VROOM Spoeten Sprutol.' STEMBILJET voor de stemming 3. Adverteert la dit blad Gemengde Berichten. Duivensport. Marktberichten, 19.5 26 23.(1 3 35.0 3t 9.7 17.00 23.00 15 li 7.90 1 22.50 9.50 5.75 5.50 4.90 9/; Lijsten van di< De kiezer stemt door mét gekleurd potlood op één der candidatenlifc ardi;(iVeia, \^ei le hhdh, illhar uvdl'iKd,ul iï] nien r>iot te haaslig. Zoo ongeveer /10 Mei, of nog enkele dagen later, als de IJsheiligen zijn gepasseerd, worden in den regel de eersle boonen gelegd. De grond moet reeds eenige weken te voren gespit zijn, en bemest liefst met verteerden paarden- of ouden koe mestvers^he mest is niet aan te bevelen. Voor stokboonen plaatst men de stokken op een Meter afstand, bij elke stok 6 7 boonen. In 't begin van deze maand zaait of poot men bielenzaad op rijen is het beste, men krijgt dan het zaad het beste onder den grond diep spitten oude mest; planlenafstand 9 a 10 c.M Voor de huisvrouw: Zijn uw bloem potten wal al te vuil naar uw zin, maak ze dan schoon met een groven borstel of boender en wat water, waarin een beetje zoutzuur. Ze zien er dan weer frisch uit. Verf ze echter niet 1 Door het verven worden de poriën verstopt, en die moeten juist open blijven, dit is voor de krachtige ontwikkeling der plant dringend noodig. Anders kan de lucht niet toetreden, gaat de aarde verzuren en beginnen uw planten te sukkelen. het voorjaar, koop komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Bij alle Drogisten Propagandavergadering. Door de afdeelingen BoxmeerGuyk en Omstreken. Gennep, Uden en Venray van den R.K. Bond van Postpersoneel wordt op 22 Mei te Well een groote propagandavergadering gehouden, waar op twee Hoofdbestuursleden het woord voeren. Gouden bruiloft. Te Venlo herdacht, onder vele blijken van belangstelling het echtpaar H Trienekens er. Elisabeth H. Hendrickx, hun 50-jarige echlvereeniging De gou den bruidegom heeft in 1870 als zouaaf in de Pauselijke gelederen gestreden, Bosch- en heidebranden. Maandagmiddag omstreeks 1 uur ontstond nabij Venlo een bosch- en heidebrand, die zich door den feilen wind uitbreidde over een groot aantal hectaren. De bosschen zijn grootendeels eigendom van de families Goossens en van Oeyen. De brand woedde tot over de Duitsche grens en duurde Maandagavond in volle felheid voort. 'Duizenden boomen zijn verbrand. Biusschen was niet mogelijk. Verlaging briefport. Waarschijnlijk met 1 Juni zal het briefport voor het binnenland verlaagd worden van 10 op 7i/2. cent. Moord Op Kerensheide bij Lutterade is Zondagavond het lijk gevonden van een 17-jarig meisje. Teekenen aan den hals wezen erop, dat het meisje geworgd is Zij was dien avond bij haar familie geweest en op weg naar haar betrekking. Het onderzoek is in vollen gang. De moord te Stein. Omtrent den moord op de 17-jarige B. W. onder de gemeente Stein ver nemen wij nader het volgende De moord is waarschijnlijk gepleegd Zondagavond omstreeks 8 uur op een afstand van ongeveer 100 meter van de woning van V, bij wien het meisje diende. Zondagmiddag was V., met het meisje naar haar ouders te Berg (gem Urmond) geweest, waar zij een huiselijk feestje hodden bijgewoond. Tegen den avond keerde V. pe» fiets naar huis terug, waarbij hij ook het meisje op zijn rijwiel meenam. Op eenigen afstand van zijn woning verzocht hij het meisje af te stappen, terwijl hij alleen verder ging. Toen het meisje niet thuis kwam, is hij met eenige buren gaan zoeken, waarbij zij het lijk van het meisje in de struiken vonden. V. werd na de aangifte door de politie als getuige verhoord, doch later als verdacht van den moord ge arresteerd. Maandag is hij met het lijk van het meisje geconfronteerd. Een nieuwe vinding. Men schrijft aan de B. Gt. In het dorp Overloon heeft een een voudig werkman een uitvinding gedaan, die ons nogal belangrijk voorkomt. Het betreft een toestel, gedreven door den wind, waarmee een groote kracht kan worden verkregen. Uit de proef nemingen is gebleken dat het toestel steeds in dezelfde richting blijft door werken, onverschillig waarvan de wind komt. Het kan ook op het water worden geplaatst en vooral hier ontwikkelt het een enorme kracht. Het blijft ook hier werken, ongeacht de hoogste water stander. en het gevaar voor overstroo mingen wordt er niet door vergroot. De uitvinder, ondervraagd naar de praclische waarde, kon hierop geen afdoende antwoord geven. Aan personen met technische kennis wil hij zijn vindiDg gaarne toonen en verklaren. Naar beneden gestort. Men meldt uit Maastricht Maandagmorgen, omstreeks 11 uur, huichelaarster zijn, eene volleerde huichelaarster, als slechts in jarenlan- gen omgar.g met laster en misdaad gevormd worden. Wordt vervolgd. V" adllM w.L op de plaats waar de cementfabriek wordt gebouwd, de arbeider B. uit Maastricht naar beneden gestort. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis overgebracht. De Maasdyk in het land van Cuyk, Ten gemeentehuize te Guyck bestond deze week gelegenheid bezwaren in te brengen tegen de door de provincie Noord Brabant voorgenomen dijkver sterking van de Maas Verschillende principieele (egenstanders verklaarden dat deze dijkverzwaring slechts een lapmiddel zou blijven, wanneer niet werd overgegaan tot normaliseering van de Maasbedding, vooral bij Grave, waar de vele bochten de afvloeiing van het water belemmeren. Bloedvergiftiging. Een 14-jarige zoou van de wed. v. D te Woerden, de jongste van haar drie kinderen, was kort geleden aan het werk gegaan. Vorige week had hij het ongeluk in een spijker te trappen waardoor bloedvergiftiging ontstond Na een lijden van eenige dagen is het ventje, dat de eenige zoon was, over leden. Een daad van een krankzinnige. Men meldt uit Winschoten Bij de cartonfabriek Reiderland heeft Dinsdag de waanzinnig P. A. zijn broer Roelf A. levensgevaarlijk met een mes in de zijde gestoken Roelf A. is direct in het ziekenhuis opgenomen. De door zijn broer met een mes ge stoken Roelf A. is overleden. De dader is gearresteerd. Met een motorfiets tegen een boom gereden. Men meldt uit Wageningen Dinsdagnacht is de student M. C. G. Middelburg uit Wageningen, die met andere studenten met een motorfiets uit Arnhem kwam in de Kievitsdel onder Renkum tegen een boom gereden. Hij is naar het Diaconessenhuis te Arnhem gebracht Zijn toestand is zeer ernstig. Overreden. Te Kaatsheuvel is een 5-jarig zoontje van v. H van de stoomtram gevallen en overreden Een der beentjes werd afgereden. Do kleine werd naar Tilburg overgebrachi, waar nog een voetje werd afgezet en waar de kleine later is overleden. Een wederspannige wethouder. Tegen wethouder J. E. te Beverwijk» die de vorige week door den Haarlem schan politierechter tot veertien dagen gevangenisstraf werd veroordeeldjwegens beleediging va« een politieagent, is opnieuw een aanklacht ingediend, dit maal wegens smaadschrift. De wethou der heeft n.l. denzelfden politieman aangevallen in een ingezonden stuk, opgenomen in een der provinciale dag bladen, waarop een nieuwe klacht bij den Officier van Justitie is gevolgd. Misdaad of misplaatste grap? Bij een verbouwing van het pand van den heer W. v. B. in de Kerk straat te Katwijk a.d. Rijn is een plank bloot gekomen waarop geschreven stond; Ik heb M. v. KI. (hier stond de naam voluit) vermoord, 17 Juli 1904. De onderteekening was die van een per soon in Leiden. De Katwijksche politie stelt een onderzoek in of het hier inderdaad een misdaad geldt ofwel dat zij te doen heeft met een misplaatste grap. Ernstige mishandeling. Te Valkenswaard kregen twee vrien den ruzie met elkaar over de betaling van het gelag in een café Buiten ge komen bracht de een den ander zekeren een diepen steek in den buik toe. Dr. Dagoo achtte de wonde levens gevaarlijk en gelastte overbrenging van den gewonde naar het gasthuis te Eindhoven. De dader V. is gearresteerd. Botsing tusschen auto en tram. Zondagmiddag heeft te Arnhem een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een doode valt te betreuren. Het ongeluk heeft zich als volgt toegedragen Omstreeks twee uur kwam de heer Z. uit Dieren met zijn auto, waarin tevens zijn echtgenoote, zijn 6-jarig dochtertje en een bejaarde dame, ver moedelijk tamilie van den heer v. Z gezeten waren, uit de richting Velper- plein den Eusebiusbuitensingel over gereden. Toen de auio den hoek van de Park straat had bereikt, kwam op hetzelfde oogenblik een motorwagen van de Geldersche Tram genoemde straat uitrijden. De heer v. Z. zag blijkbaar geen kans om tijdig te stoppen, en wilde daarom nog voor de tram, die op dat junt den weg oversteekt, heenrijden, ïet gevolg was, dat de tram met kracht tegen den auto hotste, waardoor deze kantelde. De 35-jarige mevrouw v. Z. die het ongeluk zag aankomen, deed een der portieren open en wilde er uit springen "uist toen de auto den stoot kreeg en iantelde. Mevr. v. Z. geraakte onder den wagen en werd eenige oogenblik- ken later met ingedrukten borstkast onder den auto vandaan gehaald. De levensgeesten bleken reeds geweken. Het 6 jarig dochtertje van den heer Z. werd zeer ernstig gewondver- oedelijk zijn haar beide armpjes gebroken. De heer v. Z. werd door de glas scherven niet ernstig gewond, terwijl de vieide inzittende, een dame, aan hoofd en beide beenen bloedend was verwond. Geneeskundige hulp was spoedig ter Auto-ongeluk. Te Gent is, naar het »Hbld." meldt, geslipt, waarin twee Belgen en een Nederlander zaten. De inzittenden werden uit den auto geslingerd. De Nederlander, A. Langenberg, 23 jaar oud en te Brussel wonend, werd gedood; de twee anderen werden zwaar gewond, Een protest van don heer Philips. De heer A. F; Philips, directeur der Philips-fabrieken te Eindhoven heeft een open brief gericht aan het Haag- sche Comité voor de viering der meer derjarigheid van H. K. H. Prinses Juliana. Deze brief luidt aldus Ik lees in het avondblad der N. R Crt. dat hedenavond bij de feesten ter eere van de meerderjarigheid van onze Prinses Juliana, op het gebouw der Nederlandsche Eerste Kamer der Staten-Generaal was opgesteld, een groote luidspreker der Duitsche firma Siemens en Halske. In Eindhoven wapperden de oranje hlanje-bleu vlaggen op onze fabrieken die aan meer dan 9000 Nederland sche arbeiders werk verschaffen. In Eindhoven zond de Philips Kortegolf zender op verzoek van den Gouverneur van Westlndië Nede; landscbe volksliederen naar onze Koloniën, ter opluistering van het door Zijne Excellentie gegeven tuin feest. In Eindhoven zond de Philip; Korte-radio- en luidspreker-techniek werk gepresteerd, dat ook in het buitenland algemeene bewondering afdwingt. In den Haag echter werden op dezen nationalen feestdag de volks liederen, die de Kon. militaire kapel speelde, naar het Buitenhof overge bracht door een luidspreker van Duitsch fabrikaat. Is dat geen nationale schande Wie draagt de verantwoordelijkheid voor dezen smaad, onzer Nederland sche Industrie aangedaan Heeft dit de goedkeuring van hen, die enthousiast mede hebben gewerkt, om deze verjaardag van Prinses Juliana tot een onvergetelijke feestdag te maken Koudbloedfokkery in Duitschland. Teneinde een overzicht te verkrijgen van het verloop der fokkerij wordt door den Rijksbond van Duitsche koudbloedfokkers sinds het begin van de dekperiode 1927 maandelijks een onderzoek ingesteld naar het aantal merries, dat door koudbloedhengsten is gedekt. Het onderzoek strekt zich uit over bijna all6 staatsstoeterijen, waar koudbloedhengsten staan. Uit de particuliere hengsthouders werd een bepaalde keuze gedaan. Voor een juiste beoordeeling van de cijfers worden deze vergeleken met die van 1924, dat als een normaal jaar wordt beschouwd, aangezien de fokkerij toen ongeveer gelijk was aan die van 1913. Uit de door den secretaris van boven genoemden bond gepubliceerde cijfers blijkt, dat in Februari 1.1. nog 24 pet. minder merries werden gedekt dsn in de overeenkomstige maand van 1924 daarentegen meer dan in 1926, toen gemiddeld 31 pet. minder werden gedekt dan in 1924 Een snelvarend schip. Het Hbld. verneemt uit Berlijn Uit Milaan wordt gemeld, dat de bekende automobielfabrikant Bugatti aan Mus solini heeft medegedeeld, dat hij een motorboot heeft gebouwd, waarmee hij den Allantischen Oceaan van Europa naar New-York in 50 uur kan over steken. Zij heeft den vorm van een duikboot en de afmetingen 25 bij 3 M Z,ij is voorzien van 8 motoren van totaal 2400 pk. loopt volgens Bugatti 100 K M. per uur en biedt ruimte voor passagiers. De zedenverwildering. Te St. Petersburg werden in de laatste drie maanden niet minder dan 4934 echtscheidingen geregistreerd. In het centrale district van de stad werd 25 pet. van de echtscheidingen inge schreven reeds tien dagen tot zes weken na het sluiten van het huwelijk Misdadig New-York. Te New-York heeft in het afgeloopen jaar gemiddeld om de negen minuten een roofoverval, een inbraak of eenige andere vorm van diefstal plaats gevon den. Gemiddeld om de veertig minuten, dag en nacht, arresteerde de New- Yorksche politie een bedrijver van een dier euveldaden. M.a.w. in het jaar 1926 zijn 60000 personen op misdadige wijze van hun eigendommen ontlast, terwijl de politie er in slaagde 12.000 grijpgragen te pakken te krijgen. Door vijftig verzekeringsmaatschappijen werd in 1925 in 5000 afzonderlijke gevallen een totaal van 2 400.000 dollar uitbe taald. In het jaar 1926 betaalden zij ongeveer sen zelfde bedrag uit, dit maal echter verdeeld over 6000 geval len. Het aantal groote juweelendiefstallen gaat merkbaar achteruit. In 1925 had men nog een 1000 dergelijke gevallen met een totaalbedrag van 3.483.000 dollar. In 1926 is het aantal diefstallen trouwens over de geheele linie sterk gedaald. Hierdoor wordt de aan den ïandel toegebrachte schade tot 7.700.000 dollar gereduceerd. Buiten de posten waarbij de verzekeringsmaatschappijen belang hadden, werd nog voor 2.500.000 dollar verloren Terwijl de diefstallen in kantoren en magazijnen sterk zijn gedaald, zijn die in particuliere woningen even sterk gestegen. Het deel van het gestolene, dat nog terecht komt, is sinds een aantal jaren eveneens aan het toenemen. In 1925 betaalden de maatschappijen 50.000 dollar schadevergoeding, waartegen over zij een bedrag van slechts 9000 aan teruggevonden voorwerpen terug kreeg. In 1926 waren deze cijfers resp 550 000 en 50 000 dollar. In verband mei de bijzonder strenge wetgeving op het punt van diefstal zijn veelal oude «krachten" van het nobele beroep teruggeschrikt, terwijl daaren tegen wél een aantal ongeoefende dieven en dievegges hun kans waagden Wellicht dai het daaraan mag worden toegeschreven, dat er een daling in de verschillende cijfers is ingetreden. Ook nemen vooral de groote instel lingen in den laatsten tijd veel dras tischer maatregelen om tegen diefstal beschermd te zijn dan voorheen. Verzorging van dieren. Eenige wenken aan houders van waakhonden. Laat Uw hond niet voortdurend aan den ketting liggen, doch iaat hem in een ren of ander afgesloten terrein zooveel mogelijk losloopen en als dat niet mogelijk is, bind hem dan ten minste aan een zeer lang touw vasi, zoodat het dier zich toch wat bewegen kan; vooral echter niet aan een zware ketting, wat de kwelling nog meer ver hoogt. Zorgt steeds, dat het hok goed droog en tochtvrij is, steeds op tijd schoon gemaakt en van stroo of ander zacht ligmateriaal voorzien is. Ook de eet- en drinkbak goed zuiver houden is een eerste vereischte Laat iederen eigenaar of verzorger steeds bedenken, dat bet voortdurend vast liggen aan een ketting een ware foltering is voor die dieren. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van «ie Postduivenvereniging »De Zwaluw" vanuit St. Denis (Frank rijk) afstand 389 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le en 6e G. v. Dijck. 2e en 14e W. Manders. 3e en 8e Fr. Vermeulen. 4e en 7e P. Kersten. 5e Fr. Vermaten. 9e en 10e A. Janssen. 11e en 12e St. Servaas. 13e P. v. Ooi. 15e J. Oudenhoven. Ie overduif G. v. Dijck. Aankomst le duif 1 uur 58 min. 35 sec. Aankomst laatste duif 2 uur 47 min. 24 sec. Duiven los 6 uur 10 minuten. VENLO. Op de Goöp. Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 1.200000 eieren. Groote eieren van f 5 10 tot f 6.60 Kleine eieren van f 4,50 tot f 5. Eendeneieren van f 5,tot f 5,70 Ganzeneieren van f 17.40 tot f 17,80 ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5.250.000 eieren. Groote eieren van f 5 tot f 6.10 Kleine eieren van f 4 50 tot f 4 90 Eendeneieren van f 5.tot f 5.70 KAPOKMATRASSEN met gestreepte store overtrek met damast overtrek met linnen damast of store overtrek Al onze Matrassen zijn gevuld mete Javs eigen werkplaa yaardi ZEEGRASMATRASSEN 75 bij 90 1 65 bij 90 b met gestreepte stores 12.5i overtrekken KAPOKBEDSTELLEN, bed, pelu-w 1 persoons ussens Al de bij ons gekochte goh eigen auto aqs WIT GELAKTE 75 x 180 LEDIKANTEN mtAAL 90 WIT GELAKTE LEDIKANTEN met 1 persoons |GESCHILDERDE HOUTEN LEDIKAïjiken 1 persoops |Prima GESCHILDERDE LEDIKANTE 1 persoons 10.90 |SPIRAALMATRASSEN op houten raai 1 persoons IGEZONDHEIDSMATRASSEN op ijzeren Imet 10 jaar garantie 1 pers. 12.50 Imet 15 jaar garantie 1 pers. 19.50 merk »Auping" WO be Gezc breei 2pe VB] MODEL VAN HET 1. Nelissen J. H. Oirlo Pubben P. M. H. Merselo Jacobs P. A. Leunen 2. Pouwels A. W. A. Stationsweg Beterams J. L. H. Schoolstraat Hulsman A Krui! Striibos H. Klein Oirlo Goumans M. Akkerweg Dijck van P. J. H. Ysselsteyn Boomen van den P, Veulen Thuyls M. Hiept Poels G. L. F. Oostrum Weijs A. H. Steeg Fleurkens G. H. Ysselsteyn

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6