Het peil van den Raad. Vergadering Boerenleenbank Vergadering Stoomzuivnl- abriek „H. Maria" Oostrum laatslen lijd bezocht hij al min of meer geregeld de kath. diensten. Op zijn sterfbed gaf hij Maandag den wensch te kennen ook katholiek te willen worden. Rector van Dijk heeft hem toen gedoopt, gebiecht, de H. Communie uitgereikt, kerkelijk getrouwd en het H. Oliesel toegediend. Na het ontvangen dezer 5 H. Sacra menten is het slachtoffer daarop in volle overgave gehemeld. VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 1300000 eieren. Groote eieren van f 5.20 tot f 6.10 Kleine eieren van f 4,50 tot f 5. Eendeneieren van f 5,40 tot f 5,70 Ganzeneieren van f 20.tot f 21, ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5.300.000 eieren. Groote eieren van f 5.tot f 6. Kleine eieren van f 4.50 tot f 4.90 Eendeneieren van f 5.10 tot f 5.90 Het slachthuis te Boermond. De R.K. Slager8vereeniging te Roer mond heeft de slachthuiscommissie geadviseerd de in plan gebrachte ver bouwing voor de som van f 100.000 niet te doen uitvoeren, daar het Gem Slachthuis aan de eischen der nieuwe wet reeds voldoet. Tram Yenlo-Maabree-Helden. De kwestie omtrent de overgave van de tramlijn Venlo Maasbree Helden door de Limb. Tramwegmij. aan de Maasbuurtspoorweg werd reeds ter sprake gebracht in de gemeenteraden der betrokken gemeenten. Venlo besloot een commissie van 4 leden uit den Raad te benoemen tot onderzoek van het plan. Helden besloot de kwestie uit te stellen, maar zal in elk geval doortrekking der lijn van Beringen (het eindpunt) naar Meijel eischen, wat de M. B. S. niet wenscht te aanvaarden. Maasbree zal wachten op de beslissing van Venlo. De hoofdmoeilijkheid is de doortrekking der lijn van Beringen naar Meijel, waartoe de L. T. M. zich bij de overname der lijn heeft verplicht. Maar door den slechten fin. toestand dezer Mij. zal deze daar in de eerste 10 12 jaren niet toe overgaan. Goed zoo Tegen zekeren P. R. zonder beroep, te Roermond, werd Zaterdag proces verbaal opgemaakt ter zake van het aan het publiek op de Markt te Venlo gratis aanbieden en verspreiden van strooibiljetten, aanbevelende artikelen, genoemd in artikel 240 bis en straf baar gesteld in art. 451 van het Wet boek van Strafrecht. Een groote hoeveelheid strooibiljetten werden in beslag genomen. Aardverschuiving in Limburg. Zondagnacht is nabij Elsloo de treinreizigers kennen de plaats wel, daar de treinen er zeer langzaam plegen te rijden een groot stuk gronds afgeschoven in de richting van de Maas. Het is echter niet op het deel, waar de spoorbaan langs de berghelling ligt, maar veel lager, in het dal, dat het verschijnsel plaats greep. Het trein verkeer had geregeld plaats, en de meeste reizigers zullen van het west- waarls-omlaag gebeurde niet eens wat bemerkt hebben. Het afgeschoven stuk is ongeveer 85 M. lang, 12 35 M. diep en is met al wat erop stond, een 25-tal boomen inbegrepen, naar de rivier toegeschoven. Het geval is van waarschuwende beteekenis voor den aanleg van 't Julianakanaal, dat daar ter plaatse langs den bergrand geprojecteerd is De blijkbare onveiligheid van den grond zal ongetwijfeld de noodzakelijkheid meebrengen, het tracé daar ter plaatse te veranderen. Vaals gaat weer vliegen. Paasch-Maandag zal te Vaals een groote vliegdag worden georganiseerd door de Internatiale Luchtvaart-Ver- eeniging, op het hoogste punt van Nederland. Het boch wordt zóó ingericht, dat het plaats biedt aan meer dan 2000 personen. Militaire vliegers uit Soes ter- berg en Duilsche vliegers uit Darmstadt worden verwacht. Het 25-jarig bestaan der Staatsmanen Ofschoon 1 Mei de eigenlijke dag is van het 25-jarig bestaan der staats mijnen, zullen dien dag geen herinne- rings feestelijkheden plaats hebben. Naar wij vernemen zal saterdag 7 Me het feest voor de mijnwerkers worden herdacht, voor iedere mijn afzonderlijk (Wilhelmina, Emma, Hendrik, Maurits). Het moet in de bedoeling liggen dat dien dag de mijnwerkers niet zullen werken en hun loon krijgen uitbetaald. Er zullen feestelijkheden plaats heb ben die geheel liggen in het karakter der Limburgsche feesten. Op het oogen- blik zijn reeds voor alle mijnen feest commissie gevormd, die een schema voor de diverse vermakelijkheden hebben ontworpen. Er moet ook sprake van zijn, dat in de R K. en Protestant- sche kerken godsdienstige plechtigheden plaats hebben, ter herdenking van het 25-jarig bestaan. Het feest zal door de beambten afzonderlijk worden gevierd. Men spreekt van een feest in de Staar zaal te Maastricht. Er zijn verschillende hoofdambtenaren op 1 Mei a.s. 25 jaren in dienst der Staatsmijnen. Fraude op een belastingkantoor. Aan het kantoor der directe belas tingen (buitengemeenten) te Haarlem is ondekt, dat verduistering is gepleegd. Door belastingbetalers in de buiten gemeenten werd geld overgemaakt per postwissel. Een der ambtenaren nu hield geregeld postwissels achter. Het l totaal verduisterd bedrag wordt op f 3000 f 4000 geschat. Het opgevischte lyk. Zooals wij reeds meldden is op 20 Maart te Wellerlooi een lijk van een onbekend vrouwspersoon uit de rivier de Maas aangespoeld. Zaterdagmorgen heeft zich de zoon van de overledene aangemeld om de identiteit van het lijk vast te stellen. De vrouw, genaamd B. Op de K., weduwe van J. H. V. en wonende te Obbicht en Papenhoven, werd sedert een vijftal weken vermist. Volgens medeueeling van den zoon leed zijn moeder aan zwaarmoedigheid. F. H. M. van de Griendt f. Zaterdag is te Haarlem plotseling overleden de heer F. H M. van de Griendt, directeur van de N. V. Druk kerij de Spaarnestad, aldaar, uitgeefster de Nieuwe Haarl. Crt., de Kath. Illustratie en vele andere periodieken Hij werd geboren uit een bekend geslacht van onderwijzers en was zelf ook in het onderwijs werkzaam tot een keelaandoening hem op ongeveer 30 jarigen leeftijd het lesgeven ging belemmeren Na eenigen tijd in de journalistiek werkzaam te zijn geweest, werd hij directeur van de Nieuwe Haarl. Ct. Hier heeft hij een reusachtige werk kracht getoond voor zijne zaak, die katholiek Nederland zeer ten goede is gekomen. Zijn ijver deed hem te weinig letten op eigen lichaamskracht en gezondheid, die blijkbaar niet in over eenstemming was met zijn sterke geest. Hij ruste in vrede. Onweer. Tijdens een kort onweer dat zich Zaterdag boven Oss ontlastte sloeg de bliksem in het juist verlaten kantoor der gebr. B. Er werd eenige materieele schade aangericht. Inbrekers gesiiapt. Zaterdagnacht zijn te Oss door de politie op heeterdaad betrapt de 25-jarige A. de B en de 23 jarige P. B. beiden los werkman, terwijl zij bezig waren te breken, in een winkel van de wed Wagemakers en Zonen aan den Heeschen weg aldaar. Zij werden ge arre^teerd en bij fouillering werd op hen een breekijzer met zaag en een geladen revolver gevonden. De politie meent thans ook de daders in handen te hebben, der inbraken bij de N. V. VVeerens chemicalen handel, de firma Jos. Odijk en de firma Oppenheimer. Schoolj ongensdrama. De Berlijnsche bladen maken melding van het volgende geval: een 17jarig »Obersekundauer" heeft zich op zijn kamer doodgeschoten De jongen, die bij docenten en kameraden zeer geliefd was, vreesde reeds geruimen tijd, dat hij het met Paschen niet »halen" zou hij bleef hard doorwerken, maar hoorde Donderdag dat het toch »mis" was Hij liet thuis niets merken, zette '8 avonds de portretten van vader en moeder voor zich *op tafel en schoot zich dood. Een nieuw drama, dat niet kon voor komen, als de ouders naast de zorg voor de wetenschappelijke vorming van hunne kinderen, ook de gods dienstige niet uit het oog verloren. Het oudste huis te Antwerpen. Binnen enkele dagen zal, naar het Hbld. v. Ameldt, een der oudste, zoo niet het oudste huis van Antwerpen, verkocht worden, namelijk de bekende woning met houten gevel in de Stoel- straat. Het is het eenige huis van dien aard, dagteekenende uit de vijftiende eeuw dat nog over was, want na de Spaansche furie werden zulke gebouwen niet meer gezet, omdat het stadsbestuur dit ver boden had, om de uitgestrekte brand rampen te vermijden door het over springen van het vuur van gevel tot gevel. Immers, geheele stralen, kwar tieren zelfs, werden destijds vernietigd door de vlammen. Te Lisieux heeft men nog heele straten vol met huizen gelijk aan dit van de Stoelstraat, maar niet in zoo zuiveren toestand als het onze. Het huis uit de Stoelstraat heeft twee verdiepingen dit was in dien tijd een uitzondering, want men bouwde vier, vijf verdiepingen hoog, in straten van twee meters breedte. Hoe het met de verlichting in de benedenhuizen was gesteld, met de primitieve middelen van dien tijd, kan men zich inbeelden. De Gemeentestem schrijft Onder het opschrift »De grollen van den rapaljaan" konden wij dezer dagen in de bladen lezen, dat het Rotterdam- sche raadslid Coremans bij den Rasd van Rotterdam een. voorstel heeft inge diend om een verordening in het leven te roepen op de kleeding van buffet juffrouwen, in overeenstemming met de begrippen van de zedenpolitie daar ter stede. Volgens dat voorstel zullen de dames dan gekleed moeten zijn als volgt le. Bovenlichaam gedekt tot de kin 2e. mouwen lang tot de vingers3e. rokken enz. (de rest sparen wij onzen lezers). Enkele weken geleden lazen wij in een onzer groote bladen een adverten tie, waarin een onderneming (wij ci teeren hier uit ons geheugen) een be kwaam jurist vroeg, goed spreker, bereid zicb candidaat voor den gemeen teraad te laten stellen om oppositie te voeren; salaris tenminste f 5000 meenen wij. Onlangs was een geheim rapport, den Utrecht8chen Raad voorgelegd, in hoofdzaken te lezen in een dagblad, waarvan een der raadsleden de schul dige moest zijn; alle raadsleden ont kennen zich schuldig te hebben gemaakt aan de schending van het geheim; schriftelijk betuigen zij hun onschuld in een verklaring aan den bqrgemees ter. Na eenige weken meldt zich toch een der raadsleden als de schuldige aan. Allerwegen hoort men de klacht, dat het peil van den Raad daalt. Moet men de oorzaak hiervan zoeken bij het algemeen kiesrecht'of bij de evenredige vertegenwoordiging Naar onze meening is het onbillijk uit bovenstaande gevallen, welke zeker de afkeuring verdienen van ieder wel denkend mensch, te conc'udeeren, dat het peil van den Raad daalt Excessen heeft men steeds gehad en kan men op velerlei gebied conslateeren. Maar dat geeft nog geen recht tot het vellen van een algemeen oordeel in ongun- stigen zin. Wij weten het wel, dat in menige gemeenteraadszitting een spreker wel eens uit den band springt en uitdruk kingen bezigt, welke niet gezegd moes ten worden de een vat gauwer vuur dan de ander; niet ieder is steeds gematigd in hetgeen hij zegt. Dat heeft men ook wel gehad in den vroegeren tijd, waarnaar wordt verwezen door hen, die thans vinden, dat het peil van den Raad is gedaald Ergerlijk zijn evenwel de gevallen, welke wij hebben aangehaald Dat iemand candidaat gesteld wordt, die een voorst.el, als in den aanvang be doeld. indient wellicht daartoe aan gezet door enkelen, die achter de schermen blijven is af te keuren, maar dat er onder de kiezers honder den zijn, die hun slem op zoo iemand uitbrengen, is nog erger. Men werpe de schuld daarvan niet op het algemeen kiesrecht en de even- "_e vertegenwoordiging, noch op hen, die daarvoor hebben geijverd de voorstanders daarvan hebben dat zeker niet bedoeld en gewild Wij beschouwen die excessenlals een noodzakelijkheid, verbonden aan den overgang van het oude tot het nieuwe Ook in het dagelijksch leven kunnen wij die opmerken ook daar heeft men thans, naast het vele goede, dat de evolutie brengt, uitwassen. In 1898 verscheen een boek »Eene halve eeuw, 1848—1898", onder redac tie van dr. P H Ritter, waarvan de laatste bijdrage »De Toekomst" geleverd werd door dr. Ritter zeiven, waarin hij op schitterende wijze de vijf sferen des levens beschrijft. Als hij genaderd is tot de vijfde en laatste sfeer des levens, den Staat, zegt hij zoo terecht en zoo meesterlijk, dat Nederlands toekomst afhangt niet in de eerste s daarvan of de eene partij aan het bewind zal komen dan wel de andere, (wij laten deze raeening voor rekening van den schrijver. Red. P. M.), maar of de mannen, door de kiezers naar de raadzaal van gemeente, provincie en land afgevaardigd, man nen van karakter zijn, dat zijn volgens de inhoudsvolle definitie van Beets, mannen, die weten wat zij willen en toonen wie zij zijn, die niets beoogen dan het onpersoonlijke recht De toe komst van Nederland, zoo zegt hij, hangt er van af, of de kiezers zich laten vertegenwoordigen door mannen van karakter; de toekomst van Neder land hangt er van af of het wordt bestuurd door de geesteiijke en zedelijke elite der natie. Binnenkort hebben de raadsverkie zingen plaats. Laten de kiezers indach tig zijn, dat zij hebben af te vaardigen mannen en vrouwen van karakter en dat de toekomst van de gemeente er van afhangt of het wordt bestuurd door de geestelijke en zedelijke élite der gemeente. Laten zij het kiezen van hunne vertrouwensmenschen beschou wen als een ERNSTIGE zaak. (Maar l8at dan ook die vertrouwensmannen zelf die keuze als een ernstige zaak beschouwen. Laten de mannen, die de geschiktheid en het noodige maatschap pelijk peil voor Raadslid bezitten, be denken als op hen de keuze van het volk valt voor eene candidaalstelling, dat zij niet moeten weigeren, omdat het raadslidmaatschap hun wellicht eenige opoffering of last zal veroor zaken. Laten zij integendeel beseffen, dat hun talent en maatschappelijke positie ook plichten aan hen oplegt, i.e. den pücht mede te werken aan het zedelijk en maatschappelijk welzijn van de gemeenschap. (Red. P. en M) En laat, wie gelooft in de toekomst van zijn land en van de maatschappij bedenken, dat het verstand en het ver antwoordelijkheidsgevoel ten slotte zullen zegevieren, en vertrouwen, dat uitwassen, als waarop wij wezen en die zeker niet eigen zijn alleen aan onzen tijd, slechts tijdelijk zijn. REKENING. Inhoud kas 31 Dec. 1925 f 695,92 Ontvangen spaargelden f 174,390,88 Terugbetaalde voorschotten f 30,705,79 Ontv. in loop. Rek. v. leden f 12,737,32 Ontv. in loop. Rek. v. C C B. f 96,637,39 Afschr. roerende goederen f 15 Afschr. winst vorig jaar f 1,468,61 Ontv. interest bij voorschotten f 9,835,89 Ontv. provisie en kosten f 90. Ontv. interesten loop Rek. f 3,866,06 Buitengew. ontv. boeten enz. f 28,47 Ontv. provisie en kosten in loopende rekening f 9,65 Terugbet. spaargelden Gegeven voorschollen Uitg. in loop. Rek. leden Ui'g. in loop. Rek. C G.B. Uitg. roerende goederen f Uitg. interesten spaargelden f Uitg. interesten loop Rek. f Uitg. provisie, kosten I. rek. f Salaris Kassier f Overb winst 1925 n. reserve f Uitkeering winst f Buitengewone uitgaven f Inhoud kas 31 Dec. 1926 f f 330480,98 BALANS. Actief. Inhoud kas 31 Dec f 302,86 Uitstaande voorschotten f 212,833,87 Te goed in loop. rek. v. leden f 8,649,63 Te goed in loop. rek. C C B. f 37,785,74 Tegoed in Deposito G G B. f 50,000, Waarde papieren f 8,000, Waarde aandeelen CCB f 300 Waarde aandeelen Boer fcyp f 100 Waarde roerende goederen f 585. Resteerende interesten van voorschotten f 6,783,71 f 325,340,81 Passief, Saldo's der spaargelden f 294,497,44 Schuld in loopende rek. bij leden f 8,233,67 Reserve winst f 20,710,10 Nog te bet. uitkeering winst f 200 Winst dit jaar f 1,699,60 Zaterdag 26 Maart 1927. De Voorzitter de heer Hub Janssen, opende de vergadering met den Ghriste lijken groet en richtte een woord van welkom aan de aanwezige leden, speciaal aan den altijd present zijnde geestelijke adviseur, de ZeerEerw. Heer Dinckels. Spreker besprak in het alge meen den groei en bloei der bank, en wees op het groot batig saldo van het verloopen dienstjaar, zooals straks uit rekering en balans der bank zal blijken. De presentielijst werd voorgelezen en bleek dat het aantal, tot het nemen van besluiten aanwezig was. De Secretaris deed hierna voorlezing der notulen van de laatste vergadering welke onveranderd werden goedge keurd. De rekening en balans der bank luidende als volgt: f 330,480,98 f 140,878,17 f 34.600,— f 8,073,14 f 133,560,60 f 600 8,973,88 128,74 338,88 500,— 1,468,61 350.— 706,10 30o,86 mede dat het bouwen der weeginrichting was gegund aan Pijpers te Leunen voor f2345, hetwelk Paschen a.s. gereed moet zijn. Over den varkensprijs zei de Directeur dat momenteel varkens tot een gewicht van 70—100 kilo het best in prijs waren, en dat er sinds Nieuwjaar meer, dan gewoon, varkens geleverd waren. Uit onderzoek is ge Dieken dat 't bascule systeem bij het wegen der varkens het besle voldeed, terwijl ook de prijs slechts een vierde van een klokinrichting bedroeg. De Runderhorzel bestrijding zal ook door deze vereeniging ter hand ge nomen worden, teneinde het vee van die plaag te verlossen Nadat dank was uilgebracht voor de herbenoeming der voornoemde heeren, sloot de Voorzitter, de heer Wismans, deze vergadering met den Christelijken groet. rechte plaats aan de vei latende, den tB?8l e vrij! Hoofd School te Odeze f 325,340,8i werden onder applaus door de leden aangehoord. De Secretaris, de heer J. Pijpers, deelde mede, dat de Centrale te Eind hoven, de rente voor deposito, met een jaar vast, heeft verhoogd van 3l/s tot 33/4, en dat men voortaan een halfjaar lid der Bank moet zijn, alvorens eenig voorschot bij de Bank te kunnen op nemen. Aan de beurt der periodieke aftreding als Bestuursleden zijn de heeren H JansseD, L. Tacken, J. Janssen, Heide en Derks, W)len. De geestelijk adviseur stelt voor deze heeren, die bewezen hebben hart en liefde voor het welzijn der Bank te hebben, bij acclamatie te herbenoemen, waarmede de vergadering met applaus instemde. De Voorziter dankte mede namens de overige herbenoemden voor het in hun gestelde vertrouwen, en gaf de verzekering dat zij hun beste krachten zouden blijven geven tot welzijn der Bank en hare leden, en noemde de Bank eene instelling, welke het volste vertrouwen verdiende. De heeren Ant. Droesen en A. Wis ans, welke als leden van den Raad van Toezicht aan de beurt der periodieke aftreding waren werden bij acclamatie als zoodanig herbenoemd. De secretaris merkte nog op dat ten opzichte voormelde rente verhooging door de vergadering een besluit ter bekrachtiging moest genomen worden, waartoe de vergadering overging. Het Bestuur stelde aan de vergade ring voor uit de reserve de volgende subsidien te verleenen, aan Patronaat St. Antonius f 50 Patronaat St Agnes f 100 St. Jozefsgesticht f 50 Groene Kruis f 50 Landbouwschool St. Martinus f 50 R. K. Sludiebelangen 's Hage f 25 R K. Kerk Ysselsteyn f 50 Kerkelijke diensten Ysselsteyn f 50 Parochiekerk Ven ray f 100 Omtrent de subsidie aan Patronaat St Agnes (voor meisjes) deelde de ZeerEerw. Heer Dinckels mede, dat dit subsidie zou worden teruggebracht tot f 50.indren er geen genoegzame deelname zijn zou bij een te geven cursus in de Liturgie. De heer Lemmens stelde voor aan de kerk te Ysselsteyn wat meer te geven, waarop de Voorzitter antwoord de, dit punt ook reeds bij 't Bestuur besproken was, maar als de toestand zoo blijft zou aan de kerk te Ysselsteyn jaarlijks f 100, worden gegeven Bij de rondvraag bleek dat geen der aanwezigen nog wat te vragen had waarop de Voorzitter opmerkt dat hier uit bleek de tevredenheid der leden en het vertrouwen in Bestuur. Hij spoorde de leden aan trouw de vergaderingen bij te wonen en hoopte in de toekomst op verbetering in deze, vooral nu de Centrale Bank streng de hand gaat houden aan de boete voor verzuim der vergadering bepaald. Hij dankte de mede-Bestuursleden Raad van Commissarissen, den vol- ijverigen secretaris en den ZeerEerw Heer Dinckels, die allen bewezen hebben de Bank een goed hart toe te dragen en sloot de vergadering met den Chri9telijken groet. Hierna hield de Inkoopvereeniging St. Antonius een kleine vergadering, waarin de heeren J. Janssen, Heide en M. Wismans, Eind, aan de beurt der periodieke aftreding, bij stemming werden herbenoemd. De heer Loenen, Directeur, deelde wel laten uil der labriek zal aanvaard 'ik eming De Voorzitter, de heer Litjens, Wans- sum, opende de vergadering met den Christelijken groet en riep allen namens het Bestuur een hartelijk welkom toe, speciaal aan den ZeerEerw. Heer Berden, Rector te Ooslrum, als geeste- ijk adviseur, die altijd zulk een belang stelling in de fabriek toont. De Voorzitter deelde mede dat 't Bestuurslid L. Tacken wegens ziekte verhinderd was deze vergadering bij te wonen en sprak den wensch uit dat de heer Tacken spoedig zou herstellen. Hij bracht nog eens gaarne een woord van hulde en dank aan den overleden Voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer W. Loonen, en memoreerde het vele goede, dat de heer Loonen ondanks vaak moeilijke omstandigheden tegenkantingen van allerlei aard, voor de fabriek gedaan heeft en gedaan wist te krijgen. Hij schetste hem als mensch, versierd met rijke deugden, welke hij gaarne in prsctijk bracht. Toch bleef hij bij alles bescheiden en stil, en spreker is er van overtuigd, dat zijn nagedachtenis bij allen in dankbare herinnering zal blijven Spreker wijst op den heer Araent, Voorzitter Z. Ned. Zuivelbond, die bij Kon. Besluit is bevorderd van Ridder tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, waarin den Bond wordt geëerd Het laatste boekjaar noemde de Voorzitter minder gunstig dan het vorige jaar, omdat de boterprijzen niet verhouding waren tot de productie kosten. Gemiddeld was de prijs in 1926 ruim 35 ct. per K.G lager, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak vond in beperking van het afzetgebied, tenge volge daling van den Belgischen en Franschen franc en de mijnwerkers staking in Engeland, zoodat men vrijwel alleen op Duitschland en de koelhuizen was aangewezen, welke daar opgeslagen boter toch eens op de markt moest komen. Nu staking en stabilisatie achter den rug is, stijgen de prijzen weer en mag de toekomst met vertrou wen worden tegemoet gezien, al blijft de verhooging van invoerrechten op boter en kaas door naburige landen haar schaduwen vooruitwerpen, zoodat de prijzen van vee en producten nog lager zullen worden. Over fabriek en personeel sprak de Voorzitter, overtuigd dat hij aller mee ning weergaf, zijne hooge tevredenheid uit en hij dankte Directeur en personeel voor de getoonde ijver, zorg en vlijt, het verzorgen der belangen vaü fabriek en leden. Hierna werden door den heer Lem mens, Directeur, de notulen der vorige jaarvergadering voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd en nver 1926 bleek uit winst en verlies rekening dat het aantal leden op 31 Dec. 1926 bedroeg 385, een vermeerde ring van 8 leden, die met hun 13 koeien het aantal koeien bracht op 869 Aangevoerde melk 4001914 K.G waarvan verkocht voor consumptie melk 16068, zoodat tot boter werd verwerkt 3985846 K G. waaruit geproduceerd werden 156579 K.G. boter, zoodat voor 1 K.G boter noodig was 25 45 KG melk. Het gemiddelde vetgehalte was 3.34 pCt. Over 1926 bedroeg de melkaanvoer 332139 KG. meer dan het vorig jaar. De geproduceerde boter heeft opge bracht f 310554.03 of f 198 7 per K G De algeheele onkosten, waaronder f 2430.29 voor afschrijvingen, bedroegen f 41808 37 of f 1.03 89 per 100 K G melk (vorig jaar t 1 04 85) Aan de beurt van periodieke aftreding waren de heeren Rieter en Fr. Poels, die bij acclamatie onder applaus werden herbenoemd tot bestuursleden De Voorzitter merkt op, dat het juiste begrip van al de voorgelezen cijfers er wel niet zoo gauw zijn zou. wijl een administratie als di6 der fabriek verbazend uitgebreid is, maar bij vraagt het vertrouwen der vergadering dankt den Directeur voor diens accura tesse en vlijt De in gebruik genomen Fordwagen, al was 't bestuur daar noode toe over gegegaan, eerst nadat alle onderhande lingen met de betrokken melkrijders geen resultaat hadden opgeleverd, bleek uit e«n uitvoerig door den heer Lemmens uitgebracht verslag, zeer economisch te werken in het belang van alle leden der fabriek wijl een bedrag van f 869 42 was uilgespaard tegenover vervoer per kar. Bij de benoeming van een lid van den Raad van Toezicht, hield do Voor zitter een beschouwing over de eischen die aan deze betrekking zijn verbonden waardoor de benoemde dus over zekere capaciteiten moet beschikken, die lar.g niet ieders deel zijn. Ten einde nu de rechte man op de >lichlil hriek, rs ear a lersfcl ontrol den z De vergai et h stuur in en met algemee De Directe krijd' de wen scha schrijven op komen enige veran eogeb Tevens wer >gave deelnemers te geven werd invoei sproken vol consulent Zuisn me hetgeen echi fergad in Leunen nig stelling wekt De Voorziede, d de varkenspjlen e fokken en t loone het Bestuur naar gebied voor Hij w een Coop, est Br terwijl ook ilke f; zal komen, \?ganscl zijn onderra m, in king met t bedri zijn bedrijf v, et en keurig den p too 01 matigheid es t Boe -ijf verwekt. 5 mac het Bestuur 1 mder ling te voeret De Vo >rzi r dai den Raad vai de d£ bericht had der alles in goedf n te 1 Bij de rond oor d Hermans, Oir dat mocht bekla nder behandeling, hare rit Zoowel de Is Be lid Custers ei1 Lei zette deze z n al hun persoon 0 te toepassen, hel briel het. Metappli verg in bij deze wore den Directeur, De heer Go op, c het thuisbezc ilkge melkrijders 5 erwij andere plsati pschi stelt voor d rs hi verplichten. D antv dat de ledenp de kunnen afhak 't be tegen is, de ri lis fc te verplichten, loort Hierna nai ijk 1 het woord en rede dracht als eerr co< er in ondeg s utt te zijn, dier te kiezen tothnwc niet alleen in der maar ook in j 1 en ciale Staten, die volgens het vo W. z g. in allen 1 opi dan kan'jver vrede en eeiet d zuivelfabriek g loei De Voorzitl in adviseur voor h ne, trots te zijn k n ingericht kan bracht dank ae en sloot hier jade den christelijki BERIN Burgemeeste ith Venray breng rav algemeene ken 1 De vergadei n van Burgert 1 worden als riud dagsvoormidd uu 2 Het spreeku B is, behoudens en heden, dageli ite 12 uur voormi tal 3 Do Secretar h spreken dagei I- 4 De Secretari >r geopend iede »n middags en n terdags allééc 12 5 Hel kanton ei Ontvanger is' ul met uitzonden dag der maat -1 en van 2- alleen van 9- m 6 De Gemeen! e publiek te sp' J 9—12 voorin I' meentewerket,v het toelaat ge j( dagelijks des 'e nur. Men onthoude-' gemeester alléén 0 is en na drie uil Gemeen teontvai de Secretarie vc zijn.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6