Jaarmarkt VENRAY Beter dan die vromen, die stelen en kwaadspreken Gemengde Berichten. Duivensport. Marktberichten. Maandag 27 Juni Puntdraad en vlechtwerk Smederij Gebr Lucassen Onze boomgaarden kunnen veel meer opbrengen. 't Is een feit, dat vele fruitaanplan tingen in ons land geen rentegevend bezit zijn. Wij kunnen aannemen het juiste cijfer is niet bekend dat ruim 30000 Hectare grond voor de fruitteelt wordt gebruikt. Nu is al eens voorgerekend, dat in een goed oogstjaar als 1917 was. gemiddeld per boom ongeveer 1 Hectoliter fruit werd geoogst. Dat zal niemand veel kunnen noemen. Misschien komt het sommigen te laag berekend voor, maar van deskundige zijde wordt de berekening vrij juist genoemd. De opbrengst van 1 H L. per boom en per jaar en nu denken we nog aan een normaal jaar kan zeker de teelt niet rendabel doen zijn. Van waar die lage opbrengsten De oorzaak is te vinden in de onvol doende verzorging. Dit is geen gissing, maar bewezen. Het bewijs leverde b.v. de Ned. Heide-Mij. Deze kreeg in 1921 een kersenboomgaard in beheer, die omstreeks 1878 was aangelegd. Hij was verwaarloosd, en dientengevolge ver armd. De cultuurzorgen hadden alles te wenschen overgelaten er was bemest met weinig stalmest, en ziektebestrijding was nooit toegepast, zoodat zwammen en insecten duchtig huis hielden. De jaarlijksche verpachtingen brachten dan ook weinig opin de jaren 1905 tot 1921, dus in 17 jaren, slechts f 3674, dat was per jaar f 216. In die periode vielen nog wel de oorlogs- en eerste na oorlogsjaren met de abnormaal hooge prijzen. De Heide-Mij. pakte den boomgaard beter aan, althans zoo goed zij met de niet voldoende gelden kon doen. Er werd een matige kunstmest bemesting gegeven, lijmbander. werden aangelegd en enkele bespuitingen toe gepast. In enkele jaren veranderde door deze betrekkelijk geringe zorgen de in 1921 vrijwel waardelooze aan- planting in een waardevol bezit, het welk jaarlijks een behoorlijke rente kon opleveren. Zooals uit de opbrengst der verpachtingen is gebleken in de jaren 1922'25 brachten deze op f 2450, dat is gemiddeld f 610 per jaarl Van f 216 op f 610 1 Is dit geen prachtig voorbeeld van wat een goede verzorging van een boomgaard vermag. Maar gemakkelijk is het niet, oude, verwaarloosde aanplantingen weer in goeden slaat te brengen, en de kosten daarvan zijn betrekkelijk hoog. Toch is het bovenstaand voorbeeld geeft hel te zien in 't belang van den eigenaar er toe over te gaan. Er zijn vele aanplantingen, zoowel van fruittelers en boeren als van groot grondbezitters, die beneden de normale productie blijven. Er ontbreekt veelal deskundige leiding; deskundigen op het gebied van de fruitteelt zijn er builen de goede fruittelers zelf niet veel. Zal een fruitaanplanting werkelijk goede resultaten geven, dan z«o schreef een bij uitstek deskundige voor een paar jaar is het noodzakelijk, dat deze minstens eens, doch beter een paar maal per jaar geïnspecteerd wordt door een fruitige ikundige dat door dezen geregeld die werkzaamheden worden voorgeschreven en zoo noodig ook worden uitgevoerd, welke nood zakelijk zijn om de aanplanting in een goeden staat te houden. Kort© Wenken en Mededeelingen. Uil het onderzoek van 140 molle magen door Saehtleben is gebleken, dat de mol zich lang niet uitsluitend met regenwormen voedt, maar veel meer met insectenlarven, voornamelijk ritnaalden en engerlingen. In Duitschland, waar de laatste jaren veel mollen om de dure velletjes werden weggevangen, nam de ritnaaldenschade dan ook zeer toe Gelukkig, dat hier het vangen en dooden der mollen straf- b8ar is I Ieder voorjaar moeten de nesten var. merels, nachtegalen, vinken, enz. het ontgelden. Aan het uithalen van de nesten onzer zangvogels is geen enkel voordeel verbonden. Wij kunnen deze vogels niet missen ter wille van den landbouw, den tuinbouw en den bosch bouw, en het is daarom noodzakelijk, dat de broedtijd ongestoord verloopt. Zonlicht is noodig voor mensch en dier. De winter en zomermelk onzer staldieren verschillen in voedingswaarde en vitaminengehalte, afhankelijk van het verschil in voedsel, dat het vee in die jaargetijden krijgt. Uit het onderzoek van Gowen e.a. is gebleken, dat bestra ling van het vee invloed heeft op de kwaliteit der melk. Millioenen zijn geofferd op het altaar der liefdadigheid ten behoeve der slacht offers van den watersnood. Prachtig 1 Evenwel, dit is niet genoeg«De duivel der overstroomingen moet worden uit gebannen 1" schrijft De Gier in «De Veldpost" terecht. Het parool moet zijn Baas blijven over het water I In verschillende provincies bestaan Pachtbureaux, die bemiddelend willen optreden tusschen pachter en verpach ter. Er wordt echter weinig of geen gebruik van gemaakt. In Friesland b.v. 1 maal op de 100 gevallen 1 En dan zijn het nog meest stichtingen, gemeen tebesturen of kerken. Intusschen zitten vele pachters op zware, te zware lasten. De vier ergste gebreken van ons pachtstelsel zijn: 1. De pacht wordt in den regel te hoog opgedreven. 2 De pachter draagt het geheele risico van het bedrijf. 3 De pachter kan niet rekenen op vergoedingen van de door hem aangebrachte verbeteringen. 4 Het gebruiksrecht van den pachter is heesch-ruwe stem. Wordt vervolgd. te onzeker, m.a.w. de pachter mist een behoorlijke rechtspositie. Het 4de punt is hoofdzaak. De R K Ned. Boeren en Tuindersbond adviseert aan den Minister van Landbouw: dat aan den pachter bij de Wet een vaste rechts positie gewaarborgd worde dat hem een wettelijk geregeld voorwaardelijk continuatierecht worde toegekend, zoo dat de pachter, zoolang hij aan zijn plichten niet te kort komt en er niets bijzonders voorvalt, door den eigenaar niet kan worden weggezonden. Br. U zegt: ik zou niet weten waarvoor ik naar de kerk zou gaan; ik vloek niet, ben nooit dronken, geef ieder het zijne; neen, dan moet je die menschen hebben, die de kerk plat loopen, hun gedrag is een schandaal. Goeie vriend, u die zoo spreekt, zult weldra weer ter kerke gaan. Ofschoon ik u om de verwaarloozing uwer ker kelijke plichten niet zal prijzen, ver dient u toch veel lof. Lof, niet alleen, omdat u de rest van Gods geboden stipt blijkt te on derhouden, maar ook omdat., u zoo godsdienstig zijt. Gij zult vragen, hoe dat zit. Dat zit zoo. In het diepst van uw gemoed leeft liefde en groote bewondering voor uw heerlijk geloof, waarvan u helaas de verplichtingen niet meer nakomt. Maar u erkent, dat iemand, die ter kerke gaat, beter moest zijn dan de anderen; dat zoo iemand in zijn gods dienst de kracht moest hebben om de andere geboden Gods te onderhouden. Het ^rgert u, dat iemand, die ter kerke gaat, nog steelt en liegt en lastert. Het ergert u, dat de kerkloöpers niet beter zijn, ja slechter dan de anderen. Het ergert u, omdat ge de tegen stelling zoo duidelijk ziet tusschen den godsdienst en het verkeerde gedrag der «vromen". De tegenstelling: uw afkeuring van hun gedrag verraadt tegelijk uw be wondering voor den godsdienst. Waarlijk, als u onzen godsdienst niet zoo hoogachttet, dan zoudt u het voor u de doodgewoonste zaak ter wereld zijn, dat de kerkgaanders niet beter waren dan alle anderen Doordat u aan den godsdienst een grooten invloed op de ziel der men schen loeschrijtt, verwondert het u, dat er menschen zijn, die wel naar de kerk gaan en niet heelemaal heilig zijn. En in die ergernis ziet u door een gekleurde bril. Ge laat het namelijk voorkomen, of enkele gevallen aan u bekend, een een algemeenen toestand teekenen; en of de godsdienst in werkelijkheid weinig invloed uitoefent op de mees ten. Maar als u rondkijkt, zult u dra bemerken, hoe onbillijk zulks een oordeel is. Laat ons verder gaan en zeggen, dat velen ongemerkt braaf zijn, omdat zij leven in de christen sfeer, die de Kerk heeft gebracht, welke zij verachten. Als u dus mokkend opmerkt: beter dan die vromen, die stelen en vloeken, begin maar weer spoedig aan die plichten van een godsdienst, waarvoor ge zoo'n bewondering hebt. Maar overigens is het de vraag, wat beter is: veel naar de kerk gaan en... zonde te doen; of te zondigen door niet naar de kerk te gaan. Hoe men het keert of wendt, zonde gebeurt er. Want u, die zegt, dat u niet vloekt, en ieder het zijne geeft, niet liegt en niet steelt, u vergeet het eerste der tien geboden van God en het voor naamste gebod, dat u oplegt, de waar heden te gelooven, welke God heeft geopenbaard en door Zijn H. Kerk te gelooven voorstelt; op Hem te hopen en de middelen van Hem te aanvaar den, die noodig zijn om in dèn Hemel te komen; Hem boven alles lief te hebben; u aan Zijn Wil geheel te onderwerpen; uw gebed niet na te laten of te verwaarloozen. De verplichtingen tegenover God zijn de voornaamste. En die verzuimt u, al moge 't waar zijn, dat u overigens als een heilige leeft. U kunt derhalve derhalve den eers ten steen niet werpen op den zondaar, die ter kerke gaat. u kunt u niet beter dan de anderen noemen Maar er komt nog iets bij. Wie veel naar de kerk gaat, zal zich gemakkelijk bekeeren tot God. Hij bidt en denkt aan Gods oneindige rechtvaardigheid, die hem afschrikt van de zonde en aan Gods oneindige barmhartigheid, die den berouwvollen zondaar vergeeft. Hij denkt aan het voorbeeld aller volmaaktheid, gelijk Gods' Zoon, mensch geworden, aan het menschdom heeft getoond en hij ziet, hoezeer zijn slecht gedrag afwijkt van het ideaal. Hij denkt aan het heilig lijden en sterven van God den Zoon Hij hoort spreken over de verwaar loozing van genade, over den hemel, die hij door zonde sluit, over de hel, die hij door zonde verdient. Hij wordt herinnerd aan de middelen van genade om zijn leven lebeteren. De Sacramen ten geven hem bovennatuurlijke kracht om zonde te vermijden. Hij stelt zich onder bescherming van engelen en heiligen. En valt hij, dan keert hij terug tot God, die het gekneusde riet niet knakt en het rookende lemmet niet uitdooft. die als de goede herder Zijn negen en negentig schaapjes in de woestijn achterlaat, om het eene verloren schaap je te zoeken. die als een goede vader langen tijd op den uitkijk staal voor de te» ugkomst van den verloren zoon. die als barmhartige Samaritaan olie en wijn giet op de wonde van den uitgeschudden reiziger. die het huis schoonveegt, om de verloren drachme te vinden. Maar gij, wanneer gij valt, hoe zult ge dan opstaan. Heeft u dan iemand, om u op te richten Paardendieven. Ten nadeele van den landbouwer G H. te Wellerlooi werden in den nacht van Donderdag op Vrijdag een paard en een ponliy gestolen. De politie doet ijverig onderzoek. R. K. Bouwvakarbeiders, kring Venlo* Protest. Het Kringbestuur waarschuwt alle R.K. Bouwvakarbeiders, om geen werk te aanvaarden bij den opbouw der af gebrande boerenhofstede genaamd Wylrehof, nabij het nieuwe Kerkhof te Venlo, voor rekening van het R.K. Armbestuur te Venlo, ten teeken van protest, wegens het niet opnemen der Bisschoppelijke bepalingen in de bestek- voorwaarden. Na herhaalde briefwisseling met betrokken College, door de commissie bedoeld bij Goll. Contract, waarin dit college gewezen" werd op art. 11 4 al. der Biss. bep. dal den wensch te kennen geeft van Onzen Bisschop, dat ook niet rekenplichlige instellingen deze voor waarden in hunne bestekken zullen op nemen. Ons parool zij dus, geen enkele RK Bouwvakarbeider aanvaard hier werk Het Kringbestuur. De inbraak in liet station Venlo. Direct na de inbraak in het station te Venlo, heeft de politie het gebeurde per radio-omroep bekend gemaakt, en niet zonder succes. Toen de dader trachtte hel gestolene te Rotterdam aan den man te brengen, kreeg de politie er de lucht van. De inbreker verdween, zijn voorraad post en plakzegels enz. afstaande aan een Duitschen vriend. Deze werd gear resteerd. Ü8 dader echter ging via Amsterdam naar Apeldoorn, brak daar in op het station en ging verder naar Deventer, alwaar hij zonder kaartje zijnde, over het stationsemplacement moest vluchten, toen men argwaan kreeg. Hij werd aangehouden en naar Venlo vervoerd De man blijkt te zijn een zekere F. W., 24 jaar, Duitscher, slotenmaker. Thans heeft hij alles bekend en wordt ter beschikking ge steld van de rechtbank te Zutfen. Belangrijk tekort. Naar wij vernemen bedraagt het tekort der Land- en Tuinbouwtentoon stelling van Sept. 19^6 niet minder dan ruim 17000 gld. De gemeente gaf f 4000 subsidie, bleef garant voor f 6000 en rasterde een terrein af, dat met nive- leering f 4625 kostte. Totaal f 14625. Met de K. L. M. boven Venlo en omgeving. Zooals reeds werd medegedeeld, zijn door de Kon. Luchtvaart Maatschappij op 18, 19, 20 en 21 Juni pleiziervluchten georganiseerd. Zaterdagmorgen arriveerde het Fok ker vliegtuig TI N AD R. op de Herüngerheide, een prachlterrein voor dergelijke vluchten. Verschillende autoriteiten waaronder de edelachtbare heer mr. Berger, burgemeester, en andere genoodigden namen aan de vluchten deel. Ook wij waren in de gelegenheid zoo'n tochtje mee te maken, schrijft d6 N. K. Te twee uren arriveerden we op de heide, waar we door den heerScholte, vertegenwoordiger der directie, ont vangen werden. Een eindje verder lag de vogel klaar. We werden van bewijs kaarten voorzien en stapten in de cabine. Ze bood plaats voor acht per sonen plus de piloot de heer Duimelaar In gemakkelijke leeren zetels zaten we en wachtten. De machine zette aan en daar tuften we over de hei. Dan opeens voelden we dat we van den grond losraakten en we stevenden op Venlo aan. Kleiner werden de huizen en de menschen. Ten slotte leek het of men van boven op een partij kinderspeelgoed neerkeek. Netjes verdeeld en omlijnd lagen de tuinderijen en velden met de huizen in groepen willekeurig daar- tusschen geworpen. De koeien in de weiden leeken wel weggeloopen schaap jes uit een kerststalletje. De Maas zelve was niet veel meer dan een slootje met hier en daar een drijvende klomp erop. Onze tocht ging verder over Tegelen. Vandaar wipten we even over «ins grosse Vaterland" naar Kaldenkirchen en de Breyelersee. Als ge daar zoo rustig en wel in de gesloten cabine zit en door het raampje als van een auto kijkt, heefl men heelemaal geen gevoel van onveiligheid, alsof men op duizelingwekkende hoogte in het ijle ruim hangt te hengelen Niets van dat alles, 't Is ook niet «eng" of «naar'' of «schril". Heelemaal nietl 't Is als een auto tochtje boven den grond Je bekijkt «de zaak" eens van een ander, een hooger standpunt. Dat is alles, 't Eenig vreemde is hel soms plotseling dalen der machine. Dan heb je een gevoel alsof je op een schommel staat, of in je'slaap ergens afvalt, of dat je maag wegzakt. Een kwestie van een oogenblik en weg is't. Voor zoover ik zag, was er niemand benieuwd naar den inhoud van zijn maag, wel zagen we hier en daar een bleek gezicht. Zoo tusschen de bedrijven door keken we eens langs den breeden rug van piloot Duimelaar, naar zijn handen, die de handels grepen en stelden. We waren dus overgeleverd aan de betrouw baarheid van dien man en zijn motor Maar beiden behooren aan deKonink lijke Luchtvaart Maatschappij en dat zegt genoeg, 't Was werkelijk ook een koninklijke sensatie. Botsing tusschen auto en motorrijwiel- Maandag kwam de motorrijder W. op den hoek Rechtestraal-Marki te Eindhoven een auto in botsing. Hij schoot met een been tusschen de spaken van een wiel van den auto en werd heelemaal mee rondgedraaid. De man werd ernstig gekwetst naar het R. K. Gasthuis overgebracht. HET NOODWEER VAN VRIJDAG. Een slachtoffer te Aalten. Bij het onweder van Vrijdagmiddag werd de rijwielhandelaar R terwijl hij per fiets naar huis reed, door den blik sem getroffen en gedood. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. Groote schade te Weert. Vrijdagmiddag woedde boven Weert en omgeving een hevig onweer gepaard gaande met zwaren hagelslag. Er is groote schade aan den oogst aangericht. Duizenden dakpannen en ruilen werden door den zwaran hagelslag vernield. Koninklyke deelneming. De Koningin heeft hare deelneming doen betuigen aan de nabestaanden van de vijf werklieden van de Amsterdam sche Droogdok Mijdie door het nood weer van Vrijdsg j.l. het leven ver loren. De andere getroffen, die verpleegd worden in de gasthuizen, maken het allen goed. Vermoedelijk zal geen van hen blijvende nadeelige gevolgen onder vinden van het ongeval. Nog een slachtoffer. Tijdens het onweer, dat zich Vrijdag middag boven Veenendaal ontlastte, is de landbouwer H. Drost, in de Groep, die met een zeis op den schouder onder een boom gevlucht was, door den bliksem gedood. De stormramp. Weer een der gewonden overleden. Naar wij vernemen, is Zaterdag avond in het St. Vincentius-gesticht te Groenlo de weduwe Kimmels, oud 67 jaar, die bij de stormramp te Beltrum ernstige verwondingen bekwam, aan de gevolgen overleden. Dit is dus het tiende slachtoffer van de ramp. Noodlottige val. Te Oosterhout bij Nijmegen is de aannemer v. K. uit Beuningen van een steiger gevallen, met het gevolg, dat hij met gekneusden ruggegraat naar het Canisius Ziekenhuis te Nij megen moest worden vervoerd. Men vreest voor het behoud van zijn leven_ De Stille Omgang to Breda. Twee plotselinge sterfgevallen. Zondagmorgen 5 uur trok vanuit de Kathedraal te Breda de jaarlijksche processie «De Stille Omgang" ter eere van 't H. Sacrament van de Niervaart. Ondanks den neergutsenden regen trokken honderden Katholieken uit Breda en omstreken stil biddende door de straten. Tot slot had een pontificaal Lof plaats, waaronder Pater Jonckbloedl de feestpreek hield en een prachtige processie werd gehouden, waaraan vele autoriteiten en afgevaardigden van vereenigingen deelnamen en waarbij de Bisschop van Breda het Allerheiligste droeg. Als droeve bijzonderheid meldt men aan de B. Crt. dat twee vrouwen, die aan den «Stillen Omgang" deelnamen, plotseling zijn doodgebleven n.l. Mej. van Gestel en Mej. van Gurp. Plotselinge dood. Men meldt uil Brielle Maandagmiddag stortte een 18-jarig meisje uit Steenbergen, welke met de processie van Roosendaal ter bedevaarl naar Brielle was meegekomen en op weg was naar de boot, plotseling op de Voorstraat ineen. De inmiddels geroe pen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Door een auto overreden. Men meldt uit Middelharnis Woensdagmiddag is de wielrijder C. Jordaan door onbekende oorzaak in aanrijding gekomen met een auto van den heer Dijkers en daaronder terecht gekomen. In hoogst ernstigen toestand is de ongelukkige opgenomen en onder medische behandeling gesteld. Den chauffeur treft waarschijnlijk geen schuld. J. is aan de bekomen verwondingen overleden. Autoge varen. Men meldt uit Ede Zaterdag is aan den Lunterschenweg, de auto, bestuurd door F. alhier wegens stuurdefect tegen een boom gereden. De inzittende mevr. Nefkens werd ernstig gewond. Zaterdagnacht is zij overleden. De auto werd zwaar beschadigd. Noodlottige aanrijding. De 28 jarige heer H. Verschuur uit Nijmegen is bij Neuss (D.) met zijn motorrijwiel aangereden door een anderen motorrijder V. werd van den motor geslingerd, waarbij hij een schedelbreuk opliep. Korten tijd later is hij overleden. Het slachtoffer was ongehuwd. Overreden en gedood. Te Venlo kwam Zaterdagmiddag de 7 jarige Jos. V., toen hij op den Velden schen weg op een in beweging zijnden kolenwagen wilde klimmen te vallen. Het linkerwiel van den wagen ging den kleinen over het lichaam. Hevig bloedend aan het hoofd en in bewuste loozen toestand werd hij naar het Gasthuis overgebracht, alwaar hij eenige uren nadien overleed. Een dreigbrief. De huiszoekingen by de Fronters te Antwerpen. De oorzaak van het optreden van het parket en de huiszoeking in het lokaal van de fronters »Malperluus" te Ant werpen is het gevolg van een naam- loozen brief, opgenomen door het (Brus- selsch) blad »Le Matin." In dezen brief, die met de schrijf machine was getikt, wordt verklaard, dat het Vlaamsche oud-strijders waren, die de Belgische vlag verscheurd heb ben en wordt om. gezegd: »De Vlamingen hebben genoeg van België. Wij hebben genoeg van elke overheersching, zij weze Belgisch, Duitsch of Fransch. Wij willen onze vrijheid. Wij willen geen genademaatregel voor Dr. August Borms. Wij eischen zijn onmiddellijke en onvoorwaarde lijke invrijheidstelling. Den dag waarop Borms zou gedood zijn, zouden de Belgische bladen met een rouwband mogen verschijnen, want dan zullen de Koning en heel zijn lamilie vallen. Binnenkort zullen wij naar Brussel trekken. Wees gerust. Wij gaan er naartoe met een goede revolver op zak. Wij hebben geen schrik van de Nationale gendarmerie of van uw leger. De oud-strijders kunnen zich verdedigen en komen op voor de glorie van hun land, voor onzen Koning Dr. Aug. Borms. Leve Vlaanderen l Weg met België." Deze brief is klaarblijkelijk geschre* ven door iemand, die inde hersens ge raakt is, zegt het Brusselsch «Laatste Niduws", tenzij de brief het werk ware van een uitdagingsagent. In elk geval moet het parket gemeend hebben, daar deze schandelijke onzin op een schrijfmachine getypt was, de schrijfmachine te moeten opzoeken om alzoo op het spoor van den schrijver te komen. Daarom werd uit het fron- terslokaal ook een schrijfmachine meegenomen. Thans zal hel onderzoek moeten uit maken of de bewuste brief met de inbeslaggenomen machine getypt werd en welke persoon het zou gedaan heb ben. Verder zal dienen uitgemaakt of die heele zaak wei ernstig is, besluit het Brusselsch blad. De kerkvervolging in Mexico. Het secretariaat van de commissie der Mexicaansche Bisschoppen in Rome heeft uit Mexico de volgende mede- deeling over de vervolgingen, waaraan de Katholieken daar bloot slaan, ont vangen In Toluca werd een jong katholiek aan een kruis geslagen en aldus dood geschoten. In Guadalajara werd een priester met benzine overgoten en levend ver brand. In de stad Mexico werden 17 priesters in de gevangenis van Tlalteloco ge worpen. Van daar werden zij naar het kerkhof van Dolarea gebracht, waar men hen op den rand der graven plaatste om hen te fusilleeren. Eenigen van hen zijn levend begraven. Bij het zien van deze gruwelen ia een dood graver krankzinnig geworden. Uitslag der Zondag gehouden wed vluchten van de Postduivenvereeniging «De Zwaluw" vanaf Limoges (Frankrijk) afstand 722 K.M., en vanaf St. Denis (Frankrijk), afstand 389 K.M. De prijzen werden behaald als volgt Oude Duiven. Ie en 3e J. Oudenhoven 2e en 5e H. Strijbosch 4e W. Manders 6e en 7e G. van Dijck 8e P. Kersten Overduif P. van Ooi. Duiven los 6,40 uur. Aankomst eerste duif 4 uur 1 min. 21 sec, laatste duif 4 uur 45 min. 46 sec. Jarige Duiven. Ie P. Kersten 2e JVollebergh 3e W. Lormans 4e G. van Dijck Overduif G. van Dijck. Duiven los 7,30 uur. Aankomst eerste duif 12 uur 3 mïn. 53 sec laatste duif 12 uur 52 min. 48 sec ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.300 000 eieren. Groote eieren van f 5 60 tot f 6.80 Kleine eieren van f 5.tot f 5.50 Eendeneieren van f 5.40 tot f 6. VENLO. Op de Coöp. Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 1.150 000 eieren. Groote eieren van f 5 80 tot f 6.90 Kleine eieren van f 5.30 tot f 5.70 Eendeneieren van f 5.60 tot f 5.80 Ganzeneieren f 13 ONTVANGEN vier en zeskant, gladde draad, schansendraad, nagels, krammen, weipalen, gesmeede ramen in alle maten enz. LEUNEN

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6