HORST op lijst No. J. A. POELS Dan og het Opr MODEARTIKELEN GEBB.LEMMENS Provinciaal Nieuws. Gezond Groote fj Peter ilfl Gymi Paarde® Voor de beslissing Gemengde Berichten. den EERSTEN candidaat der |st!| Districts-arbeidsbeurs Jsc. v. I Velt openbai der m te op Zoi Gen ad vt g. ïl Inwon t L EI van denlio Preffa De heer Wijnhoven vraagt of opzeg ging door den tegenwoordigen pachter is geschied, waarop de Voorzitter be vestigend antwoord- De heer Odenhoven zou er uithalen wat er in zit en de jacht in meerdere perceelen verpachten. De Voorzitter zegt dat dit zijn bezwaren heeft, wijl mjBn voor een gedeelte der jacht geen jachtopziener kan aanstellen, terwijl bovendien de afscheiding moeilijk is. De heer Pubben meent, dat afscheiding gemakkelijk te maken is Goedgekeurd. 15. Request der Maggifabrieken te Amsterdam inzake betaalde belasting. Aan de hand der uiteenzetting door den Voorzitter, dat hier niet uitsluitend een film is vertoond in zake volksvoeding maar tevens Zwilsersche natuurtafe reelen zijn geprojecteerd, besloot de raad op dit request afwijzend te be schikken. 16. Voorstel van B. en W. tot ver nieuwing van den Stationsweg. De Voorzitter zet de verschillende methoden van wegverharding uileen. bv. klein plaveisel, novomac, steenslagdek met spramex, resp. begroot op 100 000, 78.000 en 27000, waarin 35 pet. prov. sub. en wijst opde verschillende «tandpu nten die de administratieve diemst'ttn opzichte van wegenonderhoud aa*mj.eint. De heer Odenhovep sp.anekt er zijn vreugde over uit, dat dit onderwerp thans gemoedelijker wordt behandeld dan voorheen. Op een vraag van den heerFonck, wanneer met de werkzaamheden zal worden aangevangen, antwoordde de Voorzitter dat in verband met de veie reeds bepaalde werkzaamheden, de stoomwals niet ter beschikking zijn kon voor a.s. najaar. De heer Fonck stelt op den Stations weg bij wijze van proef, verschillende wegdekkingen toe te passen, en vraagt of er geen garantie wordt verleend. De Voorzitter zegt dat Venray te klein is om zonder gevaar voor finan ciën, dergelijke proeven te nemen Hij voor zich vindt klein plaveisel bestraling het beste, al zou men, nu de provincie ook 35 pCt. subsidie geeft bij steenslag en Spramex deklaag, dit kunnen pro- beeren en over een paar jaar verder zien. Wat de garantie betreft, daar heeft men niets aan, wijl tegen den tijd dat men de garantie noodig heeft, gewoonlijk de garandeerende firma's niet meer bestaan. De heer Pubben is voor de goed koopste methode en meent dat nu de tram weggebroken is, de weg ronder gelegd kan worden en zoodoende beter zal afwateren. De heer van Bergen dringt aan op verbetering van den ondergrond, dan zal de weg ook met de goedkoopste verbeteringsmethode veel beier worden. De heer Odenhoven meent dat steen slag met spramex wel zal voldoen, wijl Ged. Staten geen prutswerk zullen subsidieeren, bovendien is men over klein plaveisel niet overal tevreden. Wordt besloten steenslagdek met spra mex aan te brengen, wat de gemeente circa f 18000 zal kosten. 17. Request van H. Weijs c a., inzake verharding van den weg Leunen-Steeg De Voorzitter deelt mede dat f 2500 door belanghebbenden zijn gedeponeerd bij de Boerenleenbank, maar meent vast te moeten houden aan het indertijd genomen Raadsbesluit, dat g6en acht meer op dergelijke requesten zou ge slagen werden, indien niet een derde der kosten van den weg zijn beschik baar gesteld, en de weg van algemeen belang is. Voor dezen weg zou echter genoegen worden genomen met 25 pCt. der kosten door belanghebbenden te betalen. Waar de ervaring nu leert dat een weg stevig moet zijn gefundamenteerd en voorzien van een dubbele kiezellaag, en deze weg iets langer is dan 2i/i K.M., zijn de gedeponeerde f2500 geen 25 pCt. der kosten als bepaald bij voor meld Raadbesluit, on Voorzitter er voor hier van af le gaan, vooral nu de kosten hegrooling zoo tegenvalt. Hoe serieus ook deze f 2500 zijn bijeengebracht, is het een willekeurig cijfer len opzichte der totaalkosten en met, 25 pCt. daarvan en zouden de nog ontbrekende f 600 wel bijeen te krijgen zijn bij belanghebbenden- De heer Jacobs meent dat de bijdrage op f 2500 is bepaald. De heer Stoot meent ook dat de Voorzitter zich vergist. De Voorzitter deze heeren beant woordend merkt op dat oorspronkelijk deze weg is geschat op f4000 per K M De weg is lang 2i/t K.M en zou dus kosten f 10.000, maakt alzoo 25 pCt. f 2500 door belanghebbenden bijeen te brengen. Waar nu de kosten door een technisch ambtenaar zijn nagegaan en deze tot hoogere berekening komt, hebben de Raadsleden deze becijfering als leeken op dat gebied te aanvaarden Ten bewijze dat het standpunt van B. en W. juist is, laat Voorzitter voor lezing doen van het betreffende raads besluit in zake door belanghebbenden bij te dragen aandeel. De heer Stoot meent dit besluit anders te mogen uitleggen, De Voorzitter zegt, laten wij eerlijk blijven en de juistheid van het stand punt van B. en W erkennen als over eenkomstig de notulen, terwijl het bovendien verkieslijker is 2 K M. goede weg dan 3 K.M. slechte weg te hebben, en wijst op de gedane ondervinding met de wegen naar de Heide en het Veulen. De heer Jacobs vindt de begrooting te hoog, terwij! de heer Wijnhoven is om den weg goed aan te leggen. De heer Fonck vindt de ontbrekende f 600 geen bezwaar voor de Gemeente en zou den weg maar aanleggen. De heer Pubben wil elk misverstand ENORME SORTEERING |Nieuwste dessins. Lage prijzen.| wegruimen en belanghebbenden ver zoeken, meer, of extra deel te nemen in het uitvoeren van het werk. De Voorzitter merkt op dat de Ge meente-Opzichter reeds in zijn begroo ting op den Hand en Spandienst heeft gerekend, maar de totale aanvoer der materialen is te groot om hierop onder te brengen. De heer van Bergen vraagt, wat er gebeurt met de gedeponeerde gelden, als de weg geen f 4000, maar f 3500 per K.M. kost. De Voorzitter zegt dat dan terugbe taling van het teveel gestorte volgen zou. De heer Odenhoven vindt de zaak 25 pet. of 2500 dubieus en vreest niet dat hier kwestie voor de toekomst uit zou volgen, en zou dan ook geen nieuwe bijdrage van belanghebbenden vorderen. De Voorzitter stelt dan voor, waar hier is een welwillende Raad en wel willende belanghebbenden, genoegen te nemen met f 2500, mits belangheb'oen de aanvoeren de benoodigde 800 M3 kiezel en een gedeelte van het puin. Welk voorstel werd aangenomen 18. Voorstel van B. en W. tot aan koop van 70 boomen aan den weg MaasheezerwegNieuwhuis. De Voorzitter zet uit een dat het hier betreft een groep boomen, indertijd door de Erven van den Boogaart ge plant, die nu dank zij het goede koop manschap van Wethouder Janssen voor de gemeente te koop is voor f 85, niettegenstaande zij belangrijke hooger geschat zijn door den deskundige, terwijl de boomen tevens dienen tot verfiaaing van het landschap. De heer Odenhoven zegt dat er boomen bij zijn die geen 25 ct. waard zijn, en bij publieke verkooping geen hooger bod haalden dan f 35, terwijl het ook geen boomen zijn die tot ver- fraaing bijdragen, want om het op zich Venrods te zeggen: »ze staon er nette kieke als rotte pierikke". Weth. Janssen zegt dat ze toch ge makkelijk f 1.per stuk waard zijn, daar zitten toch altijd 6 weipalen in. De heer Pubben stelt voor, eens naar die boomen te gaan zien. De Voorzitter stelt voor dit punt tot de volgende vergadering aan te houden, waarmee de Raad accoord ging. 19. Voorstel van B. en W. tot in trekking der bestaande en opnieuw vaststelling eener verordening op de woonwagens in de gemeente Venray en tot heffing en invordering van gel den voor het hebben van standplaats met woonwagens binnen de gemeenU. De Voorzitter deelt mede dat in ver band met de in werking treding der Woningwet, het twijfelachtig is of de bestaande verordening nog van kracht is, zoodat deze opnieuw moet worden vastgesteld, waartoe de Raad overging. 20. Schrijven Ged. Staten inzake jaarwedden Gemeente-ambtenaren. De Voorzitter deelt mede dat Ged. Staten een nieuwe klasse indeeling der Gemeente hebben ingevoerd en Venray behoort tot klasse B, waarin de salaris sen voor Burgemeester f 4300 en voor Secretaris f 3800 bedragen, met 4 2-jaarlijksche verhooging van f 150, en een kindertoeslag van 2i/t pet. der aan- vangswedde. De heer Odenhoven vraagt, hoe thans de regeling is, waarop de Voorzitter antwoordt: Burgemeester f4600, Secre taris f 4100, terwijl bij de nieuwe regeling dit wordt resp. f 4900 en f 4400, alzoo f 300 meer. De heer Odenhoven vindt 't nu niet den tijd om tot deze verhooging over te gaan, maar zou liever in zijn kwa liteit van arbeider raadslid, de salarissen der lagere ambtenaren verhoogen, welk voorstel gesteund wordt door de heeren Nelissen en Pubben. De heer Sloot stelt voor te berichten dat de Raad zich wenscht te onthouden van beslissing en de regeling aan Ged. Staten overlaten. De heer Odenhoven stelt voor aan Ged. Stalen te verzoeken, de bestaande regeling te handhaven, welk voorstel wordt aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. tot vast' stelling der afschrijvingen overeenkom stig de verordening regelende het gasbedrijf. Voor kennisgeving aangenomen. 22. Voorstel van B. en W tot het verleenen eener gratificatie aan den kanlonnier W. Derickx over 1925 en 1926 wegens het in orde houden der straatlantaarns te Oostrum. Wordt tot een gratificatie van f 35 besloten De Voorzitter deelt mede dat er een dankbetuiging is ingekomen van het Mannenkoor voor de terugbetaling der plaatselijke belasting. De heer Odenhoven vraagt wanneer de verlaging der huishuren ingaan en of in deze terugwerkende kracht zullen zijn. De Voorzitter zegt dat dit moeilijk anders kan, dan in te gaan bij goed keuring van het betreffende besluit en men toch ook niet het onderste uit de kan moet willen hebben. De heer Odenhoven vraagt of 't den Voorzitter bekend is, dat halfvasten- Zondag in de café's muziek gemaakt is, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Pubben vindt dat de gunstige bepalingen der Landarbeiderswet hie^ nog weinig benut worden De Voorzit ter zegt, dat hiervoor een aparte ver- eeniging is gesticht De heer Nelissen merkt op dat het afkeuren van het huis, door Vollenberg gekocht, dezen een schade van f 600 berokkent. De Voorzitter zegt, daar komt u met een oude kwestie aan, en toch was dit besluit le voorzien, het huis was name lijk zoo buitengewoon slecht dat zelfs de Gezondheidscommissie geen oogen blik aarzelde dit huis totaal af te keuren. De heer Geurts vroeg of er als gevolg van de gedane oproeping reeds een schoorsteenveger benoemd was, waarop de Voorzitter mede deelde dat Vermeulen als zoodanig was benoemd De heer Pubben vroeg om de notulen van den Raad in de courant te doen zetten, waarop de Voorzitter antwoord de, dat dit zeer duur zijn zou en boven dien zijn de notulen ook geen letterlijke weergave van het gesprokene en komt het er meer op aan een en ander objectief ween te geven. Om te weten hoe moeilijk hot is een verslag te maken, ried hij de Heeren aan, zelf eens een verslag te maken en eens eerlijk te zien wat ze er alzoo van terecht brengen. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering met gebed. Naschrift. Mijnheer de Redacteur. Uwe methode om het agenda van den Gemeenteraad op een andere plaats in uw courant af te drukken, dan op de gebruikelijke manier bij de aangegeven punten, in het u verstrekte verslag, bezorgde uw verslaggever een paar onaangename oogenklikken op deze vergadering. Zie slechts de door de E. A. Heeren gemaakte opmerkingen, aan het begin en het einde der verga dering. Deze nieuwe methode van drukken kan de goedkeuring niet halen. Ik wil geen oratio pro dorus houden, doch zal slechts de woorden van den Voorzitter van den Gemeenteraad onderstreepen Op het oogenblik schijnt de lucht toch niet zuiver te zijn en menigeen wil zich gaarne »gedrukt" zien. Aan huis kan een verslaggever bood schappen en vragen in ontvangst nemen of b.v. een verslag van den Gemeente raad eerst bij den Burgemeester moet worden ingeleverd alvorens ter perse te gaan, of ik dit punt wel en een ander niet al naar believe van den vrager, in het verslag wil opnemen en belichten enz. Waar zou dat heen moeten? Een woordelijke of stenographische opname is mij niet mogelijk, en zou dit wel steeds goed zijn voor een even- tueele spreker Kregen wij trouwens geen aanmer king op de voorgelezen notulen, die toch werkelijk zeer uitvoerig waren bijgehouden En hoe moeilijk is het juist-verslag- geven niet, als er b.v zelfs verschil van gevoelen is over den uitleg van een pas onlangs genomen besluit in zake den weg Leunen-Steeg. Na uiteenzetting dezer moeilijkheden en opmerkingen durf ik op een rustiger atmosfeer hopen als UW VERSLAGGEVER VENRAY, 2 April 1927. De verkiezingsdag staat voor de deur. A.s. Maandag wordt over de samenstelling der Provinciale Staten van Limburg beslist. Nog een kort woord! Wij raden de katholieken van Lim burg aan Komt trouw ter stembus Stemt geldig! Stemt KatholiekI Stemt dus op den eersten candi- daat der katholieke lijst; dus in den kieskring Horst, (waaronder Venray behoort) op J. POELS. Katholiek Limburg vervulle zijn katholieken plicht! Wat ieder kiezer weten moet. 1. De verkiezing voor de Provinciale Staten heeft in Limburg plaats op a s. Maandag 4 April van 8 uur v.m. tot 5 uur n m 2. De wet schrijft STEMPLICHT voor ieder kiezer is, op straffe bij de wet bepaald, verplicht te gaan stemmen. 3. Men stemt op alle candidaten eener lijst door het witte puntje voor den naam van ÊÈN candi- daat ROOD te maken 4. Wie meer dan ÉÉN puntje ROOD maakt, stemt ongeldig. 5 De katholieke kiezers worden dringend verzocht te stemmen op no. 1 van de Katholieke lijst. Men verzoekt ons het volgende ter kennis te willen brengen Kiezers of kiezeressen, die gebrek kig of ziekelijk zijn en Maandag gratis per auto wenschen afgehaald le wor den om hun stemplicht te kunnen vervullen, kunnen hiervan aangifte doen bij den Heer H. Kraykamp, Patersstraat. GEVONDENEen rijwielbelasting plaatje. Inlichtingen bij de Gemeente politie. Ongelukken. De landbouwer A. W. alhier had dezer dagen het ongeluk van een ladder te vallen. Met ernstige kneuzingen en een beenbreuk werd hij opgenomen en op advies van Dr. Struben naar het ziekenhuis ie Venlo overgebracht. Zondagmiddag had op het sportterrein het zoontje van W B het ongeluk te vallen en hierbij een arm te breken Maandag kwam in de Bewaarschool een zoontje van den heer J. P. te vallen, waarbij het een arm brak. TROUWRINGEN in alle maten en prijzen H CAMPS, Horlogerie. Staats-diploma Ziekenverpleging B (Krankzinnigenverpleging). 29 Maart. St. Annageslicht Venray. candidaten. Geslaagd de leerling verpleegstersM J. Bossaert, E E Crop, W. M. van Erp, L. Th. Houthooft, Th. M. Jentjens, M. A C. Paulussen. Dinsdag is alhier aanbesteed het verbouwen eener woning aan de School straat voor rekening van den heer N. Bekkers. Ingeschreven werd als volgt Th. Maassen en Vollenberg 2398 A H. Maassen en Zn. 2413 Joh. Sassen 2448 Chr. Wijnhoven 2890 Piet Spee 2963 M. Claessens 3625 Op de Maandag gehouden biggen- markt ging de handel minder vlot. Ook de prijzen waren lager. Er werd van 10 tot 15 gulden besteed. V. PYLS, Groote Straat, heeft deze week wederom een groote partij prachtige nieuwe mantels ontvangen. (Adv.) De laatste Zondag van Maart is voorbij, en daarmee ook de overgroote drukte aan de bedevaartplaats van Sint Jozef, te Smakt. Onbegrijpelijk is het bijna, hoe groot het aantal bedevaartgangers is, dat deze maand »de Smakt" bezocht heeft. Van heinde en verre, zoowel uit Brabant als Limburg kwam 't Zondags naar de Smakt, per auto, fiets of te voet. Vooral treffend mooi was telkens het Lof, 's namiddags, wanneer het krioelde voor de kapel. De eerste Zondagen werd telkens de preek gehouden door een Pater Francis caan, de laatste twee Zondagen door den Venrayschen Pater Missionaris Peeters M S C. Na het Lof werd dan gewoonlijk nog even de oude kapel bezocht, die zich bevindt naast de groote nieuwe, en die tevens heet de oudste en eenigste St. Jozefsbedevaarlskapel te zijn van Neder land. GEIJSTEREN. Woensdag had alhier de begrafenis plaats van Mevrouw Douarière Baron Caspar de Weichs de Wenne, die Zaterdag te Kevelaer is overleden. Heel het dorp was in rouw gestoken. De belangstelling en deel neming van verschillende zijden was buitengewoon groot. Propaganda-vergadering Statenkieskring Horst. Zondagmiddag had te Well een druk bezochte vergadering plaats van den R K Kiezersbond in den Slatenkieskring Horat. De Voorzitter, baron Weichs de Wenne, spreekt een propagandistisch woord tot het aandachtig auditorium, waarbij hij erop wijst, dat de kiezers erop gewezen moeten worden, dat de RK, lijst de eenige is, die in dezen Statenkieskring thuis hoort De uitslag in den kring Horst kan beslissen over den uitslag in Limburg. Iedere stem, die hier te veel is, komt het Zuiden ten goede. Dsarna gaat de leiding van de ver gadering over in handen van den heer FenseÜng te Gennep. Wegens het overlijden van den heer W. Loonen wordt als lid van het kringbesluur benoemd den heer Oden hoven te Venray. Auto-ongeluk. Maandag is aan de Kleine Wey te Well een auto van Walraven uit Ven- lo over den kop geslagen, doordat een band sprong. De 5 inzittenden die min of meer ernstig gewond werden, zijn in het gesticht verbonden. De nog nieuwe wagen leek een ruïne. Sportfeesten te Overloon. De R. K. Voetbalvereeniging S. S. S zal dit jaar haar sportfeesten houden in den vorm van bekerwedstrijden. Op 8 Mei voor de le klasse Maasbuurt e: op 15* Mei voor de 2e klasse Maasbuurt en daarmee gelijkstaande vereenigingen. Inschrijvingen kunnen geschieden tot uiterlijk 27 April a s. bij den secre laris J. v. Wanroy te Overloon. Paardenfokkerij. Door den landbouwer Cor. Thijssen, te Haps, is een prachtige donkerbruine zwaar luxe-hengst aangekocht, n.l. de bekende »Volkus" zoon van den be roemden hengst Olivier, nr. 106 van het Groningsch Paarden Stamboek (Zie ook de in dit nummer voorkomends advertentie). Zeker zal door plaatsing van een hengst van het luxe ras, in eene behoefte in het Land van Cuyk en omstreken worden voorzien, daar de fokkerij van luxe paarden sleeds meer en meer toe neemt. Arme tuiniers. Op de veiling te Maastricht bleken de gmenten onverkoopbaar. Meikool, spinazie, uien enz. bracht nog niet 1 cent per kilo op en kon later gratis afgehaald worden door liefdadige in stellingen. Nieuwe Minister. De Slaatscrt. van Donderdag beval het Kon. besluit, waarbij eervol ontslag is verleend aan Jhr. Mr. dr. H. A. van Stemt MAANDAG 4 APRIL ai Derhalve in den Kieskring Venlo op lijst no. 8Mr. R. H. van Basten Weert op lijst no. 3J. Th. Verheggen. Komt vroeg ter stemmingNiemand Onthoudt U van voorkeurstemmen. Alle cttj ien onvoorwaardelijk verklaard genoegen te neme ist gestelde rangorde op de lijst en geen verkiei or- keurstemmen te zullen aanvaarden. Het Bestuur van den R. K. Kiezersbj burg. Karnebeek ais minster van Buitenl. Zaken en waarbij als zijn opvolger is benoemd Jhr. mr. F. Beelaerls van Blokland. Wijziging tijdaanduiding bij den Spoorwegdienst. Met ingang van 15 Mei a.s. zal bij den Spoorwegdienst de dagverdeeling in 24 uren worden ingevoerd. De namiddaguren worden aangegeven door de uurcijfers van 13 tot en met 24, namelijk 1 uur namiddag wordt 13 uur, 2 uur namiddag 14 uur enz. Het tijdvak van middernacht tot 1 uur voormiddag wordt, wat het uur- cijfer betreft aangeduid met 0, terwijl het tijdstip van middernacht zal worden aangeduid door: 24 00 voor aankomende treinen en 0.00 voor vertrekkende treinen. Verder wordt dus geteld 0 01, 0.02, 0 03, enz. De wijzerplaten van alle uurwerken, voor het publiek dienende, moeten vóór 15 Mei a.s. gewijzigd zijn. Worden gevraagd 2 huishoudsters 10 flinke arbeiders voor het afmaken van bosschen. 1 leerling rijwielhersteller 1 bakkersleerling 1 huishoudster 1 boerenknecht 16—18 jaar 3 boerendienstmeid^n voor Paschen 1 jongen 13—14 jaar voor boerenwerk 2 burgerdienstmeiden 1 schoenmakersleerling 1 boerenknecht 16—17 jaar. met paarden kunnende omgaan 4 boerenknechten voor Paschen 1.2e meid voor Venray Bieden zlcfci aan 2 boerendienstmeiden 15 en 17 jaar 2 burgerdiensimeid 16 en 22 jaar 1 2de bakkersknecht 1 gehuwd schoenmakersknecht 1 meubelmaker 4 jaar a h vak Paschen 1 bekwaam bakkersknecht 1 bakkersknecht 4 jaar aan het vak 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk 2 grond- of losse arbeiders 1 bakkersknecht 6 jaar aan het vak BVBBBBLUKB STAB'S VIIBAY. van 25 Maart 2 April GEBOREN: Frans G Dijkmans, Maasheeseheweg Leonardus J. J. v. d Beuken, Oirlo Peter H. Vermeulen, Overloonscheweg Louisa G. Vollenberg, Merseloscheweg Marinus G H. Linskens, Oirlo Maria H. Th. Broeren, Stationsweg Johanna M. G Wilmsen, Stationsweg Lambertus G. W. Reintjes, Overbroek OVERLEDEN P. Willems, 53 jaar, kloosterzuster» Eindstraat. Chr. M. G. H. van Dijck, 20 jaar Henseniusstraat. 1 patiente St. Annagesticht. 3 patiente St. Servatiusgesticht. Bij deze hartelijken Geestelijke vrienden e» ondervond® de ziekte, begrafenis zuster Chri leren Venray, 31 lij on Hee bui voor tijd en jchter I in DE gezetel brengt van den II des 3 uur in hl iius-1 naat te Vei zal worda ld v; bevindingei lingf Gezondheid jaar 1926. ritte NSS ER RAY; dat i na de Hoo iet lokaal, vooi Tevens stel tan 25 Dfnd; KSBKBLIJKE DIBI3Ï2B VUB BAY Parochiekerk Morgen Passie-Zondag in alle H. Misse» collecte ten bate der kerk, halt 3 herbalings- catechismus, 5 uur Lof en 5e Lijdensmeditatie. Maandag halt 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gerard en Gertrudis Niessen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor de overleden familie van Meijel en van Megen, 8 uur Jaarg. voor Johannes Verblakt. Woensdag half 8 acht leesmis, 8 uur Jaarg- voor Jan Camps. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor A. Smulders. Vrijdag half 8 Jaarg. voor Cristiaan Ariaans en Ida van Meijel, 8 uur gezongen H. Mister eere van de Zeven Smarten van Maria, waarna de Zeven Ween op het kerkhof gebeden worden. Zaterdag komen de kinderen der 6de klas te biechten, kwart na 4 Lof. A s Zondag collecte voor het H. Graf. Maandag half 8 leesmis voor Stiena ven Dijck als lid der Mariavereeaiging. Zaal in liet Patronaat. Bij gunstige weersgesteldheid om uiterlijk kwart voor acht vertrek van de bedevaart der Derde Orde naar de Smakt. Dinsdag, 8en van de novene, in de H. Mis van half 8 korte toespraak ter eere van St Antonius. Deze H- Mis wordt opgedragen voor de leden van den Franciscaanschen Missie-bond. Donderdag om half 8 uitvaartdienst voor Stiena van Dijck als lid van de Derde Orde. St. Antonius-Patronaat. De maandelijksehe algemeene H. Communie moet wegens omstandigheden worden uitgesteld De leden der Jonge Derde Orde worden verzocht om mee ter bedevaart te gaan naar de Smakt, Vertrek om uiterlijk kwart vóór acht. Vriendelijk verzoek dat men achtergebleven leesboeken en spaarbankboekjes terugbronge. le n t u komt ZONIPR Hoogmis al w I dering om f dat gij Uwe op wat in Us verkrijgen en waterlossi De reken1 worden veifói 9 April. zondag». mis te cas? Rhee. ZATERDifr van 7 tot8»P te LULL. I De prefflHp laatste schi"\

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2