in Fietstochten PUROL &mm Feest !l 3uitenlandsch Overzicht Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. iviifi'Kiuenniieii De Tentoonstelling te Venray. mmxjKS D! Bïï&smuszi] in deka|L heeft del* J. V. A. M. Gouman8, z.b., Stations reg 1 van Hannut G. H. Gooren, dienstknecht, Bosch luizen C 53 van Maashees H G. Peeters, z.b., Overloonscheweg 4a van Aarle Rixtel G. Driessen, verpleger, Stationsweg 4 van Bergen (L F. H. Bekkers, bakker, Hensenius traat 2 van Guijk Ch. P. A. v. d. Hart, bedrijfsleider igarenfabriek, Siationsweg 21 van laarlem J. H. Lenssen, dienstbode, Hensenius- traat 16 van Maashees. VERTROKKEN G. E. van Gervt>n, dienstbode, naar 3oxmeer, Op 't Zand M. Th. H. Wenlholt wed. Poels, z.b. jaar Dordtrecht, Voorstraat 336 A. Th. H. Poels, idem, naar idem C. Meessen, dienstbode, naar Duisburg G. H. Hesen, verpleger naar Haps. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met )oos 30, 60 Tube 80 ct Besprekingen tussclicn Frankrijk en Duitschland. In volkenbondskringen wordt ver- Haard, dat begin September te Genève belangrijke besprekingen zullen plaats lebben tusschen Briand en Slreseman iver de Duilsche ontwapening, alsme- ie aangelegenheden, welker regeling ïoodzakelijk moet voorafgaan aan de lebandeling van de kwestie der Rijn- andontruiming. Deze besprekingen, die een vertrou welijk karakter zullen dragen, zullen laar verluidt van meer beleekenis zijn lan de discussies inzake bet officieel programma. Briand vertoefde den laatsten tijd up zijn landgoed in Normandië; men verwondert zich in zijn omgeving, dat bij den Isatsten tijd in politicis zoo uitermate gereserveerd i3, Men verwacht echter te Genève, dat loyale gedachtenwisselinge» tusschen beide ministers het gevolg zullen heb ben, dat alle misverstanden den laat sten tijd weer tusschen Frankrijk en Duitschland gerezen, uil den weg zul len worden geruimd. fi llet manifest van Prima de Rivera. Primo de Rivera heeft een manifest lot het Spaansche volk gericht, waarin hij de blijkbaar door velen hem ge 3telde vraag beantwoord, hoe lang zijn regeering nog aan het bewind denkt te blijven. De premier verklaart, dat hij die taak zal blijven verrichten, zoo lang als noodig is, om de normale toestan den, overeenkomstig den volkswil en ,'s lands belang te herstellen. 0 Sehuldenregeling tussclien Engeland en Joego-Slavië. |l Tusschen Engeland en Joego-Slavië is een schuldenregeling tot stand ge komen de betreffende overeenkomst 'is te Londen onderteekend. -0— De moordpartijen in Mexico. Duizenden slachtoffers. Naar raming zijn bij den godsdienst oorlog in Mexico die in Augustus 1926 uitbrak, tol dusver meer dan 8000 personen gedood en ongeveer 15000 gewond. —0— Wel een „vredeshrug" tusschen Amerika en Canada! Onze lezors weten uit vorige over zichten dat de kopstukken van Ame rika, Engeland en Japan na weken lang confereeren te Genève geen kans hebben gezien de meeningsverschillen tusschen Engeland en Amerika te overbruggen. We hebben nu een min of meer vermakelijken tegenhanger vttn die mislukking. Er is nl. wel prsctische overbrugging tot stand gekomen nl. tusschen Amerika en Canada 1 Deze brug is met groote plechtigheid te Buffalo geopend verklaard onder den naam van de «Vredesbrug". Onder de aanwezige Amtrikaansche autoriteiten bevond zich de vice-presi dent Generaal Dawes, van Engelsche zijde werd de plechtigheid bijgewoond door den prins van Wales en den eersten minister Baldwin. Van weerszijden was men uiierst minzaam en aan niets zcu men ver moed hebben, dat het tusschen de beide wereldmachten nog zoo kort geleden aan overeenstemming ontbrak. De prins van Wales, die ook hier, zooals steeds, het voorwerp van tal- looze ovaties werd, gaf in een rede als zijn meening te kennen, dat deze brug tot in de verre toekomst de beide volken zou herinneren aan hun plicht om te streven naar vred j en veilig heid. De eerste minister Baldwin zin- speeldezelfs op het fiasco van Genève, zonder dat zulks blijkbaar de goede stemming in gevaar kon brengen. Wij hebben, zoo verklaarde hij, nog on langs een voorbeeld gehad hoe men bij de oplossing van problemen die op den weg naar vrede en veiligheid worden aangetroffen, van meening kan verschillen. Maar toch achtte hij dit niet in slaat de vriendschappelijke verhoudingen tusschen de beide ver wante volkeren te verstoren. De brug bij Buffalo was een sym bool van vrede tusschen de Vereenigde Stalen en 't heele Britsche rijk en hij sprak den wensch uit dat de weg naar den vrede tusschen alle naties even geëffend mocht blijken als deze groo'e heir. Deze wensch klinkt toch wel een beetje zonderling, wanneer men zich herinnert hoe juist beide partijen die elkander hier met luf en complimenten overlaadden, een week tevoren niet in staat bleken de zich voordoende hinder nissen op te ruimen. Wat minder woorden en meer daden zou ongetwijfeld meer doeltreffend zijn zóó doet het nogal komisch aan. Men mag echter hopen dat er, wan neer de feeststemming eens geweken is, toch iels van al dez6 schoone vol zinnen blijft hangen. VENRAY, 13 Augustus 1927. De Kermis is weer achter den rug. Nog enkel kramen en tenten op de marktpleinen vormen het overschot van al de be zienswaardigheden, welke met kermis tot vermaak strekten van klein en groot. Morgen nog een kleine repetitie en dan keert Venray weer tot zijn gewone rust terug. Hoewel er met kermis geen builen gewone drukte heerschle, kan men toch zeggen, dat vooral Zondag, Maan dag en Woensdag een groote menigte vreemdelingen met de Venrayers feest vierde. De kermis is vroolijk en tevens be daard pfgeloopen. Tegen enkele herriemakers, meestal vreemdelingen, moest hier en daar nog al eens de hulp der politie worden ingeroepen. Jonge Boerendag te Venray. Door de federatie van Jonge Boeren te Venray is besloten alhier een Jonge Boerendag te houden en wel op den derden Zondag in October, onder leiding van den L. L T. B. te Roermond Hierbij behooren de kring Horst en Gennep. We hopen dat alle Jonge Boeren, van Venray vooral, hun best zullen doen om die dag zoo mogelijk te doen slagen GEVONDEN een dameshorloge! een huissleutel, een rijwielplaatje, een rozenkrans. Inlichtingen Marechaussee kazerne. Zaterdagavond ontstond tusschen zekere A. alhier en een alhier werk zame Rotterdammer, twist, waerbij A. enkele messteken bekwam De dader werd nog denzelfden avond door de politie aangehouden, doch na verhoor wederom op vrije voeten gesteld. Mejuffrouw M. alhier had Zondag het ongeluk zich zoodanig te verwon den aan de harxd door het breken van een inmaakflesch, dat zij zich te Venlo in het ziekenhuis onder behandeling moest stellen. Heden middag vertrekt de iurn club «St. Christoffel" naar hel groote Bondsfee8t te Heerlen. Zondagmorgen vertrekt de kleine fanfare, die ter opluistering van de feesten meegaat, en tevens aan den marschwed8trijd deelneemt. Voor de stoomfiots van Pater Vervoort. Van NN f 10— Van WC f2 Van 17 op 18 Angustus zullen alhier in de kom worden ingekwartierd 33 officieren, 11 vaandrigs, 98 onder officieren en 458 soldaten van het regiment wielrijders In een dansinrichling werd hier ten nadeele van Mej. S. uit Eindhoven f 25 ontvreemd Dinsdagavond wilde een danstent houder een lastige bezoeker uit zijne inrichting verwijderen, waarbij hem een stuk van den duim werd gebeten Postdienst op Maria-Hemelvaart. Maandag 15 Augustus zal het posl- n telegraafkantoor alhier slechts tol half één voor den postdienst geopend zijn Da openstelling voor den telegraaf en telefoondienst blijft ongewijzigd De laatste bestelling zal dien dag niet uitgevoerd worden Venray, 12 Augustus 1927 De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor BRIELS Het aangegeven geval van mond en klauwzper, vorige week bij een rund van J in de Spurkt, bleek bij nader onderzoek door den Heer Inspec teur en Dr. Sala, slechts een verdacht geval te zijn. MERSELO. Donderdag werd alhier door eenige jagers opruiming gehouden onder de wilddieven, er werden nl. vier vossen geschoten, twee oude en twee jonge, terwijl een oude, die aan geschoten werd, er ook waarschijnlijk het hachje bij zal inschieten. OOSTRUM Zondag werd in onze kapel eene collecte gehouden voor de nif uw te bouwen kerk te Putbroek— Echt, welke opbracht de flinke som van f 132,70 HORST. Herhaaldelijk reeds had men in het gehucht Melderslo alhier aan 't geblaf der honden 's nachts be merkt, dat er iets abnormaals aan de hand was Deze keer echter had men zich niet vergist. Door een klein raampje in den tuin uitkomend, had men zich toegang verschaft tot het kippenhok van den landbouwer R. S. en 15 mooie jonge kippen gekaapt, j Van den dief geen spoor. i 2e Liinburgsche Landdag te Zaterdag 1.1. is in Horst de 2e Lim- burgsche Landdag gehouden door de Hollandsche studenten van de S.V.D HORST. Zaterdagavond woedde hier een hevig onweer. Bij den landbouwer L werd een paard door den bliksem doodelijk getroffen, terwijl bij verschil lende hoeven een 6 tal zware boomen versplinterd werden. Bij den landbou wer B vlogen de splinters van een eikeboom door de vensters 't huis in MAASHEES. Alhier worden pogin gen in het werk gesteld om een R K Werklieden verf eniging op ie richten zondag werd hiertoe een vergadering gehouden waarbij als spreker optrad de Heer Peelers uit Boxmeer. Een klein aantal leden gaven zich op OVERLOON. Voor hel examen Engel ach L O slaagde de Heer Andriesma, onderwijzer alhier. WELL Zaterdagavond ontlastte zich boven ons dorp een hevig onweer Bliksem en donder waren niet van de lucht Bij M. K werden twee koeiei doodgeslagen, bij M. L. een rund Bovendien sloeg de bliksem nog in bi F. Z. Het huis werd beschadigd, bran kwam gelukkig niet voor. Wolkbreuk te Venlo. Zaterdagavond barstte te circa 9 uu een geweldig onweer boven onze Rtad los. Felle bliksemstralen, vergezeld van hevige donderslagen, doorkliefden on ophoudelijk de lucht, terwijl de regen zoo geweldig neerstroomde, dat op de laag gelegen punten de kelders en huizen vol stroomden In sommige huizen stond het water 20 30 c.M hoog Na ongeveer 3 kwartier bedaarde de storm eindelijk, doch gelukkig was anders geen belangrijke schade toe gebrach'. VENLO. Te Venlo bracht Zate dagavond zekere L. zijn vrouw met een mes een ernstige wonde aan dan hala toe. De vrouw sprong uil het venster en riep de hulp in van een in de buurt wonend agent van politie Zij ia naar het gasihuis St. Joaeph over gebracht, alwaar men haar toea'and van bedenkelijken aard achtte. De dader deed later een poging tot zelfmoord, waarbij hij zich ernstig verwondde. WEERT Zaterdagnacht werd doo drie gemaakerden ingebroken bij den alleen wonenden gebrekkigen H. Nies op het gehucht Vrakker. Hij werd op zijn bed vastgebonden; een bedrag van f 40 werd ontvreemd. De politie ia de daders op 't spoor HELDEN. Woensdagmiddag sloeg de bliksem in de schuur en stalling van den landbouwer S. op Egchelheide Schuur en stal brandden uit, het woonhuis kon gelukkig behouden blijven. Over enkele maanden exploitatie in Noord-Brabant. Uit Utrecht wordt aan het Hbl. ge meld Nu de eerste buslijn van de nieuwe onderneming der Ned. Spoorwegen, de A. T. O op het traject GorkumPapen- drechtsche Veer eenigen tijd in werking ia, 'hebben wij eens naar de resultaten geïnformeerd, die, naar al in sommige bladen werd bericht, vrij poover zouden zijn. Inderdaad valt over de exploitatie tot dusver weinig gunstigs te berichten, omdat het publiek vrij algemeen nog de voorkeur geeft aan de reeds jaren bestaande particuliere onderneming. Degenen echter die van de Ato bussen gebruik maakten, hebben zich hiervoor zeer waardeerend uitgelaten, zoodat verwacht wordt dat op den duur de animositeit wel zal minderen en de lijn rendabel zal worden. Do nieuwo Ato-concessies. Behalve op de reeds genoemde tra jecten kunnen nu met enkele maanden de Atobueaen tegemoet gezien worden op de volgende verbindingswegen Uden, Heeach, Den Bosch, Grave Kuyk, Boxmeer, Vierlingsbeek, Maas hees, Venray; Boxmeer, St. Anlhonis, Mill,' Grave; Boxmeer St Anthoni9, Oploo, Rips, Bakel, Helmond; Gemert, Bakel, Helmond Gorkum, Keizeraveer, Geerti uidenberg, Wagen bere, Tei heiden Breda Willemaatad, Klundert, Moe dijk, Lage Zwaluwe, Ilooge Zwaluwe, Wagenberg; Achtmaal, Zundert, Ruc phen, St. Willebrord, Ellen, Breda, Rosendaal, Zegge, Oudenboach Ouden boach, Soaschenhoofd, Rucphen Gor kum, Almkerk, Dassen, Meuwen- Drummelsche Veer; Waalwijk, Kaats heuvel, 's Gravenmoer, Dongen, Gilze, Rijen (Station); Geerlruidenberg, Wa« pik, 's Gravenmoer Uit de routes in oostelijk Brabant blijkt dat daar vrijwel het tracé van de oude Peelbuurtspoorweg ie gevolgd, terwijl uit den overigen opzet geheel 1 de oorspronkelijke bedoeling spreekt, nl. dat de Ato wil zijn een verlenging van en een aanvulling op de spoorwegen. Auto-ongeluk te Cuyk. Woensdagmiddag circa 1 uur is in de Keneelstraat te Cuyk een doodelijk ongeluk gebeurd. Een vrachtwagen uit Venray passeerde aldaar terwijl eenige kinderen uit de buurt speelden. Het 2 jarig zoontje van den heer W P. geraakte onder de achterste wielen en werd op slag gedood Den chauffeur treft geen schuld. Friesch vee naar Chili. Woensdagmorgen is per s.s. «Bos koop" der Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij een zending circa zestig stuks Friesch fokvee verscheept naar Santiago de Chili, om daar op de Internationale Landbouw le De dieren waren per spoor naar Amsterdam vervoerd, waar zij up de «Boskoop" werden ingeladen. Op het dek van het schip zijn stallen inge richt, waarin de dieren gedurende de reis zullen verblijven. voer 3 300 000 Muggebeten JDtTrTO V en Huuijeuk 4 5 I U1.1 Landbouwtentoonstelling N. C. B. De groofe landbouwtentoonstelling van den Noord Brabantschen Chrisle- lijken Boerenbond wordt van 27 tot 31 Augustus te Boxtel gehouden. Door den trein gegrepen. Door den maillrein, die ongeveer half een Kloeliuge passoert is de 60 jarige slokdoovo G van Haveren, die den onbewaaklen overweg passeerde, bij wachtpost 40 door den trein ge grepen. De ongelukkige was op slag dood Het uitzicht wordt ter plaatse zeer belemmerd door een wachtpost huisje. Aan grove onvoorzichtigheid te wyten Naar «de Tel." verneemt heeft een der groote verzekeringmaatschappijen, welke zich vooral veel beweegt op het terrein der ongevallenverzekering, ge weigerd een post uit le betalen 8au de nagelaten betrekkingen van iemand, die op een on bewaakten overweg den dood vond. Volgens deze verzekeringmaatschappij moet een ongeval op een onbewaaklen overweg toegeschreven worden aan «grove onvoorzichlisheid", in welke gevallen de maatschappij niet uitkeert. Of het publiek er ook zoo overdenken zal Zegeltjes plakken. Door den Raad van Arbeid te Haar lem werd over 1926 'n bedrag van f 104.326 68 bij navordering ontvangen wegens te weinig geplakte zegels inge,rolge de invaliditeitswet. Wanneer men aanneemt, dat gemiddeld zegel van f 0 50 moesten zijn geplakt, komt men tot de conclusie, dat meer d. 200.000 zegels niet geplakt worden. Dit betreft slechts één Raad van Arbeid. Dit enkele cijfer toont reeds aan, welk een enorm bedrag aan administratie kosten jaar in, jaar uit door dit ver zuim wordt gevorderd Autobusdienst „Diameno". Men schrijft uit Boxmeer; De heer Stiphout, autobusdienst ondernemer, zal tegen het besluit van Ged Stalen, waarbij hem vergunning werd geweigerd voor het in werking brengen van verschillende autobus diensten in de streek om Boxmeer, in beroep gaan bij de Kroon. Telefoneeren by onweer. Te Rheden is tijdens een hevig on weer de heer Menthen bij het telefo neeren door den bliksem bewusteloos dagen. Hij kwam na eenigen tijd weer bij en bleek geen letsel bekomen te hebben. Onder driftige kooplieden. Op de markt te Barneveld kregen Dinsdag een paar paardenkooplui twist over een paard. Al spoedig gaf de 64jarige M. Cohen uil Oldenzaal zijn tegenstander, T. de Beer uit Arnhem een slag met zijn stok tegen het hoofd Eerstgenoemde maakte zich zoo boos, dat hij ongesteld werd en binnen enkele seconden aan hartverlamming overleed. Aan vergiftiging overleden. Te Nijmegen is op 55 jarigen leeftijd overleden Dr. B. Sybrandy, assistent van 't Wilhelmina ziekenhuis aldaar en bekend maagspecialist. Dr. Sybrandy was Vrijdagavond na gebruik van gar nalen onwel geworden Zooals is komen vast te staan is hij aan vergiftiging overleden Twee stoomtrams op elkaar gereden. Vier dooden, zes zwaargewonden, Onder de gemeente Laren heeft Dinsdagmiddag een verschrikkelijke botsing plaats gehad tusschen twee treinen van de Gooische Stoomtram maatschappij, tengevolge waarvan 4 personen, 6 zwaar en 15 lichtgewond werden. Ingezonden Mededeellngen. Bevryd u van die rugpijn Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een spe ifiek nier middel dient te gebruiken om deze belangrijke levensorganen te versterken Waag u niet aan uitstelBegin onmid dellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan de nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering en rugpijn, blaasstoornissen, waterzuchtige zwellingen, pijn in de spieren of ge wrichten, matheid, vermoeidheid, zenuw achtigheid, duizeligheid en urinestoor- nissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die gedurende de laatste 25 jaren leden aan nierkwalen en de pijnlijke ver schijnselen daarvan, getuigden, dat Fosters Pillen hun kracht en gezond heid herstelden. Aarzel nietl De werking van dit specifieke middel is rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoor lijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheumatiek, lendepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nier zwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij polheken en drogisten f 1,75 per flacon. ROERMOND. Op de Coop. Ei van Maandag was de aa eieren. Groote eieren van f 6 80 lot f 7 50 Kleine eieren van f 5 90 tot f 6 40 Eendeneieren van f 5 90 tot f 6 40 VENLO. Op de Coöp Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 820 000 eieren. Groote eieren van f 6 70 lot f 7.60 Kleine eieren van f 6 30 tot f 6 70 Eendeneieren van f 5 30 tot f 5 80 ïan Fr. Nab, Me? JI. i Maris, Leunen f.v Assch '"'p. Goedkoope trein. De Ned. Spoorwegen laten Donde dag 18 Augustus, een goedkoopen trein loopen van Breda, Gilze Rijen, Tilburg, Oisterwijk, Boxtel, 's Hertogenbosch, Vught, Gennep, Oeffelt, Beugen, Hsps, Mill, Uden, Veghel, Schijndel, Liempde. Best, Eindhoven, Venlo, Blerick, Horst- Sevenum, America, Helenaveen, Deu Helmond en Nuenen naar Maastricht en Valkenburg, en terug. Een autobotsing in België. Op den grooten weg te Thulin heeft een botsing plaats gehad tusschen een Limousineauto waarin zich vier Neder landers, afkomstig uit Breda en Rot terdam bevonden, en een andere auto, welke laatste omver werd geworpen Zaven passsgiers werden gewond, van wie twpp levensgevaarlijk. Begunstigd door heerlijk zomerweder had Woensdag alhier een tentoonstel ling plaats van fokvee en varkens, uitgeschreven door de Verkoopvereeni ging «St. Anthonius' alhier. Uit Venray en omstreken waren op het sportterrein eene keurige collectie koeien en varkens bijeengebracht, die de bewondering wek'.e van de honder den toeschouwers. We mogen dan ook gerust verklaren dat deze tentoonstelling zeer goed is geslaagd en de veikoopvereeniging eer van haar werk heeft. De prijzen werden toegekend als volgt Rundvee Roodbont Maas, Rijn, IJsel veesiag. Categorie I Stieren vanat 2 jaar en ouder, le prijs Peter 4 van de Fokver «Vooruil" te OirloCastenray; 2e prijs Kees van «Verbetering zij ons doel" le Merselo. Categorie 2 Stieren van 12 jaar 2e prijs Paul van «Verbetering zij ons doel" te Merselo; 3e prijs Jo van Slier- houderij «Eendracht" te OirloCas tenray Categorie 3 Slieren van 612 mnd Eervolle vermelding Frans van H. S'rijboschStrijboseh Oirlo Castenray. Categorie 4 melkgevende koeien, le prijs Gerda van Kind. H. Camps, Heids 2e Truus van M. Geurts, Scheide; 3e Cora van Kind H Camps, Heide; 4e Cato van M Geurts, Scheide; le Eerv. vermelding Dora van P. Pubben, Mer selo; 2e Eerv. vermelding Jana 3 Jan Janssen, Heide Categorie 5 droogstaande koeien Je prijs Dora van Kind H. Camps, Heide 2e prijs Marie van Hub. Janssen, Ven ray; 3e prijs Bertha van Jan Janssen Heide; 4e prijs Johanna van W. Friesen Castenray. Categorie 6 afgekalfde vaarzen, le prijs Tilda van P. J. Rongen, Overbroek 2e prijs Irma van Kind. Janssen, Heide 3e prijs Lieza van J. Burge.rs, Ooslrum Categorie 7 volbloed vaarzen geboren voor Aug. 1925 le prijs Hanna 2 van Ant. Poels, Venray; le eerv. verm. Roselta 1 van G. Dings, Castenray; 2e eerv. vermelding Elsje van P. J. Steegs Castenray Categorie 8 volbloed vaarzen, voor Aug. 1926, le prijs Martha 2 van Kind H Camps, Heide; 2eprijs Roosje van M Classens, Klein Oirlo; 3e prijs Theodora 1 van P. Pubben, Merselo; 4e prijs Riga 1 van P Pubben Merselo Categorie 10 ongeregistreerd vee koeien, le prijs Annie van Ant. Poels Venray; le prijs Nelly van Joh. van Meijel, Heide; 2n prijs Anna van L Heidens, Venray; 3e prijs Mina van M Geurts, Scheide; eerv vermelding Griet van W Friezen, Castenray. Categorie 11 wilde afgekalfde vaarzen le prijs Dien van Ant. Poels, Venray; eerv. ve melding Marie van Kind. H Camps, Venray. Categorie 12 wilde vaarden met 2 of meer brrede tanden, le prijs Jacoba van Ar.t Poels, Venray; 2e prijs Regina van Joh. van Meijel, Heide; 3e prijs Corrie van J van den Munckhof, Ven ray; 4e prijs Bertha van Ant. Poels, Venray; le eerv. verm. Klaartje van P. J. Steeghs, Castenray; 2e eerv. verm Anna van P. Duykers, Hongriebroek; 3e eerv. verm. Anna van G. Dinghs] Castenray; 4e eerv. verm. Nellie van Kind. H. Camps, Heide Categorie 13 wilde pinken, eerv. verm Rieka van H. Goumans, Lull Categorie 14 loten van 4 stuks van één eigenaar, le prijs Kind H. Camps Heide; 2e prijs Ant. Poels, Venray; 3e prijs Hub. Janssen, Venray! 3e prijs Jan Janssen, Heide Ter opluistering waren een 12tal koeien en vaarzen tentoon gesteld van den Heer Martin Wismans -0- Varkens Categorie 1 Fokbeeren geb. voor 10 Aug. 1926, le prijs A Senator van W. Friezen, Castenray; le prijs B Peter van L. Verstappsn, Well; 2e prijs Richard van J Peeters, Broek—Horst; 3e prijs Bortus van J. H Muyzers] Merselo; 4e prijs Peter van J. van Maris, Leunen, 5e prijs Frits van J. Swinkels, BroekHorst Categorie 2 Fokbeeren geb tusschen 10 Aug. en 10 Nov. 1926, le prijs J. Burgers, Ooatrum; 2e prijs Frans Poela Ooslrum; 3e prijs Karl van M. de Bruini, Leunen. Categorie 4 Fokl 10 Febr. en 10 ArtsFranssen, Swinkels, L»aghp|anss B<\iekhuisen; 4e fjipho Merselo; 5e prijs |Bro< hiiiz-'nvorst Categorie 5 FoM N en later, le prijaVenr; 2e prijs J H Muf Crtegorie 6 Zed ee dracht, le prijs A.jlersi 2e prijs dezelfde; 3jeB6e Leunen; 4e prijipho Merselo. Categorie 7 Zeijdrax geb. na 1 Januari $js Claessens, Yaselsléman van J. H Muijzeije pi J. Rambaghs, Casj Categorie 8 ouieug le prijs Goldn va®vers 2e prijs Mia van JLeu»; 3e prijs Mies vanbekh zenvor8t; 4e prijsanss Merselo; 5e prijs Mera 6e prij8 A. van Ielo; prijs H. van MeSe p dezelfde, 8e prijs J(4era Categorie 9 Zfcen, prijs H. Weijs, Trijs Weijs. Castenray, [n S hout, Merselo, 44 Dij Overbroek, 5? prijjlers Categorie 10 Lob nt Nov 1926 en vourjle p J van Kempen, Bje p Vict Reinen, Blirijs Burgers, Blittersw Categorie 11 Lol na Febr en voor 10 Ijprij Claas, Weverslo, Tact Landweerd, 3e prijevei 4e prijs E Kallejnvc 5e prijs L. van Os] Categorie 12 Fé na Mei 1927. In delverc gezien te weinig biil, gelijkwaardige dipükt J H. Muyzers, Min I Janssen, Venray 2; Categorie 13 ong^ark drachtige zeugeijGei Scheide, 2e prijs Aprbi 3e prijs dezelfde 2 Zeugen met 10 weken, le prijl broek, 2e prijs Pu 3e prijs J. Swinkef Part Morgen Zondag s 3 herhalingscatechii Maandag feest va., geboden feestdag, liwi der kruidwisch, oitht de nieuwe leden degrej ook Groote Congr^er: tegenwoordig te z en cessie langs de Pasj Dinsdag feest vacV< om 7 uur leesmis.lmis preek, gedurende d| ui Mis. Dinsdag half 81eérg. Johannes Roelof», familie. Woensdag half luui jaarg. voor de ovejier delscompagnie. Donderdag half (g. Peter van Meijel. ejinc 8 uur jaarg. vdq ouders. Vrijdag half 8 lenl. voor Joh. Ant. van| e zoon Laurentius. Zaterdag komenn klas te biechten, 7[ Genadetal 15 Aug. O.L.Vr. I. te 7 uur en half 9,lHo voor de processi(te plechtig Lof, fees^ss Relikwievereering. Zaal in hi Maandag feest vme de kerkelijke dieiZi Generale absolutieïde Derde Orde. St. Antonh Geen Jonge Derijgr geen Patronaat mvi ging- topt Ar van tol) GEBOREN: Alfons G. Kurvd Jacoba M Reijnj GEHUWD: J. W. Derks, 22 ?®r M. I. A. Huismanfei Venray E. W. M. Vertrf. s maker en P. J. s. z.b. beiden te Ven^ Bijzonder^ smetteli|j° menf DINSDAOTI 7 uur H.n Hoogmis' Oedurende'n H. Mis i Relikwie.; Keel-, ,r Spoorstraat'1

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2