Knagende pijnen SanapirmTaniabn ïenuwstillend HARDT'S Bijkoopen. Uit de Landbouwwereld verstopping Een ernstig woord. Gemengde Berichten. in gewrichten en ledematen, alsmede hóöfff- kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 ct.; proefbuisje 25 ct. Hier onder ligt begraven Jan van der Scharen Die stierf vóór den noen (middag) om... den kost te sparen 1 2. Hoe wordt er dikwijls niet geleefd boven zijn stand 1 Wordt het soms niet aan de maag onttrokken, om naar buiten meer te kunnen groot doen en sjiek... mee te kunnen doen in allerlei zaken, waar men best buiten kan 1 Alles op den arm Niets in den darm noemt Pater Poirters dat waarvan ook het eerste versje is zoo gaat het met die hoovaardige sloorkens zegt hij verder winnen ze een stuiverken acht of tien, dat met in een waaieken, in een pluimken, in een zijden roksken (of kousen) in poeier, in blanketsel (in een duur polka-kopken); zij moeten wat hebben om te snoeven, al zouden zij het met vasten weerom winnen en inhalen (maar niet met Vasten, door de Kerk voorgeschreven 1) Ik denk, zegt hij ondeugend, dat zij het van den zijden worm hebben geleerd, die spint ook een zijden huisken uit zijnen mond om daarin te liggen zoo gaan dezen het uit den mond sparen opdai zij ook een zijden roksken dragen zouden (of kouskens tegenwoordig). Alles op den arm Niets in den darm 1 liet najaar is de aangewezen tijd voor het aankoopen van hoenders. De hanen en hennen van het voorjaar zijn nu zoo ver gekomen in kleur, teekening, bouw en in ontwikkeling der kopver sierselen, dal men later zelden voor onverwachte verschijnselen staat, waar door een als prima beoordeeld jong dier 'ot een tweede of derde rangs exemplaar afdaalt. Aankoop van nutdieren blijft boven dien altijd een zaak van vertrouwen, omdat hier de innerlijke eigenschappen pas later lol openbaring komen en men nog geduldig af te wachten heeft of bijvoorbeeld de kinderen van den be roemden haan A, gepaard met de even eens hoogvermaarde hennen X, Y en Z, al of niet aan de hooggespannen verwachtingen zullen beantwoorden. Voor leek en beginneling willen we hier wijzen op eenige belangrijke eischen, waar een waardevol exemplaar aan moet voldoen. In de eerste plaats de leeftijd, dus bij voorkeur jong, tenzij men voor den foktoom te compleleeren, meer uitziet naar hennen, die hun eersten leg reeds volbracht hebben. Hoe den leeftijd te j beoordeelen Zijn de dieren voorzien van een vaste voetring met jaarcijfer, dan wijst natuurlijk de ring den juisten leeftijd aan. Maar bij ongeringde heeft men nauwkeurig uit te kijken. Voor den kenner gaat het gemakkelijk, die ziet met een enkelen oogopslag wat hii voor heeft. r ft J Allereerst lette men op de pooten, die glanzend en gaaf moeten wezen met vast en dicht op elkaar liggende schub ben. Zoodra deze schubben niet vast aansluiten, maar eenigszins opgeheven van elkaar staan, is het exemplaar of reeds overjarig of, wat erger is, aan getast door de kalkbeenmijt. Het komt voor dat zelfs halfjaarlijksche dieren dit vieze euvel reeds geërfd hebben van hun pleegmoeder of verkregen van een besmet verblijf, waar de dieren hun eerste levensweken hebben doorgemaakt Jonge hennen met die fout behepl, staan in waarde bij reeds oudere dieren met gave beenen ten. achter Dit is een zoo belangrijk punt, dat wij er nog op willen wijzep dat de besmettende mijt zich het allereerste vertoont aan het elleboogsgewricht en juist daar waarde vier teenen hun spreiding beginnen Verder lette men op de oogen. Deze moeten tintelend en vurig van uitdruk king zijn, volkomen cirkelrond en liefst wat uitpuilend. Spleetvormige oogleden, dus meer amandelvormig van model] deugen niet. Ze zullen honderd tegen één vochtig, schuimachtig zijn in Je hoeken. Kam en lellen, zoowel van haan als hennen behooren volkomen vrij te zijn van wille bepoedering en kankerachtige verwondingen, al schijnen deze geheeld. Aangezicht frisch rood, zonder geelachtig tint. Bij de opening van den snavel moeten keel en tong blijken vrij te zijn van slijm en dus blank van kleur, zonder slippels of puistjes. Veel heeft het voor de eventueel aan te koopen dieren vrij te zien looped en bewegen. Men zegt welkoop geen kal in den zak, maar men zou evengoed moeten zeggen koop geen kip in de mand. Op de markt kan dat nu eenmaal niet anders en het zou onrechtvaardig wezen te beweren dat alle marklkippen minderwaardig zouden zijn. Verder geve men acht op den been stand, geen O of X-beenen, noch bij hanen, noch bij hennen Ook moet de ruglijn zijn al naar het ras, afloopend, opgaande, lang of kort. Maar een bull en vischrug kan nooit deugen. Het borstbeen moet goed bevleesd zijn en de buik behoort soepel en week aan te voelen, niet gespannen. Als laatste punt van onderzoek komt de neus aan de beurt, of beter gezegd en Zenuwsterkend is de werking ran Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apolh. en Drog de neusgaten. Als men er met den duim op drukt mag geen vocht voor den dag komen. Ook ruike men aan den ge- openden snavel, waarbij een walgelijke reuk wijst op storingen in de adem halingsorganen en vooral in de longen. Noodig is het verblijf voor de^ieuw koopjes in de puntjes gereed le hebben en ze daar bij aankomst liefst op zacht- voer te onthalen en later pas met wat graan te beginnen, echter weinig te gelijk, om kropovervulling te voor komen. Een verkeerde behandeling, ook bij de verzending, kan vaak onverdiend den verkooper in een verkeerd daglicht stellen. Dat wordt maar al te gauw gedaan en men vergeet, dat elke haan of hen min of meer reageert op elke verplaatsing, al komen ze in nog beteren toestand dan ze al waren. Dat leggende hennen in zoo'n geval lijdelijk stil gaan staan is overbekend. Regeeringszorg voor den Landbouw. Er is een tijd geweest, dal in de landbouwpers, evenals in landbouw- kringen, geregeld door een stemming van ontevredenheid, zoo niet erger, heerschte over de weinige belangstel ling, welke van uit Den Haag werd betoond voor al wat den landbouw betrof. De landbouw, zoo heette het, is het stiefkind der Regeering, met een zoo gering mogelijken steun laat men hem geheel aan zich zelf over, houdt zich doof voor al de klachten en wenschen, die worden geuit, en bekommert zich hoegenaamd niet om de nooden en be hoeften van den landbouwer en het platteland. Die geringe belangstelling werd voornamelijk hier aan toegeschreven, ten eerste, dat de landbouw in de Staten Generaal zeer onvoldoende was vertegenwoordigd, zoodat zijn stem daar niet voldoende of niet krachtig genoeg werd gehoordten tweede, dat en in de Volksvertegenwoordiging en in Regeeringskringen de beleekenis van den landbouw voor de algemeene wel vaart niet genoeg werd ingezien, niet op haar juiste waarde werd geschat. Met voldoening kan worden gecon stateerd, dal den laatslen tijd een andere, een optimistischer klank wordt gehoord. Men oordeelt, dal een gunsti ger wind uit Den Haag waait; dat men van daar meer het oog en den toestand van den landbouw heeft gericht. Min. Kan's optieden wordt sympathiek ge acht, hij blijf' niet op een afstand, maar wil uit eigen aanschouwing leeren kennen. En ook daadwerkelijk geeft hij blijk van zijn oprecht streven om den landbouw, waar noodig, te helpen. De klacht, vroeger meermalen geuit, dat op de geheele begrooting nog niet één procent was uilgetrokken voor landbouwzaken, is door Z. Exc. ge hoord, en hij wil die grief wegnemen. Want Minister Kan heeft het uitge sproken, dat aan den landbouw een meerder bedrag van 3 ton f300 000 wel ten goede mag komen. Behalve dan de som, uitgetrokken voor ontwa tering, n.l. 2i/s ton f 250.000, welk bedrag is afgenomen van den post voor werkverschaffing. Deze eerste stap op den goeden weg verdient toejuiching. Wij krijgen alzoo verschillende verhoogingen f 50,000 voor 10 nieuwe lagere landbouw scholen, f 50 000 subsidie voordestich ting van boerderijen op woeste gron den, f 50.000 voor bestrijding van tuberculose en mond- en klauwzeer, f 22.500 voor den bouw van het Labo ratorium voor grondonderzoek, plus nog f 7500 voor de proefstations, f 6000 voor een proefboerderij in Groningen f 2000 voor proefnemingen en f 5000 voor reis- en verblijfkosten der consu lenten. De tijd van strenge bezuiniging is gelukkig voorbij. Nog zij vermeld, dat voor hel Land bouwhuishoudonderwijs f 29 000 méér is uitgetrokken. Tegen de Slakken. In den verloopen zomer zijn vele bouw- en graslanden en ook tuinen zeer geteisterd door de slakken, en de schade, daardoor aangericht, is zeer groot geweest. De zomer was nat en weinig zonnig, en dan tier* de slak het best. Daar ook in de beide voorgaande jaren de slakkenplaag reeds had ge- heerscht, drong de vraag met kracht naar voren »Wat kunnen we daar tegen doen Die vraag is ook nu nog actueel, want men dient er op bedacht te zijn, dat in dit najaar of (en) in het aanstaande voorjaar de plaag opnieuw zal kunnen optreden. In Augustus hekben de slakken hun eieren gelegd, elke slak wel 500; bij gunstige ontwikkeling kan men de jonge slakken dus weer in dezen herfst op akker en wei en in den hof aan treffen. Ook in September worden nog eitjes gelegd, de slakken, daaruit voort komende, zien we dan in 't voorjaar weer op onze gewassen. Derhalve dienen we op onze hoede te zijn. Van de weersgesteldheid hangt het af, of de slakkenplaag andermaal in beleeke nende mate zal optreden of niet. Wat zullen we er dan legen doen, als ze verschijnt De landbouwconsulent Ir. W. J Witteveen te Draglen vertelt van ge nomen proevenmet fijngemalen kopersulfaal en met superfosfaat. Bij een landbouwer in wiens grasland 'enorm veel slakken voorkwamen, zoo dat het bij den dag terugging, liet hij per Hectare 20 Kilo fijngemalen koper sulfaat uitstrooien 't was midden in den zomer, dus het ging over het groeiend gewas, maar er was toch weinig aan te derven. 't Resultaat was schitterend: den volgenden morgen lagen er tienduizen den doode slakken. Het zout werd uit gestrooid in den nacht met de zaai- viool. Bij denzelfden landbouwer werd ook de meststof superfosfaat beproefd; in den vroegen morgen 1000 K G. per H A. Ook hierdoor werd een duchtige opruiming gehouden, die misschien nog grooter zou geweest zijn, indien het niet te regenachtig was geweest. Het gras leed van deze bestrooiïng zeer Men heeft hier dus twee bestrijdings middelen. Krijgt men in dit najaar op zijn akkers de slakkenplaag weer, dan kan men daar kopersulfaat aanwenden mengt men er wat fijngeklopte Chili door, dan wordt de verdeeling gelijk matiger, en kan deze stikstofmest dienen om de scnade der aanwending te her stellen. Op grasland kan men super uitstrooien, dit is dan tevens de phos- ph^rzuurbemesting (de proef leerde, iat slakkenmeel de slakken niet dperde.) Men kan de super, indien men deze in den herfst niet heeft, ook in 't voorjaar aanwenden. Blijkt alsdan, dat nog niet alle slak ken gedood zijn, of komen latpr opnieuw jonge slakjes voor den dag, dan strooie men nogmaals 20 Kilo kopersulfaat per H.A. uit, ditmaal vermengd met wat meer Chili of zw. ammoniak. Wenken en mededeelingen. D9 Geld-Ov Mij. van Landbouw be raamt plannen, om evenals in enkele andere provinciën, een Proefboerderij te bouwen. De omgeving van Zulphen of de Achterhoek werd als plaats ge noemd. Op zoo'n boerderij, b v. met 10 H.A. grasland en 10 H.A bouwland, wil men »proefboeren" onder deskun dige leiding. Om te demonslreeren, welke takken van bedrijf voordeel afwerpen, en hoeveel, en hoe ze moeten worden uitgeoefend, om de onkosten zooveel mogelijk te drukken, en de netto winst zoo hoog mogelijk op te voeren. Op de Algemeene Vergadering van genoemde Maatschappij sprak Prof Aberson o^er de tegenwoordige methoden ter bepaling der bemesting. Hij voorzag, dat de bemesting in geheel nieuwe banen zou komen, waardoor verkwisting van meststoffen zou worden voorkomen en dus geld zou worden De Voorzitter, Ridder van Rappard, hield een pleidooi voor emigratie naar Frankrijk, naar het Z W. deel; daar lag een goede toekomst voor velen, omdat de bevolking daar aanzienlijk is teruggegaan Een boerengezin (man, vrouw en kinderen) kan daar, op vruchtbaren bodem, volgens spreker, ruim zijn brood verdienen. Weet gij Weet gij, dat de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid nog eens na drukkelijk heeft te kennen gegeven, dat op boerderijen, in slachtplaatsen, welke niet aan de gestelde eischen vol doen, niet geregeld mag worden geslacht met het doel het vleesch ie verkoopen en de afvallende deelen voor eigen ge bruik te houden dat men daarbij beslist niet verder mag gaan dan tot hoogstens twee dieren per jaar Weet gij, dat de rundertuberculose overal in ons land is verbreid en enorme schade in verschillende vormen veroorzaakt; dat die schade zelfs mil lioenen per jaar beloopt? Weet gij, dat het aantal dieren met t.b.c.-aandoeningen op verschillende stallen wisselt van O tot zelfs 100 procent; dat het grootste percentage wordt gevonden bij de melkboeren rond de groote steden, het laagste in de bouwstreken van Zeeland, waar geen zuivelfabrieken zijn, - de stallen niet overbevolkt, en het vee ook 's winters buiten komt? Weet gij, dat uit een groot aantal voorbeelden uit de practijk is gebleken dat een dier met open t.b.c. op stal zeer vlug en in sterke mate de dieren uit de omgeving besmet; dat de t.b c. zich vooral verspreidt op xionkere, vochtige, slecht geventileerde en overbevolkte stallen Br. dat het bezit van een rentekaart aan de arbeiders geen hooger rente waar borgt dan f 3 per week. Dezer dagen hoorden we nog een overigens zeer met zijn tijd meeleven de arbeider zeggenWat heb ik nu op mijn 65e jaar aan f 3 per week? Ernstig misverstand. Immers, indien men beter op de hoogte was zou men weten, dat de rente, die men ontvangt door het bezit van een rentekaart, waarop regelmatig is geplak», kan opklimmen tot f 6.43 per week Daarom een ernstig woord tot hen, die in het bezit vaneen rentekaart zijn Hel is voor U van zooveel belang Uw rente te verhoogen. En dat kan door de wet op de Vrij willige Ouderdomsverzekering. Immers voor Uw verplichte verzeke ring betaalt Uw werkgever. Hoe gemakkelijk is het nu zelf te zorgen voor een pensioenverzekering V.O.V. naast Uw verplichte verzekering Immers deze pensioenen kunnen naast elkander worden genoten. Laten wij U dat met een paar voor beelden duidelijk maken. Want hoe mooi een redeneering ook is, een voorbeeld trekt meer. VOORBEELD I. Een arbeider van 20 jaar heeft een rentekaart. Op die kaart worden tot zijn 65e jaar geregeld zegels van 60 cent geplakt. Die rentekaart geeft hem op zijn 65e jaar recht op een pensioen van ruim zes gulden. Door bijbetaling van ruim f 1 per week kan hij dat pensioen brengen op chllien gulden per week. Door bijbetaling van 37 ct p. week ontvangt hij f 10 pensioen 46 ct fll 54 ct f 12 63 ct f 13 71 ct f14 80 c.t f 15 ct f 16 97 ct 117 plus een uitkeering van f 100 bij over lijden als de verzekering 3 jaar loopt. VOORBEELD II. Een arbeider is gehuwd. Zijn vrouw is b.v. 26 jaar. Hij wil, zooals dat een goeden man betaamt, in het bijzonder zijn vrouw op haar ouden dag goed verzorgd zien. Hij verzekert haar een pensioen van b.v. zes gulden per week. Worden ze nu beiden 65 jaar, dan hebben ze recht op een pensioen van twaalf gulden f 6 van de rentekaart en f6 van de Vrijwillige Pensioen verzekering) Komt daarna b v. de man op 70-jarigen leeftijd te overlijden, dan behoudt de weduwe het rechtop f 6 eigen pensioen, en een weduwpensioen van f 3 60 per week. VOORBEELD III. Een arbeider van 30 jaar is gehuwd. Zijn vrouw is 25 jaar. Hij verzekert zijn vrouw vrijwillig een bedrag van zes gulden. Deze arbeider wordt op 50-jarigen leeftijd invalide. Er is geregeld van af zijn 20e jaar voor hem geplakt een zegel van 60 cent per week. Hij heeft vanaf zijn 50e jaar recht op f4 35 invaliditeitspensioen. Wegens te lage inkomsten kan nu de premie voor de verzekering van de vrouw niet meer betaald worden. Deze beëindigt nu (dus op haar 45e jaar) de premiebetaling, betaalt tot haar 65e jaar, dus in 20 jaar geen premie meer en heeft toch op dien leeftijd recht op een pensioen van ruim 4 gulden. Zijn ze samen nu 65 jaar, dan genie ten ze dus f 4.35 invaliditeitspensioen, plus ruim f 4 pensioen voor de vrouw, is totaal bijna f 9 pensioen, terwijl de weduwe ook na het eventueel overlijden van haar man de ruim vier gulden behoudt en daarenboven ruim drie en een halve gulden weduwenpensioen. -tabletten tegen os 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 698—12 Een ernstig woord over de Vrijwil lige Ouderdoms-Verzekering en welaan hen, die in het bezit van een rente kaart zijn. Dat wil niet zeggen, dat anderen, die geen rentekaart hebben, dit stukje niet mogen lezen. Zelfs wordt lezing ten zeerste aanbevolen, omdat ook zij, die als werkgevers personeel in dienst hebben, in dit verband zoo gunstige adviezen kunnen gever» Wat toch is het geval. R. K. Kiezershond voor Limburg. Hel Bondsbestuur van den R. K. Kiezersbond voor Limburg heeft in twee achtereenvolgende vergaderingen ampele besprekingen gewijd aan de vraag, welk standpunt de katholieke kiezersorga"isatie in dit gewest heeft in te nemen tegenover de kwestie der achterstelling van Limburg Omtrent de dienaangaande door het Bondsbestuur genomen besluiten en de in voorbereiding zijnde plannen zal eerlang nadere mededeeling geschieden. Bij het Bondsbestuur waren klachten ingediend met betrekking tot onregel matigheden, welke zich in enkele afdeelingen zouden hebben voorgedaan bij de aldaar gehouden stemming voor de vaststelling der candidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing Wijl bij onderzoek geblexen is, dat men zich bij deze stemmingen in de betrokken afdeelingen niet heeft ge houden aan de reglementaire stemtech- niek, doch daarbij eigenmachtig een ander afwijkend stemstelsel heeft toe gepast, is het Bondsbestuur van oordeel, dat deze afdeelingen niet geacht kunnen worden als zoodanig aan bedoelde ver kiezing te hebben deelgenomen en de desbetreffende bezwaren mitsdien vallen buiten de bemoeiingen van het Bonds bestuur. De Liinburgsclie Burgerwachten. In een te Roermond gehouden ver gadering der Limburger burgerwachten ter bespreking van het voorstel der regeering om het jaarlijksch subsidie met f 150.000 te verminderen, werd een motie aangenomen, waarin wordt ver zocht de voorgestelde bezuiniging niet uit te doen voeren. te Venlo. In verband met de verschillende aan vragen tot oprichting van Radio-centra les die de gemeentebesturen de laatste maanden bereikten, werd Vrijdag namiddag ten stadhuize alhier een vergadering gehouden van Burgemees ters uit Noord Limburg, waarin de Ingenieur der Rijkstelegrafie Van Resteren een uiteenzetting gaf van doel, inrichting, werking en beleekenis dezer centrales. Tweo lyken gevonden. In de bosschen bij Valkenburg zijn Maandagavond twee in vergevorderden staat van ontbinding verkeerende lijken gevonden, die waarschijnlijk reeds een 4 tal maanden daar gelegen hebben. Zij waren door een zware laag boombladeren bedekt. Het zijn de lichamen van een man en een vrouw. Men veronderstelt moord gevolgd door zelfmoord van den dader, daar in de nabijheid van de bewuste plek een revolver gevonden werd. In den overjas van den man bevin den zich de initialen J. F., doch verder is er niets, dat tot identifikatie van de beide lijken zou kunnen leiden. Opheffing autobusdienst Weert—Helmond Naar verluidt zou de autobusdienst Weert Nederweert SomerenAsten LieropHelmond binnenkort worden opgeheven, indien de betrokken gemeen ten niet door het verleenen eener sub sidie deze dienst wenschen te 3teunen. Waar tengevolge van hel tamelijk ver verwijderd liggen der gemeenten ten opzichte van elkaar, deze dienst niet al te best ken rendeeren, is het niet meer dan billijk te achten, dat de betrokken gemeenten door het toeken nen eener subsidie dezen dienst helpen in stand houden, daar anders meerdere dezer gemeente weer geheel in hun in8olemenl zullen terugvallen. Vertrouwd mag dan ook worden.dat het gevaar voor opheffing nog tijdig wordt gekeerd en de gemeenten het groote nut van deze dienst zullen inzien en het verzoek van den ondernemer om subsidie zullen inwilligen. Mijnongeval. Zaterdagmorgen is in de Staatsmijn Hendrik te Heerlen de gehuwde mijn werker J. D. uit G. door een losgeraakte kolenwagen gegrepen en op slag gedood. D was vader van vier kinderen. Doodelyk mijnongeval. In Staatsmijn Hendrik" knapte een kabel, tengevolge waarvan een wagentie de helling afreed. De 28 jarige hul'p- houwer Darmer uit Schinveld, gehuwd en vader van een kind, werd mede- gesleurd en zeer ernstig gewond. De man overleed vrij spoedig. Laffe moordaanslag. Zondagavond werden in een café te Hoensbroek twee beschonken personen aan de deur gezet. Een hunner stak met een mes door het venster naar den caféhouder W., zonder hem echter te raken. Even later begaf zich de 24 jarige Egger uit Hoensbroek naar buiten en werd door de onverlaten overvallen. Hij kreeg een levensgevaarlijke steek wonde in den rug. Nadat geestelijke on geneeskundige hulp was verleend werd net slachtoffer naar het ziekenhuis te Heerlen over gebracht. In Kerkrade denkt men anders over het kienen, dan te Venray. Tengevolge van een beslissing des ministers is het kienen ook in de cafe's verboden. Er werd van dit kienen een druk gebruik gemaakt; het karakter van hazardspel was aan dit spel, het welk in enk«le jaren zeer populair was geworden, geheel vreemdde burge meester had allerlei bepalingen voor geschreven omuitw88sen te voorkpmen. O.m. bepaalde hij, dat er om geen hooger bedrag dan f 7 50 mocht worden gekiend. De gemeentekas profiteerde bovendien van de verleende toestem» mingen, daar iederen Zondag 70 80 gulden sted. belasting werden betaald, van den eersten Zondag in October lot omstreeks Paschen. De caféhouders hadden zich speciaal op dit kienen ingericht, door de aanschaffing van allerlei benoodigdheden. Naar we vernemen, heeft de burge meester reeds voor eenigen lijd zich tot den ministergewend en hem den stand van zaken uiteengezet. Van hazardspel is absoluut geen sprake. Hoogstens kon een onfortuinlijk speler per uur cr) cent verliezen. Met spanning wordt het ministerieels antwoord tegemoet gezien. Door een tram overreden en gedood. Maandagavond te omstreeks 6 uur ward te Vechel op de ijzeren brug de 64 jarige A. Heerkens door een goederen tram gegrepen. De dood trad onmiddel lijk in. Het slachtoffer was eenigszins doof. Den bestuurder heeft geen schuld. Nieuwe kerk te Nymogen. Naar wij vernemen, is de bouw van de nieuwe kerk van de Paters Augus tijnen aan de Tollensstraat te Nijmegen, toegewijd aan den H. Thomas van Villanova, opgedragen aan den archi tect C. M. van Moorsel te Voorburg. Ernstig ongeluk. Dinsdagmorgen heeft op den Blij hamscheweg te Winschoten een botsing plaats gehad tusschen een auto en de tram, waarbij de 30 jarige F. aan beide beenen zwaar werd gewond. In ernstigen toestand is hij in het ziekenhuis opgenomen, waar een been moest worden afgezet. Smokkelaar gesnapt. De rijksveldwachters te Chaam heb ben zekeren J. B. M. aangehouden die

Peel en Maas | 1927 | | pagina 8