wedstrijd RIJWIELEN JPluymen r i. SUPUtS, Vtasaj O. KÏÏF1BS 1. Jacobs-Lau.rsnsse W. SWAGHOVEN Kachels, F. H. van Enckevort. Coöperatie „St. Petrus Banden HET BESTE ADRES alle werken op electrisch gebied Partij Wollen en Katoenen Resten PR0C0-Winkels M. Ousters, «SS» Venray G. L. Verbeek Uilenspiegel Adverteert in dit blad Verhuren v. Vrachtauto's LUXE-AUTO'S Aan de Huisvrouwen kruideniers- en koloniale warenbroodkoek beschuit en banket Autobanden, Olie en Benzine loopjes in Slii-ichoenen SCHOENWERK ieparatiën I0S. HENDRIKX Hier is uw adres Cementwaren-iouwmaterialen «S W AN "- V ulpennen Marktberichten. voor Verhuizingen en Transporten. van 12 tot 30 personen. VENRAY Installateur, Maasheeste weg 10, Verkrijgbaar alle soorten LAMPEN onder garantie, vanaf 60 cent. Maashèesche weg 15 Daar kunt U koopjes vinden Prachtige Vilthoeden f 1,50 tot f 3.25 De mooiste Petten van 50 cent tot f 1.50 Molton Dekens vanaf 75 ct. prachtige 2persoons Dekens f 1.25. Damesschoenen f4, Heerenmolières 4.25 Ziet onze Etalage bij Handel in Gedistilleerd, Likeuren en Wijnen. Houthandel Alle soorten Hij is er weer Fornuizen. Mantelketels Gebr. Lucassen Losse nummers Het Nieuwe Modeblad Phoenix Hermi Herder De ideale Electrische Rijwiellamp Alle ONDERDEELEN, BANDEN enz. Luxe-autoverhuur Reparatiewerkplaats Benzine Olie OOSTRUM—Venray Hebt U noodig Betonringen, Voederbakken Asphalt, Wandtegels Cement Firma van den Munckhof - Venray ^ïjtSwegënpIar^^^gepröjecteèrd, toT stand komt, daar in de laatste Staten vergadering aangedrongen is, bij de Regeering wijziging van dat plan te vragen, wal die verbinding betreft, doch onze beide vertegenwoordigers in de Provinciale Staten hebben schitterend onze belangen naar voren gebracht en verijdeld dat de Staten besloten bij den Wetgever wijziging te vragen, waardoor het plan onveranderd is aangenomen en alle kans van slagen heeft. Voorbeeld. Een eenvoudig naaisterke op haar sterfbed vroeg om haar naald. Men bracht ze haar. Zij stak ze naar den Hemel: »Jezus, zei ze, ik heb U altijd gediend met deze naald.... nu hoop ik dat zij mijn sleuteltje zal zijn om voor mij den Hemel open te doenl" 'k Bezocht een ziek meisjeze had zware koorts en ik zag geen water staan. «Gij moet nu en dan eens drin ken 1" Ze glimlachte, 'k Drong asn. Ze bezag het kruisbeeld met twee liefdevlammen in de oogen en zei zoo danig dat het dwars door mijn hart ging: «Heeft Hij gedronken?!" De gevaren van de stad. Tegenwoordig trekken vele jongelui van het platteland naar de stad. Ze gaan er heen om den kost te verdienen, maar verliezen er al te dikwijls zeden en geloof. Want, zoo lees ik in Romen's Aank.: «alle zielzorgers in de groote steden moeten het met leedwezen ge tuigen, hoe juist de geloofsafval onder die jonge menschen het sterkst is, en er maar heel weinigen staande blijven. De gevaren voor hen zijn ook zoo vele. Uit hun veilig thuis, waar zij gebonden waren aan de regels van hel huisgezin, waar zij rekenschap moesten geven van hun komen en gaan, waar zij omringd werden met zorg, worden zij overgeplaatst in het kosthuis, waar niemand op hen let. Zij kunnen gaan en komen wanneer zij willen, van hun avonden, die weinig aantrekkelijks hebben op de meestal ongezellige kamer, behoeven ze niemand reken schap te geven. Ja de gevaren zijn vele en wat het ergste is, de ondervinding leert, dat de jonge menschen, die van het platteland komen, allerminst bestand zijn tegen die gevaren. Zij zijn niet gewoon aan de gesprekken die ze hooren, aan de kleeding van jongens en meisjes. In 't eerst schrikken ze terug, maar spoedig beginnen ze ook te «durven.En als ze eenmaal zoover zijn dan vallen ze van 't een tot 't ander, ze kennen geen rem van beschaving en fatsoen. Verloren zijn de zeden, verloren is het geloof. Bloedvergiftiging. De 17 jarige zoon van den heer M. T te Roelofarendsveen heeft eenige dagen geleden een puisje opengekrabd. In het academisch ziekenhuis te Leiden is hij tengevolge van bloedvergiftiging overleden. Door electrischen stroom gedood. Woensdagavond is een 22jarige smids knecht in de smederij van de firma K. te Tiel, toen hij bij werkzaamheden van een electrische looplamp gebruik maakte, door den electrischen stroom getroffen en gedood. Hoe Amerika over ons wordt ingelicht* In het Amerikaansche blad «The tea and coffee trade journalêê" geeft naar de »Ned." meldt de heer H. D. Forster eenige beschouwingen over het gebruik van koffie in verschillende landen. Na het gebruik van koffie elders besproken te hebben, komt de schrijver ook tot ons land. De Hollanders zijn zoo zeer overtuigd vertelt de heer Forster van de buitengewone betee kenis van het gebruik van koffie ia hun koud en regenachtig klimaat, dat men in de straten van de voornaamste steden tegenwoordig overal koffiewagens kan zien. Deze wagens hebben twee wielen en zoo gemaakt, dat ze wanneer ze stilstaan niet kunnen omkantelen Een stuk of drie groote geelkoperen kannen staan boven op de kar. Hoewel de wagen in zijn geheel maar 2i/s M. lang is, doet het reizend restaurant enorme zaken. De drankzuchtigen komen van alle kanten opzetten en de verkooper heeft het zoo druk, dat hij weinig gelegenheid heeft om luchtver- andering voor zijn vehikel te zoeken. Het hoofdartikel van «The tea and coffee trade journal" zou niet volledig zijn indien het niet geïllustreerd was. Het blad geeft dan een foto, die bij het artikel werd afgedrukt en waaronder geschreven staatA street coffee redler in the Hague. En wat zien we dan Een melkwagen van de Sierkan met groote koperen bussen en een mandje met flesschen gesteriliseerde melk 1 Zoo wordt het publiek van Amerika in 1927 over Nederland ingelicht. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 650.000 eieren. Groote eieren van f 10.60 tot f 11 50 Kleine eieren van f 7.10 tot f 9.80 Eendeneieren van f 7.80 tot f 8 50 VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 140.000 eieren. Groote eieren van f 10.70 tot f 11.90 Kleine eieren van f 7.90 tot f 10.20 Eendeneieren van f 9.10 Ganzeneieren van f 18 60 Aanbevelend, Henseniusplein 9 Telefoon 95 Boor de Coöperatie StPetrus Banden" te steunen en sterk te makenmaakt gij de toekomst uwer kinderen rooskleuriger Als goede huismoeders dient gij daarom uwe waren van de Coöperatie te betrekken. Levert uitsluitend le kwaliteit aan concurreerende prijzen. Aanbevelend, VOOR IS Henseniusplein 9 Telefoon 95 levert, plaatst en repareert zooals Motoren, Licht- en Kracht-installatie's, Telefoons enz. Vakkundig en scherp concurreerend. Beleefd aanbevelend. 40 Dames-Borstrokken en Broeken. Heeren-Borstrokken en Onderbroeken Lakens, Katoen en bedlakens. Ver beneden elke concurrentie, Beleefd aanbevelend, 80 Inlichtingen tot deelname aan den wedstrijd worden U door den filiaalhouder verstrekt. Hoenderstraat 6 VENRAY Greenen, Vuren, Eiken en Americ. Greenen. Carbolineum en Asphaltpapier. Alles aan concurreerende prijzen. aan concurreerende prijzen. worden degelijk en netjes uitge voerd. Aanbevelend, MAASHEESCHE WEG. De bekende Volks almanak voor 1928 Verkrijgbaar Boekhandel Firma van den Munckhof. Ontvangen een mooie sorteering Kachelplaten, Kolenbakken, Vulemmers, Ellebogen en Pijpen, Houten en ijzeren Gierpompen en Vaten, Wendelploegen, Eggen enz LAGE PRIJZEN. Smederij LEUNEN van het verkrijgbaar aan het Bureau van dit blad. Prima kwaliteit. Hollandsch fabrikaat. Groote lichtsterkte. Geruischlooze loop. Speciaal adres voor alle Braaiwerken. Vakkundige bediening. Beleefd aanbevelend. Langstraat 3 Telefoon 75 Telefoon 501 Gresbuizen Bakpannen Ashestplaten, Vloertegels Zakkalk of Kluitkalk vraagt dan eerst prijs en wij zijn overtuigd dat U bij ons koopt. Aanbevelend, 80

Peel en Maas | 1927 | | pagina 7