J Gemengde Berichten. v- - i - Ingekon reikt te 6 u. 40 m. als wanneer bijna de geheele zon, n.l. 92 pCt. door de maan bedekt wordt, het laatste punt der verduistering is te 7 u. 39 m, alles in den morgen van Woensdag 29 Juni Zondag werd onder de H Missen in de Parochiekerk alhier vanaf den preekstoel bekend gemaakt, dat het den wen8ch is van Z D H den Bisschop van Roermond, dat de Openbare Lagere School van VenrayDorp in een Bijzondere School zal worden omgezet Daarom zal morgen Zondag na alle H. Missen aan de ouders gelegenheid worden gegeven hiervoor eene lijst te teekenen in het lokaal der Leesbiblio theek, in 't Patronaat en in de Bijz. Meisjesschool. Met de voorbereidende werkzaam heden voor den alhier te houden Ten toonstelling van Fokvee en varkens op kermis Woensdag as., is men reeds druk bezig. Het staat vast, dat er veel inzendingen zullen komen. Tot uiterlijk 15 Juli as. kan men nog inzendingen opgeven. Mej. P. Janssen alhier, slaagde deze week te Eindhoven voor het examen onderwijzeres. Op 25 Juli as. zal in het Pstro- naat alhier een na onderzoek gehouden worden voor de verlofgangers in deze gemeente. De kermis aan de Heijde was dit jaar druk bezocht, vooral Maandag was het vol in de dansgelegenheden. Was vroeger de kermis meer speciaal aan de Heijde, thans heeft deze zich verplaatst naar Nachtegaal en Deurne- sche weg. De Heer M. Manders, bosch wachter bij het Staatsboschbeheer te Merselo, is door den Minister van Justitie benoemd tot onbezoldigd rijks veldwachter. Woensdagmorgen kwam eert 12-jarig dochtertje van den arbeider v. R. aan de Langstraat, uit de Zuster school en geraakte toen, volgens be weerd wordt buiten de schuld van den chauffeur, aldaar onder een passeeren de auto. Bewusteloos werd het meisje bij kapelaan Strijkers binnengedragen, alwaar terstond ook geneeskundige hulp aanwezig was. Later is het kind per auto naar huis vervoerd. Donderdagmorgen heeft te Gas tenray een droevig ongeluk plaats gehad, waarbij helaas een menschen leven te betreuren valt. De heeren G. Kupers en J. Kennis alhier, die per auto van Venlo kwamen, reden met dit voertuig nabij de school te Castenray tegen een boom, waarbij de heer Kennis door den schok uit den wagen werd geslingerd en langs den weg werd neergeworpen. Bewuste loos en met zware hoofdwonden en een gebroken bden werd hij opgenomen Direct werd geestelijke en geneeskun» dige hulp ingeroepen. Nadat K van het H. Oliesel was voorzien, werd hij per auto naar het gasthuis te Venlo overgebracht, waar hij nog denzelfden avond overleed. Een zware slag voor zijne vrouw en drie kinderen De autobestuurder kwam er met eenige verwondingen aan de handen gelukkig af GEVONDENeen rijwielplaatje. Inlichtingen Maréchaussée. Ten nadeele van den heer I M alhier werd Donderdag van zijn rijwiel, dat aan de garage van K. stond geplaatst, een leeren actetasch gestolen. Gistermorgen had de Wed. J. L Vlak waterweg het ongeluk een been b- breken, doordat zij onder een stuk vallende muur geraakte. MERSELO. Bij den storm van ver leden Vrijdag is nog al tamelijk schade aangericht, naar achteraf bleek. Naast de talrijke gebroken ruiten hebben ook de veldvruchten geleder, zoodat verschillende landbouwers bij de Hagelassurantie schadevergoeding hebben aangevraagd. Het is waarlijk geen wonder, als men zag, dat er hagelkorrels, of beter gezegd, stukken ijs vielen ter dikte van een kippenei. In het bijzonder ons dorp heeft het meest hiervan geleden. Gelukkig maar dat de bui niet lang aanhield. Morgen Zondag, bij gelegenheid der kermis, zal Venraysch Fanfare hier een concert geven. Aanvang zes uur. Gouden huwelijksfeest, Dinsdag vierde Geijsteren feest. Het gold het gouden huwelijksfeest van het echtpaar Hendrika Hermans en Peter Johannes Euwals, voor ons dorp een zeer schoone en zeldzame gebeurtenis, waarbij heel Geijsteren heeft meege werkt, om de hooggeachte jubilarissen zoo feestelijk mogelijk te huldigen. Er waren drie eerebogen met mooie bloemen en kransen versierd, opgericht Om 9 uur werd lot dankzegging in de kerk een plechtige Hoogmis opgedra gen. Na afloop ging het evenals bij het heengaan in optocht die door de plaatselijke schutterij opgeluisterd werd naar huis, Hier werd door den WelEd. Heer Jans hoofd der school, de geachte jubelarissen een prachtig schilderstuk, voorstellende de Si. Wil librordu8-kapel met een passende toe' spraak aangeboden, een geschenk van alle inwoners van Geijsteren. Daarna bood den Heer M. van der Vorst een mooi gedicht met prachtige omlijsting aan, in naam van de schutterij. Verder waren er nog eenige familieleden die een toespraak hielden. Ten slotte dankte de oudste zoon der jubilarissen voor de eer en de hulde zijn ouders gebracht, waarna de stoet Lgflibonden werd, en iedereen voldaan Verkecrsverbetering te Tegelen. In den grooten rijksweg Maastricht- Nijmegen stond in de kom der gemeen te Tegelen een huis, dat geheel buiten de rooilijn was gelegen, waardoor deze weg daar zeer smal was en het uitzicht bovpndien ernstig werd belemmerd. Het gemeentebestuur heeft dit huis aangekocht en laten afbreken, zoodat de weg nu aanmerkelijk is verbreed en een geheel vrij uitzicht is verkregen. In de kosten dezer verbetering is door den A. N W. B en de K N A. C elk een bijdrage van f 250 verleend. De broedermoord te Asten. Door de door de Rechtbank te Roer mond benoemde deskundigen Dr Pollet en Dr, Caspari die een onderzoek naar den geestestoestand van den verdachte M van L. van hier hebben ingesteld thans hun rapport aan de Justitie ingezonden, en zal Dinsdag a s. deze zaak voor de Roermondsche Rechtbank worden herval. De doodslag te Roermond. De rechtbank te Roermond uitspraak doende in de zaak van den loodgieter H. H. van Roermond, die terecht heeft geslaan terzake zware mishandeling c q. mishandeling gepleegd op zijn stiefvader en den dood van dezen ten gevolge hebbende heeft de Rechtbank H. veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. Zooals bekend luidde de eisch van den Officier van Justitie op grond van noodweer exces ontslag van rechts vervolging. Mr. G. Dahmen, de raads man van verdachte zal tegen deze ver oordeeling appélleeren. Ernstige aanrijding- Op het Kruispunt Heldenacheweg Rijksweg nabij E. Timmermans had Zondagavond een noodlottige aanrijding jlaats. De autobusbestuurder v G. uit Venray reed met de autobus van v. M uit Horst in de richting Venlo rijdend den heer K. uit Kessel aan die me* vrouw en vijf kinderen per tilbury uit de richting Helden huis waarls reden. De schok was geweldig. De inzittenden die uit de vernielde tilbury waren gevlogen werden in llerijl in café T. binnengebracht. Dokter Deurling en de politie waren spoedig ter plaatse. Het leven van een kind is nog in ernstig gevaar Na varbonden te zijn werd de familie door Dr. Deuling per auto huiswaarts gebracht. Van de auto bus passagiers bekwam niemand eenig letsel. Het paard dat op de vlucht sloeg met een disselboom achter zich aansleepend werd in Veerst gegrepen De politie stelt een ijverig onderzoek in, omtrent de oorzaak ROERMOND. 21 Juni. B. en W leggen aan den raad een voorstel van de slachtcommissie over tot het ver- leenen van een crediet van f 100,000 het uitbreiden van het koelhuis. Met dit voorstel kunnen B. en W. zich vereenigen. De sclieeve gasketel te Heerlen. De gasketel te Heerlen, welke pl.m. 70 c M. scheef was gezakt, is weer recht gezet, meldt het »L. D". Dit werk is op initiatief van den heer Bartals te Valkenburg uitgevoerd. Hij heeft het bovenste gedeelte der fundee ring aan de niet verzakte zijde afge kapt, het zand onder den ketel uiige spoten en zoodoende is de ketel op z'n plaats gezakt. Hij staat dus op een: icheeve fundeering Zoodoende heeft de gemeente op een goedkoope manier de ketel recht ge kregen. Koninklijk bezoek aan de Mijnstreek. Naar wij vernemen, zal H. M. de Koningin in den loop der volgende maand een bezoek brengen aan de Limburgsche mijnstreek, o.a. zullen de bovengrondsche werken van de staats mijn »Maurits" bezichtigd worden. De Prinses zal Haar Moeder vergezellen. Het laatste bezoek, dat de Koningin aan de mijnstreek bracht, was in 1920. De Maasbrug te Maastricht. De heer E. van Konijnenburg hoofd ingenieur van den rijkswaterstaat met verlof, technisch raadgever van het diplomatiek agentschap te Ismaila is plotseling uit Egypte hier te lande teruggekeerd. Naar de Msb verneemt staat deze terugkeer in verband met door hem te geven adviezen over het behoud van de Maasbrug te Maastricht, een vraag stuk, waarvoor ook nu nog tal van moeilijkheden moeten worden overwon nen, voor en aleer het kan worden opgelost. Waterleiding in Zuid-Limburg. Men meldt uil Schimmert: De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zal Donderdag 30 Juni a s den watertoren van de Waterleiding Mij. voor Zuid Liraburg, welke thans bijna voltooid is, officieel in gebruik stellen. omstreeks zes uur een ernstige vecht partij plaats gehad tusschen de fabrieks arbeiders J. van T. en R D Eerstge noemde bracht D. een ernstige steek in den buik toe. De toestand van het slachtoffer is zorgwekkend. Na den stormramp. De steun. Drie weken is het reeds geleden, da1 een cycloon eenige honderden boerde rijen en huizen in het mooiste gedeelte van ons land met den grond gelijk maakte Drie weken verkeeren de honderden slachtoffers reeds in angstige spanning over hetgeen hun te wachten De paspoorten Het wetsontwerp inzake de prijsver laging en verlenging van den geldig heidsduur der paspoorten is door de Eerste Kamer zonder hoofdelijke stemming aangenomen De minister hoopt, dat de wet uiter lijk 8 Juli a.s. in werking kan treden Een paard en 2 koeien door den bliksem gedood. Tijdens een kort onweder een dezer dagen, sloeg in de ontginningsgronden te Oploo een paard van den landbouwer Brandts dood. Ir een andere weide werden twee koeien door het hemel vuur doodelijk getroffen. Moordaanslag te Eindhoven. 1 Zal liefdadig Nederland in staat zijn zooveel bijeen te brengen, dat ieder schadeloos wordt gesteld voor dege leden verliezen? Alom begint deze hoop te maken voor bange twijfel; aldus de »Tel." Immers reeds thans kan met vrij groote zekerheid worden aangenomen, dat de opbrengst der collecten ver beneden de totale schade die momenteel op 4 millioen geraamd wordt zal blijven. Op de puinhoopen van hun woningen zitten de arbeiders en boeren bereke ningen te maken. Met de krant op hun schoot maken ze optelsommetjes van de vermelde inzamelingen. »Den Haag heeft een prachtig vöorbèeld.gegeven", zeide de Burgemeester cvan Neede, de heer S. K Haitsma Muiier. »Maar weet u, dat Ter Weeme's textielfabriek alleen reeds een schade heeft van bijna het vijfvoudige van het bedrag dezer collecte Met groote voortvarendheid wordt thans gewerkt aan het herstel dezer fabriek. Niet minder dan 80.000 pan nen zijn er noodig om den arbeiders weer een dak boven 't hoofd te geven. Ziet, daar wringen rookwolken zich uit den gedeeltelijk afgeknapten schoor steen. Een verblijdend verschijnsel. Sinds enkele dagen is een der machines weer in werking gesteld om een ge deelte der weefgetouwén aan den gang te maken. De veronderstelling, dat de fabriek weer op volle kracht werkt, is geheel onjuist. Met groote bezorgdheid ziet burge meester Haitsma Muiier de toekomst tegemoet. Hij vreest, n.l. groote werk loosheid, waardoor zijn welvarende gemeente wel eens armlastig zou kun nen worden. In tegenstelling met andere geteisterde gemeenten behooren in Neede slechts weinig landbouwers tot de slacht offers. i Do buizen wel solide. Er is beweerd, dat de meeste wonin gen en hoeven, die door den adem van den cycloon werden weg- of neerge blazen,slechtgebouwd waren. »Nonsens" noemde burgemeester Haitsma Muiier zulks. Met evenwel succes zou men kunnen verkondigen.dat de als lucifers afgeknapte en honderden meters ver weggeslingerde woudreuzen verrot waren. zou anders zinnebben naar Den Haag te gaan om ze daar op het Departement eens wakker te schud den", luchtte eén fabrieksarbeider zijn hart. »Is 't eigenlijk niet de plicht van de Regeering, de slachtoffers, van wie velen zelfs geen tafel en stoel meer bezitten, zoo spoedig mogelijk te helpen?" Onder de bevolking leeft de verwach ting, dat de regeering den slachtoffers de reddende hand zal toesteken. Wan neer? Den Haag laat niets van zich hooren. De menschen worden neer slachtig van het lange wachten. 24 gezinnen in noodwoningen. Bij de pakken neerzitten doet de bevolking niet. Met koortsacbtigen ijver wordt aan het herstel gewerkt. Reeds konden 24 gezinnen in noodwoningen warden ondergebracht, Voor 11 gezin nen worden barakken gebouwd. De overige slachtoffers genieten bij familie en kennissen onderdak. De burgemeester heeft slechts één verzoek, dat, naar hij hoopte door hel geheele Nederlandsche volk zou worden begrepennog eens een dringende op roep om hulp, spoedige hulp. Geen goederen in natura behoeven te worden gezondendaarvoor zorgt het Oranje Kruis. Wat de burgemeester dringend noodig acht is geld ten bate van de slachtoffers van den zoo zwaar getroffen Achterhoek. Hulpverleening. De derde verantwoording van giften ingekomen bij het Oranjekruis ten bate van de slachtoffers van de stormramp vermeldt een totaal generaal van T 83 57094. f Doodel|jk ongeval. Maandagmiddag omstreeks half vijf op het terrein der hoogovens een dag uitspraak gedaan in de zaak tegen den fabrieksarbeider L G. te Oss, verdacht van mishandeling van M van Nuland, die aan de gevolgen daarvan is overleden. G. tegen wien 4 jaar gevangenisstraf was geëischt, werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De rechlbank gelasite zijn onmiddellijke in vrijheid stelling. Hevige brand. Woensdagnacht brandde de oude windmolen met groot pakhuis van de firma Erven Stevens te Helmond totaal af De schade bedraagt ongeveer f 45,000. Verzekering tegen beurspolis Schapen voor Frankrijk Een Havas telegram uit Parijs d d 22 Juni meldt, dat krachtens een be schikking van den minister van Land bouw de invoer van dieren, behoorende tot het schepenras, komende uit Neder land met bestemming naar de Parijsche slachthuizen, is toegestaan Moord te Ierseke. Zooals men zich herinneren zal, werd in den nacht van 7 op 8 Febr. zekere B. te Ierseke op straat aange vallen en vermoord. Toen werd zekere R. 8 Is verdacht van dal misdrijf aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht. Men heeft thans R. na 4 maanden voorarrest op vrije voeten moeten stellen. Financieele relaties met de Sovjet regeering. Men meldt uit Den Haag Hoewel wegens den omvang van de in de kringen der Indonesische studen ten in beslag genomen brochures, do cumenten enz. het ter zake door de deskundigen ingestelde onderzoek nog niet is sfgeloopen, moet toch reeds zijn komen vast te staan, dat er een nauwe relatie, hoofdzakelijk van finan lieeien aard, bestond tusschen de lei ders der Indoneesche bevolking in Nederland en de regeering te Moskou. Wanneer het rapport des deskun digen aan de justitie zal zijn gezonden en het contact met de Sovjetrepubliek heeft bevestigd, zal kunnen worden overwogen in hoeverre tegen enkele der betrokkenen zal moeten worden opgetreden. Een cadet uit het leger gezet. Nasr het Vaderl. verneemt, is Raden Soeardea Tirtosoepono, cadet van de Militaire Academie te Breda, zoon van een regent, uit het leger gezet, omdat in zijr. bezit waren gevonden papieren en tijdschriften, die met groote zeker heid bewezen, dat hij in betrekking stond met de communistische organi satie, waarover den laatsten tijd zooveel te doen is geweest. Het feit, dat de jonge man, die vlak voor zijn officierspromotie stond, bo vendien nog in de schulden slak, schijnt mede oorzaak te zijn geweest. Het feit, dat de jonge man, die vlak voor zijn officierspromolie stond, boven dien nog in de schulden slak, schijnt mede oorzaak te zijn geweest van zijn verwijdering Naar verluidt, is hij nog op audiën tie geweest bij den minister van Oor log, om clementie te pleiten, maar dit schijnt hem niet gebaat te hebben Doodel|jk ongeluk. Woensdagavond is een 70jarige man op het feestparkl »Dorus Rijkers" te Schiebroek bekneld geraakt tusschen de bewegende wielen der »Cake-walk" met in- en uitwendige kneuzingen opgenomen. Na ongeveer tien minuten is de ongelukkige overleden. Een vreesel|jk familiedrama. Woensdagmiddag heeft zich in een pand aan de Delfgaauwstraat te Rot terdam een vreeselijk familiedrama afgespeeld. De aldaar wonende 53-jarige C. H. H. kreeg bezoek van haar man, den 46 jarigen scheepsbouwkundige A. W. v. S, van wien zij sinds eenigen tijd wettelijk gescheiden is. Al langer leefde de. man en vrouw niet meer met elkaar De kinderen waren in huis bij den man. Vaak heeft de man gedurende den laatsten tijd zijn vrouw opgezocht en haar op vreeselijke manier bedreigd De vrouw, die zich beangst voelde, is eenige malen op het politie-bureau aan den Bergsingel geweest om te verzoeken den man in het oog te houden. Woensdagmiddag is de man met e8n valschen sleutel het huis van zijn echtgenoote binnengegaan. Na een korte twist is de vrouw uit huis gevlucht, door de keuken naar de veranda, luid keels moord" roepende De man ach- doodelijk ongeval gebeurd. Bij het HervoIgde haar met een revolver en opheffen van een zeer zwaar werkstuk schoot dit uit de lus Hel kwam terecht op het hoofd van den gehuwden Duil- schen arbeider Kirchhoff, die onmid dellijk gedood werd. Aanrijding. Toen de weleerw. pater Stanislaus van den Berg, Conventueel, rector te Kaalheide, zich naar Kerkrade begaf, werd hij ter plaatse de Bril aangereden door een wielrijder, die in woeste vaart de zeer steile Wijngracht kwam afrijden. Pater van den Berg bloedde hevig aan het hoofd en handen en werd door voorbijgangers in de woning der Wed. Houben en later per auto naar het hospitaal gebracht, waar de wonden werden verbonden en geconstateerd werd, dat ds duim der rechterhand was gebroken. Per ziekenauto werd de rector toen naar de pastorie gebracht. De onbesuisde wielrijder bleef jammer genoeg onbekend. Vrijgesproken. loste twee schoten op haar. Toen zij neergevallen was schoot hij zich zelf voor het hoofd. Een inspecteur van politie, die juist passeerde, is het huis binnengegaan. Hij vond de vrouw dood in de veranda De man lag zieltogend in den tuin. Met een auto van den geneeskundigen dienst is hij naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Bij aankomst bleek hij overleden te zijn. Het lijk van de vrouw is naar bet ziekenhuis aan den Goolsingel gebracht, Doodgedrukt tusschen een stoomboot en een veerpont. Vrijdagmiddag om half vijf, toen de poni in het veer te Nijmegen aan de Lentsche zijde gemeerd was en een stoomboot op zeer korten afstand lang zaam opvoer, begaf de veerknecht Degens zich in een roeiboot om den stoomboot machinist, die te Lent moest zijn, af te halen. Degens, op het ge vaarlijke van zijn daad gewezen, wilde weer op de veerpont klimmen, maar op dat oogenblik kwam de stoomboot aki gevolg dat Degens tusschen beide werd doodgedrukt. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Oneerlijke penningmeester van een begrafenisfonds van spoorwegpersoneel f 60.000 verduisterd. Een zestigjarige vroegere ambtenaar van de Ned. Spoorwegen, die eenigen tijd geleden zijn ontslag als zoodanig had genomen om allee* een begrafenis fonds van spoorwegpersoneel, dat reeds langen tijd te Amsterdam bestond, te beheeren, is gearresteerd, verdacht van verduistering. Uit dit fonds werd bij overlijden aan de nagelalen betrekkin gen van spoorwegpersoneel een bedrag van f 300 verstrekt. Wanneer de kas en boeken geverifieerd moesten worden, zorgde hij er voor, dat alles in orde was. Onlangs bleek evenwel, dat er een belangrijk bedrag ontbrak. De man kon niet zeggen waar bet geld gebleven was. Aangifte bij de politie volgde. Uit het onderzoek is gebleken, d8t minstens een bedrag van f 60,000 in den loop der jaren uit het begrafenis fonds is verduisterd. De verdachte heeft de politie bekend, dat al dit geld weg is. Hij beweerde gespeculeerd te hebben. De boeken welke de admini stratie uitmaken, heeft de politie thans in beslag genomen. Dat het in elk ge val minstens t 60 000 is staal thans reeds vast De verdachte zal spoedig ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. Tegen de danswoede. Het ligt in de bedoeling van hel gemeentebestuur van Boxmeer een dansverbod in het leven te roepen voor kinderen beneden den leeftijd van 17 jaren. Nog meer sollicitanten. 85 voor één. Nu de tijd van sollicitatie voor de betrekking van hoofd der school te Heveadorp verstreken is, blijkt, dat zich hebben aangemeld 85 sollicitanten, een record cijfer voor een dergelijke betrekking. Wielrijder door een trein gegrepen en gedood. Woensdagmorgen omstreeks 9 uur wilde de 37 jarige verzekeringsagent W v. Gestel, per fiets den onbewaakten overweg in den Dalwagen te Dode- waard oversteken, toen juist een snel trein passeerde, v. G. werd meegesleurd toen de trein tot stilstand was ge bracht dood opgenomen. Het lijk van den ernstig verminken man werd naar zijn huis vervoerd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. Brand. Dinsdagnamiddag brandde te Arcen de houten woning van Ghr. J., totaal af Aan blusschen viel niet te denken. Een varken kwam in de vlammen om. Tegen biandschade isJ. niet verzekerd Uitvoer van vee naar België. De wnd directeur-generaal van den landbouw brengt aan belanghebbenden, voor zooveel noodig, in herinnering, dal, krachtens besluit van den Koning van België van 17 Maart 1924, runderen met open horzelbuilen, waaruit de larve niet uitgedrukt is, niet tot de quarantainestallen in België mogen worden toegelaten. Op het aanbieden ter quarantaine van zoodanige dieren slaat eene boete van 26 tot 500 franc, bij herhaling binnen 5 jaar van 100 lot 1000 franc. Italië en België. V D meldt uit Rome Het verluidt, dat de Italiaanscbe re geering aanstuurt op het verbreken der betrekkingen met België. Aanleiding biertoe is de anti fascis tische houding van den Belgischen Minister van Buitenlandsche Zaken Vandervelde- Dinsdag heeft de Italiaanscbe re geering den ambassadeur te Brussel teruggeroepen en het verluidt, dat hij voorloopig üiet zal worden vervangen. De Italiaansche ambassadeur te Brussel markies Negrotto, is benoemd tot Italiaan8ch lid in de commissie voor de Egyptische openbare schulden Door hem evenwel thans niet te ver vangen, zou de Italiaansche regeering willen protesteeren tegen de houding van Vandervelde. Auto-ongeluk b|j Leuven. Donderdagmorgen is de auto der familie Philips te Eindhoven in de nabijheid van Leuven bij het uitwijken voor een kar geslipt. Mevrouw Philips brak een rib en bekwam een ernstige hoofdwonde. Zij is naar het ziekenhuis te Leuven over gebracht Haar toestand is niet levens» gevaarlijk. De chauffeur slingerde door de voorruit en liep niet ernstige kwetsuren op. De auto werd ernstig gehavend. In vier uur naar Zweden. Men meldt aan het Haagsche Aneta kantoor d.d. 22 Juni: Dinsdag heeft het K. L M.-vliegtuig bestuurd door den vlieger Smirnof, met 7 passagiers en een groote lading I goederen aan boord, het traject Amster damMalmö afgelegd in 3 uur 58 minuten, hetgeen op deze route een record beteekent. De tusschenlandingen in Hamburg en Kopenhagen zijn in dezen recordtijd inbegrepen. Een Italiaansche te Lourdes genezen Uil Livorno wordt gemeld, dat de 38-jarige mej. Eroina Lunardi, afkom stig uit die stad, te Lourdes van een langdurige ziekte genezen is. L ij had reeds tien chirurgische operaties ondergaan, zonder resultaat en kon niet loopen, zonder dat zij wondingen njiet bracht, waarhjoli van de autole t hadden opgeh Een vrouw slingerd en beleel tic Bij een debïBt een initiatief vi van Londen toonde lord Koning, met hoezeer het ge ra aan het afm zijn, zeide hij, een steeds mal Dn Grooto doi d In een dorp ic door brand taclprc De brand onl[dc met lucifers i ÜIU et. het nndarsl werd. Nadere bij! genezing, die n®e door het buresj-n teeringen te Lo izo ontbreken op h ger. Mej. Lunardde ster van Livi di genezing heeft jde Vliegongey eei Een militair Aji{ serg. majoor \§er Woensdagmidc' m vliegveld te dingsmacoeuvn heuvel op het De machine het zand terecs s nield en 't lange.' gedrukt, terwijmd beschadigd wer De vliegeni bleven on Het tramik De wagenbe er teur, die bij 18 Mei te Cass ok door de rechtbi ijg Merkwaard Een volgelaiul en twee wielri een merkvg ginia water in Zondagmorgi stortregende, k wielrijders wi met den auto, De bestuurdm de macht oveiwot de twee wiel diepe sloot hen heen kw de voorwielen dei van de sloot op den weg. De wielrijdt een wonder hen werd ermwc loos naar heiiti andere werd qnd e ial ij' gBrc bi at ra d( ia :1e isassLiJsi ;i F In Morgen Zondille lecte voor de st p, ding voor de ei gatie, half 3 he: ca Lof en eerherstel H. Familie. Maandag hal m Sol jaarg. voorRf grafenis van Jo is, eerherstel aan Öa Dinsdag halfnij jaarg. voor Janjei Woensdag fin Paulus, de dien o uur zal de Mar ig gaan naar Oostt Donderdag half 8 leesmis, de echtgenoote i; Vrijdag eerstal van het H. Har zi Hoogmis, half i Lof en eerherst et Zaterdag ko klas te biechte A s. Zondag 1ie Zaal Om 9 uur Hi Orde, zoowel lijke Tertiarisjei Allerheiligste IJt Woensdag Petrus en Paul fl Zondag. Gentel leden der Derf Zaterdag fet 3 tatie. General it der Derde Ort Het schoonegt October a.s. Venray om te der onderwijs, verzoekschrift het is. Na el s staat er Patronaatsgeb g derteekenen. groote belang dat dus iederjet te onderteek© St. Aï Laatste Zon spaarbankboe e er nog eens ah bankboekjes s nog geen lifci vereeniging moeten afgett s Gen Woensdag, )s uur plechtig fd en vereering'k vereeniging vj val INGEKOME M. Vullij van Sevenui ling a

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2