Adverteert In dit blad Verstopping tabletten Een beroep op onze jongens Gesmette en roode huid bij kleine kinderen PUROL Gemengde Berichten. Duivensport. het goed uitmelken zeer gelei; mankeert hieraan veel, dan moest aan zulk een slecht melker een diploma beslist ge weigerd worden. Een zuivere melkwinning is van het allergrootste belang, ook voor den melk» consument, voor de volksgezondheid, 't Is te verwachten, dat van medische zijde en overheidswege steeds strenger toezicht daarop gewenscht zal worden. Daarom zij iedere veehouder er steeds meer van doordrongen, dat een 3 voudige controle in den stal gewenscht en noodzakelijk is, n.l.1. Controle op de hoeveelheid der melk 2 Controle op het vetgehalte der melk; 3 Controle op de winning der melk. Drinkwater yoor het vee. Op goed drinkwater, voor den mensch zelf zoowel als voor het vee, wordt door de landbouwers nog veel te weinig gelet. Toch is dit een zaak van een zeer groot belang. Om bij het vee te blijvenals de beesten onvoldoende drinkwater krijgen, of vuil, verontreinigd of ondeugdelijk water, dan lijdt de gezondheid der dieren daardoor en gaat de melkgift achteruit. Dit wordt men gewaar in een droge periode, als de beesten in de wei vuil water krijgen uit een kuil of drabbig slootwater. Dan vermageren ze, en ook in den melkemmer ziet men de gevolgen. Op den stal is het niet anders, al ontdekt men het niet zoo gauw. Wanneer de waterput dicht bij den beerput is wan neer het drinkwater in den put vervuild wordt door z.g. zakwater en organische stoffen bevat, dat kan dit de oorzaak worden van besmettelijke ziekten. Bevat het drinkwater te weinig kalk, is het »te zacht", dan lijdt hieronder de been vorming, maar zijn er te veel kalk- zouten in het water, is het »te hard", dan kan dit schadelijk werken. Slecht drinkwater kan zoowel verstopping als diarrhee veroorzaken. En zoo we al zeiden de groei kan er door belemmerd, de melkop- brengst door verminderd worden. Verontreiniging van het water kan voort3 geschieden, als er geen afstroo ming naar buiten naar zee kan plaats vinden, omdat de sluizen gesloten blijven door binnendringen van lek en schutwater, waardoor het binnen water min of meer brak wordt; door het riooolwater, alsmede door faecale stoffen eindelijk nog door het afval water van zuivelfabrieken en andere industrieën. Let men op al deze bronnen van verontreiniging, en de mogelijke ge volgen daarvan, is het dan wonder, dat meer en meer geijverd wordt voor goed water door middel van een water leiding? In een rapport der Friesche Maat schappij van Landbouw, waarin gezegd wordt, dat het drinkwater voor het vee bijna overal in Friesland zeer veel te wenschen overlaat, wordt gewezen op de voorname rol, welke het drinkwater bij een goede melkproductie speelt. De melkopbrengst aan de zuivelfabriek te Betterwird bedroeg per koe van 6 Juli tot 23 October in 1919 gemiddeld 1371 K G., in 1920 1421 K G. en in 1921 slechts 1252 K.G. Bedenkt men nu, dat in 1919 een vrij droog, 1920 een nat jaar en 1921 een bijzonder droog jaar was, dan wijzen deze cijfers wel op een verband, dat tusschen geringe melkopbrengst en slecht drinkwater bestaat. Naast een verminderde melkopbrengst staan de ziektegevallen door het gebruik van slecht drinkwater in de weide veroor zaakt. Behalve koeien worden ook paarden en schapen door dit kwaad getroffen Voorts moeten niet zelden door het graven van putten of wateraanvoer extra kosten gemaakt worden om aan geschikt drinkwater te komen, zoodat het een zaak van overwegend belang is, als Friesland zijn vee op geschikte wijze van goed drinkwater kan voor zien. In de toekomst hoopt men dit door het binnenlaten van zoet water uit het gevormde IJselmeer te bereiken, als de afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee haar beslag verkregen zal hebben. Wenken en raadgevingen. Dr. v. d. Sleen te Haarlem, bekend natuuronderzoeker, heeft naar meld wordt een voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer samengesteld, Wat het is, wordt niet gezegd.'t Wordt verwerkt in lijnmeelkoeken, die dan als krachtvoer en voorbehoedmiddel tevens aan de dieren kunnen worden toegediend. Het heet, dat het middel in verschil lende stallen met succes is toegepast, en voorts luidt het bericht, dat Dr, d. S. thans zoekende is naar een ge neesmiddel tegen dezelfde ziekte. Wij zullen moeten afwachten, wat proeven onder deskundige controle voor uit komsten zullen geven. Het is nu de tijd om den runder horzel te bestrijden, om de wormen uit de bulten te verwijderen. De heer Groneman te Wieringerwaard publi ceert, dat hij dit met succes doet op een eenvoudiger wijze dan door ze uit te prikken of te knijpen. Hij besmeert de bulten op de ruggen met een weinig raapolie, waardoor de wormen sterven en later, als ze te voorschijn komen, kunnen worden uitgetrokken. Niemand late na, dit eenvoudige, onschuldige middel te beproeven. De heer P. H. Burgers, landbouw kundige te Wolfheze, heeft vóór een paar jaar in Zuid-Afrika het terrein verkend met het oog op mogelijke emigratie daarheen. Nu heeft hij plan nm met een groep landbouwers a.s. herfst te vertrekken naar bevloeide landen nabij Graaff-Reinet, Kaappro vincie. Wie lust heeft, mee te gaan, melde zich bij hem aan, en kan verdere inlichtingen bekomen. Let echter wel een kapitaal van minstens f 15000, is voor ieder noodig Is het U hekend? dat er nog steeds geknoeid wordt met mest- en voederstoffen dat nog steeds getracht wordt inferieure waar, minder waardige artikelen aan den man te brengen, d.w.z. aan den boer, te bren- gen? Dat van uit Antwerpen onlangs getracht werd zoogenaamde »stikstofvrij Ghilisalpeter" (lach niet 1) ons land binnen te smokkelen dat het Proef station te Maastricht de waarschuwing »Wees op uw hoede 1" dat des niettegenstaande een wagon ons land werd binnengeloodst, maar nu onder den naam van »Afval van kunstmest"; dat dit product niets met Ghilisalpeter of andere kunstmestsoort gemeen had, maar eenvoudig was »ruw zout" het u bekend, dat aan het Proef station onlangs Thomasfosfaatmeel ten onderzoek werd aangeboden, dat slechts 5 8 pCt. fosforzuur bevatte dat hier weer dezelfde bedrieger achter zat als achter het zg. »sfikstofvrij Chilisal- peter"; dat "de Nederlandsche leveran cier toen hij onraad vermoedde, den landbouwer, die zich dus groote schade kan berokkenen, als hij er geen ge bruik van maakt, dat wil zeggen niet in vereeniging met anderen aankoopt eu monsters doet opzenden B—r. of moeilyke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of py n met Mijnhardt's Laxeertabletten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. SmOmhardts Hoest- Doos 30 ct Keelpijntabletten 30 en 60 ct BtJ APOTH. EN DROGISTEN 675-12 Reeds zijn de eerste nesten onzer vogels gevonden en in de komende weken zullen tienduizenden vogelparen trachten hun eieren uit te broeden, hun jongen groot te brengen. Een tijd vol zorgen en moeite breekt er voor deze dieren aan, een tijd ook, waarin beslist zal worden, of onze vogels in groot aantal en in vele soorten aanwezig zijn, zullen zij hun taak in de natuur kunnen vervullen. Zij maken jacht op insecten en larven, op slakken en zij voorkomen daardoor in vele gevallen plagen. De mensch heeft dan ook alle reden de vogels dankbaar te zijn en hen zooveel mogelijk te beschermen. Denk dan ook nog aan den zang der vog< aan hun fraaie kleuren, vormen en bewegingen. Een land met weinig vogels mag terecht een arm lanc genoemd worden. Maar hoewel ons eigenbelang ons behoort te doen inzien, dat de vog beschermd moeten worden, gaan er elk jaar duizenden nesten met eieren en jongen verloren, niet het minst, doordal de Nederlandsche jongens niet weten, welke belangen op het spel staan en zeer veel nesten uithalen. Zelf weten zij eigenlijk niet, waarom zij dat doen; misschien vinden zij de eieren mooi en willen die daarom wel bezitten. Vele jongens beschouwen het uithalen van nesten als iets vanzelf sprekend en denken niet aan de gevol gen. Laten zij zich toch eerst afvragen, welke de bestemming is van een ei en laten bedenken, dat het jonge leveD zich in de eierschaal ontwikkelt en hoe als door een wonder, uit een schijnbaar levenloos voorwerp een levend vogeltje te voorschijn komt, dat op zijn beurt weer zal zingen, insecten vangen, in het kort, een zegen voor den mensch zal zijn. Aan ouders en opvoeders de taak, om onze jongens voor verkeerde han delingen te behoeden; hardheid en wreedheid jegens dieren moet bestreden worden, ook in het belang van de jeugd zelve. Brengt onzen kinderen toch bij, dat ieder vogelnestje met eerbied moet worden beschouwd en wijst er op, dat aanraking van eieren, en van jonge vogels vernietiging van leven kan be- teekenen, van leven, dat voor ons van groote waarde is. De omzet is dus in één jaar mét ongeveer 40 pet. toegenomen, terwijl de doorsneeprijs 14 pet. daalde. De grootste weekaanvoer beliep bijna 5 millioen eieren. Frappant is voorts dat ondanks het in Dec. 1925 ingestelde Duitsche nvoorrecht van 30 cent per 100 eieren toch 90 pet ;der Roermondsche eieren naar dat land werden geëxpor teerd. Voor het loopende jaar wordt een aanvoer van 140 millioen eieren ver wacht. Mishandeling met doodelyken afloop. Na een korten huiselijken twist werd Maandagmorgen te ongeveer half acht de arbeider Leyendekkers in de voor stad St. Jacob te Roermond dermate door zijn stiefzoon H. met een mes mishandeld, dat de man eenige tijd later aan de bekomen verwondingen overleed. De politie heeft den 20 jarigen dader, die zichzelf kwam aanmelden arrest gesteld en een groot met bloed bevlekt mes in beslag genomen. Het lijk werd naar het Louisnuis overgebracht. Aan de gevolgen overleden. Mej. van G., die de vorige week te Hoensbroek door een auto werd over reden, is thans aan de gevolgen over leden. Het 25-jarig bestaan der staatsmijnen. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Staatsmijnen ontvangen de invalide mijnwerkers en de weduwen van mijnwerkers een gratificatie van 25 gulden. De mijnwerkers ontvangen een extra-uitkeering van één gulden voor ieder jaar dienst bij de Staats mijnen. Belgische propaganda in Limburg. Er zou Zondag in Vaals een groote vliegdemonstratie worden gehouden bij den »Vierlanderbliek" en zoo viel het den Maastrichtenaren niet bijzonder op, toen tegen het middaguur op vrij groote hoogte een zware tweedekker boven de stad ronkte en daarna in do richting van België verdween. Ook dat er vlag getjes, welke later Belgische bleken te zijn en strooibiljetten werden uitge worpen, wekte geen verbazing, hoogs tens nieuwsgierigheid, welke er toe dreef een der kleurige dwarrelende dingskens op te vangen. Tot men echter gelezen had, wat daarop als een ver zoek aan de afgescheiden broeders, die in Nederlandsch knechtschap gebukt gaan, door hun broeders van over de grens stond gedrukt: verzacht en geneest men met 680-11 De Roermondische Eiermijn 129 millioen eieren in 1926. Het jaarverslag over 1926 der Roer mondsche Eiermijn, dat op de verga dering in Mei a.s. zal worden behan deld, spreekt van nieuwen vooruitgang Het aantal aange voerde kippeneieren steeg van ruim 93 millioen stuks in 1925 tot bijna 1291 millioen in 't af^ loopen jaar, terwijl de aanvoer van eendeneieren oplitip van nog geen 1.3 millioen tot ruim 2.6 millioen stuks. In geld uitgedrukt, bedroeg de omzet aan kippeneieren f 7.9 millioen, dat is f 6 14 per 100 stuks, of f 1.02 per kilo en aan eendeneieren f 152.000, dat is f 5.80 per 100 stuks of f 0.795 per kilo. ^Limburgers, de Belgen hebben u niet vergeten. Laat ons, in alle vrijheid, broeders onder elkander, eena ver eeniging tusschen België en Limburg afspreken. De toekomst en de voorspoed van Maastricht en zijne provincie hangen van deze vereeniging af." Het is wel onnoodig te zeggen, dat de Maastrichtenaar met verachting een dergelijke propaganda beschouwt van een stel kwajongens en gevaarlijke krankzinnigen, die eerst met een auto over de grens snorren in diepe duister nis. De tweede maal zijn ze zeker bevreest geweest, dat het niet zoo goed zou afloopen en kwamen nu per vlieg machine. De derde maal zullen ze vast en zeker mondeling hun bedoelingen komen vertellen en op dat feest ver heugt zich de bevolking." Laten we hopen, dat het zoover niet zal komen en dat de Belgische regeering voordien een einde aan het spelletje zal maken. Wanneer immers waar is, wat onlangs werd bericht, dat het stelletje vuurvreters onder leiding staat van een actief dienend Belgisch officier, is er voor haar te meer aanleiding om te grijpen en de heeren op hun nummer te zetten, voor hun onverant woordelijk gedoe ernstiger gevolgen heeft. Kind verbrand. Te Maastricht zijn tengevolge van het spelen met lucifers de kleeren van het 2jarig kindje van M. in brand ge vlogen. De kleine is korten tijd daarna aan de bekomen brandwonden over leden. Een paard en wagen inden grond Te Spekholzerheide in de Akerstraat hadden weer nieuwe verzakkingen plaats tengevolge van den mijnbouw. Ditmaal zakte een paard met een wagen van den voerman Crombach wel een haiven meter in de straat. Het verkeer was geruimen tijd gestremd. Overleden. In het hospitaal te Heerlen overleed de ongehuwde mijnwerker Soomers uit Kerkrade, die vorige week onder de electrische tram geraakte. Met een bark ernstig gewond Terwijl de landbouwer Arn. Weiten te Kessel op zijn land aan het aard- aardappelen poten was. ontstond ei ruzie tusschen hem en den vroegeren pachter W. K. Deze sloeg hem met een hark neer. Na zijn daad gepleegd te hebben ging K. geestelijke en geneeskundige hulp halen en meldde zich vervolgens bij de politie aan. Dr. Wiegersma vond den toestand van het slachtoffer zeer ernstig. De laatste H.H. Sacramenten zijn hem toegediend. Het mond- en klauwzeer. Dezer dagen is te Sambeek wederom het mond- en klauwzeer uitgebroken en heeft reeds slachtoffers geëischt. Van den veestapel op de bouwhoeve H. aan de Mullemsche heide te Sam beek moest een door deze ziekte aange tast rund worden afgemaakt. Aangehouden. Te Eindhoven werd aangehouden en vandaar naar Venlo overgebracht de arbeider D. B, verdacht een der daders te zijn van de dezer dagen plaats gehad hebbende inbraak bij de N. V. Berger Booten te Venlo. Overreden en gedood. Zondag is te Velsen door een auto bus van den ondernemer S. Sde 11-jarige jongen T. J. M. uit IJmuiden bij het oversteken van den weg over reden en onmiddellijk gedood. Het St. Franciscus-openluchtspel te Wyeben. Naar wij van zeer betrouwbare zijde vernemen, zal de opvoering van het St. Franciscus openluchtspel teWychen van de hand van pater Justinus JanseD O.F M. niet doorgaan. Huldiging Mgr. Dr. W. H. Nolens. Maandag is Mgr. Dr. W. H. Nolens te 's Hage op grootsche wijze gehuldigd bij gelegenheid van zijn 40 jarig priesterfeest. Het woord werd o.m. gevoerd door Mr. Berger, Burgemeester van Venlo Jhr. Mr. De Geer, voorzitter van den ministerraad. Het huldeblijk dat werd aangeboden, bestaat uit een door Toon Dupuis ver vaardigde buste van den jubilaris en uit een fraai uitgevoerd album. Een zeldzaam record. Voorburg heeft een... wereldrecord verbeterd. De geheele aardbol is het door Reuter rondgeseind. Geen kam pioenschap in 't touwtrekken, hard- loopen met kinderwagens, eiereten of pannekoeken verslinden neen, veel verdienstelijker prestatie is in de Haagsche voorstad geleverd. Men heefi er het wereldkampioenschap in het trouwen veroverd 1 Vrijdag hebben zich namelijk in den echt laten verbinden een... 90jarige bruid en een 70jarige bruidegom. Het geheele dorp was uit geloopen om deze plechtigheid te zien en op het stadhuis deze jeugdige »onbezonnenen" het jawoord te hooren uitspreken. En de algemeene opinie was dat het bruidje er zeer jong uit zag voor haar leeftijd en best voor tachtig kon doorgaan, hetgeen haar gemaal niet weinig trotsch maakte. Het was jammer, dat eenig oneerbiedig gelach in de trouwzaal opschalde toen de ambtenaar van den burgerlijken stand, deftig en correct als bij dit zéldzaam ambt behoort, er aan de hand van het wetboek op wees, dat het bruidspaar zich wel bewust moest zijn van de onderhoudsplichten ten aanzien van de. kinderen 1 Nadat beiden alles plechtiglijk hadden beloofd en het jawoord hadden geuit werd het echtpaar voor het front der in slagorde opgestelde fotografen ge voerd en na eenig tegenstribbelen van de beschroomde bruid voor het nage slacht vereeuwigd. Het jonge paar is daarna op de huwelijksreis gegaan. Tragisch ongelnk. Zondagmiddag heeft te Steenbergen een zeer tragisch ongeval plaatsgehad dat groote ontroering in de gemeente teweeg bracht, meldt det »D. v. N. Br.' Toen de heer Wijnen, hoofdonder wijzer, wonende in de Blauwstraat, van een boodschap thuis kwam, vond hij in de keuken zijn echtgenoote, geheel met brandwonden overdekt op den grond liggen. Terstond werd zoowel geestelijke als geneeskundige hulp ingeroepen. De laatste, hoewel spoedig ter plaatse, mocht niet meer baten. Onder de hevigste pijnen overleed de vrouw. Omtrent de juiste toedracht van het gebeurde tast men in het duister. Van mevr. Wijnen, die gebruik maakte van een stoof om haar voeten te warmen schijnen op een gegeven oogenblik kousen en kleeren vlam gevat te hebben met het noodlottig gevolg In de keuken zelf is niets verbrand. Mevr. Wijnen was ongeveer 50 jaar oud, en moeder van vijf kinderen, van welke de oudste dochter, drie weken geleden te Dongen in het Zusterkloos ter trad. De deelneming met de zwaar getrof fen familie is algemeen. o\> 4l> Willi1 der werkgevers werd van de arbeiders organisaties geen antwoord ontvangen. Door de drie genoemde bonden werd hierop een ultimatum gesteld, waarop voor Vrijdag 22 April des namiddags te 1 uur antwoord verwacht werd, doch dat door de werkgevers niet werd beantwoord. De staking omvat het van nagenoeg alle bouw ondernemers te Winterswijk Goede Vrydag Zondag? Geen weiland kan zóó zijn afgegraasd, er is voor een hongerige koe nog wel een groen sprietje te vinden. En dus behoeft het ook geen verwondering te wekken, dat er nog eenig ideaal na te streven bleek, waarvoor in ons landje nog geen vereeniging of een comité werkzaam was. Blijkens een circulaire, die toevallig tot onder onze oogen ver dwaalde, hebben eenige heeren zich er J. voorgespannen, om den Goeden Vrijdag als een Zondag te doen vieren. Voor de achoone bedoelingen msg men respect hebben. Voor de Christen heid is genoemde dag inderdaad van zóó hooge beleekenis, dat hij zich door een bijzondere viering wel mag onder scheiden maar moet hij daartoe juist in een door-de-weeksche Zondag worden omgezet Er zou iets, ja, veel voor te zeggen zijn als de Zondag zijn oude beteekenis nog had, maar nu deze erworden is tot een wekelijks terug- keerend Kermisfeest, zou het toch wel heel jammer zijn, als we de stemmige wijze, waarop we den Goeden Vrijdag lot heden herdenken, gingen prijsgeven voor een banale Zondagsviering. Goede Vrijdag is en blijve een dag van rouw boete, van overweging en kerk bezoek. De Mississippi-overstroomingen. Zes steden overstroomd. Reuter seint uit New-York De Mississippi-overstroomingen duren voort. Behalve de honderd dooden die reeds herkend zijn, zouden er ongeveer t50 slachtoffers zijn Men schat, dat er per uur 2 millioen vierkante voet water Memphis pas- seeren, een hoeveelheid, die tienmaal grooter is dan de normale. Zes steden zijn overstroomd, waar onder Arkansas City, waar het water 6 voet hoog staat. Over den omvang der Mississippi- overstroomingen wordt uit New York nog het volgende gemeld Van Nieuw Madrid (Missouri) tot de Louisiana-delta is het dal der Missis sippi één groote binnenzee. Negenduizend vierkante mijlen, deels de vruchtbaarste grond van het heele land, zijn met water bedekt. Vele steden en dorpen staan tot de tweede verdiepingen der huizen onder water. Zooals men weet, wordt het aantal omgekomenen op meer dan 200 geschat, maar het overslroomingsgebied is zoo ^root, dat niemand met zekerheid weet, loevelen er in de huizen zijn verdron ken, door het overstroomingswater zijn gegrepen, of bij dijkinstortingen zijn omgekomen. De materieele schade is zeer aanzien lijk en zal misschien wel tot een billioen dollar aangroeien. Het zal wel wekén duren, vóór de vluchtelingen in Noord Oost Arkansas en Zuid-Oost Missouri naar hun ver woeste dorpen kunnen terugkeeren. Te Greenville zijn 10000 personen op den stadsdijk gekropen. Zij weigeren hun vluchtplaats te verlaten, ofschoon de ingenieurs berekenen, dat de stroom nog 3 voet zal stijgen en de over- stroomingsgevolgen nog zes weken zullen duren. Talrijke reddingen zijn door hulp expedities in motorboolen verricht Een kapitein slaagde er met levens gevaar in, 500 personen te redden Het Roode Kruis, geholpen door duizenden vrijwilligers, werkt met alle acht. In het Greenville district zijn 4000 personen met anti typhus serum ingeënt. De vaccinatie is verplichtend gesteld en inspecteurs van gezondheid waken er overal voor, dat het drink water wordt gekookt. Staking in het bouwbedryf. Maandag zijn te Winterswijk de bouwvakarbeiders, georganiseerd den Alg. Ned Bouwarbeidersbond, den Ned. Christ. Bouwarbeidersbond en den Ned. R.K. Bouwvakarbeidersbond, in staking gegaan. Ongeveer drie weken geleden was namelijk door de drie bovengenoemde bonden een schrijven gezonden aan de werkgeversorganisaties, waarin aange drongen werd op het afsluiten van een collectief contract voor den tijd van minstens een jaar en waarin als minimumloon werd bepaald voor de timmerlieden 60, voor de metselaars 65 en voor de opperlieden 55 cent per uur, terwijl tevens op geheele invoering van het landelijk collectief contract werd aangedrongen. De werkgevers verklaarden zich niet bereid, tot teekening van dit collectief over te gaan en stelden voor de minimumloonen als volgt te bepalen voor timmerlieden op 55, voor de met selaars op 60 en voor de opperlieden I De Kerkvervolging in Mexico. Men schrijft uit Home aan de Msb. Mgr. Diaz, bisschop van Tabasco en secretaria van het Mexicaanscbe episco paat is te Rome aangekomen en heeft rijn intrek genomen in het Zuid-Amerikaansche priestercollege. Gelijk bekend werd mgr. Diaz eenige maanden geleden uit Mexico verdreven, waarop de bisschop naar de Vereenigde Staten trok, waar hij door de Katholieken met geestdrift werd opgenomen. Thans is hij in Italië aangekomen om den H. Vader nauwkeurig over den legen- woordigen toestand in Mexico in te lichten en den Paus nogmaals den grooten dank van Mexico's Katholieken te vertolken. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduivenvereniging »De Zwaluw" vanuit Noyon (Frankrijk) afstand 304 K M. De prijzen werden behaald als volgt le, 7e en 8e Fr. Vermeulen 2e, 5e en 13e G. van Dijck 3e, lie en 15e J. Oudenhoven 4e J. Smits 6e en 18e P. Kersten 9e H. Strijbosch 10e en 19e Fr. Vermalen 12e, 14e en 16e W. Manders 17e J. Vermeulen, le overduif H. Strijbosch Duiven los 7 uur 10 min. Aankomst eerste duif 10 uur 42 min. 44 sec. Laatste duif 11 uur 14 min. 43 sec.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6