DIE 0IRL0. KANTOOR Boerenleenbank AFSLAG D.S.O. I Union I vulU gemeubileerde zit- en slaapkamer kostlieden gevraagd Bijenbond St. Nicolaas-Gomité, brandstoffen Wed, F. van Gerven Veegeneesmiddelen Th. Pouwels jonge vruchtboomen, mooie Herdershond 11 besh ?a Verkoojr Kinde Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. Districts-arbeidsbeurs aeroaiatfaatfiiBia, JEAN. hartelijk vaarwel. Octaaf ter eere van den H. MACHUTUS, Leunen-Venray. bijenkorfriet OPTOCHT, de Zaal van het Kruisverbond geopend. Morgen Zondag en instrumenten fornuis, mantelketel met pot, linnenkast, 50 jonge kippen W. L. en een partij stekruben Jac- Verlinden, Scheide. 1000 kg. Roode Star aardappelen 44 ie 2500 kjel- ?a roodbonflf Te Voor torst a; Notaris P Verpachtin NotarisP Moodercnrsussen. Door het Groene Kruis zullen op Donderdag 24 November twee moeder- cursussen geopend worden en wel om 2 uur op de bovenzaal van het Patro naat voor het dorp en om 6 uur in de zaal van den heer Keyzers te Ysselsteyn. De cursussen zijn voor iedere moeder en voor ieder, die moeder hoopt te worden, gratis toegankelijk. Iedere cur sus bestaai uit zes lessen op zes achter eenvolgende Donderdagen en wordt gegeven door de provinciale enquêtrice ter bestrijding der kindersterfte te Venlo Post- en Telegraafdienst. Met ingang van 14 November 1927 zal in het publiek telefoonstation te Holthees een telegraafstation worden gevestigd. Het station voor den telegraaf dienst wordt opengesteld als volgt Op werkdagen van 812i/« en van 271/2op Zon- en feestdagen geen dienst. Het tarief voor locaaltelegrammen zal van toepassing zijn op de telegram men, gewisseld tusschen Holthees Maashees. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Venray BRIELS. Yoor de stoom fiets van Pater Vervoort. Vorig bedrag f 101,62 Van N. N. uit Venray f 0,50 Onze vroegere dorpsgenoot de Weleerw. Pater G. A. Haenraets O.F.M. kapelaan te 's Gravenhage, is benoemd tot Pastoor te Gorinchem. P. WILLEMS ontvangt vanaf heden geen stroo met één band. Stroo goed geschikt voor schoof wel met een band. Haverstroo als gewoon. (Adv.) Naar wij vernemen zal door het Gemengd Koor »Polyhymnia" een concert met tooneeluitvoering gegeven worden op 2de Kerstdag. Morgen Zondag onder de H H. Diensten zal in de Parochiekerk alhier eene liefdadigheidspreek gehouden worden voor de St. Vincentiusvereeni ging. Wij bevelen de alsdan te houden collecte ten zeerste san. Ondanks het slechte weer waren op de Woensdag gehouden paarden markt nog ruim 200 paarden, hitten en veulens aangevoerd. Ook de belang stelling onzer landbouwers en uit verre omgeving was uitermate groot. De handel was matig. De aardappelhandel, die voor eenige weken nog zoo levendig was, ligt thans nagenoeg stil. 't Schijnt dat de prijzen toen te hoog waren of de uitvoer bemoeilijkt wordt. De voorraad boeken onzer Paro chiale Leesbibliotheek zal binnenkort wederom met ruim honderd nieuwe boeken worden uilgebreid, meestal werken van bekende groote schrijvers. Deze week werden door onze gemeentepolitie wederom verschillende personen bekeurd wegens venten. GEVONDEN: een duimstok en een rozenkrans. Inlichtingen gemeente politie. Woensdag werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis op de Kemp alhier, voor rekening van P. Janssen. Ingeschreven werd als volgt: M. Claessens f 2890 Joh. Sassen f 2810 (zonder bijlevering van steenen) Aan den laagsten inschrijver gegund. Naar men beweert zouden de gebouwen aan de Kruisstraat, waarin thans de Stroohulzenfabriek van de Firma Hulsman gevestigd is, verkocht zijn en tot zusterklooster worden inge richt. De Firma H. zal eene nieuwe Stroo hulzenfabriek bouwen aan den weg naar het Station. Verschillende personen in deze gemeente zijn den laatsien tijd opgelicht voor kleine bedragen, door een persoon, zich uitgevende voor aardappelkoopman. Verdacht hiervan wordt eer. persoon uit Tienray, die reeds meer dergelijke praktijken heeft uitgevoerd. De verlofgangers der lichting 1912 uit Venray, Wansum en Meerlo moeten hunne militaire uitrusting inleveren te Venray op 28 Dec. a s. MERSELO. Zondag na de Hoogmis werd alhier in een lokaal van de oude school de Leesbibliotheek geopend. Verschillende prachtige werken zijn reeds voorradig, zoodat het leesgrage publiek in de gelegenheid is op aange name en leerzame wijze de lange win teravonden te korten. Zondagavond werd van half 5 tot half 8 een begin gemaakt met het Patronaat in hetzelfde lokaal. GEIJSTEREN. As Zondag en Maandag, ter gelegenheid van de St Wilbert kermis, zal de tooneelvereeni ging Sint Wilbert een tooneeluitvoering geven in de zaal van den heer A Bergmans. De hoofdschotel zal zijn het geschiedkundig drama »De Gondelier van den Dood" en het kluchtspel aMoppie de Ongeluksvogel" Verder nog voordrachten. Zaterdagavond bij de generale repetitie hebben de eere leden met een dame vrij entrée. WANSSUM. Zondag hielden de Jonge Boeren in het Patronaat eene tentoonstelling van fruit, tuin- en land bouwvruchlen. Er waren ruim 200 inzendingen het was lang geen gemak kelijke taak voor de commissie om de prijzen toe te kennen, want alles was prachtig. Een woerd van lof komt zeker de regelingscommissie toe voor de goede regeling De zaal was stampvol van bezoekers. Verkiezing Kamer van Koophandel. Bij de Maandag gehouden candidaat- stelling voor acht leden der Kamer van Koophandel zijn candidaat gesteld voor de afdeeling Grootbedrijf de heeren B. v. d. Bergh, J. M. v. Gasselt, F. Janssen en F. Kreykamp, zoodat deze heeren bij enkele candidaatstelling gekozen zijn als lid. Bij de afd. Kleinbedrijf zijn candidaat gesteld de heeren J. v. Daelen. A. H. de Haen, W. Lenders, A Peeters en W. Seuren. Voor deze afdeeling zal de verkiezing plaats hebben op Maan dag 28 November a.s. TIENRAY. Naar wij met zekerheid kunnen mededeelen zal de loterij ten bate van het Rectoraat en ingesteld door de voetbalvereeniging TOP. plaats hebben op a.s. Zondag 13 November des nam. om 6 uur in café restaurant A. van de Voort Everts, clublokaal van T.O P. Deze loterij, die aanvankelijk bepaald was om uit te loten voor 15 Januari a s. zal reeds nu gehouden worden omreden alle loten reeds zijn uitverkocht. HORST. Bij Kon. besluit is toege kend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in brons, aan J Hopymakers, arbeider bij de firma M. Ruiten, te Horst. Hoog water. De Maas, welker was Woensdag tot staan scheen gekomen, heeft weer nieuwen toevloed van water gekregen. Donderdagmorgen wees de peilschaal een stand van 121 c.M hooger dan Woensdag. In Venlo was de stand sla- tionnair, terwijl Grave nog 40 c M. was had. Ook Rijn en Waal wassen, zij het in mindere mate. Lubith, Arnhem en Nij megen meldden Donderdagmorgen allen 8 c.M. was. In Keulen is de was sterker, daar werd Donderdagmorgen 31 c.M geconstateerd. Ernstige val. Te Tegelen had de smid Plucker werkzaam aan de N. V Grèsbuizen- industrie, het ongeluk van de bovenste verdieping door een liftkoker te vallen, waardoor hij ernstige verwondingen bekwam. Zijn toestand is vrijwel hope loos. KERKRADE. Een raadslid der ge meente Kerkrede heeft verzocht op de agenda van de eerstvolgende raads vergadering te plaatsen een voorstel ter benoeming van een commissie van onderzoek, naar de gedragingen van den voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur, wethouder van Onderwijs, die zijn ambt zou misbruikt hebben, door het verleenen van steun aan hen van wie hij wist, dat ze geen behoefte aan steun hebben. Dit zou zijn geschied door het verstrekken van goederen in natura, n 1. kleedingstukken uit zijn eigen winkel, tegen bons van het Bur gerlijk Armbestuur. Inbraken te Kerkrade. Men meldt uit Kerkrade Dinsdagnacht is te Kerkrade weer op verschillende plaatsen ingebroken in de Bleijerheider- en Pannesheider straat. Een dief klom met behulp van een gestolen ladder door een openstaand raampje in de vitrine van den winkel van den banketbakker Rdie zelf niet thuis was. De vrouw werd door het hondengeblaf wakker. Toen de hond bleef blaffen, waagde zij zich naar beneden. Juist zag ze den dief zich door hel raampje naar buiten wringen Hij had den inhoud der toonbanklade, bevattende circa 15 gulden, geslolen. Bij den herbergier Kr. werd ontvreemd geld uit de buffetlade, de spaarpot der kegelclub, een nieuwe overjas en andere kleedingstukken, schoenen, likeuren, sigaren enz. Bij den schoenen winkelier K., die in de onmiddellijke nabijheid woont, werden de dieven verjaagd, evenals op meerdere plaatsen. De politie is de dieven op het spoor. Het zijn Duitschers, uit de buurt van Aken. De onbewaakte overwegen. Donderdagmiddag is op een onbe- waakten overweg tusschen Almelo en Zenderen een tilbury door den trein gegrepen. Het rijtuig werd geheel ver nield, terwijl het paard moest worden afgemaakt. De voerman kwam met den schrik vrij en wist zich te redden. Bliksem in een toren geslagen. Woensdagnacht omstreeks 1 uur is de bliksem ingeslagen in den toren van de Nederduitsch herv. kerk te Amstel veen. Er ontstond geen brand, maar de toren en het uurwerk werden groo- tendeels vernield. Op ruim 100 meter afstand werden steenbrokken terugge vonden. Het resteerende gedeelte van den toren vertoont tal van scheuren en zal moeten worden afgebroken. De ry vaardigheid van motor- rytuigbestuurders. Door den heer Braat zijn aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld Is het den Minister bekend, dat er mannen tot adviseurs van het onderzoek van rijvaardigheid van motorrijtuig bestuurders benoemd zijn, die zelf nooit met een auto gereden hebben en ook geen schoon strafregister als motorrijder bezitten Is de Minister bereid mee te deelen 1. of er voor de aanstelling van bovengenoemde adviseurs onderzocht is, of zij zelf rijvaardigheid bezitten, ook al hadden zij een rijbewijs voor 1 Mei 1924? 2e. hoeveel van de 4 gulden, die gestort moeten worden door den aan vrager van een rijvaardigheidsbewijs, den adviseur examinator ten goede komt roeping trekking gedaan is, zoo ja, waar en hoe Dranksmokkelaars in Brabant. De Zwarte Bende. Een geheele zitting van het gerechts hof te Den Bosch werd gewijd aan het behandelen der strafzaken in hooger beroep van vonnissen der rechtbank te Breda tegen een 13 tal smokkelaars uit Tilburg. Volgens mededeeling van den Rijks advocaat mr. G van Zinnicq-Bergmann, komen dag aan dag nieuwe zaken op zijn bureau binnen, terwijl voor de rechtbank te Breda een 80 tal smokkel- zaken wegens verboden vervoer van gedistilleerd op afdoening wachten. De dranksmokkelarij door lieden uit Til burg en omgeving breidt zich uit als een olievlek en verwacht wordt dat in de komende donkere winteravonden en nachten de smokkellochten nog zullen toe nemen. Het is den kommiezen gebleken dat de smokkelaars er in georganiseerde bende op uit trekken onder leiding van een hoofdman Ze volgen de verschil lende richtingen door den aanvoerder aangewezen met dit gevolg, dat zoo er al eens een paar in handen vallen der zeer waakzame kommiezen, de rest der benden inmiddels langs andere paden met den buit weet te ontkomen. Dat va«. het smokkelen, vooral door werkloozen in Brabant, een beroep wordt gemaakt, vindt zijn oorzaak in de zeer hooge accijnskosten op gedistilleerd hier te lande geheven, terwijl de uitvoer naar België niet belast is. Zoo komt het dat er overvloedig veel naar België wordt uitgevoerd, vanwaar de smokke laars het gedistilleerd weer terug halen. Zij verdienen dan drie gulden per liter- flesch, het bedrag dat bij inkoop in Nederland aan accijns moet worden opgebracht Bevoegden zijn dan ook van oordeel dat zoolang de accijns in ons land zoo hoog blijft, het schrikbarend euvel der smokkelarij met al den aankleve van dien nog zal toenemen, .vooral onder de werkloozen. De moreele gevolgen van het euvel laten zich begrijpen 1 Daarbij komt nog het verschijnsel der zg.n. »zwarte bandieten", handige kerels, die zich met revolvers gewapend op de stille heide of velden en in grep pels verdacht opstellen en als psendo- kommiezen de smokkelaars overvallen, die dan in allerijl de vlucht nemen met achterlating van het gedistilleerd, dat ze over de grer.s waren gaan halen. De »zwarte bandieten" nemen den buit mee naar huis en niet weinig ge beurt het, dat, wanneer de smokkelaars vernemen dat ze door eigen stad- of dorgsgenoolen zijn beetgenomen, groote ruzie- en vechtpartijen er het gevolg van zijn. Voor wat de likeuren betreft, welke de smokkelaars meevoeren, zij opge merkt dat de likeuren niet van Neder landsch doch van Belgisch fabrikaat zij n Zwaar weer op de Fransche kust. Op de Fransche kust woeden sedert eenigen tijd hevige stormen, die groote schade veroorzaken en het scheepvaart verkeer benadeelen. Te Cherbourg is de geheele scheepvaart stilgelegd, terwijl te Omonville door de vloedgolven tal van huizen werden overstroomd, zoodat de bewoners moesten vluchten. Nabij Plougermeau is een Engelsch stoomschip vergaan, de bemanning kon gered worden. Ter hoogte van Gascogne is een visschersboot met 8 opvarenden vergaan. van 4 tot 11 Nov. INGEKOMEN P. H. op de Drink, slager, Kerkpad 3 van Zuilen; G. W. Stads, broeder, Stationsweg 14 van Noordwijkerhout VERTROKKEN Th; N. Min, hoofdonderwijzer, naar Ned. Indië: S A Gooren, oakker,naar Sevenum; E. H. M. Hoedemaekers, z. b. naar Nijmegen, St Annastraal 263; M. H. van Helden, dienstbode, naar MeerloTienray; C. D. van der Vat, zonder beroep, naar Wijhe, Langstraat; A. H. M Huisman, dienstbode, naar Helmond, Heistraat; W. Eibers, dienstbode naar Wansum M. Paulussen, verpleegster, naar Breda Wilhelminasingel: A. M. Fila, zonder beroep, naar Deurne, Hsageind; J. H. Maas en echlgenoote, zonder beroep, naar Bergen, Rijksweg. K1BKELIJKE DIISSSOT VEVSAY Parochiekerk Morgen Zondag in de H. Missen van 8 «n 10 uur Liefdadigheidspreek en collecte, 2 uur kleine congregatie, half 3 herhalingscatechismus, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Yerheijen, kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor L. Poels en echtg 9 uur gesongen Huwelijksmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Maria Agnes Poels, echtgenoote van Peter Goppene. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis. half 8 en 8 uur leesmis. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor L. van Valkenburg Zaterdag komen de kinderen der 6e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Deie week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht, Diosdag Dorp, Woensdag op de gehuchten en Donderdag Veltum en Heide. Voortaan wordt biecht gehoord van 3 tot 5 uur. Zaal in het Patronaat. Om negen uur H. Mis en vergadering Jonge Derde Orde en Congregatie. Dese week zal de botertermijn worden gehouden. tt. Antonlu's-Patronaat. In de H. Mis van 9 uur behooren de jongeren vooraan in de kerk plaats te nemen. Sommigen hebben de Spaarbankboeltjes niet ingeleverd. Worden gevraagd 2 Burgerdienstmeiden Paschen Venray Kindermeisje Venray Burgerdienstmeid Paschen '.Veil Bekwaam koperslager Vescbillende boerenknechten en meiden om met Paschen in dienst te treden 2 jongens voor boerenwerk 2 keukenmeiden voor Venray 2 boerendienstmeiden voor dadelijk 1 boerendienstmeisje voor Sevenum 2 burgerdienstmeisjes voor Deurne 1 boerenknecht, moet kunnen melken 1 smidsknecht voor Deurne 1 timmerman voor Venray 1 timmerman voor Deurne Bieden zich aan 5 dienstmeisjes'14 en 15 jaar v. dadelijk 3 boerenknechts voor dadelijk 1 bakkersknecht. 2 kantoorbedienden 4 werkmeisjes 2 of 3 dagen per week 1 voermansknecht 30 jaar 3 chauffeurs 1 smid-bant werker 1 burgerdieostmeid voor Paschen 9 grondwerkers 1 burgerdienstmeid voor dadelijk 1 metselaar 2 chauffeur-monteurs Schildersknecht Timmermansknechts BUSQ2BLIJKB STAHD VEKHAY. van 4 tot 11 November. GEBOREN: Huberts M. Wijnhoven, Ooslrum Petronella G. Maassen, Mersel.weg Hendrik M. Verhagen, Oostrum Theodoru8 P. Peeters, Scheide Liza G. J. Arts, Ysselsteyn GEHUWD: A. L. A. Swinkels, 27 jaar, koop man te Deurne en A M. Fila, 33 jaar, zonder beroep te Venray. OVERLEDEN C. J. M. Claassens, 1 jaar, Over- broek 2 patiënten St. Servaliusgesticht De Heer en Mevrouw FRANS POELS—POELS geven met ge noegen kennis van de geboorte van hun zoon Buenos-Aires, 6 Nov. Esmeralda 13Q4 10 Bij mijn vertrek naar Ned. Indië aan alle Venrayers een Theo Min a.b. s.s. „Prins der Nederlanden" aangeroepen bij zenuwziekten en ziekten onder de kinderen. DINSDAO 15 tot 22 NO VEMBER iederen dag H. Missen om 7i/« en 9 uur. ZONDAG 20 November om 10 uur plechtige Hoogmis met feestpredikatie. 19 zal voorlaan GEOPEND zijn vanaf 9 uur v.m. fot 5 uur n.m Zondags gesloten. Namans 't Bestuur, 15 DE KASSIER. Aangehoden met of zonder pension. Tevens nefte Adres Rullenraad, Stations weg. 318 Gelegenheid tot opgeven van bij den Secretaris of bij Oodfr. Loonen, Brienshoek. (Kan vol gende week afgehaald worden.) Leden die nog wat suiker wenschen, kunnen deze nog bekomen. Imkersartikelen tevens v< krijgbaar. 222 HET BESTUUR. De leden van het St. Nicolaas- comité en al degenen, die vorige jaren hebben medegewerkt of in 't vervolg wenschen mede te werken aan den te houden worden opgeroepen ter VER GADERING op a.s. MAANDAG 14 NOVEMBER 's avonds om 8 uur, bij H. Janssen-Wijnhoven, Langstraat. Wij hopen op ruime belang stelling te mogen rekenen. 26 HUB. JANSSEN, Voorzitter. Anthracietkolen f 2.90 Mager Stukkolen f 2. Vetnootjes f 2. Union Briketten f 1.90 Carisborg Briketten f 1.60 alles per 100 Kg. Bij afname van 1000 Kg. of meer 10 ct. per 100 Kg. minder. Alles wordt zonder prijsver- hooging aan huis bezorgd. 328 Aanbevelend, 8i ZONEN Brandstoffenhandel. Vanaf heden en voortaan alle Zon- en Feestdagen is Fijnloopend Biljart, Billijke consumptie. Nette bediening. Aanbevelend, 24 HET BESTUUR. 2 uur Nijmegen. Terrein „De Hoop" Alle inlichtingen gratis. 12 Hofstraat. TB IKIOOIP een zoo goed als nieuw TB KOOP alle soorten Siarige Beuken- en Llgustru ra-Planten bij Oodfr. Loonen, Leunen. 2 TE IKIOOIP bij Chr. Cox, Wanssum. 60 TE IKOOIE» prima Bellefleur-, Goudreinette- en Sterappelen 10 cent per kilo, alles puike winterappelen, bij M. CU5TERS Groote Straat. 12 TE IKIOOIP oud li/> jaar (reu) f Henseniussiraat 4. N Lt lood ki TE mantellL. zoo goi G. v.d. Pu BI ,t 8. TE goedgek pootaaji bij Kind. Wi: TE bij Wed.M.J TE W( bij Th. Jennis bij A. Claassi wegens plaats tari zoo go< bij H. VERH bij P. Philipsei (Ie Oirlo. Nc 4e Venlo, teho Schrijver op (zie achterstaaikir begint om 10 i|g. een n genegen voo worden opgeli Adres: H. te V zal op Dinsdag 10 uur, ten kc nenburg te Schreven A publiek jaren Boerderijtje geveer 4 H.A. B Onmiddelib con tan Inboedel, ak u reedschap en E /ej zal ol te Vj op Dinsdi nam. 4 uur te Leunen, vo I aldaar publiek 4 perc. bouwl a aanvangende o)| bloot 1928.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2