a. coq Adverteert in dit blad Verkoopt BoerenboL Hagelvék Ziekten Vroege Provinciaal Nieuws wuaiui iiUMUUiui Weggeldkaarten. Oistricts-ar sbe aura ÏQ HET GR vör I Zondag De Stiel Lei Notaris P' Wasch &wi :i,la uJ Ut! UUinü» ll.Lv Lij li SCTWfWP imker met zijn bijen of een enkele reiziger werd aangetroffen was nu, dank zij den ijver der landbouwbevol king en den moreelen en finantieelen steun van den EdelGrootAchtb. Heer J. A. Poels, den Edelachtb. Heer Burge meester, heeren Wethouders, Gemeente raadsleden, den heer Timmermann, gemeente-architect, Ysselsteyn onstaan, waar het gemis van een passend Gods huis diep gevoeld werd. Nu dan op dezen dag na aller samenwerking de eerste steen der nieuwe kerk plechtig kon worden gelegd, heerscht er vreugde in aller harten, vooral nu men zeker was van een kerk waarin de kinderen het geschenk der ouders, het katholiek geloof, zouden bewaren. Mgr. Mannens antwoordt zeer gaarne aan de uitnoodiging om den eersten steen op plechtige wijze te leggen, te voldoen en spreekt den wensch uit, dat Ysselsteyn het voorvaderlijk geloof mag getrouw blijven. Nadat de schoolkinderen onder leiding van den heer Vermeulen, Hoofd der School, een toepasselijk lied hadden gezongen en een paar bruidjes Mgr. als dank voor de eer, die Mgr. Yssel steyn door zijn bezoek aandeed, een bouquet hadden aangeboden, zette Mgr. de diepe beteekenis uiteen van de plechtigheid der eerste steenlegging en spoorde de aanwezigen aan steeds te werken aan de heiliging van den levenden tempel Gods in ieder onzer bij het H. Doopsel begonnen en bracht een woord van hulde en dank aan den EdelGrootAchtb. Heer J. A. Poels voor alles wat deze voor Ysselsteyn gedaan had. Terwijl de plechtigheid der steen- legging en zegening der fundamenten plaats had, zong hel zangkoor onder leiding van den ZeerEerw. Heer Strijkers de liturgische gezangen, waarna aan allen gelegenheid gegeven werd om volgens oud gebruik op den steen te kloppen en las de ZeerEerw. Heer Pastoor een oorkonde voor, die mede zal worden ingemetseld. De Edelachtb. Heer van de Loo, Bur gemeester, sprak namens de bewoners van Ysselsteyn hun dank uit aan Mgr. en de verzekering, dat zij dien dank 1 zullen uitdrukken door steeds trouw te blijven aan het voorvaderlijk katholieke geloof. Herinnerend aan de woorden van den ZeerEerw. Heer Pastoor, hoopte hij dat de inwoners van Yssel steyn in deze kerk den geestelijken honing voor hunne ziel zouden puren, dan zouden ook in deze kerk evenals in de andere kerken dezer gemeente, vele priesterlijke roepingen zijn. Hierna begaf de stoet zich onder de tonen der muziek weer naar het school- gebouw, bij allen een^-blijden indruk achterlatende. 1 i VENRAY, 23 April 1927. Eerste H. H. Missen. Op beide Paaschdagen had te Venray wederom de plechtigheid plaats van een eerste heilige Mis opgedragen door Venraysche priesters en wel den eerste Paaschdag de ZeerEerw. Pater Octavius Wismans en tweede Paaschdag de ZeerEerw. Pater Valerianus Spee, beiden der Orde der minderbroeders Franciscanen. Zooals steeds hadden de buren een mooie eereboog geplaatst voor het huis der Neomisten, die door de Venraysche Fanfare naar en van de kerk werden huiswaarts begeleid. Ook in onze schoone parochiekerk was alles feeste lijk gesierd en het zangkoor spande zijn beste krachten in tot opluistering van de feesten. o Wijl Pater Gerlachus Spée de eerste priester is die lid is geweest van ons St. Antonius-Patronaat, kwam ook, omstreeks half een, de kleine Fanfare hem eene serenade brengen. In schoone, ontroerende bewoordingen sprak de heer Kraykamp namens de .Patronaatscommissie den jeugdigen priester toe. Spreker wees o.a. op de woorden »Spe et virtute" van het in den schoonen boog aangebrachte ge dicht zij beteekenden »met vertrouwen en moed" en waren een woordspeling op den naam Gerlachus Spée. Ondertusschen werd én de feestvieren de priester én zijne familie door ver scheidene leden der Patronaatscommis- sie gecomplimenteerd. Nu de bergplaats der brand spuiten op 't Eind gesloopt is, bestaan er plannen een paik aan te leggen, alwaar het beeld van St. Oda geplaatst wordt en Odapark zou genoemd worden Wie wil dit plan steunen Voor het H. Hart-Standbeeld. N. N. volgens belofte f 15. Voor de kerk van Ysselsteyn. Van N. N. te Venray f 100. Verkoopvereeniging Sint Anthonius f 100. Van N. N. tot bijdrage plaat sing geschilderd kerkraam f 100. Offer bij gelegenheid plechtige eerste steenlegging f 182.96 Morgen Zondag zal de Emma bloem verkocht worden ten bate van het Groene Kruis. GEVONDEN een rijwielplaatje en een portemonaie met geld. Inlichtingen Maréchausseekazerne. Op de Woensdag alhier gehou den Provinciale keuring van spring slieren waren aangevoerd17 stuks, waarvan werden goedgekeurd 9 stuks, afgekeurd 8, terwijl een 3-tal stieren niet waren aangevoerd. Op de Donderdag te Tienray gehouden premiekeuring van springslieren, werden de prijzen als volgt behaald heid", Leunen Heide 2e prijs Fokver- eeniging, Castenray3e prijs Fokver- eeniging, Broekhuyzen. Als een bijzonderheid mag wel vermeld worden, dat in deze maand niet minder dan 17 echtparen in onze gemeente hun zilveren bruiloft vierden, of nog zullen vieren. In een Dinsdagavond gehouden vergadering van Venray's Fanfarecorps, werd door de Heeren Frans Hoede- maeckers en Jan Oudenhoven, hun 25-jarig lidmaatschap herdacht. Onder eene toespraak werd hun door de presidenten eene herinneringsmedaille op de borst gehecht. Mogen zij nog ang trouwe leden zijn onzer Fanfare. Paasch-Maandag had in het St. Servatiusgesticht alhier eene muziek- en tooneeluitvoering plaats voor de patiënten, en Woensdag voor genoodig- den en personeel. Het programma bevatte een tweetal mooie muzieknum mers, een drama en een kluchtspel. De aanwezigen hebben genoten. Zoowel wat de co8tumeering en tooneel als spel betreft, was alles schitterend. Het kluchtspel bracht allen in ee« vroolijke stemming. Een woord van lof komt den spelers ten volle toe. Dinsdag was de heer L. Verbeek, met zijn familie op het klooster Jerusa lem der Eerw Zusters Ursulinen alhier te gast, tot viering van diens jubilé als 50 jaar timmerman. Een aardige attentie was het van Venraysch Mannenkoor den jubilaris aldaar een serenade te brengen. De president van het Mannenkoor, de heer Winters feliciteerde den jubilaris in kernachtige bewoordingenen herinnerde er aan dat de heer Verbeek mede oprichter was van het Mannenkoor. Dinsdag werd voor rekening van den Heer Jan Barents te Holthees, publiek aanbesteed het bouwen van een woning op de Kemp alhier. Inge schreven werd als volgt Van Neerven, Meerlo 4450 M. Claessens 4376 Piet Spee 4063 Takken en Siebers 3925 Th. Janssen 3890 Joh. Sassen 3799 A. H. Maessen en Zn. 3790 Th. Maessen en Vollenberg 3690 Gegund aan de laagste inschrijvers. Deze week werd onderhandsch aanbesteed het afbreken, van het be staande woonhuis en het bouwen van een nieuw woonhuis, met winkel en slagerij voor rekening van den Heer Chr. Goumans alhier. Ingeschreven werd als volgt A. H. Maessen en Zn 13395 Verstralen en Oudenhoven 13350 Gebr. Siebers 13346 Gebr. Oudenhoven 12900 Aan de laagste inschrijvers gegund. Duivensport. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduivenvereeniging »De Zwaluw" vanuit Solré (België) afstand 187 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 15e en 18e G. van Dijck 2e W. Manders 3e P. van Ooi 4e, 14e en 17e J. Kusters 5e, 6e en 9e J. Oudenhoven 7e E. Vermeulen 8e en 10e H Strijbosch 11e, 19e en 20e P. Kersten 12e en 13e J. Creemers 16e en 21e Fr. Vermeulen 22e M. Gappel le overduif W. Manders. Duiven los half 9. Aankomst eerste duif 11 uur 30 min 13 sec., laatste duif 11 uur 44 min. 36 sec. MAASHEES. Zondag werd alhier in de Parochiekerk het Eerste H. Misoffer opgedragen door den Eerw. Heer J. Geurts. SEVENUM. Het hoofdstembureau heeft een caudidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing ongeldig ver klaard, omdat de namen van drie personen door de zoons van dezen waren geplaatst De burgemeester is tegen deze beslissing in beroep gegaan bij Ged. Staten, omdat de lijst ook zonder die namen meer dan het door de wet vereischte aan lal geldige hand- teekeningen bevat. De wegenbelasting. Op 1 Mei, men weet het, treedt de wegenbelasting in werking. Het is misschien gewenscht nog even in herinnering te brengen, wat houders van motorrijtuigen te doen staat. Om te beginnen moeten aan de kantoren van de ontvangers der directe belastingen tot wiens dienstkring de woonplaats of straat van den belasting plichtige valt (bij denzelfden ontvanger dus waar de Rijksinkomstenbelasting wordt betaald) formulieren worden gehaald. Voor ieder motorrijtuig is een afzonderlijk formulier noodig. De formulieren moeten worden ingevuld en naar den ontvangergebracht, Daar kunnen de belastingkaarten, welke van 1 Mei af geldig zijn, in ontvangst worden genomen tegen betaling van het verschuldigde belas tinggeld. Denk om de kaart. Van 16 Mei af zijn de bestuurders van motorrijtuigen verplicht op aan maning van een belastingambtenaar te stoppen en de belastingkaart te ver toonen. Het is dus niet geoorloofd, na genoemden daium te rijden zonder kaart. Wie de kaart niet kan vertoonen, loopt kans op een boete van ten hoogste f 300. AFFERDEN. De 72jarige landbouwer W. J. werd in nabijheid van zijn woning man leed den laatsten tijd aan zwaar moedigheid. Een man met een stoel doodgeslagen. Dinsdagavond omstreeks 10 uur ont stond in het café van Martin Joosten te Weert een woordenwisseling tusschen H. M. en K. J. Zij hadden de vorige week reeds een kleine twist gehad. J. zag nu de kans schoon en sloeg M. met een stoel op het hoofd. M had nog de kracht, om naar de marechaussee kazerne te loopen en het relaas te vertellen. Daarna zakte hij ineen. De ijlings ontboden dokter constateerde bloeduitstorting in de hersenen. M. bleek nu aan een kant totaal lam. Hij werd naar het St. Jansgasthuis overge bracht en is Woensdagnacht overleden. M. laat een vrouw en 3 kinderen achter en was een oppassend huisvader. De dader J, werd onmiddellijk gearres teerd. Hij staat als twistziek bekend. Het Limburgsche Groene Kruis. Het jaarverslag van de RK. ver eeniging »Het Limburgsche Groene Kruis" vermeldt, dat de organisatie op 31 December 99 afdeelingen telde met ruim 41000 leden. De rekening over 1926 toont een eindcijfer van f 43 687.83i/thet winst saldo bedroeg f 206 14. De balans sluit aan activa en passiva met f94.415 38i/« en geeft een verlies aan van f2585.99. Zielzorg in de mijnstreek. In enkele parochies der mijnstreek verwijlen sinds eenige weken, en ze zullen nog geruimen lijd in de mijn streek vertoeven. Hongaarsche paters, die de Hongaren helpen bij het ver vullen van hun Paasehplicht. Onder de H. H. Missen worden liederen in de landstaal gezongen. Reeds vervulden tal van Hongaren hun Paasehplicht. Ook worden voor de Hongaarsche kinderen godsdienstoefeningen gehou den. Het echtpaar in den gemeenteraad. In den gemeenteraad van Meerssen zetelde sinds 4 jaren het echtpaar LeukelBosch. Daar de vrouw van den mijnwerker Leukel op haar verzoek niet meer voor den raad gecandideerd is, zal het Meerssensche unicum, dat man en vrouw te zamen raadslid zijn, verdwijnen. Door een auto aangereden. Te Hoensbroek is vrouw van G. door een auto aangereden. In zorgwekkenden toestand is zij naar haar woning ge bracht. De vrouw bekwam een ernstige hoofdwonde en brak beide beenen. Doodeltfke val. Op de Staatsmijn Maurits te Geleen is Woensdagmiddag de 37-jarige mon teur Handgraaf van het in aanbouw zijnde 28 meter hooge ketelhuis naar beneden gevallen. De man overleed vrijwel direct. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. Drenkeling opgehaald. Men meldt uit Maastricht: Woensdagmorgen werd ter hoogte van de Brug aan de Boschpoort uit de Zuid-Willemsvaart opgehaald het lijk van den sedert 10 dagen vermisten 22-jarigen H. C., wonende Groote Gracht Het lijk dat in verregaanden staat van ontbinding verkeerde, is naar het lijkenhuisje van het gesticht Galvariën berg overgebracht. Openluchttheater „De Doolhof", Tegelen Het welvarende groot-dorp Tegelen. onder den rook der stad Venlo gelegen, dat door zijn steen-, tabak- en ijzer industrie een zeer goeden naam heeft en dat algemeen bekend is tevens door zijn prestaties op het gebied van muziek en zang, tracht thans nieuwen roem te behalen op een geheel ander terrein, nl. door de opvoering van het »Sint Franciscus Openluchtspel" van P. Justinus Janssen O.F.M. Niet alleen omdat we nog leven in het Jubeljaar van St. Franciscus, maar ook omdat deze opvoeringen aansluiten op er. een vervolg willen zijn van de uitvoering van het »Sint Franciscus Oratorium" van Edgar Tinei te Venlo, heerscht voor de opvoeringen te Tegelen een buitengewone belangstel ling. Het Openluchttheater »De Doolhof" zal geheel voor dit spel worden inge richt. De plannen daarvoor zijn reeds goedgekeurd en met de uitvoering daarvan wordt in de eerste dagen begonnen. De repetities van het stuk vorderen bijzonder goed. Voor het muzikale gedeelte is de medewerking verkregen van het bekende Tegélsch Orkest Mignon". De opvoeringen zullen plaats hebben op 10, 17 en 24 Juli en 7 Augustus a.s. Een nieuwe spelregel in den R.K.L.Y.B. Deze week is aan de leden van het bondsbestuur en de leden der Scheids rechterscommissie in den R. K. Lim burgschen Voetbalbond het ontwerp verzonden over invoering van een nieuwen spelregel. Het betreft hier een door den heer Lint ontworpen wijziging van regel 8 n.m. »de doelverdediger mag niet worden aangevallen ten zij hij in staande houding den bal vast houdt of een tegenstander in zijn spel hindert." Dit wederom aangevuld met mogelijk voorkomende gevallen, hetgeen wij voor den keeper niet alleen maar ook in 't belang der voetbalsport gaarne zouden zien aangenomen. Een regel toch die in Duilschland vooral de verruwing van het spel tegenhoudt, wier invoering wij ook voor andere sterk kunnen bepleiten. Een goed voorstel, dat steun verdient ook in de andere bonden. uuuiuguu uuiuiiui.' Een bedstee in brand. In de woning der familie P. in de Tweede Walstraat te Nijmegen brak brand uit. De moeder was even uitge» gaan en had haar twee kinderen, een meisje van li/t en een jongetje van 3 jaar, die ziek waren, in een bedstee achtergelaten. Het jongetje heeft vermoedelijk met lucifers gespeeld met het gevolg dat de bedstee in brand vloog. Door buren en toegeschoten brand weerlieden werd het vuur spoedig gebluscht. De kinderen hadden beiden ernstige brandwonden opgeloopen. Zij zijn per auto naar het ziekenhuis gebracht, waar het meisje eenige uren 'ater is overleden. Auto tegen een boom gereden. Komende van Den Bosch, reed Dinsdagnacht, omstreeks twaalf uur, op den rijksweg Den BoschNijmegen, nabij Heesch, de heer M. W. van Loos- broek, eigenaar eener drukkerij te Oss, met zijn auto tegen een boom. De wagen sloeg over den kop en de heer L werd ernstig gewond. Voordat medische hulp aanwezig was, overleed hij reeds. Door een auto overreden. Te Nijmegen is de 80-jarige vrouw P. V., die Zaterdag j 1. door een vracht auto was aangereden en daarbij ernstig inwendig was gekneusd, aan de gevol gen overleden. Overreden en gedood. Te Aalst (gem. Lienden) is het acht jarig eenig zoontje van de familie K- uit Eist, dat bij den heer van Ingen te Aalst logeerde, door een auto gegrepen en gedood. Te Deventer is het 10jarig zoontje van D. Voortman onder een vrachtauto geraakt, doordat het knaapje, dat de straat wilde oversteken, juist vóór den auto kwam te vallen. De voorwielen gingen den jongen over den buik, waar door hij ernstige inwendige kwetsuren kreeg. Zijn toestand is zorgwekkend. Een trap van een paard. Een 2-jarig zoontje van den woon wagenbewoner J. Janssen, dat in een onbewaakt oogenblik, in het woon wagenkamp te Gouda, te dicht bij de paarden kwam, heeft een trap van een der paarden gekregen en is aan de gevolgen daarvan overleden. Een man gedood en zestien gewond. Maandag hebben in Den Ham bij Almelo hevige vechtpartijen plaats ge had. Een boerenknecht, de 20 jarige H. Mannessen, werd gedood een ander, een fabrieksarbeider, werd zwaar ge wond. Ongeveer 15 personen liepen minder ernstige verwondingen op, meldt de »Tel." De vechtersbazen ver keerden onder invloed van sterken drank. Gratie. De koning van Bulgarije heeft aan 300 gevangenen, bij gelegenheid van het Paaschfeest, gratie verleend. Auto-ongelukken. Ernstige auto-ongelukken hebben plaats gehad tusschen Sonnewald en Dabern en tusschen Brandenburg en Plauen. In het geheel werden daarbij 3 personen gedood en 20 gewond. Uit China. Tsjang Kai Shek zou voornemens zijn, zoodra zijn kabinet gevormd is, zijn militaire campagne tegen de Noordelijken te hervatten De Hankow- regeering dreigt mtusschen met een offensief tegen Tsjang Kai Shek. De Pekingsche regeering heeft de eischen van de sovjel-regeering naar aanleiding van de huiszoeking bij de sovjets te Peking afgewezen. Gruwelijke moordpartij. Een gruwelijke moordpartij heeft bij Limon (Mexico) plaats gehad. Bandieten staken een trein met 170 passagiers en 17 bewakings militairen in brand, nadat zij den trein hadden doen ontsporen Na de soldaten te hebben gedood, schoten zij alle passagiers neer, die uit de brandende coupé's poogden te vluch ten. Men gelooft, dat alle reizigers vermoord, of verbrand zijn. Nader meldt men nog Volgens den officieelen Amerikaan' schen draadloozen dienst biedt de plek, waar de trein, die naar Mexico-stad onderweg was, door bandieten,overvallen en verbrand werd, een beeld van gruwelijke verwoesting. De aanval op den trein, waarin zich 600 reizigers bevonden, werd uitgevoerd door een bende van 500 goed gewapende bandieten, die den trein eerst hadden laten ontsporen De passagiers trachten uit den trein, die in brand was geraakt, te ontkomen, doch werden door de bandieten met een snelvuur ontvangen. Alle personen, die niet meer wisten te ontkomen, werden in de achterste wagons samengedrongen, die vervolgens met petroleum overgoten en in brand gestoken werden. Een dochter van den oud president Obregon werd uit een wagon gesleurd en ernstig mishandeld. Volgens de laatste berichten vreest men, dat meer dan 200 personen om het leven zijn gekomen. De Mexicaansche minister van oorlog heeft zich persoonlijk aan het hoofd gesteld van een afdeeling ruiterij, die de bandieten zal achtervolgen. Een officieel rapport uit Limon, in welks nabijheid de afschuwelijke aanval plaats had, meldt, dat het aantal slachtoffers 130 bedraagt, wat, voegt hel rapport er aan toe, wellicht nog overdreven is maar de verschrikkelijke slachting wordt ten volle bevestigd. De Burgemeester van Maashees ca. maakt bekend, uat kostelooze weggeld- kaarten voor Noord Brabant wederom erkrijgbaar worden gesteld in Hotel »DE ZWAAN" te VENRAY op MAAN DAG en WOENSDAG 25 en 27 April a.s. van des namiddags half 2 tot 6 uur voor het dorp Venray en op een nader bekend te maken dag in de eerstkomende week voor de gehuchten. Speciaal wordt de aandacht van aan vragers van kostelooze weggeldkaarten op het volgende gevestigd 1. aanvragers van voormelde kaarten moeten houder zjjn van een rijwiel of rij- of voertuig; 2. aanvragers moeten, vóórdat hen de kaart wordt verstrekt, de verklaring onderteekenen, dat zij nog geen koste looze kaart, waar of bij wien ook hebben aangevraagd of verkregen; 3. aanvragers moeten de kaart zelf afhalen, waarom aan aanvragen na mens of vanwege anderen niet wordt voldaan; alleen voor minderjarigen, die houder van een van bovengenoemde rij- of voertuigen zijn, wordt genoegen genomen met de aanvrage en onder- teekening der verklaring door den wet- telijken vertegenwoordiger. Bij de aanvrage moet worden opge geven: de juiste naam, voornamen woonplaats met straat, wijk en huis nummer. Nog worden belanghebbenden eraan herinnerd, dat de kaart slechts te ge bruiken is met het rij of voertuig van den houder, te wiens name de kaart is afgegeven Mocht nadien blijken, dat de onder 2 bedoelde verklaring valsch ofonjuiat mocht zijn, dan zal voortaan een kos telooze rijkaart worden geweigerd, onverminderd de daarop gestelde straf bepalingen. Maashees, 21 April 1927 De Burgemeester, H. RIETER BEKENDMAKING Verkiezing Gemeenteraad. De Voorzitter van het als centraal stembureau optredend hoofdstembureau voor de verkiezing van den Raad der gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat op WOENSDAG 27 APRIL 192 DES NAMIDDAGS 3 UUR, in eene voor de kiezers toegankelijke zitting in het schoolgebouw, School straat, de bij art 50,4e lid der Kieswet voorgeschreven nummering der voor de verkiezing van den Raad ingeleverde geldige candidatenlijslen zal plaats hebben. Venray, 22 April 1927 De Voorzitter voornoemd, O VAN DE LOO DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Gerardus Hubertus Kupers, autobus ondernemer, wonende te Venray, om verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor de wacht kamer, rechts van den ingang van het huis plaatselijk gemerkt Hensenius plein 9. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren indienen. Venray 20 April 1927. Burge.neester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. BUBQKBUJXfl STA» V2IBAY, van 1522 April GEBOREN: Anna M. H. Jacobs, Ysselsteyn Leonardus K. Hellegers, Ysselsteyn Cornelis P- Willems, Hoenderslraat Julia J. W. Muyres. Oostrum Gerardus C. W. Klijs, Langstraat Bernardina J. Geurts, Schoor Huberta P. Th. Bardoul, Vlakwaterweg OVERLEDEN Johanna M. Lenssen, 12 jaren, Maashees Antonetta G. Wijnhoven, weduwe M. Corneliesen, 73 jaren, Hoenderstraat mmmmi msvsïrv VIVRAY Parochiekerk Morgen in alle H. Missen collecte voor het Seminarie. 8 uur 1e H. Communie der kinderen, 2 uur vergadering van Groote en Kleine Congregatie, met offer voor de kaars van Smakt. De meisjes die de herhalingscatechismus verlaten hebben, kunnen zich morgen Zondag om half 3 opgeven voor de Kleine Congregatie, aan de kapel der Ursulinen 5 uur H. Familie. Maandag half 7 gezongen H. Mis voor de vruchten der aarde waarna processie, half 8 leesmis, 8 uur uitvaart voor Wed. Cornelissen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Adam Timmer van Geffen en Agnes Nefken9. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Jean Tacken. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg, 2e klas voor Johanna van de Pasch, ouders en familie. Zaterdag 7 uur Lof en Rozenkrans tot opening van de Meimaand. Vrijdag half 7 leesmis voor de Wed Cornelissen. A.s. Zondag plechtige H. Communie der kinderen, half 8 Hoogmis waaronder H. Communie, om 7 uur worden de km deren aan de school der Ursulinen afge haald. Om 9 uur kindermis voor iedereen toegankelijk. Om 10 uur Hoogmis in de Paterskerk. Onder de Hoogmis en het Lof collecte voor behoeftige communiekinderen Deze week wordt het Allerh. aan de zieken gebracht Dinsdag Dorp, Woensdag de gehuchten en Donderdag Veltum en Heide. egeve kunne Worden igd 1 opperman 1 melkknecht voor 2 boeren dienstmeid 1 melkknecht voor 1 kindermeisje voo 1 jongen voor mag 1 burgermeid voor 2 huishoudsters 10 flinke arbeide het van bosschen. 1 leerling rijwielhei 1 bakkersleerling 1 boerenknecht 16- 2 burgerdienstmeii 1 schoenmakerslee 1 boerenknecht 16- kunnende omgaan 2 boerenknechten Bieden 1 timmermanskneci 1 burgerdienstmeii ar 1 jongen van 18 ja 1 burgerdienstmeii ir 1 schoenmakerskni 1 huishoudster 1 chauffeur 1 2de bakkerskner 1 bakkersknecht 4 1 meubelmaker ach met m R. K. Vnl( tul ter bestrijding Koopt allen blo voordeele onz eer Minimumpr|ct. MAANDAG »R gave van de ase Hagelverzekeri m den Secretaris jm der premie De leden, personeel hebblirt nieuw per som lieve dit zoo sp te geven bij de et en geboorteplat te betalen lofei DINSDAG ei is het kantoor Voorradig Ro Bloemkfo Deze soorten en beter vertee kool. KOOLKRAt ding der koolp per stuk. Tomaten planten vanaf Zaadhandel zal wegens heden as. Din dag alléén geo gens tot 8 uur Op Zon- e morgens tot 9 van 1 tot 2 uu den avond. te VEI zal op Woensdag! 11 uur in Café dé voor den Boerenfi publiek i een onteigende i M. Wismans, Eini waschketels met k fornuizen, mantel! gewichten, hui>h GEBR. LUCASSI

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2