nagende pijnen Sanapirin-tabletten 1 Firi Uit de Landbouwwereld Gemengde Berichten. uuiverf Marktteen Grutlt 1 W OPEL in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft noen met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. gedraaid. Er mag hierbij volstrekt niet getrok ken worden, maar de den testikel vasthoudende deelen worden koord- schtig in elkaar gedraaid Een verder draaiende en tegelijk ook licht trekkende beweging brengt het losgemaakte naar boven, zoodat de testikel vlak achter de lang kan worden afgesneden. Ter voorkoming van een eventueel weder aangroeien is afsnijden beter dan afdraaien, zooals ook wel wordt gedaan. Hiermede is de geheele operatie af- geloopen en kunnen de instrumenten worden weggenomen. Na wegneming van het instrument, den opener, sluiten de ribben direct van zelf weer. Boven dien schuift de strak gehouden huid over de ribbensnede heen. Om nu verder den tweeden testikel weg te nemen wordt het dier op tafel liggend omgedraaid en juist dezelfde operatie aan den anderen kant her haald. De dieren zijn direct na de operatie, als het niet te lang duurt, geheel frisch en na een vastkuur van 36 uren, die aan het experiment is voorafgegaan, geweldig hongerig en zoeken het eerst om wat te bikken. Door over elkaar schuiven van de huid, groeit alles weer spoedig aan elkaar, zoodat er geen naald om dicht te naaien of iets om te hechten noodig is. Een weinig ongezouten reuzel of boter en nog beter wat boorzuurzalf voorzichtig over de gemaakte sneden smeren. Het spreekt van zelf, dat een en ander den eersten keer niet zoo best vlotten zal, maar dit gaat den tweeden keer al beter en spoedig wordt het routine. Wij raden de belanghebbenden nu aan dit nummer te bewaren om wan neer men denkt te beginnen met het kapoeniseerwerk een gemakkelijken leiddraad bij de hand te hebben. Controle-onderzoek aan de Proefstation. Van ontzaglijk groot nut zijn de t Rijkslandbouwproefstations voor den landbouw geweest. Aan veel geknoei, bedrog, zwendel, hebben zij een einde gemaakt. Honderden vereenigingen laten de voornaamste der aar/gekochte mest- en voederstoffen onderzoeken, en zijn aldus gewaarborgd tegen schade. Want blijkt niet geleverd te zijn, wat is gekocht en gegarandeerd,dan bepaalt het Proefstalion de korting, welke de leverancier ter schadeloosstelling heefi te betalen. Toch is nog niet aan elk bedrog en knoeierij de kop ingedrukt. Goeddeels zijn de koopers zelf hiervan de oorzaak. Er zijn nog vrij wat vereenigingen, die weinig of niets laten onderzoeken, wat onverantwoordelijk is, en dan zijn er nog heel wat achterlijke landbouwers, die niet zijn aangesloten bij een aan koop vereeniging en hun benoodigheden koopen »in goed vertrouwen." Wat zij ontvangen, weten zij dus niet. Misschien betalen zij voor een baal meststof enkele centen minder wat lang niet altoos het geval is, niet zelden betalen zij méér maar zij loopen daarbij gevaar voor eenige dubbeltjes, of, in sommige gevallen, voor een belangrijk bedrag benadeeld te worden, doordat het geleverde minderwaardig is of bij lange niet aan de garantie voldoet Wie wil weten, wat hij op zijn akkers uitstrooit en aan zijn beesten voedert, heeft de hulp der Proefstations noodig. Maakt hij hiervan geen gebruik, dar. gaat hij niet veilig, dan mest en voedert hij in t wilde. Voor eigen rekening het aangekochte te laten onderzoeken, gaat niet, althans voor de meesten nietdaarvoor zijn de kosten te hoog Volledig onderzoek van een monster Thomasmeel kost b v. f 8 van palentkali, super, ammoniak of kalkstikstof f 6 Deze kosten zijn echter geen bezwaar voor een vereeniging, mogen niet als een bezwaar gelden. 't Is derhalve in het welbegrepen eigenbelang der landbouwers en vee houders, dat zij lid zijn een er aankoop coöperatie, welke haar waren geregeld laat onderzoeken. De analyses der Proefstations behooren op het kantoor der vereeniging voor ieder ter inz8ge te liggen of nog beter te hangen, zoo dat zonder er naar te vragen, elk daarvan kennis kan nemen. Er gaat aan de Proefstations heel wat omstaan, in sommige tijden komt men er handen te kort. Over '25, '26 werden te Maastricht, waar de mest stoffen worden gecontroleerd, 21138 monsters onderzocht op ruim 40000 bepalingen De meeste monsters waren Thomasslakkenmeel: 8773, hierop volg de in aantal superphosphaat met 2767. Aan het Station voor Veevoederonder- zoek werden onderzocht 4479 monsters op 14851 bepalingen: 't waren meestal lijnkoeken en lijnmeel, n 1. 1297, dan volgde katoenzaadkoek en meel met 714 monsters. Dan is er nog het Proefstation voor Zaadcontrole te Wageningen, waar 8080 monsters ter controle inkwamen, met 12775 daarin uitgevoerde onder zoekingen. D*ze drie Proefstations zijn voorden landbouw instellingen van het aller grootste belang. Controle-onderzoek nog niet overbodig. Ach neen 1 Als wij het verslag der Pro» fstations over '25 en'26 doorbla deren, worden wij opnieuw daarvan overtuigd. Laat ik enkele grepen voor U mogen doen I Van een 100 tal aangeboden monsters ammoniak super was het gehalte lager dan de garantie, en bij een 30 tal werd de geoorloofde speling overschreden bij 91 monsters kalibemeslingszout 40 pGt. ging hel gehalte onder degaranlie met overschrijding der speling, en bij 116 monsters Thomasmeel was dit he* geval. Meerdere monsters kalkmergel waren van onvoldoend gehalte én van onvoldoende fijnheid. Van de aange boden lijnkoek en meelmonsters bleken 95i/2 procent zuiver; dit was gunstiger dan in '24/25, toen was dit maar 82i/2 pCt. Van 43 monsiers sesamkoek en meel waren er 6 onvoldoende zuiver; 14 monsters soyakoek en meel hadden een te hoog vochtgehalte en een 12 tal bevatten te veel minerale bestar.ddeelen. Behalve de Controle dienst is er aan de Proefstations nog een Opsporings dienst verbonden. Controleurs gaan er op uit, den boer op, en nemen gaarne monsters mee van partijen en partijtjes, waarvan onderzoek "iet noodig is ge acht. Dat deze dienst verkeerde praktijken aan het licht moei brengen, is duidelijk Zoo moest in 't vorige jaar door het Slalion voor Zaadcontrole in 33 geval len procesverbaal werden opgemaakt wegens levering van zeer minder waardige en waardelooze partijen zaai zaad. Niet minder dan 161 waarschuwin gen werden verzonden voor den ver koop van slechte kwaliteiten zaaizaad, waaronder een 20-tal voor leveringen van zaad, waarvan de gezondheids toestand onvoldoende was. Een belangrijk deel dezer waar schuwingen waren gericht tot zaad handelaren, die tot dusver nog niet door de controleurs waren bezocht. Slechts enkelen der vroeger reeds gewaar- schuwden zetten hun kuoeibedrijf van het vorige jaar voort; de controle op deze firma's zal nog worden verscherp!, en daardoor het knoeien onmogelijk worden gemaakt. Met betrekking tot het veevoeder werd door het desbetreffende Proefstalion tegen 10 personen 15 processen-verbaal opgemaakt. Meer dan 400 monsters werden door de controleurs meege bracht. Verschillende onzuiverheden werden bij onderzoek gevonden, als: lijnmeel bevatte zeer veel opveegsel, erwtenmeel bestond uit een mengsel van gemalen erwten, gemalen graan en maïsmeel. Z g. vischmeel was diermeel enz De Opsporingsdienst van Maastricht constateerde o m. dat een monster kamerplantenmest bestond uit turf- strooisel, klaarblijkelijk bevochtigd met een oplossing van Chilisalpeterdat van 2 monsters kalkmergel niet één aan de garantie voldeed; dat een monster «Groeikracht", betaald met f4 per 5 pond, bestond uit een mengsel van katoenzaadmeel en beendermeel dat van 25 monsters Thomasmeel 6, niet voldeden aan de garantie, enz enz. Van de gerechtelijke vervolgingen noemen we 2 maal f 100 boete of 100 dagen hechtenis en publicatie van het vonnis, en 2 maal f 15 boete. Korte wenken en mededeelingen. Bloedluis kent iedere fruitkweeker wel, helaas. Zij komt in wollige kolo nies voor aan takken en stammen, en ook wel, meer verborgen, boven aan den wortel en achter de schors. Maar nu heeft men haar 't vorige jaar, aan het Ins'iluut voor Plantenbescherming te Landsberg aan de Warthe, zelfs bir.nen in de vruchten, ontdekt. Aangetaste appels (Witte Calville) hadden bruin vleesch, uitgaande van 't klokhuis, gekregen de bloedbodem was ingezonken en in de holte bevond z'ich een formeele bloedluiskolonie. Nog iets anders valt van de wollige bloedluis te vermelden. Een boomkweeker (e La Rivière Saint-Sauveur (Calvados) bestrijdt haar met Alphelinus Mali, een woskerdier, welks aanwezigheid de bloedluis doet verdwijnen. Appelboomen, waarop Al- phelinus Mali werd neergezet, werden spoedig gezuiverd en gezond. De woeker dieren verspreiden zich op honderden meters afstand. Verschillende eigenaars uit den omtrek vroegen nu om kolo niën te mogen ontvangen voor hun boomgaarden, daar ze verbaasd stonden over den uitslag Bordeauxsche pap is een oud be proefd sproeimiddel tegen schurftziekte bij peren, dat nooit eenige blad- of vruchtenbeschadiging heeft gegeven. Weet gy Weet gijdat in 1926 te Londen voor één en een kwart millioen vogelkoppen zijn verhandeld, en een nog grooter aantal vellen van groote en kleine dieren, om tot bont te worden bewerkt Dat hieronder een enorm aantal zijn afkomstig van voor land- en tuinbouw nuttige dieren Dat de schade, hierdoor berokkend, hoewel natuurlijk niet onder cijfers te brengen, enorm groot moet zijn Weet gij: dat ook de onlginning oorzaak is, dat de vogelwereld gestadig gedund wordt, omdat daardoor de ge legenheden om rustig en veilig te broeden, steeds minder worden Weet gijdat ook door den machi- nalen arbeid vele nesten worden ver atoord en vernield, waardoor nuttige weidevogels als kieviten, minder dan vroeger worden gevonden Weet gijdat bescherming van vogels en van verschillende voor land en tuinbouw nuttige dieren om boven vermelde redenen noodiger is dan ooit. en allereerst ligt op den weg van land en tuinbouwer? Dat het daarom geheel een zaak is van welbegrepen eigenbe lang, dat land- en tuinbouwer optreden, in woord en daad, als vogel en dieren beschermers Dat zij geen gelegen heid moeten laten voorbijgaan, in de praktijk van hun bedrijf en in dt- samenleving, om hun natuurlijke helpers in den strijd tegen allerlei schadelijk gedierte te beschermen, bij te staan, waar hun heslaan of hun broedplaalsen, hun holen en nesten, worden bedreigd Weet gijdat er is een Vereeniging tot bescherming van dieren en ook een dito tot bescherming van vogelsdat deze vereenigingen, die zooveel nuttig werk verrichten, dringend behoefte hebben aan geldelijken steun Weet gijdat niet alleen particulieren, maar ook landbouworganisaties, tegen een matige jaarlijksche contribuiie van die vereenigingen lid kunnen worden Br. Gouden Priesterfeest Dinsdag werd op groolsche wijze het gouden priesterfeest gevierd van den Zeereerw. Heer P. A. de Bruyn, pastoor te Sevenum. Het dorp was prachtig versierd met groen en vlaggen en de geheele pa rochie betoonde hare feestvreugde bij dit heerlijk priesterfeest. Namens de parochianen, die om hunne milddadigheid in heel het land bekend zijn, werd den gouden jubilaris een prachtig geschenk aangeboden. Moge den Zeereerw. Heer Pastoor die veler vriend en leidsman is, nog vele jaren gegeven zijn. Door zyn paard doodgeslagen. De landbouwer Verschuren te Meijel had het ongeluk, toen hij met 't paard op 't land werkzaam was, een trap van dit dier tegen de borst te krijgen. Bewusteloos werd hij in het veld gevonden en naar zijn woning ge bracht, waar hij denzelfden middag is overleden. Hoe 't geval zich juist heeft toege dragen weet men niet, omuat hij alleen werkzaam was. Hij laat een weduwe met drie kin deren na. Luchtballon gedaald. Onder de gemeente Bakel landde Zaterdag e6» luchtballon, welke daags te voren te München was opgestegen. De ballon was bemand met twee dames en twee heeren. Per vrachtauto werd alles naar hel station Venlo ge bracht. Een andere ballon, die later te Kaats heuvel landde, dreef na hunne landing boven hen in noordwestelijke richting verder. Vliegdemon straf ie. Op de Leutherheide nabij Venlo hadden zondagmiddag groote vlieg- demonstraties plaats waarsan verschil lende oud-leger vliegers hunne mede werking verleenden, o.a. Espenloub en Tillemans. De piloot Röhrig uit Darm stadt voerde enkele goed geslaagde parachute-sprongen uit. De demonstra lies hadden een schitterend verloop en mochten zich in een enorme publieke belangstelling verheugen. Kind verdronken. Dezer dagen geraakte het 2i/* jarig zoontje van den landbouwer G. te Egchel, Helden, in een in de buurt der ouderlijke woning gelegen kuil te water. De schoenen van het ventje lagen aan den kant, toen men de arme kleine op het droge bracht, waren de levensgeesten helaas reeds geweken. Van een hoftoren gevallen. Zaterdagavond heeft op de bij de mergelgroeve te St. Pieter in aanbouw zijnde cementfabriek een ongeluk plaats gehad. Een 5-tal arbeiders was bezig op een heftoren eenige werkzaamheden te verrichten. Op een gegeven oogen blik stortten, door tot dusverre onop gehelderde oorzaak, twee hunner van circa 11 Meter hoogte omlaag en kwa men terecht op een stapel ijzeren balken. Het zijn T A. uit Maastricht en J. v. H. uit Susteren, die beiden ernstige inwendige kneuzingen bekwa men. Zij werden per auto van den G. D. uit Heerlen naar Calvariënberg overgebracht. Zondag was hun toestand nog bedenkelijk. De grenscontrole Ncderland- Duitschland. Naar de Gld. verneemt, worden door de Duitsche grensdouaniers dagpassen uitgegeven voor klein grensverkeer. Deze grenspassen, welke één dag geldig zijn, worden door de douaniers uitgegeven aan belanghebbenden tegen vijftien cent per persoon en kunnen iu ontvangst genomen worden in het hotel den Grooten Musschenberg te Beek, waar douane zitting houdt. Met deze passen kan men vrijelijk komen lot in Kleef en Emmerik. Men gaat dus vrij tot de eerste grens zone. Door dezen maatregel worden aller lei moeilijkheden, welke vroeger bij het klein grensverkeer in den weg stonden weggenomen. Doodelyk ongeluk. Toen de vrachtrijder VI. uit Her- zogenrath bezig was met het vervoeren van boomen te Vinkenrath, rolde een der boomen, waarvoor de steenen, die de boomen in ruststand hielden, waren weggenomen, de helling af Een der kinderen, die ter plaatse speelden, een vijfjarig jongetje der familie J geraakte onder den boom en werd gedood. Roodbont M.R.Y.-vee naar Frankryk. Door bemiddeling van de vereeniging «Fokkers Belang" landbouwhuis Roer mond, kocht de heer G. H. Looman, Ferme de Feuquerolles par les Andelys (Eure Frankrijk), in Limburg asn 34 koeien en vaarzen en twee stieren van het roodbont M.R.Y.-veeslag. De kwaliteit van het aangekochte vee, zoowel wat de exterieur als wat de opbrengst betreft en waaronder meer dere stamboek- en volbloedstieren, was zeer goed en de besteede prijzen waren bevredigend. Aan den commissionnair van «Fokkers Belang", den heer Soberjé Horst, komt alle lof toe om zijn ijver en kundigheid waarmee hij den heer Looman ten dienste stond. Deze was ook zeer tevreden over de hulp van «Fokkers Belang" en den reëlen handel van de Limburgsche fokkers.. M.R.lJ.-vee voor Frankryk. Men meldt uit Deventer: Bij het bestuur van den onlangs opgerichten Bond van rundveefokver- eenigingen «Berkeldal" is een aanvraag ingekomen tot levering van 60 stuks roodbont Maas-Rijn-IJselvee voor Frank rijk. Veertien boerderyen en een leerlooiery in de ascli gelegd. Zondagavond heeft een ontzettende brand gewoed in het dorpje Leende. Niet minder dan veertien boerderijen en gedeeltelijk een leerlooierij werden in een goed uur tijds in asch gelegd. Hierdoor zijn vijftien gezinnen (in een der huizen woonden n.l. twee gezinnen) dakloos. De brand ontstond in de boerderij, annex café van J. Maas. Door de zich verspreidende vonken werden de boerderijen aan weerskanten van den weg aangetast en brandden successievelijk tot den grond af. Verre weg de meeste huizingen waren van een strooien dak voorzien, waarop het vuur onmiddellijk vlam vatte. De primitieve brandspuit van het dorp vermocht niets uit le richten tegen het vernielende element. De brandweer van Eindhoven werd gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse kwam wist zij de leerlooierij van den heer J. Simkens gedeeltelijk te redden, terwijl het woonhuis var. genoemden heer door het krachtig optreden geheel en al gespaard werd. Van de andere boerderijen w. o. een klompenmakerij viel niets te redden. Alleen de inboedels zijn grootendeels gered kunnen worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook is er geen vee verloren ge gaan. Alles is verzekerd. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Over een lengte van 500 meter is het aan weerszijden van den weg een ware ruïne. De daklooze zijn ondergebracht in het dorp. Twee zusjes door een auto overreden. In de Ant. Heinsiusstrsat te 's Gra venhage zijn Maandagmiddag omstreeks half zes twee meisjes, de zusjes B., wonende in die straat, door een auto overreden, met het droevig gevolg, dat de jongste, een kind van ruim vier jaar, vrijwel op slag werd gedood. Het andere meisje, dat ongeveer 12 jaar oud is, werd vrij errstig, hoewel niet levensgevaarlijk, aan het hoofd gewond. De politie heeft tegen la C, die de auto bestuurde, proces-verbaal opge maakt terzake dood door schuld. Het lijkje is, evenals de auto, in beslag genomen. Noodlottige baldadigheid. De 6 jarige Lena Millenaar te Leer dam, heeft Zondag ernstige brand wonden gekregen doordat een kwajongen op straat haar een brandende sigaret in het schort had gegooid, tengevolge waarvan haar kleeren in brand ge raakten Maandagnacht is de kleine aan de gevolgen overleden. 66 pCt. der aangeslagen en een inkomen beneden f 2000. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft wederom het bekende overzicht van den belastingdruk gepubliceerd, thans over het belastingjaar 1926/1927 In het overzicht komen staaltjes voor betreffende de Rijksinkomsten- en Ver mogensbelasting, waaruit o.a. blijkt, dat ruim 66 pet. van alle aangeslagenen in eerstgenoemde belasting een inkomen hebben beneden f 2000 en gezamenlijk slechts 12 pet bijdragen in het totaal bedrag dezer belasting in hoofdsom. Voorts hebben 0 04 pet. van alle aan geslagenen een inkomen van f 100.000 en hooger, welke categorie ruim 18 pet. bijdraagt in het totaalbedrag der belas ting Wat de Vermogensbelasting aangaat kan worden vermeld, dat bijna 44 pet. van alle aangeslagenen een vermogen hebben beneden f 30.000, die tezamen bijna 8 pet. bijdragen in de totaalop brengst dezer belasting, terwijl 0.62 pet. van alle aangeslagenen een millioen of meer vermogen bezit en gezamenlijk ruim 18 pet. van het totaal der belas ting betalen. Opvallend is 't, dat in 's-Gravenhage, zoowel het aantal aan geslagenen als het bedrag der vermogens belangrijk boven de overeenkomstige cijfers van Amsterdam en Rotterdam uitkomen, hoewel het aantal inwoners kleiner is. In Lonneker en Emmen heeft meer dan de helft der aangeslagenen in de Rijksinkomsten belasting slechts een inkomen beneden f 1400. In de gemeen ten Hilversum, Rheden, 's Gravenhage, Nijmegen, Enschede en Arnhem zijn de verhoudingscijfers betreffende het aantal aangeslagenen met een inkomen van f 10 000 en hooger het grootst. De Tweede Kamerverkiezingen in 1925* In een brief aan de Kamer deelt de minister van Binnenlandsche Zaken mede, dat bij d^m^5T^êïïöuïïeïT verkiezingen voor de Tweede Kamer in totaal 284 820 personen hun stem plicht niet zijn nagekomen. Daarvan hebben 171 223 van den burgemeester een uitnoodiging ontvangen om zich deswege le verantwoorden, van wie 141142 een geldige reden voor hun verzuim konden opgeven. Van de 25 545 personen die voor den kanlonrechter zijn opgeroepen, werden 16.681 veroor deeld, terwijl 1533 werden vrijgesproken of niet verder werden vervolgd 1135 kiezers konden voor den kantonrechter een geldige reden van verhindering opgeven. Ten slotte voorkwamen 6114 kiezers een strafvervolging door vrij willige betaling van een door den ambtenaar van het O. M. bepaalde geldsom. De kosten van vervolging bedroegen voor de gemeenten globaal pl.m f 75 000, voor het departement van Binnenland sche Zaken f 82 000 en voor het depar tement van Justitie f 200 000. De klompenindustrie met ondergang bedreigd. Door den heer Fleskens zijn aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid de volgende vragen gesteld Is het den Minister bekend, dat de Hollandsche klompenindustrie ten gevolge van de builenlandsche concur ren tie een kritieke tijd duormaakt, zóó zelfs, dat deze industrie van kleine nijveraars met alg?.meenen ondergang ernstig wordt gedreigd? Zoo ja, acht de Minister dan den tijd niet gekomen, om ten spoedigste de noodige middelen te beramen, welke den klompenmakers een behoorlijk bestaan mogelijk maken De pyp als luxe-artikel belast. De pijp zelfs de gewone en tol dusver als zeer democratisch beschouwde steenen pijp is in België officieel althans, een luxeartikel geworden. De pijpenfabrikanten hebben vruchte loos geprotesteerd bij den minister deze liet nogmaals weten, dat de s'eanen p'jpen in de categorie luxeartikelen vallen en de gewone luxetaxe, welke 10 pCt. bedraagt, door de fabrikanten moet worden betaald. Ontaarde zoon. Te Aken heeft een 25-jarige werk Iooze electricien zijn vader, een smid met een strijkijzer bewusteloos geslagen en daarna het geldkistje van den man leeggeroofd. De smid is met een schedel breuk en een ernstige hersenschudding in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis gebracht. De ontaarde zoon is voortvluchtig. Bosclibrand. In de omgeving van Spa heeft Zater dag een groote boschbrand gewoed, waaraan meer dan 300 H.A. dennen bosch, gedeeltelijk van gemeenten La Gleize en La Reid, gedeeltelijk van particulieren ten prooi vielen. Door den bliksem gedood. Bij een hevig onweer boven Herlis heim werden drie kinderen door den bliksem getroff. n. Een van hen werd gedood de beide anderen werden ernstig gewond Tragisch ongeval. Te Aurillac zag een zekere Pagès zijn negenjarig zoontje, dat in een kastanjebruin pakje langs een heg gras plukte voor zijn konijnen, voor een vos aan. Hij nam zijn geweer en trof zijn kind zoo ongelukkig, dat het op weg naar het ziekenhuis overleed. Pagès viel bewusteloos neer en een buurman, die naast hem stnnd en het eerst den armen vader op den «vos" had gewezen, greep het geweer om in zijn wanhoop zichzelf te dooden. Toe snellende buren moesten den man met geweld het wapen ontrukken. Een onaangename verrassing. Op het punt in het huwelijksbootje te stappen begaf zich een te Epinal gaboren meisje naar het stadhuis, ten einde een extract van haar geboorte- acte te halen. Tot haar verbazing moest ze daar evenwel hooren, dat men officieel van haar geboorte onkundig was, ze sf^nd in de registers niet ingeschreven, en als niet bekend bij den burgerlijken stand, kon ze niet trouwen, voordat hij rechterlijke uit spraak haar geboorte officieel zou zijn- vastgesteld. Hevige tornado in Kansas. De «Cnicago Tribune" meldt, dat in Kansas een hevige tornado heeft gewoed. Vier steden zijn gedeeltelijk verwoest. Er is één doode, terwijl een aantal personen gewond werd. Volgens een nader telegram omtrent den tornado in Kansas zijn te Huichin son elf personen gedood en ruim honderd gewond. Tal van gebouwen zijn vernield of beschadigd. Klacht van een kettinghond. Andere honden mogen rennen, Vrolijk met hun meester gaan. Aan een ketting vastgeklonken, Slijt ik hier mijn droef beslaan. Hoort ge niet mijn klagend janken Merkt gij niet mijn helsch geblaf 't Is een aanklacht voor den wreedaard Die mij aandeed kettingstraf. Menschen, hebt toch medelijden, Gaat geen kettinghond voorbij, Maar begeef U tot zijn meester, Roep hem toe uw hond moet vrij I Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Slechte spijsverte ring, verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet yerchvijpen. ,S.gp50a« Foster's Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon Uilslag der Zo aden i vluchten van deP<areeni| «De Zwaluw" vanaFrank 499 KM en vanafD K.M als vc Aank sec. I De prijzen werd Oude Duiv le, 8e en 12e St, 2e en 3e J Oudi 4e P. Kersten 5e en lie W. M 6e en 10e Fr. V( 7e G. van Dij^k 9e J. Creemers Overduif W. Ma Duiven los 9 uu eerste duif 5 uur 2 ste duif 7 uur 1 m Jarige Duiv m) le en 2e Fr. Vei 3e P. van Ooi 4e J. Kusters 5e, 9e, 10e en 14 sen 6e en 7e J. Oude 8e P. Kersten lie M. Cappelle 12e G. van Dijck 13e H. Strijbosch 15e Fr. van Zwa Overduif P. Kers Duiven los 9 u imst duif 10 uur 42 Aec L duif 10 uur 55 mini VENLO. Op de ingvi ging van Maand) de ai 1 200000 eieren. Groote eieren va tot f Kleine eieren va tot f Eendeneieren vajtot f Ganzeneieren vai ROERMOND. 0(p. van Maandag was ier eieren. Groote eieren vai tot Kleine eieren va tot Eendeneieren vai tot Vry stel ling wegei De Burgemeester van van belanghebbenden, van vrijstelling wegens zitting zal worden gehot des voormiddags 9—-12 des n van 24 uur. Door of vanwege den vene zorgd worden voor 2 personen, van wie kan zij met het huisgezin, behoort, voldoende beke Voor nadere inlichti van den dienst vervoege Venray, 5 Mei 1927. De Burgei n V( )E I BEKEND Burgemeester en Venray brengen algemeene kennis 1 De vergaderinge hel van Burgemeeste We worden als regel dagsvoormiddags 2 Het spreekuur va urg is, behoudens onv e heden, dagelijks 12 uur voormidda 3 De Secretaris ji spreken dagelijk 4 De Secretarie geopend iederen middags en van terdags alléén vanvoe 5 Het kantoor vj Ontvanger is voor 1 lie) met uitzondering dei dag der maand, va vc en van 2—3 nag. alleen van 9—12 ddi 6 De Gemeente-Op is publiek te spreker V 9—12 voormiddag k meenlewerken is el het toelaat geopen h dagelijks des voon s tot Ei erdie mgt t bet a lienst mee: ngen linge tent t ter i G oud lolg i nd ve bt P 10 is he li 9- lirni .ti l A h Scherp cc e Bosch In CARBI Alleerift VESTA Vraagt vcjai Bezoekt tot het slj voordeelifi j Alle Repaji Garage o»i Reparatiëiji Garage f

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6