Veulenmonstering te Horst Provinciaal Nieuws Buitenlan Maandag 5 September. De jaarlijksehe revue der afstam melingen van de Associatie Venray en Omstreken, trok dit jaar meer dan de gewone belangstelling. Tal van lief hebbers, vooral uit het Zuiden der pro vincie, waren opgekomen om de zoo schoone afstammelingen te komen zien van de beroemde hengsten, waarvan er te voren reeds verscheidenen voor hooge prijzen in andere handen waren overgegaan en om te trachten te koopen, wat er van de beate veulens nog te koopen was. Ruim 100 stuks waren aangegeven en aanwezig. Belangstelling vooral trokken de afstammelingen van den laatst aangekochten hengst »Comte de Flandre", van wien thans de eerste jaargaDg aanwezig was. Verheugend voor de vereeniging is 't, dat deze veulens zeer voldeden aan de talrijke kenners en voor de toekomst veel be loven. Eene zeer aardige en door het be stuur zeer gewaardeerde attentie had een der juryleden bewezen, door, als herinnering aan het feit, dat hij vanaf de oprichting als jurylid fungeerde, aan de vereeniging een zilveren coupe aan te bieden, om te worden uitgereikt aan den eigenaar van het meestbe- lovend merrieveulen van dezen fokdsg. Deze coupe wordt toegekend aan den eigenaar van het veulen, dat na twee jaren nog in zijn bezit is en werd 1 thans gewonnen door den heer Hub. Frederix te Afferden met zijne li/tjarige merrie »Cavaline d'Afferden". De prijzen werd behaald als volgt 1 Cal. J merrieveulens geb. in 1927, afst. van Cavalier ds Grubben. Ie Cavalien de Gratjes van Haenen, Sevenum; 2e Wed. Thielen, Oostrum; Be Rosa van Tongerlo van Lucassen, Sevenum. Cat. 2 merrieveulens geb. in 1926, afst. van Cavalier de Grubben, le Cavaline d'Afferden van H. Fre derix, Afferden; 2e Liza van Oostrum van Wed. Thielen, Oostrum; 2e Corrie van G. Bovée, Broekhuizen; 3e Irma van Oostrum van W. Thielen, Casten- ray; 3e Sophie van de Erf van M Si mons, Grubbenvorst; 4e Kitty de Cedron van Jac. Camps, Oostium;4e Liza van M. Baeten, Sevenum. Cat. 3 merrieveulens geb. in 1925, afst. van Cavalier de Grubben. le Roska van P. H. Muijsers, Merselo 2e Bles de Helpeney van J. Soberjé, Horst; 2e Cavaline van H. Strijbos 1 Friezen, Castenray; 3e Flora van Gunne van Kind. Beurskens, Swolgen: 4a Ca- line van H.Meerts, Kessel; 4e NN van P. Madou, Horst; 4e Rosa van J. van ien Bosch, Sevenum; eerv. verm. Mien van P. J. Houben, Meterik; Mina van W. Jeurissen, Horst en Cavaline van Mart. Poels, Venray. Cat. 4 merrieveulens geb. in 1927, afst. van Comte de Flandre le Comtesse van Firma Wed. Peelers Horst; 2e Elli van P. J Vullings, Horst 3e Brechlje van L. Heidens, Schoor; 4e Mirza van Th. Pubben, Merselo; 5e Paula van Fr. Marcellis, Horst. Cat. 5 merrieveulens geb. in 1926 afst. van Germinal de Loyers le Germine van G. Bovée, Broekhui zenvorst; 2e Hermine van Th. Peeters, Velden; 3e Gerraania van Jac. Lemmen Meterik Cat. 6 merrieveulens geb in 1925, afst. van Germinal de Loyers le Dora van J. Vullings, Sevenum 2e Mafalda van J. Litjens, Horst; 3e Dina van J. Vullings, Sevenum; 4e Germina van W. Lucassen, Sevenum 5e Paula van H Rijs, Sevenum; 6e Germania van P. Kleuskens, Horst, Cat. 7 merrieveulens geb. in 1927, afst. van Carnaval d'Ahéa le Brunette van Gebr. Geurts, Ven ray; 2e Julia van V. Reynen, Blitters wijck; Eerv. verm. Rosa van G. Michels Venray en Lies van W. vd Munckhof, Horst. Cat. 8 merrieveulens geb in 1926 afst van Carnaval d'Ahéa le Ria van G. Duykers, Castenray; 2e Rosa van Piet Lucassen, Sevenum; 3e Hermine van P. Keijzers, Horst; 4e Celine van Wed. Vervoort, Lottum Cat. 10 Hengstveulens geb. in 1927 le Comte de Gratjes van G. van de Goor, Sevenum; 2e Cavalier van Kind Thijssen, Sevenum; 3e Cavalier van Billekens—Lucassen, Sevenum; 4e Car naval van E Martens, Oirlo; 5e Jules van P. J. Rutten, Wanssum; 6e NN van Jac. Vullings, Horsi; 7-> Cavalier van G Couman8, Sevenum; 8e Cavalier II van Jac Camps, Ooetrum; 9e Farceur van G Bovée, Broekbuizen vorst; 10e Ramon van P. Koenen Geijsteren Cat. 11 hengstveulens geb in 1926 le Jan van M. Simons, Grubbenvorst 2e Fordson van A Gielen, Sevenum; eervolle vermelding Cavalier van J N Jenniskens, Horst Kampioen merrieveulens 1925 Roska van P H Muijsers, Merselo; Kampioen merrieveulens 1926 Cava line van H Frederix, Afferden, die ook de zilveren coupe werd toegekend; Kampioen merrieveulens 1927 Com tesse van de Firma Wed Peeters, Horst. -o— Het Bestuur kan met voldoening op dezen fokdag terugzien, overtuigd dat eene gestadige vooruitgang is waar te nemen. Ook de traagheid in den han del van de laatste jaren schijnt plaats te maken voor meer opgewektheid. Reeds vele hengstveulens werden vóór en op den fokdag tegen goed loonende prijken van de hand gedaan aan groot-hengstenfokkers. Na een gezellig samenzijn na afloop der keuringen, keerde eenieder dan ook hoogst voldaan huiswaarts. Br, E, K. VENRAY, 10 September 1927. Sluiting Ontvangerskantoor. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat het kantoor van den Gemeente- Ontvanger van Maandag 12 tot en met Maandag 19 September a.s. GESLOTEN Voor het doen van betalingen en het ontvangen van gelden in dringende zaken is gelegenheid ter Secretarie iederen dag van 9—12 uur voormiddag. Venray 8 September 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd O VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN: een rijwielplaatje. In lichtingen bij de Rijkspolitie Kruisstr. GEVONDEN drie paar sokken. In lichtingen Marechaussee. Voor de stoomfiots van Pater Vervoort. Vorig bedrag f 90 N. N. Oirlo f 2.50 Einde van den Zomertyd. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de ge meentebesturen een schrijven gericht, waarin hij de aandacht vestigt op het Kon. besluit van 22 Februari 1927, waarbij is bepaald, dat in 1927 de zomertijd zal eindigen 2 October te uur in den voormiddag. Veel liefhebbers. Naar men aan de L K. mededeelde hebben zich alhier voor de nieuwe school aangeboden 10 personen voor de vacante betrekking van hoofd voor de vacante betrekkingen van onderwijzers moeten ongeveer 200 solicitanten zich hebben aangemeld. De Woensdag alhier gehouden jaarmarkt was drukbezocht. De aanvoer van vee was groot en de handel goed Voor de biggen betaalde men van f 8 tot f 12 per stuk. Ruiterfeesten. Dat de paardensport hier nog steeds hoog in aanzien staat, bleek Zondag wederom bij de Rennen en Hard draverijen. Om 2 uur hield de Ruitersclub »Ons Genoegen" voorafgegaan door de Fan fare van het Patronaat een optocht door het dorp, waarna de verschillende wedstrijden op het Sportterrein een aanvang namen. Een zeer talrijk publiek volgde met spanning de nummers, waarbij het rennen vooral steeds het hoofdnummer uitmaakt. Door de jury werden de prijzen als volgt toegekend: 1. Harddraven Landbouwpaarden voor leden der Verepniging (B. type) le van Dijk, Lull 2e Poels, Oostrum; 3e van Dijk, Heide. 2. Harddraven voor alle rassen voor leden der Vereeniging. le Willems, Weverslo; 2e Poels, Oostrum 3e Janssen, Venray. 3. Dogear- of Tilbury-draven le Geurts, Maashees; 2e Loyen, Blerick 3e Martens, Groeningen. 4 Ringsteken per dogcar (uitat, vjor dames). le en 10e Mej. Camps, Oostrum 2e en 3e Mej v. Enkevort, Sevenum; 4e Mej. Messemaeckers, Venray; 5e Mej Willems, Weverslo; 6e en 7e Mej. Janssen, Venray; 8e Mej. Kusters; 9e Mej. den Broek, Venray; 11e Mej Jas pers, Merselo; 12e en 13e Mej. H. en T. Goumans, Venray; 14e Nelly Poels, Venray: 15e Mej. vd. Munckhof, Venray No 5 Sulky-draven: le Eggen, Hoens broek; 2e Geurts, Maashees. No. 6 Rennen voor alle rassen: le en 2e Ermers, Hülm (D3e Dek kers. Kervendonck (D No. 7 Harddraven voor alle rassen le Eggen, Hoensbroek; 2e Schoofs, Siebengewald; 3e Geurts, Maashees; 4e Mozes, Vierling8beek. No. 8 Rennen met hindernissen le en 2e Ermers, Hülm (D3e Dekkers, Kervendonck (D De wedstrijden, die opgeluisterd wer den door muziek, hadden een flink verloop, zoodat zoowel de Jury en de Ruitersclub als de deelnemers met ge noegen hierop mogen terugzien. Zondag gaf de Fanfare »St. Catharina" een goedgeslaagd Goncert op het Henseniusplein. Door het mooie weer was de belang stelling groot. Hiermede zijn de con certen voor dit jaar op het Hensenius plein afgeloopen. Naar we vernemen zullen op den Jonge Boerendag, Zondag 23 October alhier te houden, als sprekers optreden de Zeereerw. Zeergel. Heer Bemelraans, welke eene inleiding zal houden over: het godsdienstig-sociale vraagstuk; de Weled. Gestr. Heer Dr. Deckers, welke zal behandelen: Ontginning en emigratie; de Weled. Heer Th. Peters, die zal spreken over Afwatering van Noord- Limburg, Verder zal nog spreken de bekende leider der Jonge Boeren, Dr. Droesen Voor he» jaar 19271928 zijn alhier 32 groote jachtakten verleend. Dinsdag heeft het Provinciaal Geschied- en Oudheidkundig Genoot schap in Limburg zijn najaarsexcursie gehouden en een bezoek gebracht aan Horst, het kasteel Geysteren, Ysselsteyn en Venray. Het prachtige weer, de goede organi sa tie en het vele bezienswaardige in Noorden van ons gewest maakten dezen tocht tot een buitengewoon leerrijk genot. -— Maandagmorgen reed de chauf feur v. R. uit Castenray op den Venloschen weg tegen 'n boom. Het bleek dat de as gebroken en een wiel van de auto geheel vernield was. Persoonlijke ongelukken bleven ge lukkig achterwege. Yenray's Mannenkoor te Grave. De aangenaamste herinneringen zijn wakker geschud bij de oudere Grave- naara die Zondagavond ter Sociëteit Tot Nut en Vermaak konden bijwonen de opvoering van Emile Seipgens'operette »Schinderhannes". De directie van ge noemde Sociëteit weet wat haar steeds uitbreidend ledental toekomt. Telken jare als Graafsche kermis staat gevierd te worden verzekert zich dat Societeitsbestuur van uitstekende krachten, om een avond van groot genot te oereiden. Zoo ook Zondagavond toen de Venraysche vrienden ons ont haalden op een laten we dadelijk zeggen uitnemende vertolking der operette, die vele jaren geleden door onze Graafsche dilettanten met zooveel smaak en kunstzin werd vertolkt. De leden van Venray's Mannenkoor hebben eer van hun werk. De hoofd figuren: Schinderhannes, Zwarte Peter de waard, de heks, Belzebub en niet het minst Florenske, zwarte Peters dochter, gaven ons keurig spel te zien. De eivolle zaal was gansch oog en oor voor de kleurrijke vertooning, de heer- ijke uitbeelding, de typische vertolking, wat zeker deels te danken viel aan de uilvoering in 't Limburgscho dialect, waarin het oorspronkelijk werd ge schreven. Als ooit een dankbaar applaus tooneelspelers ten deel viel ter Sociëteit, dan is het dezen avond geweest. De uitingen van gulle hartelijke dankbe tuiging daverden door de ruime zalen en de Venrayers zullen ten zeerste voldaan over die spontane bejegening, met een aangename herinnering aan hun optreden te Grave, huiswaarts zijn gegaan. De drinkwatervoorziening in Noord-Li mburg. In den aanvang van verleden jaar werden door den commissaris der koningin de burgemeesters van Noord- Limburg tot een bespreking bijeenge roepen, ten einde zoo mogelijk te geraken tot het stichten van een groeps waterleiding omvattende zeven en zestig gemeenten. Deze vergadering had plaats op het stadhuis te Venlo en uit de aanwezige burgemeesters werd door de commissie een zoogenaamde kleine commissie samengesteld, die tot taak had een rapport te ontwerpen tot voor lichting der groote commissie. Tot voorzitter werd benoemd de heer Poels, lid van Ged. Staten en tot leden de burgemeesters van Maasbree, Tege- len, Venray en Horst, terwijl als adviseur werd toegevoegd de heer Krull directeur van het Rijksbureau voor watervoorziening in Den Haag en mee in de commissie zitting had de heer Haffmans, lid der Eerste Kamer der Staten Generaal, als vertegenwoordiger van het Limburgsche Groene Kruis. Reeds op de tweede vergadering scheidde de gemeente Venray zich van de groep af, zij durfde het rapport der commissie niet afwachten uit vrees dat de aldaar gevestigde gestichten een eigen waterleiding zouden stichten, indien hiertoe niet onverwijld door de gemeente werd overgegaan. Later bleek echter dat de inwoners weinig of niets voor een waterleiding voelden met het gevolg dat de zaak aldasr op de lange baan werd geschoven en Venray de eerste jaren van een waterleiding ver stoken zal blijven. Uit verscheidene vergaderingen bleek vrij spoedig dat Noord-Limburg voor het zoo grootsch opgestelde plan nog niet rijp was, en ien einde zoo moge- liik nog iets er van te redden, werd de kleine commissie uitgebreid tot acht gemeenten, omvattende Maasbree, Hel den, Kessel, Tegelen, Belfeld, Beesal en Swalmen en Maasniel en werd onder zocht of door deze gezamenlijk wellicht een groepswaterleiding kon worden tot stand gebracht Dinsdag werd door de burgemeesters op een te Venlo gehouden vergadering rapport uitgebracht, hoe hun gemeente raden tegenover het plan stonden en daaruit bleek dat Blerick meer voelde voor een aansluiting bij Venlo Tegelen dan voor een eigen waterlei ding, terwijl de overige gemeenten slechts weinig voor een walerleiding voelden of er zelfs geheel afkeerig van waren Gezien dezen loop van zaken besloot de kleine commissie hare taak als geëindigd te beschouwen en in het door haar aan de groote commissie uit te brengen rapport vast te leggen, dat haar uit hare bevindingen, zeer tot haa leedwezen bleek, dat de bevolking der plattelandsgemeenten van Noord Lim burg nog niet voldoende overtuigd was van de goede hygiënsche voordeelen van goed drinkwater voor mensch en dier en men dus de oplossing dezer voor de volksgezondheid zoo hoogst belangrijke aangelegenheid aan latere tijden moet overlaten. Dinsdag had zich voor de recht bank te Roermond als verdacht van het veroorzaken van dood door schuld te verantwoorder, de amfobusondernemer G H. Kvan hier, wien was ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 22 op 23 Juni j.L, terwijl hij den geheelen nacht niet had geslepen en slaperig was, als bestuurder van een auto had gereden van Venlo naar Venray en ter hoogte van de woning van Cox te Castenray in slaap was gevallen, zoodat zijn auto onbesluurd voortreed, in den greppel terecht kwam en daarna tegen een boom botste, met het gevolg, dat de mede-inzittende coiffeur J. L. Kennis uit Venray, uit den auto tegen den grond werd geslingerd, een schedel fractuur opliep, 9 ribben brak en ern stigo inwendige verbloedingen opliep, tengevolge waarvan Kennis kort daarop overleed. Wegens dood door scbuld luidde de eisch 4 maanden gevangenisstraf. OOSTRUM. Morgen Zondag 11 en Maandag 12 Septbij gelegenheid der kermis zal onze Fanfare »Sub Matris Tutela" een concert met tconeeluit- voering geven in de zaal van den heer M. Janssen. Aangezien er een schitte rend programma vertolkt wordt, mei als hoofdnummer »de groote Onbekende" twijfelen we niet of de bezoekers zullen weer van muziek en iooneelspel kunnen genieten. De opbrengst is ten bate der Maria kapel. Morgen middag om 5 uur zal de Fanfare alhier een muziekuitvoering geven voor het café van den Heer J. van de Voort. MERSELO. Als een loopend vuurtje arbreidde zich hier Dinsdagmiddag het bericht, dat de heer P. Pubben gekozen was tot Wethouder. Alsof geheel het dorp telefonisch aangesloten was, ver- eenigden allen zich in een minimum van tijd in de zaal om daar de heuge lijks gebeurtenis te vieren. Teen de nieuwbenoemde omstreeks 9 uur in de zaal aankwam, brak er een oorver- doovend gejuich en gejubel los en liet de Fanfare haar lustigste tonen hooren. De nieuwe wethouder werd door alle gezelschappen naar verdienste gehul digd. Men kon het opmerken, dal Mer selo er eene eer in stelde voor den derden keer een wethouder te mogen bezitten. Innig aangedaan bedankte Wethouder Pubben allen voor de hulde hem bewezen. Mogen alle wenschen in vervulling gaan, op dezen blijden avond geuit en moge 't het nieuwbenoemd lid van het Dag. bestuur der gemeente gegeven zijn ange jaren de eervolle taak te vervul len, hem op de schouders gelegd, in het belang onzer gemeente, tot eer van Merselo. MERSELO. Door de looneelclub Kunst door Oefening" is besloten om op Zondag 13 en Maandag 14 Novem ber e.k. een groot concert met tooneel- uitvoering te geven, ten bate van de haudboogschutterij »St. Hubertus" en de fanfare »St. Oda". Als hoofdnummer zal worden opge voerd »Zijn Jongen", tooneelspel in drie bedrijven van Jan Grosveld. Daar evenals andere jaren de leiding wederom in handen is van de heer Jaspars, twijfelen wij niet, of wij kunnen wederom op een paar genoeg lijke avonden rekenen. UVEKLULh\. v(H)i' eemgH uagon hier een afdeeling van het WitGele Kruis opgericht. Ruim honderd gezin nen zijn tot deze vereenigingtoeg6treden. Voorloopig werd de contributie per gezin vastgesteld op t 2 60 per jaar. Ongetwijfeld is door deze vereeniging in een lang gevoelde behoefte voorzien. Zich doodgeloopen. De 16 jarige H van Scbin op Geul i werkzaam bij den heer D te Ter- winselen, begaf zich Dinsdagmorgen naar zijn werk. Daar hij vreesde den trein te missen, zette hij het op een loopen, doch zeeg, op het perron ge komen, dood neer, meldt het »L D' Kind overreden. Terwijl Woensdag een zekere M met een kar beladen met turf langs het huis van L. Coppens te Zeilberg reed, kwam op hetzelfde moment een kindje van genoemde C. buitengelooppn, hetwelk ongelukkiger wijze onder M 's kar terecht kwam, zoodat een wiel over het lichaampje van het kindje reed, dat op slag werd gedood. Aanbesteding rioleering. Te Asten werd aanbesteed het maken eener nieuwe rioleering. Er waren 27 Bond van Bijenhouders. Donderdag hield deze vereeniging een ergadering te Leunen. De Voorzitter de heer J Wijnhoven, opent de verga dering mot den Chr. groet, roept alle aanwezigen een hartelijk welkom toe schrijft de minder groote opkomst >e aan het bezoeken dei Landbouw tentoonstelling te St. Anthonis en dergelijke. Nadat de suikerbestelling is afgi werkt, leest de Secretaris de heer J. Reintjes, de notulen voor der vorige vergadering welke onveranderd woeden goedgekeurd en bracht de Secretaris hierna verslag uit over het afgeloopen boekjaar. Uit de memorie van toelich ting bleek dat 1926 een goed honing- jaar was geweest, zoowel quanlitatief als qualilief en alle koopers de honing der vereeniging weer opzochten. De rekening toonde aan dat in het boekjaar 1 Sept '26—1 Sept '27 de ontvangsten bedroegen f 314120, de uitgaven f 3126 06, batig saldo f 24.74, op de balans prijkt de waarde van den inventaris f 490 42 en het kapitaal de: vereeniging met f 234.50, 26 leden heb ben geleverd 348 korven inhoudend: 9046 pond honing, terwijl voor uitbraak uit korf werd betaald f 0,34 p p. Het ledental steeg in dit jaar tot 57. De commissie van comptabiliteit die de boeken en bescheiden van den Secretaris had nagezien, advi-eerde lot goedkeuring der rekening en verant woording en gaf den Secretaris een pluim v©or betoonde accuratesse. De Secretaris verzocht den leden opgave te doen van het aantal korven teneinde een overzicht te hebben over het aanstaande werk. De Voorzitter deelt mede, dat ver schillende fruittelers zich lot hem heb ben gewend teneinde de bijen bij den bloeitijd der boomgaarden in Venray te houden en niet zooals gewoonlijk naar Eist te zenden. Verschillende moeilijkheden worden uit de vergadering opgesomd en wordt bestoten deze kwestie op een gecombi neerde vergadering van den Tuinbouw- bond en Imkersbond te bespreken. De heer de Haen wijst op de enorme hoeveelheid Duitsche bijen in de Peel en verzoekt het Bestuur bij de Gemeente om beschermende maatregelen voor de bijen der bondsleden, nadat het bestuur de hiertoe noodige stappen heeft toege zegd, sluit de Voorzitter deze vergade ring met den Christelijken groet. Expositie van Limburgsche schilders. In de groote zaal van de voormalige Roermondsche Eiermijn wordt 25 Sept. in gebruik genomen voor de tentoon stelling van werk van Limburgsche. schilders, die tot 5 October zal duren. Reeds hebben een 20 tal schilders toe gezegd te zullen inzenden met een totaal van 150 werken, waaronder de heer Jean van Bergen uit Venray. Examen Tuinbouwkunde L.O. Te Wageningen slaagde o.a. voor dit examen A. J. Vissers te Meerlo. HORST. Dinsdag zijn alhier tot Wethouders gekozen de Heeren Drab- bels en Rutten. inschrijvingen. De hoogste was 74750. De laagste f 42070 Lagere Landbouwschool te Deurne. Te Deurne is in tegenwoordigheid van den heer Dr. Ir. J. Deckers de nieuwe lagere landbouwschool deze week officieel geopend. Kar en paard le water. Aan de Maas te Beugen zijn Woens dag kar en paard van v. d. Voordt le water geraakt, waarbij het paard een drachtige slamboeker is verdronken. Voor v. d. V. een strop van minstens 800. Trein ontspoord. Woensdagmiddag derailleerde op de lijn NijmegenVenlo ter hoogte van het station BeugenRijkevoort, bij 't rangeeren een trein, waardoor het ge- heele verkeer ongeveer lwe6 uur gestremd was. Tegen drie uur was de 'ijn weer vrij. De 17de Ned. Jaarbeurs. Dinsdag werd te Utrecht de 17de Ned. Jaarbeurs geopend. Het vaste gebouw is geheel met s'ands van verschillende firma's gevuld, terwijl de tijdelijke paviljoens evenmin onbezet zijn gebleven. Alles wijst er op, dat de Ned. Jaar beurs nu de zwaarste jaren achUr den rug heeft en bezig is, uit te groeien lot een in economisch opzicht door en door gezonde instelling, die zich in de stijgende belangstelling van binnen-en builenlandsche handel en industrie mag verheugen. Over gebrek aan deelneming is trouwens den laalsten tijd geen enkele reden tot klagen Vergeleken met de vorige najaars- beurs heeft het aantal deelnemers zich weer uitgebreid van 781 tot 807. een zak ufereld- reiziger. 0,rer dien op het hoofd eijl mei deuken. Aan ijj een paar nieuwe gei Tijdens de jgerdt Oversteegen aan dee^ te nemen. In het kantooïat, l< Londen, waar h ver koop van een ljerdei drie van hen gé Iemand, die jchtie trok plotseling jchoo twee der aanwe; De derde wil^or ui het venster tejriel b pletter op de Ian d egende verdiep In zijn val s-sonei tegen den grondjnstij gewond in het ljordei opgenomen. De moorden aatond naar de politie, Een lug In verband m in d Deensche pers l »da de electrische in d« het dus in Anjeere zijn, die de veroveren wanneer de elfelaal d, naar »Polbage meldt, de Deensibrki! Barfod, den Amitaai geboden zich j ele< trocuteeren. Barfod stelt deii De electrocutij hebben op dez werkelijk ter doiplee, te geschieden. Amerikaausch t doctoren moetet» iescl >ord zijn eveneens vs vj de pers uit beid Onmiddellijk moeten de do middelen op levensgeesten mogen daarme het overlijden o slaat. De Amerikaafceta; de reis, eventue het vrijwillig Bi ijkt, dat di Het Engelsche Koningspaar naar Nederland. Naar vernomen wordt, hebben koning George van Engeland en koningin Mary het voornemen opgevat om in Februari of Maart 1928 een bezoek te brengen aan hare Majesteit Koningin Wilhelmina. Let op de kinderen. Een dochtertje van L. v. W te Veghei, dat Maandagmiddag op •onbewaakt oogenblik alleen in huis was en daar een flescbje met azijn spiritus v^nd en dit binnen het half uur leeg dronk, is Dinsdagmorgen overleden. Ook de bestuurder overleden. Omtrent het doodelijk motorongeluk le Bergeijk vernemen wij nader, dat Dinsdagavond half zeven ook de be stuurder van het motorrijwiel J. Vogel: in het ziekenhuis le Eindhoven aan de bekomen verwondingen is overleden Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Een voerman overreden en gedood Woensdagmiddag is de 25-jarige arbeider A S, terwijl hij op den Lei muiderdijk te Haarlemmermeer aan hel mestrijden was, door een duizeling bevangen en onder zijn wagen geraakt, De man werd op slag gedood Hij laat een vrouw en een nog jeugdig kind achter. Een liefdesgeschiedenis zonder slot. Men meldt uit Leiden De 18 jarige D J. K. was verliefd op een meisje. Dit wilde zijn liefde niet beantwoorden. Daardoor tot wanhoop gebracht en misschien ook om te trach- ton door een demonstratief optreden het hart van het meisje te winnen sprong hij Dinsdagavond voor de woning en voor de oogen van zijn geliefde aan het Uirechtsch Jaagpad te Leiden ge kleed te water. K. wilde echter heusch niet verdrin ken, want.... hij bleek een uitstekend zwemmèr te zijn. Op zijn rug liggendeL de oogen naar het meisje gericht, die van uit het iaam harer woning deze tragedie gadesloeg, zwom hij naar den walkant, waar hij zich aan een schuit vastklampte en vervolgens door eenige omstanders op het droge werd getrokken Of hij hierdoor de wederliefde van het meisje verworven heeft vermeldt de geschiedenis niet, evenmin of de liefde van K. door het koude bad bekoeld. Met hoogen hoed en op klompen. Voor de anti stemdwangpartij deed u Dinsdag George Oversteegen zijn intrede standpunt uiteei rien talaa oeul jelij! 1 >m ^d. vo .va do ten gevolge hfcht Amerikaansche weduwe van de ja Ijksche som uitista de met de norrnjn overledene Heeft de eled t^gevolgp, da$a executie-middel De Communistisfrkr De Sovjet-gezalrt tot we De verhoudin i Sovjet-Rusli tijd toch al nu nog bijgekoi gezant te Parijson! digheid heeft Ijifes publiceeren, wa roepen worden tot do algemiuth Briand heeft Moskou daarvan is gewïin ie nk aals ek,w 0) >ch diplomaat Rako&c maar den cunraui^eef v Wat in Franlidg heeft. Nu is Rakohet verklaring gek» deelt dat die opw revolutie alleenpot van een evenège Sovjet Unie en|op actuut en concij nog n Het is intussi da massa defiul onderscheid nifeh dergelijke manifoj laten brengen. En wij kuril stellen dat vai handelsvoordeeljss overeenkomst rjve niets voor voelteo houden alleen ten bateSst Propagai Briand heeft Gi verklaard, datng Rakowsky gehe een zaa was; hij was nifO] te dringen, teribr der relaties ü8r rechtsche blade ai gen geen reden Van ver*. Rusland eld. Uil Moskou we Tageblatt" gesefa beraadslagingen grootste wantr(fi) vermoedt, dat lg< ondernemen tei It sovjet propagan< staten zouden ij gemeenschappelV| met Rusland 8 »Prawda" zet ips

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2