r: Buitenlandsch Overzicht Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. nt Districts L. Lucas: YJjf jaren fascisme in Italië. Aan zelfbewustheid ontbreekt het nietl De vorige week was het vijf jaren geleden, dat de fascistische opmarsch naar Rome met succes bekroond werd en de leider Benito Mussolini van den Ilaliaanschen koning opdracht ontving een ministerie samen te stellen, waardoor de verovering der staatsmacht een feit was geworden. De staatsgreep had een betrekkelijk vreedzaam verloop, niet het minst door het optreden van den koning, die, naar men zegt, op aanraden van zijn broeder, den hertog van Aosto, aan den toen* maligen minister president Facta, zyn medewerking tot een gewapend verzet tégen de fascisten weigerde. Men scheen in de omgeving des konings overtuigd dat een burgeroorlog, die een noodzakelijk gevolg moest wezen van militaire maatregelen tegen de eveneens uitstekende bewapende zwarthemden, niet alleen het land tot groot nadeel zou strekken maar ook onmogelijk anders dan in een overwinning der fascisten kon eindigen. De aanhang van Mussolini onder leger en vloot was enorm en de regeering had weinig reden op de be trouwbaarheid der troepen te rekenen wanneer het tegen Mussolini ging. Dat de macht der fascistische partij zoo snel toenam wordt aan verschillende factoren toegeschreven. Vooreerst zag men er een reactie in tegen de machteloosheid van het Italiaansche parlement en de slapheid der opvolgende ministeries. De geschiedenis van het ééne Italië had, na de jaren 1860 en 1870, die de voltooiing der Italiaansche eenheid brachten, weinig verheffends getoond de Italiaansche patriotten stelden in pen »sterk bewind" langzamerhand grooter vertrouwen. Verder zag menigeen met zorg don stijgenden invloed van socialisten en communisten, welke laatsten er zelfs niet voor terug schrikten, fabrieken te bemachtigen en het bezit hiervan gewapenderhand te verdedigen. Tenslotte was men niet algemeen voldaan over den afloop van den wereldoorlog; dat de strijd ten slotte voor Italië zegevierend eindigde, was allerminst een gevolg van Italië's bemoeiing alleen, doch grootendeels te danken aan machtige bondgenooten. Ook het vredesverdrag had den Italianen niet die voordeelen opgeleverd die ver wacht werden, al was ook het ver worvene op zichzelf niet gering. Waar de fascisten bijzonder den nationalen trots der bevolking streelden door overdreven verheerlijking van alle aanwezige en ook niet aan wezige nationale deugden, verwachtte men van hen de vervulling van nog niet voldane wenschen. Eenmaal in het zadel, kon het fascisme zich, als door geweld geslaagd, zich aanvankelijk niet anders handhaven dan door gewelddadige middelen. Lang zaam veranderde dit en vooral de persoon van Mussolini heeft de positie van het fascistische regiem zeer versterkt. Te Rome en in geheel Italië heeft een enthousiaste herdenking plaats gehad van den intocht der fascisten Mussolini inspecteerde in de uniform van korporaal der fascistische militie het geheele garnizoen der hoofdstad waarna hij een redevoering hield waarin hij onderandere verklaarde vast besloten te zijn de fascistische revolutie en de rechten van Italië, ten koste van alles, te verdedigen. Op den eigenlijken datum 28 October, was overigens reeds een manifest aan het Italiaansche volk verschenen, waarin Mussolini zich als volgt tot zijn landgenooten richt: »De spoorwegen, de wegen, de openbare gebouwen en de woningbouw doen de wereld zien wat het fascisme van Italië heeft gemaakt en hoe zijn invloed op alle gebied is versterkt. De legioenen van de fascisten zullen voor de wereld een plechtige waarschuwing zijn aan ieder die den opmarsch der zwarthemden tracht tegen te houden. Het vijfde jaar sluit met een gunstige balans en tot de daden die de geschiedenis zullen vor men, behooren zeker in de eerste plaats de schitterende verdediging van de lire, de huurwetten on de arbeidscharter. Een nieuwe groote taak wacht ons regime en wij zullen niet wijken voor hindernissen. We zullen ze onder de oogen zien en ze overwinnen. De daden van het niet nieuwe jaar beginnen morgen en wij zullen ze toonen." Men ziet, aan zelfbewustheid ontbreekt het niet 1 President Masaryk over de vredesverdragen. Er worde niet aan getornd. In een rede, op den nationalen feest dag van Tsjecho-Slowakië gehouden heeft president Masarijk oa. ook de kwestie van de herziening der vredesverdragen besproken. »Door den oorlog hebben zoowel overwinnaars als overwonnenen geleden, aldus spr. Maar reeds is nu weer een ronsolideering merkbaar; vooral geldt dit voor Duitschland. Reeds vaker heb ik erop gewezen, dat wij met Duitsch land moeten rekening houden, niet met een verslagen Duitschland, doch met een nieuw en sterk Duitschland. Ik heb mij nimmer wijs gemaakt, dat de vredesverdragen, speciaal de verdee ling van Europa, zich in alle opzichten volmaakt zijn. Doch met stelligheid mag worden verzekerd, dat het na-oorlogsche Europa rechtvaardiger verdeeld is dan voor den oorlog het geval was. Over de bijzonderheden eener correctie kan worden onderhandeld, doch zakelijk en op passende wijze, niet agitatorisch; en dergelijke onderhandelingen moeten van staat tot staat gevoerd worden. Aan de vredesverdragen worde niet geraakt 1 Want wij kunnen niet toe- aten, dat ze tot een vodje papier worden en dat algemeene onzekerheid en anarchie gaan heerschen. Verstandige menschen kunnen het zelfs over de moeilijkste problemen eens worden. In het program van der. volkenbond is daaraan op gepaste wijze gedacht. Van verschillend terrein. Japan en Sovjet-Rusland. In een interview met een vertegen woordiger van het sovjet telegraaf- agentschap te Petrograd heeft Tanaka, de Japansche gezant te Moskou, ver klaard, dat er sedert de conventie van Peking een basis bestaat voor de regeling van de wederzijdsche betrek kingen tusschen de sovjetunie en Japan. De economische relaties toonden zichtbaren vooruitgang en zullen zich na de as. onderteekening van de visscherij conventie nog verder ontwik kelen. o Z. H. de Paus over het feest van Christus' Koningschap. Ter gelegenheid van het feest van Christus' Koningschap heeft Z. H. Paus Pius XI zijn instructies bekend ge maakt aangaande de be'eekenis van dit feest. Na te hebben gewezen op de wrange vruchten van het laïcisme, dat verderf van onzen tijd, in de maatschappij, be treurt de H Vader, de kiem van de haat overal gezaaid, den naijver en de afgunst onder de volkeren, die de internationale twisien levendig houden er. op het oogenblik nog vertragen de komst van een vrede van verzoening den ongebreidelden naijver, die dikwijls wordt verborgen onder het masker van 't algemeene welzijn en liefde voor een vaderland, met al zijn droevige gevolgen; de tweedracht onder de burgers, een blind en ongeregeld egoïsme, zonder ander doel en zonder ander oogmerk dan persoonlijk voordeel en profijt voor enkelen." o Caillaux voor ontruiming der bezette gebieden. Op het congres der Fransche radi calen heeft Caillaux zich duidelijk voor een ontruiming van het bezette gebied uitgesproken. o Sovjet-Rusland en de ontwapenings conferentie. Sovjet-Rusland zal aan de voorberei dende ontwapeningsconferentie deel- De toestand in Roemenië. Volgens officieele berichien uit Roe menië heerscht in heel het land rust en zijn nergens uitzonderingsmaatrege len getroffen. Naar verluidt zou de censuur zijn afgeschaft. VEN RAY, 5 November 1927. Voor de stoomfiets van Pater Vervoort. Vorig bedrag f 99.50 Van N. N. uit Venray f 0,50 Van een werkman, een over- scho'je. Dat de stoomfiets gauw mag tuffen 1 Op hoop van na volging. f 1,62 TOEGELOOPEN een hond. Inlich tingen Gemeente-politie. Gevonden een rijwielplaatje en een rokzak waarin rozenkrans. Inlichtingen Maréchausseekazerne. L\jst van onbestelbare brieven en briefkaarten. Terugontvangen in de 2de helft der maand October 1927. BRIEVEN, Binnenland: 1. W. Beerens, Heerengracht 54 Amsterdam BRIEVEN, Buitenland 2. Buys Hapers, Brabandstraat 167 Antwerpen De vanouds bekende groenten markt, die hier op Allerzielendag gehouden wordt, gaat steeds meer achteruit, wat aanvoer betreft. Slechts enkele kleine partijen waren aange voerd, die ook nog onverkoopbaar bleken. Het feit, dat de groenten hier dagelijks verkrijgbaar zijn, zal hiervan wel de oorzaak zijn I Op de Woensdag gehouden var- kensmarkt was eene groote partij biggen aangevoerd. De handel ging nogal vlot aan prijzen van 8 tot 12 gld. per stuk. Zondag gaf het gezelschap »De Optimisten" uit Amsterdam onder leiding van den Heer Adolf Bouw meester eene uitstekend geslaagde uitvoering in de zaal »Wilhelmina" alhier. Het publiek genoot werkelijk Jammer, dat dit gezelschap niet meer belangstelling ondervond. Vrijdagavond werd Mej. F. alhier op den Leunschen weg door een auto aangereden, waarbij zij verschillende verwondingen opliep. Dr. Struben ver leende geneeskundige hulp. De politie heeft de zaak in onderzoek. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken ten huize van den heer B. aan de Paterslaan alhier. Beneden werd alles overhoop gehaald verschillende waarde artikelen en geld meegenomen. De Maréchaussees stellen een onder zoek in. In de Woensdag alhier gehouden vergadering van de R. K. Middenstands- vöreeniging werd besloten de Heer A. H. de Haen alhier, as. Maandag candidaat te stellen als lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, Afd. Kleinbedrijf. In de op 26 Oct. gehouden verga dering van Jonge Boeren in Venray werden een bestuur gekozen bestaande uit de heeren G. Kusters, voorzitter, Vers tra ten, ondervoorz., G. Poels, secr. en Voermans, bestuurslid. Elke week zal eene vergadering ge houden worden, waarop om beurten zullen spreken Dr. Sala over veeverlos kunde en Kapelaan Strijkers over de kerkgeschiedenis. Op eene vraag hoe of 't staal met gezamelijke aankoop van zaad en poot goed en kopersulfaat, werd medegedeeld dat het pootgoed is uitverkocht. Voor kopersulfaat te bestellen had men nog den tijd. Hierna werd de vergadering gesloten. De bond oud-leerlingen der Land bouwschool te Venray telde dit jaar 42 leden. Er werden 9 bijeenkomsten ge houden in 't tijdvak OctoberMaart telkens om de 14 dagen. Het eerste uur werd een cursus gegeven in Maat schappijleer door den WelEerw. Heer Strijkers. De rest werd gevuld door lezingen en improvisatie's. Verder zijn er nog als sprekers op getreden: Dr. Droesen, met: het doel en werkzaamheden der Jonge Boeren; P. J. Rutten politiek; Jac. Timmermans fokleer. Voorts is opgericht een reservefonds dat 20 leden telt, die elke 14 dagen ieder 25 cent bijdragen. In de kas van het reisfonds werden de boetegel den gestort, die 10 ct. bedroegen voor elk verzuim. Ook werd een begin gemaakt met de runderhorselbestrijding. DeWeled. Heer Dr. Ethoen heeft hier zelfs een prac- tische les over gegeven. De bestrijding zal in het voorjaar zoo goed mogelijk worden voortgezet. Tenslotte mogen we niet vergeten onze goedgeslaagde Jonge Boerendag, waartoe het initief genomen is door de oud-leerlingen. Al deze werkzaamheden zijn door den bond van oud-leerlingen, in overleg getreden met de plaatselijke besturen der Landbouwbonden en Jonge Boeren, verricht, tot groot genoegen van allen. VEULEN. Door de Handboogschut terij »De Eendracht" alhier, is besloten op 29 en 30 Jan. a.s. ean concert met tooneeluitvoering te geven. Naar wij vernemen bestaan er bij den Boerenbond te Leunen plannen tot het bouwen van een groot pakhuis Men is reeds bezig met het zoeken van een geschikt terrein hiervoor. SEVENUM. De collecte ten bate van de R. K. Universiteit heeft alhier opgebracht de som van f 447.85. BERGEN. De Raad besloot in hare laatste vergadering om aan draaimolens bij gelegenheid van kermissen f 10 subsidie te verleenen, terwijl lucht- 8chommels eveneens van belasting zijn vrijgesteld. De kermis zal door deze wijziging der verordening een volgend jaar wel drukker worden. Zestig voor één. Voor de vacante betrekking van gemeenteveldwachter te Afferden gaven zich ruim een 60 tal sollicitanten op. Aanryding met doodeljjk gevolg. In verband met de Zondagavond te Tegelen in 't vallen van den avond plaats gehad hebbende aanrijding, waarbij de met zijn verloofde gearmd wandelde G. Hesen uit Haps, om het leven kwam, is op last der Justitie in het Huis van Bewaring te Roermond opgesloten de 28 jarige rijwielhersteller F. C. uit Blerick, die in woeste vaart zonder behoorlijk licht den Rijksweg over reed en ter hoogte van de Drie Kronen, H., die geheel ter zijde van den weg was, aanreed Hdie direct na de aanrijding ten gevolge van ernstige hoofdwonden overleed, bleek een neef van verdachte te zijn en beiden hadden nog denzelfden middag ten huize van C gezellig vertoefd. De motor werd door de Justitie in beslag genomen, terwijl Dr. Hulst uit Leiden wordt verwacht, teneinde de gerechtelijke sectie te verrichten. Steun van de regeering? In de te Venlo gehouden vergadering van de Limb. R. K. Ver. van Werk gevers in de Klei industrie, werd adhaesie betuigd met de conclusies van het Kamerlid Henri Hermans, opge nomen in zijn prae advies "an het Ec Urgentie-Congres der Alg. R. K. Werkg. Ver. Den Haag, op 19 Sept j.l. en de hoop uilgesproken dat de Regeering spoedig maatregelen van noodweer zal treffen tegen de abnormale buitenland- sche concurentie en de uitsluiting van ons land van de buitenlandsche markt. Het drama in de Schoenmakersstraat te Roermond. De Rechter Commissaris heeft het onderzoek in de zaak Müllenbruch gesloten, terwijl de behandeling van de zaak voor de rechtbank is bepaald op Dinsdag 13 December a.s. Dr. Hulst uil Leiden en de politie scheikundige van Waegeningh uit Maastricht, zullen als deskundigen worden gehoord. Verkeersobstakel opgeruimd. Onlangs stond langs den weg van Lottum naar Broekhuizen in de kom van het dorp Lottum (gem. Grubben- vorst) een huis, dat, wijl het een 3-tal meters vooruitsprong, het uitzicht be lemmerde en daardoor zeer hinderlijk was voor het verkeer. B. en W. van Grubbenvorst zijn erin geslaagd den eigenaar te bewegen niet op dezelfde plaats te herbouwen, waar door naar alle zijden een vrij uitzicht is verkregen en een gedeelte van den aldus vrijgekomen grond door het gemeentebestuur is kunnen worden aangekocht, ten einde den weg aldaar te verbroeden va" 4 tot 8 meter. In de kosten hiervan is door de besturen van de A N.W.B. en de K.N A.C. eene ge zamenlijke bijdrage verleend van f115. WEERT In een onbewaakt oogen blik is het zich in het voorportaal der kerk der Eerw. Paters Mindersbroeders op da Biest bevindende geldkistje van het boekenstalletje door een tot op heden onbekend gebleven persoon opengebroken. Den inhoud van eenige guldens heeft men medegenomen. HEERLEN. Aan 'de Elfmorgenstraat albier heeft zich bij de familie L. een geval van slaapziekte met doodelijken afloop voorgedaan. Sluiting bioscopen te Sittarö. Naar wij vernemen, heeft het hoofd» bestuur van den Ned. Bioscoopbond- nu de nieuwe belastingverordening in Sittard in werking is getreden, uit voering gegeven aan het vroeger ge publiceerd besluit om tot stopzetting der bioscoopvoorstellingen in de ge meente Sittard over te gaan uit over weging, dat het bioscoopbedrijf een vermakelijkheidsbelasting van 30 pet. niet kan opbrengen. Doodelijk Mijnongeluk. Zaterdagmiddag had de bovengrond sche arbeider P. Geerts, Heerlen, bij het rangeeren van kolenwagens, het ongeluk bij het vasthaken der wagens tusschen de buffers der wagens te ge raken, waardoor hij zoo ernstig bekneld raakte, dat de dood onmiddellijk intrad. De verongelukte was gehuwd, oud 54 jaren en vader van een talrijk gezin. Diefstal. Ten nadeele van den winkelier M Ie Kerkrade, is een geldkistje met 6 700 gulden gestolen. Het ladige geld kisije is teruggevonden. De dief is onbekend. De A. T. 0.-autobusdiensten te Boxmeer. Naar men van niet officieele zijde mededeelt, zullen de eerste autobussen, binnen 14 dagen arriveeren. Voorts zou het de bedoeling zijn een noodgarage te bouwen in de buurt van het Marktplein. Maas en Waalsche landbouwers naar Duitschland. Men meldt ui' Dreumel Woensdagochtend zijn uit deze ge meente 10 arbeiders door tusschenkomst der arbeidsbemiddeling van den Rijks dienst naar Dtiitschland gegaan en aldaar werkzaam gesteld in het land bouwbedrijf Aangezien in deze gemeente, zoodra de bietencampagne ten einde is, in den regel voor den werkman een zeer slappe periode begint, zal voor deze menschen dit een ware uitkomst zijn. Liefdesdrama. In de gemeente Hoeven bij Breda heeft zich een liefdesdrama afgespeeld Een raadslid, vader van 7 kinderen, bracht tijdens de afwezigheid van den arbeider v. S. een bezoek aan diens echtgenoote v. S die echter argwaan koesterde, had zich, inplaats van zich naar zijn werk te begeven, met zijn vader achter de woning verdekt opge steld. Toen het raadslid binnen was, gingen beiden naar de woning, waarvan ïn- tusschen de deuren waren gesloten. Er werden een paar ruiten stuk ge gooid en zoo drongen de beide mannen de woning binnen. Het betrapte paar nam ijlings de vlucht, nagezet door den bedrogen echtgenoot. Van S. gelukte het't raads lid te achterhalen. Hij stak naar hem met een mes, zoodat het raadslid een diepe wonde in den rug kreeg. De man moest per auto naar huis worden ge bracht. Zijn toestand is ernstig. Van een en ander is proces verbaal opge maakt. Vreeselyk liefdesdrama te Steenbergen. Een vreeselijk liefdesdrama heeft zich Maandagmorgen te Steenbergen afge speeld. Zekere van M. had sinds eenigen tijd liefde opgevat voor Cornelia v. d. Wegen, die deze liefde evenwel niet beantwoordde. De jongeman schijnt hierover zeer gebelgd te zijn geweest en schijnt eenigen tijd met wraakplan nen te hebben rondgeloopen. Maandagmorgen om 4 uur heeft hij getracht deze plannen tot uitvoering té brengen Hij begaf zich naar de woning van mej. v. d. Wegen, gelegen in het Oud- land. Toen hij aan de woning was ge komen, klopte hij met kracht op de deur. De vader van mej. v. d. Wegen en zij zelf gingen naar buiten om te kijken wat er was Zoodra zij in den ingang van de deur waren verschenen, loste van M. op het meisje 4 schoten en op den vader 3 schoten. Het meisje werd in de borst, in de zij en in het dijbeen getroffen. De vader kreeg een kogel in de hartstreek, doch hef projectiel keTste a tweede schot ging hem door den wijs vinger van de linkerhand. Toen v. M. deze schoten gelost had, richtte hij het wapen op zich zelf en schoot zich door het oor. Hij viel onmiddelijk dood neer De toestand van het meisje en haar vader is vrij goed. Door den trein gedood. De machinist van den trein, die 's morgens om 6 56 uur uit Zutphen in Gorssel moet aankomen, zag Woensdag ter hoogte van Ned. Mettray te Eefde een man op de spoorlijn liggen Hij kon nog tijdig stoppen maar toen bleek de man reeds dood te zijn. Vermoedelijk is hij Dinsdagavond of wel Woensdag morgen door den eersten trein uil Zutphen overreden. De politie is er later in geslaagd de identiteit van het slachtoffer vast te stellen. Het bleek te zijn de heer B. O, chef van het tram station te Zutphen. De 14000ste te Oss. Dinsdag werd te Oss de 14000ste inwoner geboren. Op 13 Mei 1926 kwam de 13000ste ter wereld. Dus in li/s jaar een vermeerdering van 1000 zielen. Een bewijs van den vooruitgang van Oss. Het drama te Zundert. Dinsdag diende voor de burgerlijke Kamer der Haagsche rechtbank weder de zaak tusschen de weduwe Billet en den Staat der Nederlanden. Zooals men zich herinneren zal, had den twee marechaussees eenigen tijd geleden te Zundert den man van eische- res een herbergier aldaar, doodge schoten, op grond waarvan de weduwe voor zich en voor haar kinderen een uitkeering van den Staat heeft gevraagd. De procureur van den Staat kreeg een uitstel van 14 dagen met een waar schuwing. Het lp op de spoorbaan. De indentiteit van de Zondagavond tusschen Oldenzaal en Hengelo over reden vrouw, is thans vastgesteld. Ilel is de 36-jarige ongehuwde vrouw H. Scholten, wonende t? Deurningen, gemeente Weerselo. Haar familie, bij wie zij inwoonde, verklaarde dat ze omstreeks twee uur in den namiddag per rijwiel het huis heeft verlaten om elders een bezoek te brengen. Niemand in de omgeving heeft haar echter zien wegrijden, evenmin is tot op het oogen blik een spoor van haar rijwiel ontdekt. Dood verklaard en begraven. Te Purmerend overleed kort geleden een man, wiens identiteit werd vast gesteld uit op hem bevonden pspieren, waarin duidelijke gegevens stonden vermeld, omtrent den 50 jarigen nabij Halfweg in Haarlemmermeer wonenden arbeider P. B. Op grond "an deze ge gevens werd te Purmerend de aangifte van overlijden gedaan en verlof gegeven lot de teraardbestelling, die daarop aldaar heeft plaats gehad. Toen men dezer dagen bij de familie B. te Halfweg een informatie zou in winnen, is gebleken dat genoemde P. B. nog gezond en wel in het land der levenden verkeert en geregeld naar zijn werk gaat. De bewuste te Purmerend reeds be graven overledene moet dus een geheel ander persoon zijn dan waarop de ge vonden papieren betrekking hebben. Vermoedt wordi, dat het iemand was, die op de een of andere wijze in het bezit is gekomen van dé ten name van P. B. gestelde papieren en daarmede misschien al verre reizen had gemaakt, omdat hij kort voor zijn dood nog vertelde, dat hij o.a. in Amerika en Duitschland verblijf had gehouden. Het is nog raadselachtiger geworden nu genoemde P B. heeft te kennen gegeven van de bewuste te zijnen name gestelde en op den overledene gevonden papieren, in hetgeheel niets af te weten, De doodstraf in Duitschland. In de rijksdagcommissie voor straf wetgeving werd medegedeeld, dat mid den November een Oostenrijksch- Duitsche parlementaire conferentie zal plaats hebben ter bespreking van de strafwetgeving in beide landen. Het voorstel der Sociaal Democraten om de doodstraf af te 'schaffen werd met 19 tegen 11 stemmen verworpen, Stalen huizenblokken. Naar de berichtgever van het »Berl Tag." te Dortmund meldt, wordt, nadat reeds enkele losse stalen huizen hier en daar zijn neergezet, voor het eerst in Duitschland te Dusseldorf een geheel blok stalen huizen gebouwd. De bouw van een stalen huis duurt, als de fundamenten gelegd zijn, twee weken. De storm boven Engeland, Thans wordt gevreesd, dat het aantal visscher8, dat bij de ramp op Vrijdag avond aan de Westkust van Ierland is omgekomen, 47 man bedraagt. Twee vliegtuigen van den Ierschen Vrijstaat zochten de kust van Galway (Mayo) tot Gonnemara af om naar lijken van slachtoffers van den storm te zoeken. De visschers oefenden hun bedrijf uit in roeibootjes, waarin zij machteloos waren tegen den wind en golven. Deze bootjes hadden een bemanning van vijf tot acht koppen. Toen de visschers uitvoeren was het weer goed. Gobham vliegt rondom Afrika. Uit Londen wordt gemeld Sir Allan Gobham zal binnen 14 dagen vertrekken tot het maken van een vlucht rondom Afrika. De route zal een traject ven 20000 mijlen omvatten. Het departement van Luchtvaart heeft hem een geheel uit staal vervaardigd vliegtuig verstrekt, een hydroplaan, behoorende tot de machines die hebben kruistocht. Sleepb 10 De zeesleeptfis, Wolff uit Di van Rixhoft in geslagen, uit 10 koppetmi omgekomen. Ongeluk met Een mailschi van de havei met een veert jlfi zich ongevee d, schoolkinderen, werd ernstig binnen korten kinderen zoudefei ajfióord lichte irbij anni Sydn uitva bots aar' m< veerk lodat sch MAAI Burgemeestei ars Venray brengen ken dat het maaipAï gronden, aan dehoo de, VERBODE Er worden wederom ten k he Gem te Ontvanger tfgegc voor het maai ei voor eigen be oor heide als dienesel. De vergunii g to December 192fgeg< tegen het volgi Voor degenjinko hebben tot f 1( boven t 1 f 1 f 21 f 2 f 3 hie i en verder voor jede daarvan inkonr ho Voor elk beihts vergunning afg jnni zijn persoonlij onder veranU vergunninghou Bden het gezin in h aan bruik worden Het is stre ning te doen i aan eer. knecht en bedrijf te gebri Vergunninge opgave verkregnidd ingetrokken en Als inkoraeireti! geldt het beh n; de aanslag gelden de versi age zamenlijk voowae moet worden Bij het aanv unn moeten de laat Rijksinkomsten gebracht Venray 5 No Burgemeester e oori DO gea atte en coll tiii 0C6I So KSEKSLIJK3 11 Pi Morgen Zondag bate der kerk, 2 1 herhalingscatechisc Maandag half 7 het kerkhof, half voor Laurentius noote Johanna Va echtgenoote en kiDjj ror Dinsdag hall 7 i overl. leden der Mi 9 uur gezongen Hl Woenedag half uur Jaarg. roor Oomen, 6 uur roitft d< Donderdag 7 de bonden gebram besteld Jaarg. roottim echtgenoote. Marl Vrijdag hall 8 le Cornells Raedts ejte I Smits. Zaterdag komen er I biechten. St. Ant at. Maandelijksche fi mi Na de groote tn bibliotheek. Groot patronaat wazig zijn. Spaarbankboekje IE! Vi Ja Ik Wordfed Burgerdienstic tra 2 idem Pasche Kindermeisje Burgerdienstralel Sigarenringste Bekwaam kop Veschillende t om met Paschei ec 1 burgerdienst 'lil 2 jongens voo 2 keukenmeid! y 2 boerendiensl ac 1 boerendiens! ev 2 burgerdienst da 2 burgerdiensl )e 1 burgerdienst nt 1 boerenknecb I 1 smidsknecht 1 timmerman 1 timmerman 1 meisje 15—Ua moet 1 of 2 koei Biedt i 5 dienstmeisje r 1 boerendienstilcl 3 boerenknechl n 1 bakkersknec 2 kantoorbedie 4 werkmeisjes p 1 voerman9kn< 3 chauffeurs 1 smid-bank wt 1 burgerdienst lc 7 grond wei ket 1 burgerdienst 1< 1 metselaar 2 chauffeur-mc Scbildersknecti Timmermansbi Wegens hel r te Castenray, is in mijne smeia slagen.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2