Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Ingekomen en vertrokken personen. Gemengde Berichten. in gewichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 ct,; proefbuisje 26 ct. De winterandijvie kan nu zeker wel zeer slecht worden opgebonden: men neemt de kende hun struik bij elkaar en windt er een biesje i of touwtje om. Doe het bij droog weer anders gaat de struik van binnen ïot ten. Het opbinden is gewenscht om het hart geel te doen worden elke week doet men wat, tenzij men een groot deel der struiken ineens, dus tegelijk, wil opsnijden voor den inmaak. Na hot opbinden is het groeien gedaan, dus neme men eerst de groote en late de kleinere nog wat doorgroeien. Voor de huisvrouwGeef aan de bloemen en planten, die ge verzorgt, geen mest, als ze ziek zijn ze zouden dan erger inplaats van beter worden. Geef ook nooit aan planten, die buiten in een pot staan, vloeibaren mest, indien de aarde droog is, dit zou zeer nadeelig werken eerst meet dan de aarde flink nat gegoten worden. van 2 tot 9 September. INGEKOMEN A G. Diktensee, dienstbode, Hiept M 88 van Maasbree M. F. Schneider, religieuse, Eindslr. 10 van Renkum M. A. Brus, idem, Eindstr. 10 van Renkum H. J Cuppes, broeder, Stationsweg 14 van Gent P. G M. Huyben, verpleegster, St. Annalaan 5 van Roozendaal A A H. Peterse, religieuse, St Anna laan 5 van Eecloo A. G van de Elren, verpleegster, idem, van Rosmalen H. K. J M. Derks, winkeljuffrouw, Merseloschewpg 4c van Swalmen M P. W. Kateman, z b. Langstraat 15 van Maasbree E Bricx echtg. v. J. H Ritter, z b. Bleekslraat van Kaldenkirchen G A. Linssen, dienstbode, Schoolstr. 7 van Boxmeer J. H. van de Ven, dienstbode, Pa ters straat 30 van Schaijk M. A P. H Vaessen, winkeljuffrouw Groote straat 14 van Maasbree J. A Lips, Pater, Leunscheweg 2a van Heerlen VERTROKKEN M. A. Willems, monteur, naar Oploo St. Anthonis A 44 J. M. A Radt, verpleger, naar Cuyk, Molenweg J. J. W. de Bruijn, chauffeur, naar Sittard, Broek Sittardscheweg G. M. Martens, dienstknecht, naar Bergen (LWellerlooi 65 P. G. H. A Janssen, z.b., naar Venlo Parade 37 I. Min, boschwachter, naar Apeldoorn Th Ch S. Mori en kinderen, echtg, Verbeek, naar Ubbergen J. M G Zwitserlood, z b naar Venlo, Kleinebeekstraat 8 Naar de Missie. Naar de Missie vertrekken de vol gende Minderbroeders missionarissen de Z.E. PatersOlhmarus Cornelissen uit Oploo, Rufinus Peeters uit Venlo, Sabinus Staphorst uit Haarlem, Beatris van Beekhoven uit Nijmegen, Wuni baldus v. d. Steen uit Rosmalen en de Eerw Broeders Leo Stoffels uitMeerlo en Augustinus van Maarseveen uit Utrecht. Maandagavond heeft de afscheids- plechtigheid in de St. Josephskerk te Venlo plaats gehad. GRUBBENVORST. Ondanks het protest van een 100-tal ingezetenen is het raadsbesluit tot aankoop van een terrein in het centrum van het dorp voor den aanleg van een marktplein door Ged. Staten goedgekeurd. Slecht jaar voor de Tuinders. Men meldt uit Venlo Het jaar 1927 is voor de tuinders al geweest. De regen berok I hebben zich ruim 80 sollicitanten aan zeer veel schade. De sla gemeld dagenlang onverkoopbaa was soms boonen brachten de plukloonen vaak niet op De hoofdteelt: augurken was eveneens ver beneden andere jaren. De oogst was wel 6 weken vroeger dan andere jaren geëindigd. Het is in alle opzichten treurig ge weest. In menig tuindersgezin ziet men met zorg den winter tegemoet. Do jaarlyksche Pluiinveetentoonstelling te Roermond. Meer nog dan verleden jaar zijn door tal van vereenigingen en vooraanslaan de fokkers op het gebied van pluimvee konijnen-, duiven, en kanaiieteelt medewerking en inzendingen toegezegd, bij het organiseeren der a s jaarlijk sche tentoonstelling der Midden Lim burgsche Pluimveevereeniging. Ook verschillende Nederlandsche vereenigin gen en speciaal clubs op dit gebied, deden reeds van hun belangstelling voor deze tentoonstellingen, die zich steeds in stijgende lijn bewegen, blijken Met allen grond mag verwacht wor den, dat de komende show haar voorgangsiers, die reeds telkens waren de voornaamste en grootste uit de provincie, nog zal overtreffen. De tentoonstelling zal ditmaal om vatten hoenders, verdeeld in tentoon- stellings en bedrijfshoenders, verder dwerghoenders, sier- en postduiven, sier- en watervogels, ras-, kleur en vormkanaries met zangwedstrijd konij nen, aquarium en terrarium en verder nog een handelsafdeeling omvattende pluimveevoeders, broedmachines verdere op de teelt betrekking hebbende benoodigdheden. De afdeeling bedrijfshoenders zal omvatten witte en patrijs leghorns, witte wyandottes, Barnevelders en Rhode Islands Red. Ook uit het buitenland, voornamelijk uit Duitschland, zullen verschillende inzendingen komen. Kiosk ingevallen. Toen Zondag de zangvereer.iging «Orpheus" te Blerick hare medewerking verleende op 't muziekfeest der fanfare te Hout Blerick, viel plotseling de vlcer van 't kiosk in met 't gevolg dat directeur en zangers midden in't zang stuk naar beneden vielen. Allen kwamen echter met den schrik vrij Dood door schuld. In hooger beroep werd de strafzaak behandeld tegen M. G J. VV22 jaar, student. Verdachte had een avond en geheel den nacht door met vrienden gefuifd, welke hij in den morgen per auto naar huis bracht. Hij reed met een vaart van 70 kilometer per uur door den mist en reed den landbouwer M Bax, die daar met kar en paard passeerde te pletter, terwijl ook de kar werd ver nield. De rechtbank had verdachte veroor deeld tot 3 weken hechtenis. De adv. gen. eischte 4 maanden hech tenis. Als verdediger trad op Mr Kolfshoten, Den Bosch. Tegen verdachte is een civiele vor dering ingesteld tot schadevergoeding Slechte aardappeloogst in Zeeland. De aardappeloogst, welke tot voor zeer kort in Goeree en Overvlakkee niettegenstaande het Ongunstige weer nog vrij goede uitkomslen beloofde, staat er nu zeer slecht voor, als gevolg van het warme weer na de laatste hevige regens. In sommige stukken komt zelfs tot 50 pCt. ziekte voor en overwegen zelfs enkele landbouwers, die aardappelen in zwaren kleigrond hebben, deze geheel te laten vergaan daar het arbeidsloon de uitkomst zou overtreffen. De prijzen loopen thans reeds tot f 4 per H. L. Ruim 80 voor één Voor de betrekking van onderwijzer aan de R.K. School te Oosterhout (Gld.) (hoofd de heer H. P. Paardekooper) de vele veriatenen, die langs de straten ronddwalen, juist haar had aangetroffen. O zeker heeft men mij van u ver teld... en Mona Liza ook.Ik kende u nietIk was destijds niet hier, toen gij het huis verliet 1 Maar waarom zeidet gij, dat u Mi lte he6t? O, zoo i"*n»t men mij overal... Het is zoo eenbijipi m die blijft steeds bestaan. Ik ben maat- een ongelukkige, de vader heeft mij op straat gezet, om dat ik niet wilde aflaten van Jacques. Hij was een beste kerel, maar wij be zaten niets. Hadden zij destijds hunne toestemming tot een huwelijk gegeven, hel zou zeer zeker anders geworden zijn... Maar zoo.. Wij gingen te zamen weg, trouwden in 't geheim en leefden met elkaar zoo goed en zoo kwaad dit ging. Jacques was goedig en wij hielden veel van elkaar. Ik werkte op een corsetlenfabriek en hij wss werkzaam in een metaalgieterij. Zoo ging het eenige jaren goed. Wij hadden geen overvloed, doch wij deden ons best om verder te komen. Toen kwam het ergste, Jacques kreeg longontsteking en stierf... Ik stond toen alleen met mijn kind, twee waren er gestorven. Ik woonde vtr van hier en had geen middelen meer om naar huis terug te keeren. Door de ziekte van Jacques was het weinige geld dat wij hadden overgespaard, spoedig ver teerd. Mijn plaats op de fabriek was door een ander ingenomen. En ik stond met mijn kind spoedig op straat. Naar huis terugkeeren hadde ik nietgedaan, zelfs wanneer ik geld voor de reis gehad had. Waarom ook... Mijn vader Ernstig motorongeluk. Zondagmiddag heeft op den weg van Akkrum naar Oldeboorn nabij laatstge noemde plaats een ernstig motoronge val plaats gehad. De gebroeders J. van H. Zwaagslra nit Knijp-» reden met een motorrijwiel tegen een auto. Het motorrijwiel sloeg om en beide berijders bleven bewusteloos op den weg liggen. De bestuurder van den auto schijnt de aanrijding niet bemerkt te hebben en is doorgereden. De beide slachtoffers werden naar het ziekenhuis te Heerenveen overge brecht, waar zij aan de bekomen ver wondingen zijn overleden. Een natte Zaterdag en Zondag. Zaterdag en Zondag is er in ons land veel regen gevallen. Voor die twee etmalen meldt de Bilt 45, VGssingen 38, Amsterdam 34, Maastricht 26, Helder 22 en Groningen 11 m m. Brandstichting Zaterdagavond ontstond te Ter Aar brand in den hooiberg van den land bouwer B. Dank zij het actieve optre den van de brandweer, wist men de belendende gebouwen te beholden Denzelfdan avond brak eveneens brand uit in een korenschuur van den land bouwer V. Hier werd ook de woning door het vuur aangetast. Beide gebouwen brandden af. Zondagmiddag om vier uur is opnieuw brand uitgebroken, thans in zeven voer haver, welke de brandweer bij het blusschingswerk uit de boerderij van V. had verwijderd Van hieruit sloeg hel vuur over naar den hooizolder, welke geheel met hooi was gevuld. Het kleinvee kon worden gered. De landbouwmachines zijn vernield. De politie vond aanleiding V en diens zoon in verzekerde bewaring te stellen. Het vorig jaar zijn bij V. eveneens drie hooibergen afgebrand. V. was verzekerd. Maandagmorgen heeft de politie V dood in het arrestantenlokaal gevonden. Hij bleek zich door ophanging van het leven te hebben beroofd. Het parket uit den Haag is erheen vertrokken. Drama in een auto. Maandagnacht half een is een nood lottig ongeluk geschiedl tusschen Wijhe en Olst. De chauffeur de heer ten Koppel uil Zwolle, die den heer en mevrouw H J de Groot uit Zwolle vervoerde, wilde halfweg WijheOlst benzine bijvullen. Mevr. de Groot verliet den wagen, haar echtgenoot bleef in den vierper- soonsaulo achter Terwijl de chauffeur het reservoir vulde heefi de heer de Groot voor bijlichting vermoedelijk een lucifer ontstoken, waardoor de benzine vlam vatte. Onmiddellijk stond de auto in lichte laaie. De chauffeur kon zich nog bijtijds redden, doch de heer de G. kon niet zoo snel den wagen verlaten, mede door de openstaande rugslukken van de voorste zitplaatsen. De fel oplaaiende vlammen belemmerden iedere poging lot redding, zoodat de heer de G. voor de oogen van zijn vrouw en den chauf feur verbrandde. 20.000 gulden tydens een spoorreis gestolen. Zaterdagmiddag kwam in de trein Dordrecht—Roosendaal, een verpleeg ster, die zich even verwijderd had, tot de ontdekking, dat haar taschje. inhou dende f 5000 aan geld en f 15.000 aan waardevolle papieren gestolen was De conducteur had een verdachl- uitzienden persoon naar de retirade zien gaan De retirade werd, terwijl de persoon zich daarop bevond, afgesloten Roosendaal werd de persoon met veel moeite door de inmiddels gewaar schuwde rijkspolitie gearresteerd. De f 5000 werden op hem bevonden. Hij verklaarde, de papieren verscheurd te hebben en door de W. G. te hebben weggeworpen, Deze zijn, evenals het taschje, op den spoorweg teruggevonden. De politie heeft door deze arrestatie, de hand gelegd opeen berucht individu uit Amsterdam. Windhoos te Loosduinen. Zondagochtend kwart voor elf, kwam er een cycloon uit zee opzetten, die als een lichtgrijze zuil scherp afstak tegen de donkore wolkenbank. Hij bewoog zich snel in de richting W Z W. O. N. O., duidelijk draaiende van links naar rechts (d i. tegen de wijzers van een uurwerk in) Om 11 uur bereikte hij bij Hoofd 23, ten Zuiden van Kijkduin, het strand, waarbij de zandwolken hoog opwervel den Toen het land bereikt was begon de wervelende zuil zich snel in te korten tot een kleine smalle slurf. Even voor Meer en Bosch brak ook 't trechtervormige bovenstuk, zoodat ns weinige minuten alles was opgelost in de loodgrijze wolkenmassa. Hei natuurverschijnsel ging gepaard met een stortregen met hagels'ag. Tcekenen des tyds. Gebeurd in een plaatsje tusschen Hoeven en Gastel «Onmiddellijk na afloop der eerste Raadsvergadering, dus waarin ook alle nieuwbenoemde raadsleden plechtig in hun Zondagsche kleeren waren ver schenen, kwam, na zich verkleed te hebben, dus in zijn werkmanspak, een dier raadsleden zich aanmelden als... werkloos". zou mij met mijn wurmpje andermaal de deur gewezen hebben, en de wrok tegen hem zat nog diep in mijn hart. Ach, als u eens wist wat ik al heb uitgestaan 1 Eerst werkte ik in een groot manufacturenmagazijn en naaide dertien lange uren voor tien stuivers per dag. Hiervan moest ik mij zelf en mijn kind in het leven houden. Toen mijn kleeren kaal begonnen te worden, kreeg ik een standje van mijn patroon en toen ik later met een versleten plunje om mijn uitgehongerde leden- maten terug kwam, wees men mij de de deur Toen kwamen donkere, bilterdroeve dagen. Dag aan dag doolde ik door de straten, klopte overal aan voor werk en vond het nergens Allen wezen mij af, zoodra zij mijn armoedige kleeding gewaar werden. Arme buren verzorgden mijn kindje voor een stuiver per dagt doch het wilde niet gedijen in de lucht en de luchtlooze kamer, die meer een hok geleek. Het kind werd ziek... Ach wat had ik niet willen geven om hulp te bieden... hoe gaarne had ik mijn kind behouden... Maar het was winter en bitter koud 1 Geen vuur in den haard en de wind en de sneeuw en de regen blies ter afwisseling maar zoo door de gebroken ruiten. Het kind had hevige koorts en huilde. Ik ging weg om melk en brood te halen... om eiken prijs. Ik., ach! Toen ik eens op een avond met een weinig geld thuis kwam, was de kleine dood... En toen... en toen... heb ik verder geleefd, zooals het ging, ellendig genoeg Door een vrouw, die mij werk had Kermisvierders. Wij lezer» in de L. K Wij vieren allemaal kermis op onze manier. Sommigen borrelen zwaar, dineeren heel zwaar, dutten zwaar, eten veel vla, soupeeren zwaar en gaan dan ten einde van den zwaren dag nog eens zwaar uit Anderen dansen. Anderen gasn op visite in heel veel kroegen en krijgen ten slotte van al die aangename visites zoo n lol, dat z ze ni^t allemaal binnen kunnen houden en z° ventileeren moeten. Die lu3t is 't sterkste, zoo tegen middernacht, en dat ventileeren gaal alleen via liedjes. Evenals dit axioma is ook 't andere waar, dat die liedjes zooveel te wee moediger wor ien naar mate het aantal fgelegde visites aan boven vermelde oorden des vermaaks stijgt. Deze studies kan ik bij voorkeur maken 's nachts in bed. Graag of niet tot twee uur moet ik luisteren naar de verschillende uitingen van heele of halve zatheid. Soms zingt een eenzame vogel nog later. Komt er een stelletje voorbij hossen, n dat vraagt met sterken, meest m^er lemmigen aandrang, waar de haren van August gebleven zijn, dan zijn of wel de centen te vroeg op, of ér moeten nog een aantal visites worden afgelegd. (Tusschen haakjes dit seizoen is de vraag naar de haren van August exorbitant groot 1) Maar wee, ais er een paai komen, die een half uur noodig hebben om twee honderd meter straat vol te blèren met hur. klaagzangen 1 Als de, vraag naar den minnaar aan de b' urt is, ofhad ik 't maar gewééhéóte 1 dan wordt 't ernstig. dun is 't peil van zatheid hoog. En is er veel alcohol noodiggewepst voor deze stemming, dan komen e>- non tranen van gevoel en met innige teeder heid houden ze elkaar omkneld. Onder de honderden, wier peil Z ui dagavond door liederen werd geregi streerd, was een jonge meid met e« n vervaarlijk stemgeluid, nog al behoor lijk gekleed, maar zeilend aan den arm van een andere, en ze gilde het ui», telkens bikkend en overslaande »Had ik 't maar gewééhééte 1" Ja, zei er een die spotlachend pas seerde, als jij 't geweten bad, hoe je er nou uitziet, had je niet gez pen. De eeuwige Charleston. «Hoe wordt 't toch in de wereld vraagt het Utrechtsch Dagblad. «Meisjes van zes of zeven jaar. zij gegeven, kwam ik weer hier... e« nu moet ik weer van voren af aan begin nen. Saville had haar laten vertellen Hij gevoelde, dat het haar verlichtte, haar leed eens te kunnen uitschreien, de geleden ellende,, die zij niemand anders zou hebben toevertrouwd, aan hem te kunnen mededeelen. Arm meisje, zeide hij zacht. En W8ar wildet gij heen Nergens, zoosls ik u reeds zei... O, ik heb geen onwaarheid ge.sproken; waartoe ook? Ik werd uit den sleur van mijn dagelijks leven gerukt door den dood mijner werkgeefster. Nu moest ik weer de eene straat in en de andere uit om werk te zoeken... en ik was zoo moedeloos. Sedert drie jaren was ik bij eene vrouw als naaister werkzaam. Ik had een zorgeloos bestaan, maar welk een leven. Ik was bij den geestdooden den arbeid zoo onverschillig geworden zoo stompzinnig gelijk het vee, dal op een warmen stal staat voor een gevulde kribbe. Eenige weken geleden lag onze meesteres ziek. Zij leed onnoemelijke pijnen. Wanneer wij dan des avonds, over het naaiwerk heengebogen, in de kamer zaten, drongen uit de alcoof der zieke zulke noodkreten tot ons door, dat wij allen huiverden. De vrouw was niet boosaardig, maar zij buitte ons uit zooveel zij maar kon, en zij was zeer gierig van aard. De dood wilde niet van haar weten en weigerde haar zijn vrede. In een nieuwen hevigen aanval van pijn riep zijKan dan geen enkele Charlestonnen. perfect. Jongelingen in leverkleurige nantaions Charlestonnen. Stil voor zich- hesn zou je bijna zeggen damesschou ders rillen Charleston. Be6nen en voeten draaien op d« droeve keien Charleston. Conducteurs wippen met de voeten Charleston. Flanellen beenen fladderen met verbazingwekkende soepelheid om elkaar heen Charleston. Ovpral demonstreert zich de Charles loncultus, de Josephine Baker eeredienst De eeuw van den Charleston is pas begonnen". De windhoos to Bissegoin. Het dorp Bisse^em in de buurt van Korlrijlc, is Ziilerdsgmiddsp; oni twee ir door een windhoos getroffen. D - groote vlasschuur van 20 hij 11 eter van den vlashandelaar Mau.icn Vanackere, stortte te Bissegen, «la een kaartenhuis in Twee arbeiders konden tijdig wegvluchten, maar eene jonge man werd onder het puin begraven en Kwam om het loven Het dak van het drankhuis »In We- elgem werd weggeslingerd, een woon wagen werd opgelicht en verscheidene meiers verder geslingerd. Twee groote kippenhokken werden gansch omgerukt Zware dekplaten van 80 kg. vlogen fnni i Van eBn berl?laa'a een lOOtal meters verder. Het platdak der machinekamer van de fabriek Ooster- gerukt trljk' werl! '"«gelijks weg Te Hauls en verder richtte de orkaan ook schade aan. Vermoedelijk is dit netzelfds bui geweest, cue later op den middag Krui ingen geteisterd heeft. Zoo positief mogelijk. Een man vroeg een advocaat of hij B,m ,w?u verdedigen tegen een be schuldigmg, dat hij een paar zilveren lepels, eer, gouden ring en een horloge gestolen had. s De advocaat zei, dal hij deze zaak wel op zich wilde nemen. «Maar toch wil ik wel eenigen waar- borg zm hij, »daar je g«en geld hebt gotdeieo geVa' °°k "°g eenige losse »Zeker", antwoordde de cliënt, »ik heb nog een paar -ilvsren lepels, een gouden ring en een horloge". Krakau ontsnapt aan een catastrofe. Krakau in Polen is Zater- g-.«whf aan een groot gevaar ont komen. De vuurwerkmaker Krania, die in het nabij de stad gelegen fort Grzem- ii werkt, werd, toen hij zich geheel alleen in het fort bevond plotseling krankzinnig 6 Hij deelde den commandant van Krskau mede, besloten te hebben het lort in de lucht te lateu vliegen. De commandant stuurde onmiddellijk een afdeeling soldaten naar het fort, dat echter gesloten was. De soldaten die niet binnen werden gelaten, zagen dat Krania met een brandende toorts voor een kruiivat stond De leider van de afdeeling poogde met Krania te onderhanduien, waarop deze verklaarde dat hij da sleutels alleen zou afleveren, indien de presi- dent van de Poolsche republiek en maarschalk Pilsoedski persoonlijk zouden verschijnen en hem om de sleutels zouden verzoeken. Voortdurend dreigde hij de toorts in het kruitvat te werpen. Nadat men 8 uur .ang tevergeefs met den krankzin nige had onderhandeld, kreeg de bevel voerende officier een ingeving. Hij las den krankzinnige een zoogenaamd telegram voor, waarin dn staatspresident en Pilsoedski hun bezoek aankondigden u hot Krania zich bewegen he' fort openen Hij werd terstond overwel digd er. naar een geslicht gebracht. Meer dan twintig dooden en vermisten. Meer dan twinlig Oceaan vliegers vei dronken of vermist ziedaar het (r-urige gevolg van de gewaagde on- rneming welke een non-slop vlucht over den Atlantiscben Oceaan ondanks de success var. «n Lindbergh en een Lhombei liri, met de tegenwoordige een uwer meer bidden. Bidden 1 Dat klonk als een woord uit een andere vreemde spraak, die wij wel verstaan, maar verleerd hadden. Eenigen haalden de schouders open dreven op een schaamtelooze wijze den spot met haar plotselinge vroomheid Doch hun spotternijen werden door geen lachen beantwoord. Ik deed mijn best mij iels te herin neren van de gebeden die ik thuis ge leerd had en welke ik in jaren van mijn huwelijk aan de kindereu voor zegde. Doch met het geluk dat mij scheen te ontvluchten, sloot ik mijn hart voor alles, wat mij geen geld op leverde, ik bad sedert lang niet mee waarom ook? Doch wederom klonk hel klagend geroep Weet gij dan niets te bidden? Geen enkelen zin meer uit het onze Vader Eene der jongsten, nog een nieuwe ling, werd rood alsof zij betrapt ware op iets, wat niet goed was, bedacht zich even en aarzelend klonk het van haa lippen Onze Vader, die in den hemel zijtDe zieke bad de woorden gretig na. Een andere vervolgde: Ons toe- kome uw rijk 1 En nu hadde elke andere gaarne iets bijgedragen om het gebed te voltooien. Een der ouderen zeide: Ik geloof in God den Vader almach Ijg Neen, neen, riep weer een derde moedig geworden, dat is iets anders, dat slaat in het Credo. Ik weet het nog verder: Uw wil geschiede 1 Meer wisten wij niet. Ik vertel u dat alles, omdat mij zoo even, toen gij mij- melk en brood gaaft, wederom een zin van het Onze Vader te binnen schootGeef ons heden ons dagelijksch brood. Niet waar, dat staat er immers ook in? Lazare Saville knikte bevestigend, en zijn hart klopte dankbaar. Dat was immers het doel, dat hij nastreefde de menschen door goedheid en liefde op Gods wegen terug te voeren. Ja, Marie, dat zei de Heiland tot de Apostelen... En uw nieuw leven zal hel vervolg leeren want wanneer de menschen u vergiffenis schenken, zult ook gij in grootmoedigheid niet achterstaan en uwe schuldenaren ver geven Maer ga voort, als ik u bidden mag. Ik ben ten einde met mijn verhaal. De vrotrw sliert en wij allen werden weggezonden Eerst kwam een gevoel van vrijheid over mij, daar ik zoo heerlijk door de straten mocht wandelen, en een oogenblik dachl ik, dat het leven voor mij toch nog niet ten einde was, daar de zon mij bescheen, doch de nacht brak aan en de honger kwam, mijn voelen begonnen te gloeien, toen werd ik moedeloos. Ik zag de rivier en wilde, maar ik was zoo laf geworden, mijn wil was verlamd 1 En toen toen ontmoette ik u en ik was bevreesd. Het was zoo lang geleden, dat een mensch mij vriendelijk had toegespre ken. Maar hier ben ik niet meer angs ig. Het komt mij voor als eertijds, wanneer ik uit de school en de vuile schoenen aan de deur uittrok, omdat de kamer zoo zindelijk was. Ach, mijn God 1... wat is dat lang geleden I Wordt vervolgd:

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6