Hier zegt men waar. toeschouwer, die staat bij dit meisje dat blind en met bloed overstroomd in de kussens ligt, een geweldigen indruk. Ook haar gehoor is in de extase bijzonder scherp. Toen de »trompelters", d.w.z. de twee Romeinsche posaunen- blazers, die vooraan liepen om den stoet in de drukke, kromme straten ruim baan te maken, erg valsch bliezen greep zij met beide handen naar het hoofd en het »geschepper" (gerammel) op het slechte plaveisel van de twee kruisen, welke de beide moordenaars aan ketenen achter zich aan slepen, vindt zij verschrikkelijk. Haar geheugen is, wat betreft de woorden, die zij hoort, verbazingwek kend. Mijn vriend vertelde mij, dat zij hem eens vroeg, wat toch bij de doornenkroning de spotters den Heiland toeriepen. Mijn vriend kan natuurlijk slechts die Arameesche woorden zeggen, die in het bijbelverhaal voorkomen. Hij geraakte echter in verlegenheid, toen Resl hem vertelde, dat zij toch nog meer gezegd hadden. Toen zij hem dan de door haar gehoorde Arameesche woorden had medegedeeld, herkende hij daarin zeer drastische spotwoorden, waarvan echter de Schrift niets ver haalt. De weergave der Arameesche taal door het meisje is ook in normalen toestand nog zoo nauwkeurig, dat mijn vriend in slaat is het Galileesche dialect van Petrus van de zuivere Judeesche spreekwijze van Kaiphas te onder scheiden. Behalve die van het lijden, heeft Theresia ook nog andere visioenen. x-Ik was zelf er bij tegenwoordig, toen Resl verhaalde van hetgeen zij in den tijd van Pinksterzondag op Pinkster- Maandag had gezien. Als voorbeeld geef ik de schildering van de rede voering welke Petrus voor het Joodsche Synedrium hield, nadat hij den kreupele heeft genezen. Resl verhaaldeEerst heeft Petrus bij het spreken op den genezene naast zich gewezen, dan voer hij met zijn rechterhand door zijn haren en eindelijk heeft hij met zijn rechterhand naar den voor hem zilten- den hoogepriester gewezen. Daarbij zeide hij(hier volgen ongeveer 10 Arameesche woorden) En het slot zijner rede was aldus(weer Arameesche woorden). De woorden, die Petrus sprak, toen hij op den rechter wees, luidden in het Duilsch, zooals mijn vriend later zeide»Im Namen Jesu Christi des Nazareners, den Ihr gekreuzigt habt", terwijl de slotwoorden die waren van den hoeksteen. (Hd. 4:812). Hier had dus Resl de haar onbekende woorden zeer juist gehoord bij die handbeweging, welke door hun inhoud wordt voorge schreven. Petrus en Johannes worden daarop door Kaiphas weggezonden. Tezamen met den genezene verlaten zij den hof. Bij het heengaan is links vóór de Calvarieberg, recht vóór mij de tempel", enz. »Ik zie hoe mijn vriend de schouders ophaalt, totdat uit de verdere beschrij ving van den weg blijkt, dat de beide apostelen, om den hof van Kaiphas te verlaten, een poort gekozen hebben, welke hen tot een kleinen omweg noopt. De voorbeelden, dat de antwoor den niet aan de verwachtingen van mijn vriend beantwoordden, kunnen gemakkelijk met vele andere worden vermeerderd. Van suggestie of gedachte lezen kan hier geen sprake zijn." De schrijver in het »Hbld.", die het bovenstaande citeert, teekent hierbij aan: Voor zoover het mogelijk is uit dit alles conclusies te trekken, staat het vast, dat deze extase kennis mededeelt, welke bij haar draagster nog bij ueni- gen getuige voorhanden is. Het meisje doet zich hier aan ons voor als object van een andere, voor de zintuigen niet vatbare macht. Zeer treffend is het einde van hel lijdensvisioen. Nadat haar moeder hel bloei uit de wonden en oogen voor zichtig heeft weggewasschen, ligt Theresia met sneeuwwit gezicht, nog altijd blind en afgesloten van de wereld, bewegingloos in haar bed. Dan beginnen haar lippen te spreken, een gesprek van medelijden met haren Heiland en dit gesprek gaat over in een lang, innig gebed. Voorzich zelf geen andere wensch dan te mogen sterven al haar bidden is voor anderen. Alles met het kinder lijk refrein »Aber du bist gtscheiler als ich und wirst'sschon recht machen". 1) Dien kwajongen ging Zijn kleoding in 't gehel niets aan 1 2) Dien kwajongen had ik toch zoo graag een muilpser gegeven 1 3) De kerels hebben niet me^r ge dronken men kan hier wel spreken van zuipen Wat elke maand te doen geeft. (Ie helft September) Van half Augustus tot half September oogst men de paarde- en duiveboonen. Dit geschiedt, zoodra de peulen en de toppen der stengels zwart zijn het ge was wordt dan gesneden of gezicht. Met banden van haverslroo worden de garven of schooven gebonden en daarna op hoopen ter droging gezet. Men denke er aan de schoven niet naar binnen te halen aleer ze terdeeg, geheel droog zijn; zijn ze nog ietwat vochtig, dan gaat de boel schimmelen. Men maakt bij het oogsten der boomen ook wel gebruik en met goed resultaat van een zelfbinder, welke veel arbeid bespaart. Ook de tijd lot het oogsten (voor pootgoed) van stamboonen is daarals namelijk de bladeren afvallen en de peulen geel worden. Men trekt de boonen met wortel en al uit en bindt ze in bosjes. Tot verdere droging, om de boonen goed hard en droog te krij gen, legt men ze over gaas of hekwerk; heeft men er veel, dan wordt het gewas rondom een stevigen staak op hoopen gestapeld; de staak dient stevig inden grond te staan. Men noemt deze hoopen »tollen", die rusten op een laag stroo, de peulen naar buiten, sterk afhollend tegen inwateren. De koppen worden met stroo gedekt. Het dorschen kan bij goed weer op het land op een kleed gebeuren of het gebeurt later als ze in de schuur ge borgen zijn. Wie in 't bezit is van ruiters, kan hierop het boonengewas drogen. Aardappelen worden, naar de soort en tijd van rijpheid gerooid tol in October Bij levering aan de aardappelmeel fabrieken moet rekening worden gehouden met de campagne, welke duurt van half September lot Decembermen heeft daarom middelvroege en latere rassen. De winter-eetaardappelen rooit men als het loof dood is, niet eer. Maar dan mag ook niet langer ge wacht, ten eerste, omdat anders het rooien, vooral als er veel onkruid op den akker staat, lastig wordt, en ten tweede, om het onkruid niet de baas te later, worden. Men rooit op verschillende wijzen: met spa of 4 taudige vork, of in de echte aardappelstreken met een rooi- machine groote prijzen zijn sinds jaren uitgeloofd voor een ideaal machine, die alleszins bruikbaar is, de knollen niet enkel bovenbrengt, maar ook ver zamelt in zak of mand. Hoewel vorde ringen zijn gemaakt, is nog geen machine uitgevonden, die geheel aan het doel beantwoordt. Bij het oogsten met de machine kan per dag een hectare worden gerooid, maar daarbij zijn dan ook 2 of 3 paarden noodig, en verscheiden vrouwen of jongens, wel 8, 10 of meer vinden daarbij werk. In den tuin. Zie eens naar de stekjes, welke gij van Pelargoniumzonale en andere planten gestoken hebtze zullen nu wel wortels hebben gemaakt en goed aan dan groei zijn. Zet ze dan in kleine potjes, gevuld met zuivere ver teerde bladaarde. Deze is voldoende, dus zonder mest, om de jonge plantjes gedurende den winter te doen groeien; losjes oppotten, den grond niet stijf aandrukken Ook nu kunt ge nog Zonaler. steken, die dan terstond onder glas komen, of afzonderlijk in een potje; voorts kan men stek nemen van Lobelia, Agratum, Abutelon, Verbena en andere soorten, welke men koud, d.w.z. vorstvrij kan overhouden. Evenwel verdient het den voorkeur te p'aatsen in een bak, waarin ge stookt kan worden, maar weinigen onzer zijn daartoe in de gelegenheid. Om sla z g. koude sla, inden winter vorstvrij te houden, gebruike men den bak, de oude aarde, waaruit net voedsel in den loop van het jaar is verbruikt, verwijdert men en vervangt ze door nieuwe zuivere bladaarde. De gezette plantjes mogen niet gegoten worden. Wie veel kropsla in den winter wil telen, moet niet alles tegelijk planten, doch b.v. 2 of 4 ramen, naar de hoeveel heid, welke men wenscht te beplanten, elke week opnieuw te zaaien om telkens weer jonge plantjes te hebben Voorloopig worden de ramen hoog op lucht gezet en blijven ook 's nachts zoo slaan Om in 't voorjaar bloemkoolplanten te hebben voor bak of kouden grond, zaaie men thans; zie een of meerdere soorten te krijgen, die laag bij den grond blijven, den tuinder noemt ze kortbeen. De zaaitijd is ongeveer 8 September; bij vroeger zaaien ontwikkelen zich soms al vroeg kleine kooltjes, waar men niets aan heeft. De bedoeling is: te zaaien in den vollen grond, niol in den bak, maar wel op een worm plekje Zaai vooral niet te dik, dat geeft tengere, slappe plantjes, terwijl wij stevige gedrongen planten moeten heb ben. Voor de huisvrouw een recept voor Slasaus: wrijf een koudgekookl ei fijn, vermeng het met een rauw ei en twee deciliter (maaljss) melk, verwarm het mengsel tot het dik wordt, maar draag zorg, dat het niol lol kookhitte komt Zoodra het dik is, neemt ge het van het vuur, giet hel over in een kom om het te laten afkoelen. Is de saus koud, dan roert ge er twee eetlepels citroensap door. In deze mayonnaise kunt ge aan tukjes gesneden tomaten doen, fijn gesneden kropsla (of andere sla), warm gekookte aardappslen, in schijfjes ge sneden, een weinig fijngehakte peter selie, een fijngesneden ui, een weinigje Japansche soya goed dooroen gemengd, is dit een heerlijke »Parijsche de N~VTvanJ^^^^)raadindus waler en siaagde er in het 13 jarig J plaatse zoontje op het droge te brengen. Het kindje kon hij evenwel niet meer redden De vlucht om de wereld. Maandagmiddag omstreeks 12 07 uur passeerde boven Roermond een licht gele vliegmachine, die zeer laag vloog. Op de vleugels stond duidelijk te lezen »Pride of Dertroit", zoodat het vliegtuig de machine was, waarmede de Ameri- kaansche vliegers Broek °n Schlee, een vlucht om de wereld maken. De vliegers waren Zondagmorgen na hun vlucht over den oceaan op het vliegveld Croy don nabij Londen geland. Zij waren thans op weg naar Miinchen. Boven hel Roermondsche veld vloog het toestel zóó laag, dat het bijna de daken der huizen raakte. Men dacht, dat het een landingsplaats zocht, maar na enkele malen om de Voiiefkerkge cirkeld te hebben, vertrok het in Ooste lijke richting naar Duitschland. Op een gegeven oogenblik daalde het toestel zóózeer, dat het bijna de telefoonpalen langs de spoorlijn RoermondGladbach raakte. De beide inzittenden waren duidelijk te onderscheiden. Nader wordt gemeld, dat de Ameri- kaansche vliegers Broek en Schlee Maandag om ongeveer 4 uur met de »Pride of Detroit" te Miinchen aange komen zijn. Een noodlottige brand. De vrouw omgekomen. De man als verdacht aangehouden. Dinsdagmorgen ontstond brand in de woning van den coiffeur Mullenbruch in de Sehoenmakersstraat te Roermond. Om half 5 bemerkte een overbuur, de heer Allers, dat er een dichte rook kwam door de raamkieren aan de straatzijde. Vermoedende dal er brand was, maakte hij aanstonds alarm en bood hulp. Toen de buren de woning binnendrongen, bleek dat in een kleine achterkamer, waar coiffeursartikelen en haarwerken bewaard worden, brand ontstaan was en dat hieruit een ver stikkende rook opsteeg, die zich langs de trap naar de bovenvertrekken ver breidde, waar zich de slaapkamers der familie bevinden. Ook op de trap en in de slaapkamers werden sporen van brand ontdekt. Reeds kwam de heer Mullenbruch met een kind op den arm naar beneden In de slaapkamer die geheel met rook gevuld was, vond men mevrouw M die vermoedelijk getracht had, zich te redden, in bewusteloozen toestand ge bogen over het bed liggen. Ze werd bij de familie Knarren, die tegenover woont, binnengedragen, doch overleed nog tijdens de overbren- Sin*' Waarschijnlijk tengevolge van den doorgestanen schrik, was de nog jeug dige vrouw in één nacht vergrijsd. Haar lijk is later perpolilie brancard naar het hospitaal overgebracht. Het kind is ongedeerd gebleven. Door het tijdig ingrijpen is de ma terieels schade niet groot. De kapper Mullenbruch is naar het huis van bewaring overgebracht. Een nader onderzoek heeft uitgemaakt, dat op meerdere plaatsen de gasleiding was doorgesneden en dat gaskranen waren opengezet Bossche iïanzebank. Een uitkcering van 15 pCt. Curatoren in hel faillissement der Credietvereeniging »de Hanzebank" te s Hertogenbosch deelen mee, dat aan crediteuren der curanda nogmaals 15 pCt. zal worden uitbetaald. Na verloop van jaren zal nog «en slotuitkeering van 5 tot 10 pCt. kunnen worden gedaan, waarmede het pleit dan echter zal zijn beslecht. Tevens deelen zij mede, volgens het »D v. N.-B." dal aandeelen Bossche Hanzebank totaal waardeloos zijn en daarop geen uitkeeringen hebben plaats gehad noch plaats zullen hebben. Verdronken. Men schrijft uit Venlo Bij het plukken van bramen met zijn kameraadjes aan de Maas, is Vrijdagmiddag het 10jarig zoontje van Custers HoutBlerick in een der ondergeloopen leemputten der firma Teeuwen gevallen en verdronken Zijn vriendjes konden hem niet redden en namen de vlucht Op hun hulpgeroep naderde de heer G die aan het visschen was en haalde het kind op De levens geesten waren evenwel reeds geweken Ernstig ongeluk by Borgharen. Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur had bij de sluwwerken te Borgharen een ernstig ongeluk plaats. Door tot nu toe onbekende oorzaak sloeg bij het over zetten een met G arbeiders bezette boot om. Van de inzittenden konden zich twee arbeiders al zwemmende redden De vier anderen verdronken Herjjk van Maten en Gewichten, Wij herinneren belanghebbenden, dat vóór 1 October 1927 alle maten en gewichien, op gevaar van straf, moeten voorzien zijn van de letter C Voor degenen, die tot nog toe ver zuimd hebben in de laatste twee jaren te laten herijken, (en op wier malen en gewichten de letter C dus nog niet voorkomt) bestaat daartoe gelegenheid des Dinsdags en des Woensdags van 9 tot 1 uur aan het IJkkantoor te Maastricht, St. Servaesklooster 41 Kind verdronken. Maandagnamiddag raakte een 2i/i jarig kindje van een schipper te BeeK en Donk in het waler Het 13-jarig broertje sprong hel direct na en ge raakte eveneens in levensgevaar. Ter stond begaf zich een draadtrekker van Branden. Roermond geraakte Maandag Te morgen de in kolenhandelaar een perceel van den W. aan den Schuiten- berg geslalionneerde autobus van Maessen uit Echt in brand. De bus verbrandde en ook de bovenverdieping van het perceel brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Moord. Zondagavond om half 12 is op de Schrieversheide te Heerlen een moord gepleegd. Reeds langen tijd bestond oneenigheid tusschen zekeren R., aldaar woonachtig, en de V., wonende te Brunssum. Zondagavond kwam de V met zekeren M. wederom aan de woning van R. Er had een woorden wisseling plaats. Op een gegeven oogen blik weerklonk een revolverschot en zonk R. ineen. Hij werd dood opge nomen de kogel had de hartstreek getroffen. K. de V., mijnwerker, en W. M., metselaar, beiden 28 jaar oud en wonende te Brunssum werden aange houden Uitgemaakt is nog niet wie het schot gelost heeft. R. laat een vrouw met 8 kinderen achter. Verdronken. In den plas van de vroegere bruin koolontginning Herman te Eygelshoven is Zondagmiddag de 18 jarige Duitscher Muller bij het zwemmen verdronken Zijn lijk werd opgehaald. Ongeluk. Mej. J. K uit Helmond, die Zondsg bodevaart naar Kevelaer per gewone autobus wilde meemaken, had het ongeluk aan het overzetveer te Well bij het afspringen van de pont te vallen, zoodat zij haar been brak. Zij werd per auto weer naar Helmond teruggebracht en ter verpleging in het gasthuis opgenomen. Ernstig motorongeval. Maandagavond reed de heer v. d. K uit Helmond met zijn motorrijwiel in snelle vaart door Mierlo Hout toen hij olotseling voor de tram moest uitwijken. Hij reed daarbij een man aan, die tegen den grond werd gesmakt. Deze, een zekere Giebels, die vader was van negen kinderen werd op slag gedood. De motorrijder werd in zeer zorgwek- kenden toestand in het R K. Gasthuis te Helmond opgenomen. Goed afgeloopen. Een Fordauto, komende uit de rich ting Eindhoven en waarin gezeten waren vijf personen uit Eindhoven, heeft Zondag te Mierlo, waarschijnlijk tengevolge van het warmlocpen der achteras, een eigenaardig ongeval ver oorzaakt. De auto moet volgens ooggetuigen heel hard gereden hebben. Honderd meter voor de plek waar het overblijf sel zich bevondt, begon de wagen reeds ernstig te slingeren. Op een gegeven moment vloog het linkerachterwiel geheel uit elkaar, waarna de wagen met de naaf nog een twintigtal meters over den weg schoof, om daarna een buiteling over den kop te maken, waar door hij langs den weg tusschen de boomen door, inde sloot terecht kwam. Het vehikel werd vernield, kwam weer op de wielen terecht, doch stond met den kop juist in de richting vanwaar hij gekomen was. De inzittenden bekwamen geen letsel. Smaad. Elisabeth M. J. te Overloon stond voor de Rechtbank te 's-Bosch terecht wegens smaad. De ondergrond der geschiedenis is gelegen in een langdurige dorpskwestie over een pad langs een akker. De eigenaar heeft het pad voor het publiek afgesloten. De dorpelingen beweren »'t is alle-ze-leven zoo geweest" ergo, t moet zoo blijven. En daarom trokken ze zoj nu en dan met muziek voorop, naar den akker, trekken èn palen èn versperring weg, waarna de bende weer afmarcheert Gevolg van die relletjes is geweest, dal al lal van veroordeelingen zijn gevolg wegens vernieling. De Kantonrechter te Boxmeèr heeft reeds een aantal vonnissen uitgesproken, waarbij de boete beloopt op f 800. Toen weer zoo'n zaak voor het Kan tongerecht te Boxmeer was behandeld geworden had verdachte tot boer Cre- mers gezegd, dat hij een meineed had edaan en ze had die smaadwoorden meermalen herhaald Voor den strafrechter hield Elisabeth maar onvervaard vol, dat »de minse zinne" dal Cremers een meineed had gedaan en dat zij dal had nagezegd. Ten slotte verloor ze in de rechtzaal haar bewustzijn, doch een glaasje water knapte 'r weer op en kon ze nog n's hernalen »ik zin da de minse hel zinne." De eisch luidde f 40 boete. Uitspraak 19 Sept. a s. Een Gl-jarige man te Capelle aan de IJssel vermoord. Zaterdagavond te omstreeks zes uur heeft zich te Capelle a. d. IJssel een afgrijselijk drama afgespeeld. De 61-jarige Gerrit Dekker, aldaar woonachtig in de Nijverheidsstraat 171 die den 18-jarigen Barend Middag reeds jaren kende en den jongen af en toe bij zich thuis ontving, had aan dezen knaap eenig geld geleend. Toen nu Middag op het gemelde uur bij hem op bezoek kwam en Dekker hem om het geld vroeg, heeft de jongen nadat beiden korten tijd getwist moeten hebben, zich zoo kwaad gemaakt, dat hij in de keuken, die tegelijk woon kamer is, den ouden man met beide handen den strot heeft dichtgeknepen totdat hij dood was. Althans dit is op te maken uit de bekentenis van den jongen zelf. Zonder dat iemand iets van het beuren heeft bemerkt, is Middag daarna het huis uitgegaan. Ongeveer te middernacht, toen in het dorp alles rustig was, is hij terugge komen en heeft het lijk het huis uitge sleept, weer zonder dat iemand dit heeft gezien. De rivier stroomt op korten afstand van het huis. De moor denaar heeft het lijk toen in den stroom geworpen en is naar huis ge gaan. Toen men Zondagavond Dekker nog niet had gezien, wekte dat argwaan bij de buurtbewoners. Pas te elf uur 's avonds, dus meer dan 24 uur na het gebeuren, werd aan de politie meegedeeld, dat er iets niet in den haak moest zijn. Onmiddellijk werd hierop een onderzoek ingesteld; len daar door verklaringen van de Middag wel iet» meer van de zaak af kon welen, werd deze Maandagnacht van zijn bed gelicht en gearresteerd. De jongen heeft een volledige bekente nis afgelegd. Motorrijder door den trein gegrepen. Zaterdagmiddag is de 20-jarige motor ijder G. van Uffelen te Barneveld op den onbewaakten overweg te Harselaar, onder genoemde gemeente, door den sneltrein AmersfoortApeldoorn dood gereden. Rijtuig te water. Een 12-jarig meisje verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag ter hoogte van Laag Soeren een dogcart met drie personen in het Apel doornDierensche kanaal gereden, waarbij een 12 jarig meisje verdronk. De carroussel houder Bosveld keerde met zijn dogcart, waarop behalve hij, zijn vrouw en een buurmeisje gezeten waren, van het Koninginnefeest te Laag Soeren in slikdonkeren nacht huiswaarts, meldt de »Crt." Even buiten Laag Soeren constateerden zij verkeerd" gereden te zijn. Op den 8mallen weg die ter plaatse vlak langs het kanaal loopt, wilde men met het karrelje draaien, het paard schrok en liep achteruit hei kanaal in Het echt paar Bosveld wist tijdig van het kar retje te springen, het buurmeisje, dat slapend in den wagen lag, geraakte echter te waler. Alle pogingen om haar op het droge te brengen mislukten. Eerst na een half uur werd haar lijk opgehaaldde vensgeesten waren echter geweken. Familie-drama te Rotterdam. Uii Rotterdam wordt gemeld Zondagavond wilde de 39-jarige C. de Bruin toen hij onder invloed van sterken drank ruzie maken met z'n vrouw. Een zoon en een dochter trok ken partij voor de moeder, waarbij de B. zijn zoon te lijf wilde gaan. De moeder vloog tusschenbeide. De B. heeft zich toen met een broodmes een steek in de linkerborst toegebracht. De man zakte ineen en was bijna onmid dellijk dood. Een dokter verklaarde dat hier twee mogelijkheden ontstonden De man had zichzelf gestoken en was tegelijkertijd door de emotie aan hartverlamming gestorven of de steek wonde had den dood tengevolge gehad dan moest een der familieleden de B. in de borst hebben gestoken. Bij een verhoor bleef de echlgenoote en de beide oudste kinderen pertinent bij de verklaring, dal de vader zichzelf had gestoken. Wyze om een kind slecht groot te brengen. 1 Begin met aan hel kind te geven al wat het vraagt. 2 Spreek in zijne tegenwoordigheid van zijne weergalooze hoedanigheden. 3 Zeg in zijn gezelschap dat het n onmogelijk is het te bestraffen. 4 Weest het niet eens, vader en moeder, in zijne tegenwoordigheid, wat het kind betreft. 5 Laat het gelooven, dat zijn vader slechts een dwingeland is, die niet anders weet dan het te bestraffan, Dat de vader de moeder versma de, terwijl het kind aanwezig is. 7 Ga niet na, wanneer het kind groot geworden is, met welke vrienden het verkeert. 9 Laat het kind zeggen al wat het wil. 10 Win geld voor hel kind, zonder het goede beginselen in te boezemen en geef het geld in de handen. 11 Bestraf het voor een nietige zaak en lach met zijn ondeugden. 12 Indien zijne meesters het in de 6chool willen doen zwichten, treed dan op tegen hen en voor het kind. Het water waarschuwt u. Als gij last hebt van een brandende, smartelijke pijn bij de loozing, of de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, oestaat er geen twijfel of uw nieren zijn verzwakt. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want uw nieren hebben behoefte aan een specifiek niermiddel. Let ook op de hoeveelheid geloosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveelheden loost, als gij te vaak of te weinig aandrang krijgt, wijst dit vrij zeker op nierzwakte. En dat is ernstig genoeger bestaat gevaar voor bloed vergiftiging en de schadelijke gevolgen op iedere zenuw, spier of weefsel van «w lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rugpij*1 Nieren Pillen. Verwaarloozing kan ernstige gevolgen met zich brengen. Foster's Pillen worden in Holland sinds vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resultaten. Men kent geen beter middel tegen nierzwakte, blaas- en urinestoornissen, rugpijn, spit, waterzuchtige zwellingen, rheumatiek en andere gevolgen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed achterblijven. Laat Foster's Rugpij*1 Nieren Pillen u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1,75 per flacon.36 Volgens onze tegenwoordige fantasie- kaarten bestaan er nog maar alleen op deze wereldharte dieven, hartlappen, schatjes, snoezen enz,, omgeven door rozengeur en maneschijn. Een huisje met een kruisje ziet men er nooit op.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6