersbond gestelde ulti matum aan den schoenfabrikant De Wert te Hilvarenbeek, wordt ons mee gedeeld, dat de andere schoenfabrikan ten met een uitsluiting dreigen. Bloedvergiftiging. Twee kinderen van een bewoner van den Enk bij Apeldoorn speelden dezer dagen met een mestvork, welke zij achter het huis hadden gevonden. Spelenderwijs gooide het eene kir.d, een meisje, haar broertje er mee achter na en raakte hem daarbij in een der beentjes Er ontstond een wond, welke door de ouders zoo goed mogelijk werd behandeld. .Aanvankelijk leek alles g^ed te gaan, doch er trad een com flicatie in, waardoor het knaapje na levig lijden is overleden. Een postzak met waardevollen inhoud vermist. Toen Woensdagavond de hulpbestel Ier van B. per fiets de post van Zoeter- woude naar het postkantoor te Leiden bracht, bleek bij aankomst aldaar dat uit den postzak, die steeds open wordt vervoerd, een gesloten en gezegelde depêche-zak, waarin zich behalve enkele brieven van waarde f 2200 aan kasgeld van het postkantoor te Zoeterwoude bevond, ontbrak. De politie werd hiervan in kennis gesteld, waaraan van B. verklaarde dat hij dezen zak onder weg vermoedelijk heeft verloren. In geen geval is hij onderweg door een ander ontvreemd wel was hij onderweg eenige keeren afgestapt, doch hij had steeds nauw keurig toezicht op zijn rijwiel gehou den. Na verhoor is v. B. voorloopig op vrije voeten gesteld. Antobnsconductrices. Naar de Tel. uil Dieren meldt hebben zich voor het twaalftal plaatsen van vrouwelijk conducteur op de autobussen der G.T.M. niet minder dan 383 sollici tanten aangemeld. Verdronken. Dinsdagavond is de oude landbouwer P. te Beugen door de duisternis mis leid in een sloot geraakt en verdronken Ongeluk in een Blauwselfabriek Dinsdagavond heeft aan de Avis' Blauwselfabriek te Westzaan een ern stig ongeluk plaats gehad. De arbeider O. v. d. Veen, die het toezicht heeft over de ketels kokend blauw, had het ongeluk bij het uitoefenen der oontrole, het evenwicht te verliezen en daardoor in de kokende massa te vallen Het werd gelukkig spoedig opgemerkt, doch alvorens V. er uilgehaald werd was hij reeds deerlijk verbrand. Ter stond werd het lichaam gedrenkt in lijnolie. Daarna is de ongelukkige met den auto van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst naar Zaandam vervoerd. Het slachtoffer leed vreeselijke pijnen. Een lastige stier. Bij Woerden ontsnapte Woensdag een stier aan zijn geleider. Het beest werd woest, verwondde een vrouw, die onder geneeskundige behandeling gesteld, ernstig aan hel been, liep in kind, dat ook verwondingen "bekwam, van den voet en veroorzaakte voorts groote schade Met 10 12 revolver schoten is het dier tenslotte afgemaakt. Het beest, dat van een hond was ge schrokken heeft ook nog zijn geleider in den Rijn geworpen. Tragisch. Toen mej K in het klooster te Puiflijk het stoffelijk overscho' van haar daar overleden moeder bezocht, kreeg zij door aandoening een beroerte, tengevolge waarvan zij overleed. Onderzoek. De Amsterdam8che gemeenteraad heeft z. h. s. aangenomen een voorstel om een onderzoek in te stellen naar de beschuldigingen jegens de fracties van de middenstanders in zake de verkie zingsmanipulaties. Een economische berg In een rapport, dat Léon Auscher bij den Nationalen economischen raad heeft ingediend wordt medegedeeld, dat in het jaar 1913 en er is geen reden te veronderstellen, dat sindsdien het aantal is verminderd 400.000 toeris ten de Fransche hellingen van den Mont Blanc hebben bezocht. 275 000de Italiaansche en 350 000 de Zwitsersche Annemende, dat iedere toprist in het gebied van den berg een som van 50 goudfranken voor vervoer, hotel, enz. uitgeeft, dan heeft de Mont Blanc in 1913 mepr dan 51 000.000 goud-franken opgebracht. Talrjjke verkeersstoringen in Duitschland. Tengevolge van de stormen, die Maandag in gbheel Midden-Duitschland hebben gewoed en gepaard gingen mei hevigen sneeuwval, is het verkeer op vele plaatsen gestoord. Doordat de seinen en de wissels op de spoorwegen bevroren of door de sneeuw vastraakten, werd het geheele treinverkeer ontwricht. Op den spoorweg van Wurzen naar Grossbothen (Saksen) bleef een trein in de sneeuw steken en moest naar Wur zen terugkeeren. Een sneltrein van Berlijn naar Leipzig stond langer dan e9n uur voor het station Leipzig. Men hoopt dat het treinverkeer thans weer normaal zal zijn. Ook in Zuid Frankrijk heeft de slorra aardig huis gehouden. Telegraaf- en telefoonlijnen zijn op tal van plaatsen vernield, evenzoo electrische geleidin gen- Te Alby zijn honderden boomen ont< worteld. Te Toulouse 9tortte een huis in terwijl te Cognac de bliksem in een toren sloeg, die eveneens instortte Om negen nur H. Mis en Vergadering Derde Orde ,- afdeeling mannelijke tertiarissen Donderdag om zeven uur Gezongen Lijkdienst voor de Overledenen der Venraysche Derde Orde. St. Antonius-Patrouaat. Laatste Zondag der maand daarom Spaar bankboekjes inleveren. uuu De sprekende film. De Duitsche uitvinder Henri Kuechen- m eis ter is er in geslaagd geluiden te filmen, zooals men reeds een reeks van jaren beelden fotografeerd. Door de combinatie van deze geluidfilm met de bestaande film van beelden heeft hij gebracht dat, waar anderen vóór hem met meer of minder succes al eerder naar hebben gezochtde sprekende film. Het is de groote verdienste van deze nieuwe sprekende film, dat zij wel geëxploiteerd kan worden en dus be- teekenis heeft voor het filmbedrijf. Het apparaat Kuechenmeester kan op elk projectietoestel in drie uur tijds gemonteerd worden. Van meerdere be diening is vrijwel geen sprake, de prijs ligt in het bereik van elke bioscoop. De onderdeelen zijn goedkoop. Een stoornis is in enkele minuten opge heven, omdat er geen ingewikkelde machinerie in het apparaat zit. En wat het voornaamste is: het geluid is uit stekend en komt precies gelijk met het beeld. Als Mussolini rechtop in de stijgbeugels gaat staan en zijn mond open doet, hoort men »il duce" spreken. Als een schooljuffrouw in haar handen klapt, verneemt men het geluid; men ziet een danseres maat houden met de muziek, die men hoorten als een pianist aanslaat, herkent men den componist van de muziek. van 18 tot 25 Nov. INGEKOMEN P. J Hendriks, arbeider, St. Antonius straat 4b van Oploo A M. P. Smits, dienstbode, Veltum L 3 van Venlo W Janssen, verpleger, Stationsweg 14 van Bergen (L.) VERTROKKEN F. H. Bekkers, bakker n Oltersum E W. H. Dekkers, naar Eindhoven M. G. Spreeuwenberg, dienstbode naar Deurne; M. A. Claassen, dienstknecht, naar Deurne. I1RK1LEJ1SS BUIST» YIIRAY Parochiekerk Morgén Zondag 2 uur kleine Congregatie, halt 3 Herhalingscatechumua, 4 uur H. Familie. Maandag feest van de H. Oda en aanbidding van het Allerh Sacrament, 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, 8 uur leesmis voor de Hand boogschutterij St. Oda, 10 uur de Hoogmis, 3 uur de Vespers, half 6 Completen, Lof en Te Deum. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor P. Reintjes, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels en Johanna Camps, Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Mart. Jochijms, echtgenoote, ouders en bloed verwanten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, halt leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor de vrouw van Jacob Ooumans. Vrijdag le der maand en vereering van het H Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half gestichte leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Johanna Camps, echtgenoote van Vincent Pyls en ouders, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag Komen de kinderen der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Zondag as. collecte ten bate der kerk. BUBQmim STAND VSÏSAY. van 18 tot 25 November. GEBOREN Jacobus H. J. Gommans, Oirlo Jacobus A. M. Philipsen, Veulen Antonius P. G Wismans, Merselo Anna P. Th. Pouwels, Hoenderstr. Pelronella G Janssen, Overl weg Antonia W C. Teuws, Oirlo GEHUWD: Jacobus Verlinden, wed. van Maria H. A Aarts, 39 jaren, landbouwer en Wilbelmina Bisfervels, 44 jaren zonder beroep, beiden te Venray OVERLEDEN Peter J. Pouwels, oud 61 jaren, landbouwer te Veltum. Cecilia E. van Cruchten, echtgen. van Peter J. Jacobs, 27 jaren, Boschhuizen. morg g. Vertrek he oorm 20 fen niet onder van dienst,! van de Coi ig aa de Stoomzii tune Aanmeld ectei tot en met Voor de vele blijken van deelneming, bij de ziekte en het overlijden van onze dierbare Echtgenoole en Moeder onder vonden, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Venray, 24—11'27. 17 en Kinderen. om half 7, in het Bondslokaal te LEUNEN ONDERWERPOrganisatie en taak der Jonge Boeren. Toegang vrij. Het Bestuur der J. B. ONTVANGEN VOOR eene prachtsorteering damestasschen, portemonnaie's, sigarenkokers, portefeuille's. voetballen, voetbalschoenen, beenkappen en alle soorten schaatsen. Tevens prachtkeuze in Zadelmakerij Henseniusplein voor verkoop LAND- en TUIN BOUWZADEN en Vruchtboomen Opgave v. inform. Prov. Tuinzaden 25J. TEN BRUGGEN CATE, Albergen. 6 van degenen, die aan den op tocht medewerken op WOENS DAG 30 November, 's avonds om 8 uur bij A. VAN ME1JEL, in plaats van op Donderdag 1 December. Het St. Nicolaas-Comité deelt mede dat de gewone jaar lijksche gehouden zal worden op Zon dag 4 December en dat op Donderdag 1 December door St. Nicolaas en Zwarte Piet zullen worden afgelegd, tegen vergoeding van f I.Verzoe ken daartoe kunnen gedaan worden bij de Heeren V. Pyls en B. Kruysen. 26 Evenals vorige jaren zullen gedurende den Optocht pakjes aan huis worden bezorgd. Deze pakjes moeten gebracht worden bij H. JanssenWijnhoven op Zaterdag 3 December 's avonds tusschen 6 en 7 uur en tevens 15 cent per pakje betaald worden voor bezorg- loon. Flinke de ht UR. Wi (Mis- Zondagsmii De K De Ka er, H. Verder al in diverse ban lux prij; Groote ray als Handta il Portefeuil Rozenliz. Rozenkrans en fijne Odeur iko ma Tabak, 5i; irel Fijne Specit en lo i. Zeer fijne in mie g). Choi i, Luxe doosji soorten Ch ittf Alles aanijz 246 Aa loli Doublé inj Brochettes 10 Zilveren Rif, en; BE. i Horlogerie >te een „Automal it tbi: 13 en 15 \ft bij Wed. P. Adres Bt a II]

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2