ochtend vosr opfokvoii kolkmand Schoonmaak FORNUIZEN A. H. de Haen L. WIJNHOVEN. litm Aanbieding Albert Beijn Jaarmarkt DEURNE ZEEP-RECLAME iarkensmarkt Pater Handrix OuwehantPs TH. POÜWELS Schabloneeren en Penschilderen onze eigen fabrieken Koopjes zwart en wit geëmailleerd, Katholieke propaganda en voorlichting. Maandag 28 Maart 1927 te VENRAY Maandag 28 Maart. Voor s s. H. Communie De Talens' Cursussen Deze week 10 stangen prima Huishoud zeep voor 85 ct. 10 pak Holl. Waschvrouw voor f 1.25 Karnemelkzeep p. pak 6 stuks 85 ct. Dobbelm. Cocosrozenzeep doos 12 st. 1.75 Alle soorten Borstelwerken laagste prijzen. Het Liefdewerk „OUD PAPIER" ophaler v. oud papier Wederom ontvangen eene wagonlading alle met 3 groote kookgaten. Grootste sorteering. Lage prijzen. Banket, Cacao, Chocolade en Suikerwerken Van Maandag 28 Maart tot en Zaterdag 2 April VLNRAY VENLO Zaterdag 26 Maart 1927. No. 13. Over het algemeen is er in het Lim- burgsche kiezerscorps nog weinig beweging te bespeuren, al scheiden ons nog slechts ruim acht dagen van de verkiezing voor de Provinciale Staten. Daarom moeten de besturen onzer kiesvereenigingen en onze propagan disten op hun post zijn. Iedereen onthoude den datum Maan dag 4April is de dag der stemming. Men zorge dus op de eerste plaats, dat men dien dag is in de plaats, waar men stemmen moet. Men regeleer zijn werkzaamheden naar. Wij, katholieken, moeten bij deze verkiezing den laatsten man en de laatste vrouw ter stembus brengen. Geen onzer kan gemist worden. De laatste Tweede Kamerverkiezing heeft getoond, dat onze tegenstanders op hel katholiek erf zijn binnengedrongen en er een aanzienlijk deel van bezet houden. De socialisten vooral kregen meer stemmen dan hun toekomen. Daarom moeten we werken voor elke stem 1 En er zijn stemmen, die zoo gemakkelijk gewonnen kunnen worden, maar ook zoo licht verloren gaan. Hoeveel stemmen worden er nog niet ongeldig uitgebracht Vele kiezers, en kiezeressen vooral, zijn in zoo'n stem hokje toch zoo zenuwachtig. In de Katholieke Kiesvereeniging hebben de kiezers moeten stemmen op een aantal candidaten, een heele lijst In het offieieele slembureau krijgen ze weer zoo'n stembiljet met een aantal witte hokjes voor zich. En bij elke verkiezing zijn er, die hier meenen te moeten stemmen zooals zij het in de kiesver eeniging deden en ze maken een aan tal candidaten rood. Zorgen we dus, dat iedere kiezer het onder de oogen wordt gehouden Wie meer dan één blokje rood maakt, stemt ongeldig. Een ander heeft zich in het oor ge knoopt, dat men moet stemmen op no. 1. Dat heeft hij goed onthouden. Maar in het stemhokje valt zijn oog terstond op lijst no. 1. En daarvan maakt hij een hokje rood. Zijn stem is voor de Katholieke partij verloren. En elke stem is van evenveel gewicht. Ieder kiezer moet het dus vernemen Stemt op no. 1 van lijst 8alleen in den kieskring Weert op no. 1 van lijst 3. Er moet dus voorlichting zijn I Het is de gemakkelijkste manier om stem men te winnen. Maar daarmee zijn we er niet 1 Er moet meer gebeuren. Alle Limburg- sche katholieken moeten in de katholieke gelederen. En zoovelen loopen er rond met muizenissen in het hoofd. Met allerlei politieke scharrelaars, propa gandisten van niet-katholieke partijen of van dissidenten zijn zij in aanraking geweest. De besturen onzer Kath. Kiesvereenigingen en onze propagan disten moeten dasrom op hun hoede zijn. In de steden, maar niet minder in de dorpen en tot in de kleinste gehuchten. De tijd is kort, over een week zijn we er al. Maar er kan in het belang der Katholieke zaak nog zeer veel gedaan worden. Het is hoogst gewenscht, dat zooveel mogelijk alle kiezers be zocht worden. Er zijn er zeer velen, die zich zelfs gepasseerd voelen, wan neer men hen in verkiezingstijd niet eens even op de verkiezing wijst. Van één stem kan zooveel afhangen Het is mogelijk, Jat één stem meer ons een zetel van Provinciale Staten meer bezorgt en zelfs een zetel meer in de Eerste Kamer. De Provinciale Staten immers kiezen de leden der Eerste Kamer. Dit gebeurt ook volgens een stelsel van evenredige vertegenwoordiging. Over twee jaren kiezen de Provin ciale Staten van Limburg weer leden van de Eerste Kamer in samenwerking met andere provincies. Het aanta Slatenleden is niet zeer groot. Eén katholiek Statenlid meer of minder kan daarom van groote beteekenis zijn Het gewicht van één stem is reeds zoo dikwijls gebleken. En een stem heeftin ons tegenwoor dig kiesstelsel een meervoudige betee kenis. Vooreerst dient ze tot vaststel ling van den kiesdeeler, het bepalen, hoeveel stemmen er noodig zijn voor het toekennen van een Statenzetel. Elke katholieke stem verhoogt dus den kiesdeeler ten nadeele der antikatho lieke partijen. Verder heeft elke stem invloed op de toewijzing van het aantal zetels .op de lijst en op de aanwijzing van de gekozen candidaten. Allemaal redenen om zuinig te zijn op elke katholieke stem en te zorgen, dat zij goed wordt uitgebracht. Daarom prapagandavooral door huisbezoek en het spreken met de kiezers 1 Daarom gezorgd, dat elke katholieke man en vrouw] geldig stemme en katholiek stemme. Stemt op no. 1 van lijst 8 (in den kieskring Weert lijst 3) Dan voldoet de katholieke Limburger aan zijn katholieke plicht. ROELAND. Liefdewerk „Oud Papier". Woensdagavond hield het Bestuur van het Liefdewerk »Oud Papier" te Venray hare eerste jaarvergadering. Met een hartelijk woord opende de Voorzitter, de heer Pyls, de vergadering met den Christelijken groet en werd verslag over het eerste boekjaar uitge bracht, waaruit bleek dat opgehaald zijn 6729 kilo's oud papier. Na aftrek der onkosten voor ophaalloon, vrachten, porto's bleek dat er een batig saldo in kas was f 58 18, waarvan met algemeene stemmen besloten werd af te dragen aan den ZeerEerw. Heer Pastoor te Venray, voor het herstel der klokken f 10, den Eerw. Pater Guardiaan voor het nieuwe orgel in de Paterskerk f 10, aan het St. Antonius Patronaat f 10, aan de Vereeniging het «Groene Kruis" f 10, aan het St. Josephsgesticht, als Jubileumgave f 10, waarna aan den Secretaris-Penningmeeeter, den heer G W. Muskens, decharge werd verleend voor de keurige en accurate admini stralie. Verschillende manieren werden be sproken om hel Liefdewerk Oud Papier, meer bekend onder den naam van Pauselijk Liefdewerk, vooruit te bren gen, in bloei te doen toenemen en de belangstelling van allen te wekken, die met wat goeden wil in het bewaren van oud papier, boeken en couranten het Liefdewerk zoo krachtig kunnen steunen, opdat de Centrale te Nijmegen, waaronder de afdeeling Venray behoort, kan voortgaan met verleenen van subsidiën als f 1000 aan Z. H. den Paus, f 300 voor R. K. Blindenzorg, f 400 voor de stichting van verlaten kinderen enz. enz. lot een totaal bedrag van f 16030. Nadat besloten was in Peel en Maas een oproeping te doen voor een ophaler van oud papier bij de ingezetenen en tevens een beroep te doen bij ingezete nen wat oude zakken beschikbaar te willen stellen voor papierverzending, spoorde de Voorzitter zijne mede bestuursleden aan, overtuigd van de medewerking der ingezetenen, op den ingeslagen weg voort te gaan, tot groei en bloei van het Liefdewerk, en bracht de Eerw. Pater Benjamin, als geestelijk adviseur, namens het bestuur dank aan den Voorzitter, de heer Pyls, voor zijn vele bemoeiingen en het gratis afstaan van bergruimte voor het opgehaalde, waarna de vergadering werd gesloten met den Christelijken groet. 12 ontvangen Kerkboeken, Schilderijtjes, Rozenkransen in étuis, Handtasclijes enz. Palersstraat 9. 13 verkrijgbaar bij JAN VAN AARS SEN, Molenaar, Venray. 320 versch gebrande olienootjes per pond 16 ct. Wederom ontvangen extra strong Pepermunt per half pond 25 cent Fijne Koekjes per half pond - 25 cent. Hofstraat. 15 in schabloneeren en penschilderen zullen gegeven worden op DONDERDAG 31 MAART a.s. des middags om 2 uur in schabloneeren en des avonds om 7 uur in penschilderen, in de „VENRAYSCHE LUNCHROOM" Groote Straat 7. Kaarten voor den cursus in schabloneeren f 1.50 en voor den cursus in penschilderen it f 2.50 per persoon bij G. POUWELS Zoon, Langstraat 1. 30 Eerste kwaliteit Glycerine- en Groene Zeep p.pd. 15 en 14 ct. Glycerine Zeep per vaatje 30 pond f 4.05 (is 13i/« ct. p. pond) Groene Zeep per vaatje 30 pond f 3.75 (is 12i/« ct. p. pond) Wennex Chloor 10 pak 52 ct. Reckits Blauw 10 pak 52 ct. Oouda Kaarsen per pak 36 ct. Duyvis Glansstijfsel per doos 17 ct. Hoffman's Stijfsel p.p. 22 ct Crème Stijfsel per doos 20 ct. Stijfsel per pond 14, 20 ct. vraagt om zoo spoedig mogelijk te beginnen, een actief voor één wekelijkschen ophaal dag en verzoekt ingezetenen zoo mogelijk oude zakken ten dienste te willen stellen. Opgave en aanmelding bij den Voorzitter V. Pyls, Groote Straat of bij den Secretaris G. W. Muskens, Schoolstraat. in gegarandeerd prima kwaliteit, Aanbevelend, Tevens TE KOOP: een gebruikt Küppersbusch Fornuis, Aanbevelend, 76 benoodigd voor onze 100 filialen, worden uit sluitend in gefabriceerd. Daardoor zijn wij in staat U ook in deze artikelen het ALLERFIJNSTE tegen BUITENGEWOON LAGE PRIJZEN te leveren. Prima Bruidssuikers per half pond 23 Borstulevellen uitstekend tegen hoest 27 Melange hoestbonbons 32 Advocaatboonen I Flikken8 Per half pond 29 Alle Paasch-artikelen in voorraad. Dessertbonbons, werkelijk iets fijns p. half pond 59 Onze prima Cacao per half ponds bus Bitterkoekjes Paleisbanket Wellingtons IJs wafeltjes per half pd. 40 421/2 42i/t 29 Ontbijtkoek Z. Molen per stuk 25 29 per half^pd. £z Pelerkoekjes 25 Cobo 25 Zandringen 29 FrouFrou 35 Groninger Sucadekoek per stuk 30 Echte Honing Gemberkoek per stuk 58, 25 Markt 7 R. 101 Klaasstr. 18 Tel, 35

Peel en Maas | 1927 | | pagina 9