m Sprutol. F. H. van Encko lomersproeten van en Agen Gewichten. Het el voor 3ed en D(|t( Foto-a ile gTLIÖ Cementwaren-Bouwmafc Gemengde Berichten. Marktberichten. Ingezonden. Duivensport. zeer solie ,eve verzeke Mi actief gevr Wasch &w ach Fotosi: Alle soor Vergrooljn Olieverf- Gratis aan •et rs Bezoekt o ieli Handel in GIIe Likeuren ejn Houthie A. Derks, Krra OOSTRUMV enray Hebt U noodig die te voet van Keulen kwam, heeft met den wereldoorlog pas haar eind gevonden. En niet vergeefs heeft men sinds eeuwen St. Hubertus aangeroepen tegen de razernijontelbaar zijn de genezin gen, die te Saint Hubert op zijn voor spraak verkregen zijn. Indien iemand door een dollen hond gebeten is, gaat hij ten spoedigste naar Saint Hubert. Hier wordt hem door den aalmoezenier een heel klein deeltje der stola van den Heilige onder de huid van het voorhoofd gebracht, het welk door een linnen band bevestigd wordt. Die band moet door den gebeten persoon negen dagen lang om het voor hoofd gedragen worden, gedurende welke hij aan zekere verplichtingen moet voldoen. Als eerste vereischte moet hij biech ten en communiceeren. Verder moet hij een zeker dieet volgen, dat overigens geheel overeenstemt met de medische behandeling in dergelijke gevallen, en zich aan zekere voor geschreven hygiënische maatregelen houden. Zoo mag hij b.v. gedurende veertig dagen zijn haren niet kammen, een voorschrift dat misschien belache lijk mag toeschijnen, maar dat de lange haren onzer voorouders in aan merking genomen waarschijnlijk dient om het verliezen van het deeltje der stola te voorkomen. dit middel is voor de aardappels schade lijk. De vogels komen wel te hulp, de kraaien zoeken, maar deze doen soms meer kwaad dan goed, doordat ze, teneinde de koperwormen te bemachti gen, de jonge plantjes uit den grond trekken Hebt u misschien, ingevolge onzen raad, een stuk bouwland in grasland omgezet, een stuk, waarin nogal zaad onkruiden voorkwamen, geef dan nu in den voorzomer, goed achtaleer de jonge gras- en klaverplantjes van de sterke beschaduwing der onkruiden last krijgen, moet ge het onkruid met de eventueel gezaaide dekvrucht afmaaien; ge mist dan wel den oogst der dek vrucht op den gewonen tijd en de gewone wijze, maar zijt voorgoed van het onkruid af. Het afgemaaide kunt u vervoederen of inkuilen. Als ge met de gierkar rondgaat op uw grasland, verzuim dan den aanvul lenden kunstmest niet, bij gier behoort een phosphorzuurmest, dus super of slak. En wanneer ge, zooals we onlangs hebben aangeraden, nu eens, bij wijze van proef, een extra stikstofbemesting wilt toepassen, bedenk dan, met het oog op het bestand van grassen en klavers, dat kali- en phosphorzuurmest ook niet achterwege mogen blijven. Zorg er voor, dat uw dieren in de wei voldoende en zuiver drinkwater hebben, 't is een ding van groot belang Den lOen dag moet hij zich door een I Gezond, zuiver drinkwater bevordert priester den baud van het voorhoofd den gezondheidstoestand van het vee laten nemen, die daarna verbrand moet en heeft ook een gunstigen invloed op worden. ^e kwantiteit en kwaliteit van melken melkproducten. Aansluiting zoo moge- Hij neemt de verplichting op zich elk jaar den feestdag van den Heilige te vieren, en indien hij eventueel later nog eens door een dollen hond gebeten zou worden, moet hij zich gedurende drie dagen aan dezelfde regels houden, zonder echter verplicht te zijn naar St. Hubert terug te keeren. Deze inbrenging van het stukje der stola noemt men »la Taille". Ieder die op deze wijze gevrijwaard legen razernij, kan aan een ander die gebeten is een uitstel (Répit) van veertig dagen verleenen, indien hem dat door dien persoon volgens een zeker ritueel verzocht wordt. Gedurer.de dit uitstel heeft de gebetene den tijd om zich op zijn beurt naar Saint Hubert te begeven, om daar de Taille" te ontvangen, en zijn novene te volbrengen zonder de gevolgen van den noodlottigen beet te gevoelen Eenieder die dus met de vereischte gesteldheid aan deze verplichtingen voldoet, kan zeker zijn dat bij vo^r de razernij behoed zal worden, en de ge vallen, waarin een gebetene na de »Taille" en de novene toch nog bezwe ken is, zijn uiterst zeldzaam. In de laatste jaren, nu dank zij de schitterende ontdekkingen van Pasteur en de oprichting van zijn Instituut, de gevallen van razernij om zoo te zeggen tot het verleden behooreD, hebben velen Saint Hubert vergeten. Maar nu, ter gelegenheid van de luisterrijke viering van het Twaalfde Eeuwfeest van St. Hubertus, is de aan dacht weer ten volle gevestigd op het oude stadje met zijn wonderlijke ge schiedenis. St. Hubertus wordt echter niet alleen aangeroepen tegen de hondsdolheid maar hij is ook de Patroon der lagers, en het is vooral hun tegenwoordigheid, die veel luister aan de feesten zal toe voegen. Zondag 29 Mei werden de feestelijk heden geopend, met een internationaal concours voor jachthorens op 30 Mei de verjaardag van St. Hubertus' dood had de groote nationale Bedevaart plaats. Tegenwoordig waren Z.Em. Kardinaal Sincero, legaat van Z. H. den Paus, een twintigtal bisschoppen en Prins Leopold van België, als ver tegenwoordiger van Koning Albert. De overige dagen van de week waren gewijd aan de verschillende bedevaarten uit Frankrijk, Luxemburg etc. Op Pinksterdag wordt een Mis vol gens Oosterschen Ritus gecelebreerd, met begeleiding van een Russisch zangkoor. 's Middags heeft een Historische op tocht plaats, die een beeld zal geven van de ontwikkeling der Jacht. Hoewel de Abdij sinds de Fransche Revolutie niet meer als zoodanig be slaat, zullen toch de Benedictijnen hun feestdag te Saint Hubert houden, maar afgezonderd van het groote leven en de groote vreugde. Hun feest, een feest van herdenking en van vroomheid zal gekenmerkt worden door de melancholie der ver vallen grootheid, eigen aan de plaatsen, waar een oude Abdij vergaan is... N. K. Wat elke maand te doen geeft (Ie helft Juni.) Wat zijn mijn aardappels slecht op gekomen, W8t is de stand hol, hoe zou dat komen vroeg een kennis, toen we zijn akkers rondliepen. De oorzaken kunnen zeer verschillend zijn. Zoo was die bij mijn kennis wellicht deze: dat hij zijn poters had gehad van nieuwen grondvooral als die van zandigen grond komen, leveren ze zwakkere planten en geven hollen stand, Vele aardappelverbouwers weten ook uit ervaring, dat de poters van de klei zekerder opkomst geven, dat de »spruit- kracht" er van sterker is dan van de zandpolers. Een goede, doelmatige be waring der poters komi voorts aan de spruitkracht ten goede. Er zijn nog andere oorzaken van een hollen stand, b.v.vrelerij van de ritnaalden (koper wormen), daar is weinig aan te doen, althans bij aardappelen lijk, aan een waterleiding is het beste. Water uit een gewonen put is vaak verontreinigd met bacteriën en organi sche stoffen. Zulk water kan gevaarlijk zijn met betrekking tot verspreiding van besmettelijke ziekten en is steeds nadeelig voor de gezondheid. Gezond vee geeft de meeste en de beste melk. De beste producten komen van de beste melk. Zij brengen ook de beste prijzen op. Goed water en goede melk bevorderen de volksgezondheid en gaan kindersterfte tegen. Het is dus wel zaak er zorg voor te dragen, dat ook in den zomer het vee gezond en zuiver drinkwater krijgt en geen vuil of stinkend water uit poel of plas. De ontruimde stallen krijgen nu een extra beurtde groote schoonmaak wordt levens dienstig gemaakt aan infectie of ontsmetting en vooral dèèr waar het mond- en klauwzeer heeft geheerscht. Is al het vuil verwijderd, is er geschrobd en geboend met heet sodawater, dan wordt alles niets vergeten I afgespoeld met een oplos sing van 2—3 proc. lysol of kreoline, gelucht en met kalk bestreken. Het bekalken is zeer belangrijk, niet alleen om een schoon en helder uiterlijk te geven, maar ook om besmetting te voorkomen. Zindelijkheid en reinheid worden nu, in den zomertijd, ook in de hoender verblijven ten zeerste aangeraden. De mest moet geregeld worden wegge haald, zitstokken en mestplank worden op geregelde tijden schoongemaakt. Gebeurt dat niet, dan krijgt ook het ongedierte de overhand, de hoenders leggen minder en zijn vatbaarder voor ziekte. Kalkmelk en een 3 proc. op lossing van creoline jagen het onge dierte op de vlucht. Zaaien, planten, schoffelen, wieden, enz. wisselen elkaar nu voortdurend af Wij noemen als onkruidverdelger nog de ongeoliede kalkstikstof, waarmee korenbloemen en distels, dauwnetels en herik en andere onkruiden worden vernietigd, indien men het middel uitstrooit in den vroegen morgen, als de onkruidplanten, die 2 tot 5 blaadjes hebben, nog flink nat zijn van den dauw en een heldere, zonnige dag mag worden verwacht. Gaat het regenen, dan is de uitwerking veel geringer de kalkstikstof werkt dan evenwel nog als bemesting. Zaai niet te dik uw zaad uit 1 Land bouwers, die gewoon zijn groote opper vlakken te bezaaien, hebben in den hof vaak een te dikke hand van zaaien, dan wordt het zaai- of plantbed te dicht bezet en blijven de plantjes te zwak kunnen dan het verplanten ook slecht verdragen. Dun vroeg uitl Voor huisvrouwen Meer dan anders hoort men dit voorjaar over muizen klagen. De bekende valletjes, die uit stekend werken, zijn bekend. Maar hoe kan men de muizen verdrijven, af schrikken Leg op de plaatsen, waar anders komen, pepermuntkruidde lucht er van verdragen de diertjes niet. Daartoe kan men ook oleanderbladen (vergiftig 1) tot poeder wrijven en inde muizengaten neerleggen of ook kan men de gaten dichtstoppen met lappen gedrenkt in terpenlijnolie, dat men elke 14 dagen moet herhalen. Smokkelaar aangeschoten. Te Arcen werd Zondagavond door de rijksambtenaren op een Duitsch smok keiaar geschoten. De Duitscher werd aan het been verwond en ter verpleging naar het R K. gasthuis te Venlo over gebracht. Diefstal op de Missie-tentoonstelling te Njjmegen. Op de Missie-tentoonstelling te Nij megen is tijdens de groote drukte een kostbaar Boedha-beeldje, ter waarde van eenige honderden guldens, gestolen De politie verzoekt opsporing. Verdronken. Dinsdagmorgen is te 's Hertogenbosch de 22-jarige stoker van de heimachine bij de heiwerken aan sluis 1, J. van Bij suikerbieten bestrijdt men de|Osch, te water geraakt en verdronken, Te Venlo wilde Maandag de vier jarige Beppy N. nog vlak voor een aankomenden auto de Sintselveldstraat dwars oversteken. De chauffeur had geen gelegenheid meer om te stoppen. De auto greep het meisje, en reed over haar heen, gelukkig zonder haar met een der wielen te raken. Het geval liep bijzonder goed af. De kleine be kwam slechts eenige kneuzingen aan het linker been. ARCEN. Onder groote belangstelling vierde het St. Sebastiaansgilde Zondag zijn 400 jarig bestaan en de harmonie haar 75 jarig bestaan. Brand te Tegelen. Men meldt uit Tegelen In den nacht van Zaterdag op Zondag brak plotseling brand uit in de brand- stoffenloods der R K. Werkliedenver. te Tegelen. De brandweer was spoedig ter plaatse, in dien tijd stond een 3-tal wagons turf en turfstrooisel reeds in volle vlam. Men vreesde terecht voor de andere gebouwen der R.K. Werk liedenver. en der Coöperatie. Verdacht van deze brand te hebben gesticht werd een persoon aangehouden. De eersie kersen. Te Eist werden Maandag 1.1. aan de E K. V, de eerste buitenlandsche kersen aangevoerd, die tegen den prijs van 7080 cent per K.G. werden ver handeld. De onbewaakte overwegen. Een heer gedood, een dame gewond- Maandagavond is op den onbewaak ten overweg bij den Middelweg te Uit hoorn een parliculiere auto door den trein AalsmeerUithoorn gegrepen. De inzittende, 22 jarige heer Oudijkuit Waddinxveen werd op slag gedood, terwijl een dame, die zich eveneens in den auto bevond, ernstige verwondingen bekwam. Zij werd per trein naar Amsterdam vervoerd, en aldaar opge nomen in hel Wilhelmina Gasthuis. De auto werd vernieldhet trein verkeer ondervond uiteraard stagnatie. Doodclyke val. De 44-jarige J. B. te Appingedam is van de trap gevallen en op de plaats dood gebleven Revolverbandiet. Zaterdagnacht is te. Echwerderdraai (Gron.) iemand binnengedrongen in het huis van de bejaarde famiiie V. en heeft de bewoners onder bedreiging met een revolver f 100 afgeperst. De politie zoekt den dader, die vermomd was. Buslijnen Den Haag—Groningen Maastricht. Alleen nachtdiensten. Volgens het Vaderl. heeft een Zuid- Hollandsche Autohandel Maatschappij die den busdienst WaalhavenSeheve- ningen exploiteert, zich met het vol gende schrijven gericht tot de colleges van Gedeputeerde Staten der provincies Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland, Overijsel, Drente, Groningen en Lim burg Ondergeteekende, de Naaml. Venn. Z. H. A. M., gevestigd te's Gravenhage, heeft de eer Uw college te verzoeken om toestemming tot het in werking brengen van autobuslijnen, speciaal voor nachtverbindingen tusschen 'sGra- ve.*?hage en Groningen, via Utrecht, Zwolle, en 's-Gravenhage en Maastricht via Utrecht en Arnhem. De vertrektijden van beginpunten zullen steeds liggen tusschen 12 uur 's nachts en 6 uur v.m. In dit schrijven lezen wij verder, dal de Z. H. A. M. van de verschillende colleges reeds thans vernemen wil, of principieel tegen het verleenen van een dergelijke vergunning bij hen bezwaar zou bestaan. Het ligt in de bedoeling der Z. H. A. M. deze lijnen te exploiteeren met eerste klas materieel, zoonoodig slaap- en restauratie-wagens. Omtrent de dienstregeling vernam het Vad. het volgende: Vertrek 's Gra- venhage 12 uur, Leiden 12 24, Utrecht 2, Arnhem 3 30, Nijmegen 4, Venlo 5, Roermond 6 15 en aankomst eindpunt Maastricht 7.30. Voor de lijn Den Haag Groningen is deze dezelfde tot Utrecht 2, dan Amersfoort 2.45, Zwnlle 5, Mep- pel 5 45, Assen 7 15 en Groningen 8 uur. De vertrektijden voor de lijn Gronin genDen Haag Groningen 12 uur, Assen 12.45, Meppel 215, Zwolle 3, Amersfoor» 5.15, Utrecht 6, Leiden 7.35, 's Gravenhage 8, voor de lijn Maastricht —Den Haag: Maastricht 12, Roermond 1.15, Venlo 2 30, Nijmegen 3.30, Arnhem 4, Utrecht 5 30, Leiden 7 05 en Den Haag 7.30 Wegens de groote afstanden zullen op iedere lijn twee bussen rijden. De vergunningen voor de verschil lende provincies zijn inmiddels door de Z. H. A. M.-directie aangevraagd. Het tarief zal waarschijnlijk gebaseerd zijn op 3 ets per kilometer, zoodat het traject Den HaagUtrecht 2, Den HaagZwolle 5, Den HaagGroningen 8, Den HaagArnhem 3 50, Den Haag Roermond 6.50 en het traject Den HaagMaastricht f 8 kost. Vader met twee zoons verdonken. Donderdagmorgen te 10 uur is op den Rijn bij Arnhem een zeilboot tegen een kabel gevaren, tengevolge waarvan het vaartuig omsloeg en de zeven inzit tenden te water geraakten. Een soldaat, de eenige der opvarenden, die kon zwemmen, slaagde erin drie der drenkelingen te redden. De onder wijzer H. uit Arnhem en zijn twee zoons kwamen om het leven. Oudste inwoonster van Maastricht. Op 7 Augustus a.s. hoopt de oudste inwoonster van Maastricht, de weduwe Magnée-Prechter, haar lOOstea ver jaardag te vieren. Hoe kras het oudje nog is blijkt verkiezingen nog te voet is gaan siem- men. Een droom die honderd pond waard was. Een antiquair uit de Wardourstraat te Londen droomde eergisterennacht dal hij op de boekenmarkt een eerste editie vond van Hardy's »Desperate Remedies", een boekwerk dat antiquair ongeveer 100 pond waard is. Den volgenden morgen ging hij naar de markt en naar de plaats die hij in zijn droom gezien had en het eerste boek dat hij in de hand nam was een deel van »Desperate Remedies". De beide andere drukken lagen er naast en hij kocht ze voor 60 cent. Z'n droom had hem f 1200 opgeleverd. Auto-ongeluk. Bij Erkelenz is een autobus, waarin zich 36 personen bevonden die terug keerden van den brandweerdag in Kreuxnach, tegen 'een boom gereden. De autobus werd totaal vernield. Alle inzittenden werden min of meer ernstig gewond. dwijnen spoedig door een pot Bij alle Drogisten ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.975 000 eieren. Groote eieren van f 5.40 tot f 6 50 Kleine eieren van f 4.10 tot f 5 30 Eendeneieren van f 5.40 tot f 6 VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni ging van Maandag was de aanvoer 1.150000 eieren. Groote eieren van f 5 40 tot f 6 50 Kleine eieren van f 4,50 tot f 5.30 Eendeneieren van f 5,40 tot f 6 Ganzeneieren van f 13.50 tot f 14. Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie L. S. Venray, 1 Juni 1927 In een artikel: »Exploitatie van Over heidsbedrijven in den vorm van Naam* looze Vennootschappen" van den Wel- Ed. Heer Th de Vreeze, R.K. oud gemeenteraadslid van Nijmegen Eindhoven, te Nijmegen in »de Gelder lander" van Zaterdag 27 Mei 1927, leest men naar aanleiding van hetgeen de sociaaldemocraat R. in »Het Volk" schreef, het volgende »Gelijk men ziet is bij dezen heer de illusie van het overheidsbedrijf geheel verdwenen. Hij behoort niet alleen tot de groep socialistische ar beiders, die voor het overheidsbedrijf niet warm te krijgen zijn, doch hij wijst ook de overheidsexploitatie af." Verder leven wij daar de belangrijke woorden, door den Amerikaan Robinson te Genève gesproken »In Amerika werd niet, zoo zeide Robinson, de verlaging der producten gezocht in lagere loonen, integendeel. Door deze op peil te houden en waar mogelijk nog te verhoogen, werd de afzet op de goederenmarkt verhoogd. »De belastingen, die in Europa door hun schrikbarende hoogte, zulk een remmenden invloed uitoefenen op handel en bedrijf, zijn in Amerika, naar verhouding lot de inkomsten der bevolking, veel lager dan hier. Dit is vooral weer een gevolg van het feit, dat men in Amerika veel vrijer baan laat aan het particulier initiatief. In Amerika wordt er een voudig niet aan gedacht, dat b.v. de gemeenten ondernemingen moeten exploiteeren als: gasfabrieken, trams, autobussen, reinigingsdiensten enz. Deze zijn in handen van kundige energieke ondernemers, tot veel ge zonder en voor den verbruiker, zoo wel als voor het personeel, voor- deeliger exploitatiebelangen dan in handen der overheid." Deze Amerikaan geeft hen, die dweepen met Staats-exploitatie een heel nuttige vingerwijzing. Met dank voor plaatsing. Hoogachtend, A. U T. B. R R. Middenstander. enauwde gevoel als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Foster's Maag- pillen. het laxeermiddel bij uitnemendheid. F" os t e r's Maagpillen 4 Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduivenvereniging »De Zwaluw" vanaf Noyon (Frankrijk). Afstand 304 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 3e, 7e en 16e A. Janssen 2e J. Smits 4e P. van Ooi 5e 6e 11e en 18e J. Oudenhoven. 8e H. Strijbosch 9e en 13e St. Servaas 106, 14e en 17e G. van Dijck 12e J. Cremers 15e J. Ivusters 19e E. Vermeulen 20e Fr. Vermaten Overduif P. van Ooi. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 11 uur 45 min. 43 sec laatste duif 12 uur 19 min. 40 sec. Venray 2 Juni 1927 M. de Redacteur. Gelieve onderstaande te willen op nemen in uw blad van 4 Juni. Als men in Venray nog meer Staats bedrijven last nestelen, zal ontegen zeggelijk het getal andersdenkenden (protestanten, vrijzinnigen, socialisten enz.) vermeerderen en geleidelijk gaan toenemen. Dit zal de oorzaak worden, dat de plaatselijke commissie voor het R K. Bijzonder Onderwijs weldra zal geroe pen worden, om tot daden over te gaan en de Openbare Lagere School Venray- Dorp trachten om te zetten in een Bijzondere R. K. School, met dit ge volg, dat de groep andersdenkenden niet zal rusten, voordat zij de gemeen te Venray zal verplicht hebben, voor haar kleiner of grooter aantal kinderen er een openbare schooi op na te houden. Zoo gaat het overal, zoo zal het ook hier gaan 1 Zeker niet ten voordeele van de beurzen der Venraysche be lastingbetalers 1 Voorstanders van het Staatsautobus- bedrijf let s.v.p. goed op 1 Dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, VENRAYER. van Burgemeester en Wethouders van Venray maken bij deze bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten en ge wichten zitting zal worden gehouden te Venray in het STEMLOKAAL, SCHOOLSTRAAT 32, op 8 Juni van i uur tot half 5 nam, voor hen wier geslachts (firma-)naam begint met een der letters A. B. en C.op 9 Juni van 9 lot 12 uur v.m. en van half 2 tot 4 uur n.m. voor hen wier geslachtsnaam begint met een der letters D. E F. G, H. I. J. en K.op 10 Juni van 9 tut 12 uur v m. en van half 2 tot 4 uur nm. voor hen wier geslachtsnaam begint met een der letters L. M. N. O P. Q R. en S. en op 13 Juni van 1 tot half 5 uur n.m. voor hen wier ge slachtsnaam begint met een der letters T. U. V. W. X. Y. en Z. Aan belanghebbenden wordt in herin nering gebracht le dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden. (IJzeren maten geverfd blikken maten blank geschuurdkoperen gewichten afgewassehen" en ook de gaten gereinigdijzeren ge wichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie.) 2e dat betaald moet worden a. voor het onderzoek van maten en gewichten b. voor het justeeren van gewichten en wel ten bate van 's Rijks schatkist. 3e dat de maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeu- ringsmerk niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden. 4e dat tie maten en gewichten vóór 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter c en dat er, bij verzuim of verhindering om van de hier bovenbedoelde zitting ge bruik te maken, nog gelegenheid beslaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Maastricht (vanaf 1 September) op eiken Dinsdag en Woensdag van 9J uur met uitzondering van 1 November. 5e dat de milligramgewichten niet op de henjkzitting maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco en postbewijs tot een be drag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht in sluiten.) Venray, 16 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd O VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. \Y wordt voor die met behulpUn In kan teur voor uitbr ken Brieven onds99 a. Bureau van dit waschketels met! binne fornuizen, mantel gewichten, ttauishe ar GEBR. LUCAS Si bascu LE verkrijgbaar inBoek Firma van qinck po VERKRIJC o n am: alle TC KRUISSTRAAjE NI Overal aan h zonder prijsverho >nti J. Keijzer&ds Groote voorraad ims tensias, Callas, Sj G Begonias, Senerafren Snijtulpen, Snijkeu honderden, allesteei prijzen. Zie onze E aanbevelend. Hoenderstraat fiNl Greenen, Vurtsn Americ. G Carbolineum en tpt Alles aan concur® j beveelt zichbo liet maken schoenen eh voorki repetb NETJES enl Telefoon 501 BetonringenGresha VoederbakkenDakpai Asphalt, Asbesti, Wandtegels, Vloert\ Cement Zakl of Kluitkalk vraagt dan eerst prijs en wij zijn overtuigd ons koopt. Aanbevelend,

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6