Hoestj Keelpijn Het Wiegekind. Ingekomen en vertrokken personen. Gemengde Berichten. Wees oprecht! dracht in eigendom van schoolgebouw, speelplaats en gedeelte tuin, gezamelijk groot circa 12.37 aren, aan hel R. K. Kerkbestuur van de Parochie der H. Gertrudis te Oirlo, tot oprichting eener bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aldaar. Op voorstel van den Voorzitter worden deze beide punten als vormende een geheel, tegelijk behandeld Waar de Raad zooals de Voorzitter mededeelde in gelijke •"oorgaande ge vallen, alle medewerking verleende, vertrouwde de Voorzitter dat dit ook nu het geval zou wezen, zooals ook geschiedde. De heer Millen achtte dit het goede tijdstip om de onderwijzerswoning in het dorp in het discours te betrekken. De Voorzitter merkte op dat nu Oirlo aan de orde was en de heer Millen met zijn opmerking moest wachten tot aan de rondvraag. Hieraan kon zelfs een opmerking van den heer Odenhoven, die den heer Millen bijviel, niets ver anderen. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan het hoofd der school den heer Th. Peters en de aan de school verbonden onder wijzeres Mej. F. Munnich, wegens opheffing hunner betrekking met ingang van 1 Januari 1928. De Raad verleende na een uiteenzet ting door den Voorzitter eervol ontslag aan de betrokkenen. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan Mej. C. J. B. Min, als onderwijzeres aan de O.L. School te Ysselsleyn, overeenkom stig haar verzoek. Eervol ontslag verleend met ingang van 1 Januari 1928. 9. Voorstel van B. en W. tot ont trekking aan den openbaren dienst van de oude onderwijzerswoning met tuin te Oirlo, kadastraal bekend Sectie F 1860, gedeeltelijk ter grootte van om streeks 11,33 aren. Volgens mededeeling van den Voor. zitter is een besluit in deze noodig om het betrokken onroerend goed vrij te kunnen verkoopen, waartoe de Raad z.h s. overging. 10. Voorstel van B. en W. tot beleg* ging van de door het R. K. Kerkbestuur der Parochie van St. PetrusBanden te Venray te storten waarborgsom, groot f 4370,25 en de door het R. K. Kerkbestuur der Parochie van de H Gertrudis te storten waarborgsom groot f 1081,80, ingevolge artikel 79 sub 1 der L. O. wet 1920. 11. Voorstel van B. en W. tot beleg ging van f 2500, de opbrengst van het verkocht schoolhuis te Oostrum. Deze punten werden op voorstel van den Voorzitter gelijktijdig behandeld, wijl ze dezelfde strekking hadden en besloot de Raad deze gelden in soliede staatspapieren te beleggen. 12. Aanbieding van het Gemeente verslag over 1926. Wordt voor heeren Raadsleden *er inzage gelegd. 13. Schrijven van Heeren Gedep. Staten inzake rioolbelasting. De Voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten bezwaar hadden tegen de voor gestelde rioolbelasting. Spreker wees er op, dat hij niet twijfelde of de goed keuring zou alsnog afkomen, desnoods van de Kroon, indien nogmaals uiteen gezet was dat hier in Venray een dub bele basis voor deze belasting nood zakelijk is, wijl men hier de gewone bewoners volgens de personeele huur waarde en de gestichtsbevolking per hoofd moest aanslaan Zou men met de voorgestelde berekening winst maken, wat niet mag, dan kan de Raad altijd tot tariefsverlaging overgaan. De heer Odenhoven betreurt dat deze aangelegenheid niet veel vlugger van stapel loopt. De heer Stoot vraagt, of toch al niet met de werkzaamheden begonnen kan worden, de menschen zien er zoo naar uit en de belasting is een tweede zaak. De Voorzitter acht dit zeer onge- wenscht en wil liever eerst alle be zwaren wegwerken. Men kan in deze niet buiten de gestichten, voor het dorp alleen is een rioleering te duur. Even tueel zou men buiten de verordening met de gestichten een contract kunnen sluiten. De heer Stoot stelde voor aan de betrokken Gestichtsbesturen te gaan vragen of zij tot het aangaan van een contract bereid zouden zijn. Waarna de Raad deze aangelegenheid in handen van B. en W. gaf. 14. Voorstel van B. en W. tol ver koop van circa 3 75 H.A. ontginnings- grond aan P. M. v. Meyel, landbouwer te Liessel. De Voorzitter deelde mede, dat.deze gronden eenigen tijd geleden in publieke veiling zijn geweest en er toen geen bod op kwam, thans biedt de heer van Meyel f 250 per H.A. B. en W. achten dit een aannemelijk bod, waarmede de Raad zich z.h.s. vereenigde. 15. Verzoek van A. H. Beerkensom hem ontheffing te verleenen van zijn verplichting om de door hem gekochte gronden te Ysselsteyn te aanvaarden. Ter bespreking dezer zaak trok de Raad zich in geheime vergadering terug, W8arna het voorstel van B. en W. aan Beerkens f 50 schadeloosstel ling te vragen voor gedane werkzaam heden aan den grond, werd aangeno men met de stem van den heer Camps tegen. dagen geleden gestorven. Mona heeft dag en nacht gewaakt, zij heeft teveel van haar krachten gevergd, zoodat zij nu zelf bedlegerig geworden is. Wordt vervolgd. 16. Voorstel van B. en W. tot het laten beslaan naast het vastrechttarief van een apart tarief voor de kleinste gasverbruikers. 17. Voorstel van B. en W. tot he* in huurkoop geven van gastoestellen voor verwarming en kookinstallalies aan gasverbruikers, die zulks wenschen Deze punten kunnen volgens den Voorzitter zeer gevoeglijk tegelijk be handeld worden en deelt spreker mede, dat vele kleine gasverbruikers gevraagd hadden om het gas te kunnen behouden, wat zou kunnen tegen 15 ct. de M3 In andere gemeenten worden bij de gasfabriek verwarmings- en kooktoestel- len in huurkoop verkrijgbaar gesteld, wat indien dit hier ook ingevoerd werd, zou leiden tot grooter gasverbruik wat B. en W. gaarne in de hand werken. Gegadigden zouden 25 pet. der koop som bij aanschaffing moeten betalen en de rest in overeengekomen termijnen. De heer Millen meent, dat er gevaar voor teruggave der toestellen bestaat en er zoo aan de fabriek een voorraad tweedehandsch artikelen zal komen. De Voorzitter zegt, dat men wel aan anderen de toestellen mag van de hand doen, maar dat men ze niet aan de fabriek kar. teruggeven. De heer Odenhoven heeft een pessi mistische kijk op het gasgebruik en vreest, dat dit weer een strop zal worden voor de fabriek Met de stemmen der heeren Wijn hoven, Odenhoven, Camps en Millen tegen, werden de voorstellen van B. en W. aangenomen. De heer Camps vroeg, waarom de gaslantaarn bij Sanders te Oostrum dag en nacht brandde De Voorzitter zegt, dat dit werd ver oorzaakt door een gebrek aan het mechaniek, waarin nu voorzien is. 18. Behandeling van het verzoek der R.K. Bouwvakarbeiders tot toepassing verklaring van het plaatselijk arbeids contract bij door de gemeente uit te geven werken. De Voorzitter brengt in herinnering dat in de vorige vergadering door den Raad is besloten, dit request in handen van B. en W. te stellen. B. en W. hebben inmiddels van gedachten ge wisseld en stellen den Raad voor, wijl hier in de gemeente zeer vele kleine werkjes worden uitgevoerd onder eigen beheer door kleinere bazen, op de ge huchten wonende, niet tot invoering van het collectieve contract over te gaan, en bij een eventueel uit te voeren grooter werk, naar omstandigheden te handelen. De heer Odenhoven meent, dat de Raad indertijd besloten heeft alles publiek aan te besteden. De Voorzitter zegt, dat dit onmogelijk is en hier wordt op het kantoor van den gemeente-opzichter van 'ieder werk steeds vooraf een begrooting gemaakt en wordt dit dan door menschen in de buurt der karwei" wonende uitgevoerd, met welke methode de gemeente zeer wel vaart. De heer Odenhoven zegt, dat het gemeentebestuur van onderhandsche aanbestedingen slag heeft. De Voorzitter zegt, dai dit op de ge huchten de beste methode blijkt. De heer Odenhoven herinnert aan de vernieuwing der kap van het huis van den gemeente-opzichter en zegt, dat dit geen klein werk was, terwijl volgens spreker steeds dezelfde personen aan nemer zijn, zoo wordt de een vooruit- geschopt, de ander achteruitgestampt. De Voorzitter vermaant den heer Odenhoven geen ambtenaren te beschul digen, die zich hier niet verdedigen kunnen. De heer Odenhoven is er voor alles publiek aan te besteden. De Voorzitter merkt op, dat bij kleine werken steeds vooraf prijs wordt ge vraagd en bij groote werken men het collectieve contract niet verplichtend mag stellen. Trouwens ook de aan nemers hebben hun bond. De heer Stoot is voor een billijk en rechtvaardig loon, en ziet den arbeider niet gaarne behandeld naar gelang vraag en aanbod. De Voorzitter herinnert aan zijn be middeling bij de laatste actie in Venray De heer Odenhoven dringt aan op een algemeene regeling De Voorzitter zegt, dat dit bij kleine werkjes niet mogelijk is en bij groote werken naar omstandigheden kan wor den gehandeld. De heer Odenhoven vraagt, wanneer een werk klein of groot moet genoemd worden en zegt dat B. en W. zoodoende altijd baas zijn. De heer Wijnhoven herinnert er aan dat 't in Venray bij de aannemers de gewoonte is er wat op te zetten, waar door het werk noodeloos duur word*. De heer Millen is voor toepassing van het plaatselijk arbeidscontract. De Voorzitter herinnert aan het reeds besprokene. De heer Odenhoven vindt 't jammer indien het eerste request verloren gaat van den vernieuwden bond van bouw vakarbeiders, die samen werken tot verkrijgen van betere levensvoorwaar den. De Voorzitter merkt op dat het arbeids contract ook in Deurne, Helmond en Boxmeer ook niet van toepassing is en brengt nu in stemming het contract in het algemeen niet aan te nemen, ter wijl bij eventueel uit te voeren grootere werken een en ander vooraf met den Raad zal worden besproken. Nadat de heer Sloot nog opmerkt, dat bij kleine werken baas tegenover baas komt te staan en een arbeidscontract dus geen zin heeft, blijkt dat de Raad met de stemmen der heeren Odenhoven en Millen tegen, met het gedaan voorstel accoord gaat. 19. Aanvrage der Vakteekenschool om eene bijdrage ingevolge de Nijver heidsonderwijswet. Schele hoofdpijn is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur. Maagpillen a f 0.65 per flacon. De heer Slrijboscb bespreekt een waterlossingskweslie, die volgens den Voorzitter in 1928 definitief geregeld wordt. Op een vraag over de arbitrage inzake de Vrede Peel, zegt Voorzitter dat ingevolge overlijden er een vacature in de Commissie is geweest, waarin door de benoeming van Dr. Dekkers is voor zien, volgens wien een beslissing in 1928 mag verwacht worden. Hierna sloot de Voorzitter de vegade- ring met gebed. Zonder hoofdelijke stemming bijdrage tot f 598.89 verleend. 20. Aanvrage om subsidie voor 1928 van: 1 Fanfarecorpsen te Venray, Oos trum, Leunen en Merselo; 2 R.K. Ver. Moederschapszorg te Heerlen; 3 Afd. Venlo der R.K. Reclasseering; 4 Com, van advies inzake beroepskeuze en vakopleiding; 5 Patronaatscommissie St. Antoniusafd. lichamelijke opvoeding Districtsarbeidsbeurs te Venray; 7 R.K. Venr. Middenstandsvereeniging voor instandhouding Handelscursus; 8 Vereeniging Volksbelang; 9a R.K. Ver. Het Groene Kruis; b afd. Tuberculose: c Consultatiebureau ter bestrijding van zuigelingensterfte; 10 R.K. Leergangen Tilburg; 11 Kruisverbond. De fanfare van Venray krijgt f 250, elk der fanfare's van Oostrum, Leunen Merselo f 70 Vereeniging moeder schapszorg f 50. Reclasseeringvereeni ging f 25. Beroepskeuze f 30. Lichame lijke opvoeding f 325. De heer Odenhoven zou deze laatste subsidie met f 25 verhoogen en ze brengen zooals ze vroeger was. De Voorzitter antwoordt wat goed is moet men goed laten en vindt 't al een ruime subsidie. Districtsarbeidsbeurs f 500. Handels cursus f 500. Volksbelang f 500. Groene Kruis f 150. T.B.C.bestrijding f300 plus f 75 voor steun inzake bestrijding zui gelingensterfte, R K. Leergangen nihil, Kruisverbond f 25, 24 Aanvrage en subsidie tot het houden van een Jonge Boerendag. De Voorzitter stelt voor dit maar meteen te behandelen en stelt voor niet de gevraagde f 100, doch f 75 te ver leenen. Spreker vindt dit een moeilijk geval, wijl men geen te nemen precedent mag geven maar is toch voor de subsidie wijl de jonge Boerendag een algemeen belang in zich hield. De heer Stoot vreest dat straks andere bonden ook bij een feestje om subsidie zuilen komen en meent dat de Boeren leenbanken moesten subsidieeren. De heer Strijbos vindt dat er toch al hedl wat gesubsidieerd wordt. De heer Houben ziet een gevaar in deze subsidie voor de toekomst. De heer Odenhoven is er ook tegen. Wethouder Pubben zegt dat ieder weldenkend mensch de jonge Boeren dag geslaagd zal noemen, en toch ten opzichte dezer aanvrage tegenwerping verwacht had. Maar waar 't hier z. i. een sociaal belang geldt, durft hij deze subsidie aan te bevelen en herinnert aan de ruim gesubsidieerde Sint Oda- feesten. De heer van Dijck meent dat een zoo klein bedrag zooveel praat niet waard vooral waar Venray als landbouw- gemeente belang heeft bij een goede gang van zaken op de boerderij, gaat het den boer goed dan gaat het allen ed. De heer Odenhoven meent dat het anders een toer is je koslje te verdienen. Tot stemming overgegaan, bleek dat het voorstel van B. en W. f 75 te ver leenen aangenomen is. Tegen stemden de heeren Houben, Wijnhoven, Oden hoven en Millen, welüe laatste eerst blanco stemde, wat volgens de Voor zitter niet mocht. 21. Benoeming van twee leden in de commissie van toezicht op het L O. wegens periodieke aftreding van Mej. M. B. H. Wismans en H. J. PI. Sala. Bij acclamatie herbenoemd. 22 Voorstel van B. en W. tol verkoop van circa 3 H.A. grond aan P. J. Loonen en circa 10 H.A grond aan L Geurts, gelegen aan het Hoogriebroek De Voorzitter zet uit een dat deze gronden feitelijk reeds aangewezen waren om met rentelooze Rijksvoor scholten te worden beboscht. Nu komen er echter koopers, voor een deel van dien grond. Indien nu, wat ter beoordeeling staat van het Staatsboschbeheer de resteerende grond nog voor het rentelooze voorschot in aanmerking komt, is er bij B. en W. geen bezwaar tegen de geboden f 200 per H.A. aan koopers het verlangde te gunnen. De heer Strijbos meent dat er met die bosschen ook veel wild zal komen, dat schade aan de gewassen doet. De heer Nelissen kan den Raad adviseeren de gronden aan koopers te gunnen, wijl het een mooi bod is. Zonder hoofdelijke stemming gaat de Raad met de uiteenzetting van den Voorzitter accoord. 23 Benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School te Ysselsleyn. Met algemeene stemmen werd Mej. Hoefnagels benoemd. Bij de rondvraag vroeg de heer Stoot of 't wel wenschelijk zijn zou zoo de Gemeente een eigen motorwals aanschaft, De Voorzitter antwoordt dat B. enW hieraan reeds dachten, maar men thans bezig is 88n model te construeeren dat op kunsl- en "eldwegen kan gebruikt worden. De heer Millen meent dat de gas lantaarn aan het eind der Hoenderstraat is verplaatst. De Voorzitter zegt dat die lantaarn in korten tijd wel 3 keer is omgereden en dus een betere plaats zal gezocht moeten worden. Om jong te blijven. Het feit, dat uw gezondheid te wen schen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zorgen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt.. Misschien zijt gij een dier noodelooze slachtoffers van een nier aandoening. Laat deze te voorkom'en nierzwakle u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellendige blaasstoornissen, hoofdpijn en duizeligheid, dat afgematte, zenuwach tige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tesamen maken uw leven tot een last, die zoodra gij uw nieren verzorgd hebt, verdwijnt. Verzwakte nieren kunnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met het ge bruik. Zonder uitstel I Wacht niet, tot gij last krijgt van rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteking of waterzucht. Ook tegen dergelijke ernstiger kwalen wor den Foster's Pillen aanbevolen, doch voorkomen is altijd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met iel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. 33 Mynhardt's Hocsttabletten. Doos 30 ct. Mynliardt's Keelpyntabletten, 60, 30 ct. Bij Apoth en Drogisten. IsgHtBdsa Msdeïselteaei?. van 21 tot 28 Oct. INGEKOMEN: J. de Bruijn, dienstknecht I 24-, van Ottersum A. Peeters, dienstbode L 29, van Deurne J. J. Verrijdt, dienstknecht D 38, van Uden J. H. Schramm, rustend pastoor E 37, van Arcen J. H Maas, dienstbode id. van id. W. J. Berbers, dienstbode Kruisstraat 14, van Deurne W. Q. J. J. Geurts, kapelaan Groote Markt 3, van Meijel A. M. H. Beerens, huishoudster id. J. J. H. van Montfort, rector Yssel steyn I 38a, van Schaesberg P. Kusters, huishoudster, id. van id. H F. J van Montfort, zb id. van id. A. M. Kloosterman, bakker Hense- niusstraat 1, van Oisterwijk A. A. van Helden, Hoenderstraat 20 van Meerlo VERTROKKEN P. H. A. G. van Rens, zb naar Grub- benvorst A. W. M. J. Poels, zb naar Dordrecht Voorstraat 336 G. G. Tisse, dienstbode naar Well E 57 H. Relouw, arbeider naar Woensel Broeksche weg 180 A. A. M. P. Arts, dienstbode naar Blerick, Maasbreesche straat 76 E. Locks, kloosterzuster, naar Lierop C. G. Dekkers, dienstbode naar Roo sendaal, Burgerhoutschestraat 17 J. M. W. Dirckx, bakker naar Griendtsveen J. M. Janssen, zb naar Gennep, Maria- oord P. Klijs en gezin, timmerman naar Gestel, Hoogstraat 244 MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten30 ct Laxeer-Tabletten.60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Ook thans nog zijn er schijnheiligen huichelaars, valsche vromeD, die ze achter den mouw hebben, en niet recht uit gaan. Ik kan mij begrijpen dat iemand driftig is, dat hij opstuift bij het minste wat hem in den weg wordt gelegd, dat hij vloekt en raast en tiert. Ik kan mij voorstellen de feiten bewijzen het dat hij jaren en jaren tegen die op vliegendheid moet strijden en telkens bezwijkt. Het is niet goed maar ik kan het begrijpen, tdgen een zekere hoogte verschoonen. Doch zoo iemand zal recht door zee gaan, hij zal iedereen geven, wat hem toekoml, wanneer zijn toorn bekoeld is, hij zal het oprecht met u en met God meenen hij zal het ver keerde van zijn driftigheid eerlijk er kennen en veroordeelen. Ik kan mij begrijpen, dat iemand zwak is en zoo menigmaal aan de wet des vleesches, die in hem is, toegeeft dat hij valt, diep valt. Het is niet goed te keuren, maar men zal vaak mede lijden met zulke tobbers hebben Neem iemand die tot u zegt: Ik ga eens in het jaar biechten en commu- niceeren Zondags zal ik trouw mis hooren 's morgens en 's avonds zal ik wat bidden. Voor het overige zal ik mijn plicht doen en aan den keizer geven, dat des keizers is, aan God, wat God toekomt. Gij kunt nu van zoo iemand zöggen, dat hij wat meer naar de kerk kon gaan, meer kon bidden, meer ds H Sacramenten kon ontvangen. Doch gij kunt hem niet veroordeelen, noch uw achting weigeren. Maar er is niets afschuwelijker, niets verachtelijker, niets weerzinwekkender, niets walgelijker dan schijnheilige, valsche, onoprechte menschen, die den godsdienst als een middel gebruiken voor hun zelfzuchtige van hoogmoed stinkende inzichten, die niet zeggen wat zij meenen, en niet meenen wat zij zeggen, die men nooit kan ver trouwen, die altijd een slag om den arm houden, die overal met draaierijen om gaan, die heel mooi met u praten, en achter uwen rug u het voetjen lichten, aan wie gij heel ter goeder- trouw uw geheimen meedeelt en die ze morgen aan de grooie klok hangen, die O.L. Heer van het kruis bidden en hun evenmensch bestelen en bedriegen. Ik bid en smeek u daarom. Wees vóór alles oprecht. Zeg wat gij meent, en meent wat gij zegt. Wilt gij vroom zijn, wilt gij veel bidden, wilt gij iederen dag communiceeren, goed, uitstekend maar doe er ook naar, en knijp de kat niet in den donkere. Anders is het beter, dat gij minder bidt en minder naar de kerk loopt, maar beter uw plicht doet. (Av. W.) Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzacht en geneest men met PUROL Wat was de reden van den afkeer welke de Zaligmaker jegens de Phari zeën had, gevoelde en onverholen aan den dag legde? Hun schijnheiligheid, hun gehuichel, hun valsche godsvruch'. Het waren blinde geleidsmannen die de muggen doorzeefden, maar kameelen inslikten. Het uitwendige van den beker en van den schotel reinigden zij maar hun binnenste was vol roof en slechtheid. Vooraan in den tempel stonden zij en pochten op hun goede werken. Op de hoeken der straten en op de pleinen stelden zij zich op om door allen goed gezien en geprezen te worden Onder den schijn van persoon lijke heiligheid en voortreffelijkheid verborgen zij zeer zondige neigingen en werken. De godsdienst moest dienen om hun beurs te vullen. Zij beschouw den zich zeiven als de hoogste onder het mom van bescheidenheid. Armen en ongelukkigen nepen zij de keel toe terwijl zij vrome gebeden prevelden. Zij namen de eer van anderen aan, maar zochten niet de eer, welke God toekomt. Botsing tusschen auto en fiets. Zondagmiddag had op de weg Lottum Broekhuizen een ernstige aanrijding met doodelijken afloop plaats tusschen een wielrijder en een autobus van dhr. Kupers. Dhr. C. K. uit Velden wilde met zijn vrouw te Tienray op familiebezoek gaan. Door 'n noodlottig toeval kwam dhr. G. K. in aanrijding met de auto bus met het bekende noodlottige gevolg- Geneeskundige en geestelijke hulp was spoedig ter plaatse doch de onge lukkige stierf binnen enkele minuten. De getroffene is een zeer oppassend huisvader van een talrijk gezin. De verslagenheid en de deelneming in het dorp is algemeen. De chauffeur treft geen schuld. Doodelijke aanrijding. Zondagnamiddag om 6 uur werd de assistentie van de politie ingeroepen door 't café Driekronen te Tegelen. Dicht bij 't café was een ongeluk ge beurd. De politie die zich ter plaatse begaf, vernam dat de motorrijder T. C uit Blerick een zekere Hesen uit Haps had aangereden. De man was in een der kamers van de Driekronen binnenge dragen. Geestelijke en geneeskundige hulp was direct ter plaatse, 't Slacht offer overleed spoedig na het ongeval. De heer H. uit Haps wandelde met zijn verloofde over den Tegelschenweg, toen C hem van achter met de motor aanreed. Volgens zeggen moet de motor lamp 't slachtoffer hevig de ruggegraat hebben gekwetst. G. werd de Driekronen binnengedragen maar toen geneeskun dige hulp aankwam was hij reeds overleden. De heer H. was op familiebezoek in Tegelen. Draadlooze waarschuwing bjj hoog water. Ged. Stat6n van Limburg hebben aan de burgemeesters in die provincie een schrijven gericht, waarin wordt mede gedeeld, dat de proef, met het per draadlooze verzenden van hoogwater- berichten der Maas volkomen is ge slaagd. Deze radio berichtgeving zal daarom ook dit jaar worden voortgezet. Een rijksweg van Horst naar Deurne. Men schrijft uit Horst aan de V. Ct. Een der meest op den voorgrond tredende politieke aangelegenheden is ongetwijfeld voor deze gemeente of de kortste verbinding van Limburg met Noord-Brabant door een rijksweg van Plorst naar Deurne, zooals die in het

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6