A. Fr. SCI! n A.I Fan JEST Sto{irr Uw igc ODD GEBfiS - 1 Wmch- Niet omkijken! oosterbalsem Gemengde Berichten. De schepping der vrouw. aacn.yuettBi BOM- Marktberichten Hebt voc ruim 50001 Bï HZopeien en alle el FRUlbC Alle solt Dat zal men U gewoonlijk niet behoeven te zeg gen, wanneer Ge. liet gevoel hebt, of men Uw hoofd met honderd spijkers op Uw romp heeft getimmerd. Maar dan zult U Akker's Klootte rh alsem als wrijf- middel waardeeren. Een herhaalde en krachtige wrijving met deze verwar menden balsem zal U spoedig doen gevoelen hoe de krampachtige samenge trokken spieren verslappen en weer soepel worden. En de stijfheid verdwijnt. AKKERs Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— Goud zoo goed" y."„ - *S. Laai mij, zoo ging de dochter des geleerden verder, een stuk rauw vleesch J brengen. Ze nam het vleesch en begon g het toen te bereiden en te braden. IToen het gebraden was, nam zij het en zette het den vorst voor. Het is mij volkomen onmogelijk, zeide de keizer, er iets van te gebrui ken, omdat ik bij de toebereiding tegenwoordig was. Daardoor heb ik er tegenzin in gekregen. Juist, zei de jonkvrouw lachend, zoo zou het Adam gegaan zijn, indien hij de schepping zijner vrouw had ge zien. Goed zoo, maar waarom de schep ping uit een rib vroeg de keizer. Laat mij, begon ds wijze, op deze vraag het antwoord geven. God koos tot schepping der vrouw een rib, om aan te duiden, wat de vrouw zijn en wezen zal. Niet uit een deel van het hoofd, opdat zij zich niet voornaam zou houden; niet uit den mond, opdat zij niet praatzuchtig zou zijn; niet uit de oogen, opdat zij niet nieuwsgierig naar alles zou zien; niet uit de ooren opdat zij niet alles zou hooren; niet uit de hand, opdat zij niet alles zou grijpen; niet uit de voeten, opdat zij niet steeds zou willen uitloopen; m uit een bescheiden rib, om aan te toonen, dat zij den man bescheiden ter zijde moet staan en stil, binnenshuis werkend, de steun des huizes zou zijn i Groote pot 60 ct. ,,Geea Go\ Zijn de bollen goed opgedroogd, dan kan men gemakkelijk de verdere aarde en wortels verwijderen. Pas op bescha dig daarbij den bol niet 1 De goede droge bollen moeten in den a s. winter bewaard worden op een droge, vorst- vrije plaats niet te warm, want dan zouden ze uitloopen In den moestuin. Vele groenten moeten thans ook gerooid worden bieten, wortelen, schorseneeren, etc, want gaat het soms plotseling vriezen dan zijn ze moeilijk uit den grond te krijgen. Licht met een greep de aarde wat op de wortels zitten diep in den grond en zonder oplichten der aarde wordt de plant licht afgetrokken Snijd het loof een weinig boven de vrucht af't bewaren kan geschieden in kel der of kuil. Wil men de schorseneeren liever in den grond laten staan, wat geen bezwaren heeft, dan moeten ze gedekt worden met een laag loof (blad) omdat men ze anders later niet uit den bevroren grond zou kunnen krijgen. De schorseneeren, die men niet gebruikt groeien den volgenden zomer weer door en zijn in den winter van 1928 Weer voor 't gebruik geschikt. Sommige koolsoorten, welke niet tegen vorst bestand zijn, moeten ook welhaast opgehaald worden. Men zette ze onderst boven tegen elkaar aan en dekke ze met bladeren. Kan men ze op een droge, vorstvrij8 plaats brengen, des te betermen zal ze dan langer kunnen bewaren. Gele Savoyekool kan goed tegen vorst dus is het goed deze zoolang mogelijk in den grond te laten staan. Bij Spruilkool plukke men geen bladeren af, want deze bedekken nog eenigszins de spruitjes, die aan den stam zitten. Fijne boerenkool heeft ook spoedig van de vorst te lijden, grove is daar beter tegen bestand. De koppen der boerenkool snijde men straks af •"oor de keuken (na een vorstje zijn ze eerst heerlijk zoet) en late de stammen staan dit groen geeft in 't voorjaar als spruitjes nog een heerlijk smakende groente. In een Joodsch boek komt een ge sprek voor tusschen den keizer Ma- drainus en den rabbijn Gamaliël over de schepping der vrouw. De keizer opende het boek der schep ping en zeide: »Uw God daar wordt voorgesteld als een dief. Hij verraste Adam in zijn slaap en ontnam hem een van zijn ribben." Eer haar vader nog kon antwoorden vroeg de dochter van den rabbijn ver gunning te spreken. Dit werd haar verleend. Ze sprak: »Laat mij, eer ik iels hier omtrent zeg, de bescherming van Uwe Majesteit inroepen, machtige keizer. Een bitter onrecht is ons aangedaan." Wie durfde de hand opheffen tegen het huis van onzen vriend vroeg de keizer. Dat deed een dief, o keizer, die brutaal van nacht bij ons heeft inge- broken en die uit onze kast een zilveren drinkkan stal en in plaats daarvan een gouden achterliet. Hal ha! Jachtte de keizer, wel dat is een dief, die mij welkom zou zijn. Ik wilde, dat zulke dieven nacht op nacht bij mij kwamen inbreken 1 Welnu, ging de dochter van den geleerde voort, zal het Adam niet even aangenaam geweest zijn, dat hem een rib, welke hij zeer goed missen kon, werd ontnomen en hem daarvoor een liefhebbende, zorgende gade in de laats werd gegeven Maar, zoo sprak de keizer weder, waarom heeft God het dan niet gedaan teen Adam waakte Nieuwe Autobusdiensten in Noord-Limburg. Op de aanvraag van de Naamlooze Vennootschap Algemeene Transport Onderneming, gevestigd te Utrecht, om een zevental autobusdiensten te exploi teeren in Noord-Limburg, hebben de Ged. Stalen sfwijzend beschikt wal betreft de volgende diensten Boxmeer St. Anthonis Oploo OverloonVenray, vice versa; Venray OostrumWanssurnBlit- terswijck BroekhuizenBroekhuizen- vorstLottum—Grubben vorstVenlo— Station, vice versa; Venraystation VenrayLeunen Castenray OostenrijkHorst— Califor niëGrubbenvorstVenloStation vice versa; en vergunning verleend aan genoem de Vennootschap tot het in werking brengen van de hieronder volgende autobusdiensten van Venray over Oostrum en Geijs- teren naar de Noordbrabantscbe grens in de richting van Maashees en Box meer; van Venray (station) over Venray en Ysselstevn naar de Noordbrabantsche grens in de richting van Deurne en Helmond van Venray over Oostrum, Wanssurn, Meerlo, Tienray, Oostenrijk, Horst en Sevenum naar Maasbree. Auto door den trein gegrepen. Men meldt uit Venlo Maandagmiddag reed te Venlo een luxe auto van den Goltenweg naar den Schoolweg, waarbij een onbewaakte overweg moest gepasseerd worden. In zittenden in dezen auto waren de heeren J. v. K., verzekeringsinspecteur, te Venlo G. H., koopman te Heorlerheide; N. H., koopman te Sittard en G. A H. koopman te Heerierheide. De aulo reed met heel matige vaart. Hij werd bestuurd door G. A. H. uit Heerierheide. Op circa 15 Meter van den overweg, zag de chauffeur den trein uit de rich ling VenloStraelen aankomen. Hij wierp het stuur om met zuik een kracht, dat de auto als een tol ronddraaide, waardoor echter niet voorkomen kon worden, dat het achterste gedeelte van den auto door den in volle vaart voor bijsnellenden trein gegrepen werd. Het geheele achterste gedeelte van den auto werd afgerukt en een dertigtal meters medegesleurd. De bestuurder bekwam geen letsel De overige drie inzittenden werden door de glazen naar buiten ge worpen. De heeren J. v. K uit Venlo en G. A. H. uit Heerierheide werden bewusteloos in een sloot geworpen, waarin 75 c.M. water stond. De chauf feur snelde onmiddellijk ter hulp en redde beiden van een wissen dood. Beide kwamen er met lichte verwon dingen af. De derde ingezetene, de koopman N H. uit Sittard, die op het droge terecht kwam, brak een rib en werd zwaar inwendig gekneusd. De uit het water geredde heer J v. K., uit Venlo, kreeg een ontvelling aan de linkerhand en den linkerarm, terwijl de andere, G. A. H. uit Heerierheide, licht aan het hoofd gewond werd. Liefdezuster vermoord. Voor de tweede maai binnen zeer korten tijd werd Roermond Maandag morgen opgeschrikt door het bericht over een vreeselijken moord. Op de binnenplaats van het Louisa- huis heeft zich Maandagmorgen een tragische gebeurtenis afgespeeld, waarbij eer. der eerw. Zusters op jammerlijke wijze den dood heeft gevonden. Te circa half zeven kwam een der verpleegden van de Oude-mannenafdee- ling, A Straus genaamd, het politie bureau binnengeloopen, met de mede- deeling, dat hij de zuster van zijn afdeeling met een mes («kniep") den bals had afgesneden. Onmiddellijk toog de politie alsook het inmiddels gewaarschuwd parket op onderzoek uit en op het hospitaal ge komen bleek de ontstellende mededesling van S. helaas waar te zijn. Toen de Eerw. zuster Fernandus tegen half zeven zich met een presen- teerblad met eenige levensmiddelen voor een der zieken er op, langs de oude mannenafdeeling over de binnen plaats begaf, werd zij plotseling door S. van achteren aangevallen en onder den uitroep»Ziezoo, nu heb ik je", werd haar met een mes een zeer diepe snede, van circa 10 c.M. lengte onder de kin in den hals toegebracht. Zuster Fernandus was onmiddellijk dood. S. die twee jaar geleden zijn neef dooi messteken ernstig heeft mishan deld en daarvoor een jaar gevangenis straf kreeg, is aanstonds gearresteerd en in het politiebureau opgesloten. De verslagenheid, door dit tragisch gebeuren is zoowel bij de Eerw. Zusters, als bij de verpleegden begrijpelijker wijze zeer groot. Met tranen in de oogen trof men de oude mannen op het hospitaal aan. S die 52 jaar oud is, heeft verklaard, dat hij in de meening verkeerde, dat de Zuster hem reeds tweemaal had willen vergeven. Deze uitlating wijst wel op de mogelijkheid, dat hij niet geheel toerekenbaar is. Een deskundig onder zoek zal dit echter nog nader moeten uitwijzen. De vermoorde zuster Ferdinanda (in de wereld mej. E. Kroes) was sinds 1898 in het Louisa huis. Zij was 52 j. oud en uit Franeker geboortig. In het Louisa-huis is nog een zuster van haar werkzaam. De moord te Maastricht. Maandagochtend zijn de daders van den moord op den 17 jarigen Moermans, die in den avond van Donderdag nabij de Sl Servatiusbron te Maastricht door een messteek in het hoofd gedood werd, gearresteerd. Het zijn de 28-jarige G. G., gehuwd, en de 24 jarige G. D.f ongehuwd, beiden arbeiders van beroep, doch momenteel werkloos. Omtrent de aanleiding tot hun af grijselijke daad vernemen wij, dat de onverlaten den moord uit louter bal dadigheid gepleegd hebben. Zij hadden Donderdagavond een nietsbeteekenende woordenwisseling met Moermans en plotseling ging een hunner hem met een mes le lijf, met het bekende droevige gevolg. Wie van de twee de eigenlijke dader is, is nog niet komen vast te st8an. Kienen in cafe's. De minister van Justitie heeft aan de burgemeesters in Noord-Brabant en Limburg laten mededeelen, dat in be paalde deelen dier provinciën in café's en andere voor het publiek toeganke lijke gelegenheden veelvuldig hel z.g. kienspel wordt gespeeld en dan met ontaarding in hazardspel. De burge meesters worden nu uitgenoodigd hier tegen te waarschuwen, daar over eenigen tijd tegen de overtreders straf rechtelijk zal worden opgetreden. Bond van muziekgezelschappen in Noord-Limburg. Zondag is in Hotel Verzett te Gennep een Bond opgericht van muziekgezel schappen in Noord Limburg. De Bond werd opgericht met aanvankelijk 11 vereenigingen. Tot voorloopig comité werden gekozen de Heeren Thissen (Mook), Timmermans (Arcen) en Janssen (Afferden.) Motor-ongeluk. Een 36-jarige meubelfabrikant uit Beek kwam Zaterdagavond met zijn motor op den Meerssenerweg in een hoop grind terecht en stortte met zijn motor over den kop. Zwaar gewond en in bewustelooze toestand werd hij omstreeks half elf door voorbijgangers gevonden. Met een schedelbreuk is hij daarna in het Gem. Ziekenhuis opge nomen. Opstopping van de Zuid-Willemsvaart Zooals reeds vaker gebeurde, heersch t er weer rond de «enclave" Maastricht een ernstige opstopping. Van Mechelen a. d. Maas tot Haceourt, dus over een lengte van 25 K M.liggen de schepen te wachten. Natuurlijk is de geringe capaciteit van het verouderde kanaal een der oorzaken van den toestand, doch in belanghebbende kringen wijst men de stagnatie ook aan een verkeerd be grepen zuinigheid bij Waterstaat. Er zou namelijk, tot het uitsparen van uurloonen van los personeel, niet ge regeld genoeg gewerkt worden, waardoor stagnatie voorkomen wordt. Wel wordt tot diep in den nacht in de Maastricht- sche sluizen geschud, doch de toestand wordt er niet beter op, omdat de op stopping telkens opnieuw ontstaat. Voor de betrokken reeders en hande laars, moet de schade in de duizenden loopen. Autodienst Nymegen-Arnhein. Men meldt uit Arnhem aan de Gldr.: De Autohandel A. Jelten (Gennep en Eist) heeft bij Ged. Staten een concessie aanvrage ingediend voor het in dienst stellen van een autobusdienst van Nijmegen naar Arnhem, vice-versa, langs den Rijksweg. Wordt hierop gunstig beschikt, dan zullen waarschijnlijk zware bussen van het nieuwste type hiervoor gebruikt worden. Een onderzoek naar de sigaren- makersloonen. Vanwege de sigarenmakersorganieaties werd deze week in het geheele land een onderzoek ingesteld, naar de loonen der arbeiders in de sigarenindustrie. Zooals bekend is, wordt in die industrie in stukloon gewerkt, waarvoor het land in vijf loonklassen is verdeeld. Dat benauwde gevoel - als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Foster's Maag- pillen. het laxeermiddel bij uitnemendheid. Roster's Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon Nieuwe bankbiljetten van f 25. De Ned. Bank zal nieuwe bankbiljet" 'en van f 25 uitgeven. Door een molen vermorzeld. Te Oudschoot, bij Heerenveen is Zaterdagnamiddag een treurig ongeval gebeurd, meldt «Het Volk". Een onge veer 15-jarige knaap, zoon van zekeren Toering te Oudschoot, zou voor zijn patroon, den bakker Boonstra, eenige bakkerswaren bezorgen. Bij een wind- motor, staande tusschen Oudschoot en de rivier de Tjonger, bleef hij even staan blijkbaar om te zien naar de werking van den motor. De kleeren van den knaap werden door de machine gegrepen. Hel gevolg was, dat ook de knaap zelf gegrepen werd en als 't ware door de machine gemalen werd. Het lichaam werd totaal vermorzeld. De knaap was natuurlijk dadelijk dood. Stroopersdrama. Zondagmorgen is op de heide Zorgen eind onder Baarle-Nassau het lijk gevonden van zekeren V. Het lichaam was door een geweerkogel getroffen. Een lichtbak lag naast hem, zoodat het vermoeden bestaat, dat hij bij het stroopen is verrast. In het jachtveld te Annen waren Zondagnacht een rijksveldwachter en twee jachtopzieners op surveillance. Ze ontdekten een tweetal stroopers die met lichtbakken aan het jagen waren en wilde deze aanhouden. Zij verzetten zich echter hevig en tijdens het verzet ging het schot van een der geweren af en trof een der stroopers in het hoofd, die daardoor ernstig verwond is geworden. Door een auto overreden. Zondagavond vond de chauffeur van een der A. A A -bussen bij Hoenderloo een man, den ongeveer 52 jarige vracht rijder Van Dam, op den grond liggen De chauffeur stopte onmiddellijk en ontdekte een eindweegs verder een luxe-auto. De chauffeur had wel iels van een aanrijding gemerkt, doch wist niet volkomen wat er gebeurd was De luxe-auto vervoerde den man naar hel ziekenhuis. Bij aankomst aldaar was hij al overleden. Rupscnplaag. In de Betuwe heerscht op vele plaat sen een ware rupsenplaag. Vooral het warmoezeniersstadje Huissen lijdt er slerk onder deze rupsenplaag. In ver schillende boomgaarden zijn de vrucht boomen geheel kaai gevreten en zitten ze zonder vrucht. Sommige boomen zijn bruin van de rupsen. De rupsen plaag brengt nu reeds haar schade voor de tweede maal. Het inspuiten helpt niet. Doodel^k ongeluk. Men meldt uit Bergen op Zoom Zondagmiddag even voor half drie heeft op den Antwerpschen Straatweg, juist voor het café «de Raayberg", een ernstig ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Toen op dat moment de autobus, welke voetbal supporters naar den Raayberg bracht, srriveerde, sprong de 17-jarige koopman uit de bus op de tramrails, zonder er op te lellen, dat van de tegenovergestelde richting juist de tram passeerde. Hij kwam onder de tram terecht met het noodlottig gevolg, dat een van zijn beenen werd afgereden en hem de borstkast werd ingedrukt. Na in het café «de Raayberg" te zijn verbonden, werd hij naar het Algemeen Burgergasthuis vervoerd, alwaar hij enkele uren later aan de bekomen verwondingen overleed. Over een loterijbriefje waarop de f50.000 viel. In Haarlem speelde een juffrouw «klassikaal" in een loterij, die op de Staatsloterij trekt. De loterijagent kwam bij het begin van elke week zijn 70 cent halen en gaf dan het briefje van die klas af Na de derde klas verhuisde de juffrouw naar Amsterdam maar deponeerde 70 cent voor de betaling van de 4e klasse bij de menschen, die in haar huis kwamen wonen. De loterij agent kwam dat geld ook op de gewone manier halen. Evenzoo gebeurde voor de 5e klas, doch nu kwam de assent niet om zijn geld. Men kon ook het geld niet brengen, want het adres van den agent was onbekend. Maandag avond las de bewuste dame, dat op haar loterijbriefje de f 50000 was ge vallen en haar twintigje dus f 2000 waard was. Toen na veel moeite het adres van den loterij agent gevonden was, zeide hij het bewuste briefje te hebben verkocht aan |een derde. Dat bleek ook het geval te zijn, maar van den anderen kant schijnt de agent voor de helft geïnteresseerd te zijn bij den verkoop van het briefje. De gedupeerde juffrouw heeft de zaak in handen van een advocaat gegeven. Een auto met vyf inzittenden te water gereden. Te Vinkeveen heeft Zaterdagnacht om 2 uur een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat *aan drie personen het leven heeft gekost. Vijf personen, van wie drie uit Amsterdam en twee uit Vinkeveen keerden per aulo terug van de kermis te Vinkeveen. Nadat de aulo ongeveer een honderd meter de Boombrugsche heide was opgereden, geraakte hij plotseling in den lossen wegkant en sloeg om in de naastge legen zeer diepe Jsloot. Twee wielrijders, die op eenigen afstand't ongeluk zagen gebeuren, schoten onmiddellijk toe en wisten met groote moeite den chauffeur en een inzittende dame te redden. De aulo zakte steeds verder overzij en kwam onderst boven te liggen. Eenigen tijd later wist men ook de andere inzittenden, het echtpaar van der Zijden, uit Amsterdam en den heer J. I van Eyk, uit Vinkeveen le bevrijden. Hun levensgeesten waren helaas reeds geweken. Dat maakte den bestuurder zoodanig van streek, dat hij als waanzinnig heen en weer liepten einde erger te voor komen, heeft men hem tenslotte weg geleid. Omtrent de oorzaak van het ongeval kan nog niets met zekerheid worden gezegdmisschien kan men uit het verhoor van den chauffeur iets op maken. Naar aan de Tel. wordt medegedeeld hebben de inzittenden zich op de kermis uiterst behoorlijk gedragen, zoodat invloed van sterken drank als uitge sloten mag worden beschouwd. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat de auto op den ter plaatse nauwe lijks twee M. breeden weg is geslipt. Het echtpaar van der Zijden sinds 1926 gehuwd, Iaat een kind van nauwe lijks zeven weken achter. De auto is door de politie in beslag genomen. De stelende bovenbewoner. Op een interessante wijze is de heer S bakker, in de Putstraat te Sittard, tot de ontdekking gekomen, hoe e6n dief hem geruimen tijd geld uit z'n kast stal meldt de «NK" Het waren meestal bedragen van om de 25 gulden. En merkwaardig!... de kast werd nooit geforceerd.... en de dief kon niet bij z'n werk gevat worden. Totdat de heer S. op het lumineuse idee kwam, om zich onder het bed le verbetgeu en zoodoende te weten te komen, wie de dader zijn kon. En Maandagmorgen had hij succes. Nadat hij zich geruimen lijd verscholen hield, werd plotseling de deur van de bewuste kamer geopend. en trad de dief binnen. Reeds geruimen lijd verdacht de heer S. P. P, z'n bovenbewoner er van, dat deze de dader was, en inderdaad bleken z'n vermoedens te berusten op waarheid P P. opende met een valschen sleutel de kast, nam een som geld en verdween alsof er niets gebeurd was. Daar S het geld geteekend had, liet hij hem kalm begaan, doch liet niet na om eenige oogenblikken later de marechaus- sée's op te hellen. P. P, die argwaan koesterde, vluchtte in allerijl, nagezet door de marechaussée, die hem op aanwijzing van eenige kinderen in een weide op den Weerderweg arresteerden. P. Pdie bekende, werd naar de marechaussée kazerne overgebracht. Wrigley's derdo internationale zwemwedstrijd in Europa. Vermoedelijk in Augustus 1928 zal Wrigley, de bekende kauwgommsgnaat, een derde internationale zwemwedstrijd uitschrijven, welke ditmaal in Europa gehouden wordt. De eerste wedstrijd, van het eiland Catalina naar de Cali- fornische kust, werd door George Young, een 17 jarigen Canadees gewonnen. De tweede, in het Ontario Meer, werd vorige maand gewonnen door Vier költer, een Duitscher. Om nu aan de vele Europeesche zwemmers, voor welke de overtocht naar Amerika te kostbaar was, ook een kans le geven, zal de derde Wrigley Marathon waarschijnlijk te Berlijn gehouden worden, om f 125.000 aan prijzen. Bijzonderheden zijn nog niet bekend, doch wij ver namen reeds dat de deelname voor iedereen openstaat en dat geen in- schrijvingskosten geheven worden. Mascotte. Op de vraag: «Is er iets. tegen, in christelijk opzicht, dat men in zijn auto een popje, een Mascotte hangt", ant woordde de alom bekende Moralist Pater Salsman S J. van Leuven in het tijdschrift «Ons Geloof" het volgende «Voorzeker, want in dit dom gebruik schuilt een bijgeloovige gedachte, alsof in zoo'n prul een geheime kracht zat tegen ongevallen. En inderdaad, met zoo'n talisman of amulette in hun auto, motor of vliegtuig, meenen sommige het ernstig; hoe meer de godsdienstzin verflenst, hoe weliger het bijgeloof tiert. Bij anderen is bet zeker niet gemeend, maar ze hangen zoo'n pop in hun voer tuig, omdat het mode is, als een aardig heid of een versiering (I?) Goede Katho lieke moesten daaraan volstrekt niet meedoeD zij mogen geenszins een in den grond verderfelijk gebruik bevor deren het is hoog tijd, dat ze die prullen uit hun auto doen verdwijnen. Om de ongeloovige opvatting tegen te werken, heeft de Kerk een benedic tie voor voertuigen en vliegmachines goedgekeurd. Een smokkelzaak voor hot Gerecht. Te Hamburg had Dinsdag het proces tegen 33 personen, die van verboden invoer van 29.200 liter spiritus, welke met den trein van Holland naar Duitschland gesmokkeld waren, be schuldigd worden, plaats. De leidende rol in deze smokkelaffaire speelde een Hollandsch concern, waar van de vier directeuren zich in Holland in veiligheid gesteld hebben. Het gerecht scheidde het proces tegen vijf beklaagde af, sprak 16 beklaagden vrij en veroordeelde de overigen tol in totaal 2 330 000 rijksmark boete en 18 maanden en 2 weken gevangenisstraf. beloon ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.450 000 eieren. Groote eieren van f 8 30 tot f 9.20 Kleine eieren van f 7.tot f 7 90 Eendeneieren van f 7.50 lot f 7.80 VENLO. Op de Goöp. Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 370 000 eieren. Groote eieren van f 8.70 tot f 9.50 Kleine eieren van f 5.lot f 8.50 Eendeneieren van f 7 60 tot f 7 70 Ganzeneieren van f 18.10 1 Vc, vraagis en wij ons ko ftanbevel* Henseniuspl 1VEP1 E S in tedei Steeladig Alle soorte: Glas-, V< Lin Vraagt nrij s en Zin or I ga Handel iial 1 e kwi Si Prima a< lioode en 'i Alleenvi i Bloedwijr ic Witte al zijn weder jabrïkdi Aanbo

Peel en Maas | 1927 | | pagina 8