Fietstochten JOS. CT Dank igi Varkeifo speciale it) Glas, bf Provinciaal Nieuws Een nieuwe stormramp Oistricts-arsbe TW te Vfild JE een m Voor de aer Poetsade Buïe Het voortfn van dei IJL." AanDieuillg retelling uui(yciiij Armbestuur dienst 1926 Aanbieding begrooting Burgerlijk Armbestuur dienst 1928. Oudergewoonte getrouw wordt hier voor een commissie van onderzoek be noemd, ditmasl bestaande uil de heeren Dr. Janssen, Geurts en Haenen. 12 Voorstel van B. en W tot het verleenen van eervol ontslag als onder wijzeres aan de O L School te Oostrum aan Mej H. M J. L. Rous overeen komstig haar verzoek. De Voorzitter zegt, dat dit ontslag is aangevraagd tegen 29 Aug. a.s du9 met inachtneming van den opzeggings termijn, waarna de Raad net eervol ontslag verleende. De Voorzitter deelt mede, dat na het verzenden van de agenda dezer ver gadering, een gelijk verzoek is inge komen, van den Heer Henderickx, Hoofd der Openbare School Kom, tegen 1 September a.s., wegens diens benoe ming te Den Haag. De Raad besloot ook dit ontslag eervol te verleenen. 13. Ingekomen dankbetuiging van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. De Voorzitter deelt naar aanleiding hiervan mede, dat het College van B. en W., namens bevolking en Gemeente raad van Venray, aan H. K. H. Prinses Juliana bij hare meerderjarig wording een gelukwensch hadden gezonden. 14 Verzoek van de bouwvereeniging »St. Oda" tot bijdrage in het tekort van vroeger jaren wegens mindere huurop brengst. Zonder hoofdelijke stemming aange nomen lot een bedrag van f 196.17 waarna de Voorzitter mededeelt, dat Ged Staten het beslui» van den Raad tot Huurverlaging dier woningen heb ben goedgekeurd 15. Aanvrage der vereeniging sVolks- belang" om subsidie. De Voorzitter deelt namens B en W mede, dat zij verheugd zijn om het weder oprichten van een zo« nuttige Vereeniging, die zich ten doel stelt, het in orde houden der fietspaden en stelt daarom voor de oude subsidie van f 500 per jaar te verleenen. De Heer Sloot vraagt of van die herstelling een voorloopig plan is op gemaakt, waarop de voorzitter bevee« tigend antwoordt en mededeelt, dal de Vereeniginghieromtrent metautoriteiten overleg pleegt. De Raad besluit met algemeene stemmen deze subsidie te verleenen onder beding, dat na elk dienstjaar rekening en verantwoording wordt gedaan. Bij de rondvraag vragen De Heer Nelissen of er al iets bekend is van het Slaalsboschbeheer omtrent de bebos8ching aan het Hoogriebroek, 1 waarop de Voor. i Ier zegt, dat deze zaak nog in onderzoek is De Heer Wijnhoven vraagt een onderzoek in te stellen naar den toe- stand der boomen in de Palerslaan, waarvan er voor ondergang te behoeden 'zijn bij tijdig ingrijpen, welk onderzoek de Voorzitter toezegt. Dh Heer Fonck wijst op het succes der Fanfare op het concours te Zetten, en stelt voor de Fanfare een tastbaar bewijs, b v. een instrument als souvenir aan te bieden De Voorzitter staat sympathiek tegenover dit voorstel, maar is huiverig om zooiets te doen, waar hierin Venray zoovele kunstbeoefenende vereeniginge.i zijn. Weth Houben acht het 't beste, dat particulieren zich er voor spannen om geld in. te zamelen voor het bereiken van het beoogde doel De Heer Pubben vraagt of het hout in de Gemeenlebosschen niet geruimd moet worden. De Voorzitter deelt mede, dat hij de in gebreke gebleven koopers zal waarschuwen, waarna hij de ver gadering sluit met gebed. Het Doorzitten bij Wiel rijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. VENRAY, 4 Juni 1927. Naar wij vernemen zal de in stallatie van den ZeerEerw. Heer Pastoor P. J. Thielen plaats hebben op Zondag 12 Juni a.s. Z Eerw. zal vanaf de Pastorie naar de kerk begeleid worden door het Kerkelijk Zangerskoor, Venraysch Fanlarecorp8 en bruidjes. Meerdere vereenigingen zullen hieraan niet deel nemen. Ons geacht Hoofd der School, de Heer J J. Henderikx, is benoemd tot Hoofd eener Bijzondere School te 's-Gravenh8ge. Op de Woensdag alhier gehouden varkensmarkt was de handel vlug Men verkocht flinke biggen van f 8 tot f 12 per stuk. GEVONDENEen mouwschort en een paar handschoenen. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. Naar wij vernemen is door de Verkoopvereeniging »St. Anlhonius" alhier besloten, om opKermis-Woensdag te Venray een groote Fokdag te houden voor rundvee en varkens. Door de Marechaussee, werd alhier aangehouden de 49 jarige J S. afkomstig uit Maastricht, die reeds geruimen lijd in deze omgeving rond zwierf. S. is ter beschikking der Justitie ie vernemen of de Politierechter hem nog een plaats kan bezorgen in Veen- huizen, waar S. geen onbekende is. Wegens het Hoogfeest van Pink steren zal de repetitie van het Gemengd Koor plaats hebben op Woensdag. LEUNEN. Door onze Fanfare »St. Catharina" zal op Zondag 1'2 Juni (Kermis-Zondag) een Muziekfeest ge houden worden in de daartoe ingerichte feestweide van den Heer H_ (anssen. Hiertoe zullen hunne medewerking verleenen de Fanfarecorpsen van Venray Oostrum, Merselo en Tienray. Indien het weer medewerkt zal het een heele drukte teweeg brengen op onze anders zoo stille kermis. OOSTRUM Bij het gehouden Natio naai Concours te St. Anthonis en Oploo behaalde de Handboogschutterij Antonius" j.l Zondag drie prachtige medaille's. 6e corpsprijs le zestal. 5e corpsprijs 2e zestal. 2e corpskampioen 2e zestal. Daar aan dit concours 35vereemgin gen deelnamen, is dit een mooi succes. YSSELSTEYN Met den bouw onzer nieuwe kerk is men reeds zoover ge vorderd, dat deze week de vlag reeds op den toren wapperde. Men verzoekt ons te willen mel den, dat niet tegen den melkrijder Th., doch tegen II. procesverbaal is opge maakt, wegens diefstal van melk. OVERLOON. Op de al hier gehouden Stamboekkeuring werd de stier «Paul van M. Deriet alhier voorloopig inge schreven, en 1 koe van A. Goemanain het Stamboek opgenomen. WELL. Naar we vernemen is de barak der militaire politie, die indertijd door 't Rijk gebouwd is voor pl m. f 13 000, thans verkocht aan den heer W. Lamers, voor de som van f 800. Met ingang van 1 Juni is de opperwachtmeester der marechaussee, Ouwerkerk, verplaatst van Heerlen naar de brigade alhier en wachtmeester van der Maas van Boxmeer naar hier. Veel liefhebbers. Voor de vacante betrekking van ambtenaar ter secretarie te Maashees hebben zich een 25-tal gegadigden aangemeld. Geheimzinnige misdaad. Te Horst werd Woensdagavond in het bosch bij wachtpost 13 het lijk gevonden van een onbekend mans persoon, dat vele rug en steekwonden vertoonde. Het parket van Roermond is Donderdag gearriveerd om lijk schouwing te houden Omtrent de mis daad is niets bekend. Naar nader wordt gemeld is het lijk dat te Horst in een bosch werd ge vonden, vermoedelijk dat van den 60 jarigen zwerver H. D uit Gemert. De moord moet al vier dagen geleden zijn geschied. De schedel van den was geheel ingeslagen, terwijl hei lijk, gelijk gemeld, verscheidene steekwon den vertoonde. De doodslag te Weert. Dinsdag werd voor de Rechtbank te Roermond behandeld de zaak tegen de café-houder Hub Joosten uit Weert, aangeklaagd wegens doodslag op den koperslager H Meyers. In het verhoor beweerde verdachte in drift gehandeld te hebben en niet dronken té zijn geweest. Hij had wel 30 glazen bier uit, maar hij was, be weerde hij, voor de eerste 50 niet bang Na getuigenverhoor luidde de eisch i jaren gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het kanaal Wessem—Nederweert. Op 1 September a s. zal de officieele opening plaats hebben van het kanaal van Wessem naar Nederweert. Woonhuis uitgebrand. Woensdagnacht is het nieuwe woon huis van den heer F. Schulte te Roer mond door onbekende oorzaak uitge brand. De familie bevindt zich in Winschoten. In hetzelfde perceel was een grooie opslagplaats van koffie, thee en tabak, welke eveneens geheel uitbrandde De schade wordt door ver zekering gedekt. BELFELD Maandagavond ontstond brand in eene op de kermis staande schiettent, tengevolge waarvan deze inrichting in een minimum van tijd een prooi der vlammen werd. Het vuur woedde zoo hevig, dat aan blusschen niet te denken viel. Eene direct aan grenzende fotografietent kon met veel moeite nog gevrijwaard blijven. Tenge volge van dezen brand worden aan hel raadhuisgebouw eenige beschadingen aangebracht. Verzekering dekt de schade. Mgr. Dr. P. Mannens gouden priesterfeest. Men meldt uit Roermond In het Grootseminarie geschiedde Woensdag de plechtige viering van het gouden priesterfeest van den Hoogeerw. Heer Mgr. Dr. P. Mannens, Vicaris- Generaal van het Bisdom en President van het Grootseminarie. Verdronken. MAASTRICHT. Woensdag is een kiezelbak welke gemeerd lag tegen de vaste schuit bij de stuwwerken in de Maas tegenover Limmel, omgeslagen. Een man is verdronken. Het is de 50-jarige gehuwde Janssen uit Lanaeken, die in dienst is bij de firma Closset. Doodelpk mijnongeluk. Woensdagnacht is in de ondergrond- sche werkplaatsen van de staatsmijn Hendrik te Brunssum de 18 jarige J. L. met zijn hoofd tusschen een kolen- wagentje en een mijnwand bekneld geraakt. Hij ia enkele oogenblikken later aan de gevolgen overleden. ugüv L»VI IVIIIVII. Qp N. V. Coöp. Centrale Boerenleenbank. De algemeene vergadering te Eind hoven heeft de balans, winst- en verliesrekening goedgekeurd. De heer A. N. Fleskens, uit Geldrop noemde de bedrijfsresultaten over 't afgeloopen jaar alleszins bevredigend, den alge- meenen ongunstigen toestand in land- en tuinbouwstreken in aanmerking genomen. De export wordt grootendeels gefnuikt. De toestand in land en tuin bouw is achteruitgaand, en de bestaans mogelijkheid van velen wordt bedreigd, zoodat men zich met verwondering afvraagt, of de regeering de situatie niet begrijpt en de landbouw voor een goed deel wil laten sterven. Noch hel Duitsche verdrag noch de Fransche maatregelen tegen onzen export zijn in slaat geweest onze regeering tot een actieve handelspolitiek te brengen Het gaat er op lijken, alsof in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam wordt beschermd met verwaarloozing der industrie en van den landbouw. H. M. de Koningin spreekt tot West-Indië. H. M. de Koningin is Dinsdagavond te Eindhoven met groot enthousiasme ontvangen. De Philipsfabrieken en kantoor gebouwen prijkten met rijken vlaggen- looi en ook in het Philipsdorp werd druk gevlagd. Op den 60 M. hoogen betontoren van de gloeilampenfabriek wapperde de Oranje blanje-bleu, door schijnwerpers verlicht. De extra-trein die het hooge gezel schap meebracht kwam te 9 28 aan. Om half twaalf maakte de directeur der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken zijn opwachting bij de Koningin, waarna de hooge bezoekers zich naar het Philips-Laboratorium begaven, waar de Philips korte golfzender is opgesteld. H. M. de Koningin richtta zich met een toespraak, die zeven minuten duurde, tot West-Indië. Hierin sprak H. M. hare groote vreugde uit, over het feit, dat het doorzettingsvermogen, waarom ons volk van ouds bekend is, de laatste moeilijkheden op zoo schit terende wijze heeft overwonnen en voor de menschelijke stem de afstanden heeft doen wegvallen. De Koningin dankte voor de talrijke blijken van liefde en aanhankelijkheid, welke haar Huis uit de West reeds bereikten en sprak de hoop uit, dat men zich in Suriname en Curasao geheel zal geven aan de zware taak, welke men daar te volbrengen heeft. Door den bliksem gedood. Woensdagavond is te Lisse tijdens een onweer de 40*jarige tuinbouw- arbeider W. Leis op het land door den bliksem getroffen en gedood. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. Te Steenbergen werd de 30-jarige landbouwer L. uit het Westland in zijn woning door den bliksem getroffen en op slag gedood. De 47 jarige echtgenoote van den arbeider J W, wonende in Siberie, nabij Hoogeveen, werd, toen zij voor het raam uitkeek naar hel onweer, door den bliksem getroffen en gedood Het kind, dat zij op haar schoot had, was geruimen tijd bewusteloos, doch kon weer bijgebracht worden. Hevige windhoos te Axel. Dinsdagavond heeft boven Axel een hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een windhoos en hevigen hagel slag. Er is voor duizenden guldens schade aangericht. Op de akkers heeft de oogst veel door den hagelslag geleden. Een landbouwschuur, waarin zes menschen voor het noodweer schuilden, stortte in, twee van hen, de arbeiders v. d. Vijvere en Wolfert, werden vrij ernstig gewond. Eerstgenoemde bekwam een gebroken dijbeen, de andere borst- kneuzingen. In sommige straten bleef nagenoeg geer. enkele woning zonder gebroken ruiten. In één straat zijn meer dan 400 ruiten vernield Tal van boomen zijn ontworteld. Het onweer duurde niet langer dan ongeveer een kwartier. Geldersche Achterhoek en Öost-Overüssel geteisterd. Te Groenlo brak Woensdagmiddag omstreeks half vier een hevig onweer los gepaard met hagelslag. Toen dit verminderde hoorde men eensklaps een geloei en gedruisch in de lucht en zag men even buiten hel stadje op hoogstens 10Ü meter afstand een geweldige zuil zich verheffen, welke zich al rond wentelend met ijzingwekkende snelheid voortbewoog, puin en houten zand met zich meevoerend. Het stadje zelf bleef gespaard, maar de boerderijen in de nabijheid werden het slachtoffer van den wervelwind die zich over een breedte van 500 meter voortbewoog. Tusschen Lichtenvoorde en Neede werden ongeveer 150 boerderijen geheel verwoest. Alleen in Beltrum vallen vier dooden te betreuren n.l. zekere Papen, Spieker, J. B. ten Brinke en de 20 jarige Spieker Papen werd door den wind opgenomen i op driehonderd meter van zijn woning teruggevonden. Hij was vreese- lijk verminkt en absoluut onherken baar. De wind was hier sterker dan in Borculo. Bovéndien werden zeer velen in de instortende huizen gewond. Deze konden echter bij buren worden ondergebracht. Bewonderenswaardig was de houding der bevolking welke hulp bood, waar die slechts verleend kon worden en den Ruurlóschen weg vermelde" de wind hier nog over een lengte van 500 meter alle boomen, waardoor het verkeer totaal werd gestremd. Te Neede, waarheen de storm van Groenlo uit zijn weg nam, stortte de katoenfabriek van de firma terWeeme in, terwijl het personeel aan het werk was. Hier zouden 100 tot 160 gewonden en drie dooden zijn. Op het spoorwegstation is een loods ingestort. De weg naar Eibergen is versperd Vijftig huiden liggen in puin. Ook te Eibergen zijn vele boerderijen verwoest, terwijl ook dooden zijn te betreuren. In de buurtschap OldenEibergen zijn circa 50 huizen door de cycloon getroffen, waarvan meer dan de helft totaal is verwoest Het spreekt hierbij van zelf dat verschillende personen gewond werden. Uit een gezin werden vier personen naar het ziekenhuis ver voerd. Naar iemand mededeelde, had de orkaan het aanzien van een zware rookwolk met een witte spits, die steeds in 't rond draaide. Zij zag de huizen der buren een voor een instorten en be grijpt nog niet dat zij er het met een verlies van eenige pannen en een ruit had afgebracht Ook het geboomte langs den weg heeft veel geleden. Waar de storm passeerde, bleef geen boom gespaard. Ook veel pluimvee werd gedood. De weg Eibergen-Neede was over een lengte van 450 meter bezaaid met circa 150 gevallen boomen. De schade te Neede bleef in hoofd zaak beperkt tot de omgeving van het station en den Haaksbergerweg Op dezen weg moeten circa 30 huizen ver woest zijn. Nabij het station is de locomotieven- loods en de wegerij van de firma te Weeme geheel ingestort. Ook de fabrieks schoorsteen werd omgeworpen. Waar de ramp hier circa 5 uur gebeurde, was er nog fabrieksvolk aanwezig, zoodal ook hier eenige dooden moeten worden betreurd. Men deelde mede, dat er 3 tot 5 dooden zijn in Neede. Op het slationsemplacement had een tragisch ongeval plaats Een tweetal kinderen van een spoorwegarbeider werden door den wind opgenomen en op de rails geworpen, juist voor een eveneens door den storm aan het rollen gebrachten goederenwagen. Een der kinderen ging de wagon over het hoofd en het was terstond dood. Het tweede kind werden de beentjes afgereden. Verschillende wagons werden uit de rails geworpen. De kracht van den wind wordt ook hierdoor gedemonstreerd, dat een met kolen geladen wagon totaal onderste boven werd geworpen en met de wielen omhoog lag. Nadere bijzonderheden. De bewoners van de ingestorte huizen in de omgeving van Groenlo zijn Woensdagavond zooveel mogelijk bij buren ondergebracht. In het Sint Ven- centiu8 gasthuis lagen Donderdagmor gen, behalve de lijken van de twee in Beltrum omgekomen personen, nog 12 ernstig gewonden. Eén daarvan, de ongeveer 70-jarige arbeider Te Nahuis uit Beltrum, was stervende. Een wonderlijk avontuur. Op een der landwegen fietste een jongen. Toen hij in de verte den wer velstorm zag naderen, stapte hij van zijn fiets en hield zich vast aan een boom. De boom knapte, toen de jongen midden in een werveling zat, ter halver hoogte van den knaap af. Hij werd zelf opgenomen en een eind verder neergesmeten. Zijn jas en vest werden hem afgerukt en waren nergens meer te vinden. De fieis kwam nog eenige honderden meters verder terecht, dan hij zelf. De jongen is er overigens vrij goed afgekomen en is niet ernstig gewond Zeven dooden. 'tAantal bij de stormramp om het leven gekomen slachtoffers bedroeg Donder dagavond zeven in totaal. VOOR DE BOEKENTAFEL. Het voortplantingsleven van den mensch door H. J Schim van der Loeff, geneesheer directeur van het St. Annagesticht voor vrouwelijke krankzinnigen »e Venray. Onder bovenstaande titel verscheen dezer dagen bij Romen en Zonen te Roermond een interessant boekje, waar aan werkelijk een behoefte bestond en dat dan ook, vooral door degenen, die met de rijpe jeugd te doen hebben, gewaardeerd zal worden. Den insider is bekend hoe gewaagd ja, hoe misdadig groot soms de onkunde is op se xueel gebied, zelfs nog bij ge huwden Den insider is óók bekend, hoe ongelooflijk moeilijk het is een goede mondelijke Aufklarung te geven, het onderwerp is zoo fragiel, zoo buitengemeen lastig is het de juiste woordenkeus ie vinden, aan vage toe spelingen heeft men niets, ruw cynisme het komt meer voor dan men denkt doet soms onherstelbaar kwaad. Is het wonder, dat men reeds lang zocht naar een goede handleiding, welke men len jongen mensch, die voor het volle leven slaat, veilig in handen zou kun nen g"vnn Talrijk zijn de werken en werkjes tot dit doel geschreven, een goed heb ik chler nog nooit kunnen vinden, ze gaven ófwel te weinig, bereikten dus hun doel niet, ófwel pornografisch te veel Het boekje van dezen roomschen psychiater is daarom zoo mooi, omdat het zonder scrupules alles duidelijk en eenvoudig behandelt, omdat het geen schijnrooinsche doekjes om de zaak windt en dank zij den in-katholieken nielsgemeen' i rectuurt omdat het een gezonde kennis geeft, toch zoo noodig voor een gezond sexueel leven. Mr. W Duynstee C S S.R. schreef de sympaiieke inleiding, »Voor eer en deugd" zal de verspreiding krachtig bevorderen. De prijs bedraagt 90 ct. Ouders, opvoeders, geestelijken, dok toren, gij allen die geplaatst kunt worden voor de zoo precaire taak van Aufklarung, maakt eens kennis met dit boekje I Dr. D. Het openluchtspel te Overloon. Men verzoekt ons om opname van onderataande voorkomende in de N V.Ct. van 30 Mei .- Men durft in het kleine Overloon. Eerat Smulders -Verloren Zoon" ala openluchtspel, nu niets minder dan Vondel'a Joseph in Dothan. Smulders spel, van zuiveren eenvoud en in hel dere moderne taal geschreven, staat den heden- daagsche toeschouwer nader, dan Vondels werk, dat kenteekenen van zijn tijd vertoont. Al te strikt heeft zich de groote vorst der Nederland- sche dichteren gehouden, aan zekeren klassieken vorm, die nu eenmaal een indeeling in en uitbrei- diDg tot vijf bedrijven vorderde. Ook de groote Pranschen als Racine en Corneille hielden zich wat 8laaf8ch aan dit getal aeten. In Joseph in Dothan wreekt zich dit een beetje de stof leent zich maar voor een paar bedrijven. Het werk doet daarom U ook in de allerbeste vertolking iets gerekt aan. De opbouw moge al, naar modern en meer nerveus aanvoelen, minder sterk zijn, de verzen, de volle alexandrijn, sonoor als orgelspel, blijven van onvergankelijke schoonheid. Als lyrische dichtkunst behoort dit treurspel, in z'n beste gedeelten, tot het rijpste en rijkste dat onze Nederlandsche grootmeester schiep We genieten er in van een weelde van beeldspraken, een raakheid van uitdrukking, een heerlijkheid *an klank en een majesteit van rythme, die de meer ontvankelijke naturen immer verrukt. Begrijpt het doorsnee publiek VoDdels taal voldoende Tal van uitdrukkingen, zeer gewoon en wellicht iets verheven in Vondels tijd, doen nu anders aan Dit verklaart wellicht waarom Zondag gedurende de opvoering, herhaaldelijk, en soms vrij hinderlijk, gelachen werd. Of komt het, omdat er nog altijd menschen gevonden worden en heusch niet alleen op het land die meenen, dat ze bij het zien van ..comedie" per se moeten lachen Die niet beseffen, dat tooneelspelen niet immer tot amusement geschiedt De groote waarde van dit prachtige werk ligt in lyriek en taal. Dit stelt buitengewone eiscnen, aan het verzen zeggen der spelers niet alleen, doch aan hun mimiek en gebarenspel meteen, omdat bet stuk wat arm is aan actie. Overloon durft. Met eeD liefhebberijtooneel- gezelscbap dit wagen. Het spreekt vanzelf, dat we aan een dergelijke opvoering niet de eischen mogen stellen, die we stellen moeten aan beroeps- tooneel. We houden dus rekening met het feit, dat een groep kunstlievende dorpsmenschen Von del wilden geven voor een uiteraard minder hypercritisch publiek. En dan mogen we consta- teeren, dat het gebodene een prestatie was. Dal er vlot en vooral met overtuiging werd gespeeld, ge declameerd met bravour en gloed en dat er, aan actie, uitgehaald was, wat er uit te halen viel. De tooneelen rond den put waren zeer verdienstelijk van levendigheid. Men heeft den goeden smaaic gehad, het oj.-zich-zelf mooie natuurdecor niet te bederven door het plaatsen van .stukken". De put paste zich uitstekend aan bij zandgrond en dennen- boschjes De groote speelruimte liet variatie in de keuze van plaats. Dit geschiedde doorgaans op bekwame wijze. De karavaan ontplooide zich statig over het golvende tooneel. De Weleerw. Heer P. H. Janssen had een voudige en stichtelijke muziek voor de reien geschreven. Gezien de lengte van bet stuk, konden ze iets korter wezen. Vier uur stilzitten is wat veel gevergd. Coupures en iets sneller achter elkander spelen, zullen moeten verhelpen. De aankleeding voldeed. In de grime kon de eenheid van gelaatskleur Oostersch, naar de donkere roodbruine tint nog wat sterker wezen. De opkomst was matig. Een vierhonderdtal personen woonden het spel bij. We hopen, dat de a s. opvoeringen brengen wat Overloon ver dient publiek tot op de heuveltoppen. Hand- en Spandiensten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen bij deze ter openbare kennis, dat het kobier van hand- en spandiensten voor het dienst jaar 19271928 door den Raad der gemeente in zijne vergadering vaB 1 Juni 1927 is vastgesteld en vestigen de aandacht van belanghebbenden er op, dat eenieder zich binnen een maand na de dagteekening van het aanslagbiljet (zijnde 9 Juni 1927), dus tot 9 Juli a.s van de te zijnen laste daarop vermelde diensten kan vrijkoopen door bij den Gemeente Ontvanger te storten Voor eiken dag handdienst f 2 Voor eiken dag spandienst met een paard f8. Voor eiken dag spandienst met 2 paarden 12. Indien de afkoop van de hand- en spandiensten plaats heeft binnen 24 uren, nadat de oproeping tot den dienst heeft plaats gehad, welke spoed- eiachende gevallen uitgezonderd, minBtens driemaal 24 uren van tevoren wordt ter kennis gebracht, bedragen de afkoopsommen Voor elicen dag handdienst f 2 50. Voor eiken dag spandienst met 1 paard f 10 Voor eiken dag epandieDsi met 2 paarden 115. Degenen, die opgeroepen zijn. om handdiensten en spandiensten te verrichten en binnen vier en twintig uren deze diensten niet hebben afgekocht, moeten, indien zij op den bepaalden tijd voor het verrichten der diensten niet verschijnen, betalen Voor eiken dag handdienst f 3 50. Voor eiken dag spandienst met 1 paard f 13. Voor eiken dag spandienst met 2 paarden f18. Venray, 2 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN. BÏÏSS&BLtf SE STAHD VEIHAY. van 27 Mei 3 Juni GEBOREN: Barbara M. W. Th. v. d. Putten, Bleekstraat Henrietta G. H. Hoedemaeckers, Hoenderstraat Hubert J. A. Poels, Veulen Franciscus A. M Janssen, Marktstraat Joseph H. Spanje, St. Annalaan Petronella G. Arts, Oirlo Wilhelmina J. M. Verschuuren, Overbroek Jozef G. L. Spee, Veldstraat. Maria A Franssen, Beekweg OVERLEDEN M. J. Th. Bistervels, 7 mnd. z b. te Oirlo. 1 patiënte St. Annagesticht 2EBKSIIJO Disitsra VEIBAY Parochiekerk Morgen, Hoogfeest van Pinksteren, 3 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. waarna processie. In alle H. Missen col lecte ten bate der kerk. Maandag 2e Pinksterdag, de diensten als op Zondag, 3 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Dinsdag half 8 leesmis voor de Wed. Poels, als bestuurslid der St. Elisabeth- vereeniging, 8 uur jaarg. r. Godfr. Janssen up leesmis voor den Z.fi steld door het Apïdes G< 8 uur Sol. jaarg. voloce ei Hellen. Donderdag 7 uufeltum half 8 leesmts voor {Heer P besteld door het ApMes G 8 uur jaarg. voor Jaen Mui en Gertrudis Evers, f Vrijdag half 8 leelr Heer Pastoor, besteljet Apoi de9 Gebeds- Half 8 Ibesteld de Werkliedenvereefi 2 e klas voor Marthg, He Trynes en Hendrikajs, 7 u en eerherstel aan heft. Zaterdag komen den der i te biechten, 7 uur Irherst het H. Hart. Deze week zijn diemper geboden vasten en oif «pijzen. Van 21—24 Juni retraite gegeven Deelnemers kunnen pelaan Strijkers. Zaal in hetfcat. Hoogfeest van Pj gezongen Hoogmis, voor de leden der Die. St. Antoniéaat. In vertrouwen dj verzuimen om op Pinksteren ter H. Tajeren, er geen kaartjes ronld- Geen Patronaat. Oh Pink blijft het sportterrein) van vl Venl< vkden8t< [even 1 Om ile at niema logfees f" le( hu Worden 1 huishoudster 35-| 1 dienstmeisje 15- n huishouding bij pr 2 boeren dienstmeii 1 boerenknecht 16 1 melkknecht voor 1 schoenmakerslee 1 timmermansknec I vertegenwoordig ei van naaimachines 1 bakkersknecht 2«an t 1 paardenknecht 1(r 1 burgerdienstmei( ri< Bieden 1 schildersknecht 1 werkvrouw 1 dienstmeisje 14 1 groot gezin voor'l 2 bankwerkers 1 boerenknecht 1 daglooner GEBOREN Dochter van ?BE !BE! Medan (N(ë) Bestuur, Qr e van Venray|anf< betuigen hianne lijken dank aalree en de Burgerj de spontaner diging, beneJ wenschen heecht ierlii in ledrij! rfenr ngst :\Jord legenheid Zetten. Bestuur, I van Venraj èkrc ir e lOfl Leden, die jFok schen te bezjop 13 Juni a.s.ie i geven bij den ur taris der Verk en Antonius" te iöö lEf Bïedt i voor het maai gr andere werkzèn. Adres Bureir Aanld, door H. J. Stn genee8heer-diij Ann ages lichrr krankzinip pRute Verkrijgbaar I 1 FIRMA VAN W

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2