G. MOEDER BEDEVAART naar Oostrum r! MODES. Dienstbode Luxor Venray Ledikanten en KLOMPEN Meikaas Willem Winters anwaiatfisiaTOiih Mariavereenigiog I Garage Derksen. HOEDEN Alle witte Kinder- hoeden voor 95 cent een net Werkmeisje flinke dagdienstbode een net Dienstmeisje staaldraad matrassen Willem Winters roodbont maalkalf M. Volleberg Reclame week Het nieuwe Kies reglement. vertrokken ion. Kostelooze Koepokinenting Districts-arbeidsbeurs Kinderen Poeh en familie. 29 Juni a. 6. VERLOREN een pince-nez in étui worden opgeruimd aan spotprijzen. Biedt zich aan Voor terstond gevraagd Gevraagd Gevraagd Voor a.s. ZONDAG 26 JUNI Bedenkt wel. slechts één dag loopt deze Deze week JOS. VERRIET VENRAY Prima kwaliteit Cocos Kamervegers a 33 cent per stuk Prima kwaliteit extra zware Straat bezems k 38 cent per stuk Prima kwaliteit Straatbezems a 32 cent per stuk Vergelijk onze prijzen en kwaliteiten soliede geschilderde aan lage prijzen. als hooge en lage mansklompen, vrouwen- en kinder klompen, volvette belegen by p. Jeuken, Lull L. Lucassen, Smederij volle 4 gulden CADEAU een prachtige Japan- sche kop en schotel yre. jig, bestuurd door er Grient kwam 4 uur nabij het rberg bij een lan- lanraking met een n met den kop in schroef was ver- estel in elkander nderdraagvlakken de waarnemer k te Cassel. er en de conduc- tramnngeluk van okken waren, zijn ijgesproken. obus-ongeluk. lutobus, een auto werden betrokken l ongeval bij Vir ialf drie, toen het autobus, die de ijden, in botsing in de bus verloor /oertuig waardoor in een vijf voet erd werden. Over bus te staan met den anderen kant achterwielen nog tsnapten als door dood. Eén van wond en bewuste- itaal vervoerd, de nder ernstige ver,- ïet ziekenhuis ge- iok de passagiers e allen kwetsuren vervoerd werden, door een ruit ge- zelfs geen schram :id. ethoogerhuis over van den bisschop ilaatselijke keuze, lijfarts van den ische cijfers aan, pan sterken drank De Engelschen leen matig, maar irder.de natie. d in Galicie. icië in Polen zijn irderijen vernield, doordat kinderen J. A- C. Hoppenbrouwers, verpleegster, St. Annalaan 5, van Steenbergen G. Janssen, dienstbode, Oirlo F 32, van Bergen L. J. P. H. Raedts, Maasheesche weg 16 van Kerkrade P. J. Thielen, Pastoor, Kerkpad 2, van Mook M. A. E. Geurts, dienstbode, H. van id. A. L. Cuppen, diensthode, Marktstraat 8 van Venlo A. C. Keiren, St. Odastraac 1, van Hel den W, J. Jannes en gezin, landbouwer Kempkensberg, van Laren A. E. J. Petri, winkeljuffrouw, Groote Straat 14, van Schinnen A. P. J. Janssen, dienstknecht. Oirlo E 48. van Bergen A. J. Thi9sen, dienstbode, Patersstraat 14, van Bergen VERTROKKEN E. H. Verhagen en gezin, sigarenmaker naar Gemert, Deelstraat J. C. W. Baltesen, dienstbode naar Ble- riek, Pontanusstraat 20 P. H. Deters en gezin, landbouwer naar Ottersum, Milsbeek C 9 V1VBA7 kerk lie H. Missen col- ip. 2 uur aanbid- en Kleine Congre- catechismus, 3 uur iet H. Hart, 5 uur mis, 8 uur besteld Raedts, 9 uur be is. 7 uur Lof en lart. lis, 8 uur besteld en echtgenoote. St. Petrus en op Zondag. Om 2 iging ter bedevaart Veltum H- Mis, esteld jaarg. voor utin Wisman9. aand en vereering zus, half 7 bestelde te leesmis, 7 uur et H. Hart. kinderen der 3e. Lof. ten bate der kerk atronaat. vergadering Derde inelijke als vrouwe ewijding aan het Jezus. de H. Apostelen H. Missen als op solutie voor de p. L. Vrouw Visi- otie voor de leden gevormd om tegen Sbaar onderwijs in b katholiek bijzon- péér personen het ekenen, hoe beter van Zondag be- irskamer van het enheid om te on- dat allen het mogen inzien en feere Gods gelieve patronaat. taaand daarom de Men zij tterd dat de spaar- |B van degenen die de Jongelingen ben van de ouders Oostrum. b en Paulus, te 3 dikatie, ommegang kwie voor Maria- 24 Juni. s'n, Langstraat 70, Evenals de Katholieke Kiezers- bond voor Limburg, hebben ook de overige kieskringorganisaties het ontwerp voor een nieuw kiesregle ment van de Kath. Staatspartij voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer aan diepgaande be sprekingen onderworpen. En alle 17 kieskringorganisaties (alle kieskringen hebben een afzon derlijke organisatie, alleen de kies kringen Arnhem en Nijmegen uitge zonderd, welke in de organisatie „Gelderland" vereenigd zijn) zijn tot de conclusie gekomen, dat het ont werp nog voor verbetering vatbaar is. Deze meening is neergelegd in een zeer groot aantal amendemen ten of wijzigings-voorstellen. Ze zijn door een partijsecretaris in één lijst verzameld en aan de leden van den Partijraad toegezonden. Het Partij bestuur zal a.s. Maandag 27 Juni vergaderen en over de amendemen ten praeadviezen uitbrengen. Daarna heeft de volgende maand de vergadering van den Partijraad plaats ter vaststelling van het nieuwe kiesreglement. Waar de meeningen over de belangrijke punten nogal uiteenloopen, is op deze vergade ring een belangrijke discussie te verwachten. Zooals gemakkelijk te voorzien was, zijn het vooral de artikelen, waarin het nieuwe stelsel feitelijk belichaamd is, waarop de meeste wijzigingsvoorstellen zijn ingediend. Deze hebben ook in de langdurige Limburgsche vergadering, die op 12 "uni van half twee tot bijna half acht duurde, de meeste bespreking uitge lokt. Hiertoe behoort op de eerste plaats het artikel, waarin de Kamer zetels worden onderscheiden in kwaliteitszetels en vrije 2etels. Volgens het voorstel van de commissie, die het kiesreglement in opdracht van het partijbestuur ont worpen heeft, stelt het in te stellen Centraal College voor twee derden van de in totaal te verwachten Ka merzetels vast, welke speciale kwa liteiten in de Katholieke Kamerfrac tie moeten worden vertegenwoordigd en op welke lijsten deze candidaten moeten worden geplaatst. Het groote bezwaar ging ter Lim burgsche vergadering tegen dat twee derden". Ook in andere kies kringen stelde men zich daartegen te weer. Uit de amendementenreeks blijkt, dat in de meerderheid der kieskringorganisaties, nl. tien, dit aantal te hoog werd gevonden. De kieskringen Gelderland, Dor drecht, Haarlem en Den Helder wenschen, dat de vaststelling der kwaliteitszetels slechts geldt voor ten hoogste de helft der te verwachten zetels Groningen en Drenthe voor ten hoogste een derde, Limburg voor ten hoogste één plaats per kieskring of groep van kieskringen, Leiden voor ten minste een derde en ten hoogste de helft, Tilburg voor ten hoogste het getal der kieskringen of kieskringgroepen, terwijl Zeeland den wensch uitspreekt, dat het aantal kwaliteitszetels zoo mogelijk zal wor den verminderd. Een viertal andere kieskringen willen lezen voor „ten hoogste twee derden", om het Cen traal College de bevoegdheid te geven ook minder kwaliteitszetels aan te wijzen. Er is dus aanzienlijke kans, dat het twee derden zal verminderen, wanneer tenminste de afgevaardig den voet bij stuK houden. Een achttal kieskringen wenschen het instituut der afzonderlijke plaats vervangers te doen vervallen. Het zijn den Bosch, Limburg, Haarlem, Leiden, den Helder, Tilburg, terwijl ook in Utrecht en Overijsel de wenschen in gelijke richting schijnen te gaan Het verwondert ons, dat behalve Limburg slechts één kieikring op het idee is gekomen om het aantal stem biljetten te beperken tot één, in plaats van zooveel stembiljetten te nemen als er kwaliteitszetels en vrije zetels zijn. Die kieskring is Overijssel. Wij hebben er evenwel hoop op, dat de partijvergadering den papieren rompslomp zal laten varen en het Limburgsche voorstel aanvaarden, waardoor één stembiljet wordt ver kregen en de geldigheid der stemmen beoordeeld wordt voor elke lijst af zonderlijk. De reeds befaamde kiescomité's zijn door alle kieskringen aanvaard, behalve door Limburg en Utrecht. Toch zal het desbetreffend artikel niet maar zoo voetstoots worden aangenomen, dunkt ons, vooral wanneer het aantal kwaliteitszetels wordt verminderd, in welk geval de vrije plaatsen waarop de kies comité's zullen worden losgelaten een vermeerdering zullen ondergaan. Ziedaar een biik op de wijzigings voorstellen bij de voornaamste be palingen van het ontwerp. Het is te wenschen, dat de man nen, die de beslissing thans in han den hebben, goed overwegen, wat zij doen, opdat er een kiesreglement tot stand kome, dat rust brengt in onze gelederen. Veel te lang hebben reglementskwesties kostbaren tijd verbruikt. Noodig is, dat we meer aandacht kunnen schenken aan ons partijprogram, want weldra staan de verkiezingen weer voor de deur. En dan moeten wij het katholieke kiezers corps iets kunnen laten zien. ROELAND. BÏÏE3S3LIJSE STAS3 VIIMY. van 17—24 Juni GEBOREN: Theodorus M. A. GroetelaarR, Veulsn Geertruida J. Wismane, Oirlo Gerardus W. H. Arts, Klein Oirlo Hendrikus B. Kessets, Langstraat OVERLEDEN Peter Gerard Poels, 72 j., weduwn. v. A. M. Seuren, echtgen. van A. Liljens, Molenpad 3 pitiënler. St. Annageslicht 1 patiënt St. Servaliusgesticht Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat in een lokaal der openbare scho'en aan eenieder, die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenling en he'inenting: Dorp Woensdag 29 Jui i a s. 2 uur namiddag (Jongensschool) Oostrum Donderdag 30 Juni a.s. 4 uur namiddag Oirlo Donderdag 30 Juni as. half 5 namiddag. Castenray Donderdag 30 Juni a.s. kwart over 5 namiddag. Leunen (jongensschool) Donderdag 30 Juni a.s. 6 uur namiddag. Ysselsteyn Vrijdag 1 Juli as. 4; uur namiddag. Heyde Vrijdag 1 Juli as. 5'iurnam. Merselo Vrijdag 1 Juli a.s 6 uur nam. Belanghebbenden moeten a. medebrengen hel trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangeteekend. b. op denzelfden dag en hetzelfde uur in de week na de inenting, dus voor het Dorp op Woensdag 6 Juli, voor Oostrum, Oirlc, Castenray en Leunen op Donderdag 7 Juli en voor Ysselsteyn, Heyde en Merselo op Vrijdag 8 Juli as. terugkomen in dezelfde school, om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ont vangen het bewijs dat die inenling met goed gevolg heeft plaats gehad Men wordt erop attent gemaakt, dat het bezit van dit bewijs noodig is vooral voor de kinderen, die anders later niet op eenige school kunnen worden toegelaten. Venray 23 Juni 1927 De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Worden gevraagd 1 schildersknecht 1 kappersbediende zelfstandig kunnende scheren en knippen 1 huishoudster 35—50 j. voor geestelijke 1 dienstmeisje 15-18 j. voor hulp in huishouding bij priester 2 boeren dienstmeiden 1 melkknecht voor Beugen 1 schoenmakersleerling l vertegenwoordiger voor den verkoop van naaimachines 1 bakkersknecht 23 jaar aan het vak 1 burgerdienstmeid voor Vierlingsbeek 1 dienstmeisje 14 jaar 1 kleermakersleerling 1 burgerdienstmeisje voor Venray 1 timmermansknecht 4—5 jaar ah v 1 boerenknecht 16—20 jaar voor Seve' num, voor dadelijk 1 boerenknecht 18—25 jaar voor alle werk, voor direct 1 bekwaam smid vuurwerker voor Roermond Bieden zich aan 1 schildersknecht 1 werkvrouw 1 groot gezin voor boerenbedrijf 1 boerenknecht 1 daglooner 2 boerenknechts 6 grondwerkers 5 sigarenmakers 1 metselaar Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij 't overlijden onzer inniggeliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, betuigen wij U onzen oprechten dank. Venray, 25 Juni 1927. 14 onder leiding van den Zeer- eerw. Heer Pastoor. Samenkomst in de Parochie kerk kwart voor twee. Bij aankomst PLECHTIG LOF waaronder PREEK en installatie der adspirant-leden. Onder de processie collecte voor de kaars. Om trouwe opkomst verzoekt 32 HET BESTUUR. P S. Gelieve Zangboekjes mee te brengen op den weg tusschen Hoender straat tot achter „Jerusalem". Tegen belooning terug te be zorgen Bureau dezer. 12 Bij genoegzame deelname iederen WOENSDAG en ZON DAG gelegenheid Kevelaer te bezoeken per autobus of luxe auto. 17 Alle nog voorradige zoolang de voorraad strekt. Patersstraat 25. 30 TB KOOP 6 beste Bcheutelingen bij W. Swinkels, Overloonsche weg. bij L. ALBERS, Broekweg 7 Mevrouw DE WITT HAMER St. Annalaan. 10 voor EINDHOVEN, goed kunn. koken en huiswerk verrichten. Aanv. salaris f 22 per maand. Z. a. t. m. POELS, Stations weg 9. 13 15—17 jaar. 10 Adres Marktstraat 8. gelukte het ons na veel moeite voor VENRAY vrij te krijgen het langverwachte en met ongeduld ver beidde wereldberoemde filmkunstwerk met de grootste karaklerspeelster MARY CARR in de hoofdrol. Een hartroerend en treffend mooi verhaal eener Moeder, eo van het eeuwig trouwe Moederhart. Veel leed en eindelooze droefheid was haar deel, en ondraaglijk verdriet, om die eene, het zwarte schaap, om Johnny, haar Johnny ondanks alles. een film die U in het hart grijpt, en hen die door tijd en omstandig heden de koesterende moederzorgen J hebben vergeten, weer met hun herinnering bij HAAR terugbrengen. MOEDER, een film voor U die moeder zijt, en aan alle zoons en dochters opgedragen. MOEDER, een hartroerende geschiedenis, door Mary Carr tot een onvergetelijk kunstwerk gemaakt. Nooit van tevoren, en nooit meer na dezen film, heeft ze de wereld verheugd met een zoo schitterend kunst- werk. MOEDER, een schouwspel dat door MILLIOENEN menschen werd gezien, om het NOOIT weer te vergeten. MOEDER, een film die niemand mag verzuimen te komen zien. film, om daarna nooit weer terug te keeren. Reserveert daarom reeds Uwe plaat sen in de voorstelling van ZES UUR, daar het om HALF NEGEN zal storm loopen en U teleurgesteld zou worden. 138 Entrée doorloopend. Zondag vanaf 12 uur reserveeren. 90 Koffie vanaf p.pd. 55, 60 ct. Blanke schijfjesappelen p.p. 26 Versche boter 25 ct. Californische Peren 28 Prima witte suiker 25 ct. Mooie Pruimen 16 Griesmeel 16 ct. Rozijnen met pit 27 W|j vragen en bezorgen zonder prjjsverliooging. ONTVANGEN Enorme sorteering wollen en gewatteerde dekens aan ver laagde prijzen. 24 VENRAY Schoolstraat 5—7 Heden ontvangen een partij Wederom verkrijgbaar TB KOOP bij A. Liljens, Klein Oirlo. Bieekstraat, maakt bekend, dat wegens beslaan der hengsten te Castenray, op Maandag 27 Juni a.s. in zijne smederij geen paarden worden beslagen. 8 alles eerste soort handwerk, aan concurreerende prijzen. 21 Beleefd aanbevelend, Stations weg Vanaf Zaterdag 18 Juni tot en met Zaterdag 12 Juli e.k. geven wij bij eiken aankoop van (waarde f 0.40) bij aankoop van f 8.00 2 stuks enz. 26 Zegt het voort.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 3