RB DORSCHEN Burgerwoning E. H. VAN LEDVEN Willem Winters PETER PETII lijaS Pelswl UHaCl Heen &(Dvmiia?im D.S.O. II-T.O.P. I D.S.O. I - F.C.V. Aanbesteding aanvrat!) bekwame Dienstbode Th. Pouwels B. H. Lijoibanden. KLOMPEN Pouwels Toiletzeep d A. prima gen Gestikteji Gemengde Berichten. Dankbetuiging. Pater Jan de Ponti Paraplu met zilv. knop Competitiewedstrijden het bouwen van een burgerwoonhuis het bouwen van een autogarage enz. L. BACKUS, Venray Te Huur Gevraagd Te ICoop 6 gebruikte Heeren en Dames-rij wielen met onze bekende Verven en lakken. Sproeiwerktuigen Kirches Staalrogge Meubels, Matrassen, Ledikanten, Oirsehotsche stoelen Belgische stoelen Mooie Spiegels en Schilderijen Spotprijzen HARCYD Solajtit Ar co soh DÏ\sc Gestil Wollè Moltoi E Klinp.rs-raöl».l Firma vau u«u VENRAY, 1 October 1927. Beëindiging Zomertijd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de vervroeging met één uur van den wetlelijken tijd, bedoeld in art. 1 der wet van 23 Juli 1908 (Stbl. 236) zal eindigen 2 October a.s. te drie uur in den voormiddag, (dus ZONDAGMOR GEN). Op dat tijdstip wordt wederom inge steld de tijdregeling naar den middel baren zomertijd van Amsterdam, welke tijdregeling alsdan aanwijst twee uur in den voormiddag. Venray 29 September 1927, Burgemeester en Wethouders voornoemd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Maken van kuilen langs de wegen ter berging van vruchten. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het verboden is, op de wegen en de daarlangs gelegen slooten aardappel kuilen, mangelwortelkuilen en stek rubenkuilen te maken. Hieronder zijn zoowel begrepen de binnenwegen als de kunstwegen. Wegens het toenemend aantal klach ten zullen geene vergunningen hier voor worden gegeven. Er zal streng op gelet worden en bij geconstateerde overtreding proces ver baal worden opgemaakt. Venray 27 September 1927 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO GEVONDENeen dameshandtaschje Inlichtingen gemeentepolitie. GEVONDENtwee rijwielplaaljes en een werkschort. Inlichtingen Mare chaussee-kazerne. Kapelaan Dinckels. Na ruim 12i/z jaar els kapelaan te Venray verdienstelijk werk te hebben verricht is de Weleerw. Heer J. H. Dinckels, benoemd lot Rector van Tien ray. Ofschoon de inwoners van Venray zeker hun ijverigeu kapelaan van harte gelukwenschen met deze promotie, zullen zij van den anderen kant bem ongaarne zien vertrekken, want ge durende de jaren, dat kapelaan Dinckels hier mocht werken verwierf hij de sympathie van allen, die met hem in aanraking kwamen. De dank van Venray's parochianen zal kapelaan Dinckels volgen naar zijne nieuwe standplaats, waar het hem gegeven moge zijn, om evenals in Venray veel en vruchtbaar te werken aan het zielenheil van zijn nieuw Rectoraat. Dief aangehouden. Verdacht van diefstal van een zilve ren remontoir-horloge met ketting, een portemonnaie met geld, benevens een jas en vest te Oirlo gepleegd, werd door de politie te Venlo aangehouden de Belg P. J afkomstig van Namen. Tot nader onderzoek werd hij naar Venray overgebracht. Bovengenoemde diefstal werd op klaailichten dag gepleegd ten huize van A. P. te Oirlo. Te 's Hertogenbosch slaagde voor het Politie-diploma met aanteekeningen H. A. Basten, verpleger alhier. Politieberichten. Door onze gemeentepolitie werd tegen een viertal personen procesverbaal opgemaakt wegens het bergen van hout langs den openbaren weg zonder ver gunning. Wegens de veiligheid in gevaar brengen werd een autobestuurder be keurd Verder werden verschillende personen bekeurd wegens venten en woonwagen bewoners, die hunne wagens niet op de aangewezen plaats hadden gezet. Handelscursus. Eenige dagen geleden zijn de lessen van den Handelseursus begonnen met een flink aantal leerlingen. Eere aan de ouders, en aan de oudere leerlingen die uit eigen verkiezing zich lieten inschrijven, dat zij het groote nut dezer instelling waaideeren. De eerste Competitiewedstrijd tusschen D.S.O.—Vitesse werd gewonnen door de thuis club met 2—1. De Zomcrtyd. Wij herinneren eraan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag as, te 3 uur, de zomertijd hier te lande zal eindigen. Wie morgen op tijd wil zijn, zette heden avond zijne uurwerken één uur terug. Op de Maandag gehouden paar denmarkt waren 200 dieren aangevoerd» waaronder prachtexemplaren jonge paarden en veulens. De handel was zeer goed aan flinke prijzen. Over het algemeen had de markt een vlot ver loop. Maandagmiddag ontstond tus schen marktbezoekers ruzie, waar de politie een einde aan maakte, dooreen tweetal personen tijdelijk op te bergen onder het Raadhuis. Een tweetal autobestuurders wer den hier Dinsdag bekeurd door de gemeentepolitie wegens overtreding der maximum snelheid. De Woensdag gehouden veemarkt kenmerkte zich door een groote aan voer van vee en biggen. De veehandel ging vlot aan goede prijzen De aangevoerde biggen werden slechts gedeeltelijk verkocht. De prijzen waren van f 812 per stuk. De han delaars in kramerijen maakten over het algemeen slechte zaken. Aan het station alhier werden deze week verschillende wagons aard appelen ingeladen voor Duitschland. Dat de prijzen omhoog gaan bleek hieruit dat er geleverd werden voor f 3.60, f 4 30 en f 5 per 100 K G. Naar Luxor Wie morgen Zondag eens hartelijk wil lachen, verzuime niet een bezoek te brengen aan de Luxor-Bioscoop. Voor het aanstaande seizoen is gezorgd voor eene serie kostelijke films. Zie achterstaand programma Donderdagavond werd alhier de prachtige nieuwe slagerswinkel geopend van den Heer Chr. Goumans Janssen De belangstelling van het publiek was groot. De zaak is dan ook de bezich tiging meer dan waard. Op het Zondag j.l. gehouden prijsschieten der Schutterij St. Anna alhier, werden de volgende prijzen be haald le prijs A. Millen, 2e prijs H. Arts, 3e prijs J. van Esch, 4e prijs H. Albers, 5e prijs L. Wilms, 68 prijs A. v. Boven, 7e prijs A. Wilms. De Winterdienst der Spoorwsgen welke morgen 2 October in werking treedt, brengt voor de lijn Veülo Nijmegen, gedeeltelijk slechts enkele minuten verandering. We laten deze hier volgen Richting Venlo 8.00—9.62—12 04 107—3.05—5 43—6 52—9.24. Richting Nijmegen 6.318.209 50 —12.06 -1.50-4.28 - 6.06—10.09 LEUNEN. Zondag heeft op de marga baan bij Fr. Martens de jaarlijksche groote schietwedstrijd plaats gehad van de Vrijw. Landstorm en Burgerwacht. De prijzen werden behaald als volgt: Korpswedstrijd: le P. de Mulder, 2e H. Voermans, 3e M. Jenniskens, 4e J Boom, 5e P. Reintjes, 6e G de Mulder, 7e B. Buyssen, 8e A. Pijpers, 9e H. Weys, 10e M. Heezen, lie P. v Meyql. Personeele wedstrijd: le M Jennis kens, 2e P. de Mulder, 3e H Janssen, 4a Jos. Claessens, 5e A. van Osch, 6e S. Koenen, 7e P. J. Arts, 8e G. Kusters, 9e C. van Meijel, 10e G. Willems, 11e B Buyssen, 12e L Reintjes, 13e G. Lucassen, 14e H. Philipsen, 15e H Voermans, 16e P. Reintjes, 17e G de Mulder, 18e P. Derks, 19e P v. Meijel, 20e M. Heezen, 21e G. Reintjes, 22e Jan Reintjes. Kampioenwedstrijd: le P. J. Arts, 2e M. Jenniskens, 3e H. Janssen, 4a C. v. Meijel, 5e P. Reintjes, 6e S. Koe nen, 7e H. Voermans. Deze winter zal door den Heer Peters uit Oirlo alhier een cursus worden gegeven in varkensteelt. Aan gezien de varkensfokkerij ook hier een groote vlucht heeft genomen, zullen zich voor dezen cursus wel veel deel nemers aanmelden. LEUNEN. Vorige week werd in de kerk alhier een offerblok gelicht. Ver dacht van dezen diefstal te hebben ge pleegd, werd te Weert aangehouden eene zekere M., die naar hier werd overgebracht. OOSTRUM. Maandag 3 October a.s. zal alhier de plechtige opening plaats hebben van de R K. Bijzondere School. OOSTRUM. De Heer P. Poels alhier, die Zondag deelnam aan het Solisten concours te Aarle-Rixtel behaalde aldaar een le prijs met «Morceau de Salon" (100 punten) in de 3e afdeeling. Proficiat 1 OIRLO. Naar wij vernemen zal de Zeereerw. Heer Schram, pastoor te Arcen, zich binnenkort alhier als rus tend priester vestigen. MERSELO. Te Hilversum slaagde voor het examen leider lichaamsoefe ningen den heer W Jaspars. De Heeren J. van Osch en M. Arts, leden van de Fanfare «St. Oda" behaalden Zondag op 'tsolisten-concours te Aarle-Rixt'el elk een 3e prijs met Al to en Piston. Proficiat 1 Uilslag zie Tweede Blad. Oplichting. Een koopman kocht te Maashees een partij aardappelen. Daar hij nog enkele andere boodschappen te verrichten had, vroeg hij even een rijwiel ter leen, wal hem gegeven werd. Tot heden is het rijwiel noch de aardappelkoopmam teruggekeerd. WANSSUM. Op de internationale Kampioenschaptentoonstelling voor hon den aller rassen in Den Haag, behaalde «Kennel von Wanssum" van B. Janssen een prachtig succes. De schitterende hond »Sorka von Wanssum-' die reeds op Paaschmaandag op de Bossche tentoonstelling een len prijs met «uitmuntend" verwierf behaal de nu, nog geen veertien maanden oud, den kampioensprijs, eerste prijs Open klasse, speciale prijs als beste hond van zijn ras met kwalificatie «Uitmuntend''. Kind overreden. Dinsdagmiddag werd in Weiten, naar de »L K." meldt, een kind aangereden door den auto van den heer Z. Het kind, E. R., liep een hersenschudding en schedelbreuk op, en is naar het St. Josephhospitaal te Heerlen vervoerd. De toestand is uit den aard der zaak zeer ernstig. Een onderzoek door de politie inge steld heeft* uitgewezen, dat den bestuur der geen schuld treft. Wilde staking. Men meldt uit Oss: Bij de N. V. Hartogs Exportslachte rijen te Oss is Dinsdag een staking uitgebroken. Door den opzichter H. Janssen werd tegen een der werklieden eene aanmerking gemaakt. Deze on tstak daarop zoo in woede, dat hij den opzichter te lijf ging en drie médearbeiders hem lichamelijk letsel toebracht. Bij den aanvang van den werktijd werden de vier vechtersbazen ontslagen, waarop toen de geheele afdeeling (48 man) het werk neerlegde. Geëischt werd weder indienstneming der ont slagenen. Verdacht sterfgeval. In Ziekenzorg te Wageningen is onder verdachte omstandigheden over leden een 18 jarig dienstmeisje. De commissaris van politie heeft het lijk voor gerechtelijk onderzoek in beslag genomen. Op vrye voeten gesteld. De onderwijzer K., die in verband met de verdachte verdrinking van een meisje te Tripscompagnie gearresteerd werd, is op vrije voeten gesteld. Door een auto overreden. Men meldt uit 's-Hertogenbosch Woensdagmiddag is de 84 jarige J Holstein, wonende aan de Lautsche Poort, in aanraking gekomen met een wielrijder. Beiden vielen op den grond en werden toen overreden door een passeerenden auto. De heer Holstein is aan zijn bekomen verwondingen bezweken. De wielrijder kwam er goed af. De Culeinborgsche moordzaak. Donderdagmorgen werd voor het Ge rechtshof te Arnhem een aanvang ge maakt met de behandeling in hooger beroep van de zaak tegen den 68 jarigen J. V. en den 34-jarigen K. S. verdacht van het plegen van den bekenden moord le Culemborg op 23 December 1923 waarbij de 74 jarige Thomas van Wiggen en diens zuster werden ver moord. Uit de woning der slachtoffers werd toen een f 5000 aan geld gestolen. Da rechtbank te Tiel veroordeelde beiden tot 15 jaar gevangenisstraf, het O. M. had «levenslang" geëischt. Onder zeer groote belangstelling werden de beids verdachten, die zwaar geboeid waren, de rechtszaal binnen geleid. Ruim 50 getuigen zijn gedagvaard Op verzoek van de verdedigers werden de verdachten van hun boeien ontdaan. Nadat de zeer uitvoerige dagvaarding was voorgelezen, ving het getuigen verhoor aan, waarmede wel eenige dagen gamoeid zullen zijn. Hoog water. Wegens den hoogen walersland is de veerdienst le Tiel gestsakt. De communicatie met Maas en Waal wordt onderhouden met de kleine pont, welke wordt gesleept door een stoom boot. De Maaswerken by Grave. Naar wij vernemen, zal over eenige dagen de stuw aan den linker Maas oever bij Grave gereed zijn. Er wordt met het oog op dreigende hoogwater standen dag en nacht, alsmede des Zondags gewerkt, Drie peilers voor de Maasbrug bij Grave zijn thans gereed en de tweede hoogspanning nadert haar voltooiing Hazardspelers. Als verdacht van het uitoefenen van hazardspel met behulp van drie noten dopjes en een balletje is op verzoek van den brigade commandant der Kon. Marechausse van Weert te 's Hage aangehouden de koopman H H., van daar. Een drietal medeplichtigen zijn Dinsdag eveneens te Rotterdam aange houden. Het viertal, reisde met een auto het land door en wist op tal van plaatsen slachtoffers te maken. Te Weert hebben zij zich bovendien schuldig gemaakt aan diefstal van f65 uit de zaak van een reeds door hen beetgenomen speler. Verduistering van f20.000 te Den Haag. De 32-jarige kanlóorbediende A C O- G. van de Haagsche Tramwegmaat' schappij moest Dinsdagmorgen aan een bank een chépue van f 20000 innen. Toen de man langer dan gewoonlijk uitbleef, terwijl uit ingewonnen infor maties bleek, dat hij de f 20 000 geïnd had, stelde men de politie van het geval in kennis. 's Middags is de man door de politie te Leiden aangehouden. In zijn bezit was nog ongeveer vijf duizend gulden. Volgens zijn verklaring zou hij de overige vijftienduizend gul den verloren hebben. G. is op transport naar Den Hasg gesteld. Oude vrouw verbrand. Zaterdagmiddag had de 82-jaiige vrouw H. V. te de Lutte, terwijl zij zich met een vuurstoof verwarmde, het ongeluk in brand te geraken. In vlammen gehuld, vluchtte de oude vrouw naar buiten. Haar zoon, die toe snelde, doofde het vuur. Hoewel dr. Greighton uit Oldenzaal nog hulp verleende, overleed de vrnuw weldra aan de bekomen brandwonden. Zyn geheugen verloren. Men meldt uit Amersfoort De persoon, die Zondagmiddag alhier bewusteloos in den trein werd aange troffen, schijnt nog steeds zijn naam en woonplaats niet te weten. Zijn zeer zwakke polsslag van beneden 60 maakt simulatie onwaarschijnlijk. De man is ter onderzoek overgebracht naar de Psychologische Psychiatrische Nerolo- gische Kliniek te Utrecht. Van vreugde doodgebleven. Dinsdagavond zou de zweefmolen van den heer Dobber ter gelegenheid van de kermis te Volendam proefdraaien. De kinderen mochten gratis een ritje meemaken. Dit verheugde het 15 jarig dochtertje van den heer Bond zoo, dat zij bij hel betreden van den zweef molen door de emotie ineen zakte. Onmiddellijk droeg men haar naar de naastbijzijnde woning, waar de inmid- Ongeval by militaire oefening. Bij de schietoefeningen met lichte miltrailleurs op Heumensoord bij Nijmegen werd Dinsdag de res.-adjudant onderofficier S., van het lie reg. inf. in het onderbeen getroffen. De ernstig gewonde werd per auto brancard naar het militair-hospitaal te Utrecht overge bracht. De botsing by Mechelen. Over de spoorwegramp bij Mechelen wordt nog vernomen, dat de machinist van den bloktrein nog flink heeft kun nen remmen, even voor de botsing plaats had. Dit was de oorzaak, dat slechts twee derde klas wagons werden omver geworpen. Geen enkele gewonde verkeert in stervensgevaar. Door electriciteit gedood. Uit Heilbron wordt gemeld In het naburige plaatsje Flein zijn 3 electriciens, die in een nieuw huis werkzaamheden verrichten, met een hoogspanningsdraad in aanraking ge komen en gedood. BURSISLtJKS BTAÏD VZHRAY. van 1623 Sept. GEBOREN: Theodorus M. J. Swinkels, Scheide Peter W. G. M. Derks, Oostrum Philomena G. Claessens, Gasstraat Petronella J. Poels, Heide Christina M. Oudenhoven, Schoolstraat Antoon J. A. Janssen. Maasheescheweg Johannes G. Vos, St. Annalaan Gerardus F. Duijkers, Castenray Maria E. M. Janssen, Beekweg OVERLEDEN Gerarda H. S. Philipsen, oud 12 dagen, Oirlo Peter "W. G. M. Derks, Oostrum. oud 7 dagen Elisabeth Peeters, weduwe van P. van de Ven, 88 jaren, Oirlo 1 patient St. Annagesticht. 1 patient St. Ser- vatiusgesticht. ISBIILOTÏÏ BUIST!! VBVBAY Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur Congregatie voor groote en kleine Congreganisten, geen Herhalingscatechis mus, 3 uur Lof waarna processie langs de Pastorie Vanaf heden 12 uur en Zondag den geheelen dag is te verdienen een vollen aflaat, zoo dikwijls men de kerk bezoekt, voor allen die waardig gebiecht en gecommuniceerd hebben en bidden tot intentie van Z. H. den PauB. Maandag half 8 leesmis. 8 uur Jaarg. voor de vrouw van Peter Joh Claessens. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol Jaarg. voor de Eerw. Heeren P. J. en J. G. Holthuizen. Woensdag half S leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes Niesssn en Echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Hendrina Verblakt. Vrijdag le der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half zeven bestelde Hoogmis, half S gestichte leesmis, 8 uur leesmis. Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten. Deze week alle dagen om 6 uur Lof en rozen krans. A.s. Zondag feest der H. K ndsbeid, in alle H. Missen collecte voor de H. Kindsheid, de preeken zullen gehouden worden door.den Zeer Eerw. Pater Theunissen, Lazarist-Missionaris in China. De kinderen moeten om half 9 aan de Zustersschool zijn, kwart voor 9 worden zij daar afgehaald. Om 9 uur H. Mis, welke wordt opge dragen voor de kinderen der H. Kindsheid en hunne ouders. Deze 9. Mis is toegankelijk voor ieder, na de H. Mis plechtige zegening der kinderen. Om 10 uur de Hoogmis. Zaal in het Patronaat. Dinsdag 4 October, feest van den H. Vader Franci8cu8, generale absolutie voor de leden der Derde Orde. Den Tertiarissen wordt in berin nering gebracht het voorschrift van den Regel omtrent het vasten op 3 October. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche algemeene H. CommuDie. Klein- en Middenpatronaat behooren om hall vier, Grootpatronaat om half zes aanwezig te zijn Geen lid der Jongelingenvereeniging blijve afwezig. Om kwart vóór negen bespreking van veranderingen in de Vereeniging. Dinsdag om zeven uur VakteeKenschool. Wie niet op tijd aanwezig mocht zijn, verliest zijn recht op een plaats. Woensdag om zes uur z g Herhalingsonderwijs. Ondergeteekende, alvorens te vertrekken naar de Missie van Shiré (Brit8ch Centraal Afrika) brengt hartelijk Priesterlijken dank aan al zijne vrienden van Oirlo en Castenray, Venray, Horst, Leunen, Merselo, Overloon en omstreken. Gods besten zegen voor Uwen milden steun en op rechte vriendschap. Vaart allen wel I Ik beveel me aan in Uw aller gebeden: mijn Priesterlijk gebed is U en blijft U allen dagelijks verzekerd. Missionaris Gez. v.Maria. Degene, die een waarin de naam van den eige naar gegraveerd is, geleend heeft, wordt vriendelijk verzocht deze terug te bezorgen. 8 MOROEN ZONDAG 12.30 uur 2 uur VENLO DONDERDAG 6 OCT. a s des namiddags 5 uur, zal voor rekening van den Heer TH. HOUBA te OostrumVenray in het Café Maas aldaar, worden Teekening met beschrijving te bekomen bij A. H. MARTENS, èi f 3.per stel. 22 MAANDAG 10 OCT. a s des namiddags 5 uur, zal voor reke ning van de FIRMA L J. VAN HAREN Co. te Boxmeer, in het Hotel J Pinxt, aldaar, worden Bestek en teekening te bekomen bij A. H. MARTENS te Venray f 4 per stel vanaf 5 Oct. a s. Gelegenheid tot met zelfreinigende stoomdorsch- machine f 2.75 per uur. Beleefd aanbevelend, Stationsweg 23. gelegen in de Antoniusstraat. Te bevragen bij J. KUPERS, Antoniusstraat. voor Paschen een 210 LOD. TAX, Blitterswijck. bij J. H. SEIJKENSt Rijwiel handel, Leunen. 10 voor den Winter Hofstraat. 16 vergeet OCTOBER niet voor 't aanleggen van Rupsenlijm, Lijmbandpapier, Vruchtboomcarbolineum en Creoline „Krimpen". van i/! Liter tot 180 Liter uit voorraad leverbaar. Geïllustreerde prijscourant en brochures op aanvraag gratis. Aanbevelend, 234 Boomkweekerij, MEERLO (L) Tevens TE KOOP gQedgekeurd 9987 punten. prima f 1.80 9 sporten f 1.75 Reuzensorteering hooge en lage Hofstraat. 10 Wan Nael Stal Storn en Electrise Ka] Kr ale Zekeringiz. n, Palei 25 WIJ ductie as. als wone b IN El eers ine dui Voor maken, dezen loevs lijk. idro jor bh he rerd grootste iEN dan wei iat mische i:e vertoom E b 7 acter :n 1 Blonde, i je roode verwonc RELTJE aan de ilen. Zevean Beslist arm of sche ver ijle <0: V/eet U „De Tamrly' met KAI nie Verzui ie i zult er s|bbe vertellen, Reserveer b Gi Aanvang oor i:n k laa as lalf „uazcirtu Carbid- Art Zaklantaó, pi Ziet onze pis De ruimste te Wij note\ MARKTSTRAAT IXM. UUVu

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2