Bloenlis RIJWIELEN A. Beznii Abdijsiroop Fotografie Pho van Haten en Varkensmarkt VENRAY Foto-artikelen. Het Boek voor Moeder en Dochter Hier is uw adres JPluymen Stod Cemar Beto S wem\ T li voordat het te laat is!! Ingekomen en vertrokken personen. Voetbalsport. Duivensport. Gemengde Berichten. R. K. Handelsonderwijs. Marktberichten aeroaiaffairaaia. Woensdag 1 Juni Alle soorten Foto's, Vergrootingen en Olieverf-portretten Gratis onderricht aan amateurs. Bazseki ons UI atelier. Wasch &wringmachines Phoenix Hermi Herder De ideale Electrische Rijwieiiamp Alle ONDERDSELEN, BANDEN enz. Luxe-autoverhuur Reparatiewerkplaats Benzine Olie s Alls I Vraagt ]f Speciid Degelijk v Wij heb eig'E „Bis" Hoesten is een verschijnsel van den strijd, dien het lichaam voert tegen alles wat de ademhaling belemmert. Zuiver Uw luchtwegen en kom de natuur te hulp met de slijm- oplossende en ontsteking genezende De groote flacons tlja voordce^geri Och, niets Mammie, zoo akelig gedroomd. Ik ga naar de kerk. Popje bleef een klein half uurtje in de biechtstoel en kwam er uit zoo licht als een veertje en zoo blij als een Engel l je. Hé, waar een droom al niet goed voor is, zuchtte ze blij. B. B. Van 6 tot 13 Mei INGEKOMEN: Hoing, Ghr. kloosterzuster, Over- loonscheweg 2 van Helden. G. H. v. Diepen, dienstknecht H. 40 van Grubbenvorst. J. W Stevens, dienstbode Leeuwslraat 2 van Wanssum. F. Sluiters, arbeider St. Odastraat 5 van Asperden. M. H. Theuws, dienstknecht Oostrum D 31 van Broekhuizen. A. M. de Lauw, dienstbode Oostrum van Wanssum. F. M Tillemans, z b. Groote Straat 9a van Wanroy. G M. M Gielens, dienstbode Oirlo D 57 van Meerlo. M. G. W. Huijs, dienstbode Veulen H 30 van Hórst. P v. d. Hom, dienstknecht Yssel- steyn N 3b van Roermond. G. Welbers, diensknecht H 35b van Bergen (L J. M. Ponjée, dienstknecht Stations weg 5 van Bergen CL) M. H. CornelKsen, dienstbode Ooslrum D la van Meerlo. M. H. H. v. d. Vorle, dienstknecht Lull G 15 van Deurne. W. P. M Kleuskens, dienstbode Oostrum D. 10 van Wanssum. P. H. Coppus, dienstknecht St. Oda straat 11 van Ubbergen J. W Coppus, dienstbode St. Odastraat 11 van Ubbergen. H. J. M. Cox, dienstknecht J 36 van Deurne. W. Deckers, landbouwer E 75 van Horst. P. Franssen, dienstbode M 129 van Sambeek. H. J. H. v. Ass en gezin, landbouwer N. 3b van Roermond. VERTROKKEN Th. M. Caldeberg, verpleegster naar Geleen Lutterade, Rijksweg 6. R. L. M. Venkenburg, verpleger naar Boxmeer, Pastoorsbiest B 19 Gh. Deckers, dienstbode naar Elten, Jachthuis. J. Lormans, landbouwer naar Helden, Koningslust. M. A. W. Jeuken, dienstbode naar Sevenum. J. Gooren, dienstknecht naar Bergen. J. de Riet, dienstknecht naar Bergen. Fr. Koekhoven, landbouwer naar Goes, Julianastraat 22. A. G. van Galen, verpleger naar Ge leen R. Juriens, dienstbode naar Bergen H. Wienen, bakker naar Reurhd H. J. Tijhuis, kloosterbroeder naar Heerlen, Sittarderweg A. M. G. v. Ooi, dienstbode naar Venio, Kaldenkerkerweg. slandsbond zullen derhalve voortaan, voorzoover en zoolang zij krachtens de daaromtrent getroffen regeling aan spraak kunnen doen gelden, in het genot worden gesteld van een toelage van f 100, per jaar. Hieraan kunnen wij nog het volgende toevoegen(Eerstvolgend examen op 30 Juni en 1 Juli e k. Aangifte voor 1 Juni bij den alg. administrateur A. J. Spierings, Ververstraat 9, Den Bosch. Tegelijk examens in Nederlandsche, Fransche, Duitsche en Engelsche Handelscorrespondentie. N. Zor.dag behaalde D.S O. II op de gehouden Bekerwedstrijden te Overloon den le prijs, een zilveren Lauwerkrans. Op de gehouden Bestuursvergadering is besloten op Zondag 17 en 24 Juli a.s groote Bekerwedstrijden te houden. Morgen Zondag opening van het nieuwe lerrein, gelegen aan de Hoop Merseloscheweg. De volgende wedstrijden zullen ge speeld worden DS.O. II—M.VJ. I om half 2. D S O. I—V.V.V. II Venlo om 3 uur. Allen naar de Hoop, het zal er spannen 1 Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht door de Postduivenvereeniging »De Zwaluw" vanaf Jemeppe (België) afstand 152 KM De prijzen werden behaald als volgt le en 14e P. v. Ooi. 2e en 21e A. Janssen. 3e, 15e en 24e J. Kusters. 4e, 12e, en 19e P. Kersten, 5e en lie J. Oudenhoven. 6e en 10e St. Servaas. 7e E. Vermeulen. 8e en 9e G. van Dijck. 13e W. Manders. 16e J Vollebergh. 17e J. Smits. 18e J. Creemers. 20e M. Cappel. 22e Fr. Vermaaten. 23e H. Strijbosch. Overduif Fr. Vermeulen. Duiven los 8 uur 30 min. Aankomst le duif 10 uur 25 min, 51 sec. Laatste duif 10 uur 46 min. 23 sec. Als een wél verblijdend succes kun nen wij het volgende aan belangstel lenden mededeelen Burgemeester en Wethouders van Rotterdam hebben in hun vergadering van 6 Mei j.l. besloten het verzoek in te willigen, gedaan namens de R. K. Ver. v. Leeraren tot bevordering v.h. Handelsonderwijs, om n.l. aan bezitters van het Hande s-Diploma Boekhouden v.d. Ned. R. K. Middenstandsbond af genomen door bovengenoemde R. K. Vereeniging, gelijke verhoogingen bij de Gemeentebedrijven te willen toeken nen, als aan bezitters der Diploma's «Mercurius" en »Ver. van Leeraren". Dato 12 Mei j 1. werd bovengenoemd besluit als volgt meegedeeld Bezitters van hel door Uw Vereeni ging verleende Handels Diploma Boek houden van den Ned. R. K. Midden- Eerstvolgende retraiten op Manresa te Venlo. 2124 Mei Acht, Boxmeer, Lieshout Nederwetten, St. Anthonis, Woensel. 2528 Mei. Verschillende plaatsen uit Dekenaat Boxmeer, Cuyk en Weert 2831 Mei. Beugen, Guyk, Haps en andere plaatsen. 31 Mei3 Juni. Reuver, Velden en' andere plaatseD. 3—6 Juni. R K. Vereeniging «Onder ling Vermaak", Helmond. 1114 Juni. Heeren uit den Mid denstand. 18—21 Juni. Tegelen. 2124 Juni. Middenstand uit Nij megen en Venray. St. Franciscusfeesten tc Vonlo. Zondag vond te Venlo de plechtige viering plaats der ook elders gehouden Franciscusfeesten. 's Morgens werden "n alle kerken feestpredicalies gehouden over dezen grooten heilige, 's Namiddags om 3 uur werd in de St. Martinuskerk een plechtig Lof opgedragen door Z. D. H. Mgr. Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond, onder welk Lof pater Borromeus de GreeveO.F.M. een feestpredicatie hield. Het glanspunt was de uitvoering van het groolsche St. Franciscus Oratorium van Tinei te 5 uur in het Concert gebouw. Onder leiding van den heer G. de Rooij werd dit werk uitgevoerd door een groot gemengd koor met mede werking van het Maastrichtsch Stedelijk Orkest en eenige bekende solisten, in totaal meer dan 500 executanten. Deze druk bezochte uitvoering had groot succes. Maandag had een tweede uitvoering van het oratorium plaats. De S. V. M. krijgt haar hondersten klant. De Limburgsche Stroomverkoopmij. V. M. za! vermoedelijk op Woensdag 15 Juni haar 100ste gemeente in de provincie van electrisch licht voorzien lebben. Deze gelegenheid zal niet on gemerkt voorbijgaan. Het dorpje dat deze eer te beurt valt Melick-Herkenbosch. Vermist. Sedert enkele dagen worden te Kerk rede vermist de 17 en 19-jarige meisjes S. en H. Ze hebben zeer waarschijnlijk de wijk naar Duitschland genomen. De politie tracht de minderjarigen op te sporen. Een bedrogen boertje. Men meldt uit Ede Een der dorpelingen vermiste een briefje van f 25. In plaats, van zich bij de politie te vervoegen begaf hij zich naar een waarzegster. Deze profe teerde dat een varken, eigendom van den verliezer hst had opgegeten. Teneinde weer in het bezit van het geld te komen besloot men het dier te slachten. De ingewanden werden natuurlijk terdege na gekeken maar zelfs een klein papiersnippertja werd niet terug gevonden. Het boertje gelooft ondanks alles san de voorspelling der «zieneres." «Het papier zal wel verteerd geweest zijn." I II IJI..I.LU I.../3 Diefstal in een rechtbank. Uit een kast in het gebouw der Arr Rechtbank te Almelo is vermoedelijk door insluiping een bedrag van onge veer f 1300 ontvreemd behoorende tot de overtuigingsstukken. DoodeRjk ongeval. Bij de sluiswerken te IJmuiden is een ongehuwde 26-jarige werkman afkomstig uit Raamsdonksveer, bekneld geraakt onder een tegenwicht van een grindknijper. De man werd terstond gedood. Weer ingebroken. In den afgeloopen nacht is opnieuw ingebroken bij den schoenfabrikant den heer A. G. v. Arendonk te Tilburg, die ongeveer 14 dagen geleden een soort gelijk nachtelijk bezoek had ontvangen. De inbrekers zijn juist op dezelfde wijze te werk gegaan als de eerste maal. Met vet uit de garage hebben ze na door het forceeren van een raam, te zijn binnengekomen alle deurkruk ken besmeerd en vervolgens huiszoeking gehouden. Een tweetal portemonnaies inhouden de ongeveer f 28 was de buit. Overigens werd alles onaangeroerd gelaten. Den vorigen keer deden ze zich nog bovendien terdege te goed aan alco holische dranken, maar ze hebben zich daarvan thans onthouden. De mededeeling hierover werd den bewoner gedaan met krijt op de deur «Nou lusse wij niets meer". Door een aufo overreden en gedood. Maandagavond is het 6 jarige jongetje van den heer Rietveld te Hengelo door den auto van S. uit Enschede overreden Het kind overleed spoedig. Uit het voorloopig onderzoek blijkt, dat den chauffeur geen schuld t«eft. Auto vernield. Op den Rijksweg Nijmegen-Arnhem is Maandag onder Eist de heer A uit Amsterdam met zijn auto tegen een boom gereden. De wagen werd totaal vernield. De bestuurder werd gewond aan kin en handen De opsporing der vermiste vliegers. Het wordt thans als zeker beschouwd, dat een ongeluk het vliegtuig heeft getroffen, waarmede kapitein Nungesser en Coli Zondag uit Parijs zijn vertrok ken om te trachten een non stop vlucht naar New York te maken. Het Amerikaansche departement van marine stelt in overleg met de Fransche regeering alles in het werk om naar de vermiste vliegers te zoeken. De reddingspogingen worden ook bemoeilijkt door het feit, dat men weinig weet omtrent het lot van het vliegtuig na den overtocht over het Kanaal, Daar het vliegtuig niet met vlotters is uitgerust, zou een landing op zee zeer gevaarlijk worden. Men hóópt echter op de mogelijkheid, dat de vliegers nog gered zullen zijn, evenals het geval is geweest bij de poging van Hawker om over den Oceaan te "liegen, die door een visschersboot werd opge pikt, welke eerst een week later terug keerde. De vermiste vliegers. Rodman Wannamaker, die den New YorkParijs tocht van Byrd financiert, looft 25 000 dollar uit voor dengene die Nungesser en Coli dood of levend vindt. Uit New York wordt voorts geseind, dat de onderzoekingstocht van de Los Angelos, het bestuurbare luchtschip opgegeven zijn. Ook de zeeschepen en kustwacht hebben hun nasporingen ge staakt. Droeve cyfers. Volgens een niet-offïceele raming zijn er tengevolge der overstroomingen van den Mississippi en de stormen in hel Westen en het midden der Vereenigde Staten in het geheel 778 personen ge dood en 3500 gewond. Voorts zijn 365000 personen dakloos en staan er 14000 vierkante Engelsche mijlen onder water Door de stormen zijn 37 steden verwoest. Na zestien dagen kunstmatige ademhaling overleden. Op 21 April overkwam den 18 jarigen Walter L, Boothe te New-York een automobielongeval, waarbij de hersenen waren aangedaan en de jongeman niet meer kon ademhalen. Het bleek dat door toepassing van kunstmatige ademhaling het hart bleef kloppen, en 16 dagen achtereen, 378 volle uren is men bezig geweest dit middel toe te passen, om den jongeman in het leven le behouden. Het heeft echter niet mogen gelukken. In den nacht van 7 Mei is hij gestorven. Hartelijkheid is maar alles. De echtgenooten, Mazella, te Mar seille, die sinds eenigen tijd gescheiden leefden, ontmoetten elkaar Maandag avond in een tram. Het was al dadelijk hoogloopende ruzie, handtastelijkheden bleven niet uit, en de liefhebbende echtgenoot beet op een gegeven moment zijn wederhelft den punt van haar neus af. De vrouw moest in het zieken huis worden opgenomenmijnheer heeft het verstandig gevonden zich maar niet meer te laten zien. Eieren inleggen. Vermoedelijk is menigeen niet bekend een chemisch product, dat in den handel gebracht wordt onder de bena ming «Garantol", als het beste en eenvoudigste middel om eieren in te leggen. Tegenwoordig worden er millioenen pakjes per week van afge leverd, niet alleen in ons land, doch ook ovor geheel Europa. Schrijver dezer regelen heeft nog vorige week de fabriek te Heidenau in Duitschland bezocht en zich van een en ander kunnen overtuigen. Alhoewel het middel een weinig duurder uitkomt dan inloggen met kalk of waterglas, bezit het ook veel voordeelen. Bij inleggen met kalk of waterglas, worden de schalen dunner en licht breekbaarmet «Garantol" echter woidt de schaal glad en sterker dan van een versch gelegd ei. Het eiwit blijft gebonden, terwijl bij inleggen met de gewone middelen het eiwit vaak dun vloeibaar wordt en de eieren dus niet méér voor alle doel einden gebruikt kunnen worden. Bij Garantol inleg kunnen dooier en eiwit gemakkelijk gescheiden worden en behouden den zuiveren verschen smaak. Ook heeft men bij het uitnemen der eieren of bij transport weinig of geen breuk. Kalkeieren zoowel al3 waterglas eieren gaan na uitnemen spoedig tot bederf over Garantol eieren daaren tegen blijven na het uitnemen nog vele weken versch, daar, door de gesloten poriën de bacteriën Diet zoo gemakke lijk binnen kunnen dringen. De Garantol inleg is tevens een uiterst zindelijken arbeidhet inleggen en uitnemen uit een kalkoplossing echter een vuile, onaangename arbeid, terwijl de waterglasoplossing ook nog de vingernagels aantast. De Garantol-inleg is uiterst eenvoudig en er stsat een uitvoerige gebruiks aanwijzing op ieder pakje aangegeven. VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni ging van Maandag was de aanvoer 1.200000 eieren. Groote eieren van f 5 40 tot f 6 40 Kleine eieren van f 4,50 tot f 5 30 Eendeneieren van f 5,10 tot f 5,60 Ganzeneieren van f 10 20 tot f 11. ROERMOND. Op de Coop Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5.150 000 eieren. Groote eieren van f 5 30 tot f 6 40 Kleine eieren van f 4 40 tot f 5 20 Eendeneieren van f 4.90 tot f 5.80 Burgemees'er en Wethouders van Venray maken bij deze bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten en ge wichten zittiDg zal worden gehouden te Venray in het STEMLOKAAL, SCHOOLSTRAAT 32, op 8 Juni van 1 uur tot half 5 nam. voor hen wier geslachts (firma-)naam begint met een der letters A. B. en G op 9 Juni van 9 tot 12 uur v.m. en van half 2 tot 4 uur n.m. voor hen wier geslachtsnaam begint met een der letters D. E F. G. H. I. J. en K op 10 Juni van 9 tot 12 uur v m. en van half 2 tot 4 uur n.m. voor hen wier geslachtsnaam begint met een der letters L. M. N. O P. Q. R. en S. en op 13 Juni van 1 tot half 5 uur n.m. voor hen wier ge slachtsnaam begint met een der letters T. U. V. W. X. Y. en Z. Aan belanghebbenden wordtin herin nering gebracht: le dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden. (IJzeren maten geverfd blikken malen blank geschuurd; koperen gewichten afgewasschen" en ook de gaten gereinigdijzeren ge wichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie.) 28 dat betaald moet worden a voor het onderzoek van maten en gewichten b. voor het jusleeren van gewichten en wel ten bate van 's Rijks schatkist. 3e dat de maten en gewichten, die gestempeld worden methetafkeu ringsmerk niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden. 4e dat ue maten en gewichten vóór 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter c en dat er, bij verzuim of verhindering om van de hier bovenbedoelde zitting ge bruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Maastricht (vanaf 1 September) op eiken Dinsdag en Woensdag van 9—1 uur met uitzondering van 1 November. 5e dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco en postbewijs tot een be drag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht in sluiten.) Venray, 16 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd O VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de opgaven, bedoeld bij artikel 31 der Drankwet, ingevolge het tweede lid van genoemd artikel, op heden voor eenieder ter Secretarie dezer gemeente ter inzage zijn nedergelegd, in het openbaar aangeplakt, terwijl tegen betaling der kosten een afschrift wordt verkrijgbaar gesteld. Venray 16 Mei 1927. Burge.neesier en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. TE VERKRIJGBAAR alle KRUISSTRAAT VENRAY Overal aan huis te ontbieden, zonder prijsverhooging. waschketels met koperen binnenketel fornuizen, mantelketels, bascules en gewichten, huishoudelijke artikelen GEBR. LGCASSEN LEUNEN J. Keijzers Mndstr.7 Groote voorraad Geraniums, Hor- tensias, Callas, Spiereas, Genista, Begonias, Senerarias, Varens enz. Snijtulpen, Snijrozen, keuze uit honderden, alles aan zeer lage prijzen. Zie onze etalage. Beleefd aanbevelend. verkrijgbaar in der Boekliande Firma van den Munckhof Prima kwaliteit. Hollandsch fabrikaat. Groote lichtsterkte. Geruischlooze loop. Speciaal adres voor alle Draaiwerhen. Vakkundige bediening. Beleefd aanbevelend. Langstraat 3 Telefoon 75 Handi 'a le kail Priii a< lioodf it AIle< to Bloed Wit o( R doet iederee e aanschaffing machine er ee p het bekende Deze mach ie bewezen, da :c voor kleerma] s disten, alsoio huishouding i ten voldoen, e taling aan bil i derdeelen ste <J Venloschc le Ven to Alle voeilerr als Kleerkasten Matras Reuzen vo Spiegi: Thi Inlijsten Ruimei

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6