Tentoonstelling Veeverzekering Algem. Vergadering Eierbond Merselo. vergadering Koning uietei Bonds urs Paarden ern >1S Aanbe in Versche er Lakt Th. Pu Gemengde Berichten. Begrafenis Pastoor Greymans. Districts-arbeidsbeurs Dortmund. Fokver. Eensgezindheid Zondag 8 Mei Zondag I5 Mei verplichte algemeene Mor ge lag op het Spark. Handbooi „De t sbon P". Via ZondMei te L1N. van den L wboi Prern ing J. Keijzends a&ara Het bon twee klas lei de Bijzon I jesschool iel H. Tackenool L. LUÜSl Notaris P na Notaris Pin den Maakt men meer dan ééne stip rood of doet men andere aanwijzingen of bijvoegingen op het stembiljet, dan maakt men dit ongeldig en zijn slem waardeloos Stemt allen geldig! De nieuwe dienstregeling der Ned. Spoorwegen, die Zondag 15 Mei a s in werking treedt, bevat de volgende vertrekuren voor de lijn Venlo-Nijmegen Vertrek vanaf Venlo 5.44, 7.59, 9.01, 11.43, 1303, 15.45, 17.43 en 21.22. Aankomst te Venlo vanuit Nijmegen 8.42, 1018, 12,25, 13,49, 15.41, 18.28, 19.17, 21 59. Er is dus weinig of geen verandering op deze lijn ingevoerd. De opbrengst verkoop Emma bloera bracht op te Csstenray f 8te Oirlo f 10.—. De mooie oude gewoonte getrouw, hield onze Fanfare op 1 Mei, 's mor gens in alle vroegte wederom eene muzikale wandeling door hel dorp. Onze Schutterij »St Anna" zal deelnemen aan de groote Gildefeesten op 15 Mei te Oploo en op 29 Mei te Arcen. P. Willems, 0,rerIoon, ontvangt voorloopig alléén Woensdag en Donder dag roggestroo (Adv.) Voor de kerk van Ysselsteyn. N. N. f 40 Gisteren werd ten Raadhuize alhier aanbesteed de levering van 7 wagons steenkolen. Gegund aan de Wed. J. Aerts Janssens, alhier, f 211 50 per wagon van 10 ton, van de Oranje Nassau II afm. 50 bij 80. OOSTRUM. Op den alhier gehouden cursus, gegeven door Mej van Opber gen leerares der Modevakschool ENS.A.ID, slaagden voor het diploma naaien en knippen, Mej. N Creemers, M. van Aarsen-Verhaegh, M Gooren, M. Verheij, A. Maas en M. Claassen. OVERLOON. De voelbalvereeniging S. S S. organiseert op de Zondagen 8 en 15 Mei a.s. groote bekerwedstrijden. Een 10-tal clubs hebben hunne mede werking voor deze wedstrijden toege zegd. Het geheel wordt opgeluisterd door de plaatselijke muziekvereeniging. WELL. De heer Verstegen, opper wachtmeester der Kon. Marechaussee, heeft den dienst 1 Mei j.l. met pensioen verlaten. De heer Verstegen zal zich, naar wij vernemen, te Swalmen gaan vestigen alwaar hij, naar wij hopen, nog een reeks van jaren van zijn wel verdiende rust zal genieten. HELDEN PANNINGEN De heer K Bloemen, rijksveearts, alhier,is benoemd lot rijkskeurmeester teLutterade Geleen Verschrikkelijke daad van een krankzinnige. Woensdag heeft te Venlo het 26 jarig meisje v. Gdie boven op haar kamer alleen was, in een vlaag van waanzin haar heele lichaam met petroleum be goten en zich daarna in brand gestoken De huisgenooten, die in het beneden huis een brandreuk gewasr werden, snelden de trap op en vonden het ongelukkige meisje brandende op den vloer liggen met afschuwelijke brand wonden overdekt. Ook aan het hoofd had ze ernstige brandwonden, terwijl haar hoofdhaar geheel verbrand wss. Ijlings werden haar de H. Sacra menten toegediend. Men vreest het ergste voor haar leven. Het St. Franciscus-Oratorium te Yenlo. Zooals uit eene in dit blad voor komende annonce blijkt, zijn vanaf heden de entréekaarten voor de uit voeringen van Tinel's Oratorium «Franciscus", te Venlo verkrijgbaar gesteld op schriftelijke aanvraag bij den heer G. Tulfer, Tegelscheweg 58 Venlo, en tegen inzending van het be treffende bedrag Naar wij verder vernemen, wordt aan de uitvoering van het grootsche werk de meest mogelijke zorg besleed. Het reusachtige Gemengd Koor van 445 dames en heeren houdt onder leiding van directeur. De Rooij vanaf de vorige week reeds, iederen dsg repetities, en de machtige klank van dit koor, wint met den dag aan volume en klankschoonheid. Reeds thsns kan getuigd worden, dal de ontzaggelijk moeilijke koren »er in" zitten, zoodat de artistieke dirigent zijn voornaamste zorgen kan besteden aan fijne, be schaafde en artistieke afwerking. Alles wijst er dus op, dat deze uit voering inderdaad een gebeurtenis belooft te worden in de muziekwereld Tewerkstelling invalide mijnwerkers Op de Staatsmijnen »Err»ma" en «Hendrik" hebben proefnemingen plaats, voor de tewerkstelling van invalide mijnwerkers In Mei zal worden be gonnen met de opleiding van een 10-tal invalide mijnwerkers »ot schilder. Het Fonds voor Sociale Aangelegen heden der Staatsmijnen beeft een bedrag van 30.000 gulden beschikbaar gesteld voor de vestiging van een industrie in de mijnstreek, waarin jongens, aan komende meisjes, vrouwen en invalide mijnwerkers tewerk kunnen worden gesteld. Het jubilé der Staatsmanen. De staatsexploitatie der mijnen wer^ voor 25 jaar bpgonnen bij de Wilhel roina. 't Geheele personeel van het Staatsmijnbedrijf bestond toen uit drie menschen, n.l. den directeur generaal, den chef van den administratieven dienst en den bouwkundig opzichter. En nu, ir. 1927, is het gezamenlijk personeel reeds verre boven de 20000 zielen gestegen. Voor beambten en ingenieurs zijn gebouwd 397 huizen, verder 27 winkels en 2437 arbeiders woningen, alles op kosten van de miinen Verder heeft de directie de beschikking over nog 1516 arbeiders huisjes, terwijl er nog 690 in aanbouw zijn En nog is de woningvoorziening daarmede niet volkomen. Ü8 hoogste loonen van geheel Europa konden worden betaald, dank zij een relatief hooger effect bij de productie per man en per dienst. In 1921 was dit effect 514 Kg. kolen, in 1926 ruim het dubbele, n.l. 1065 Kg. Mijnongeval. De mijnwerker M. uit Simpölveld, geraakte in staatsmijn Wilhelmina be kneld tusschen 2 wagens. M. kreeg zware inwendige kneuzingen. Zijn toe stand is ernstig, doch niet levens gevaarlijk. Vermist. Sedert een paar weken wordt te Kerkrade vermist de 21 jarige dienstbode B., die naar Heerlen was vertrokken om er een nieuwen dienst te aanvaarden. Een drama in een hotelkamer. Dinsdagmiddag heeft zich in een hotel te Maastricht een vreeselijk drama afgespeeld. Sinds eenige dagen verbleef daar de 26 jarige J. K., uit Düsseldorf afkomstig, met een meisje dat thans is gebleken te zijn de 22 jarige E. K. uit Eygelshoven, een verre verwante van den jongeman, en die sinds een week uit de ouderlijke woning werd vermist. Dinsdagmorgen omstreeks elf uur was J. K. nog even uitgegaan en een half uur later teruggekomen waarop hij zich naar zijn kamer begaf. Toen des middags een kelner aan de kamer klopte, kreeg hij geen antwoord. Hij begaf zich daarop naar binnen en zag tot zijn groote ontsteltenis J. K. daar liggen met een revolver in de hand. Hevig ontdaan snelde hij naar beneden, waarop de politie werd ge waarschuwd en men opnieuw naar boven ging. Men vond toen beiden dood, met een schot door den slaap. Blijkbaar heeft de jongeman eerst het meisje en daarna zichzelven gedood. Blijkens een door 't meisje achter gelaten brief, moet de oorzaak van het drama worden gezocht in hei feit, dat de ouders geen toestemming voor een huwelijk wilden verleenen. marechaussée in arrest gesteld. Hel slachtoffer is weduwnaar en vader van acht kinderen De laatste paar nachten zijn te Grootebroek honderden Hectaren vroege aardappelen in de streek afgevroren. Nieuwe dienstregeling. Bij de in werking treding der nieuwe dienstregeling der spoorwegen op 15 Mei zal er een trein worden ingelegd van Eindhoven naar Deurne v.v. Deze trein komt te Deurne aan om kwart na 3 en vertrekt ongeveer half 4 weer naar Eindhoven. Dit zal voor velen een gerief zijn, daar tusschen 2 uur en 5 38 nu geen enkele trein in de richting Eindhoven vertrekt. Verkoop heidegrond. De gemeenteraad van Deurne besloof tot verkoop van 61 H.A. heidegrond op verschillende plaatsen in de gemeente. Tevens werd besloten tot aankoop van 500 vierk. M. onontgonnen grond ter verbetering van den weg. De vliegdag te Leuth. Zondagmiddag zal te Leuth (bij Kaldenkerken) de voor eenige weken uitgestelde vliegdag gehouden worden. Verscheidene Duitsche vliegtuigen zul len er dan aanwezig zijn om het rijke en varieerende programma van den dag af te werken. Thans is er nog een sensationeel nummer bijgekomen. Naast de heer Röhring zal Fraulein Lola Vorescou hare medewerking verleenen en haar 34en valschermsprong maken. Deze dame schijnt dus deze gevaarljke sport nogal tamelijk gewoon te vinden. Ze is nog slechts 21 jaar oud. Autobus door een trein gegrepen. Woensdagnacht is op den spoorweg overgang aan de Groenestraat te Nij megen een autobus van de Quick onderneming gepakt dooreen goederen trein uit Den Bosch De autobus werd aan den voorkant vernield. De chauffeur kwam er zonder ongelukken af. Er zaten geen passagiers in de bus. De machinist van den trein had nog eenigs- zins weten te remmen. Naar wij vernemen zou de overweg wachter verzuimd hebben de boomen te sluiten. Er wordt een klacht inge diend bij de directie van de Nederland- sche Spoorwegen. Culemborgsche moordzaak. De behandeling van de Culemborg sche moordzaak voor de Tielsche recht bank is thans vastgesteld op Maandag 15 Mei a.s. Er zijn 33 getuigen gedagvaard. Als beklaagden zullen terechtstaan Jan Vroege en Glaas Sweeris, wien volgens de dagvaarding in de eerste plaats ten lsste wordt gelegd, dat zij omstreeks 23 December 1923 te Culem borg opzettelijk met voorbedachten rade Thomas en Gerrigje van Wiggen, na eerst hun woning te zijn binnenge drongen, van het leven hebben beroofd door hen met één of meer harde voor werpen verschillende slagen, stooten en sneden op hun hoofden toe te bren gen, ten gevolge waarvan de getroffenen de man spoedig, de vrouw wat later zijn overleden. Noodlottige twist. Bij een der baggermachines in het Valtherveen onder Odooru, ontstond twist tusschen een der baggerlieden, zekeren T. uit Weerdingerveen en den machinist W. K. uit Emmen. Na een korte woordenwisseling, waarbij T. den machinist bedreigd had, greep K. een koevoet en sloeg T. daarmede op hel hoofd. De hersenpan werd ingedrukt, In zeer ernstigen toestand werd de verslagene naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand is De dader is door de Onder enorme belangstelling der parochianen van Venray had Donder dagmorgen de begrafenis plaats van den zoo plotseling overleden en bij allen zoo beminden Pastoor, den Z.E. Heer H. Greymans. De stoet, waaraan alle kerkelijke en wereldlijke vereenigingen deelna men, werd geopend door de school kinderen met het onderwijzend per soneel van Venray, Leunen, Oostrum, Merselo, Heide en Ysselsteyn, Bijzon dere Meisjesschool, School St. Jozefs gesticht, waarop volgden het Patronaat, Turnclub »St. Christoffel", Pensionai- res van «Jerusalem', Studenten van het Gymnasium, Landbouwschool »St. Martinus", Schutterij »St. Anna", Ven- ray's Fanfarecorps, Landbouwbond »St. Isidorus", de Handboogschutterijen «Diana", »Sl. Anna" en »St. Oda", deputaties diverse vereenigingen van Oostrum, Leunen, Merselo, Heide Nachtegaal, Ysselsteyn en Veulen, R. K. Middenstand, H. Familie, Lu- dovicus-Vereeniging. R K. Werkiieden- vereeniging, Congregatie, Elisabeths- vereeniging, Mariavereeniging, R K. Onderwijzersbond, St. Vincentiusveree- niging en Armbestuur, Gemengd Koor «Polyhymnia", Venray's Mannenkoor, (alle vereenigingen met omfloerst vaandel), Burgemeester, Wethouders en leden van den Gemeenteraad, Ker kelijk Zangkoor, Eerw. Broeders van Liefde, Eerw. Paters Franciscanen, ZE, Heeren Geestelijken uit Venray en wijden omtrek, waaronder Mgr. Dr. Poels, de HoogEerw. Heer Deken van Gennep, de Z.E. Heer Pastoor en Kerk bestuur van Stramproy. Als slippendragers fungeerden de E Gr.achtb. Heer J. Poel», E A. Heer Burgemeester en de Heeren A Martens en F. Vermaaten, leden van het Kerk bestuur. De plechtige Requiem Mis werd op gedragen door den HoogEerw. Heer Gremers, Deken van Horst, geassisteerd door de Z E. Heerpn Pastoors van Blerick, Holtum en Baarlo. De groote parochiekerk was overvol met parochianen, die allen een laatste hulde wilden brengen aan hun helaas te vroeg ontslapen Herder. Na de H. Mis herdacht de HoogEw Heer Deken in een korte toespraak den ontslapene als Priester, die in een kort tijdsbestek zooveel voor Venray tot siand bracht. Terwijl het Kerkelijk Zangkoor het »in Paradisem" zong, zette de stoet zich weer in beweging 'naar het pries tergraf op het kerkhof. Hier hield de E.A. Heer Burgemeester van Venray de volgende treffende lijkrede Hooggeachte familie, ZeerEerw. Heeren, Medeparochianen, De taak, die ik te vervullen heb, het brengen van een laatsten afscheidsgroet aan onzen beminden pastoor, valt me uitermate zwaar. Ik gevoel het aa« mijn eigen hart, hoe de rouw en de droefheid U, broers en nabestaanden, U, Eerw. geestelijken en vrienden en ons allen, parochianen, vervult bij de lijkbaar van dezen man, die zich zulk een overwegende plaats in de nauwelijks twee jaren, dat hij hier zijn herderlijk ambt mocht uitoefenen, in de harten der hem toevertrouwde schare en van allen die met hem in aanraking kwamen, wist te veroveren. Bemind was hij, onze brave goede pastoor, veel meer algemeen en veel dieper dan hij er zich zelf van bewust was. Zijn eenvoudige oprechtheid en zijn oprechte eenvoudigheid, zijn kin derlijke blijmoedigheid en vaderlijke zorgzaamheid, zijn groote goedheid, zijn aangeboren vriendelijke gemoede lijkheid en rondborstigheid, zijn spon tane jovialiteit en hartelijkheid, zijn juist aanvoelen van de nooden en be hoeften van eenieder, zijn absolute rechtvaardigheid, ïijn priesterlijken voorbeeldigen levenswandel, zijn hart stochtelijken nimmer verflauwenden ijver voor den dienst des Heeren en alles wat met zijn hoog priesterlijk ambt in verband stond, het waren evenzooveel kostbare, sleutels tot aller harten. Hij had van zich zelf mogen zeggen »Ik weet mijn God, dat Gij de harten beproeft en den eenvoud liefhebt, en daarom heb ik U in den eenvoud van mijn hart alles blij opgedragen De luister van Gods huis ging hem boven alles. Hoe eenvoudig en blij kon hij het vertellen, wanneer hij door de milddadigheid zijner parochianen wederom in staat W8S gesteld om aan den machtigen tempel, zijne kerk, door plaatsing van een kerkraam of aan schaffing van altaarkleed, kerkgewaad of kerksieraad, nieuwen luister Gode ter Eere, bij te zetten Hoe ontroerend kon hij dan de schenkers van den kansel danken dan werd hij welspre kend de woorden welden hem recht uit het hart naar de keel en men voelde, het was geen gemeenplaats geweest, toen hij bij zijn plechtige installatie in zijn eerste predikatie in de tot berstens toe gevulde kerk tot zijn nieuwe parochianen zeide»Ik geef U mijn hart." Zijn hart, zijn geheele groote hart van liefde, dat schonk hij inderdaad aan zijne parochianen. Maar ook zijn parochianen, zij lieten de bede die daarop volgde «en geef mij ook het Uwe" niet onbeantwoord. Niet zelden kon men in Venray uit den mond van een enthousiast vereer der of vereerster van pastoor Greymans vernemen »zoo'n pastoor als wij heb ben is er geen tweede in Limburg". Die woorden teekenden zoo juist en zoo schel de intieme verhouding tus schen pastoor en Venray. Ieder was trotsch op hem en elk gezin beschouw de hem als het lid der familie, waar van natuurlijk eenieder het meeste hield. Maar hoe leefde hij dan ook met zijn parochie en parochianen. Was er reden voor de parochianen om zich te verheugen, pastoor deelde in dia vreug de te midden der zijnen en de vreugde werd er des te grooter en edeler door; was er reden tot droefheid, pastoor nam er aandeel in, en de smart werd minder althans makkelijker te dragen bij zooveel oprechte deelname van haar Herder. Wat was hij bezorgd voor het zielen heil der hem toevertrouwde kudde. Hoe liep hij van jongens- naar meisjes scholen, van gesticht naar landbouw school om de kinderkens en jongelin gen, onze mannen en vrouwen der toekomst, te onderrichten in de meest noodzakelijke wetenschap, de kennis van den Godsdienst. Hij besefte meer dan wie ook, dat kennis van den godsdienst een dringende eisch was voor het behoud van het oude vader lijke geloof bij het aangroeiend ge slacht. Altijd was hij op pad, van de kerk naar den catechismus, van den catechismus naar de zieken, van de zieken weer naar de kerk, vandaar naar vergaderingen, en overal waar hij kwam deelde zich mede die geest van blijmoedigheid en voortvarendheid die geest van Godsvertrouwen, die hem zoo eigen was, ook bij het nemen der moeilijkste beslissingen. Zóó heeft hij gewerkt tot de laatste minuut van zijn welbesteed leven in volle kracht. Hij hoorde tot de arbei ders die werkten van de eerste ure en de hitte van den dag hebben gedragen Hij hield van afwerken, en spoed, en toch was hij nimmer afgewerkt, steeds vol van het vele dat hem nog te doen stond En wij verwachtten nog zooveel, zooveel van hem, maar ach.... Zijn welbeminde naam zal niet anders meer dan met weemoed worden genoemd door ons in de toekomst. Zijn goedige trouwhartige oogen, ze zijn voor altijd gesloten, zijn bemoedigende mond ligt verstijfd onder den adem van den onverbiddelijken dood, zijn zegenende handen zijn gevouwen in kalme rust, zijn vaderhart, waarin hij zooveel en zoo velen heeft gedragen, het is gesprongen als de veer van een uurwerk. Hij heeft het geluk niet meer mogen smaken de voltooiing van de kerk te Ysselsteyn, waarover hij zich zoo ver heugde te aanschouwen. Met verbijste rende snelheid heeft de Hand des Heeren hem geraakt te midden van zijn werk, niet als het zwaard der gerechtigheid, maar als met vrienden hand hem wenkend naar Boven 1 Hem den eerbiedwaardigen priester, die, ik nog tusschen een gemoedelijk woord hoor zeggen »een priester vooral moet steeds gereed zijn op elk oogen- blik te sterven, als Onze Lieve Heer me roept, ik sta klaar". Ons blijft zijn voorbeeld e»1 de ge dachtenis aan zijn werk en blijmoedige levenswijsheid. Daarom moeten we ook bij alle droefheid dat we hem verloren hebben, God danken, dat we hem in ons midden hebben mogen hebben. Edele pastoor, uit naam van Uwe parochianen, uit naam van allen die zich schaarden om Uw lijkbaar en U begeleiden naar Uw laatete rustplaats, dank, grooten dank en vaarwel. Wij zullen U niet vergeten en voor U bidden en blijven bidden, bid ook gij met Uwe zalige voorgangers voor Venray en voor ons allen. De L.E. Heer Greymans, pastoor te Herkenbosch, dankte voor de eer zijn overleden broeder bewezen. Terwijl Venray's Fanfarecorps de Marche Funèbre van Ghopin uilvoerde en de vaandels der Vereenigingen een laatsten groet brachten, werd hel stoffelijk overschot in den priester- grafkelder bijgezet, waarna allen onder den indruk der droeve plechtigheid den doodenakker verlieten. R. I. P. Verkiezing Gemeenteraad. De Voorzitter Tan het Hoofdstembureau in de gemeente Venray maakt bekend, dat de openbare zitting, bedoeld in artikel 92 der Kieswet, ten aanzien van. de op 12 Mei a.s. te houden stem ming, gevolgd door de openbare zitting, bedoeld in artikel 107 der genoemde wet, waarin de ui'- slag der verkiezing voor de leden van den Raad der gemeente VeDray wordt vastgesteld en bekend gemaakt, zal plaats hebben op Zaterdag 14 Mei 1927, des voormiddags te tien ure in bet School gebouw, Schoolstraat. Venray 5 Mei 1927 De Voorzitter voornoemd, O. VAN DE LOO. BUBSIBUJEB BÏAHD V5NEAY. van 29 April 6 Mei GEBOREN: Martinus P. J. van Dijck, Overbroek Willem P. M. Claessens, Leunen Maria A. Odenhoven, Overloonscbeweg Johannes B. W. Schaeffers. Schoolstraat Theresia W. H. Peters, Oirlo Gertruda J. C Poels, Grootestraat Hendrikus G. J. Philipsen, Heuvelstraat Petronelia A. J. M. r. Hoof, Broekweg Antoon H. Jans-Beker, Hiept Victor H. van Mil, Maasheescheweg Peter J. W. Tbijssen, Kruisstraat GEHUWD: W. H. J. Boom, 26 jaar, voerman enJ. M. Hoex, 25 jaar i b., beiden te Venray M. J. Geurts, 31 jaar, landbouwer en A. M. Heidens. 21 jaar z b beiden te Venray F. M. W. Janssen, 37 jaar, landbouwer en M. J. Michels27 jaar, z b., beiden te Venray J. J. Arts, 28 jaar, landbouwer en A. C. P. Kessels, 27 jaar, z.b., beiden te Venray. OVERLEDEN H. H. J. Greymans, 58 jaar, pastoor, Kerkpad. 1 patiente St. Annagesticht, 1 patient St. Ser- vatiusgesticht. LeggorS^ler Waterlossingen Burgemeester en Wethouders van Venray breDgen ingevolge het 2e lid van artikel 6 van het Reglement op de Waterlossingen in Limburg ter openbare kennis, dat de op 11 Maart 1927 opgemaakte suppletoire leggers der waterlossingen, heden door hen voorloopig zijn vastgesteld en gedurende dertig vrije dagen ter secretarie der gemeente voor eenieder ter inzage zijn neder- gelegd Gedurende voormeld tijdvak van dertig dagen kan eenieder tegen de voorloopig vastgestelde leggers schriftelijk bezwaren inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Limburg. Venray, 6 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, O VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Vrijstelling wegens broederdienst. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor het aanvragen van vrijstelling wegens broederdienst speciaal zittiDg zal worden gehouden op 17 Mei a s. van des voormiddags 912 uur, en des namiddags van 24 uur. Door of vanwege den ingeschrevene moet ge zorgd worden voor 2 getuigen, meerderjarige personen, van wie kan worden aangenomen, dat zij met het huisgezin, waartoe de ingeschrevene behoort, voldoende bekend zijn. Voor nadere inlichtingen omtrent vrijstelling van den dienst vervoege men zich ter secretarie. Venray, 5 Mei 1927. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. kbrebujsb diiïstih vbvray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 3 uur Lof en rozenkrans. Maandag half acht zieledienst voor den Zeer Eerw. Heer Pastoor Greymans, besteld door de Naaikrans, 8 uur jaarg. 2de klas voor Peter Ant. Poels en Echtg., 7 uur Lof en rozenkrans. Diüsdag halt acht leesmis voor den ZeerEerw. Heer Pastoor Greymans als geestelijk adviseur der Mariavereenigine, acht uur leesmissen, Dejen uur gezongen huwelijksmis. Woensdag ball acht jaarg. 2de klas voor L. Thielen en ouders, 8 uur jaarg. 2de klas voor Jacob Verbeek en echtg. DoDderdaar 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur jaarg 2de klas voor H. Mosmans. Petronelia Verriet, kinderen en bloedverwanten. Vrijdag half S leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor A. J. v. d. Boogaart. Zaterdag komeu de kinderen der 5de klas te biechten, 7 uur Lof en rozenkrans. A s. Zondag collecte Voortplanting des Geloofs. De processie van de congregatie naar de Smakt is tot later uitgesteld. St. Antonius-Patronaat. Heden Zaterdagavond wederom repetitie Kleine Fanfare. Mogenochtend om 9 uur H. Mis en vergaderiag voor Jonge Derde Orde en Congregatie. Voortaan zal voor een lid van het Patronaat dat op den laatsten Zondag der maand of althans ia de onmiddellijk daaropvolgende dagen zijn spaarbankboekje niet inlevert, een nieuw boekje worden aangelegd a 10 cents. Dit geldt niet voor de Jongelingen-Vereeniging. Klein- en Middenpatronaat vijf uurGrootpa tronaat half zes. Genadekapel Oostrnm. 8 Mei H. Missen te 7 en half 10. plechtig Lof predikatie door den ZeerEerw. P. Lucidius, om megang en vereeriDg H. Relikwie. In de week iederen dag twee H. Missen te half 7 en half 8. Zaterdag na de H. Missen vereering H. Relikwie. Worden gevraagd Metselaars en timmerlieden 1 dienstmeisje 15-18 j. voor hulp in huishouding bij priester 2 boeren dienstmeiden 1 kindermeisje voor Venray 1 burgermeid voor Horst 2 huishoudsters 1 leerling rijwielhersteller 1 bakkersleerling 1 boerenknecht 1b18 jaar 2 burgerdienstmeiden 1 schoenmakersleerling 1 timmermansknecht 1 vertegenwoordiger voor den verkoop van naaimachines Bieden zich aan 2 jongens 14—18 j. boerenwerk 1 burgeimeid 24 j. 1 dienstmeisje 14 j. 1 groot gezin voor boerenbedrijf 1 burgerdienstmeisje 16 jaar 1 jongen van 18 jaar 1 burgerdienstmeisje 14 jaar Wie het tweedaagsch uitstapje naar Dortmund per autobus (reis kost f4 50) wil meemaken, gelieve dit op te geven bij J. H. Muy'sers te Merselo, of J Wijnhoven, Sta tionsweg of J. Loonen, Oostrum. nam. 5 uur, bij P. L1TJENS, Heide. (Jaarverslag enz.) Na afloop vergadering der Fokveieeniging en Stierhouderij (aanneming nieuwe leden enz.) Trouwe opkomst zeer ge- wenscht. 23 Het Bestuur. 's namiddags 6 uur in hel lokaal van de Wed. ARTS te Merselo. HET BESTUUR op de Doeler indboc schutterij „St. 20 Aanvang uur. Helestuur Zondag 8 nam. van ha KEIJSERS ta Da premie laatale schatlii II ilf 5 t TEYI* 1 pot ISTUI Groote voorrsaii tensias, Cal las u Begonias, Sene^i Snijtulpen, honderden, prijzen. Zie aanbevelend. om mms, Gc aren keu zeer B Woensdag middags 5 uur, amen gemeester en Diers Gemeente Maae meentehuize al orde; Plan en vooroi te b bij A. H. MAf te f 5 per stel. geregeld baa Hoefsmederij bericht, dat aiarn Dinsdag in Sc geen paarden len te VI f zal op Maandag (ei 11 uur ten huizper; den heer Li Ysselsteijn—Ven publiek 12 dragende weken dracht) 2paards maai int leggers, harkmie, r slagkar (voor vork) dentuig. Betaling 30 S be BI ,iKu opt jen te VEY zal op Maand 6 nam 1 uur tenzoe Erfgen. van wijlen Heer Pastoor Pastorie te Venr publiek (Nadere omsclinj week) lj« Vernn Behangs pit Kastien Bro i Kache l Tafil Mt Loc» Spoi Dw i O G Paraf al Boe s Linole w Kalkgroen Onze Reclame-Ze Hofs I

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2