Kom de natuur te hulp! G. Th it Wint ABdusiroOP tegen vek iai H. Saia, Boeren ml Jaarve Paarden- e: flinke kleine Bur Voorde Scl Gemengde Berichten. Jachtverpachting Venray Ingekomen en vertrokken personen. Districts-arbeidsbeurs willen li nt Me: fil van den Laiwt Reparatiën, ini en Sm er Te Koopt' wasschen van goi Het consultatiebureau tot bestrijding der zuigelingen- en kindersterfte te Yenray. Zooals reeds de vorige week in Peel en Maas vermeld werd, zal het Groene Kruis te Venray een consultatiebureau voor zuigelingen openen. Door de Pro vinciale Vereeniging het Limburgsche Groene Kruis is namelijk ter bestrij ding der kindersterfte, die in Limburg abnormaal hoog is in vergelijking met de andere provincies van ons land, een organisatie in het leven geroepen, waarbij de provincie in drie districten verdeeld is, elk district onder leiding van een specialist'kinderarts, bijgestaan door een districtshuisbezoekster. Zoo staat het district Venlo onder bestuur van den kinderarts Dr. F. J. Peljak, welke kinderarts als voornaamste taak heeft de leiding van de consultatie- bureaux in zijn district, waarvan dat te Venray er één is. Daar een consultatiebureau te Venray iets geheel nieuws is, volge eerst een uiteenzetting van het doel van zulk een bureau. Dit doel is als volgt le omschrijven. 1. Het kind, zoo spoedig mogelijk na de geboorte, liefst niet langer dan drie weken, aan een dokter te laten zien met het oog op aan geboren afwijkingen. 2. Propaganda van de borstvoeding en behoud en regeling daarvan, met het oog op de ongunstige gevolgen van het ontbreken der borstvoeding. 3. Eventueel regeling der bijvoeding of kunstvoeding. 4. Regeling der voeding naar aan leiding van geconstateerde afwij kingen bij den zuigeling, zooals huiduitslagen, bleek uitzicht, niet groeien enz. 5. Voortdurende controle der kinde ren gedurende het eerste levens jaar. Het consultatiebureau te Venray wordt gevestigd in hel St. Josefsgesticht in de lokalen der meisjesafdeeling, achter de school van het gesticht. De zittingen worden gehouden ééns per week en wel op Donderdag van 10 tot 11 uur voormiddag, te beginnen óp Donderdag 21 April. De zittingen zijn GEHEEL GRATIS voor iedereen, hoe wel zeer op prijs gesteld zal worden wanneer ter bestrijding der groote onkosten in het collectebusje, in het wachtlokaal geplaatst, giften worden gedeponeerd. Tot assistentie van den kinderarts en tot het voeren der administratie worden twee vrijwillige krachten ge zocht. Welke sociaal-voelende dames willen zich met dit wekelijksche werk belasten en zi<*h daartoe bij onderge- teekende aanmelden Moge deze nieuwste stichting onzer populaire vereeniging het Groene Kruis ook spoedig populair worden en zegen rijke gevolgen hebben voor de jeugdige bevolking van Venray en omgeving. Dr. E. D. STRUBEN. GEVONDENeen rijwielplaatje en een ploeglijn. Inlichtingen bij de Ma- rechaussées. Met genoegen vernemen wij, dat door Ged. Staten van Limburg aan deD Heer G. Kupers, autobus ondernemer alhier, voor onbepaalden tijd concessie is verleend voor het onderhouden zijner vaste autodiensten naar Venlo en Helmond. Wegenbelasting. Belanghebbenden worden er attent op gemaakt dat aangifteformulieren voor de wegenbelasting vanaf 16 April 1927 ten kantore van den Ontvanger der Belastingen en Accijnzen alhier verkrijgbaar zijn. Stemming Gemeenteraad 12 Mei Denk erom men mag slechts op één candidaat stemmen Men zoekt dus op het stembiljet den candidaat zijner keuze, maakt vóór den naam van dien candidaat de bekende witte stip rood, vouwt het biljet dicht en steekt het in de stembus. Wie minder doet, dus geen stip rood maakt of wie meer doet, dus door Uw borst cn adem halingsorganen te zuiveren van de scherp prikkelende taaie slijm vol ziektekiemen. Neemt daarvoor het terecht beroemde kruidenmiddel welke de natuurlijke ge neeskracht bezit van vele planten en kruiden. Uw gezwollen slijmvliezen slinken en Uw ademha ling wordt weer diep en vrij, hetgeen Uw geheele gestel ten goede komt. Overal verkrijgb. in kokers a f 1.50, f 2.75, f 4.50 De groote flacons zijn voordeeliger. meer dan één stip rood maakt of strepen, doorhalingen of andere bijvoegingen stelt, maakt zyn biljet ongeldig. Dus nogmaals men mag van de 30 op het biljet voorkomende candidaten stemmen op wien men wildoch op niet meer dan één. YSSELSTEYN. A s. Maandag heeft de plechtige eerste steenlegging onzer nieuwe kerk plaats, welke zal verricht worden door Mgr. Mannens uit Roer mond. Venray's Fanfarecorps zal deze plechtigheid opluisteren. Bij gunstig weer verwachten wij hier groote belangstelling. Voor de kerk van Ysselsteyn. N. N. Venray f 100 HORST. Bij de gehouden aanbe steding van eene boerderij voor de Erven Verstappen te Melerik, werd in geschreven als volgtW. Janssen f 8040; L. Coppus f8169; Th. Mooren f8745; Verberkt en Cuppen f 8870 L. Everaerts f 8984 allen te Horst en Gebr. Peeters, Swolgen f 8925. Aan den laagsten in schrijver is het werk gegund. Architect P. Duyff, Horst. HORST. Alhier zijn deze week 8 candidatenlijsten ingeleverd, samen tellende 26 personen, voor lid van den Gemeenteraad. Onder dit getal bevindt zich ook een vrouwspersoon. MAASHEES. Bij de Dinsdag ge houden eandidaatstelling voor de ge meenteraadsverkiezing werden candidaat gesteld de heeren P. van den Heuvel (aftr.); H. J. Bruijsten (aftr.)A. P. J- Geurts(aftr.); J. H Grubben (aftr.); P- J. Versleijen, W. Bastiaans, Holthees W. Crooymans (aftr.)J. H. Poels (aftr M. Jans (aftr); A. J. Goemans (aftr.); P. J. Willems A. Hendriks M Gerrits; H. Loonen A. van Son A. van Duijn hoven M. J van AbelP. A. Jacobs te Overloon. OVERLOON. Te Haps behaalde de stier Karei, 4 jaar oud, eigendom van de Fokvereemging alhier, den 2e prijs HORST. Van de 74 ingeschrevenen voor de lichting 1928 werden nagenoeg de helff, wegens lichamelijke onge schiktheid afgekeurd, zoodat na aftrek dergenen, die vrijstelling verlangen wegens broederdienst, de kans op vrij loten niet groot zal blijven. GRUBBENVORST. Maandagavond te ongeveer 8 uur ontstond brand in de zg. »Knibbersche Hoeve", eigenaar de heer Canoy le Venlo en in huur bij den heer J. H. Dalen. De schuur en stal brandden geheel af doch het vee kon nog gered worden. De Blericksche brandweer, die werd gerequireerd, wist het vuur tot de schuur en stal te beperken, zoodat het woonhuis gespaard bleef. Zigeaners aan de grens. Men schrijft uit Venlo: De laatste dagen hebben Zigeuners met verschillende wagens, apen en beren nabij de Kaldenkerker grens herhaalde lijk getracht ons land binnen te drin gen. De politie was evenwel op haar hoede en wist de ongenoode gasten te weren. VENLO. De vijfde bioscoop on danks den slechten lijd nu in de Venlona-zaal, zal Zaterdag a.s. worden geopend. Vervalsching van een postwissel. De Rechtbank te Roermond veroor deelde Woensdag den gedetineerden schilder A. J. H. uil Eindhoven, wegens vervalsching van een postwissel en het in betaling geven daarvan, tot 3 jaar gevangenisstraf. De eisch was 6 jaar. WESSEM. Bij de Dinsdag gehouden eandidaatstelling voor leden van den gemeenteraad is slechts één lijst inge komen, bevattende de namen van de zittende raadsleden, zoodat deze bij enkele eandidaatstelling zijn gekozen. De op 18 Mei a s. bepaalde stemming zal dus niet plaats hebben. Verzakkingen en scheuren in de Mijnstreek. Men meldt uit Kerkrade In tal van straten van Spekholzer heide, (gem. Kerkrade) behoorende lot het c^ncessieveld van de mijn Willem Sophia, hebben vooral weer de laatste tijden verzakkingen plaats, die steeds van grooter omvang worden en een ernstiger en gevaarlijker karakter be ginnen aan le nemen. Onder de dek laag der straten bevinden zich groote diepe kuilen er ontstaan breuken in gas- en waterleidingen. De veiligheid van het verkeer wordt verre van ver hoogd. Ook de woningen vertoonen steeds meer en meer scheuren. Er zijn huizen, die gescheurd zijn van den nok der daken tot aan de fundamenten. De mijn is druk bezig de woningen te herstellen, zoo goed en kwaad het gaat. Er is wel geen huis in Spekholzerheide dat zoo van den mijnbouw heeft te lijden als dat van het hoofd der O. L Schoolde school op zichzelf onder vindt reeds jaren de onaangename gevolgen van den mijnbouw. Een geluk is het, dat alles nog zonder ongelukken afloopt. Het nachtelijk bezoek aan Roosteren. Omtrent het Belgische incident in Nederlandsch Limburg, aldus wordt aan de N.R C gemeld, weet het Brus- selsche blad Les Dernières Nouvelles nog mede te deelen, dat de deelnemers aan de Belgisch nachtelijke expeditie ongeveer 50 in getal waren vertrokken. Te Maeseyck gingen zij de Maasbrug over en verdeelden zich op Nederlandsch grondgebied in verscheidene groepjes, welke ieder op een vooruit bepaald oogenblik tot het aanplakken van de biljetten moesten overgaan. Antwoordend op de bemerking van den redacteur van Dernières Nouvelles, dat dergelijke tochten wel eens tot moeilijkheden aanleiding konden geven, antwoordde de zegsman van het Brus selsche blad, dat deze demonstratie op verzoek van Nederlandsche Limburgers zelf plaats had. De Kerkraadsche jongen b\j het Vreemdenlegioen. Naar wij vernemen heeft de mijn werkersfamilie M. te Kerkrade van den Duitschen Consul te Maastricht bericht ontvangen, dat het Departement van Buitenlandsche Zaken te Berlijn niet bemiddelend kan optreden inzake het dienstnemen van hun 21-jarigen zoon bij het Vreemdenlegioen te Algiers. 204 Candidaten te Kerkrade. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen zijn ingeleverd niet minder dan 33 lijsten over de 3 kieskringen resp. ver deeld in 12, 11 en 10 lijsten. Op deze lijsten komen niet minder dan 204 candidaten voor, zoodat men keuze ge noeg krijgt om zijn stem uit te brengen 44 liefhebbers. Te Deurne werden 12 candidatenlijs ten ingeleverd, bevattende 44 candidaten voor lid van den gemeenteraad. Te Boxmeer meer arbeiderswoningen. Naar verluidt zal van gemeentewege binnenkort een 14 tal arbeiderswoningen gebouwd worden. Ongetwijfeld zal hierdoor in een lang gevoelde behoefte worden voorzien. Hoog water. Men meldt uit Cuijk d d 14 dezer aan de Msb. De Maas is in den afgeloopen nacht weer een flinke sp rong omhoog gegaan en heeft de aangrenzende wei en bouwlanden dieper onder water gezel. Tengevolge van den aanhoudenden regenval is ook het binnenwater ge stegen en indien de regen blijft aanhou den valt te vreezen, dat de Maas, die nu reeds buiten hare oevers is getreden, binnen enkele dagen van dijk tot dijk zal staan. Het verkeer met Mook is verbroken, wegens overstrooming van der. toegangsweg tot Mook. Ook de Waaislraal zal onderloopen, als de was blijft aanhouden. Indien de toe stand niet gauw verbetert, is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat ook de Beersche Maas zal gaan werken en mocht zulks 't geval zijn, dan staat de Maaskantbewoners weer een groote ramp te wachten. Emigratie naar Amerika. Het Departement van Buitenlandsche Zaken maakt bekend, dat het personen, die naar de Vereenigde Staten van Amerika W6nschen te emigreeren, ernstig moet aanraden zulks niet te doen, alvorens zij in het bezit zijn van een geldig immigratie-visum. Prinses Juliana krijgt van rechtswege zitting in den Raad van State. Zooals men weet, zal H K.H. Prinse8 Juliana, volgens de desbetreffende be paling v d Grondwet dat de Prins van Oranje en de dochter des Konings, die de vermoedelijke erfgenaam is van de Kroon, nadat hun achttiende jaar is vervuld, van rechtswege zitting hebben in den Raad van State, eerlang in dat Hooge Staatscollege zitting krijgen. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling, in verband hiermede in een der eerste dagen van Mei eene plechtige 'ouitgengewone vergadering van den Raad van State te houden, welke door H M. de Koningin zal worden gepresi deerd. Auto-ongeluk. Woensdagmorgen is le Laren (N.H.) een auto ongeluk met doodelijken afloop gebeurd Op de Naarderslraat kwam uit de richting van Naarden een auto van de garage Coppens uit Hilversum achter een met paard bespannen vracht wagen aanrijden. De chauffeur wilde links passeeren, maar zag toen uit de tegenovergestelde richting een grooten verhuiswagen naderen. Hij remde uit alle macht, de'auto slingerde daarbij tegen een zwaren denneboom links van den weg. Het linkerachterwiel en de achteras braken af, maar de wegen zwaaide naar het midden van den weg, terwijl een der inzittenden eruit geslingerd werd. Eerst zestien meier verder kwam de geheel vernielde auto tot stilstand, na nog met den verhuiswagen in bot sing gekomen le zijn, waarbij de paar den verwond werden. De op den weg gevallen man, de 38 jarige L Brouwer, uit Hilversum, bleef zieltogend liggen en stierf na enkele oogenblikken aan een schedel breuk. Een der vier andere inzittenden had nog schrammen en een gekneusde rib bekomen. Door den bliksem gedood. Zaterdagavond is tijdens het hevig onweder de 66 jarige koopman J. J. v, V. wonende Hugo de Grootstraat, op een terrein van de S H. V. aan de Rondolaan te Rotterdam door den bliksem getroffen. De man was op slag dood. Voedselvergiftiging T Te Wolfaartsdijk is, vermoedelijk tengevolge van voedselvergiftiging, overleden een zekere vrouw Heesdijk De toestand van haar man en dochter, bij wie zich eveneens vergiftigings verschijnselen hebben voorgedaan, is ernstig. Het lijk is in beslag genomen Boerderij afgebrand. Men meldt uit Leeuwarden: Dinsdag is de boerderij, bewoond door B. Haagsma te Deersum, door onbekende oorzaak geheel afgebrand. 40 koeien, 1 paard en 1 slier zijn in de vlammen omgekomen. De bewoners zijn met veel moeite gered. Steenkolen in den Achterhoek. Door het afbreken van een der boor- slangen was Vrijdag bij het aanboren van de tiende sleenkolenlaag le Hupsel de diamantkroon blijven vastzitten. Na herhaalde pogingen is men er thans in geslaagd de kroon weer op te pikken, zoodat over enkele dagen hetboorwerk kan worden voortgezet. De negen vooraf gevonden kolenlagen hebben een totale dikte van 6 80 M. Van de thans aan geboorde laag is de dikte nog niet be kend. Bij de boring op Weinsink, waar het werk thans, na een boring tot 1538 M. diepte, is beëindigd, werden vijf kolenlagen aangetroffen, van resp 0 75, 0 95, 1.13, 1.45 en 1.18 M. en een zout laag op 880 M, dikte nog niet bekend. Bij de boring op Meinden grond te halen en het boorgat met zand en klei dicht te stampen, dit laatste om te voorkomen, dat later uit het boorgat eventueel water omhoog zou komen. De bloembollen velden. Het aantal auto's dat Noordwijk Zond8g bezocht, was enorm groot. De bloembollenvelden gaven dan ook een prachtigen aanblik, vooral ook omdat hier de bollenvelden onmiddellijk aan sluiten aan de duinen. Met Paschen zal de stand der bloembollenvelden waarschijnlijk het schoonst zijn. De hyacinthen en vroege tulpen zullen dan zeker tegelijk in bloei staan. Plotselinge genezing van blindheid. Te S'ockton on-Tees is de 77-jarige arbeider James Donaldson, die 12 jaar geleden blind werd plotseling ziende geworden, terwijl hij water dronk. Donaldson had indertijd zijn blind heid ook plotseling gekregen," toen hij op weg was naar zijn werk op een ijzerfabriek te Stockton-on-Tees. Toen de man ontdekte, dat hij het gezicht bad teruggekregen, liep hij vol blijdschap naar de keuken, waar zijn kinderen zaten. Zeer verheugd waren zij, toen zij merkten, dat hij hen weer herkende. Alleen één hunner, die in de afgeloopen 12 jaar sterk veranderd was en een kaal hoofd had gekregen, her kende hij niet. »Wie ben je vroeg hij En toen de aangesprokene zich bekend maakte als zijn oudsten zoon, wa3 de vader in de wolken Groote hotelbrand te New York. In het hotel Nederland te New York is in een nieuw gedeelte op een hoogte van 500 voet, brand uitgebroken. De brand woedde lusschen de 30ste en 38ste verdieping, zoodat de slangen van de brandweer niet hoog genoeg konden komen. Gelukkig waren er in dit gedeelte geen gasten, zoodat personen niet ge deerd werden. De bovenste verdiepingen van het hotel, dat aan de Fifth Avenue is ge legen, zijn geheel uitgebrand. Het werk van de brandweer bepaalde zich er in hoofdzaak toe, de belendende gebouwen te beschermen De brand in dit elegante gedeelte van New York trok vele toeschouwers. Het hooge gebouw geleek een ontzag lijke brandfakkel. De wervelstorm in Texas. Omtrent den orkaan, die Texas heeft geteisterd, wordt nog uit San Antonio gemeld, dat te Rock Springs nog slechts 6 huizen staan. De geheele stad is een puinhoop. Uit Fort Clark is een af- deeling cavalerie vertrokken om hulp te verleenen. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal dooden tengevolge van den wervelstorm ruim 200. Het Roode Kruis heeft hulp gezonden. Het redden van de gewonden gaat met groote moeilijk heden gepaard, daar de meeste zich onder de puinhoopen bevinden. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbaie kennis, dat ten Raadhuize aldaar op Vrijdag 29 April a.s. des voormiddags 11 uur publiek bij opbod zal worden verpacht het recht van jagen op de daarvoor in aanmerking komende gemeentegronden, zulks voor een termijn van zes jaren, aanvangende 1 Juli a.s., welke termijn tot twaalf jaar kan worden verlengd. De omschrijving der perceelen is als volgt I. de terreinen en wateren, gelegen tusschen den verharden kunstweg van Venray naar Deurne eenerzijds en den Merseloscheweg en Bakelschen Dijk anderzijds. II. de terreinen en wateren, gelegen tusschen den Merseloscheweg en Bakelschen Dijk eener- zijds en den verharden kunstweg van Venray naar Orerloon anderzijds, voorzoover echter niet vallende onder perceel III. III. de terreinen en wateren, gelegen ten Noorden van den Bakelschen Dijk en ten Westen van de waterlossing, welke loopt van den Bakel schen Dijk achter de gemeente-boerderijen in het Zwart water om naar de grens van Overloon. IV. de terreinen en wateren, gelegen tusschen den verharden kunstweg van Venray naar Over loon eenerzijds en den verharden kunstweg van Venray naar Maashees anderzijds. V de terreinen en wateren, gelegen tusschen den verharden kunstweg vaD Venray naar Maas hees eenerzijds en dien van Venraj over Oostrum naar Geijsteren anderzijds. VI. de terreinen en wateren, gelegen tusschen den verharden kunstweg van Oostrum naar Oeijsteren eenerzijds en dien van Oostrum nsar Wan8sum anderzijds. VII. de terreinen en wateren, gelegen tusschen den verharden kunstweg van Venray over Oostrum naar Wanssum eenerzijds en dien van Venray naar Horst anderzijds. VIII. de terreinen en wateren, gelegen tusschen den verharden kunstweg van Venray naar Horst eenerzijds en den verharden kunstweg van Leunen naar het Veulen tot aan de Lorbaan en verder deze baan anderzijds. IX. de terreinen en wateren, gelegen tusschen den verharden kunstweg van Venray naar Leunen, den verharden kunstweg van Leunen naar het Veulen tot aan de Lorbaan en verder deze baan eenerzijds en den verharden kunstweg van Venray naar Deurne anderzijds. De voorwaarden van yerpachtig liggen vanaf 15 April a.s. ter gemeentesecretarie ter inzage en zijn ook aldaar verkrijgbaar tegen betaling van f 1.— Venray, 14 April 1927. De Burgemeester en Wethouders van Venray doen le weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 30 Maart 1927 is vastgesteld de volgende verordening Verordening op woonwagens in de gemeente Venray. Artikel 1. Onder woonwagens verstaat deze ver ordening wagens, uilsluitend of hoofd zakelijk 8ls woning gebezigd of lot woning bestemd. Artikel 2. Hel is aan eigenaars of gebruikers van woonwagens verboden deze binnen de gemeente te doen verblijven op an dere plaatsen dan: het braak liggende terrein ter linker zijde van den provincialen kunstweg VenrayMaashees, kadastraal bekend gemeente Venray gedeelte van perceel sectie C no 1449. Artikel 3. Overtreding van het bepaalde bij artikel 2 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van 8 April 1927. 4e af- deeling La. 4927/9 K in afschrift mede- En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 13en April 1927. De Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. bubsiblmkb staid ymmy. van 8 15 April GEBOREN: Wilhelmus H. H. Litjens, Klein Oirlo Anna M J. van Meijel, Veu'en Henriette H Huisman, Langeweg Antonius J. H. Arts, Endepoel Peter H. M. Guslers, Oostrum Hendrik Ghr. W. Kunzler, Gasstraat OVERLEDEN J. M. W. E. v. d. Putten, 21 jaar, koopman. Bleekstraat. A. M. Linders, echtgen. v. J. Direks, 52 jaar, Blackt, 1 psliente St. Annageslicht. Van 8 tot 15 April. INGEKOMEN: M. Manders en gezin, arbeider, Mer- selo N 13, van Bergen (L.) VERTROKKEN A. M. Deenen, z.bnaar Maastricht, klooster Liefdezusters. P. Reinders en gezin, arbeider, naar Bergen—Afferden. J. G. Jacobs, dienstbode, naar Venlo, Vleeschstraat 69 P. J. H Heijman, schilder, naar Geleen, Rijksweg 85 Noord. kbbkilues smmm vbhsay Parochiekerk Morgen Zondag Hoogfeest van Paschen, om 10 uur zal de plechtige eerste H. Mis worden opge dragen door den Eerw. Pater Wismans, half 4 plechtig Lof Maandag 2e Paaschdag, de diensten als op Zondag Om 10 uur plechtige eerste H. Mis door den Eerw. Pater Spee 3 uur plechtig Lof, na het Lof wordt geen biecht gehoord. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Ja&rg. voor Mathijs Derks. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Antoinette Jetten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Peter Baltuasen en echtgenoote. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg 2de klas voor Maria Goumans. Zaterdag kwart na 4 Lof. Men wordt er aan herinnerd de penningen der Vastendispensatie te offeren. A s Zondag Beloken Paschen le H. Communie der kinderen onder de H. Mis van 8 uur. Voor de goede orde worden de geloovigen drin gend verzocht van de communiebank terug te blijven, tot dat de kinderen tot de H. Tafel ge naderd zijn. As Zondag collecte voor het Seminarie. De leden van de H. Paaschcommunie van Eer herstel worden eraan herinnerd tot de H. Tafel te naderen voor en van degenen, welke hunne Paascbplicht niet vervullen. Donderdag en Vrijdag om half 10 oefening van de Communiekinderen van 7 jaar. Zaal in het Patronaat. Eersten Paaschdag om 8 uur gezongen Hoogmis. Tweeden Paaschdag de H. H. Diensten als op Zondag Om 9 uur gezongen Hoogmis en Ver gadering voor de Derde Orde, zoowel mannelijke als vrouwelijke tertiarissen. (Den laatsten Zondag dezer maand kan er wegens het Sittardsche Congres geene Vergadering zijn). St. Antonius-Patronaat. Qeen Patronaat Op eersten Paaschdag blijve het Sportterrein gesloten. De leerlingeu der jongste klas Gymnastiek kunnen Maandagavond komen. Worden gevraagd 1 melkknecht voor gesticht 1 kindermeisje voor Venray 1 jongen voor magazijnwerk 1 jongen voor tuinwerk 1 bekw. winkeljuffrouw manufacturen 1 burgermeid voor Horst 2 huishoudsters 10 flinke arbeiders voor het afmaken van bosschen. 1 leerling rijwielhersteller 1 babkersleerling 1 boerenknecht 16—18 jaar 3 boerendienstmeiden voor Paschen 2 burgerdienstmeiden 1 schoenmakersleerling 1 boerenknecht 16—17 jaar. met paarden kunnende omgaan 2 boerenknechten voor Paschen Bloden zich aan 1 burgerdienstmei9je 14 jaar 1 schoenmakersknecht 1 huishoudster 1 chauffeur 1 2de bakkersknecht 1 bakkersknecht 4 jaar a.h vak 1 meubelmaker 4 n kunnen hierv: ie bij een der Bi Jen koopvereenigii ,ntoi of ten huize ALQI Dondeida A 's avonds 6 11 ies, zaal van de \({|!TS 20 Premh li» ZONDAG 241 mis te LEUNR e V J Peelers De premie k laatste schattin OndergeteeKi trie 11 ST «ver mede, dat hi thans gevesti tft LANGSTRAAljt en zich beleefd de levering vai Borsch$n Motoren enz. Olie Tevens alle Voor solied s curreerende pr ioi staan. Langs» role Wi er )ni' voor 1 of 2 per» reau dezer. mmn een flinlo niet jonger dan magazijnwerk teleh GOED WEEKL Adres WILLE IIs Gevif voor zoo spoedig ili bij H. BAETEN, oi Te huur ft gevr in het centium v of stal of schuui; te verbouwen, oh\ circa 4 Meter fin nieuwbouw, raelcl van één of beif gevels. Opgave onder No. 28 la Maas. uw Boorden, Fro ten en Jongenskri van prima vier- gepatenleerd linnen. Onverslijll modellen. Weener fab gelegenb tevens Boorder», Aanbevelen Wed, Kruisstraat 4

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2