Da if H. 61 Pre mm Am Qemengde Berichten. Districts aic Hark alle fer kiezeiidi stem brach Brt Geri Veevel Fokv „Eens Zon ^«yst van onbestelbare brieven en iefkaarten, van welke de afzenders onbekend z\jn. Terugontvangen in de lste helft der maand Mei. BRIEVEN Binnenland 1. Raad van Arbeid, Venlo. 2. M. Blaassens, Prins Hendrik kazerne, Nijmegen. BRIEVEN Buitenland 3. Mevr A. Idzeida, Nice. BRIEFKAARTEN Binnenland 4. C Boss, Den Haag Gemeenteraadsverkiezing. De Voorzitter van het Hoofdstem bureau voor de verkiezing van leden van den Raad in de gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat een afschrift van het proces-verbaal der zitting van voornoemd Hoofdstembureau bedoeld in art. 92 der Kieswet, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd en ter gebruike lijker plaatse is aangeplakt. Venray, 14 Mei 1927. De Voorzitter voornoemd, O. VAN DE LOO. Verkiezing Gemeenteraad. De Voorzitter van het als Centraal Stembureau optredend Hoofdstembureau in de gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat het besluit, waar bij de uitslag der verkiezing voor de leden van den 'Gemèerfleraad is *rast- gesield, voor eenieder ter inzage is nedergelegd ter gemeentesecretarie. Venray, 14 Mei 1927. De Voorzitter voornoemd O. VAN DE LOO. GEVONDEN Een rijwielplaatje en geld. TOEGELOOPEN: Een bruinharigen hond. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. GEVONDEN een kinderzomerhoed Inlichtingen Maréchaussee kazerne. Inspectie verlofgangers. De Inspectie der verlofgangers lich tingen 1915 en 1918 zal alhier plaats hebben op 9 Juni in het St. Antonius- patronaat. Bij de Dinsdag op hel Henaenius plein alhier gehouden keuring van merriën voor het Nederl. Trekpaarden Stamboek waren 20 merries aangevoerd Hiervan werden in het Stamboek opgenomen 14 stuks. Er waren beste paarden aanwezigen de jury constateerde dan ook thans wederom veel verbetering. De Woensdag alhier gehouden jaarmarkt mocht zich in een druk be zoek verheugen. De veehandel ging iets beter aan hoogere prijzen. De biggen werden verkocht aan prijzen van f8 tot f 14 De markt had een vlot verloop. Heden Zaterdagavond zal Ven raysch Fanfare en Mannenkoor eene repetitie houden op het kiosk Groote Markt. Alsdan zullen uitgevoerd worden de stukken, waarmede de beide ver- eenigingen uitkomen op het Concours te Zetten a s. Donderdag 26 Mei. Wegens schennis der eerbaarheid werd Maandag alhier door de Maré chaussee aangehouden een zekere H. W.Fl. alhier. Door de marechaussée's alhier werd Donderdag de melkrijder T. uit Ysselsteyn betrapt, toen hij bezig was melk van een andere leverancier in zijn eigen kannen te gieten. Procesverbaal is opgemaakt. Propagandavergadering R. K. Bouwvakarbeiders. Donderdagavond had in 't Patronaat alhier een vergadering plaats speciaal voor de bouwvakarbeiders, teneinde te geraken tot oprichting van een bond. Aan de bestuurstafel zaten, behalve het bestuur der plaatsel. werklieden- vereeniging, Mgr. Dr. Poels, de Z.E. Heer Dinckels, de heeren Voorham en Windt, secretaris en hoofdbestuur der R.K. Bouwvakarbeidersbond en v. Rooy, districtsbestuurder R.K. Werk liedenbond. De heer Odenhoven opende de ver gadering met den chr. groet en riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe en wees op 't doel dezer vergadering het oprichten van een bouwvakarbei dersbond, waaraan Z.E. Heer Pastoor Greijmans z g. zoo van harte zijn mede werking had toegezegd De hooge levensstandaard en de lage loonen, doen het gemis van een bond zoodanig voelen, dat een ingrijpen op stoffelijk en zedelijk gebied, noodig is en wekte allen op tot toetreding bij den Bouw vakarbeidersbond, terwijl voor andere categoriën arbeiders later een bond zal worden opgericht. De heer Windt, het woord nemende, wees er op, dat de voorzitter het doel dezer vergadering reeds heeft uiteen gezet en of dit doel nu bereikt zal worden, hangt af van de overtuiging, die de aanwezigen uit het gesprokene zullen putten. God gaf ieder mensch recht op een menschwaardig beslaan, tot voldoening zijner maatschappelijke plichten Is het nu wel mogelijk in dezen lijd en onder de omstandigheden die hier bestaan daaraan te voldoen Zonder dat er een bond is die werkt aan de stoffelijke en zedelijke belangen van den arbeider. Het feit dat alle werk gevers den arbeider goedgezind zijn, is niets als de arbeiders elkaar niet steunen in een bond. Immers wat leert de praclijk. Een principaal wil eenig werk doen uitvoeren, en gaat naar een architect, die een plan uiteenwerkt, en de aan besteding voor de aannemers gaat ge beuren. Alles is in de puntjes aange geven, eerste klas steen, eerste klas hout, eerste klas dit en dat, maar zoodra de mensch, het heerlijkst schep sel Gods in het geding komt, houdt alle waardebepaling op Ter wille van de concurrentie gaan nu de aannemers, die het werk gaarne willen hebben, aan het cijferen en het rekenen, en letten daarbij vooral op den factor »loon", dat toch maar niet boven het loon van een concurrent mag zijn. En dan gaat hel »loon" zoo naar beneden, dat het bedenkelijk op een »fooi" gaat gelijken. Zoo worden de belangen van patroon of arbeider niet gediend en deze werk wijze heeft alleen lot gevolg een on- rieële concurrentie, telkens lagere in schrijvingen, de werken voor een koopje uitgevoerd, maar ten koste van patroon en arbeider, die naar huis gaat met een weekloon in een 48-urige arbeids week 30 ct per uur f 14.40, waar mee het voor de huisvrouw een heelen toer zijn zal om rond te komen. Van daar zooveel ontevredenheid, die zoo weg te nemen is door middel van een vakarbeidersorganisatie, die geen tegen stelling vormt met de patroonsbelangen maar gegrond is op het christelijk beginsel van samenwerking. Hier in Venray, zoowel als elders, zullen de bouwvakarbeiders dus de noodzakelijkheid aanvoelen van een bond, die in hun belang den toestand verandert en wijst op 't verschil in uurloon tusschen Venlo, waar een or ganisatie bestaat )pn heUuurloen 8 tol 10 ct hooger is dan in Maastricht, waar geen organisatie is, terwijl de werkgevers in Venlo 46 in getal, om strijd hun tevredenheid te kennen geven over den heerschenden toestand en de samenwerking tusschen patroon en ar beider. De heer Voorham het woord verkrij gende, herinnert eraan, dat hier in Venray voor 3 weken een vergadering is gehouden met 't bestuur der werk liedenvereenigir.g, waarop hem dingen ter oore gekomen zijn, die in ons vrije Nederland niet mogen bestaan. Op die vergadering was b.v. voorgesteld, dat het bestuur der vereeniging een circu laire zou rondzenden aan de arbeiders om hen op te roepen tot een verga dering. Een der bestuurderen zei direct dat zijn naam niet op die circulaire mocht voorkomen. Na veel gevraag kwam eindelijk het hooge woord er uit, dat de werkgevers hier in Venray de organisatie wel niet openlijk tegen werken, maar 'l een lid dier organisa tie wel zoo lastig weten te maken, dat hij vanzelf op de keien komt Spreker vraagt met klem of dat zoo is. Kort en krachtig antwoorden ja of neen Ieder mensch toch heeft niet alleen 't recht, maar ook den plicht 't leven van hem en zijn gezin in stand te houden en herinnerde zich 't feit, dat een Pater Cupucijn hem dezer dagen zei, toen hij op het te bouwen klooster te Udenhout was, dat de arbeider niet alleen recht had op een snee brood, neen daar mocht gerust een stuk kaas of vleesch bij zijn. Spreker noemt de huismoeders, die met 1440 centen per week de eindjes aan elkaar weten te knoopen.de knap ste economisten, hij noemt dit onmoge lijk en schrijft hieraan de vele ten hemel schreiende toestanden toe, die in een arbeidersgezin beslaan en dat alles tengevolge van patroonsvrees. Als de arbeiders moeten kiezen lus schen twee kwadenhet tegenwerken der organisatie door de werkgevers, met als gevolg te laag loon en de or ganisatie, die voor 't belang van den arbeider opkomt, dan is de keuze van den arbeider niet moeilijk Zeker, de werkgever kan zeggen :»'t is afgeloopen", maar dan moet hij toch andere arbeiders hebben, en zijn deze dan ook georganiseerd, dan krijgt men vanzelf dragelijke toestanden, maar daartoe moeten op de eerste plaats de arbeiders zelf meewerken. Het mo°t b.v. niet kunnen gebeuren, dat op ver gaderingen wel hel Bestuur, maar geen leden aanwezig zijn, zoodat het Bestuur het gevoelen der leden niet kennende, niet weet wat te doen. Komende tot de vraag, wat kost de organisatie aan contributie, antwoord spreker, dat, als de arbeiders het nut van een organisatie inzien de contri butie bijzaak is. De arbeider, die wil, kan best die contribulie betalen, al zou hij zich b.v. een glas bier moeten ont zeggen, eene onthouding die dubbel en dwars beloond wordt. Men moet wel bedenken, dat men nu een veel hoogere contribulie betaald in den vorm van een te laag loon, gebrek aan rechtspositie en bestaanszekerheid. Wat een uitkomst geeft een organisatie bovendien niet hij lal van gebeurtenis sen in het leven, bij ziekte, werkloos heid, geboorte en sterfgevallen, gaan stemmen enz. enz. Spreker heeft enkele punten aange- raakt omtrent het leven in Venraysche arbeiderskringen, hij deed dit met opzet om als het ware de aanwezigen tot spreken te dwingen, Hij hoopte dat hier een ruim gebruik van gemaakt zou worden, en men vrij en frank zou spreken, wetende dat men heel den Bond achter zich heeft. De Voorzitter Odenhoven vraagt of er niemand het woord verlangt. Na een tijdje vrasgt de heer Voor ham of de vergadering eenparig ja of neen wil zeggen als antwoord op de vraag of hier druk van werkgevers zijde wordt uitgeoefend. De heer Windt deelt nog mede dal hij dezer dagen in den trein langs Venray kwam en in gesprek was met een socialistisch organisalieman, die sprekende over Venrsy, lietvoelen.dat daar wel ontevredenheid over het loon zijn zou en dus voor hem een gunstig arbeidsveld. Hier waarschuwde spreker tegen, wijl de belangen van den werk man meer gediend worden door de R. K. organisatie, die staat op het standpunt van samenwerking met patroons, dan door de socialisten met hun klassenstrijd. Heel de vergadering stond als een man op, als bevestiging der vragen of hier in Venray druk van werkgevers zijde gevreesd werd en een organisatie noodig is. f? Mgr. Dr. Poels, het woord nemende, zei dat het eigenlijk le^onnoozel is om te vragen of men zich mag vereenigen. De Paus en Bisschoppen sporen er ons immers toe aan. Hij wijdt verder in den breede uit over het moeilijke van het arbeidersvraagstuk en zegt met den specialen toestand van Venray niet op de hoogte te zijn, maar spoort allen aan zich te organiseeren en de Katho lieke leer toe te passen, dan kunnen de arbeiders er op rekenen de priester en spreker achter zich te weten. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering, die meermalen door applaus onderbroken was, met den Christelijker) groet, en was er gelegenheid zich voor de organisatie aan te melden. OIRLO. Naar wij vernemen is be noemd tot Directeur van het hier pas opgerichte Fanfare gezelschap, de Heer H. Welting uit Venray. Wij wenschen het nieuwe muziekkorps onder zijne bekwame leiding veel succes 1 HORST. Tot leden van den Gemeen teraad zijn Woensdag gekozen: Voor Dorp de heeren JRutten, Tho- meïr/- Hooge ra, Hnrs^ens, Attfbrosius, van Heijster en Mej Elise Moorrees, geb. Peeters. de heeren Drabbels de heeren Driessen de heeren Tielen en Voor Melerik en Jenniskens. Voor Melderslo en Beerkens. Voor America Poels. Inbraak te Horst. In den nacht van Vrijdag op Zaler dag heeft men zich toegang weten te verschaffen, door het uitsnijden van een ruit, tot het kantoor der firma Rutten alhier. De brandkast is danig bewerkt en geforceerd. Of de inbreker(s) wellicht onraad hebben bespeurd, men weet hot niet, doch feit is dat ze in hun pogen niet geslaagd zijn Omtrent de inbraak bij de firma R. te Horst verneemt de N. V. Crtdat op 't kantoor bij den brandkast de ge broken boren, waarmede men heeft gewerkt door de(n) inbreker(s) zijn achtergelaten. Opmerkelijk is tevens dat 'L niet de gewoonte was van de firma R in deze kast geld voorradig te hebben, doch precies thans, nu men met de inbraak bezig was, was dit wel bet geval. Nachtvorst. In Midden-Limburg zijn Dinsdag nacht vele te velde staande aardappelen en boonen bevroren. Ook fruitboomen hebben veel geleden. HOLTHEES. Door omstandigheden van den N. L. Schutlersbond zal het schuttersconcours te Hollhees dat vol gens programma's en feestgidsen op 19 Juni bepaald vva?, een week ver vroegd en gehouden worden op 12 Juni. Openluchtspelen te Overloon. We waren dezer dagen in de gelegen heid de repetities van bovengenoemd Openluchtspel bij te wonen. Het blijkt dat de Overloonsche tooneelvereeniging moed en durf bezit, want haar opzet groolsch. In 't geheel zijn er niet minder dan 75 spelers mee gemoeid. Doch behalve dat, de vertolking van het drama, is niet gemakkelijk De hoofdpersonen hebben zéér zware rol len. Echter moet erkend, dat de repetities die wij bijwoonden, reeds goed verliepen. Alles is nog niet in de puntjes, doch, wanneer de spelers, onder de kundige leiding van hun regisseur, nog een week repeteeren, dan valt het niet te betwijfelen, of er zal een spel vertoond worden, dat gezien mag worden. De regelingscomnnsne is reeds druk bezig het terrein in orde te brengen. De zitplaatsen worden gebouwd in een halven cirkel, tegen de glooiing van de heuvels, welke 't terrein begrenzen. Vanuit iedere zitplaats heeft men zoo doende een mooi overzicht over de geheele handeling. Op den hoogsten heuvel wappert reeds het nationale dundoek, dat aan den vreemdeling de plaats aanwijst, waar het drama wordt vertolkt. Het drama, waarvan de dichter zelf zegt »Indien dit treurspel onder 't spelen of lezen iemands gemoed raakt, wij willen gaarne bekennen, dat deze historie zelf den dichter geholpen en menigmaal aan 't harte heeft geraakt. M. Schieten op zyn cchtgenoote. Dinsdag veroordeelde de Rechtbank te Roermond den gedetineerden mijn werker Gh. J. H. te Venlo wegens het schieten op zijn echtgenoote, tot tien maanden gevangenisstraf De eisch van den Officier van Justitie was zes maan den gevangenisstraf. VENLO. In deze omstreken heerscht een ware rupsenplaag. Op plaatsen krioelt het op boomen en planten van deze diertjes, terwijl op vele boomen geen blaadje meer zit. ROERMOND. Van de 7310 kiezers hebben er 6743 gestemd. Daarvan waren 343 stemmen van onwaarde, w. o. 199 blanco. Voor den Maandag te houden Jonge Boerendag hebben zich meer dan duizend deelnemers aangemeld. Te kwart over elf vei trekt een stoet van deelnemers van de Markt en gaat vervolgens via Steenweg, Munsterplein, rond de Munsterkerk en Pollartstraat naar het Chrisloffelhuis. De fanfare van Roosteren zal den optocht met muziek opluisteren Dezelfde fanfare geeft van zes tot acht uur een concert op het Munster- pieiny pij eerste maal zal worden uitgevoerd de Munster-ouverture, compositie van den heer Schulpen te Roermond. De Katholieken winnen 2 zetels. De S.D.A.P. één. Bij de Woensdag te Roermond ge houden gemeenteraadsverkiezing werden uitgebracht op de R. K. Staatspartij 3745 stemmen, op de R K. lijst Rieter 1417, op de lijst van A.R en G.H. 188 en op de S.D.A.P. 997 Gekozen 10 candidaten van de R.K. Staatspartij 4 candidaten der lijst-Rieter3 candi daten der S.D.A P. De oude raad telt 8 vertegenwoor digers der R K Staatspartij, 6 der fractie Rieter, 2 S D.A P'ers en 1 Onafhanke lijke. De R. IC. Staatspartij wint dus 2 zetels, de SDAP 1, de groep Rieter ver liest 2 zetels, terwijl de heer Ronden geen candidatuur meer had aanvaard De moord te Stein, Dinsdagmorgen is te Neer bij Roer mond door de gemeenteveldwachle aangehouden de in verband met den moord te Stein door de Justitie gezoch ten landbouwersknecht J. H. Leenders uit Voerendaal. Zwaar geboeid werd de aangehoudene Dinsdagnamiddag naar Maastricht overgebracht. 9 Brand. Bij hel kruispunt Beugen is afge brand de boerderij van H. IC. De geheele inboedel ging verloren, terwijl ook het vee in de vlammen omkwam Missie-week te Nijmegen. Van 2229 Mei zal te Nijmegen een Missieweek met tentoonstel ling worden gehouden. Tevens zal herdacht worden het 2e lustrum van den Nederlandschen Priester-Missiebond. Eieren naar Engeland. De vorige week zijn naar Engeland uitgevoerd 3.090.000 eieren. Overleden. Te Glanerbrug is het 3 jarig kindje van H dat een pot met kokend water omver trok aan de bekomen brand wonden overleden. De onbewaakte overwegen. Woensdagmiddag is op den onbe- waakten overweg te Molenhei onder Teteringen, de 46 jarige ongehuwde H Blom, een der firmanten van de leerfabriek gebrs. Blom te Oosterhout, die per fiets den overweg passeerde, door den D-trein BerlijnVlissingen gegrepen. Een meevallertje. Te Barneveld heeft een schilder in een oude kast, die hem door een land bouwer ter opschildering was gebracht, een bedrag van f 975 gevonden. De kast was afkomstig van een overleden broeder van bedoelden landbouwer. Een drama. Dinsdagmorgen is te Vught het lijk gevonden van den ongeveer 28 jarigen A. S. uit Deuleren. Naast den onge lukkige lag een revolver. Uit het door de politie ingestelde onderzoek is ge bleken, dat de man zelfmoord gepleegd heeft De aanleiding van deze wan hoopsdaad moet zijn gelegen in een ongelukkige liefdesgeschiedenis. De politie heeft het lijk in beslag genomen en naar het lijkenhuisje ver voerd. Drama in een hotelkamer. In een hotel in de Wagenstraat te Den Haag zijn Dinsdag een jongeman en een meisje met doorschoten hoofd dood gevonden. De jongeman was de 23 jarige student H. uit Leiden, het meisje was eenige jaren jonger. De jongen was sedert eenige dagen uit het huis zijner ouders te Leiden verdwenen. Zijn opsporing was verzocht. Men vermoedt, dat er een moord .en een zelfmoord heeft plaats gehad. Doodelyke val. Woensdagmorgen is de 21-jarige monteur H. Sager, wonende te Schiedam, bij het verrichten van werkzaamheden aan de laad- en loskranen der Vulcan- Mij. van een dezer kranen ter hoogte van 25 M. gevallen op den basalten kademuur terecht gekomen en vandaar het water. Toen hij op den wal gebracht was, bleek hij reeds te zijn overleden. Het lijk werd naar de be graafplaats overgebracht S was onge auwd. Door een auto overreden en gedood. Woensdagmorgen omstreeks 7 uur is de 14 jarige J. v. T., wonende te Best, toen hij op weg was naar een fabriek te Veenendaal door een vrachtauto, waaraan hij zich had vastgeklampt overreden. Hij werd ernslig gewond en toen de ontboden geneesheer arriveerde, kon deze slechts den dood constateeren. Noodlottige botsing tusschen twee wielrijders. Te Loosdrecht is naar de »Tel." meldt bij een botsing tusschen twee wielrijders de 15 jarigen G Goes in de Vecht gevallen en verdronken. De veehouder Casant, die pogingen tot redding aanwendde en evenmin het slachtoffer kon zwemmen werd bewusteloos uit het water opge haald, doch kon weder tot bewustzijn gebracht worden. Ongeval by de militaire oefening. Bij een oefening met handgranaten aan de Stormschool te Amersfoort is een der militairen H. Massens uit Zwolle door een scherf van een ont- oogen werd ernslig gewond Waar schijnlijk zal hij dit oog moeten missen. In kokende mastiek gevallen. Woensdagmiddag had de werkman Klyn, wonende aan het Loonshoekje te Waalwijk, bij het verrichten van een reparatie aan de leerlooierij der N. V. v/h R Delhye, het ongeluk te struikelen over een reservoir met kokende mastiek. Het slachtoffer werd met vreeselijke brandwonden aan hoofd en armen opgenomen en moest onmid dellijk onder geneeskundige behandeling gesteld worden. Gemeenteraads verkiezin gen In Bergen op Zoom heeft de partij Juten een plaat uitgegeven, waarop de heer Juten met 'n partijgenoot staat afgebeeld als twee koeien, welke door de R K. Staatspartij ter slachtbank worden gevoerd. De Staatspartij staal met. den Burgemeester in 'n kroeg, en overlegt onder 'n borrel, hoedeJuten's te slachtofferen. Daartegen heeft de Staatspartij een plaat uitgegeven, waarop de voorstel ling v8n Juten met z'n partijgenooten is overgenomen. Twee koeien. Doch eronder staatafgekeurd voor de consumptie wegens kankeren bloed armoede. Tn Don Bosch is een geweldige aklie gevoerd door een dissidente partij tegen de R K. Staatspartij. Platen en spaar bankboekjes en lucifersdoosjes, alle maal verkiezingsaktie Ernstig tramongelaku, 9 do oden, talryke gewonden Een ernslig tramongeluk heC^Woens dagavond omstreeks half acht or den grooten Kasseier tramweg plaats gehad en wel op do lijn naar DruselUfl. Een wagen met bijwagen vjm deze lijn stond vol met passagiers, tfönder bestuurder en conducteur gereed, toen een jongen de rem losgooide. De tram vloog de steile Brabanter strasse langs zonder bestuurder, sprong op den hoek van de Furstenbergstrasse in een scherpe bocht uit de rails en kwam tenslotte tegen een ijzeren stelling terecht, waarbij het bovendeel van dan eersten wagen werd afgerukt. Hel onderste deel reed in een ter plaatse zich bevindende sloot. Er werden onder de puinen van den wagen negen dooden, waaronder zes vrouwen, te voorschijn gehaald, als mede 11 zwaar gewonden en een groot aantal lichtgewonden. Moeders, Laat u omtrent de voeding en de verzorging van uw zuigelingen door een dokter voorlichten. Ook als uw kind gezond is. Zoodoende kunt gij veelal voorkomen, dat de kleine ziek wordt. GEZONDHEIDSRAAD. Overreden en gedood. - Woensdagavond is het 14 jarig meisje P. v. D. wonende te Tilburg bij het fietsen op den Bosschen weg nabij het viaduct door een auto aangereden en gedood. De bestuurder, de heer O. uit 's Bosch droeg geen schuld aan het ongeluk. kunnen zicP St. Arfatroii De repetities eine ginnen voortaaicie9 8 om precies 9 u Jacht en Visschery. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat formulierea voor het aanvragen van Jacht- en vischakten kosteloos ter Ge meentesecretarie verkrijgbaar zijn. Teneinde tijdig in het bezit der boven bedoelde akten te zijn, dient men de aanvragen vóór 1 Juni a s. in te dienen. Venray, 19 Mei 1927. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. BURQ1&LUK1 STAND VENRAY. van 13—20 Mei GEBOREN: Johannes M' Janssen, Oirlo Martin Th. P. van Opbergen, Hofstraat GEHUWD: Joseph Versleijen, smid, 30 jaren en Maria J M. Joosten, 23 jaar, beiden te Venray. Jan G. J. Martens, 28 jaar, stucadoor te Horst en Caspardina G. J. Hendriks, 26 jaar. te Venray. OVERLEDEN Johannes Godfr, van Vlorop, echtgen. van P A. M. van Opbergen, 76 jaren, Ga-straat. Theodorus M. Rooijackers, 6 jaren, Overloonsche wee. Marie Does, 54 jaar, kloosterzuster, Eindstraat. 3 patiënten St. Servaas. IIMIUJKB DIENSTEN VIN RAY Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Congregatie, 3 uur Lof en RozpnkranJ. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruis dagen, 6 uur Hoogmis waarna processie. Maandag half 8 leesmis voor de Zeereerw. heer Pastoor Greymans, besteld door de B. Familie, 8 uur Jaarg. 2a klas voor Johanna Smulders, echtgenoote van Peter GoumaüS. Dinsdag half 8 Jaarg 2e klas voor Hend. van den Heuvel, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Everard Messemaeckers, Agnes Geenen eu kinderen. Woensdag half acht Jaarg. voor Michiel Schraven en Anna Roelofs, 8 uur Jaarg. voor Johannes Janssen en Catharina Verstegen. Donderdag O. H. Hemelvaart, geboden feest dag, de diensten als op Zondag, hall 7 eerste H. Mis. Vrijdag half 7 leesmis voor den Zeereerw heer Pastoor Greymans, besteld door de St. Ludovicus* vereeniging, half 8 Jaarg. voor Johannes Buggems uur Jaarg. Ie klas voor Philip Esser en echt genoote. Zaterdag half 7 leesmis voor Godfried van Vlorop, half 8 leesmis voor den Zeereerw. Heer Pastoor Greymans, besteld door de Vincentius- ▼eremiging, 7 uur Rozenkrans en Lof. Vrijdag begint de Novene voor Pinksteren, na iedere H. Mis zal 7 maal het weesgegroet gebeden worden met bet gebed tot den H. Geest. Zaal in het Patronaat. Om 9 uur H. Mis en vergadering Derde Orde afdeeling vrouwelijke tertiarissen. N.B. De retraitanten worden a.s. Dins dag om 6 uur of eerder in het Retraite- DoB|d ver. gen Het g held in m eens i itie ge I evrees ganiss tn te -olgei We hebben der Jongelingen Bouwvak-arbeider een of ander thuis niet mocht a zeggen. Doch het misverstand dat V de (misschien g patroons. Terwijl om met de pal goede doel. Mogvi allen aanwezig zij Genaijo Zondag 22 Hemelvaart H. te 3 uur plecht en vereering Maandag, Ie H. Mis te 6 te half 8. Vrijdag en 7 en half 8, Relikwie. lostl lerd£ e 7 i pres He. De. i Zl- Za n< 'n 1 isprc M .et Wori) Metselaars en 1 dienstmeisj in huishouding 2 boeren dien 1 kindermeis 1 burgermeic 2 huishoudste 1 bakkersleer 1 boerenknec 1 melkknecht 1 i.choenmak<g 1 t» nmermam I Vv,*tegenwov van naaimachin 1 bakkerskne 2 winkeljuffrc 1 paardenkne Bie 2 jongens 14 1 burgermeid 1 dienstmeisji 1 groot gezin 1 burgerdienst 1 jongen van 1 boerenkneclr 4 grondwerke 1 keukenmeid 2 bankwerker 1 bu'gerdiens 1 burgerdiens Di Harteli k bewijzen lee vonden lijden va ivrs :n[liede i- v ier ITenr; idbrst jaa :uge roor jaai olon 8 j; f - ere idjh erei 6 j enl ja broer, aapa Venray 't de Eerw en Edelachflr Raadsled L Kerkbest Pa h All B hunntii uitbrak dank. Onderg r bij harteli en kiezer houden zing hutje brachten op MAA1I 8 van 11 tc lokaal te van 3 HEIDE; van 5 te YSSEL De prei Meischalti

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2