i Kermis VEN HA Recti alcoholvb Honing Kermij JöS. De F: Zuul Kerm I Suikerkraam van Louis k 1 Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Duivensport. Marktberichten. Burgrlijke Stand Maashers en Ov rloon. KSRramiB OIIISTII van RAY wederomd Oistricts-arbeidsbeurs LEUNENW leverirur ■J' Koekjes, 1 en Dropjli Bai^anen Van B Jti thans gt de tiror H. Trynefi slacht* 70 ceiiK Zf De vanouds gunstig bekei en Zn uit HORST, is verplaatst van Groote IVk« Hensenlusptein tegenover d| Winkel St. Petrus Banc VENRAY, 6 Augustus 1927. Jacht op de Vredepeel. Het Gemeentebestuur van Venray brengt ter openbare kennis, dat de jacht op de Vredepeel te Venray even als op de andere aan deze gemeente in eigendom toebehoorende gronden is verpacht en daarop niemand mag jagen dan die daartoe krachtens overeenkomst met de gemeente Venray gerechtigd is. Zitting de commodo en incommodo. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kenois, dat zij voornemens zijn aan den Raad der Gemeente een voorstel te doen de beide schoolgebouwen met speelplaats, groot omstreeks 18,91 aren van perceel kad bekend Schoolstraat, Sectie C. no 5365 aan den openbaren dienst te ont trekken en school en speelplaats fer beschikking te stellen van het R K. Parochiaal Kerkbestuur van St. Petrus banden zulks voor het oprichten eener bijzondere lagere school voor gewoon lager onderwijs, in verband waarmede dan levens wordt voorgesteld de open bare lagere school te VenrayKom op te heffen. Degenen, die tegen deze voorgenomen onttrekking aan den openbaren diens', beschikbaarstelling en opheffing van de kundigen O.L. school te VenrayKom bezwaren hebben, kunnen deze ter kennis brengen van het Gemeentebestuur, waartoe zitting zal gehouden worden ten Raad- huize op Vrijdag 19 Augustus a.s. des voormiddags van 1112 uur. Venray 2 Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders vanVenray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. De Woensdag gehouden jaar markt was wegens »den bouw" niet druk bezocht. De veeaanvoer was ge ringer. Biggen waren er veel ter markt, doch de koopers ontbraken. Voor f 8, kocht men een mooi big. Kramerijen waren er ook genoeg, doch vonden niet veel koopers. Vrijdagmiddag werd alhier de 70-jarige Mej. P. v. d. P. door een auto van den heer S. omvergereden, doordat genoemde juffrouw verkeerd uitweek. Zij bekwam zoodanige verwondingen, dat zij nog denzelfden avond van de laatste H. Sacramenten werd voorzien. Gelukkig is haar toestand thans veel beter. Donderdagmiddag ontdekte men aan den Maasheezer weg een begin van brand in een bosch van den heer Hub. Janssen, alhier. Door spoedige hulp was men het vuur spoedig meester. Men zij met dit droge weer voorzichtig 1 Bij 't Zondag alhier gehouden prijsschieten der schutterij St. Anna werden de volgende prijzen behaald. Ie prijs H. v. Boven 2e Jacob Gossens; 3e Jansbeken (koning); 4e Alberts; 5e G. v. Dijck; 6e H. Arts; 7e J. Jans beken. Begunstigd door een prachtig zomerweer gaf Venray's Fanfarecorps Zondag het laatste concert van dit jaar op de Groote Markt. Er was veel publiek aanwezig om te genieten van de mooie muziek. De kiosk op de Groote Markt is deze week afgebroken en zal na de kermis weer worden opge bouwd op 't Henseniusplein. Naar wij vernemen is benoemd tot Directeur van de pas opgerichte Verkoopvereeniging »NoordLimburg" de heer B. Loenen alhier. Vergeet niet te gaan dansen bij Gerrit en Willem in de Danszaal van Janssen-Wijnhoven op de Langstraat. (Adv.) Bij de gehouden Athletiek kam pioenschappen te Venlo behaalde J. Arts, Venray, die buiten mededinging meeliep, den 2e prijs (1500 M.wedloop). Een mooie prestatie. Als een bijzonderheid kunnen we melden, dat hier Dinsdag twee scharen- en messenslijpers hun bedrijf per auto uitvoerden. Ook dus al met hun tijd mee. Handboogsport. De Handboogsport begint in onze gemeente meer en meer in bloei toe te nemen Om nu de ambitie der leden te vergroolen heeft het bestuur van den Venrayschen Bond besloten, om op 14 Augustus te Heylhuizen met 12 schut ters te gaan kampen tegen 12 schutters van den Midden-Limburgschen bond en dien van Weert en omstreken. Wij wenschen onze schutters bij voorbaat het beste succes. Ook is door den Bond »De Vriend schap" besloten om een wisselbeker te laten verschieten, onder de hier aange sloten vereenigingen. Deze beker moet drie achtereenvolgende jaren door het zelfde gezelschap gewonnen worden, wil hij eigendom worden. De laatste wedstrijd dit jaar wordt gehouden op 4 September a.s bij H. Willems. Voor liefhebbers van de edele handboogsport een mooie gelegenheid een wandeling te maken naar Driekus De beker is vanaf heden te bezichtigen in de etalage van den Heer P. Schaeffers. Voor het binnenkort te Heythuizen te houden concours tusschen den Zuid. Bond, den bond van Weert en den Venrayschen Bond zullen voor laatst genoemden de volgende schutters uil- komen P. Lemmens, Lull (schutterij St. An- toniu8); S. Willems, Nachtegaal (St. Sebastianus); P. de Mulder, Leunen (St. Joris); G. Willems, Veulen, (Een dracht); Th. Siebers, Venray (St. Oda); Marcilles, Merselo (St. Hubertus); P. Maessen, Venray, (Diana) W. Jacobs, Venray, (St. Anna); H. Hendrix, Casten- ray (Batavieren) en P. J. Janssen, IJsselsteyn (Ons Genoegen). Bleef men dit jaar in onze ge maente tot op heden verschoond van het zoo gevreesde mond- en klauwzeer, thans heeft zich weer een geval voor gedaan bij een rund van J., dat in de Spurkt in een weide loopt. Kermis-Woensdag zal op het sportterrein alhier een mooie tentoon stelling gehouden worden van Fokvee en -Varkens Circa 200 inzendingen, beslaande uit eerste klas rundvee en varkens staan alsdan ter bezichtiging, om te getuigen van den vooruitgang op dit gebied. Geen enkele boer of boerin, zoon of dochter, mag dan ook verzuimen deze prachlcollectie te gaan bewonderen. De oogst is thans in vollen gang en de drukte op het land geeft hiervan een duidelijk beeld. Na da natte maan den zijn thans enkele droge weken gekomen, die nog veel goed hebben gemaakt. Allerwege is men reeds de roggeoogst aan h6t inhalen en over de opbrengsten is men zeer tevreden. Do vele regens schijnen hier op de zand gronden niet zoo veel kwaad te hebben gedaan als aanvankelijk gedacht werd. De haver moet dit jaar volgens des buitengewoon goed zijn en over eenige dagen, als het koren bin nen is, zal met het oogsten hiervan kunnen worden begonnen Bijenkorven naar de Peel. Door bet natte en koude weer is 1927 tot heden een zeer slecht honing- jaar geweest. Verwacht wordt, dat Augustus in dit opzicht nog veel zal goedmaken. Het aantal bijenkorven, l de laatste weken naar de Peel werd vervoerd, waar het nijvere volkje bij de bloeiende heide te gast zal gaan, is zeer groot. Mogen de verwachtingen niet teleur gesield worden. MERSELO. De ZeerEerw. ZeerGel- Pater Dr. W. H. Muijsers, in Augustus 1924 benoemd tot Overste van het nieuwgebouwde Missiehuis te Driehuis (Noord-Holland), is wegens zijne be noeming tot Provinciaal Minister met ingang van 1 Augustus verplaatst naar het Missiehuis te Tilburg en zal, naast andere werkzaamheden, belast worden met de fïnancieele aangelegenheden van de Nederlandsche Provincie der Missionarissen van het H. Hart GEIJSTEREN. Zondag had alhier de eind uitslag plaats van den gehouden schietwedstrijd door de leden der St Willibrordus-Gilde De prijzen werden behaald als volgt: le J. Vennekens 2e H Vennekens; 3q Jos. Claassen 4e L Hendrix; 5e W Euwals; 6e H. Vennekens. WANSSUM Naar verluidt, is de plaatselijke Voetbalvereniging te Wans sum voornemens toe te treden tot den R.K.V.B. Kring Maasbuurt. Gregoriusdag te Wanssum. Op Maandag 15 Augustus a.s. zal te Wanssum in de parochiekerk van den H. Michiel een Gregoriusdag worden gehouden voor een 12tal koren van den Korenbond Horst. Als leden der jury zullen aldaar aanwezig zijn de weleerw, Pater Dr Cecilianus, directeur der Ned. Kerk- muziekschool te Utrecht, en de weleerw. zeergel. heer professor Obers uit Roermond. VENLO. De optocht, die op den Sludenienmissiedag Woensdag 17 Aug. zijnde den 8slen Bondsdag van den Limburgschen Studentenbond, des avonds om 7 30 uur, zal trekken, wordt opgeluisterd door de muziek van het Philharmonisch Gezelschap, dat welwillend zijne medewerking verleenen zal. De optocht zal zich opstallen aan de St. Marlinuskerk en van daar uit door de stad trekken. Mgr. Mutsaers-oord. Ten aanzien van het gemeenteraads besluit le Venlo van 8 Juli j I. betref fende het gratis afstaan van 14 H A gronds aan het bestuur van »St Raphael", tot oprichting van een her stellingsoord voor R. K Spoor en Trampersoneel, genaamd »Mgr. Mut- saers oord", hebben Ged. Staten van Limburg voorloopig hun goedkeuring onthouden. VELDEN. Bij de alhier gehouden controle werden door de in deze om geving gestationneerde Rijkveidwachters vijftien autobestuurders bekeurd wegens overtreding der maximumsnelheid. Wie men noode zal zien vertrekken. Wegens vertrek van den heer Vroeg uit de gemeente Mook zullen de belas tingen voor het belastingjaar 1927 1928 aldaar belangrijk moeten worden verhoogd, daar de heer Vroeg ongeveer 70 pCt. van alle gemeentelijke belas tingopbrengsten voor zijn rekening nam Zoo zal nu het vermenigvuldi gingscijfer der gemeentelijke inkoms tenbelasting worden verhoogd van i/i tot 1 pet de opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting van 40 op 75 Op de vermogensbelasting zullen 50 opcenten worden geheven. HELDEN. De raad der gemeente Helden heeft f 15,000 subsidie toege staan ten behoeve van den bouw eener nieuwe kerk in het gehucht Beringen Ontvoering yan een minderjarig meisje, Als verdacht van ontvoering van een minderjarig meisje van N. te Roermond werd aangehouden en ter beschikking der Justilie gesteld de kermisreizige: J. H. M. uit Maasniel. Na door den Rechtercommissaris te zijn gehoord, is de aangehoudene voorloopig weder op vrije voeten gesteld, terwijl het meisje in quaestie naar haar ouders is terug gebracht. De burgemeester van Stevensweert. Wegens zijn benoeming tot lid van Ged. Staten van Limburg, heeft de heer M. Galiart, burgemeester der gemeente Stevensweert, als zoodanig ontslag aan gevraagd. Sociale Studieweek. Het aantal deelnemers voor de derde Limb. Sociale Studieweek te Rolduc (7—9 Aug) overschrijdt reeds de 250, een nog niet bereikt cijfer Uit een kinderstoel gevallen. Te Vierlingsbeek viel een kind van 14 maanden uit een kinderstoel Het kindje overleed onmiddellijk. Tweemaal zilveren bruiloft Als eene bijzonderheid mag wel ge meld worden dat de heer J. Naninck, wonende te Helmond, Donderdag voor de 2e maal zijn Zilveren Huwelijks feest herdacht. Nadat hij met zijne eerste echtgenoote meer dan 30 jaren vereenigd was geweest, en deze toen was overleden, trad hij op 4 Augustus 1902 op 62 jarigen leeftijd voor de tweede maal in het huwelijk met Mej. Cato Aarts, met wie hij thans weer 25jaren lief en leed gedeeld heeft Het weer in Juli. Het Kon. Nederl. Meteor. Instituut in De Bilt, deelt het volgende voorloopig overzicht van het weer in Juli mede: Gemiddeld over de 5 hoofdstations as de ochtendtemperaluur 0.2 Gr. G. te laag Zij was 1 Gr. te hoog in de eerste decade, I1/2 Gr. te laag in de tweede en normaal in de derde. De grootste afwijkingen kwamen voor op de 5de en 19ie, resp. 4i/t Gr. boven en 3i/2 Gr. beneden normaal. De gemid delde maximum-temperatuur wa3 nor maal, de gemiddelde minimum-Lempera: tnur was lijt Gr. boven normaal tengevolge van de sterke bewolking. De regenval was onregelmatig erdeeld, in Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland 10 tot 25 pet. beneden normaal, daarentegen Groningen en Zeeland 50 pet NoordBrabant en Limburg 10 tot 15 pet. boven normaal. Auto-ongeluk. Dinsdagavond om 9 uur had het 5-jarig dochtertje van J. van de Ven, 0mmel8che bosch te Asten, dat nabij het huis aan het spelen was, het onge luk, door een auto te worden aange reden, zoodal het als het ware op slag werd gedood. De auto (luxe) kwam van Ommel, reed in de richting Dsurne en had vrij uitzicht op hel huis van v. d. Ven, waar hel kind werd overreden. De chauffeur heeft niet gestopt en is door gereden zonder zich iets van het onge- uk aan te trekken. Of hij schuld heeft zal de politie onderzoeken, daar het nummer bekend is. Aanranding van een vrouw. Woonwagenbewoners kwamen haar te hulp. In den nacht van saterdag op Zondag> om half twaalf is de 38 jarige huis' vrouw van den landbouwer A. Damen te Velp, (N.-Br.) terwijl zij op wegwas naar huis even buiten Grave op den Rijksstraatweg Grave's-Bosch aange rand met onzedelijke bedoelingen. De vrouw was tot het donker werd bezig geweest met schoven le binden en was daarna naar Grave gegaan om bood schappen te doen. Op haar hulpgeroep kwamen eenige bewoners uit het woonwagenkamp te Grave haar te hulp. Een der daders, die met een groot mes een der woonwagenbewoners aan iel, kreeg van dezen een geduchten slag roet den knuppel, waarmede hij gewapend was, tegen het hoofd. De woonwagenbewoners kwamen mot de boerenvrouw te middernacht aan de marechausseekazerne te Grave Nog in dezelfden nacht werden onder leiding van den wachtmeester Martens de 38 jarige ongehuwde Th. T. en de ongehuwde 35 jarige T H als de ver moedelijke daders gearresteerd. Beiden hebben reeds een volledigi bekentenis afgelegd en zullen naar het huis van bewaring te 's Bosch worden overgebracht. Het ongeluk te Berlicum. In verband met het ongeluk te Ber licum, waarbij mej. G. Teraa door een verdwaalden kogel werd gedood, heeft de burgemeester dier gemeente aan het schuttersgilde St. Joris tot nader order het houden van schietoefeningen op den schutsboom verboden Moord of zelfmoord? Bij de politie in de Dapperstraat te Amsterdam heeft zich Maandagavond een man aangemeld, die een dieps wonde had aan den hals en die spoedig daarop is overleden. De 16 jarige zoon van het slachtoffer is door de politie in arrest gesteld, verdacht zijn vader vermoord te heb ben. Rijke stakers. De waarnemende secretaris van den Stucadoorspatroonsvereeniging voor Rot terdam en omstreken bericht aan de N. R. Ct. dat de slucadoors bij de in aanbouw zijnde H. B S. en gymnasium gebouwen aan het Henegouwerplein het werk hebben neergelegd. Zij vragen, hoewel hun weekloon wisselt van f 75 tot f 100, een loons verhooging van 30 pet. De palroon TTad korl staan, boven het loon van het collectieve contract te gaan. Hij heeft bovendien bespreking en arbitrage aangeboden, welke de gezellen geweigerd hebben. De stakers welen, schrijft de waarn. secretaris, zeer, dat een loon als het gevraagde niet kan worden uitbetaald. Zij hebben voor hun werkweigering dan ook geen enkele reden kunnen opgeven, Het is hun er blijkbaar om te doen, verwarring in het Bedrijf ta stichten. De palroonsvereeriiging is niet van plan, voor een lerrorislischen eisoh als deze ook maar een slap op zij legaan Herdenking der Duitsche invasie van 1914. Donderdag was het dertien jaar ge leden, dot de Duilsche legers België binnenvielen en de rampzaligste o >rl 'g begon, die ooit de menschheid heeft geteisterd De invallende troepen bestonden uit de voorhoede van de uit Aken komende Noordelijke colonne, die op haar beurt uit twee divisies ruiterij enuitde349te infanterie brigade bestond. Om 9 uur bevonden zich reeds zes invals-colonnes op Belgischen bodem Het vreemdelingenbezoek. Het aantal buitenlandsche gasten in de Duitsche badplaatsen is dit jaar buitengewoon groot Voornamelijk het aantal Amerikanen <n Engelschen is beduidend hooger dan verleden jaar Het Duitsche consulaat te Londen heeft dit jaar 14 pet. meer visa verstrekt dan verleden jaar, en de consulaten te Liverpool en te Glasgow zelfs 25 pet. Te Parijs zijn voorts in Juni jl 50 5 60 pet. meer reiskaarten naar DuitfC^- land verkocht dan in de zelfde maund van verleden jaar. Reizigers uil Frank ijk, die zich vroeger via Duiischland naar de Oostelijke Slaten begaven, vroegen gewoonlijk een doorreis visum aan van een geldigheidsduur van 8 10 dagen. Thans richten de meesten hunner er zich op in, 6 8 w.^ken in Duitschland door te brengen. Te Keulen, een der toegangssteden lot Duitschland, vertoefden in de maand Juni 38 500 vreemdelingen of ruim 5000 meer dan verleden jaar. Onder hen waren ongeveer 7000 Amerikanen en voorts een groot percentage Neder landers, Engelschsn en Beigen. Het aantal Amerikanen, dat te Berlijn ver- 's ook zeer groot. In een der hole's der stad zijn 60 aller afkomstig uil de Vereeni. ging van Maandag was de aanvoer 860 000 eieren. Groote eieren van f 6 80 tot f 7.60 Kleine eieren van f 6 50 lot f 6 80 Eendeneieren van f 5 70 tot f 5.90 toeft, eerste gasten Stalen. BVBSXRLHKS STATO VSÏSAY. van 29 Juli tot 5 Aug. GEBOREN: Maria H H. Janssen, Leunen Petronella M. J van dm Bekerom, St. Servütiusweg Petronella G J. Clephas, Veulen Peter J. Janssen, Overloomcheweg Johannes J Gommans, Oirlo Johannes H. de Riel, Heuvelstraat Maria J. G Hoex, Oostrum Anna P A. Jeurissen, Langstraat GEHUWD: M. II. v. Kuijck, 31 jaar, landbouwer, wonende te Venray en G D^eg-rt, '27 j. dienstbode, wonende te Vmrsy OVERLEDEN: A. M. van Helden, wed. v. A Puels, 73 jaar, z.b. te Merselo. G. Janssen, 27 jaar, z b. Overloonsche weg. Een doode, die leefde. Te Ca8abermeja, Spanje, »stierf,: dezer dagen een dame. Een geneesheer kwam het overlijden op deugdelijke wijze constateeren en verpakt in een soliede lijkkist, werd het ^stoffelijk overschot" grafwaarts gedragpn. Maar op weg naar wat haar laatste ustplaals dreigde te worden, begon de »doode plotseling alle belang in het leven te stellen en tegen het deksel der kist te bombardeeren. Toen dit tenslottte omhoog week, riep de dame door de openirg, dat zij oijna flauw viel van den honger. De begrafenisgasten werden door een panischen schrik bevangen en sloegen op de vlucht De »overledene" wandelde naar huis, waar zij zich dadelijk van baar doods kleed ontdeed. Zij maakt het nu opper best Gered door kaar lang kaar. Een jonge dame te Billancourt dankt haar leven aan het feit, dat zij zich nog niet door de mode heeft laten ver leiden, zich van haar haarpracht ie ontdoen. Zij draagt het haar in mooie volle vlechten opgestoken. Toen zij verleden week in een relletje geraakte, werd zij door eenige revolver schoten aa.i hel hoofd getroffen. Zij stortte neer, doch bleek alleen flau gevallen te zijn. Later verklaarden de doktoren, dat wanneer het hoofd niet door een dikke haardos beschermd was geweest, de kogels den schedel zouden hebben doorboord en zij er het leven bij ge laten zou hebben. De roode Terreur. Naar uu Moskou gemeld wordt, zijn wederom 12 politieke gevangenen te rechtgesteld, waardoor het aantal executies in de maarul Juli tot 120 gestegen is. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduivenvereniging »de Zwaluw" vanaf Jemeppe (België) afstand 152 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 29e St Servaliusgeslicht 2e, 16e en 20e Fr. Vermeulen 3e, 4e, 10e, 13e, 19e, 24e en 25e A Janssen. 5e, 18e en 30e J. Kuslers 6e, 9e en 27e P. van Ooi 7e J Smits 8e, 14e en 17e W. Manders lie P. Kersten 12e E. Vermeulen 15e en 21e J Creemers 22e, 23e en 26e G. van Dijck 28e J. Vermeulen Overduif St. Servatiusgesticht Duiven los 8 uur 30 min. Aankomst eerste duif 10 uur 52 min. 11 sec aankomst laatste duif 11 uur 13 min 33 sec. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3 500 000 eieren. Groote eieren van f 6 70 tot f 7.40 Kleine eieren van f 6 00 tot f 6 70 Eendeneieren van f 5 90 tot f 6.20 GEBOREN: Anna Catharina, d.v. A Tb.Schraver» Geurts Wilhelmus Hendrikus Fran- siscus, z.v. P. J Beurskensv d Pasch Jacoba Maria Theresia, d v E W H JanssenIluijbers; Hendrikus Mar- tinu8 z.v. J. Bouten—v. d. Leuvert. OVERLEDEN Petronella Versieegen, oud 69 jaar, Maashees. Parochiekerk Heden in alle H. Missen collecte ten bate der kerk] 10 uur de Hoogmis, waar na de groote processie, half vier Lof. Maandag half 8 Ieesmi9, 8 uur besteld Jaarg. voor Henri Wismans en echtge noote. Geen Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Theo- dofus Gerrats, ech'genoote eo Johannes Gerrats. 8 uur jaarg. voor Pieter Jan Franssen en echtgenoote Woensdag half 8 en 8 uur leesmis. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg, voor Ida Hennen en ouders. Vrijdag half 8 besteld Jaarg, voor Mar- tinus Jacobs, Petronella Gossens, Wilbel- mina Groetelaars, Johanna Nellen en Ger- trudis Jacobs, 8 uur Jaarg. voor de Gebr. Paulus, Antonius en Peter Johannes Nies- sen. Zaterdag komen de kinderen der 5de klas te biechten. ORDE DER PROCESSIE De kinderen dorpsscholen Kinderen school Heide. De vrouwen. Congregatie O. L. Vr. Mariavereeniging. Jongenspatro naat. Fanfare „St. Antonius". H. Familie. Werkliedenvereeniging. Post- en Tele graafbond. Flambouwdragers Paterskerk, Flambouwdragers Parochiekerk, Kruis- verbond. St. Josepklooster. Meisjespatro naat St. Agnes, Venray's Fanfarecorps, Schutterij St. Anna, Bruidjes, Kerkelijk Zangkoor, Eerw. Broeders van Liefde, Eerw. Geestelijken, Het Allerheiligste, de Mannen. Zaal in het Patronaat. Vrijdag feest van de H. Clara, generale absolutie voor de leden der Derde Orde St. Antonius-Patronaat. Om uiterlijk half elf moeten de leden van het Patronaat aanwezig zijn aan het Patronaatsgebouw. Men gelieve bloemen mede te brengen. Het wordt op prijs ge steld, als leden van de Jongelingen- vereeniging, die bij geen andere vereeni ging behooren, zich aansluiten. Wegens de Kermis is er geen Patro naat. Gedurende dal en voorts alle Fe dagen is het muin de Voor liefheb :rrr dat het biljart ni< lal<en is voorzi Voor prompHu bediening worn. Jongens benirv den niet toegel Bij mooi w;z< zilje op 't balei Worden gevraagd 3 huishoudsters voor bij Heeren Geestelijken 2 metselaars 1 boodschapmeisje 1 gehuwd paar, de man voor chauffeur de vrouw voor de keuken (hoog loon) 1 voermansknecht 15—25 personen voor te hooien en den roggeoogst 1 huishoudster en 1 burgerdienstmeid voor Vierlingsbeek 1 burgerdienstmeisje voor Venray 1 boerenknecht 18—25 jaaf voor alle werk, voor direct 2 jongens voor werkzaamheden in een kweekei ij, 14 a 15 jaar 2 metselaars 1 persoon om metbroodkar te rijden. 1 dagmeisje van ongeveer 20 jaar. 1 timmermansknecht. Bieden zich aan 2 boerendienstmeiden 22 en 26 jaar 1 werkmeisje 3 dagen per week 1 werkvrouw Meubolmakersknecht 4 j. aan het vak 1 dienstmeisje 17 jaar voor 1 Sept. 1 smid-bankwerker 1 tweede bakkersknecht. 1 smid, afkomstig v. d. Ambachtschool Het Kantoor der Districts-Arbeids- beurs is gedurende de a.s. Kermisdagen alléén geopend 's morgens van 9 tot 11 uur. VRIJDAG a.s. 's namidd uur gelegenhei is aan de hoog: Zeemerij. Degene, die Ï3 per abuis tijdie voor vrouwen Irc een PARAPL nomen, word k zocht deze t|zo in het Patron tui ec Komt allen eens kennis extra fijne Beleefd aa Standplaatsipl t.o. die reeds 7 i»i( op 't Hensei tegenover P. g Bek vanaf heden k 15 cent per Bij on dei bekomen dus niet a 4JS in het vor| stond. L. VOLL5 TE I" Kirctti eerste nabi VEGCHEL,

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2