Jachtvarpachting Oo®. Propag vfii HOEF Adverteert in dit blad Tandartiloi Gezondht is a het Aanbem Hub. Lis Speciale gladddi punt vlech J.Coeoen-1 Gemengde Berichten. Ingezonden, VENRAY. personen. Districts-arbeidsbeurs Anni Piet ns Renier Lambei els sissiLïisB miüsm vshbay afwezig pr Zondag eri het b een woon Karren wagei Reparatie- na Kerk Ysselsteyn, Na de reeds vermelde giften bedragen de collecten ten bate der te bouwen kerk en priesterwoning te Ysselstein. Eene gift van den GrootEdelAchtb. Heer Jan Poels f 1000. Dorp f 1069,40 Leunen f 761. Merselo f 882,33 Oirlo en Castenray f 576.02 Oostrum f 553 06 Smakt f 100 Van N.N. Venray, f 280 W. v. B. Oltersum, f 3 Van N.N. f 3. Aan allen, die door hunne bijdragen en zorgen dit werk gesteund hebben, dank en Gods besten zegen. Mogen de inwoners van Ysselsteyn, die door hunne werkzaamheden en jaarlijksche bijdragen zooveel steun verleenden, door hunne familie betrek kingen en bekenden buiten de gemeente het tekort trachten aangevuld te krijgen. God zegene hunne pogingen. Naar wij uit goede bron verne men, zal de plechtige eerste steenlegging van de nieuwe kerk te Ysselsteyn plaats hebben op Tweede Paaschdag na de Vespers. Beslissing over de geldigheid der candidatenly sten voor den gemeenteraad De Voorzitter van het Hoofdstem bureau in de gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat dit Hoofdstem bureau op Dinsdag 19 April 1927 in eene ten 3 ure nam in het stemlokaal Schoolstraat 32 te houden openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 12 April 1927 ingeleverde can- didatenlijsten voor den Gemeenteraad en over de handhaving van de daarop "oorkomende candidaten. Venray, 7 April 1927. De Voorzitter voornoemd, O. VAN DE LOO. Radiobezitters. De Directeur van het Post en Tele graafkantoor vestigt er de aandacht van houders van radio ontvanginrich- tingen op, dat zij, ingevolge het be paalde in art. 5 van de Min. beschikking van 8 Augustus 1921, Nr. 1, Afd. P. en T., verplicht zijn van de aanwezig heid van een dergelijke inrichting kennis te geven aan den directeur van het Rijkstelegraafkantoor ter plaatse, c. q aan dien van een nabijgelegen Rijkstelegraafkanloor, indien zich ter plaatse zulk een kantoor niet bevindt. Hun wordt in hun eigen belang aan bevolen aan de verplichting tot voren bedoelde opgave te voldoen, waarvoor formulieren aan alle Rijkstelegraaf kantoren kosteloos verkrijgbaar zijn. Venray 7 April 1927. De Directeur van het Post en Telegraafkantoor te Venray, BRIELS. St. Annagesticht. Aan het verslag betreffende het St* Anna Geneeskundig Geslicht voor vrouwelijke krankzinnigen te Venray, over het jaar 1926 is het volgende ont leend Werd in November 1925 voor het eerst het wettelijk vastgesteld maximum van 690 patiënten bereikt, reeds in Mei van dit jaar werd deze grens over schreden, terwijl in October het totaal aantal patiënten per dag verpleegd tot een maximum van 697 opliep de daar opvolgende maanden brachten weer een lichte daling. Het minimum aantal patiënten bedroeg 674 en wel in Januari De overschrijding van het wettelijk maximum is van tijdelijken aard en houdt van zelf op, zoodra de afvloeiing van Zuid-Hollandsche patiënten naar het in 1928 te openen St. Mariagesticht te Noordwijk zal kunnen plaats hebben Wat den verplegingsduur betreft, evenals het vorige jaar kon ook dit jaar 56 pet der hersteld en genoegzaam hersteld ontslagen patiënten binnen de eerste zes maanden het geslicht weer verlaten en 71 pet, binnen het jaar. Een drietal patiënten keerde, zij hel dan ook niet volwaardig, na een ge stichlsverpleging van meer dan twaalf jaar in het maatschappelijk leven terug. Tegen alle verwachting in was het sterftecijfer weer lager dan verleden jaar en bddroeg 38 tegen 42 in 1925 en 46 in 1924 Het percentage van het aantal overledenen op het totaal aantal verpleegdeu beliep dus 4 5 pet. en op het gemiddeld aantal verpleegden in het gesticht aanwezig (daggemiddelde van 689) 5 5 pet. Rectificatie. Het bericht betreffende keuring fok loom van L. Vollenberg alhier, behoeft in zooverre verbetering, dat zijne witte leghorns zijn aangenomen als foktoom van de C V V in afwachting var. nadere goedkeuring. Met ingang van Maandag is de Marechaussee C A. Schrader overge plaatst naar Heerlen. In KLOKKEN hebben wij ëen zeer uitgebreide keuze. Vergelijk prijzen en qualiteiten. (Adv.) H CAMPS, Horlogerie Een landbouwer uit St. Anlhonis bracht Woensdag alhier een koe ter markt, die, toen hij de terugreis moest aanvaarden, hiertoe niet meer in staat bleek. Het dier moest worden afge maakt. Wegens het slechte weer was de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt slecht bezocht. Ook de veeaan voer was kleiner. De handel tamelijk. Biggen waren er weer in overvloed. Men be taalde van f 10— tol f 15 per stuk In kramerijen was de aanvoer gering Zondagavond waren een tweetal dronken personen in het bezit van een revolver, waarmede zij aan het Eindt een schot losten. Door de politie werden beide personen ler omnircnienng upgw borgen, en het vuurwapen in beslag genomen. Een slagersknecht alhier reed Maandag per ongeluk of door verkeerd uitwijken tegen een luxe-auto. Het rijwiel werd deerlijk gehavend, de berijder bekwam geen letsel. Ook de auto bekwam averij waarvoor de slager f 10.kon betalen. De Politierechter te Roermond veroordeelde A. van L. 31 jaar, arbeider te Venray, aangeklaagd van mishande ling van zijn medearbeider J. L Rom- men, dien hij met een schop op het hoofd had geslagen, zooals hij zelf toegaf. Eisch f 50, vonnis f 20. boete of 20 dagen hechtenis. Gratis auto-rit. De chauffeur A. C. uit Venray deed aangifte bij de politie te Sittard, dat een onbekend persoon, welke zeide bij den wegenbouw werkzaam te zijn en in Sittard een instrument moest halen, hem voor een autorit had opgelicht. Aldaar aangekomen verzocht de onbe kende reiziger den chauffeur even te wachten om het instrument te halen en terstond de terugreis weer per auto te aanvaarden. De onbekende kwam echter niet terug, zoodat de chauffeur de terugreis alleen kon aanvaarden. GEVONDEN een rijwielplaatje. In. lichtingen bij de Rijkspolitie, Kruisstr- Gouden huwelijksfeest. GEIJSTEREN 15 April hopen de echtelieden P. J. Euwals en H. Her mans alhier hun 50 jarige echlvereeni ging te herdenken. Wegens den Vastentijd is het feest uitgesteld tot 10 Mei. Beide oudjes zijn juist 150 jaar te zamsn oud en genieten nog een goede gezondheid. Loten om een fiets. Hoe er op de dorpen gespeeld wordt. Op sommige dorpen blijkt men nog weinig notie te hebben van de loterij wet Er wordt daar tenminste nogal 'ns gespeeld, wat, wanneer de Wet er bij te pas komt, niet door den beugel kan. Veelal blijft zoo'n geval binnen het dorp hangen, omdat het zoo lang zoo gegaan heeft en omdat vaak de schrandere politieman mankeerde, die er een wettelijk niet toelaatbaar feit in zag. De rijksveldwachter te Meerlo heeft te Wanssum zoo'n geval geconstateerd Dat zat zoo in elkaar: Een 45 lal Wanssumers had met den rijwiel handelaar W. een rijwielverloling aangegaan. Wekelijks moest ieder hunner twee gulden storten bij W. en deze, die aldus 90 gulden opslreek, maakte loten en liet de deelnemers dan zoolang strekken" totdat het briefje met het opschrift »rijwiel" door een gelukkige getrokken werd. Dat ging zoo Zondag op Zondag. Ook de geluk kigen, die door loting reeds in het bezit gekomen waren van een rijwiel, moesten zoolang de laatste der 45 deelnemers nog niet kon bogen op het bezit van een velo, wekelijks trouw hun twee gulden bijdragen. Dus ging er iederen Zondag bij den handigen rijwielhandelaar een karretje de deur uit en hij maakte dus goede zaken. Aan deze loterij was echter nog 'n saltractie" verbonden. W. had bij deze loting voor ieder der 45 deelnemers de gelegenheid opengesteld, om buiten het te trekken rijwiel, dat ieder vroeg of laat ten deel viel, nog een rijwiel met lantaarn te winnen. Voor deze loterij had hij in totaal suit eigen middelen'4 drie fietsen en 6 lantaarns ter beschik king gesteld. Het zou dus gebeuren, dat drie van de 45 deelnemers in het bezit kwam van twee rijwielen, terwijl 6 hunner er nog een lantaarn bij trokken De rijwielhandelaar W. gehoord verklaart, dat, dat daar in de buurt op ieder dorp zoo gebeurt. Hij beweert echter niet te welen, dat het strijdig was met de Wet, anders was hij er nooit mee begonnen Het O. M. doorziet, dat goeder trouw hier in 't spel is en wil daarmede rekening houden. Wil W echter een verloting houden, dan moet dat aan gevraagd worden. Spr. wil de op te leggen boete van twee gulden als een waarschuwing beschouwen. Met een tevreden gezicht gaat W. af. L K. De uitslag in Liraburg. Met den vooruitgang van een zetel voor de S.D.A.P. acht het sVolk" den toestand voor de S.D A P. te gunstig geteekend. Wel steeg het aantal stemmen opde lijsten der S.D A P. uitgebracht verge leken met de Statenverkiezingen in 1923 van 13.244 op 14 695 dus met 1461 stemmen of 10 pet. maar deze stijging hield geen gelijken tred met die van het totaal uitgebrachte stemmen. Van het totaal aantal stemmen kreeg de SDA.P. in 1923 nog 8 9 pet., in 1927 slechts 8 6 pet. »Het Volk" noemt dit: »het onbehaaglijke element in dezen uitslag." En nu maakt het Volk nog niet melding van de cijfers der Kamer verkiezing in 1925, toen de S D.A P. 23665 stemmen kreeg, terwijl zij thans ruim 37 pet. naar beneden ging. Het eerste treffen. De Maasbode schrijft over den Lim- burgschen uitslag o.m.: Limburg is zegevierend uit den strijd te voorschijn getreden. De R K. Staats partij heeft haar positie, die te gemak keiijker immers is af te brokkelen, daar ze zoo uitzonderlijk ver boven iedere andere uitsteekt, op schitterende wijze gehandhaafd Voor de S.D.A P., welke zoo lang reeds al haar krachten inspant om in deze bij uitstek Katholieke provincie zich een stevige plaats te verzekeren, stelling zijn Wel behaalden de socialisten een zetel winst, maar op de Vrijzinnig- Democraten, hun meest nabije geest verwanten in het college, en gaan zij de stemmencijfers na van 1923 en van de kamerverkiezingen in 1925, dan, om het zacht uit te drukken, hebben ze geen reden tot juichen. Bij de laatste Statenverkiezing ver geleken gingen ze een 1500-tal stemmen vooruit, iiiet bijzonder veel voor de socialisten, die gewend zijn hun spron gen verder te nemen. Zet men echter de cijfers, bij de Kamerverkiezingen van 1925 door hen behaald, nasst dje welke ze ihans verkregen 23 665 tegen 14.695, dan beteekent deze stemming, een teruggang met bijna veertig procent, voor de S D A P. niet minder dan een débacle. De cijfers der katholieken zijn daarentegen volkomen bevredigend 123.508 stemmen in 1923, thans 134 788, een cijfer dat ook ten opzichte van de Kamerverkiezingen in 1925 toen 141.843 stemmen behaald werden, lang geen kwaad figuur maakt. HORST. Te Wageningen is bevor derd tot doctor in de landbouwkunde de heer W. J. Droesen,geboren te Horst, op proefschrift met stellingen getiteld de gemeentegronden in Noord-Brabant en Limburg en hunne ontginning". VENLO. Het driejarig zoontje vari den heer v d. W. viel Dinsdagmiddag van den 7 M. hoogen havenmuur. Ge lukkig kwam het jongetje op een bos stroo terecht, zoodat hij geen letsel opliep De Maas wast. Donderdag was de Maas ruim 1 M gewassen. De invloed van de regens der laatste dagen is hier weer duidelijk merkbaar Byna 6 millioen eieren per week te Roermond. De laatste weken worden aan Euro pa's grootste eiermijn, de Coöp. Roer- mondsche Eierveiling, enorme hoeveel heden eieren verhandeld. Bidroeg de grootste eieraanvoer in 1926 in één week ruim vier millioen stuks de laatste weken is deze aanvoer reeds gestegen tot vijf en een kwart millioen stuks per week. In tegenstelling met vroeger, toen Engeland en België een groot gedeelte van dezen aanvoer opkocht, is het thans Duitschland, dat de hoogste prijzen betaald. Vrijwel negentig pro cent van den aanvoer gaat dan ook naar onze Oosterburen. De prijzen, welke momenteel worden betaald, zijn gemiddeld iets lager dan de overeenkomstige prijzen van het vorige jaar. Electriciteit, Uil goede bron vernemen wij, dat aan de N.V. Aznem (Alg Zuid Nederl Electr. My) Ie Roermond is gegund ca. 600 huisinstallaties in de gemeen ten St. Odilienberg, Melick, Herken bosch, Posterholt en Vlodrop. Kiezeres van 100 jaar. Bij de verkiezing voor de Provinciale Staten begaf de wed. Magnée, wonende aan den mr. Ulrichweg te Maastricht, die in Augustus e k. haar lOOslen ver jaardag viert, zich nog te voel naar het stembureau om daar haar stemplicht te vervullen. Een mooi voorbeeld voor velen. Vermist. Te Chevremont wordt sinds eenige dagen vermist de 15 jarige S, die een zwerversnatuur schijnt te bezitten. Reeds voor enkele maanden werd A. S te Maastricht aangehouden, toen was hij eveneens op stap Ernstig ongeluk. Dinsdagmorgen geraakte de rijwiel handelaar D, uit de Stokstraat te Maastricht onder een vrachtauto van den heer B. uit Sittard De vracht wagen ging over den man heen. Met ernstige kneuzingen en een zware hoofdwonde werd de man naarCal- variënberg overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Dure nieuwsgierigheid Voor het kantongerecht te Heerlen stond Maandag een groot sanlal per sonen uit Amstenrade terecht, wegens het loopen over bezaaiden grond zonder toestemming van den eigenaar, teneinde beter een gedaald Fransch vliegtuig te kunnen zien. Het vonnis luidde legen de nieuws gierigen f 2 boete of een dag hechtenis DEURNE. Het kind van M v d. Berg, dat de vorige week van een paard een slag aan het hoofd kreeg, is Zater dag aan de gevolgen overleden. DEURNE Door de Kalh. Kiesver eeniging alhier is de volgorde op de Candidatenlijst voor den gemeenteraad als volgt vastgesteld 1 J. v. Deursen; 2 F. de Marlines; 3 A. Swinkels 4 K Laan 5 P. v. Elten; 6 F. Koppens; 7 J. W. Kuunders 8 Wessing. Verkiezing voor Provinciale Staten van Noord-Brabant. Dinsdag werd in Noord Brabant en Drenthe de verkiezing voor de Provin ciale Staten gehouden. In den kieskring"1 Tilburg verkreeg de Katholieke Staatspartij 37.776 stem men^ of ruim 3200 meer dan in 1923, de S.D A P. verkreeg er 2676, tegen 2175 in 1923, de R K. Volkspartij 6261 of ruim 200 minder dan voor vier jaren. De overige partijen bleven verbeneden 1000 stemmen. de katholieken ruim 1600 stemmen vooruit en verkregen ze er 21.110, de SDA.P. ging achteruit van 546 tot 512, de anti revolutionairen van 2545 op 2445, terwijl de Christ, historischen vooruitgingen van 3503 op 3612. De R K. Volkspartij zag haar slemmen- cijfer terugloopen van 430 op 226. Uit de slageryen te Boxmeer. Inzake het dreigende Ioonconflict op de N. V. Jos. Lion's Exportslagerijen en Fabrieken te Boxmeer, verneemt de Gld dat de voorstellen (van georgani seerde arbeiders) welke een regeling verlangden in zake loonen, arbeids tijden, Zondagsarbeid, ziekte-regeling enz. door de Directie in zooverre zijn aanvaard, dat een conflict is voorkomen kunnen worden. Het Blindeninstituut te Grave. De directie van het Instituut voor mannelijke blinden te Grave, heeft het te bouwen instituut opgedragen aan architect Panings, te Tilburg. Ernstig motorongeluk. Maandagavond omstreeks 9 uur is, naar het Hgz. meldt, op den Rijksweg onder Ortben een ernstig motorongeluk gebeurd. Een daar passeerende vracht auto van Texaco vond twee personen dood op den weg liggen. Het bleken te zijn Th. Aarts, 23 jaar, slager en W. de Wit, bakker van beroep, 29 jaar oud, beiden uit Ammerzoden. Zij waren per motorrijwiel, waarbij Aarts stuurde en de Wit op den duo zat, op weg van den Bosch naar huis Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen, is niet bekend De laatste der witte dragonders. Te 's Hertogenbosch is, ruim 93 jaar oud, overleden de heer Michel Staelen- berg, die de laatst overgeblevene was van het destijds te 's Gravenhage ge legerde regiment Witte Dragonders, dat de lijfwacht van het Koninklijk Huis was. 7 jaar gevangenisstraf. De rech'bank te Groningen veroor deelde een 29 jarigen lypograaf W St. wegens zware mishandeling Jen dood tengevolge hebbend van J. Schot in de Akkerstraat tot 7 jaren gevangenisstraf De eisch was 12 jaar. Noorwegen weer „nat". Het Noorsche storthing heeft in tweede lezing een wetsontwerp aange nomen, waarbij de drooglegging in Noorwegen wordt afgeschaft. Het wetsontwerp was een uitvloeisel van het plebisciet in October van het vorig jaar, waarbij 518 000 stemmen tegen 409 000 stemmen voor droogleg ging werden uitgebracht. Bij de vorige volksstemming in het jaar 1921 gehouden, wonnen de voor standers den strijd met een kleiner meerderheid, dan verleden jaar de »nalten" behaalden De drooglegging beteekende een leelijk schadeposlje voor den staat. Want, Daar schatting werd de helft van de staatsinkomsten geput uit den accijns op het gedistilleerd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. lliyCmUIHT?!! D't füinunnol» Van 1 tot 8 April. INGEKOMEN: J P. H. van den Berg, coiffeur, Hen- seniusstraat, van Tegelen. B. M. Vermeulen, dienstbode. Oos trum D 15, van Venlo. P. C. M. J van Loon. kloosterzuster St. Annalaan 5, van Bergen op Zoom. M. E. Geilen, verpleegster, St. Anna laan 5 van Afferden. G. W. J. v. Rijswijck, bakker, Pa- terslaan 5 van Maashees A. M. W. van Opbergen, dienstbode, Hoenderstraat 8, san Venlo. VERTROKKEN R. J. Veldhuis, zonder beroep, naar Hapert B 157. G. J. Welbers, dienstknecht, naar BergenWell. C. A. Schrader, maréchaussee, naar Heerlen. J. P. Linders, dienstbode, naar Wan- sumGeijs teren. L. A. van Ras, molenaar, naar Uden Oudekerk. G. Tervooren en gezin, landbouwer, naar Vierlingsbeek, Haagsche Hoeve. J. van Waterschoot, molenaar, naar Tilburg, Rielseweg 39a. H. J. G. Folbers, bakker, naar Heer lenHeerlerheide. Mijnheer de Redacteur. Volgens het verslag van de vergade ring der Fokvereeniging »Eensgezind heid" opgenomen in uw blad van 2 April, is daar ook gesproken over het verschil van 't vetgehalte bij de fokvereeniging en de bolerfabriek. Volgens dat verslag zou dit hoofdzake lijk zijn oorsprong vinden in het monsternemen. Er slaat verder dat deze monsternemingen bij de fokvereeniging dagelijks en bij de fabriek om de 14 dagen gebeurt. Dit nu is minder juist Bij de fokvereenigingen worden onge veer om de 3 weken monsters geno men, terwijl aan de boterfabrieken dage lijks van de geleverde melk van ieder lid een weinig melk in een genummerd fleschje wordt gedaan. Daar deze melk door conserveeren zoet blijft, worden de monsters om de 14 dagen op velge halte onderzocht, overeenkomstig de uitbelalingsperiode. Zoodoende krijgt men het GEMIDDELDE velgehalte van de geleverde melk van ieder lid afzon derlijk. Terwille van het vertrouwen in de controle aan de boterfabrieken, heb ik deze opmerking meenen te moeten maken. Met beleefden dank voor de plaatsing. R. LEMMENS Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat ten Raadhuize aldaar op Vrijdag 29 April a.sdes voormiddags 11 uur publiek bij opbod zal worden verpacht het recht van jagen op de daarvoor in aanmerking komende gemeentegronden zulks voor een termijn van zes jaren, aanvangende 1 Juli a.s., welke termijn tot twaalf jaren kan worden verlengd. Eene nadere omschrijving der per- ceelen, benevens de voorwaarden van verpachting liggen vanaf 15 April a s. ter gemeentesecretarie ter inzage en zijn ook aldaar verkrijgbaar tegen be taling van f 1 Venray 8 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornmd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Worden gevraagd 1 jongen voor magazijnwerk 1 jongen voor tuinwerk 1 bekw. winkeljuffrouw manufacturen 1 burgermeid voor Horst 2 huishoudsters 10 flinke arbeiders voor het afmaken van bosschen. 1 leerling rijwielhersteller 1 bakkersleerling 1 boerenknecht 16—18 jaar 3 boerendienstmeiden voor Paschen 2 burgerdienstmeiden 1 schoenmakersleerling 1 boerenknecht 16—17 jaar. metpaardeo kunnende omgaan 4 boerenknechten voor Paschen 1 2c meid voor Venray Bieden zich aan 1 huishoudster 1 chauffeur 2 burgerdienstmeid 16 en 22 jaar 1 2de bakkersknecht 1 meubelmaker 4 jaar a h vak Paschen 1 bekwaam bakkersknecht 1 bakkersknecht 4 jaar aan het vak 2 grond- of losse arbeiders I bakkersknecht 6 j mr aan bet vak wmmumM STAID viieatt. van 2 9 April GEBOREN: Wilhelm J. H. Tan Rijswijck, Merselo Hendrikus M. Versteegsp, Overbroek Hendrika H. E. Horenaars, Maasheescfceweg Theodora P. van den Heuvel, St Odastraat Adrianus C van Staveren, Veulen. Jules M. J. A. Millen, Henseniusplein OVERLEDEN Antonia O. Jenneskens, 10 maanden, Brukske 3 patiënten St. Anoagesticht. 1 patient St. Servatiusgesticht. ONDERTROI VENLO, Hei, VENRAY, Sti Huwelijksvo 26 Op 25 Api je g' liefde Ouders 'enlo, hunne 25-jari nigir te herdenken Dat Ood I moi sparen is de Hunne Oostrum, deie Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor het H. Graf Ook begint de Paaschtijd voor alle geloo»igen en eindigt met Beloken Paschen Alle Keloovigen moeten nadat «ij tot de jaren van ouderscheiding zijn gekomen ic den Paaschtijd het H. Sacrament des Altaars waardig ontvangen. Bij verzuim hiervan kan hun in het leven de toegaDg tot de kerk en na den dood de kerkelijke begrafenis geweigerd worden. Half 10 de wijding der palmtakken waarna de Hoogmis, half 3 catechismus voor alle kindereD vanaf die de lste H. Communie gedaan hebben tot en met die in 1924 en 1925 de plechtige H. Communie gedaan hebben. Dit ooderricht dient tot voorbereiding van de H. Paaschcommunie. 5 uur Lof en 6e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis voor Christina v. Dijck, lid der Maria Congregatie, 8 uur Sol Jaarg voor den ZeerEerw Heer Pastoor Pascal Schmeits en ouders, om 10 uur komen de 2e, 3e en 4e klas van de meisjes en 3e, 4e en 5e klas van de jongens te biechten. Dinsdag zullen zij onder de R. Mis van half 8 hunne Paschen houden, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor den ZeerEerw. Heer Pastoor Rutten Om 10 uur komen de meisjes van de 5e en 69 klas en 6e en 7e klas van de jongens te biechten, de overigen om 2 uur. Woensdag half 8 zullen zij hunne Paschen houden, 8 uur Jaarg, voor Mathijs Derks Van half 4 tot 6 uur wordt biecht gehoord Donderdag 8 uur Hoogmis, 's avonds kwart voor 7 Rozenhoedje en Miserere waarna Processie naar de Sacristie. De flambouwdragers worden verzocht het Allerheiligste te vergezellen Het Allerheiligste wordt den geheelen dag uitgesteld Vrijdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, 8 uur den dienst, 3 uur Kruisweg en kwart na 6 Meditatie en zegen met het H. Kruis. Zaterdag 7 uur de wijding van het vuur en de doopvont waarna de Hoogmis kwart na 4 Lof. Op alle dagen in de Goede Week is het ge bruik van vleesch toegestaan, behalve op Goeden Vrijdag en Zaterdag tot 12 uur, het gebruik van eieren, melk, boter, kaas en spijzen met dierlijk vet bereid is op Goeden Vrijdag geoorloofd Op die dagen zijn tot onthouding verplicht zij die hun 7e jaar voleind hebben Gedurende den Paaschtijd wordt 's morgens tot 8 uur biecht gehoord. Zaal in het Patronaat. Dinsdag, laatsten der novene, in de H Mis van half 8 korte toespraak ter eere van Si. Antonius. De laatste drie dagen der Goede Week zijn er in de zaal geen kerke'yke diensten. Derde Orde. De Bedevaart naar de Smakt is uitgesteld. Heden geen Jonge Derde Orde. Degenen die Zondag 27 Maart ten gevolge van de druate niet tydig genoeg vooraan in de kerk waren voor Inkleeding of Professie, worden beleefd verzocht na de Mis van 8 uur hun namen op te geven. St. Antojiius-Patronaat. Volgens den wensch der Inspectie moet het Sportterrein in April wat rust hebben. Leden van Patronaat en Jongeliogenvereeniging moeteD, tot nader aankondiging, op weeksche dagen van het Terrein af blijven en ook des Zondagsmorgens. Orarï NI] in de zaal iEN Onderwerp verkiezing, over Candida De era; imn clul DE V(! gezeteld V, brengt lei it i van den 11de is s-F 3 uur in het naat te Venra zal worden bevindingen eige Gezondheidcc jaar 1926 Ier rfiSE DINSDAG 19 92 namidd8gs 5 I or ning van den te Hol thees, in aan de Smakt, te VENRAY schrijving te blij MARTENS vafei per stel. Smederij SPECIA Het maken fijn li Prijs op in gei in alle Aanbevelen

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2