P.A I Purol bij Ruwe Handen h Hoofdpijn, Kiespijn Adverteert m dit blad mui Marka1 Groa te G. W DA! HEERI NAi F. Sij Gemengde Berichten. Marktberichten, Mexico het armste land ter wereld. Woenj Aes Si Vet Ai ,1 den heer Jan Poels verbonden zijn zal. Maar waartoe dient hel hier in Ven- ray langer over Peel-ontginning te spreken, als hier reeds zooveel aan ontginning gedaan is, dan alleen om uit te doen komen, den drang, die de bevolking en speciaal de jonge Boeren bezielt, naar vooruitgang en ontwikke ling. En aan dien drang, hebben zij die leiding te geven, tegemoet te treden, met alle tegemoetkoming. Zoo zal de toekomst leeren wat 'n schat de Land- bouwwinterschool is. Zoo stond Mgr. de Bisschop een zijner edelste Priesters af voor diens vorming op Landbouw gebied. Zoo staat een Dr. Droessec aan het hoofd der jonge Boeren, en geeft zich de immer wakkere heer Verheggen als hoofd van den L L.T.B. (applaus). De vindingen der laatste jaren leiden lot intensiever cultuur en uitbreiding van cultuurgronden en verhooging van opbrengst mede tengevolge verbetering van het zaad en pootgoed. De jonge Boeren weten wel dat de bevolkings aanwas dit noodig maakt, maar daarom vinden zij die aanwas geen ramp, zij zoeken uitkomst hier voor in andere richting, dan die welke door een zekere helaas nog dagelijks groeiende massa wordt voorgestaan. De joDge Boeren hebben zich niet verzet tegen invoering van het zevende leerjaar, wijl zij er van overtuigd zijn dat dit ontwikkeling medebrengt voor het geheele verdere leven. Een ontwik keling die men zoo noodig heeft bij den steeds feller wordende strijd om het beslaan. En om deze gemakkelijk te maken wijst spreker als in 't voor bijgaan op de ruilkavelingswet, als tijd en arbeid besparend, en op 't voorbeeld van Wanroy als model walerlossing. Maar men moet ook de waarheid onder de oogen durven zien. Immers niet alle kinderen kunnen op 't land werkzaam blijven en zoeken elders hun brood. Dan gaan dezen naar de stad, zijn dezulken in hun organisatie ge vormd tot strijbare katholieke mannen, dan zullen zij zich wel kunnen redden in den maalstroom des levens in een groote stad. Maar helaas, al te dikwijls komen zij daar onvoorbereid en ver- grooten er slechts het leger der werk- loozen. Het kan ook moeilijk anders. De levensomstandigheden zijn anders voor het boerenkind, dat groot werd onder Gods vrije zon, en veel dieper zijn Godsdienslzin voelt, dan het stads kind dal van jongsaf meer materialis- lischen kijk heeft op het verloop der zaken. Neen dan is voor het boerengezin veel beter te emigreeren, na vooraf gebruikt gemaakt te hebben van de ^voorlichting, te verkrijgen bij de R K. Emigratie-vereenigingen. die belange loos werken en niet die inlichtingen te nemen bij land-afslroopende agenten, slechts belust op eigen zak. In 1920 vestigden zich 6000, in 1923 5600 en in 1925 3000 personen in over- zeesche gewesten, waarvan de meesten in Canada. Maar waarom vraagt spreker, gaa" er zoo weinig naar Indië, toch ook een deel van Nederland, waar wij katho lieken een beschaving en bekeerings- werk lol plicht hebben. Goddank hebben de meeaten der aanwezigen de zekerheid hier hun arbeidsveld te vinden, en zullen zij kunnen werken onder de allijd mooie en schitterende zon van God, zoodat zij niet hun toevlucht behoeven te nsmen, als zij zich verstrooien willen, naar dancing en film, maar naar hartelust kunnen bladeren in het boek der natuur. De Noord-Limburgsche zandgrond wordt weieens ten onrechte ondankbaar genoemd. Zeker de opbrengst in geld is gauw geteld, maar hooger is de opbrengst als men er op let, dat op hem woont een volk, dat van geslacht tot geslacht hard gewerkt heeft, maar daaraan verbond het betrouwvol bidden om Gods onmisbaren zegen. Zoo loonde de grond zijn dankbaarheid door helden voort te brengen. Jonge Boeren, hebt lief dien grond en leef er met mee, en ook gij wordt biddende en werkende helden. Een daverend applaus klonk aan het eind dezer rede en de heer Wijnhoven dankte den spreker voor zijn schoone rede. Gul stemde de vergadering in met het zingen van het door den spreker gecomponeerde Boerenbondslied Kruis en Ploeg." De heer Peters, Oirlo, alsnu bel woord voerende, schildert de vergadering de gevolgen van het gemis eener goede afwatering in Noord-Limburg, en loont ons het beeld van een boer, die al zijn arbeid en vlijt, zijn uitgaven voor zaad, pootgoed en mest te loor ziet gaan, tengevolge van de watsrramp, waardoor hij hetvooruilzicht heeft, niet te kunnen voldoen aan hooge pacht en rente en ook veel huiselijk geluk verloren gaat Spreker wijst er op, dat indien de Boeren zelf voorgaan en duikers en bruggen, sloten, beken en poelen in orde brengen en zoo blijk geven door drongen te zijn van hun belang bij een goede waterlossing, het niet anders kan of de Besturen van Rijk, Provincie en Gemeente zullen helpen. Spreker zou afwslerings commissies willen samenstellen in iedere gemeente, die samen een plan vormen en net zoo lang hameren tot algeheele afdoening volgt Zou een volk dat zeeën afdamt, beken en sloten niet kunnen overwinnen. Onder hartelijk applaus verlaat Spr. hel podium en de heer Wijnhoven dankt namens allen den spreker, die deskundig is gebleken, en hoopt dat die.is woorden in daden worden omgezet. Na een kleine pauze wordt de ver gadering hervat en het Limburgsch Volkslied gezongen en verkrijgt de ZeerEerw. Heer Ir. Bemelmans, Direc teur R. K. Landbouw-Winterschool te Roermond hel woord, en zet de betee kenis van den boerenstand uiteen voor Kerk en Maatschappij. Het grootste deel der bevolking be hoort tot den boerenstand, welke stand met de natuur meewerkt en daardoor sterk zijn afhankelijkheid voelt van den schenker der vruchtbaarheid en doet den boer als vanzelf opzien naar God. In handel en industrie is alles anders daar kan men door drukken op een kncp of het rukken aan een hefboom een en ander dwingen. Volksgezegde b.v. als het God belieft, duiden zoo vaak in onze streek het in godsdienstig leven der boeren aan. Zoo krijgt de Kerk gemakkelijk con tact met den boer, die rustig en vrede lievend van aard, zoo vast houdt aan de traditie. En komen onder de boeren bevolking de roeping tot priester en klooster niet veelvuldig voor, als bewijs van het woord Gods »de Heer werkt niet in het geraas Zoo gezien is de boerenstand een hechte steun voor de Kerk. Voor de Maatschappij is deze stand de voedster stand van alles. Menige industrie en nijverheid is in zijn grond afhankelijk van de boeren. Lakenfabrikanten ge bruiken den wol der schapen van boeren, sigaren- en tabaksfabrieken kunnen geen waren betrekken zonder de bóeren-planters. Suikerfabrieken hebben de bieten der boeren noodig, nu niet te wijzen op de directe voort brengselen van vleesch, boter, eieren en graan. Ook voor het bewaren van ge zondheid en kracht in een volk, kan men het groote boerengezin niet missen, wijl daar de eerbied voor gezag en liefde, voor rust en vrede gekweekt wordt. Let eens op het verschil met menschen, werkzaam in de industrie, die als vanzelf revolutionair worden. En is in 1918 door het optreden der boeren, ook Venraysche jongens, hier de dreigende revolutie niet bedwongen. En is onlangs in Oostenrijk door de boeren het pleit voor oi de'en recht niet beslecht. Wat dan nog meer te zeggen voor de beteekenis van dezen stand. Jonge Boeren, bedenkt, dat wien veel gegeven is, zal veel gevraagd worden, kent u zelf als reserve troepen van uw stand en oefen u voor den komenden strijd in uwe vereeniging. Geestdrift zij het deel der jeugd, dat die geestdrift dan worde aangewend tot staling van den wil om zich voor alles voor te bereiden. De leiding in de boerenbeweging be rust niet bij de Jonge Boeren, zij nemen vrij kennis van alle vraagstuk ken op maatschappelijk gebied, een kennis die niet komt aangewaaid, maar die alleen door jaren van studie ver kregen wordt. Het doel der Jonge Boeren blijve ontwikkeling in gods dienstig, maatschappelijk onvakkundig opzicht en bescheidenheid zij een hoofd sieraad der organisatie. Een flink applaus klinkt op en nadat de heer Wijnhoven den spreker dank heeft gebracht voor zijn schoone rede, klinkt uit de vergadering het lied »Aan U o Koning der Eeuwen" op Dr. Droesen zou het slotwoord op deze vergadering uitspreken en wenscht de Jonge Boeren geluk met het wel slagen van dezen dag en dringt bij hen vnoral aan op ontwikkeling en verhef fing van hun stand. Jonge Boeren moeten niet klagen zoo moeilijk te kunnen geraken tot hun eigen bedrijf Ziet om u heen en let op hoeveel diploma-bezitters met hun diploma niets verdienen kunnen. Ontwikkeling leidt tot doelmatige productie-opvoering en verbetering van ras, zaad en pootgoed en niet het minst tot een goede organisatiegeest, die zoo vaak voor den boer op de bres staat. Zoo krijgt men een krachtige orga nisatie, die niet voorbijgegaan zal wor den, als adviezen gevraagd worden door het Rijk in tal van onderwerpen, hst landbouwbedrijf rakend Spreker stelt de vraag of Venrav, met zijn krans van dorpen, niet de aange wezen plaats zijn zou voor deslichting eener Landbouwhuishoudschool, opdat ook de boerinnen kunnen werken aan hunne ontwikkeling. Bij een ontwik kelden boer, behoort toch zeker een ontwikkelde boerin. Spreker besluit: Jonge Boeren, werk hard in dezen winter, doe vlijtig uw dagelijks werk en bewaar den katho lieken eenvoud De heer Yerheggen beklimt onder applaus het podium en zegt dat het Dagelijksch Bestuur van den L L.T.B. zijn belangstelling toont in dezen dag. In Noord Limburg is de L L.T.B. sterk en werkt reeds 30 jaar aan de Gods dienstige, zedelijke en stoffelijke voor uitgang der bevolking. Spreker verklaart zich eens met een vorige spreker, waar deze zegt, eerst zelf werken en dan steun vragen, maar zag toch de af wateringskwestie liever in handen van waterschappen. Beslaat de L.L T B. alleen uit hoofden van gezinnen, toch juicht spreker het streven der jonge Beeren toe, wijl beide organisaties samenwerkend zooveel bereiken kunnen, maar steeds blijve de LiL.T.B. de hoofdorganisalie. Moge deze dag het begin zijn van een nieuwe periode van vooruitgang in Noord-Limburg. De Eerevoorzitter Jan Poels wil, hoe moeilijk het ook is aan allen dank en hulde brengen voor dezen welgeslaag den dag, de sprekers voor hun redevoerin- gen, de initiatiefnemers voor hun opzet, de overheid voor hun steun, Spreker her innert, hoeer voor 30 jaren geen zaal voor den Boerenbond te krijgen was en nu is zij een machtig lichaam. Soms zeggen de ouderen hoofd schuddend, waar moet het met de jonge Boeren toch heen Maar spreker ver zekert dat men gerust zijn kan. De jonge Boeren zullen alleen werken met naast en in, doch nooit zonder den Boerenbond. Mogen de jonge Boeren vooral be seffen, dat de malerialistischen vooruit gang nooit den godsdienstigen vooruil- gang mag benadeelen. Men hale vrij den turf uil de Peel maar wij houden ons eenvoudig katholiek hart. Herhaaldelijk werden de sprekers door applaus onderbroken en na sluiting der vergadering met den Christelijken groet, werd door allen staande en met vuur gezongen het Wien Neerlandsbloed waarna allen opgetogen huiswaarts keerden. Mynhardt's Hoofdpyntabletton 60, 30 ct. Miynliardt's Kiespij ntabletlen, ®0, 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De sluis te Belfeld voltooid. Zaterdagmiddag om 3 uur heeft de firma Ghristiani en Nielsen, aanneem- ster van den sluisbouw te Belfeld den sluisput onder water laten loopen, daar de sluis voltooid is. Te Belfeld moeten thans nog de be wegingsinrichting voor de sluis en hare deuren worden aangebracht. In een kelder gevallen. De 63 jarige landbouwer G. v. H.> wonende- te AzewrayMaasniel bij Roermond, had Zaterdag in het café van de" heer R. aan de Markt te Roermond het ongeluk in een diepen kelder te vallen. Met ernstige verwon dingen is de man naar het hospitaal vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. Door de train overreden en gedood. De gehuwde mijnwerker J. Scheeren uit Bleijerheide-Kerkrade is Zaterdag avond tusschen he* grenskantoor Holz en het Duitsche Douanekantoor in de richting Herzogenralü onder de elec- trische tram geraakt. Beide beenen werden hem afgereden. Het slachtoffer is spoedig overleden. Doodeljjk mijnongeluk. In de mijn Julia te Eygelshoven is de mijnwerker J in een remhelling tusschen een paar wagens geraakt en doodgedrukt. De nieuwe rywielplaatjes. Op de nieuwe rijwielplaatjes, zal, naar de »N. R Ct." verneemt, een vakje worden uitgespaard, waarin de naam of een merkteeken van den eigenaar gekrast kan worden. De plaatjes zullen ook dezen keer nog de afkorting R.W B. dragen, maar vermoedelijk zal het wel de laatste keer zijn. Men heeft n.l. onlangs geconstateerd, dat een ver- valscher de plaatjes in het zuiden van Duitschland machinaal liet namaken. Hij had opgegeven dat het insignes waren voor een Roomschen Werk lieden Bond. Gelukkig werd het bedrog tijdig ontdekt. Het roode oog. Den len November treedt het nieuwe Motor en Rijwielreglement in werking. 't Is een heele verzameling bepalin gen, waarvan de voornaamste al meer dere malen zijn gepubliceerd. Een willen we er echter hier nog eens speciaal uitlichten en ten toon stellen voor de fietsende menigte Zooals vroeger een bel, een lantaarn en goed functioneerende rem, een fiets plaatje, tot noodzakelijke onderdeelen van een rijwiel werden geproclameerd door de machtige slem der wet, zoo aangevuld lot een kwintet; de roode rëfleclorr op het achterspatbord wordt wettelijk geboden. En dat is maar goed ook. Want dat eenvoudig stukje rood glas met de facetten kan menig ongeluk voorkomen. Het vangt de stralen, die een achteroprijdend motorisch of ander soortig voertuig uitzendt, en begint te gloeien en te fonkelen als een reus achtig insectenoog. De bestuurders weten dan Oppassen, daar rijdt een medemensch, dien ik rustig moet laten doorfietsen. 't Is een uitgave van niets, zoo'n klein ding, maar het kan u sparen voor een proces verbaal en.... voor een on- lijdigen dood. Politie-agent mishandeld. In een café in de Rijnstraat te Arnhem is het Zondagavond warm toegegaan. Om een lot nu toe onbekende kwestie ontstond ruzie tusschen de bezoekers. Toen een agent van politie een einde aan den twist wilde maken, keerden de bezoekers zich legen hem. Een der ruziemakers nam een bierglas en wierp dit den politieagent naar het hoofd Deze werd vrij ernstig aan het hoofd gewond en moest zich naar het zieken huis begeven om zich te laten verbinden. Eerst nadat assistentie was gekomen en een schot in de lucht was gelost, gelukte het de belhamels uit het café te verwijderen. Eenige personen werden gearresteerd. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer Ilbrink te Voorst, die, terwijl hij op het land aan't werk was, een trap van zijn paard kreeg, is, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, in het ziekenhuis overleden. oord. Zekere E. heeft den te Herzogenrath wonende D. met drie revolverschoten van het leven beroofd. Reeds het eerste schot ging den aangerande door hei voorhoofd. De reden van dezen moord, is dat E. wegens huurschuld door D. uit zijn woning was gezet. E. was hier door zoodanig verstoord, dat hij bij D. binnendrong om hem ter verantwoor ding te roepen. D. wees den man de deur, waarop E. plotseling een revolver trok en hem dood schoot. De dader, die niet ongunstig bekend staat heeft zich bij de politie aar.ge meld. De onbewuakte overwegen. Zondagmorgen is, naar »de Maandag morgen" meldt, een vrachtauto, bestuurd door eer. zekaren E. G. uit Eindhoven bij den onbewaakten overweg nabij de Vijf Eiken onder Gilze Rijen door een sneltrein uit Breda, gegrepen. De auto werd circa 50 meter meegesleurd en geheel vernield. G. kreeg een ernstige wonde aan hel hoofd en borst. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse en G. werd in het ziekenhuis in Rijen opgenomen. Er bestaat geen gevaar voor het laven. De trein had door een en ander een half uur vertraging, Aan de gevolgen overleden. Vrijdagavond werd door den land bouwer S. op de weg van Princenhage naar Rijsbergen de 78 jarige A v. d. V. gevonden, met een groote wond boven het rechter oog. De oude man werd bewusteloos opgenomen en naar zijn woning overgebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, over leed. Het lijk is na gerechtelijke schouwing naar het lijkenhuis overge bracht. De heer F. v. L., slager aan de Ginne" kenstraat te Breda, die Zondagnacht door een auto werd aangereden, is in hat St. Ignatiusziekenhuis aldaar aan de gevolgen overleden. Ontploffing in liet Lunapark te Zaandam. Men meldt uit Zaandam. Donderdag avond te ongeveer 7 uur heeft in het Lunapark te Zaandam, dat ter gelegen heid van de winkweek gehouden wordt, een ernstig ongeval plaats gehad. Te ongeveer 7 uur werd in de omge ving van het Lunapark een geweldige knal gehoord, doch hieraan werd in de stad weinig of geen aandacht geschon ken. Spoedig verbreidde zich echter het nieuws, dat daar een ernstig ongeluk zou hebben plaats gehad. Het bleek namelijk, dat een blikken trommel, waarin magnesium of een andere brandbare stof, die een fotograaf bij zijn werk gebruikte, uii elkaar was gespron geil. Een 20-jarige jongeman uit Koog a. d. Zaan, die voor den fotograaf poseerde geraakte in brand en kreeg vrij ernstige brandwonden aan hoofd en armen. Voorts werd een tiental omstanders, door de uitelkaar spattende stukken staal en blik gewond. De 15jarige D Dame, bleek zeer ernstig gewond t6 zijn, hij overleed kort nadat medische hulp was verleend. Een in de onmid dellijke nabijheid stdande danstent geraakte in brand, doch men slaagde erin dezen met eigen middelen te blusschen. Eeu dure reclame. Een kruidenierszaak, die haar 25jarig jubileum viert, zoo schrijft men uit Amersfoort aan het Hbld., wil ook haar clientèle in dit heugelijk feil laten meeleven. Per advertentie heeft de jubileerende firma aangekondigd, dat men in de week van 2027 October bij ieder pond koffie nog suiker kon krijgen 5 8 cent per pond. Hoeveel suiker men bij ieder pond koffie kon krijgen, stond niet aangegeven. Zoo kwam dezer dagen iemand den winkel binnen, bestelde een pond koffie en vroeg daarna 20 pond suiker a 8 cent. De winkelier weigerde echter zulk een groote hoeveelheid te geven. De klant kon wel 1 pond krijgen, doch geen 20 pond. Dat was de bedoeling niet. De bezoeker wilde met de goede be doelingen echter niets te maken hebben en hield zich aan den advertentietekst. De politie werd in den arm genomen, doch deze verwees, omdat het een civiele kwestie betreft, den man naar een deurwaarder. Het gevolg was, dat de klant zijn twintig pond suiker, 5 8 cent per pond, kreeg. Als alle klanten zulke bestellingen doen, dan kan dit 25-jarige jubileum de firma deur te staan komen. De yrouwenmoordende mode. Volgens een officieel bericht vermeldt de sterft9 statistiek in Engeland een schrikbarende stijging van het aantal sterfgevallen van vrouwen op den leef tijd van 18 tot 27 jaar. De »Wissenschafiliche Nachrichten- diensi" heeft nu te Weenen ook terzake gegevens verzameld, die weinig ver blijdend zijn, meldt de Weensche sReichsposl." Van medische zijde wordt de toe nemende sterfte onder de vrouwen op jeugdigen leeftijd ten deele aan het vele rooken toegeschreven. Gebleken is, dat vrouwen in sterkere male dan mannen onder het sigarettenmisbruik lijden. Inzonderheid ernstige ziekten der ademhalingsorganen en hartziekten Voor Alton die Sukkelen met Verstopping of moeilijken tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnharr't's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij itpolh. en Drogisten. Doos 60cl het gevolg Maar ook de moderne vrouwen- kleeding draagt in de koudere en vochtige maanden schuld aan het toe nemen van ziekten der ademhalings organen en ''an rheumatische aandoe ningen, die vaak blijvend de gezond heid schaden en zelfs den dood tenge volge hebben. Degezondheidsdiensl der stad Weenen stelt op grond van vergelijkende statistieken der laatste jaren eenzelfde resultaat als het uit Engeland gemalde vöst. Men is intusschen van meening, dat de verkregen g«gevens waarschijn lijk nog een ernstiger aspect zullen krijgen, daar de door de tabak veroor zaakte schade aan het lichaam zich binnen 2 5 3 jaren nog niet, ot slechts in geringe mate naar builen vertoont. Een definitief resultaat zou dus eerst na meerdere jaren vallen te constateeren, daar de op het oogenblik beschikbare statistieken over slechts weinige jaren loopen. Tabaksbelasting naar het gewicht. De Volkskrant" is in het geheel niet te spreken over het plan,door den heer Erflemeyer ontwikkeld, om de labaks- belasting te heffen naar het gewicht. De schatkist zou er (dan) niets bij verliezen, maar de kleine man, die toch in hoofdzaak tabak rookt, zou het kind van de rekening worden. De sigarenrookers zouden een paar millioen profiteeren, de sigarelten- rookers dito, maar de pijpeni-ookers zouden enkele millioenen moeten bijpassen. Hun aandeel in de tabaksbelasting, thans f 4.666 500, zou stijgen tot f 7 782 000, met meer dus dan drie millioen. Die dure tabak rooken, van twee gulden per pond en meer, zouden er geen hinder van hebben, maar wie het met tabak van mindere kwaliteit moeten en kunnen stellen, zouden een aanmerkelijke prijsverhooging hebben te dragen. In één woord, de minst draag krachtige zou worden getroffen en ten behoeve van de sigaren- en siga rettenrookers een dubbele belasting hebben te voldoen. Dit gaat tegen den draad in. Men moge tegen de tegenwoordige tabaksbelasting nog zooveel en nog zoo gegronde bezwaren hebben, een wijziging, die op ontheffing van het luxe-artikel (vooral de sigaret) en een verzwaring van druk voor de rookers van zeer gewone tabak neerkomt, is onaannemelijk. De Amsterdamsche tabaksman moge zeggen, dat de pijprooker altijd meer waarde aan tabak zal ontvangen dan de sigaar of sigaretrooker (hij zal bedoelenhoeveelheid, wan t de waarde hangt voor een groot deel van de kwaliteit af), en dat bij een werkelijke tabaksbelasting het grootste aantal kilogrammen het zwaarst belast wor den, hij vergeet deze kleinigheid, dat juist bij een tabaksbelasting niet het gewicht, maar de waarde maat staf behoort te zijn. Het is een grove onbillijkheid, een armen drommel, die voor twee kwart je8 en minder een half pond tabak koopt, naar dat halve pond aan te slaan, en den rijken fijnproever, die sigaren van twee kwartjes rookt, naar het gewicht te treffen en dus bijna niets te laten betalen. Rusland voorspelt oorlog. In een van de laatste nummers van de Izweslia komt het blad bij een uit eenzetting van den internationalen toestand lot de volgende conclusies »Wij zijn van alle kanten omringd door kapitalistische mogendheden, die ons willen vernietigen. Een oorlog is dus onvermijdelijk. Het buitenland werkt n*i koortsachtig aan de voorbe reiding van een oorlog tegen de Sovjet Unie. Niemand kan echter dag en maand, zelfs niet het jaar bepalen, wanneer de oorlog zal uitbreken. De arbeiders en boeren van de Sovjet Unie moeten echter steeds klaar zijn. Het is zeer en zeer waarschijnlijk, dat de oorlog in het eerstvolgende halfjaar zal uitbreken, in het allergunstigste geval over anderhalf jaar. Een grooter uiistel zullen onze vijanden ons niet geven. Onze rustperiode looptien einde De oorlog klopt aan de deur. ROERMOND. Op de Goop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 875.000 eieren. Groote eieren van f 9.50 tot f 10 50 Kleine eieren van f 5.60 tot f 8.7^ Eendeneieren van f 7.50 tot f 7.8o VENLO. Op de Goöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 217 500 eiereD. Groote eieren van f 9 90 tot f 10 70 Kleine eieren van f 7.30 tot f 8.40 Eendeneieren van f 8 40 tot f 8 50 Ganzeneieren van f 20,20 Volgens betrouwbare berichten is de toestand in Mexico zoo droevig mogelijk. Overal heerscht ontevredenheid, armoed, ellende en honger, en velen zijn de wanhoop nabij. Walter B. Saunders, een bekend Amerikaansch journalist, schrijft naar aanleiding van een persoonlijk onder zoek dat hij ter plaatse heeft ingesteld: »Om zich een juist beeld te kunnen moet men helhet Gerechtigheid i na zedelijkheid en >ds verdwenen, onirsan naren heersch [erf corruptie. Het is alleen beroofd i nst zijn recht op end recht, en kieabet nomen, het ma ieid meer verneme(oe£ in het land. De onzedelij zulke afmefinge M als tegenwoori jen slechts eenige sas wijderd gelegen zin het woord eendt zedelijk gebied len Californië, tarUrij Over geheel g spoken rond z ell Op onrustbarBid melaa'schheid uge neemt geen enk zij er zich niets vs »E. Universi ee vloed rijke kran jer het aantal meh )0. Honger, ziekl oi ken stad en |bt landerijen iigg is zaaigoed meer, is voor den oogs ve wordt niets n aa roovers, die h on maken, het am wegvoeren." T Ut Saunders Een ander journalist (niet- gedurende eenij) len in het Eid Universe", natri verblijf van me Hij deelt medfrla Mexico veel mensch kan oordeel heeft Communisme liever de drie ti re tol het ongeh geheele wereld, Mexico," z laatste artikel, overvloeit van heerlijk land, 1 zegend is meltij men die denkl, en kostbaar ges cl de fijne houtsocr en weiland, bloemen, datzellei ge van de slech en door de te het armste land s-Niets is er I veilig", zoo over de econom; »Wat men zeke de volgende Alle groote nemingen zouden Mexico gauw koopers te vir e overal reeds land is, waar m nf -Ift e M tn \Bn ne fe i>\ Beid Kadaj Koo eont Parade 1 Bi-uiok

Peel en Maas | 1927 | | pagina 8