Vergadering Landbouwbond Paardenverzekering Oirl. Boomkweekerij Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Districts-arbeidsbeurs hartelijk vaarwel Coop.Stoomzuivelfabriek „Venray" op Maandag 24 Oct. Gezamenlijke Controle aan de fabriek. Afd. VENRAY-DORP. van den Landbouwbond najaarsschatting der paarden P. H. Wijnhoven, Oirlo OülfluTOHffbBl »uuiluuik. up MO i»W' staat niet op, hoeveel, maar het zit er toch in. Is het nu niet meer noodig ander groenvoer te geven L. te V. AntwoordKlavermeel in het och- tendvoer is goed, als 't ten minste van prima kwaliteit is Nergens kan beter mee geknoeid worden dan met klaver meel. Ik vertrouw echter, dat uw leverancier er goed klavermeel in gedaan zal hebben. Maar of u daardoor het groenvoer achterwege zoudt kunnen laten Nou, ik meen van niet Klaver meel komt in het ochtendvoer, omdat het rijk aan mineralen (zouten) is. Natuurlijk ook wel omdat hel een eiwitrijk groenvoer is. Maar ik zou u aanraden, toch groen voer te blijven verstrekken mangel- wortels, knolrapen, boerenkool vooral ook andere kool, b.v. spruitkool is goed. Wat is het beste! Vraag: Het ochtendvoer droog geven of aangemaakt? L. te V. Antwoord Daar u nog al veel kip pen heeft, raad ik u, het ochtendvoer droog te geven, in een goed werkende automati8chen voederbak. 't Spaart heel wat werk uit en de kippen, die daar behoefte aan hebben, kunnen 's morgens al direct aan 't eten. 's Winters hebben sommige kippen al gelegd, wanneer het nog in de morgenschermering is. Zulke kippen willen direct na het leggen gaan eten en drinken. Bij de droogvoedermethode gaat zulks. Voor de boerderij vind ik de droog voedermethode een uitkomst. VENRAY, 15 October 1927. Voor de stoomfiets van Pater Vervoort. Vorig bedrag f 95 Van N. N. uit Venray f 2,50 R(j kstelefoondienst NIEUWE AANSLUITINGEN: 803. Beuken P. M. v. d. Fourage en aardappelhandel, Oirlo. GEVONDEN een portemonnaie met geld en een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechaussee. Een kosteloos rijwielplaatje. Inlich tingen bij de Rijkspolitie, Kruisstraat. Drie rijwielplaatjes en een kleeren- hanger. Inlichtingen Gemeentepolitie. Z. D. H. Mgr. Schrijnen, Bisschop van Roermond heeft Zondag in de kerk van het Groot Seminarie de H. Wijding van het diaconaat toegediend o.a. aan de Eerw. Heeren A Janssen te Venray en M. Arts te Horst. Bij de te Tegelen gehouden aan besteding voor het bouwen van 20 woningen waren de laagsie inschrijvers de Heeren Gebr. Oudenhoven alhier, voor f 48,900. Gunning volgens bestek. Zondag werd alhier het feest der H. Kindsheid gevierd. De collecte in de H. Missen gehouden, heeft de be langrijke som van f 320 opgebracht. De Noord-Limburgsche Jonge Boerendag te Venray. Zondag 23 October a s. zal hier in Venray de groote Noord-Limburgsche Jonge Boerendag worden gehouden voor de kringen Horst en Gennep, georganiseerd door de Federatie Jonge Boeren te Venray. Het programma van dien dag is als volgt samengesteld 11 uur voorm. Vergadering van de besturen der Jonge Boeren uit dekrin gen Horst en Gennep, met Dr. Ir Droesen, leider van de Jonge Boeren. Bespreking: Wintercampagne. 2 uur nam. Plechtig Lof in de Pa rochiekerk te Venray. 2i/t uur nam. Optocht n8ar hel Pa tronaat van de Vereenigingen van Jonge Boeren, opgeluisterd door de J Fanfares van Leunen, Merselo Oostrum. 3i/t uur nam. Vergadering in het Patronaat, waarbij als sprekers optre den Dr. L. Deckers, lid der Tweede Kamer: Ontginning en emigratie: Th Peters, Land en Tuinbouwonderwijzer -! te Oirlo: Afwatering in Noord Limburg; Z.Ew. Heer I. Bemelmans, Dir. R K Landbouwwinterschool te Roermond Godsdienstig sociaal onderwerp. Slotwoord door Dr Ir. Droesen. Zondag vergaderde in de Land bouwschooi alhier het Dag Bestuur v. d. Nood Limb. Jonge Boerendag, alsmede de Eerevoorzitter den Edel GrootAchtb. Heer Jan Poels, en het bestuur der Landbouwbonden van Venray, onder leiding van den Weled. Heer J. Wijnhoven. De Voorzitter opende de vergadering met den gewonen groet en deelde mede, hoe het op het oogenblik met de zaken gesteld is Hij zegt dat alle gevraagde subsidies verleend zijn, waarvoor hij 0 de bondsbesturen van Venray en de n overige vereenigingen hartelijk dankt Verder deelt hij mede dat de sprekers ,g zich voor dezen dag ten volle bereid m verklaard hebben. at De Eerevoorzitter meende, daar het een Jonge Boerendag is, er zich ook 1 een Jonge Boer moet laten hooren en ii stelt daarom voor, dat een der Jonge Boeren de vergadering zal openen. Dit werd met algemeene stemmen aange- nomen. CA/-Ver-*»*) "»<md er nog op de agenda Wandtegels, DïZ^Z^t.uZ icretarissen der Jonge $en van Venray. fr99Cyt norct 1 meer het woord ver* ""ol OOI öl de voorzitter nogmaals .a aan, hun beste krach -•O- werken. Dan zal ook de te houden Jongen Boerendag in alle opzichten goed slagen. De LUXOR»BIOSCOOP verwacht het grootste kunstwerk DE MADONNA v. d. ROZENKRANS (De Blinde van Pompei) Het grootste monumentale filmwerk des tijds. (Adv.) Politieberichten. Dinsdagmiddag werden hior door de gemeentepolitie twee autobestuurders bekeurd wegens overtreding der maxi mum snelheid. Tegen een tweetal jongens werd Zondagavond procesverbaal opgemaakt wegens baldadigheid. Tegen zekere A. in den Brabander werd procesverbaal opgemaakt wegens het verkoopen van bier zonder verlof Naar men ons mededeelt, zal het Helmondsch tooneelgezelschap »Muzen" op Zondag 23 October a s. in de Café zaal van den heer Huisman aan den Langen weg een groote toone6lavond geven. Dit gezelschap dat onder zeer kundige leiding moet staan, en uitslui lend uit goede krachten bestaat oogstte in iedere plaats waar het voor het voetlicht trad het grootste succes. Zijn wij goed ingelicht dan wordt een aan grijpend drama in drie bedrijven en als toegift een koddig blijspel in één bedrijf opgevoerd. De entreeprijzen en verdere bijzonder heden zullen in dit blad per advertentie worden bekend gemaakt. HEIDE. Door onze Zangvereeniging »Het Heidebloempje" zal op 1 en 2 Jan. as. een concert met tooneeluit- voering gegeven worden. WANSSUM. In de vacature van den heer v. Bracht, zal, naar wij vernemen, zeer waarschijnlijk worden voorzien, door de benoeming van den heer J Janssen. TIENRAY. De installatie van onze nieuwe Rector, da Weleerw. Heer J Dinckels, zal Zondag 16 October plaats hebben. BERGEN. Hel gebouw der O. L School zal in eigendom overgedragen worden san het plaatselijk R K Kerk bestuur in verband met de stichting van een Bijz. School. Hengstenkeuring te Yenlo. Aangegeven ter keuring 12 hengsten Goedgekeurd werden 1. Landman, eig. Hengstenassociatie Venlo, (niettegenstaande cornage);2 Jacob van Lerop, eig. J Dings, Kessol 3. Limburgs Glorie, eig E Kallen, Broekhuizenvorst (voor 3 jaren); 4 Indigène van Rosahoeve, eig. J F. H Obers, Sevenum 5 Ideal de Liessart, eig Jac. Vestjens, Helden 6 Carnaval d'Ahea, eig Hengstenassociatie Venray; 7 Gagnant, eig J. F. Joosten, Helden! 8 Karei, eig. Hengstenassociatie Venray; 9 Harie de Erve, eig. H. Simons, Grub- benvorst; 10 Comte de Flandre, eig Hengstenassociatie Venray. Een oude truc. Te Venlo kocht een Algerijn in een winkel een sporthemd en gaf een bank biljet van f 100 in betaling Hij ver zocht bankbiljetten terug van f25, ver- olgens liet hij deze weer wisselen tegen biljetten van f 10, onder dit wis selen wist hij zich f 45 toe te eigenen, wat ontdekt werd toen hij den winkel verlaten had. Het gelukte de politie den man te arresteeren toen hij op het punt stond nasr Duilschland te ver trekken. Hij heeft een bekentenis afgelegd. VELDEN. Door de in deze omgeving ge8tationneerde Rijksveldwachters wer den alhier, bij 2 gehouden controle niet minder dan 18 motor- en autobestuur ders bekeurd wegens overtreding der maximum-snelheid. Diefstal van weghouten. De kantonnier te Herkenbosch con stateerde sinds geruimen tijd dat de weghouten op den grintweg naar Rhotenbach successievelijk op onver klaarbare wijze verdwenen. Eindelijk is dit raadsel opgelost. De landbouwer B. alhier, die langs dien weg werkte, merkte Maandag, dat een Duilsche vrachtauto nu eens stil hield, en dan weer een eindje verder reed, waarbij hij zag, dal bij ieder stilhouden een weghout in de auto verdween. B. waarschuwde per telefoon de marechaussée te Roermond die de weg houten uit de auto haalde. En ieder is nieuwsgierig naar den staart van de muis. Een 250 stuks zijn zoo verdwenen. De autobusdienst Roermond-Venlo. Ten stadhuize te Roermond werd onder leiding van den heer J. A. H. Steinweg, burgemeester, een bijeenkomst gehouden van afgevaardigden der bij den autobusdienst RoermondVenlo (ter weerszijden van de Maas)geïnteres seerde gemeenten. Met algemeene stemmen werd na een geanimeerde vergadering besloten, dat een door de autobusonderneming in te dienen gewijzigde dienstregeling door de Kamers van Koophandel van Roermond en Venlo en al de geïnteres seerde gemeentebesturen gezamenlijk bij Ged. Staten krachtig zal worden verdedigd, terwijl nog adhaesiebeluiging zal worden gevraagd van de in die streek zetelende het algemeen belang nastrevende bonden. Botsing tusschen tram en auto. Donderdagmorgen is aan den voe1 van den Wintrakerberg bij Sittard een vrachtauto van hel Patersklooster aldaar gegrepen door een tram vfen de lijn Heerlen—Sittard. De vrachtauto werd totaal vernield. De tramwagen werd uit de rails geworpen. Een op den vracht tram ongeveer vier meter meegesleurd doch bekwam geen letsel Moordenaar aangehouden. Door de marechaussée uit Nieuwen- hagen werd op de mijn Laura te Eijgelshoven aangehouden de 24jarige Duitsche arbeider W. S Deze had voor 3 weken in een twist te Herzogenrath een ander doodgeschoten. S is naar Maastricht overgebracht, waar hij in afwachting van de uit- leveringsformaliteilen zoolang is onder gebracht. Opening Maas- en Waalkanaal. H. M. db Koningin zal omstreeks 27 October hei Maas- en Waalkanaal openen. In den middag zal H. M. een bezoek brengen aan Nijmegen. De oudste vrouw van Nederland. De weduwe Betje Asselman, wonende le Hengstdijk, bij Hulst, in Zeeuwsch Vlaanderen, wordt 1 Nov a s 105 jaar Ze is de oudste vrouw van Nederland. 800 nieuwe woningen. Er zijn te Eindhoven van gemeente* wege plannen in bewerking, welke binnenkort den raad ter goedkeuring zullen worden voorgelegd tot hel bouwen van een 800:al arbeiderswor in gen en kleine middenslandswoningen op een terrein gelegen tusschen Aalsierweg en Leenderweg in de Gerardus Majella parochie. Daar er in deze stad momenteel nog meer dan 1200 woningen le kort komen zullen deze zoodra ze gereed zijn ook wel bewoond worden en zal pastoor Hamers wel in ernstige overweging moeten nemen om zijn kerk te ver- grooten. De rywielbelasting. Van f 3 op f 2.50. In de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot wijziging der Rijwielbelasting. Het tarief wordt van f 3 op f 2 50 gebracht. De uitreiking van kostelooze merken wordt uitgebreid. Door een auto overreden en gedood. Te Best is het kind van een scharen slijper door een vrachtauto uil Tilburg overreden en in het Gasthuis aan de gevolgen overleden. Door de tram gedood. Dinsdagmiddag had in de nabijheid van de Grietmansbrug te Bovensmilde een vreeselijk ongeluk plaats, d8t aan den arbeider Jan Brands Gzn. het leven kostte, meldt de »Asser Crt." Toen de tram van ongeveer zes uur uit Assen naderde, wilde Brands nog juist zijn geit, welke op de rails liep, redden. De tijd hiervoor was echter tekort en Brands met zijn geit werden door de tram gegrepen en gedood Nog een aantal meters was hij meegesleurd. B was 38 jaar en laat vrouw met 4 kinderen achter. Vrouwelijke conducteurs. Binnenkort zal de éénmansbediening der autobussen van de Geld Tr. Mij. ophouden door de aanstelling van vrouwelijke conducteurs. Zij zullen in een keurig groen uniform gekleed gaan Als practisch resultaat verwacht men, dat de duur van den rit tusschen Arnhem en Zutphen met ruim 20 minuten kan worden verminderd, zonder dat de rijsnelheid verhoogd behoeft te worden, n.l. door minder oponthoud aan de halteplaatsen. Een echtpaar te den Haag door gas gestikt. In de Laan van Meerdervoort te Den Haag heeft zich een droevig geval van gasvergiftiging voorgedaan, dat aan een echtpaar het leven heeft gekost. Woensdagochtend constateerden de buren van dr. G. J. W. een scherpe gaslucht. Toen men ging onderzoeken, waar deze vandaan kwam bemerkte men, dat deze lucht uit de woning van dr. W. kwam. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, toen na herhaaldelijk schellen niet werd opengedaan. Hierop verschafte men zich met behulp van een smid toegang tot de woning en vond in de slaapkamer, waar een doordringende gasluchlhing, de lijken van den medicus en zijn vrouw, beiden in nachlkleedir.g te bed. Door de politie is geconstateerd, dbt het ongeval le wijlen is aan een lek in de gaaleiding en dat de gedachte aan zelfmoord uitgesloten is Jagen b(j nacht. Voor den kantonrechter te Amersfoort stond terecht de 41 jarige schoenmaker R H. K., te Maarn, beklaagd op 4 Juli, dus in den gesloten jachttijd, des nachts te hebber, gejaagd. De verdachte had wel i8 waar een jachtakte, doch artikel 60 der Jachtwet schrijft bovendien een vergunning voor ten aanzien van het jagen des nachts Het O.M. deelde mede. dal hel hier sen principieele kwestie geldt Voor de Rechtbank te Zwolle is een beroep betreffende een soortgelijk geval aan hangig van een vonnis van den kan tonrechter te Steenwijk. De Zwolsche RechtbanK heeft echter nog geen vonnis gewezen. Inmiddels meende hc-t O M te Amersfoort dat verdachte behoort te worden ontslagen van alle rechtsver volging, daar naar zijne meening, het hebben van een jachtakte den jager te allen tijde, dus ook des nachts, dekt. De kantonrechter zal 20 October vonnis wijzen. Arm afgeklemd. Men meldt uit Deventer In de tapijtweverij van den heer H J. Peters alhier kwam een leerling wever, de 14 jarige B. de Kreek, uit nieuwsgierigheid dicht bij een in beweging zijnd, een mouw van den jongen greep, waardoor hij werd mee gesleurd. In een oogenblik was een der armen van den jongen geheel afgeklemd. De toestand van den jongen is redelijk. l)e Rynlandbczetting. Omtrent de vermindering van de bezettingstroepen in hei Rijnland wordt gemeld, dat de stad Idstein geheel door de Engelschen zal worden ontruimd. Uit König8tein zullen 2 compagnieën worden teruggetrokken, terwijl ook uit Wiesbaden en Ditzheim troepen zullen vertrekken. In totaal zullen ongeveer duizend man Engelsche iroepen ver trekken. Van de Belgische troepen vertrekken 2 bataljons en wel uit Geilenkirchen en Lindern. Het staat nog niet vast, of deze beide plaatsen geheel zullen worden ontruimd. Ook van de Belgische troepen zullen ongeveer duizend man vertrekken. Een olifant op stap. Achtervolgd door 200 politiemannen. Dezer dagen werd do omgeving tus- schen Frankfurt en Darmstadt in op* schuddinggebracht,doordat een 12 jarige olifant uit den wagon, waarin hij ver voerd werd, wist te ontsnappen. Bij het rangeeren vielen twee wagens, waarin olifanten van hel circus Krone, dat pas in Frankfurt was geweest, getranspor teerd werden, van den spoordijk. Om de verschrikte dieren te bevrijden moest men de zijwanden van de wagons openbreken. Terwijl men hier mee bezig was, zag de olifant, Katje genaamd, de kans schoon en stormde den slraat weg op naar Höchst. Volgens ooggetuigen verminderde hij al spoedig zijn vaart en begon een wandeling dwars door akkers, den kant van Nied uit Hier duwde hij een tuin hek open en in twintig minuten was de tuin in een wildernis herschapen. Na dit werkje bracht Katje de rest van den nacht door in een bosch en keerde den volgenden morgen terug naar het goederenstation te Frankfurt Pogingen om het dier te vangen bleken vruchteloos en de olifant ging er opnieuw van door, dezen keer een naburig bosch in. Ven den Frankfurter dierentuin werden oppassers ontboden, 200 politie-agenten zetten het bosch af en ook het circuspersoneel nam aan de jacht deel. Tenslotte, na verschillende vruchte- looze pogingen en nadat nog een op passer verwond was geworden, werd de vluchteling gepakt en aan een boom gebonden. Nu was het maar de vraag, hoe Katje te transporteeren. Eindelijk ging men de sater" der gedresseerde olifanten halen, die vredelievend van aard is Hij oefende een kalmeerenden invloed uit op Katje, die zich gewillig met bem liet samenkoppelen en rustig wegleiden Katje moet op zijn tocht ongeveer 50 kilometer afgelegd hebben. De aardbeving in Italië. De aardbeving, welke Woensdag in Rome werd waargenomen begon te kwart voor vier en duurde ongeveer 15 seconden. De kracht van de trillingen was voldoende s'.erk om een paniek le veroorzaken. In de stralen die gevuld waren met een groote verschrikte menigte werd geen schade aangericht. De huizen trilden. Vrouwen slaakten angstkreten en honden en katten ren den her- en derwaarts door de straten, vluchtend voor het hen onbekende gevaar. Tot dusverre is niets bekend van persoonlijke ongelukken. Burgerlijke Stand Maashecs-Overloon. GEBOREN: Theodorus Marlinus Johannes, zoon van A. M. Janssende Ponli Peter Franciscus, zoon van P. Borghe- Bekkers Catharina Pelronella, dochter van Th. v. EisenClephas Worden gevraagd 1 chauffeur 2 werkmeisjes 2 of 3 dagen per week 1 voermansknecht 30 jaar Veschillende boerenknechten en meiden om met Paschen in dienst te treden 4 burgerdienstmeiden voor dadelijk 1 keukenmeid 2 jongens voor boerenwerk 2 huishoudsters voor bij Heeren Geestelijken 1 burgerdienstmeid voor Vierlingsbeek 1 boerenknecht en dienstmeid voor Paschen 1 boerenknecht voor dadelijk 1 werkmeisje voor 2 dagen in de week 5 grondwerkers voor Beugen 1 keukenmeid en 2e meid voor Horst 2 dienstboden voor Deurne 1 dienstmeisje voor Geysteren Bieden zich aan 1 magazijnknecht 1 kantoorbediende 2 bakkersknechts. 1 smid. afkomstig v. d. Ambachtschool 1 boerenknecht voor Paschen 1 smidsknecht, boerensmederij 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 timmermansknecht 2 dienstmeisjes 14 en 15 jaar v. dadelijk 1 dienstmeisje 14 jaar voor Paschen. mSSLIJTCS DIEISTES V1V&AY Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote en kleine Con gregatie. half 3 herhalingecatechiamus, 3 uur Lof en rozenkrans Maandag half 8 beateld jaarg. voor Qerard van Gerven, 8 uur jaarg. voor G. Goeman» en echtg. 8 uur leesmis voor de overleden leden der Sint Ludovicusvereeniging. Dinsdag half 8 leeamis, 8 uur jaarg. voor Anna Janssen, echtg. van Thomas Micbels. Woensdag half 8 leeamis, 8 uur sol. jaarg. voor da ZeerEerw. Hser Pastoor Pascal Schmeits en ouders. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmia, 8 uur jaarg. voor Catb. van ter Velden Ambrosius en ouders. Maria üsvsrieus en naar uéei neijinuiteu Zaterdag komen de kinderen der 6de klas t» biechten. Alle dagen om 6 uur Lof en rozen krans. As. Zondag collecte voor de R.K Universiteit. Ai. Zondag gaat de Congregatie ter bedevaart naar de Smakt. Zaal in het Patronaat. Men gelieve de kerkatoelen niet naar andere gedeelten van de zaal te verplaatsen. Vriendelijk doch dringend wordt er op gewezen dat men zonder verlof het terrein van het in aanbouw zijnde kerk en klooster niet mag be treden. In het bijsonder voor kinderen kau zulks zeer gevaarlijk zijn. St. Antonius-Patronaat. De nisuwelingea moeten thuis eens vragSD of zij een iosigne (speld) mogen aanschaffen (35 ets en een Spaarbankboekje aanleggen. Verplichting is het niet. Midden-patronaat moet het Lof bijwonen Groot patronaat begint om kwart over vijf. BUBSIBLIJKB STAID VSIBAY. van 7 tot 14 Oct. GEBOREN: Frits B. Verheij, Groote straat Antonia A. M. Peeter», Oirlo Mathias J. W. Hendriks, Veulen Antonia J Martens, Leunen GEHUWD; Jan M. Jenniskens, 34 jaar. landbouwer te Meerlo en Barnardina Thielen, 35 jaar te Venray Jacob W. M. Jacobs, 27 jaar, organist te Hel mond en Mathilda J. O. Wintel». 28 jaar te Venray. Lodewijk H Voerman», 29 jaren, matselaar en Wllheimioa Kessels, 26 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Johanna M. Vermeulen, weduwe van Mathijs Arts, 80 jaar, Landweerdweg 1 patiëut St. Servatiusgesticht 1 patiënt St. Annagesticht Niet in de mogelijheid alle inwoners van Venray persoon lijk goeden dag te zeggen,roep ik U langs dezen weg een toe en tot ziens in Tienray! J. A. H. Dinckels Rector v. d. Genadekapel TIENRAY. met den Heer Zuidema, Rijks- zuivelconsulent, 's avonds 7 uur, in de zaal „Wilhelmina", Schoolstraat. Bespreking Trouwe opkomst van alle belanghebbenden wordt ver zocht. De Voorzitters en Bestuurs leden van alle Fokvereenigingen worden verzocht om HALF ZES aanwezig te zijn. 234 Het voorloopig Bestuur. De leden worden hierdoor uitgenoodigd op den door de Federatie Jonge Boeren te Ven ray te houden Noord-Limburg sche Jonge Boerendag op 23 Oct. a.s., vooral wat betreft de vergadering in het Patronaat, 's nam. om 3i/t uur. Zie verder programma in Peel en Maas. 24 Namens het Bestuur V. PYLS, Voorzitter B. KRUYSEN, Secretaris De jaarlijksche algemeene zal gehouden worden in de week van 23 tot 29 October. Dagen en plaatsen zullen in het nummer der volgende week worden bekend gemaakt. 22 HET BESTUUR. van bericht dat de PRIJSCOURAN TEN voor dit seizoen aan de bekende adressen zijn verzon den. Belanghebbenden die er nog geen ontvingen, gelieven er alsnog een aan te vragen, waar na toezending gratis en franco volgt. 10

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2