dachten van Limburg. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. illijk reeds opgemerkt, dat de getee mde vrede veel weg had van een jpleisterd graf en dat deze verzoening m ook wel niet lang zou duren. Het was haast ondenkbaar, dat de )positie, welker leiders Trotski en inowjef zijn, van de haar verleende rijheid om in de partijpers en open- ire bijeenkomsten voor haar inzichten 3 te komen, een zoo gematigd gebruik iu maken, dat de officieele richting i het hoofdbestuur er op den duur anoegen mee zou kunnen nemen, laar dat Trotzki thans reeds openbaar 3or plannen om de Stalinisten een jentje te lichten, zou uitkomen, zal wel iemand hebben verwacht Tot deze iting moet de heetgebakerde oppositie- lider zijn gekomen uit woede over de 1 eigering van het partijbestuur om het 3rlanglijstje van de oppositie, welker ublicatie onder den naam »Onze enschen was toegezegd in de partij- srs af te drukken. De »Prawda" heeft wel een uittreksel van opgenomen, iaar de oppositie beweert dal het een ap aftreksel is en staat op volledige ublicatie. Daarover is de strijd heftiger an ooit ontbrand 6n te Moskou ver acht men, dat hij nu tot het bittere nd zal worden uitgevochten. Voor zoover zulks uit het résumé in 3 »Prawda" valt af te leiden, zijn de énschen van Trotzki es. trouwens ikelijk niet onredelijk. De voornaamste zijn: le dat het uit- stten en ringelooren van communisten iet oppositioneele inzichten zal ophou- an 2e. dat de reeds uit de partij ge- 1 itle communisten weer worden toege- iten 3e. dat de tegen communisten itgevaardigde verbanningsbevelen wor- en herroepen. Misschien is echter de toelichting" an deze punten zoo fel geweest, dat et partijbestuur gemeend heeft ze aan ■I e openbaarheid te moeten onthouden. Van verschillend terrein, e Presidentsverkiezing in Amerika. Gemeld wordt, dat staatssecretaris [oover niet voornemens is uit het abinet te treden om zich voor te ereiden voor een presidentscandidatuur. I [oover weigerde te antwoorden op de raag, of hij een eventueels candidatuur al aanvaarden i> Generaal Dawes, vice-president der "er. Staten, heeft een candidatuur voor e a.s. presidentsverkiezingen geweigerd. Venizelos naar Genève. De Grieksche premier heeft de regee- irigsverklaring van het nieuwe kabinet fgelegd. Naar verluidt zou de Grieksche 3geering voornemens zijü, Venizelos asr a.s. volkenbondsvergadering af ts aardigen. Vaarom geen wereldactie ten gunste van de vervolgden in Mexico? De Mexicaansche arbeidersbeweging eeft een felle actie gevoerd voor Sacco n Vanzetti. Als men zooiets verneemt, vraagt ïen zich toch af, of die arbeiders zich iet op de eerste plaats konden doen elden ten gunste van hun vertrapte atholieke landgenooten, wier priesters eergeschoten worden als ze »op eeterdaad" betrapt worden bij de vol- rekking van het H. Misoffer, aldus De Morgen." Een beschaafde wereldactie ten gunste er Mexicaansche vervolgden moesten e katholieken der geheele wereld ook reien te ontplooien. Het is nauwelijks een kwarteeuw jeleden, dat Limburg doorde Haagsche •egeeringen beschouwd werd als een tanhangsel waarom men zich zoo veinig mogelijk druk had le maken. Het was een stuk land met eenige ïonderdduizenden inwoners, die goed varen om bij hen vooral Hollandsche m liefst Proteslantsche ambtenaren lan postjes te helpen. De Limburgers zelve kwamen daar- /oor zoo weinig mogelijk in aanmer- dng. De Limburgsche boer leefde zijn 'moeielijk bestaan. Als hij zijn aard- appelen voor 15 20 »Grosschen pro Zentner" naar Duitschland in kon kon laden, kon hij al heel blij zijn. Zijn zonen moesten veelal de grenzen over naar de Duitsche steenfabrieken en andere industrieën, waar zij echter niet rijker en niet beter werden. De overige bevolking van ons gewest had het ook al smal I De verstokte noordelijke vrijhande laars drukten hier de industrie dood ,en schrikten het volk op met te schreeuwen van duur brood en dure klompen als de christelijke partijen dorsten t8 reppen van bescherming. De bewering van den jongen dr. Nolens, dat er in Limburg steenkolen te ontginnen zouden zijn, ontlokte de liberale regenten in den Haag slechts een medelijdende glimlach. Wat v0or goeds zou er ook uit dat onbekende en onbeminde Limburg komen Eindelijk vond hij gehoor bij de liberale regeerders. De ontwikkeling van hel Limburg sche intellect werd naarstig onder toe zicht van een voor het overgroot deel liberaal schooltoezicht gezet. Toen de christelijke ministeries kwa men, veranderde er langzaam wat en er veranderde veel, toen in de christe- ,;"ke ministeries Limburgsche minis- s plaats gingen nemen. Maar nu een extra parlementair kabinet nauwelijks eenige jaren aan de regeering is, heeft Limburg weer ernstige klachten over de verwaarloo- zing zijner belangen. De regeering spant den boog gewel dig sterk en schijnt niet veel te geven om de voortdurend groeiende ontevre denheid van de ordelijke en nationaal gezinde bevolking van Limburg. Wij schijnen ons het best te kunnen helpen met zeer duidelijk te spreken. Dat hebben we eenige maanden ge leden gevoeld 1 We hadden toen de kwestie van de herclassificatie, het herplaatsen van de gemeenten in eenige klassen voor de berekening van de salarissen der rijks ambtenaren en beambten. Wat geheel Limburg ambtenaar en niet ambtenaar, toen diep heeft ge griefd, is het feit geweest, dat de regeering het plan aandurfde om tal rijke plaatsen van Limburg, vooral in de mijnstreek gelegen, in klasse te verlagen en aldus duizenden guldens van de besnoeide ambtenaarstracte menten uit Limburg te halen ten voor- deele van noordelijke gemeenten, als die der Waddeneilanden, waar het leven zeker niet duurder is dan hier. Omdat Limburg zich liet hooren en van plan was zijn meening hardop eens duidelijk uiteen te zetten, maakte de regeering aan den vooravond van de Sittardsche meeting haar terug trekkende beweging. Wanneer alleen op dergelijke manier iets te bereiken valt, moet Limburg zich maar opnieuw laten hooren en zullen de tienduizenden kathclieke kiezers van Limburg door hun orga nisatie moeten gaan spreken. Limburg ergert zich aan de houding der regeering tegenover de noodlijden de Maaslrichtsche aardewerkindustrie, tot welker redding na twee ministrieele bezoeken geen hand wordt uitgestoken Zij wordt heengezonden met een brevet van minderwaardigheid, haar opgedrukt door het rapport van een ambtenaar, daLde oude industrie van Maastricht onrecht deed. Voor haar wordt verder geen vinger geroerd, evenmin als voor de Brabant- sche klompenmakers, Zeeuwsche vlas bewerkers en wie nog meer 1 Bij den aanzienlijken achteruitgang van Limburgs inkomsten, bij de zeer aanzienlijke verhooging der provinciale belastingen, gaat de regeering knibbe len aan het mijnrecht voor de provin ciale kas en is zij van plan, slechts voor een veel lager aantal tons kolen uit te betalen, dan werkelijk gedolven wordt. De basis, waarop de regeering inge volge de wegenbelasting door de re geering wordt geregeld, is in 't nadeel van Limburg, dat door zijn bijzonderen vorm en ligging aanspraak mag maken op een betere regeling, maar ook hier aan doovemans deur schijnt te klop pen. Limburg wordt zeer bedreigd in zijn uitvoer van landbouwproducten, een zeer voorname bron van inkomsten voor een groot deel zijner bevolking. Het Duitsche tarief gaat voor den uitvoer noodlottig worden. De regeering staat echter met ledige handen en bezit geen middelen maar erger is, dat zij ook geen mid delen schijnt te willen om de Duit sche regeeiing te nopen, haar houding te wijzigen. Laat Limburg eens spreken over hetgeen het ondervond, wanneer het bij sommige lichamen in het noorden leeningen wilde sluiten. En de Lim burgsche grootindustrie moet groolen- deels gedragen worden door 't vreem de kapitaal, dat den vreemden invloed versterkt. Ons Limburg heeft het heengaan van het christelijk ministerie op economisch gebied wel bitter duur betaald Om misverstand te voorkomen, zij er op gewezen, dat katholieke ministers van onderwijs en oorlog natuurlijk al weinig invloed kunnen hebben op de economische politiek der regeering Laat het gebeurde ons leeren, dat wij vooral op zelfhulp zijn aangewe zen. Katholiek Limburg houde zich daar om nauw aaneengesloten in zijn Ka tholieken Kiezersbond, om te gelegener tijd zijn forsche stem te kunnen laten hooren tegenover een regeering, die blijkbaar de groote mannen van den handel niet aandurft om de industrie te helpen. Intusschen, wachten we de Troon rede van 20 September af, waarin de plannen der regeering ontvouwd zul len wordea voor het aanstaande jaar 1 ROELAND. VENRAY, 27 Augustus 1927. Voor do stoomfiets van Pater Yorvoort. Vorig bedrag N. N. f 55.- f 10.- TOEGELOOPENeen jachthond. Inlichtingen bij de gemeentepolitie GEVONDENeen damesfiets. Inlich* lingen Marechaussee-kazerne. Koningins verjaardag. Op Woensdag 31 Aug. a s. (Koningins verjaardag) zal Venray's Fanfarecorps een concert geven op het Hensenius- plein. Tevens zal aldaar de Turnclub »St. Christoffel" eenige voorstellingen geven. Donderdag 15 September hopen de ZeerEerw. Broeder Hilarianus, Vader-Overste en de Eerw. Broeder Resignatus, kok in 't St. Servatiusge- sticht te Venray den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaren hunne professie ontvingen. Het zal dien dag voor beide sympathieke broeders aan gelukwen- schen etc. niet ontbreken. Alles is in de weer om dien dag voor beide Eerw. broeders te maken tot een onvergete- lijken. De door de Venraysche ruiterclub te houden renwedstrijden enz. zijn vastgesteld op 4 Sept. a.s. Verschillende renners van naam hebben reeds hun medewerking toegezegd Evenals vroeger zal de Ruiterclub zich ook nu zeker weer in een druk bezoek mogen ver heugen. Zie achterstaande advertentie. Men verzoekt ons alsnog te me^' den, dat in Categorie VIII oude drach* tige zeugen, de 3e prijs niet is toege kend aan »Mies" van E. Kallen te Broekhuizenvorst, doch aan »Chette" van L. van Osch te Castenray. De bijna aanhoudende regenbuien der laatste weken komen de land bouwers zeer ongelegen. Nog lang niet alle haver is binnen, terwijl ook voor de mangelwortelen en de aardappelen de overmatige regen schadelijk is. Vooral onder de aardappelen komen veel rotte. Blijkens achterstaande bekend" making bestaat ook het plan te Oirlo de Openbare Lagere School in eene bijzondere school om te zetten. In een café aan den Overloon schen weg werd door den jachtopziener K. uit Overloon een haas en een konijn in beslag genomen, die in gesloten jachttijd vervoerd waren. Geen der aanwezigen wilde zich eigenaar poemen. Door de politie wordt dit onderzocht. Op het Handboogschuttersconcours te Boekei behaalde de Handboogschut terij St. Antonius" den 8en corpsprijs. Dinsdag werden door onze ge meentepolitie wederom een tweetal autobestuurders bekeurd wegens over treding der maximumsnelheid. Ze leeren het nooit 1 Duivensport. Uitslag der Maandag gehouden wed vlucht der Postduiven\ereeniging »De Zwaluw" vanaf Monsignies (België) afstand 211 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le J. Kusters 2e, 6e, 7e, 8e, 11e, 14e, 16e en 23e A. Janssen 3e Fr. Ver meulen 4e W. Manders5e, 9e, 15e en 22e G. van Dijck10e Fr. Verstra len 12e H. Strijbosch 13e J. Boom 17e E. Vermeulen 18e en 19e Piet Kersten; 20e M. Cappel21e W. Thijs- sen. Duiven los 8 uur. Aankomst le duif 10,12.2 uur. Aankomst laatste duif 10,34,48 uur. MAASHEES Aan 't j 1. .op 24 en 25 Aug. te 's-Hage gehouden exameü van de E.V.R.K.V.V. Modevakscholen slaagde onze dorpsgenoole Mej Joh H. Th. Bekkers voor leereres. Hare opleiding heeft zij genoten op de Modevakschool te Maria Heide. MAASHEES Bij de gemeentepolitie alhier werd een gouden ring gedepo neerd, die op de kermis t6 Overloon werd gevonden OVERLOON. Zooals wij berichten is te Overloon een afdeeling opgericht van het Wil-Gele Kruis Wij vernemen dat zich alhier een Zuster ziekenver pleegster zal vestigen die met de ziekenverpleging door het Wit-Gele Kruis heiast wordt. HORST. Wegens het ongunstige weder werd het groote muziekfeest le Terwinseleii j.l. Zondag uitgesteld en werd de Harmonie alhier, welke aan dit feest zou deelnemen, 's morgens tijdig per draadbericht in kennis ge steld. Paardenfokkerij. Begin September zal de Hengsten- associatie Venray, Horst en Sevenum, staande onder presidium van den heer J. Poels te Venray eene premiekeuring houden onder de veulens, geboren in de laatste jaren en afstammende van de drie uitgelezen hengsten der asso ciatie. Dooreen geheel onbevooroordeelde Commissie worden de jonge paarden van het zelfde geboortejaar gegroepeerd en naar gelang van hun aantal, prijzen toegekend aan de beste dieren van ieder geboortejaar. Deze keuring wordt in de weilanden van het voormalig Kasteel te Horst gehouden en is voor paardenfokkers, die dieren hebben af te zetten van niet te overschatten be lang, maar ook voor paardenkoopers en liefhebbers is het een ongezochte gelegenheid om zich met de geavan ceerde paardenfokkerij dezer streek op de hoogte te houden. Schuttersconcours to Siebengewald. De Scherpschuttersvereeniging »Ons Genoegen" organiseert zeer binnenkort een groot internationaal schutters concours. Inbraak te Wellerlooi. Naar wij vernemen heeft de politie de daders van den ten nadeele van Mej. F. K. gepleegden diefstal van gouden sieraden, nog niet te pakken kunnen krijgen. De mogelijkheid is niet uitge sloten dat de daders op Duitschen bodem gezocht moeten worden. VENLO. In de Raadsvergadering van Dinsdag 6 September zal een derde wethouder gekozen worden. VENLO. Het aantal werkloozen op 20 Augustus bedroeg in totaal 50 ge huwden en 6 ongehuwden. Hieronder zijn begrepen 22 losse arbeiders. Sport. Dezer dagen had ten huize van kapelaan Helgers te Venlo, een bespre king plaats, waarbij de bondsvoorzitter en enkele vereenigingsafgevaardigden aanwezig waren. De kring Venlo mag zich, dank zjj den grooten steun van kapelaan Helgers, in een grooten op bloei verheugen en zal vrij spoedig de grootste kring van Limburg worden. Deze week zou er een algemeene ver gadoring plaats hebben, waarop de nieuwe competitie indeeling wordt be sproken. De eerste klasse alleen telt 18jelftallen, als volgt in twee afdeelingen verdeeld. Afdeeling A Baarlo, Kessel, Maasbree Helden 2, Venlo 4, VSC Venlo, Vrien denkring Venlo, BFC Blerick, UVS Blerick. Afdeeling BVelden 2, Wanssum, Grubbenvorst, TOP, Broekhuizenvorst, Sevenum 2, Horst, America, DSO 2 Venray. Dit zijn twee mooie afdeelingen zonder groote reizen. Over de andere afdeelingen wordt nog gesproken op de vergadering, waar dan ook berichten zullen zijn over andere nieuwe vereenigingen. Waarschijnlijk komt er nog een ieugdcompetitie meldt de Kath. Sport- illustratie. We herhalen het nog eens: van Venlo komt de victorie 1 Drinkwatervoorziening in Limburg. Naar de »N. Venl. Ct." verneemt, be staat er kans, dat er zal worden opge richt een N. V, die tot doel heeft, de Noord-Limburgsche gemeenten, gelegen tusschen Roermond en Venlo, van drinkwater te voorzien. Een achttal gemeenten zouden bij het plan betrok ken zijn. Te Holt-Blerick zou een pompstation komen en onder de gemeente Belfeld een watertoren. PANNINGEN. Ten behoeve van de nieuw te stichten kerk te Beringen is de benoodigde grond tegenover de school ie Beringen aangekocht. Eerst daags zal de aanbesteding der bouw werken wel kunnen worden verwacht Overreden en gedood. Te Roermond is Dinsdagmiddag de 28 jarige gehuwde arbeider H. uil Maasniel op de binnenplaats van de meelfabriek der firma Smeets door uit glijden onder een acheruit rijdenden beladen vrachtauto geraakt en gedood LUTTERADE Zekere J. C van Elslo, die op het 2U M. hooge dak van de losvloer stond, viel plotseling achter over, sloeg niet minder dan driemaal rond in zijn val en bleef bewusteloos liggen. Na een half uur kwam hij bij, en bleek geheel ongedeerd, alleen een paaronbeduidende schrammen, ofschoon men minstens had gedacht, dat hij alles zou hebben gebroken. Straatro overs. Dinsdagnacht tusschen 3 en 4 uur is de heer H. uit Spekholzerheide, die per rijwiel uit Heerlen kwam en op weg was naar huis, op den steenweg tusschen Valkenhuijzea en Onder spekholz aangevallen door twee individuen, die achter een boom te voorschijn sprongen. Hoewel H. zich verzette, beroofden de onbekend geble ven personen H., dien zij een flink pak slaag toedienden, van zijn geld en verdwenen daarna met medeneming van zijn rijwiel. Ongeluk te Gulpen. Woensdagmorgen had te Reijmerstok een droevig ongeluk plaats. Terwijl men in de weide appelen aan 't laden was, maakte zich het paard schichtig. Vrouw Honnef, die het paard vastgreep, viel, met het ongelukkige gevolg, dat het rad haar over het hoofd ging, waarvan een spoedige dood hel gevolg was. MAASTRICHT. De Rijkswaterstaat heeft te Maastricht aanbesteedhet walsen van steenslagverharding en het maken van bermverhardingen te be hoeve van verbetering van de Rijks wegen der lsle klasse in Limburg; raming f 60 200 Laagste inschrijfster de firma Jaarsveld te Silvolde voor f 52 789 De Rijkswaterstaat heeft le Maastricht aanbesteed; het leveren van steenbeslag, ten behoeve van de verbetering van de Rijkswegen der le klasse in Limburg (in 2 perceelen): voor het le en 2e perc laagste inschrijver L. van Gent, Nij megen le perceel f 36 599, 2e perc f 31.111 le en 2e perceel in massa laagste inschrijfster HandelsMij, Natuur steen, Rotterdam voor f 68.696. De Rijkswaterstaat heeft te Maastricht aanbesteed het maken van een rijvloer met wederzijdsche rijwielpaden van asphaltbeton op den Rijksweg Maas trichtNijmegen van Maastricht tot Limmel met bijkomende werken; raming f 64 000. Laagste inschrijfster N. V. Wegenbouw te Utrecht voor f 54.870. Ernstige verwonding. Op de kermis te Boxmeer kregen eenige dronken polderjongens, werk zaam aan de Maaskanalisatie te Sam- beek, ruzie met den eigenaar van een mallemolen. Deze sloeg een der jongens met een hamer tegen het hoofd, waar door hij ernstig werd verwond en naar een ziekenhuis moest worden overge bracht. Hoog water. De Maas valt, de Ryn blyft nog wassen. De stand der rivieren wordt reeds zeer gunslig beïnvloed door den *er minderden regenval. Wel zijn de sluis- putten voor de Maasstuwen te Belfeld en Grave ondergeloopen die te Borgharen wist men daarvoor gelukkig nog te behoeden maar, indien er geen nieuwe hevige regenval komt, is het ergste geleden en zullen ook de weilanden, langs de rivieroevers, die hier en daar zijn ondergeloopen, spoedig weer droog komen. De Maas vertoont de grootste ver betering. Maastricht kon vanmorgen 45 c.M. val berichten. Te Venlo en Grave de wSs dei* vorigu UNguii nawerken Daar was de stand Woens dagmorgen reap 46 en 87 c M. hooger dan Dinsdag, doch ook hier zal nu wel spoedig verbetering intreden Op den Rijn is de was ook vrijwel afgeloopen. Keulen seinde tenminste Woensdagmorgen nog slechts een toe name van 3 c.Mzoodat ook hier verbetering komt. Lobith meldde nog 31 c.M. was, terwijl in Nijmegen en Arnhem de peilschaal een resp. 30 en 25 c.M. hoogeren stand aanwees. Pluimgedierte onder de Vleeschkeuringswet Naar het Hbl. verneemt, is binnen kort een algemeene maatregel van be stuur te wachten tot aanvulling van art. 1 sub. 2 der Vleeschkeuringswet 1919, ten einde ook pluimgedierte onder hare bepalingen te doen vallen De eerste Nederlandsche Eiercntentoonstelling. Te Barneveld zal 1, 2 en 3 Novem ber as. een groote pluimveetentoon stelling worden gehouden. Thans heeft het tentoonstellingsbestuur in beginsel besloten, hieraan zoo mogelijk in samenwerking met den Bond van Eierhandelaren »Barneveld en Om streken", ook een eier«ntentoonslelling te verbinden, zooals in Amerika reeds dikwijls heeft plaats gehad. Worden deze plannen verwezenlijkt, waarop alle kans bestaat, dan zal Barneveld zich mogen verheugen in de eerste eierentenloonstelling van Nederland, 't Is de bedoeling de eieren te doen keuren op gewicht, gelijkvormigheid, kleur en verschheid. De staking by de Ovcrysselsche IJzergietery. In verband met da staking aan de Overijsselsche Ijzergieterij te Deventer wordt er bij de fabriek door de stakers gepost, opdat geen onderkruipers den arbeid opvatten. De directie heeft thans voor de posters een tegen werr en wind beveiligend onderkomen laten aanbren gen, waarvan door hen een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Droevig ongeval op een kermis. Op de kermis te Oosterhout heeft een treurig ongeval plaats gehad, dat aan een 16 jarigen jongen het leven kostte. Op de kermis staat een fietsmolen, die met electrisehen stroom wordt gedreven Deze stroom wordt vanwege de gemeentelijke lichtbedrijven door provisoiische draden naar den molen geleid. De 16 jarige G. Engelman wilde op den molen stappen en greep daartoe een ijzeren stang, die de houten stut balken verbindt. Hij bevond zich daarbij met zijn eenen voet op een natten grond en met den anderen op het houten platvorm, dat eveneens van den regen vochtig was. Op tot nu toe on verklaarbare wijze schijnt de siang onder stroom te hebben geslaan. De ongelukkige kreeg den stroom van 220 volt door het lichaam en bleef eenige oogenblikken aan de staaf hangen om daarna op den grond te vallei». Urenlang werd kunstmatige adem haling toegepast en het zuurstofappa raat gebruikt Het heeft echter niet mogen balen. De ongelukkige was bijna geheel blauw en stierf vrij spoedig. Zy wilden een tram zien derailleeren. Men meldt uit Oldenzaal aan de Zw Ct.: De machinist van de tram Denekamp- Oldenzaal, die om 3.15 te Oldenzaal aankomt, merkte bij het viaduct, dat er een dwarsligger op de rails lag. De lijn ligt daar 4 M. boven den beganen grond. De trein werd nog tijdig lot stilstand gebracht Drie jongensnamen achter struiken de vlucht. Ze werden door het treinpersoneel achtervolgd, dat d8 jongens wist te pakken er. in den bagagewagei op te sluiten. Het waren twee jongens van 10 jaar en een van 7 jaar, wonende nabij Oldenzaal. De boefjes werden aan de mareehaussée overgeleverd. Bij het verhoor zeiden zij, dat zij de ontsporing van een tram wilden zien Yechtparty op de kcimis- Op de kermis le Zeelst heeft zekere D. O, messteken toegebracht aan den slager P. v. E Hevig bloedend begaf de aangevallene zich later naar de woning van D, alwaar D hem nog fen bijlslag onder bet oog toebracht D. is gearresteerd. Het slachtoffer is niet levensgevaarlijk gewond. Jeugdige dievegge. Te Nistelrode bij Oss was ingebroken bij de landbouwer v. d. L., bij wien een paar honderd gulden gestolen werd. Bij onderzoek is thans gebleken, dai een meisje, de 16 jarige C. v. S zich daaraan heeft schuldig gemaakt, Zij bewaarde het gestolen geld in een porlefeuille. Door een autobus overreden. Op het kruispunt Slotlaan—Donkere laan, Eerste en Tweede Hooge weg te Zeist, werd Dinsdags vond een wielrijder door een autobus van de B A. B over reden en op slag gedood. In tyds er by Op den tradilioneelen eersten Dins dag in September zal ditmaal de eerste vergadering van den nieuwen gemeen teraad van Doelinchem niet om 2 uur namiddag aanvangen, zoo&ls jaren h^t gebruik was, maar ditmaal om 7 uur 's morgens Vermoedelijk slaat Doe tinchem hiermede een tijdrecord in Nederland op 't stuk van gemeente raadsvergaderingen. De oorzaak van dit opmerkelijk vroe ge aanvangsuur ligt verscholen in de omstandigheid, dat een viertal raads leden anders niet tegenwoordig konden zijn. Kind onder een kar. Op de Groenestraat te Rheden is het "ujung ïpeten onder eenlj ree(? kar geraakt. De over het lichaamtoffer dat zware inwei n be kwam en kort dat GERWEN Bij var een bijna voitooijerpu Sari list ii med bij den 50-jarigen te Gerwen, kwa den put stond, oijrechi waarbij hij op s d. D man is vreeselij minkt en is onkepelaa C. heeft zich n< doo behulp "an an le en bekwam eenijri aa het been. Het o itoffc laat een vroufdere achter. Do Nederlanden Duits De Nederlandsch mlei te Berlijn komt i deelingen. In het officieelejelsb richten", geeft hij alrei sterke protectioni en Duitsche agrarisch Pas werd de lan bouw zwaar gelrojrho ging van het invcp )pel( en varkensvleesch' Maar naar onzsule meedeelt, is men ifcghe bende kringen nog Zoo schrijft delete van de Kartoffelgde I Landw. Zeitung, dgm 1 M. per 100 Kg, pree op aardappelen gade Daarom moeten ddbc wers bewerken, ffen radeelige bepalin litsc Nederlandsch h z spoedig mogelijk vd. Een desxundigjnbü heeft onlangs in g v de landbouwcommquet commissie aanged ogi van het invoerr e v 6 M. op $4 tot e ci current voor on rla zou met dit produ ass zoodat ook 't inop i moeten worden h« De Duitsche i ond seerde melk en irdtd de Nederlandsch vol men doodgedrukt, fte Duitsche cbocoladrdt heel door Holla eno Nederland zou heief 60 M. moeten gali Natuurlijk, hi ilec particuliere belajie spreken. Maar ernstige noode, om te vsrhuits regeering die taal Ook na Genève Slachtoffers Sedert het begii ir. Tirol zes en d on komen bij berglc a slachtoffers van h. Onder hen be ie dertig Duitschers Acht andere vermist. ïcl I n s iel ten ïw lig. Pa af «0 Herschouw dejen Burgemeester Venray brengen tfcel hebbenden, dat a.s. voor zoover nuw worden gevoerd waterlossingen De Breevennen, Brukskensche bee af zijtak en de Bui tember a s. voor z&v< Waterlast de Schi^e losche Beek me trum8che beek en Op de dagen dfoe en de drie daaraa moet aan bet wal bi de geheel vrije af r0 voor zoover te die ai bevelen zullen schouwvoering walerlopsingen voorm. 7 uur en Venray 27 Aug! Burgemeester et b 11 WAARS Herschouw De Burgemeeslf ter kennis van^ aangaat, dat ver a niettegenstaande danig met prikkees dat het onmogelijke lijk te schouwer bij de beek moeluf van een meter wijderd. Indien bij de ei doende ruimie op|oi toezicht hebbend lossing te kunne., prikkeldraadversj u geknipt en verw| Venray, 25 Aug De Burj»n (Dl Einde vacant» Vem Burgemeester e ter kennis van de school begintro de tweede op Ms« i De school begir tweede klasse, din leerlingen en zij ®f de tweede klasse ii September a.s. Venray 17 Au, Burgemeester en 0.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2