TH. G. H. Houben J. H. Geurts Stoomzuitlfa „Venr" Kermis DAN!» Een belm Verft ze Vem lijst 5, Algem. Verader Veeverze'fiDj Algem Ver dei Boodsch Gemengde Berichten. ivuuuibuuir „Ons Ger^eg Bijeenkomst li pa Ingezonden, mmzjss biiistm vsvbay □istricts-arbeidsbeurs Ook de andere gekozen leden van den Gemeenteraad van danken de kiezers voor de op hun uit gebrachte stemmeu. J. Stoot G, Camps W. Wijnhoven. Hartelijkdank aan alle kiezers en kieze ressen, die hunne stem op ons hebben uitgebracht. Cooperative Dinsdag 7 J ii I OOSTRÉVI. groote nieuwe nss van JAN HIM/ H. Willenfli een goudejro Gevrj raszuivere kuild jen: 45 jongep Barnevlr met onze n Goed Ontvang i, welk gebouw reeds eerder siruisheeren was bewoond. Het .at dat zich thans te Bleijerheide 1^. ji, zal zijne studies aldaar vuort zetten. Enkele lectoren zullen van Wijchen naar Bleijerheide worden overgeplaatst. VIJFTIG JAAR PRIESTER! Persoonlijk ken ik Pastoor Poels niet Waarom ik er dan over schrijf? Vooreerst, wijl ieder priester-jubilé overwaard is te worden herdacht Want in ieder priesier gaat het woord van S. Paulusin vervulling Uit menschen uitverkoren wordt hij gesteld ten voor deele der menschen in hun betrekking tot God". En ieder priester mag na zeggen, wat Anton van Duinkerken zoo schoon dichtte »En zoo dikwels rondom mij uw stilte valt, als ik namens u allen sta en boven uw hoofden de Hostie hef en om zegening smeek en genê, dan: niets dan een s*em als de Stem, die mij riep tot dit, mijn eeuwig lot: ^behoud Mij het sterkere volk ten volk en ik blijf voor het volk een God". Maar om het priesterjubilé van Pas toor Poels te gedenken, is er nog een andere reden, die ik toevallig gelezen heb in een boek, getiteld: History of St. John's Church. Daar staat 'n hoofd stuk, waarvan de inhoud kort is aan geduid als: Pastoor Poels' goed werk" en dat even laat vermoeden, welk een vruchtbaar priesterleven dit leven is geweest Pastoor Poels werd Amerikaansch geestelijke, d.w.z hij wilde zijn pries terlijke bediening uitoefenen in Noord- Amerika. Nu eerlijk gezegd, lezer, Pastoor Poels heeft in zijn heele werk iets Amerikaansch: alles gaat in het groot. Zoo was hij in de eerste jaren van zijn verblijf aldaar practisch pas toor van drie parochies tegelijk. Dat is al iets ongewoons maar die drie ver uit elkaar liggende parochies be dienen, eischt ook opoffering in het groot. Of is het niks, als men 's mid dags om drie uur pas de eerste tas koffie krijgt? In 1892 werd Poels tot Pastoor be noemd te Newark bij New York. Hij kwam er in een nieuwe pastorie, in een gerestaureerde school en kerk. Hij vond dus alles klaar, wilt u zeggen Zoo ongeveer jè, behalve de rekenin gen, die waren nog niet voldaan 1 Pas toor Poels kwam te wonen in de ware zin van 't woord: onder een papieren dak. Doch hij wist er raad op want »door het financieel beleid van de pastoor en de hernieuwde edelmoedig heid van het volk" was dat papieren dak spoedig in een meer solied ver anderd. »J)a pastoor zegt bovengemelde geschiedenis is immer geweest een ware herder van zijn kudde en hij en zijn volk waren één. Preekend door zijn voorbeeld en slandvastige, nooit falen de vriendelijkheid en liefde, heeft hij den geest van zijn volk hernieuwd. Zijn school is zijn trots, want zij toont in haar resultaten de vruchten van zijn onophoudelijke zorg. Zijn werk is ge zegend geworden. In één woord, hij bezit de liefde van zijn volk, want immer heeft hij zich zelf getoond als hun vader, raadgever en leidsman". Aan dezen lof behoeven wij niets toe te voegen. Als ieder volk terecht zijn groote mannen eert, dan mag Venray zijn jubileerende dorpsgenoot op zijn gou den feest niet vergeten. Venray's Fanfarecorps en Mannenkoor bekroond. Met genoegen kunnen wij mededeelen dat onze Fanfare op het Donderdag te Zetten gehouden Muziek en Zangcon- cours, de eerste prijs in de eere afdeeling behalen mocht, benevens de tweede eereprijs, terwijl de kranige Directeur, Henri Welting, de Directeursprijs be haalde. Ook Venray's Mannenkoor dat aan dit concours deelnam, mocht aidaar de tweede prijs behalen. Venray kan dus met recht trotsch zijn op zulke vereenigingen en daarom mag hier een woord van lof niet ont houden worden aan beide gezelschappen en den hoogstbekwamen Directeur, den Heer Welting, onder wiens leiding beide vereenigingen zulk eene bekroning bebalen konden. Bij aankomst der Fanfare Donderdag avond het Mannenkoor kwam later thuis werd het bekroonde gezelschap geluk gewenscht door den bescherm heer, den Weled. Heer Jan Poels, benevens door den Heer H. Timraer- mann, namens het Gemengd Koor, en door den Heer H Odenhoven namens de schutterij »St Anna", die weder trouw op haar post was. De president, de heer Dr. Struben bedankte voor de hartelijke ontvangst. Ook wij wenschen Venray's Fanfare en Mannenkoor, berevens hun kranige Directeur van harte proficiat met de behaalde overwinningen. Mogen beide gezelschappen blijven voortgaan op den ingeslagen weg. Maandagavond had in het Patro U88', onder voorzitterschap van Welh. Janssen, eene vergadering plaats, ter bespreking van de feestelijke ontvangst van onzen nieuwen Pastoor. Van bijna alle vereenigingen waren vertegenwoordigers opgekomen, terwijl mede aanwezig waren de EdelAchtb. Heer Burgemeester en den Groot Edel acbt'o. Heer J Poels. Tot deelname aan de feestelijke ontvangst besloten alle vereenigingen terwijl ook alle schoolkinderen van VenrayKom, en de drie hoogste klassen van Heide en Ysselsteyn hierbij tegenwoordig zullen zijn. Op voorstel van Dr. Sala, zullen als ennnUéladen funeeeren de heeren die bij de begrafenis van Pastoor Greymans, z.g belast waren met de regeling, onder voorzitterschap van Weth. Janssen. De Plechtige installatie zal plaats hebben op Zondag 12 Juni as. Dinsdagmiddag had op don hoek PatersstraatHenseniusplein een onge luk plaats, dat nog goed is atgeloopen. De heer C. uit Oostrum kwam in botsing met een vrachtauto uit Heer len, waarbij hij verschillende wonden opliep, waarvoor hij geneeskundige hulp moest inroepen. Zijn rijwiel werd deerlijk gehavend. GEVONDEN: een rijwielplaatje. In lichtingen Maréchaussés kazerne. De Liefde-Koning. In den loop der volgende week zal door eenige jeugdige zelatrices het bonnementsgeld (1 kwartje of 25 heele centen) voor het maandblaadje »De Liefde Koning" worden opgehaald. Wij hopen en vertrouwen, dat niemand zal weigeren De Liefde Koning in zijn huis te ontvangen. Indien meer gegoeden edns meerdere abonnementen wilden nemen en opgeven aan welke adressen de overige exemplaren te bezorgen zijn, dan zou het ook weldra voor Venray gelden Geen huis, geen hut, geen kluis, geen [woning, Waar men niet leest »De Liefde-Koningl" Te allen tijde kan men zich als abonné opgeven bij de houfd zelatrice, de Eerw. Mère Gonzague, Hoofd der Bijz. Meisjesschool »Ursula" alhier. P. Willems ontvangt voorloopig wegens plaatsgebrek geen stroo aan het Station te Oostrum. De nieuwe 24-uur-tydaanwyzing big de Staatsspoorwegen. Laat uw horloge vakkundig veran deren bij H. CAMPS, Horlogerie. MERSELO. Onze vroegere dorp3 genoot, de heer P J van den Heuvel, die thans banketbakker is te Haarlem werd daar op de 10 daagsche banketbak kerij tentoonstelling de »Heba" be kroond met de volgende prijzen 1 eereprijs; 2 eerste prijzen; 2 tweede prijzen; 1 derde prijs; 1 eervolle ver melding en 1 diploma met gouden medaille. MERSELO. Op de dezer dagen te Utrecht gehouden vergadering van de Brandassurantie Maatschappij, specisal voor molenaars, is met bijna algemeene stemmen herkozen tot lid van het Dag. Bestuur, de heer J. F. Michels alhier, voor Limburg en Oostelijk-Noord-Bra- bant. MAASHEES. Bij de Dinsdag alhier gehouden stemming voor den Gemeen teraad zijn wederom alle aftredende leden herkozen. MEERLO. Op de Dinsdag gehouden gemeenteraadsverkiezing in de gemeente Meerlo werden in den nieuwe Raad gekozen de heeren Van Rijswijck, Vermeulen, Reynen, Henkens,Keursten, Duykers, van Leuven. VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni ging van Maandag was de aanvoer 1.250000 eieren. Groote eieren van f 5 40 tot f 6 40 Kleine eieren van f 4,50 tot f 5 30 Eendeneieren van f 5,40 tot f 5,50 Ganzeneieren van f 11.40 tot f 11.70 VENLO. Tot leden van den Ge meenteraad alhier zijn gekozen R. K. tuinders 3 (3) de heeren H. H. Trienekens, B. M. Driessen en R. v. d. Vinne. S.D.A P. 2 (2) H. van Deutekom en C. Kor te weg. R K. middenstanders 3 (3) A. J. F. van Lokven, J. J. H. Schatorie en J H. Dohmen. RK. intellectueelen 5 (6) H. M. Ber ger, B. J. C H. Schrijnen, mr. E. Janssen, J. H. A. Hermans, mr. W. H. Wolters. R K. werklieden 4 (4) M. J. Verbaan schot, M. H. Jansen, M. P. de Graaf en W. J. H. Tilmans. RK. democraten 2 (1) J. H. W. Meel kop en J. C. Marinus. De cijfers tusschen haakjes geven de sterkte der partijen in den ouden raad aan. De zandinstorting by Roermond. Onder algemeene deelneming had Dinsdag de begrafenis plaats van de Vrijdag zoo jammerlijk om het leven gekomen drie kinderen. Behalve een talrijke menigte belangstellenden bege leidden de leerlingen der drie klassen van de lagere school, de oudste kinderen van de Bewaarschool, een twintigtal bruidjes, eenige eerw. zusters en onder wijzeressen de kleinen naar hun laatste rustplaats. De kapel O L. Vrouw In 't ZaDd, waar om kwart over 8 uur de H. Mis werd opgedragen was tot in de uiterste hoeken gevuld. De drie met bloemen bedekte lijkkistjes waren geplaatst voor de Communiebank. De Engelenmis werd opgedragen door den Zeereerw. Pater v. d. Heuvel; het knapenkoor voerde de kerkelijke gezangen uit Na de H Mis trok de stoet in dezelfde volgorde r.aar het kerkhof, waar de drie kistjes achtereenvolgens in dezelfde groeve werden neergelaten, welke ver volgens rondom met kransen en bloe men werd bedekt. OVERLOON. Bij de hier gehouden aanbesteding voor het bouwen van een nieuwe school werden 13 biljetten ingeleverd Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren Velthuizen en Koenen te Maashees en Holthees voor de som van f 9550. Dansverbod. De Raad der gemeente Oploo heeft een dansverbod in het leven geroepen voor kinderen beneden den leeftijd van 17 jaar. Kinderen beneden dien leeftijd mogen niet tot dansgelegenheden worden toegelaten. Levensverzekering Maatschappij „De Maas" Maastricht. De algemeene vergadering van aan deelhouders van 20 Mei j 1. heeft de balans en verlies en winstrekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 61/2 pCt., waarna nog een bedrag 1 f 11536 95 overbleef voor af schrijving en reserveering Herbenoemd werden als Commissaris sen de Heeren Jul. Thywissen en G J. H. Peters. Maaskanalisatie. De werkzaamheden aan de Maas- kanalisatiewerken te Sambeek, zijn thans in vollen gang. Er wordt met dag en nachtploegen gewerkt. Ongeveer 160 personen zijn thans te werk gesteld. Het radioterrcin. Het welbekende voormalige Radio* terrein op de Sambeeksche heide zal goeddeels worden in gebruik genomen voor hoenderpark. Een bekend Fransch fokker uit Toulouse is de aanpachter. Deze gaat groote moderne hokken bouwen, waar duizenden kuikens kun nen worden gefokt. Naar men mede deelt zal dit de grootste kippenfokkerij van Nederland worden. Een avonturier. De Duitscher W. H werkman, wonende te Heerlen, gedetineerd, be landde te Baarle-Nassau, reisde naar Breda, Rotterdam en Dordrecht en liet overal de sporen na van z'n avontuur, dat berekend was op diefstal en bedrog. Hij nam hotels, dineerde en logeerde en trok zonder betalen weer verder, terwijl hij hier en daar een rijwiel meenam. Hij werd te Heerlen aange houden. De rechtbank te Breda veroordeelde den verdachte wegens rijwieldiefstal te Baarle-Nassau tot één jaar gevangenis straf. De adv.-gen. bij het Gerechtshof te 's Hertogenbosch eischte bevestiging van het vonnis Poging tot moord. Men meldt uit Tiel Wegens poging tot moord op een buurvrouw is alhier gearresteerd en in het Huis van Bewaring opgesloten zekere A. van K afkomstig uit Opijnen. Overreden en gedood. Op den Klarendalschen weg te Arnhem werden Dinsdagavond eenige kinderen, die onder het spelen de straat over staken door 'n vrachtauto aangereden. Een, het vierjarig zoontje van den spoorbeambte Leupen, kwam onder de auto en was dadelijk dood. Hel andere kind bleef ongedeerd. Kind verbrand. Te Putte (N. B.) is in de Capelsche Straat een vijf-jarig meisje in een pot kokend water gevallen en na hevige pijnen aan de brandwonden overleden. Uit het dakraam gevallen. Men meldt uit Veenendaal Zondagmiddag wilde het 13 jarig dochtertje van den chef der Staats spoorwegen Rouwkamp aan »DeKlomp" uit het dakraam in de dakgoot klimmen om aan haar jongere zusje een jongen spreeuw te laten zien uit het zich onder een der pannen bevindende spreeuwen nest. Waarschijnlijk is het meisje misge stapt, waardoor zij uit den dakgoot viel Zwaar gewond werd de kleine opge nomen. Des middags is zij zonder bij bewustzijn te zijn geweest, aan de ge volgen overleden. Doodelyke val. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een matroos, die zich te Vlissingen langs den dijk van het zgn. Eiland naar de buitenhaven begaf, daar ver moedelijk afgevallen en op den steenen berm terecht gekomen. Zondagmorgen werd zijn lijk daar aangetroffen. Ter nader onderzoek werd het door de politie in beslag genomen. De oudste inwoonster van Haarlem overleden. In den ouderdom van 103 jaren is overleden de oudste inwoonster van Haarlem mevr. M. J. Liboson Verhaar. Een vorstelyke gift. Bij het bezoek van Z. DU? Mgr. H. v. d. Wetering Maandag aan Nijmegen, bracht de Aartsbisschop de verheugende tijding mede, dat een onbekende gever voor de missies geschonken had ineens, vrij van alle lasten, de som vsn f 50.000. Verkiezing»wee ten plattelande. Toen men bij de te Poederoyen (Geld.) gehouden stemming voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad reeds eenige uren sgestemd" had, kwam men tot de minder aangename ontdekking, dat een der candidaten niet op het stembiljet voorkwam. Poederoyen kwam in last. De stembureaux werden gesloten en de stemming een week uitgesteld om als dan te trachten, met ëen volledig stembiljet voor den dag te kunnen komen. Paardenfokkerij in Bélgië. De derde paardenmarkt te Brussel trok weer veel koopers, volgens een mededeeling van den Nederl. rijksland bouwconsulent in België. Behalve Belgen waren er veel Franschen, doch Nederlanders en Duitachers ontbraken. De goede volwassen trekpaarden gingen van 8000 tot 10 000 francs, minder zware van 5000 tot 7000 francs Veulens brachten van 3000 tot 4000 francs op, Het is merkwaardig, dat men hoe langer "hoe meëf paaraen op ae wegen ziet. De hooge benzineprijzen, benevens de kostbare exploiïatie der mechanische tractie doen blijkbaar ook in België vele sleepers tot de paardentractie terug keeren De Belgische fokkers zijn dan ook weder vol moed. Yyf beste sigaren voor d'r vryer. Een meisje A. v. D. genaamd, vond te Heeze een portefeuille, inhoudende 85 gulden, 2 vrachtbrieven en een goed gevulden sigarenkoker Zoodra zij wist wie de eigenaar was, spoedde zij zich naar dezen toe, om hem die terug te bezorgen, en toen kreeg zij voor be looning.5 sigaren, met de verzekering dat het van de beste waren ze kan ze gerust aan haar vrijer geven. (M Crt) De onbewaakte overwegen. Dinsdagavond is de eierenhandelaar B. uit Doetinchem met zijn auto, waarin ook zijn vrouw gezeten was, op den onbewaakten overweg te Doetinchem in botsing gekomen met een goederen trein. De aulo werd zwaar beschadigd. B en echtgenoole kwamen met den schrik vrij, maar konden sléchts met groote moeite uit de overblijfselen der auto bevrijd worden. Waar het uitzicht bij dezen overweg geheel vrij is, werd tegen B proces verbaal opgemaakt. Engeland en Moskou. Verbreking der diplomatieke betrekking. Baldwin heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat de regeering behoudens goedkeuring door het Parlement heeft besloten een einde te maken aan de handelsovereenkomst met Rusland. Geëischt. zal worden de terugroeping der Russische handelsdelegatie en van de sovjet missie uit Londen, terwijl ook de Britsche missie te Moskou zal worden teruggeroepen. De verklaring maakte een diepen indruk in het geheel gevulde huis. En die indruk was nog te grooter, waar de premier zijn verklaring deed voorafgaan door geharnaste mededee- lingen omtrent het gevaarlijke doen en laten van Moskou De eer8te-roinister ging de voorafgaan de geschiedenis van den inval bij de Arcos na, en vertelde dat de politie al sinds maanden wist dat geheime agen ten bezig waren te trachten achter Britsche leger- en vlootgeheimen te komen. Een nauwgezet onderzoek wees uit, dat deze agenten in dienst vau Sovjet- Rusland stonden en dat zij het Arcos- gebouw als een soort van clearing house voor het inwinnen en uitwisse len van hun informaties gebruikten. Toen nu onlangs een Britsch onder daan in dienst van de luchtmacht ver oordeeld kon worden wegens het stelen van twee, voor de verdediging des lands belangrijke documenten, bleek teven dat dit document in het Arcosgebouw gefotografeerd wa^. Deze documenten heeft men teruggekregen en het individu ondergaat thans gevangenisstraf. De met graan bezaaide oppervlakte. Volgens een statistiek van het minis terie van landbouw is ondanks den terugkeer van Elzas Lotharingen de met koren bezaaide oppervlakte van Frankrijk sinds 1913 met 2.238 855 hectaren teruggegaan. Deze terugga tig omvat alle soorten van graan, met name gerst, haver en rogge, die elk een vermindering van ettelijke honderdduizenden heclareD aanwijzen. Tragisch ongeval. Te Nikolsburg (Tsjecho-Slowakië) heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Vijf kinderen, die daar op een weide speelden, vonden een handgra naat. Zij speelden er mede, toen plotse ling het projectiel ontplofte. De vijf arme kleinen werden op slag gedood. Hun lichamen werden in stukken ge scheurd. Ongeluk op de myn TVilkelmina. Op de Staatsmijn Wilhelmina onder Heerlen en Kerkrade heeft Dinsdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het maken van een stempelgat stiet de mijnwerker Becker uit Nyswijler op den achtergebleven patroon, welke ontplofte met het gevolg dat B. zwaar aan de oogen verwond werd. De mijn werker Wijnand uit Chévremont kreeg minder ernstige verwondingen en de mijnwerker Smeets uit Nijswijler kwam met den schrik vrij. B. en W. werden naar 't ziekenhuis te Heerlen overgebracht. B., vader van 5 kleine kinderen, zal waarschijnlijk beide oogen moeten missen. ^re "ZOO" veriuiiti; ue betering behoeft Wai.e het gekozen nummer beter geschikt geweest, dan was onze Fanfare beslist met.'t hoog ste aantal punten uitgekomen. In elk geval, de jongens hebben er hun best ain gedaan. Er ging dan ook een bewijs van goedkeuring door het publiek, toen de Edelachlb Heer Burgemeester te Zetten bekend maakte en begon met de woor den: »Het zal U allen wel niet ver wonderen, als ik zeg, dat Venraysch Fanfarecorps den eersten prijs heeft behaald met 320 punten. Daarbij komt nog de eereprijs voor de muziekkorpsen. De moois'e prijs is evenwel de Direc teursprijs, waar wij allen trotsch op op mogen gasn. Een bewijs temeer, dat onzen Directeur de kennis heeft en de opvatting bezit, welke te waardeeren valt Nu nog in de hoogste enre afdeeling. Dan hebben wij onze Fanfare waar thuis hoort En met de krachten 1 met de kundige leiding, die zij bezit, gaat dit best 1 EMPO Zondag 29 Mei,Jam. bij Café „De Engel Trouwe opkomstierzoe 14 H/Jesti BURSERLIJKE STASH VESRAY. van 20—27 Mei GEBOREN: Maria M. P. Stoks, Langstraat Maria H. M. Vollenberg, Veltum René V. W. Camps, Groote straat Maria G H. Weijs, Overloon OVERLEDEN H. Poels, weduwe van J. W. Poels, 82 jaar, Stationsweg H. Hendriks, echtgenoote van P J. Huybers, 61 jaar, Brabander Buitm verantwoordelijkheid der Redaotie, Donderdag was 't weer eens feest in ons dorp, want onze Fanfare kwam gelauwerd en bekroond uit het strijd perk zoos 1 s nooit tevoren! Eerste prijs, eereprijs en directeurs- prijs. Bravo 1 Dat er aan de nummers gestudeerd is geworden, bewijst dit, als wij zien, dat er 320 punten behaald zijn van de 350 De 2e Grand Ouverture, het verplich te nummer, een der zwaarste composi- tie's var. Langlois, is door onze Fan- Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congregatie, 3 uur Lof en Rozenkrans, 5 uur H. Familie. Maandag- half acht zieledieDst voor den Zeer- Eerv. Heer Pastoor, besteld door den R K. Onderwijzersbond. 8 uur zieledienst voor den Zeereerw. Heer Pastoor, besteld door het Apos tolaat des Gebeds, 7 uur Lof en Rozenkrans. Dinsdag half 7 leesm s voor Antonia Potten, lid v. d. Congregatie, half 8 besteld Jaarg. voor de Echtgenooten van P. Eibers en kinderen. 8 uur Jaarg. voor Frans Poels Woensdag half 8 uitvaart voor vrouw Huybers 8 uur Jaarg. voor Mathijs Verriet en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmia voor de Wed. Poels, Donatrice der Mariavereeniging, S uur Jaarg. voor Martin Bwals, Mechtildis Baltussen, Willem Baltussen, Marie Peeters en kinderen. Vrijdag, le der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur Jaarg. voor Send. Schraven en Bernardina Leijfers, 7 uur Lof en eerherstel aan het H Hart. Zaterdag Vigilie voor het Hoogfeest van Pink steren, geboden Vasten en Onthouding van leeschspijzen, kwart na 7 de Wijding der doop vont waarna de Hoogmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart A s. Zondag collecte ten bate der kerk. In de maanden Juni, Juli, Augustus en Sep> tember zal op nader te bepalen dagen eene Hoog mis worden opgedragen voor de vruchten der aarde en alle geestelijke en tijdelijke belangen der Parochie. Woensdag half 7 leesmis voor de Wed. Poels. Zaal in het Patronaat. Om negen uur H. Mis en Vergadering Derde Orde. Afdeeling mannen. Maandag half 7. 7 en half 8 uitvaartdiensten Wed. Hendrina Poels als lid van de Aarts broederschap St. Antonius-Patronaat. Spaarbankboekjes inleveren Men gelieve ze niet te vergeten anders bezorgt men aan zichzelf onkosten en aan ons oonoodige moeite. Genadekapel Oostnun. Zondag 29 Mei de H. Missen te 7 uur en half 10, te 3 uur laatste Meilof waar onder predikatie door Z.E. Pater Lucidius, ommegang en relikwievereering. In de week H. Missen te half 7 er half 8. Dinsdag s uiting Meimaand na de H. Mis van half 8 met Te Deum. Worden gevraagd 1 huisbouds er 35—50 j voor geestelijke 1 boerenknecht voor Horst Metselaars en timmerlieden 1 dienstmeisje 15-18 j. voor hulp n huishouding bij priester 2 boeren dienstmeiden 1 burgermeid voor Horst 1 boerenknecht 1b—18 jaar 1 melkknecht voor Beugen 1 schoenmakersleerling 1 timmermansknecht 1 vertegenwoordiger voor den verkoop van naaimachines 1 bakkersknecht 2—3 jaar aan het vak 2 winkeljuffrouwen koloniale waren 1 paardenknecht 16—18 jaar Biedon zich aan 1 schildersknecht 1 werkvrouw 1 dienstmeisje 14 j. 1 groot gezin voor boerenbedrijf 4 grondwerkers 2 bankwerkers 1 burgerdienstmeid 14 jaar 1 burgerdiensimeid voor direct van da s avonds 7 uur p es, Patrona op ZONDAG 29 Hoogmis in café AgendaJaarveit, 16 Hi, Maandag en tot 's avonds ha 0 in Ook toegang v pei beneden 18 jaar, Standplaats bij mm den Oever. EI esti m sdaj aan eenieder, dit idei kan verKlaren d: ide kende schuldig isn d ten laste gelegde lem eerbaarheid. Venra VERLOm tusschen Casten raw-re^ Tegen belooningte U gen bij G WEIJSjeni voor terstdeen bij O. in't Hulst, m- Nog af te op 30 Mei 200, stuks, bij P.J huizen bij Venra; TB 1SLJ een dragen 3e worp, 14 wekr: G. JACOBS, Bospe TB oud 2 maanden, NESKENS, Leu droge Ver Borstelwer Zeemlee Sponsen Boenwa Creoiim Glas op njS

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2