Stukloopen f In korte woorden. Waarop fokvereenigingen nog meer dienen te letten. Gregoriusdag te Wanssum. Gemengde Berichten. Memofcl dagen later had hij vijf proeessen kant en klaar, ieder op een afzonderlijk blad uit een cahier. Het eerste was tegen Jasper Uilen broek.... omdat hij het vee voederde met brandende pijpen en sigaren. Nummer tweede WelEd Heer Driesse wegens loopen over verboden terrein, daar hij in den pas liep en bloemen afplukte. Willem Zoerings meester schoen maker had nog na 't sluitingsuur bij Sieme gezongen: »van Limburg mijn Vaderland", welk lied hij ook nog valsch zong en de voerman Nol Benders werd verbaliseerd omdat hij een hond liet losloopen, die niet mocht losloopen en daarenboven geen muil korf droeg, zoodat hij zeer gevaarlijk was. Dan volgde de aanklacht tegen den boer Kleikamp. WelEdele, gestrenge Heer, Geef ik met den verschuldigden eer bied te kennen, alsdat Kornelis Klei kamp beleedigende uitdrukkingen ge bruikt heeft tegen mij Johannes Enker- pot, wat natuurlijk niet erg was, daar het niet waar was, wat hij zei. Maar dat hij die zelfde uitdrukkingen als gemeene schooier en baltersaf ook gebezigd heeft tegen den heer burge meester, wat veel erger is. Hetwelk doende, onderdanigs!, Johannes Enkerpot, Veldwachter. geweten te aanhooren. Maar als een ander handelt als gij, dan noemt gij hem laf Ik ben geen kind meer Welnu, toon u dan een man Ik wil eerst alles zelf leeren ken nen.... En hebt gij dan ook al vergif ingenomen, om te zien of het u schaadt? Ik wil vrij zijn En daarom maakt gij u slaaf van uw laagste driften Ik kan mijn driften niet beheerschen. Zonder Gods hulp kunt gij 't niet maar waarom dan die hulp niet ingeroepen Of hebt gij zelf al niet genoeg onder vonden, dat de zonde droefheid baart en walging? By Spont en Spel zijnWRIGLEY's P.K.-Kauwbon- bons de aange naamste versna pering. Bij voetbal en tennis, op fiets- en wandel tochten, bij motorsport en athletiek, zullen zij U heerlijk verfrisschen en elk gevoel van ver moeidheid verdrijven. P.K.-Kauwbonbons stalen de zenuwen, stil len den dorst, houden den mond gezond en bevorderen de spijs vertering. HH-J2 Eenige cijfers om na te denken. Door gemengde huwelijken verloor de Kerk in Duitschland in het jaar 1924 een aantal zielen, dat gelijk staal met de grootte eener flinke stad. Oordeel zelf 1 In dat jaar zijn gesloten - 48150 gemengde huwelijken. Hiervan had-j den dispensatie gekregen slechts 18.129 paren. De overigen sloten een ongeldig huwelijk en leefden dus in een zon dige verhouding. Gevolg: het verlies van 40021. Uit gemengde huwelijken werden geboren 68727 kinderen. Van dezen werden in de Katholieke Kerk ge doopt33581. Gevolg: het verlies van 35146. Die twee bij eikaar geven een verlies van 65167 zielen, een getal derhalve, waarmee men een groote stad zou kunnen bevolken. En dat in één jaar Ik kan niet zuiver leven. Omdat gij ook niet wiltwant willen is kunnen, ook in deze moei lijke zaak. het is onmogelijk zuiver te blijven in de wereld. Ja, als men onvoorzichtig ge noeg is en alle gevaren inloopt: anders niet. Ik moet toch het leven kennen. En daarom loopt gij den dood tegemoet en versjachert uw ziel en uw lijf voor wat zondig genot Men is maar ééns jong. En moet jong zien te blijven, door zich zuiver te bewaren. Ik zie daar geen kwaad in. Omdat gij te laf zijt, om uw voorschijn halen en hem met geweld naar den vader brengen. Hij sloeg met handen en voelen en verweerde zich uit al zijn macht, sidderend voor de komende straf. Toen hij eindelijk voor Favre stond en deze hem zonder een woord te spreken met ijzeren vuist vasthield kromde hij zich heen en weer om zich los le wringen. Met de eene vrije hand doorzocht Favre zijn verscheurde broek: een touw, knikkers, een korst brood, een mes, het geheele arsenaal van een straatjongen kwam te voorschijn - ten laatste rolde een vijf frankensluk op den grond! Frangine zag het en begreep dadelijk de geheele toedracht der zaak, zonder zich daarover in het minst te ver wonderen de slechte boom droeg slechte vruchten 1 Zij schrok evenwel terug voor de komende scène, en door lafhartige angst gedreven, deed zij een schrede naar d6 deur, als wilde zij ontvluchten Favre zag het niet, in zijn blinde drift had hij haar zonder meer laten gaan Doch eensklaps kwam er iets ge heimzinnigs over haar, zij kon zich niet verklaren wat hel wezen kon, doch het verlamde haar vrijen wil, alsof deze een hoogeren onderdanig was Zij keek naar haar mandeze bemerkte niets van den inwendigen strijd, dien zij streed. Het was haar, alsüf haar voeten aan den grond waren vastge schroefd en hel angstig gegil der kin deren en het wilde gehuil van den geslagen jongen gingen haar door merg en been Als verlamd zag zij, hoe Favre met verwrongen gelaatstrekken werd gewerkt en geen enkele zanger boven andere wou uitblinken maar allen gezamenlijk een mooi rustig geheel leverden. De beoordeelingen van elk koor afzonderlijk zal aan hei betreffende koor schriftelijk worden medegedeeld, waarover zich echter niemand ongerust behoeft le mak#n, wijl dit meestal zullen betreffen de uitspraken, rusten en dergelijke technische gedeelten. Heeren organisten zullen zich vooral toeleggen op zacht en vloeiend spel zonder strijkerig le worden. Gaan de koren op den ingeslagen weg voort, dan kan Spreker de Z. Z. E. E. Heeren Pastoors slechts felicitee ren met hun mooi zangerskoor en hoopt hij nog vaak getuige te zijn van den vooruitgang op muzikaal gebied van de huid en voeten, Doorzitten bij Wielrijden, Schrijnen en Smet ten der Huid verzacht en geneest men met Doos 30,60 Tube 80 ct Maandag 15 Augustus j 1 bad in de Parochiekerk van den H Michael te Wanssum den Gregoriusdag plaats, waaraan deelnamen de koren van Swolgen, Horst, Venray, Meerlo, Seve- num, Oirlo, Castsnray, America, Leunen, Oostrum en Wanssum. De WelEerw. Heer Kessels, Voorzit ter van den korenbond in het Dekenaat Horst, riep alle aanwezigen een harte lijk welkom toe en wees op de groote beteekenis van den Gregoriaanschen zang, den officieele zang onzer H. Kerk Wel is waar, is deze zang in den loop der tijden wat in onbruik geraakt, maar meer en meer keert men terug tot den zang, die met de liturgie zoo'n schoon geheel vormt bij onze H. Diensten. Opmerkelijk noemt spreker het ver schijnsel, dal de laatste 20 jaar zoovele intellectueelen zich tot de H. Kerk be keerden, terwijl zooveel arbeiders af dwalen, welk verschijnsel een zijner oorzaken vindt, dat eerstgenoemden onder den indruk gekomen van den Gregoriaanschen zang, zich verder op de kennis der katholieke leer toeleg den, terwijl laatstgenoemden, de Gre goriaanschen muziek van jongsaf gewoon, deze zonder er acht op te aan voorbijgaan. De laak, de schoone laak voor de zangkoren is, ons volk weer de schoon heid van den zang te doen proeven, de harten omhoog le heffen tot God, de geloovigen aan te sporen aan de hand der vertaling van bet gezongene een steeds diepere en rijpere kennis omtrent God en godsdienst bij te bren gen. Nadat voornoemde koren hunne liederen gezongen hadden, deed de jury bij monde van Dr. Caecilianus Huygen O.F.M., de mededeeling, dat hij over bet gehoorde zeer tevreden was, wijl met het beschikbare stemmateriaal zoo waanzinnige woede op Jean Jacqu als op een aambeeld, zijn gebalde vuisten deed neerkomen. Hij sloeg rechts en links en overlaadde hem met scheld en smaadwoorden, waarlusschen de gruwelijkste vloeken weerklonken Schelm.... spitsboef.... galgenaas... ik zal je dien lust tot stelen wel ver drijven. Ik vermoord je.... vlegel 1 De arme jongen kromp ineen bij eiken slag. Als een wild, gewond diei stiet hij onmenachelijke geluiden uil. Met eene sprong stond de moeder er bij, het was haar niet meer moge lijk geweest langer toe te zien, de ban was gebroken. Houd op, gij zult hem doodslaan schreeuwde zij en trachtte den jongen aan zijn handen te onttrekken. Was dal dezelfde "rouw, die enkele dagen geleden haar zuigeling wilde opofferen, en als schild tegen het moordend wapen aanwendde Haar rechtvaardigheidsgevoel ont waakte, opgezweept door den aanblik van dezen man, die het voor zichzelf zoo nauw niet nam en het kwaad door zijn kinderen bedreven; op bar- baarsche wijze strafte. Hij liet het kind los en stiet hem van zich met zulk een kracht, dat de ongelukkige met zijn hoofd op een spitsen, vooruitstekenden kant van den haard terechtkwam... waar hij bewus teloos neerviel. Beul 1 Onmensch 1 Je hebt hem gedood 1 Waart gij steeds een voorbeeld voor uw kinderen En ik? Van wien zouden ze dus de deugd geleerd hebben En gij doodt uw kind om een paar ellendige franken, die hij wellicht, gedreven Bij gelegenheid van de Gulperjsche tentoonstelling is er nog eens op ge wezen, dat nog meer dan thans aan melkcmtrole dient gedaan te worden Tegenwoordig kan dat iedere fokker best doen. Slamboekkosten, controle- kosten enz zijn geheel betaald door het eerste 't beste stierkalf, dat geboren wordt uit stamboekouders en waarvan de moeder aan bepaalde eischen van opbrengst voldoet. Omdat, ik wees er nog onlangs op, men zeker is, dat zulk een stierkalf Ja'er dienst kan doen met andere woorden nooit afge keurd kan worden. Natuurlijk doet men om dit bijkom slig voordeel aliéén niet aan melk- controle, stamboekhouding enz. Deze bieden veel meer en veel grootere voordeelen. Daarvan moesten zoo zoet jesaan alle Limburgsche fokkers over tuigd worden. Om die overtuiging nog bij te bren gen bij hen, die ze nog niet bezitten, hield ik over het nut en de werking der fokvereenigingen op de veeteelt dagen dit jaar een lezing en gaf een werkje uit over dat onderwerp. Het zou zoo goed zijn, dat in iedere fokvereeniging een 10 a 25 van deze boekjes onder de leden werden, geplaatst Ze kosten toch ook maar f0,50 per exemplaar. Te dien einde hebben we een exemplaar indertijd aan alle secre tarissen der fokvereenigingen gestuurd. Met het gevolg, dat ook meerdere fok vereenigingen een partijtje onder haar leden hebben geplaatst. Die dat nog niet deden, raad ik aan zulks te doen. Want bet is zoo goed, dat alle leden volkomen inzien (dus niei enkel maar zuo'n beetje) de groote voordeelen van een goed werkende fokvereeniging. Van een goed werkende, zeg ik, dus moeten zij ook geheel op de hoogte zijn van wat onder goed werkende moet worden verstaan. En dat beide leert mijn boekje over: »Fok- en Controle vereönigin- gen". Daar ik over dit onderwerp toch aan het schrijven ben, wil ik er op wijzen dat de in den laatsten tijd weer eenige fokvereenigingen hebben gecontroleerd en dat we tot ons genoegen constateer den, dat zij over het algemeen zeer goed werken. Maar van die kleine foutjes komen nog hier en daar voor en die moeten er ook uit. Zoo wordt nog vaak verzuimd aan den controleur op te geven, als een dier geslacht, gestorven of verkocht is Een pientere controleur merkt zulks meestal wel, maar daarop moet het niet aankomen. Opgave is absoluut neodig, omdat anders een dier in de boeken blijft, dat allang weg is. Het geen stoornis in de administratie geven kan. Gelukkig verplichten de meeste fok vereenigingen den leden om aan den geleider of aan de geleidster van koe of vaars een bonnetje mee te geven met den naam van den eigenaar en naam en nummer van de koe. Dat is een prachtig ding en dit voorkomt heel wat vergissingen. Maar nu moest tevens de stierhouder verplicht worden om niet te helpen, als men het bonnetje vergeten hsd. De boete is dan even tjes naar huis gaan halen. Werkt prachtig! Een volgende keer vergeet men het bonnetje niet meer Op de derde plaats wil ik er nog eens op wijzen, dat alle kalveren bij de geboorte moeten worden aangegeven, ook al worden ze niet aangehouden voor den fok; zelfs al worden ze nuch ter geslacht Vooreerst is dat noodig voor een behoorlijk opmalfen van de melklijst der moeder. Dan voor volledig heid van de administratie (denk aan het eigenlijke fokregisler der koeien enz.) Er zijn dan ook fokvereenigingen, die op het niet aangegeven f 5 boete hebben gesteld. Andere doen hef een voudiger, door den controleur direct f 0 5ü te laten innen als hij op een boerderij komt, waar een kalf is ge boren, waarvan de geboorte niet is aangegeven en hij (de controleur) dus aangifte moet deen. Het spreekt vanzelf, dat zuo'n kalf niet meer erkend wordt, maar ik bedoel hier de geboorteaan gifte van kalveren, die men toch niet aanhoudt, zooals ik zei. Als deze aan gifte nog eenige bijzonderheden bevatte, vooral opgaf de reden, waarom men het kalf niet aanhoudt, dan zou dat op den duur van zeer groote waarde worden, daar deze mededeelingen veel leeren zouden omtrent vererving enz. Loo ziet men, dat hier en daar nog foutjes uit te roeien zijn Da Limburgsche fokvereenigingen hebben een zeer goeden naam. Maar haar besturen moeien ijverig blijvpn n het nog voortdurend verbeteren En ook in het voortdurend nieuwe leden werven. Aan beide werkzaamheden kunnen ook gewone leden flink mee werken. Daarom zag ik juist zoo graag dat ook vele gewone leden zich goed op de hoogte stellen van voordeelen werking Roermond JAQO TIMMERMANS, Rijksveeteeltconsulent door den honger, van den eenen of anderen rijken mijnheer wegkaapte. Is dat redelijk? Neen, dat is niet mooi dat is onrechtvaardig 1 Schamen moet ge u 1 Een steunend gerochel werd hoor baar. Zij boog 2ich voorover lot de levenlooze massa, die kermend op den grond lag en zij trachtte deze zacht op te heffen. Toen yij evenwel het naar den grond gekeerde gelaat zag, ontsnapte haar kreet van afschuw; in het door de gruwzame vuistslagen gezwollen gi zichtje gaapte een open wonde en het bloed gutste er uit; hel eene oog van den armen joggen was door den val uit het hoofd weggeslagen.... Het hart der moeder kromp van smart ineen, voor het eerst voelde zij zich één met haar kind, als ware zij getroffen in haar eigen vleesch. Zij hield den man het kind voor de oogen, opdat hij zijn misdaad kon be oordeelen en wilde hem een vloed van biltere verwijten naar het hoofd slin geren. Doch haar woordenvloed ver stomde op de lippen, toen zij het van smart verwrongen gelaat van haar man betrachtte. Zij voelde, dat alle verwijten hier niets waren, jegenover de verpletteren de beschuldiging van den halfblinden jongen, dien zij hem voorhield. Dat was raak geweest 1 Zijn toorn was vervlogen. Neen dat wilds ik niet dat niet stamelde hij en als om zich te verontschuldigen, voegde hij er aan toe 't Heeft mij ook zoo overvallen. Toen ik in den timmer winkel bezig was, kwam Jean Jacques Het mond- en klauwzeer. Gedurende de week van 31 Juli tot 7 Augustus kwamen in Nederland geen gevallen van mond-en klauwzeer voor Verdronken. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is, naar »het Volk" meldt, de 20 jarige T. T. wonende te Amsterdam, die nabij de Zuidpier te IJmuidsn was gaan zwemmen, door den vloedstroom mee getrokken en verdronken. Overreden. Zondagavond werd M. G. te Zundert, aldaar door de tram overreden. Het lichaam van den ongelukkige 1 deerlijk verminkt. Doodelyke val. Te Wessinghuizen (gemeente Onst- wedde) is Maandag de echlgenoote var. den landbouwer J. Wilzing bij het plukken van morellen van een ladder gevallen. De ongelukkige brak den nek en was terstond dood. Smokkelarij. In den nacht van Zaterdag hebben de kommiezen te Bourtange wederom een aantal varkens uit Duitschland gesmokkeld, in beslag genomen. De smokkelaars wisten met hun voertuig te ontkomen. Hevige stormen en regens. Hevige stormen hebben in den nacht van Zondag op Maandag gewoed en blever. Maandag boven vele gedeelten van Engeland aanhouden. Zware regen: zijn geregistreerd, zoo te Barrow, waar Lehrer en klaagde mijn kind aan terwijl alle kameraden het hoorde Men hoonde mij en woedend ben ik toen naar huis geloopen om den deug niet dat stelen af te leeren.'t Is een verwenschta geschiedenis 1 Hij dacht, dat zijn vrouw hem n toornig zou aanklagen, doch deze week geworden in haar nieuwen zorgenden moederplicht, zat met den jongen op haar schoot en trachtte hem te kal meeron. Haar oogen stonden vol tranen. Mijn arme Jean er blijft ons niets anders over dan den dokter te halen. De warme toon zijner vrouw, die hij zoo lang niet meer gehoord had, ontroerde hem. Om mij voor het gerecht te brengen, sprak hij halfluid en wendde zich naar de deur. Waarom? Wie zou je aanklagen? Wel de dokter zal hem naar het gasthuis laten vervoeren, dan zal het onderzocht worden en ze zullen mij halen, om mij achter achter slot en grendel te brengen Hij ging weg. Nauwelijks was hij weg, of Fran cine vergat zijn ruwheid voor het berouw dat hij toonde. Nu was hij weer de Jean van vroeger geweest ach, hoe gelukkig waren zij toen en nu Zij schommelde den armen knaap op haar knieën, in droef gepeins ver zonken. Dokter Meunier en Lazare Saville traden binnen. Zij brachten balsem en vrede op het zolderkamertje. Hunne nabijheid werkte als dauw op de ziel van Francine. van Bu hoie Gasf Ben vaTCat^^Hnct^B^ïpgêïèèlïèncP TéUèffei Er is veel schade aan huizen loege- zou doen.' bracht en de tram- en omnibusdiensten Volgens] ondervonden vertraging prijzen In het Edendal in Cumberland wer- niveau, den de beide spoorlijnen tusscben oorlog. Cariense en Appeley tengevolge van een aardverschuiving geblokkeerd, zoodat de hoofdlijn naar Schotland omgelegd moest worden. Ook de Zuidkust is door zwaren storm en golfslag geteisterd. Toenemende gcboorteverniindering in Engeland. Het geboortenaantal neemt in Enge land snel af. Het laagste cijfer sinds de invoering van den burgelijken stand, met uitzondering van net laatste jaar van den oorlog, werd in 1926 ge egistreerd. Uit de statistieken, welke thans gepubliceerd zijn, blijkt, dat bet ge boortecijfer gedaald is en dat hel 't laagste cijfer is van al de voornaamste landen van Europa, behalve Zweden. Het geboortecijfer was 17 8p?rl000, tegenover 17 7 in 1918 welk laatste cijfer als buitengewoon laag werd beschouwd. Gezien de voortdurende geboorten- fname in de eerste helft van 1927, is het waarschijnlijk, dat het geboorte cijfer voor 1927 nog lager zal zijn dan dat van 1918. Noodweer in Oppcr-Silezie. Een Wolffbericht uit Gleiwitz meldt dat het district Gleiwitz opnieuw door zware onweders geteisterd is. Vijf schu ren en een boerderij werden door den orkaan verwoest, terwijl verscheidene woningen door den bliksem getroffen en afgebrand zijn. Een berucht misdadiger gevat. De Parijsche politie heeft verleden week het beruchte Iialiaanse'ne bende- hoofd Polastri, na een hardnekkigen tegenstand, gevangen genomen. De gearresteerde stond ongeveer driejaren geleden aan het hoofd van een bende van 'n dertig misdadigers, die herhaal delijk het land in opschudding hebben gebracht door hun geweldige inbraken en diefstallen. Polastri, wien het later gelukte over de Italiaansche grens te vluchten, heeft 'n Italië zijn bedrijf voortgezet. In den loop van twee jaar heeft hij er boven dien acht menschen vermoord. Eenigen tijd geleden werd een lid van de bende op een buffer van een trein ontdekt. Hij pleegde op het oogen- blik van zijn arrestatie zelfmoord Men vond op den doode papieren ten name van Polastri, zoodat de politie geloofde van den misdadiger bevrijd te zijn De diefstallen statistiek bewees ech Ier spoedig, dat de inbreker-expert nog leefde Thans is echter, zooals gezegd aan zijn luguber bedrijf een einde gekomen. De margarine-oorlog geëindigd, Een van de correspondenten van he' «Handelsblad" bericht Naar wij vernemen zal de reeds eenige maanden voortdurende marga rine-oorlog lusschen de beide groote concerns eindigen. Van Maandag af zullen hoogere prijzen gelden Naar aanleiding van bovenstaand bericht heeft het blad zich tot d6 directie van Van den Berg's Fabrieken gewend, die mededeelde, dat zij met ingang van heden den prijs der goed koope margarine soorten verhoogd heeft tot een peil, dat meer in overeenstem ming is met den kostprijs, al blijft de prijs voorloopig nog aan den lagen kant. Naar bekend is heeft er den laatslen tijd een hevige concurrentiestrijd ge woed lusschen Jurgens en Van den Bergh, waarbij goedkoope margarine soorten ver beneden kostprijs werd aangeboden. Wij hebben daarom de Directie gevraagd of zij in overleg met Jurgens tot prijsverhooging is overge gaan. Zij wenschle daarop geen recht streeksch antwoord te geven, omdat zij zich niet wilde uitlaten over aange legenheden van Jurgens. Wel deelde z'.j ons mede, dat zij d« prijzen niet zou hebben verhoogd, als zij geen nskt De dokter wiesch de wonde uit, ver klaaide hei oog voor verloren en sprak ervan, den jongen naar eene oogenkliniek te laten vervoeren Later kon hij dan wel thuis verpleegd wor den, zij wilde hem wel verzorgen Francine, wanneer de dokte wilde zeggen, wat zij te doen Ja, zei de maar had iiij wikkelde het kleine, van di slagen en stompen gezwollen lichaam in verkoelende omslagen en legde een verband om de oogen. Zij vroegen waar Favre was. Hij is weggegaan om zich bij de politie aan te geven Hij heeft gelijk, meende Meunier want 't is een schande een kind zoo te mishandelen, arme stakkerd. Zoo kan het niet langer blijven, of de kin deren moeten in een gesticht worden ondergebracht. Francine werd rood, zij schaamde zich en stotterde iets van «beter worden" Toen de dokter wegwas, keek Fran cine toevallig naar de klok. Het uur, dat zij voor hare vlucht had vastge steld, was lang voorbij en zij had er niet meer aan gedacht, terwijl zij bij hel kind waakte en de omslagen vernieuwde. Haar vluchlplannen waren nu ver van haar verwijderd en het kwam haar schier onbegrijpelijk voor, dat zij eenige uren tevoren nog zoo vast daa toe besloten was. Zij zat nu daar en naast haar stond blootshoofd een man, Saville, die zoo geheel anders was dan alle andere Als gev< aats ge|( van het def verre op gewezen, gedaald, voorzien ejg Raad der^i ook gasvei de gelegen aan te slu konden w&j, verkoop-M en le slerlfl; zich hierb Over de bedroeg M3, over 4-0000 M3, 99000 M3 Over de bedroeg h over het 2( over het M3. In van het ei Voor le meer be voor een uit kleine Het gemidi tene is in zoover is zelfs het li Door de afgifte wc meer op ha nomisch rente en af gelijk, wor sterkere af of de f8bri of 100000 moeten de: aantal M3 de kostprij redig bedr Burgeme daarom nai het mogel deze op te voere Als vanzi eerste plaa verlaging <j huidige tg 11 cent vot verwarminj van het ve de grootvf handhaving een geraa 127000 M3 gasverbruil komen van ruim 1 Om zond de gasprij minstens hoogd wo de praktijk niet worden verdere d: gevolg zou Verdere over de ge dende tari< dat zou h nog niet verlaging 1 bruikers r overigen d gasverbrui Op de tv een progr tarief, Dez« voor, dat 1 is tot meei bij stijging gasprijs - mannen, v had. Hij sprs dingen. H met die bijna had zich om i meren. Zij luisii eigenlijk g het klonk Zij wist nooit and hooren spr Saville schouder van den sl Zij wist zij, zonde Zijn wil 0] Het wa Mennier b Goed( zij hem vr Toen h den blos en het d oogen, wé nerd aan het arme, zichtje van hij de han dacht hij vingertjes saam versl

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6