letil D. S.O. II- H. V.C. I GrootCONCERT Mr. KOTERMANS Landbouwbon! Premiebetaling 'Ttitfbouwvereeaig. GAFE prima Saanbok Dakwerken H.VAN DEKHEUVEL flink Dienstmeisje, gezocht Paardenverzekering Algem. Vergadering mooie Burgerwoning witte, zwarte en gekleurde Th Pouwels Gemengde Berichten. Handboogschutterij St. Hubertus en Fanfare St Oda. MERSELO Districts-arbeidsbeurs aawaianaiavim en Tooneeluitvoering op Zondag 15 en Maandag 14 November a.s. ,,Zijn Jongen" Gevraagd in de Kom van VENRAY te VENRAY. Mr. Jos. Notermans VENRAY-LEUNEN. iU OOSTRUM Te Huur met Vergunning TE HUUR JAN HUISMAN vervoeren van alle vrachten per auto. nette wassclien gevraagd Reuzenvoorraad Riemen, Nageltjes. Kappen, Lak. Bezoekt ons magazijn Staat ter dekking f zeilen, de satyres, de mimiek, waren dan ook buitengewoon. Wij hopen ze nog eens spoedig terug te zien. Nieuwe Koerier, RoermondHet ge zeischap kreeg een hartelijk applaus, dat dan ook zéér verdiend was. De heer Gooien, ambtenaar bij de Posterijen op het Postkantoor te Venray, wordt als zoodanig overge plaatst naar het Postkantoor te Helmond. In verband met de onlangs ge wijzigde bepalingen van het Burgerl. Wetboek verscheen Vrijdag de eerste vrouwelijke getuige op het Bureau van den Burg. Stand bij de geboorte aangifte van een kind van v. M. alhier. Politienieuws. GEVONDENdrie rijwielplaatjes. Door onze gemeentepolitie werden deze week wederom twee autobestuur ders bekeurd wegens overtreding der maximumsnelheid. Zondagavond ontstond in de Hofstraat eene vechtpartij, waarbij een zekere S. door zijn jas werd gesneden. Tegen den dader, een zekere D., is procesverbaal opgemaakt. GEVONDEN: zilveren kruis van een rozenkrans en een sportceintuur. Terug te bekomen Bureau van dit Blad. Door de Tegelsche Bouwvereeni ging is aan de Firma Gebr. Oudenhoven alhier opgedragen het bo-wen van 20 arbeiderswoningen voor f 48 900. Het bouwen van een kerk te Helden Beringen is opgedragen aan de Firma CoenenVelthuis te Maashees. OOSTRUM. Vanwege de Stoom zuivelfabriek H. Maria alhier, werd dezen zomer een melkcursus gegeven te Merselo, waaraan deelnamen 24 meisjes en 3 jongens. De practische lessen werden gegeven door den voormelker Th. Gamps, Gz. alhier, en de theoretische door den Weled. Heer Th. Peters, landbouw onderwijzer te Oirlo. Bij het eindexamen, waarbij als jury leden fungeerden de Weled. Heer Zuidema, Rijkszuivelconsulent in Lim burg, de Heer van der Schoot uit Oirschot en Mej. Anna Achten uit Sevenum. Van de 27 deelneemsters (ers) slaag den er 26 voor het diploma van de Z. N. Z. Dit is werkelijk een groot succes, waarvoor de cursus-leiders wel een woord van lof toekomt. Aan de geslaagden proficiat. OOSTRUM. Ter gelegenheid van omzetting der Fanfare in Harmonie zal op Zondag 1 en Maandag 2 Jan. a.s. eeii groot Concert met Tooneel- uitvoering worden gegeven. Als hoofdnummer zal worden opge voerd het prachtige tooneelwerk »Pierre de Galeiboef of Onschuldig Veroordeeld" drama in 5 bedrijven. Door onze Bariton-solist den Heer P. Poels zal op Zondag 6 Nov. a s. worden deelgenomen aan het Solisten-concours, 2e afdeeling, te Heeze Wij wenschen genoemde heer veel succes. YSSELSTEYN. Vrijdagavond werd in stilte door Rector Van Monlfoort onze nieuwe kerk gezegend. Door bij zondere omstandigheden konden de feestelijkheden, die bij gelegenheid van deze plechtigheid zouden plaats hebben, niet doorgaan. Besloten werd op 28 November, 't Patroonfeest der kerk (Sint Oda) feestelijk te vieren. De eerste H. Mis werd Zaterdag morgen opgedragen voor de zielerust van Pastoor Greymans z g. Aan hem immers dankt Ysselsteyn voor een niet onbelangrijk deel deze kerk. Ook werd reeds dien morgen 't eerste kind in de kerk gedoopt, n.l het dochtertje van den heer Hubers Het ontving naar de Patroonheilige der kerk den naam Oda WANSSUM. In verband met het niet tijdig indienen van de geloofs brieven, hondt de heer van Bracht op, lid van den gemeenteraad te zijn Nachtelijke overval te Weert. De Rechtbank te Roermond veroor deelde den gedetineerden mijnwerker C H S. uil Lutterade tot 6 jaar en diens gedetineerden broer M. H. S. mijnwerker te Hoensbroek, tot 4 jaar gevangenisstraf, terzake van den be kenden nachtelijken overval op Vrakker te Weert, waarbij den koopman Nies na met een revolver te zijn bedreigd, geld werd afgeperst. De eisch van hei O.M. was resp 9 en 6 jaar. De Pluimveetentoonstelling. Bij gelegenheid der a.s. groote Pluim veetentoonstelling te Roermond zal een demonstratie van leghennen worden gehouden waaraan alleen kunnen deel nemen dieren, die op een der in Neder land erkende legwedstrijden in een legjaar minstens 200 eieren hebben gelegd. Hierin zullen dus de beste legsters uit den lande ingezonden worden. Onteigeningen. Ten behoeve van den aanleg van het Juliana kanaal zullen o.a in degemeente Elsloo onteigend worden het raadhuis de R.K. school gn een 40 tal woningen VIERLINGSBEEK. Een groot com plex gemeente gronden, minder geschikt voor dennenbosch-cultuur, wordt met ruim 65 duizend berken beplant. De werkzaamheden hiervan zijn opgedragen aan de firma Van Baar en Zoon, bosch bedrijf Venray. DENKT ER AAN Din.iW 1 Nfivflmhpr Ireedl het nieuwe dat is bekend. Maar 't dunkt ons toch goed nog eens het volgende overzicht van nieuwe bepalingen in ons blad af te drukken. Automobielen. a Moeten steeds den rechterkant van den weg berijden; b Moeten zijn voorzien van een spiegel, tenzij de bestuurder een zoo danige plaats inneemt, dat hij het ver keer op het links achterliggend weg gedeelte zonder spiegel gemakkelijk kan waarnemen; c Moeten voorzien zijn links achter van een rood achterlicht, dat achter waarts een rood licht uitstraalt, tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang. In dien tijd moeten steeds de lichten worden gedoofd bij het tegenkomen van andere motor rijtuigen, rij of voertuigen en vee tot dal is gepasseerd; d Mogen niet rijden met open knalpot of niet onuitwischbare num mers. Motorrijwielen. a Mogen niet meer op rijwielpaden rijden; b Moeten voorzien zijn van een rooden reflector of rood achterlicht en moeten op dezelfde wijze als de auto mobielen de lichten dempen; c Mogen niet met open knalpot rijden. Rijwielen. a Moeten voorzien zijn van een rooden reflector, geplaatst verticaal achter; b Moeten steeds overal op de wegen en rijwielpaden rechts houden; c Mogen niet het linker rijwielpad berijden indien zich aan weerszijden van den weg een rijwielpad bevindt; d Moeten, indien het rijwielpad voor hen links van den weg ligt, bij het inhalen rechts voorbijrijden. Yoertuigen. (geen motorrijtuig of rijwiel zijnde) a Moeten van een half uur voor zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang voorzien zijn aan de voor zijde van tenminste een lantaarn, die voorwaarts een helder wit licht uit straalt en geplaatst is vooraan aan de linkerzijde van het rij of voertuig, of als de lading buiten het voertuig uit steekt vooraan aan de linkerzijde van het meest uitstekende deel van de lading; b Moeten voorzien zijn aan de linkerachlerzijde van een lantaarn of een verticaal geplaatste reflector, die achterwaarts een rood licht uitstraalt, onderscheidelijk bij het beschenen worden daarop vallende lichstralen duidelijk zichtbaar rood terugkaatst, met dien verstande, indien de lading achter het rij of voertuig uitsteekt, de lantaarn of reflector achteraan aan het meest uitstekende deel van de lading is aangebracht: c Moeten voorzien zijn van een spiegel, tenzij de bestuurder een zooda nige plaats inneemt, dat hij 't verkeer op het linksachterliggend weggedeelte zonder spiegel gemakkelijk kan waar nemen of op rij- of voertuigen, waarbij een spiegel bezwaarlijk bevestigd zal kunnen blijven; d Moeten steeds en overal de rech terzijde van den weg houden. Conductrices op autobussen. In de »Velpsche Courant" komt eene advertentie voor van de Geld. Tram- Mij, waarin meisjes van pl.m. 18 jaar worden gevraagd, om opgeleid te wor den voor conductrice op de autobuslijn ZulphenArnhem, zulks tegen een salaris van f 10 èt f 12 per week. In de gecombineerde besturenver- gadering der R.K. Werkliedenvereeni- gingen en Vakafdeelingen van Dieren, Velp en De Steeg, kwam deze »Oproep" ter sprake, waarbij van verschillende zijden werd betoogd, dat die conductrice in de autobus, nu juist niet in alle omstandigheden gerangschikt kon worden onder »een voor meisjes passen den werkkring." Eveneens werd er op gewezen, dat waar men hiervoor meisjes vraagt op een loon van f 10 f 12 per week, de gedachte aan loondruk hieraan zeker niet geheel vreemd behoeft te worden geacht. Besloten werd dan ook, om, via den Dioc Bond de zaak onder de aandacht te brengen van het R.K. Werklieden verbond. I)e Roofoverval te St. Michiels-Gestel. De persoon, die enkele weken gelede11 te St. Michiels-Geslel de vrouw van landbouwer P. van Schijndel onder bedreiging met een revolver geld afperste, is thans ontdekt en te Eind hoven gearresteerd. Naar St. Michiels Gestel overgebracht, heeft hij daar een volledige bekentenis afgelegd. Het blijkt dat hij zich ook le Vught aan de be rooving eener vrouw heeft schuldig gemaakt en haar een portemonnaie ontroofde, terwijl de berooving eener andere vrouw mislukte. De dader, zekere J. v. K., was onlangs uit hel krankzinnigengesticht Voorburg te Vught op proef ontslagen. Thans ia hij daarheen weer overgebracht. Ernstig ongeluk op de spoorlgn Leiden-Den Haag. Donderdagmorgen heeft op den spoor weg Leiden—d§n Haag een ernstig ongeluk,-plaats'gehad. Een ploegspoor- wegarbeidérk was op het baanvak Duivenvoorde—den Haag bij K.M. paal 148, punt 70 bezig met een motorwals het grind yan de spoorbaan aan te stampen. Toen de trein, welke om 8.24 uur van Leiden Daar den Haag vertrek^ naderde, werden fluitsignalen gegeven. Ook de veiligheidsman van de spoor wegen, A. Zuiderduin, die steeds bij een ploeg arbeiders aanwezig is om hen te waarschuwen voor naderende treinen, gaf signalen Door het geraas van de de signalen niet gehoord en den nade renden trein niet bemerkt. Ofschoon de bestuurder van den trein uit Leiden, Houkoop genaamd, krachtig remde, toen hij zag dal de arbeiders zich niet van de rails verwijderden, kon een ongeluk toch niet worden voorkomen. De trein reed midden tusschen de ploeg werklieden door, waarvan enkelen op het laatste oogenblik nog terzijde van de rails konden springen. Van de overigen werden twee door den trein overreden. Zij waren terstond dood. Twee anderen werden niet ernstig gewond. Groote sneeuwval in de Alpen. Tengevolge van sterke sneeuwval zijn de Alpenwegen van den grooten en kleinen St. Bernard, reeds voor het autoverkeer gestremd. Storin in den Stillen Oceaan. Naar gemeld wordt heeft in den Stillen Oceaan een geweldige storm vloed gewoed. Ter hoogte van Kamschalka is een negental groote schepen vergaan. De Japansche regeering heeft aan Japansche en buitenlandsche vaartuigen verboden de Japansche havens te ver laten. De scheepsramp van de „Prineipessa Maf al da' Over den ondergang van het Itali- aansche stoomschip s-Principessa Mafal- da" worden nog de volgende bijzonder heden medegedeeld De catastrofe had plaats tegen 7 uur 's avonds, toen de passagiers aan het diner zaten. Het schip is blijkbaar zeer sne! gezonken, zoodat een deel der passagiers niet meer in slaat was de reddingsbooten te bereiken. Kort nadat het water begonnen was 't schip binnen te dringen, volgde een ontploffing, waardoor het schip nog meer beschadigd moet zijn Reeds ter stond nadat het water begon binnen te dringen, gaf de bevelvoerende officier den marconist bevel noodseinen uit te seinen, waarop spoedig vijf stoomsche pen ter plaatse verschenen Tijdens he» zinken van het schip speelden zich aan boord onbeschrijfe lijke tnoneelen "an een paniek af Moeders zochten hun kinderen te redden, mannen hun vrouwen, zoodat het slechts met moeite gelukte de red dingsbooten voor zinken te behoeden. Vele passagiers sprongen over boord, alleen van een reddingsgordel voorzien. Het reddingswerk duurde den geheelen nacht en werd bij het aanbreken van den dag nog voortgezet. Het bureau van de »Navigazone Generale Italiana" te Rio de Janeiro, deelt officieel mede in tegenstelling met het eerste bericht, dat zich aan boord van de «Princippssa Mafalda" 1600 opvarenden bevonden dat het vergane stoomschip aan boord had 968 passagiers en een bemanning van 230 koppen. In totaal bevonden zich dus aan boord 1198 personen, van wie voor zoover tot nu toe bekend, 720 werden gered. In den loop van den namiddag wprden nog 478 als vermist opgegeven. Volgens Lloyds seinde het Engelsche schip »Adres" 25 October te midder- nach1 De ketel van de »Mafalda" is bij de Abrolhas-rotsen, op 40 mijl van Caravellas en 120 mijl van Bahia, ge sprongen. Driehonderd levens zijn ver loren gegaan. De ramp is dus aan een ontploffing te wijten. Blijkens een radiogram van het Engelsche stoomschip »Avalona", dat zelf 300 schipbreukelingen opnam, wordt het aantal geredden op meer dan 800 schat CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moet het ver slag der R. K. Werkliedenvereniging blijven liggen tot volgende week. BUESIELIIU SM» VURAY. van 21 tot 28 Oct. GEBOREN: Anna G. Classens, Oirlo. Maria W. J van Meijel, Leunen. Johanna L. G. Janssen, St Servatiusweg. Bendrina J. M. Hoedemaeckers, Bleekstraat. Oda W. 3uber8, Ysselsteyn. Geertruida P. J. van Osch. Johannes G. Mulder, Smakt. Wilhelmus C. M. Franssen, Maasheesche weg, Wilhelmus E. Schwachofer, Broekweg. Gerarda H. C. Janssen, Weverslo. OVERLEDEN Een patiënt St. Servatiusgesticht. GEHUWD: Joseph M. A. Trommar, oud 30 jaren, sigaren maker en Anna Maria Zevenhoven, oud 21 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. O&mïlifS DIENSTEN" VSS&AY Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor Doofstommen, 2 uur kleine congregatie, half 3 herhaüngscatechismns. 3 uur plechtig Lof waar onder gebeden voor de leden van het Apostolaat des Gebeds, 4 uur H. Familie Maandag vigilie voor het Hoogfeest van Aller heiligen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen, half S besteld jaarg. voor Jacobus Janssen en echtg,, 8 uur jaarg. 2e klas voor H Smulders, vanaf 3 uur wordt biecht gehoord. Dinsdag Hoogfeest van Allerheiligen, vanaf 12 uur en Woensdag den geheelen dag volle aflaat zoo dikwijls men na waard ig gebiecht en gecom municeerd te hebben de kerk bezoekt en bid tot intentie van Z. H. den Paus. half 7 eerste H. Mis 8 uur leesmi8, 9 uur kindermis, 10 uur Hoogmis 3 uur de Vespers van Allerheiligen, daarna de Vespers van Allerzielen, 6 uur rozenkrans, Aller- zielenpreek en Lof. Woensdag Allerzielen, 6 uur 3 H Missen, 8 uur 3 H. Missen, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan van 2 stille >H. Missen voor de .weldoeners.d^r kerk, 6 uur Lof'en rozenkrans Octaaf om half 7 zielmis en krans. Donderdag feest van St. Hubertus, te Veltum 7 uur leesmis en 9 uur Hoogmis met preek en zegening van brood, half 8 leesm s, 8 uur besteld jaarg. voor A, van Meyel, echtg. van Th. Mich'els Vrijdag eerste der maand emvereering vhn het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis*htflf 8 gestichte leesmis, 8 uur jaarg. voor J. Wi&majjs L. Wisman8 en P. Jenniskens, 6 uur Lof en eer herstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de kinieren der 4de klas te biechten. A.s. Zondag collecte ten bate der kerk. Er wordt op gewezen dat het verboden is zelf :rans Gedurende bptif.,, 6 uur Lof en^ozen-jf jjj.^ •p de graven worden gelegd zullen door den aan* gewezen persoon geplant worden. Zaal in het Putronaat. Om negen uur H. Mis eu Vergadering voor d Derde Orde afdeeling mannelijke tertiarissen Dinsdag, feest van Alle Heiligen, de H. H' Missen als op Zondag. Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde. Woensdag Allerzielendag. St. Antonius-Patronaat. Niet dezen, maar den volgenden Zondag wordt de Bibliotheek geopend. Worden gevraagd Veschillende boerenknechten en meiden om met Paschen in dienst te treden 1 boerenknecht voor dadelijk 1 burgerdien9tmeid voor Vierlingsbeek 2 jongens voor boerenwerk 1 keukenmeid en 2e meid voor Horst 1 keukenmeid 2 boerefidienstmeiden voor dadelijk 1 boerendienstmeisje voor Sevenum 2 burgerdienstmeisjes voor dadelijk 2 burgerdienstmeisjes Voor Deurne 1 burgerdienstmeisje voor Overloon 1 burgerdienstmeid voor Sambeek 2 huishoudsters voor bij Heeren Geestelijken 1 boerenknecht, moet kunnen melken 1 bekwame meubelmakersknecht 1 smidsknecht voor Deurne 1 sigarenmaker voor Venray 1 metselaar 1 timmerman voor Venray 1 timmerman voor Deurne 1 meisje 1516 jaar voor Wanssum moet 1 of 2 koeien kunnen melken Bieden zich aan 5 dienstmeisjes 14 en 15 jaar v. dadelijk 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 boerenknecht voor Paschen 1 bakkersknecht. 1 kantoorbediende 4 werkmeisjes 2 of 3 dagen per week 1 voermansknecht 30 jaar 3 chauffeurs 1 smid-bankwerker 1 burgerdienstmeid voor Paschen 7 grondwerkers 1 burgerdienstmeiden voor dadelijk 2 metselaars 2 chauffeur-monteurs MORGEN ZONDAG 2 uur le klas R.K.L.V.B. Coöperatieve in de zaal van de Wed. ARTS te Merselo Opgevoerd zal worden Tooneelspel in 8 bedrijven van Jan Grosfeld. Aanvang 6 uur. Entrée 75 ct, Maandagavond Hon. Leden met hunne dames vrijen toegang. HET BESTUUR. met Paschen, in klein gezin, een zelfstandig kunnende werken, door Hoofd der R.K. School. Aanbiedingen en inlichtingen Bureau Peel en Maas. 14 Het spreeKUur van EEN UUR tot HALF VIER ten huize van den Heer P. Schols aan de Schoolstraat te Venray zal, wegens het Hoogfeest van Allerheiligen, DIT MAAL bij uitzondering NIET op den eer sten Dinsdag der maand gehou den worden, doch op Dinsdag 8 November a.s. 30 Advocaat-Procureur. VENLO, Heutzstraat 4. Wegens het feest van Aller heiligen worden de leveranciers van afd. C (Dorp) verzocht, de eieren te leveren MAANDAG VOORMIDDAG tusschen 10 en 11 uur. 10 Het Bestuur. van der. ZONDAG 30 Oct. voorm. van 11—12 uur bij de Wed. Arts te MERSELO; ZONDAG 6 Nov. na de Hoog mis bij L. van Rhee te CAS- TENRAY. De premie bedraagt 1i/j pCt der laatste schatting. HET BESTUUR ZONDAO 30 OCTOBER na de Hoogmis1 bij H. VERHEYEN. Trouwe opkomst verzoekt HET BESTUUR 18—10 jaar, goed loon. KLEIN, Oostrum. 12 het gunstig bekende en goed- beklante aan het Henseniusplein, ge schikt voor alle doeleinden, thans in huur bij Th. Maassen. Adres: W. Swaghoven,Maas- heezer weg. 18 met tuin, gelegen in de Hen- seniusslraat. Aanvaarding direct. Te bevragen bij L. Wijnhoven Henseniusstraat. 12 beveelt zich beleefd aan voor Aan hetzelfde adres Eigen verf- en lakwerk. Hofstraat. 35 bij P. J. VAN L1EROP, Veltum Voor het verrichten van alle voorkomende voor pannen-, leien- en mastiek daken, zoowel oud als nieuw aan scherpconcurreerende prijzen beveelt zich beleefd aan St.. Odastraat 19 17

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2