PÜROL er op! Sproeten1 Sprutol. Ei Het zevende leerjaar. Dierenbescherming. Bijgeloof of Superstitie Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. a 3 2j< Di 'O Dienst te Wageningen publiceert op gezette lijden in de landbouwbladen, op welke manier dit geschieden moet Een der beste bestrijdingsmiddelen is gebleken te zijn germisan. Over de wijze van behandeling kan men bij iederen deskundigen terecht. De ontsmetting van zaaizaad wordt jammer genoeg nog veel te weinig in deze streken toegepast. M»i weinig kosten kan men op deze manier een groot geldelijk voordeel krijgen. N. K. Eenige vergaderingen van Burge meesters uil Noord Limburg en het Land van Cuyk hebben zich uitge sproken tegen de invoering van het verplichte zevende leerjaar op de lagere school. Deze uitspraak, schrijft de Nieuwe Koerier, welke lijnrecht ingaat tegen het Program van Actie der Katholieke Staatspartij, dat zoo spoedig mogelijk invoering van het zevende leerjaar wenscht, heeft ons zeer verwonderd. Is de invoering van het zevende leerjaar noodig om zooveel mogelijk den tijd te vullen tusschen het einde van den leerplichttijd en het begin van den leeftijd, waarop de jeugdige arbei der volgens de Arbeidswet naar de werkplaats mag gaan niet minder is in onzen lijd het zevende leerjaar noodzakelijk voor het platteland. Onder de leiders der landbouworga nisaties is de overtuiging gevestigd, dat een landbouwer, die hoofdzakelijk op de oude wijze blijft akkeren, het op den duur niet zal kunnen bolwerken. Noodig is een intensiever cultuur van den bodem, waarbij gebruik wordt ge maakt van nieuwe methodes en van de vorderingen der wetenschap. Als grondslag voor zijn verdere ont wikkeling heeft de landbouwer dan ook meer noodig dan bet onderwijs op de lagere school tot een leeftijd van 12 13 jaar. De «Kath. School" wijdt aan deze zaak een uitvoerig artikel. Het blad betoogt, dal de landbouwer van heden voor een goede uitoefening van zijn bedrijf veel meer kennis noodig heeft dan de fabrieksarbeider in de stad, meer ook dan de gewone ambachtsman en meer zelfs dan de neringdoende middenstander. De moderne boer doet zijn bedrijfs kennis niet meer op enkel uit de practijk, door de ervaring, maar aan de praktijk wordt vooraf een min of meer wetenschappelijke basis gegeven door het landbouwonderwijs. En na het landbouwonderwijs te hebben genoten, dient de boer in slaat te zijn verder zich zelf te kunnen helpen door het lezen van vakblad, brochure, tijdschrift en boek. Wat nooit lukken zal ais hem een behoorlijke ondergrond van algemeene kennis ontbeekt. Dat de noodige ontwikkeling zou zijn te bereiken door het herhalingsonder- wijs, zooals de bedoelde burgemeesters voorgeven, is niet te verwachten. Om het zevende leerjaar weg te werken, doet men hier een beroep op iets, dat in de meeste gemeenten reeds lang uit de wereld is geholpen, sinds het rijk er niet meer de kosten van draagt. Naar ons bleek, heeft men in ge meenten, waar het zevende leerjaar reeds bestaat, daarmede goede resultaten bereikt. Het is daarom te wenschen, dat het overige gedeelte van Limburg het noordelijke voorbeeld niet zal volgen Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijmonden,Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest Maandagavond vergaderde in café «Centraal" alhier, de vereeniging tot bescherming van dieren, afd. Venray. 1. Opening der vergadering door den voorzitter. De Voorzitter de heer Dr Sala opende de vergadering en wees erop dat in 1926 eene stijging van het ledental geconstateerd is en sprak den wensch uit dat de vereeniging in 1927 zou verder gaan op den ingeslagen weg en nog meer succes zou behalen. 2. Rekening en verantwoording van den Penningmeester, over 1926 Uit de rekening en verantwoording van den Penningmeester over 1926 bleek dat het batig saldo van het boek jaar bedroeg f 54,57 wel een klein bedrag maar waarmede gewoekerd wordt tot welzijn onzer dieren. De Voorzitter bracht dank aan den heer Penningmeester, voor zijn keurig beheer en verslsg, en de vergadering ging er geheel mee accoord dat een commissie noodig was, om een en ander na te zien en verleende den Penning meester onder applaus decharge. 3. Verslag door den afgevaardigde naar de Hoofdbestuursvergadering 1926. Bij monde van den heer de Bruck, wachtmeester der Kon. Marechaussee, werd verslag uitgebracht over de Hoofdbestuur8vergaderiog 1926, waaruit bleek dat het Hoofdbestuur o.a. zeer sympathiek staat tegenover het voorstel der afdeeling Venray i.z Heidebrand, hetgeen echter niet wegneemt dat, vanwege de vele daarmede samenhan- ende zaken, een en ander dit voorjaar g niet kan worden in behandeling in het voorjaar, koe komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Bij alle Drog. De heer Min stelde voor, den heer Burgemeester te verzoeken het branden van Paaschvuren legen te gaan, wijl dat zoo vaak gebeurt dicht bij heggen waarin vogels hunne eieren en jongen hebben, die dan verloren gaan. De heer Pyls vraagt of Paaschvuur stoken mag. De heer Loenen zag het gevaar hiervan niet zoo groot in. Werd geantwoord dat Paaschvuren verboden zijn, doch oogluikend worden toege staan. De voorzitter stelt voor den Heer Burgemeester te verzoeken het werk der dierenbescherming in deze te wil len steunen. De heer dr. de Jong vraagt waarom heide wordt afgebrand, waarop de heer Min antwoordt, dat dit meestal kwaad willigheid is, ook schaapherders doen 't om nieuwe heide te krijgen voor de schapen. In Deurne mag een herder dan ook geen lucifers bij zich hebben in de heide, maar veel nut geeft zoo'n verbod niet. Tot afgevaardigde ter vergadering te Maastricht werd bij acclamatie benoemd de heer de Broek, tot plaatsvervanger de heer Fonck Sr. Het door den secretaris uitgebracht verslag werd, onder applaus der ver gadering, goedgekeurd. De heer Dr de Jong vraagt naar den prijs der schiet- en bedwelmings apparaten. De voorzitter antwoordt f80 wal wel veel is voor loonslagers. De heer A. Poels Jzn. merkt op, dat men voor licht en zwaar vee, ook wel lichte en zware apparaten zal hebben, zooals op 't abattoir te Heerlen, en gaf de voorkeur aan den neksteek, waarbij alle zenuwen worden doorgestoken. De heer Pyls zegt dat in Venray door de slagers voor groot en klein vee hetzelfde apparaat wordt gebruikt. De heer Loenen meent echter dat verschillende apparaten noodig zijn vooral omdat varkens veel meer zich bewegen dan koeien of stieren en hierop gerekend moet woruen. Wat de neksteek betreft, merkt hij op, dat geroutineerde slsgers dit wel kunnen, maar de leerlingen laten het vee veel lijden eer zij den steek volkomen kun nen. De heer Dr. de Jong betwijfelt of alle zenuwen wel worden doorgestoken. De heer Poels vraagt of het niet op den weg der vereeniging ligt, bij de S.S. aan te dringen, dat hel lossen van vee aan het Station alhier zooveel mogelijk geschiedt aan den veeberg, er voor te zorgen, dat zand aanwezig is ten dienste der veewagons en vooral bij rangeeren met veewagens kalm te werk te gaan. De heer Stationschef merkt omtrent vraag 1 op, dat de dienst niet altij toelaat de veewagens aan den veeberg te brengen, wij! de menschen den tijd er niet van nemen wat te wachten als dit noodig is, bovendien is er ook nog een wagenbrug, wat het zand betreft, zal hij gaarne er voor zorgen, hel wordt door de S S. gratis beschikbaa gesteld. De heer Loenen zegt dat doorgaarns hel zand te scherp is, en in den zomer te droog van de zon, zoodat men er niets aan heeft, alleen versch zand is geschikt. De Voorzitter hoopt dat de afgevaar digde dit punt op de algemeene verga dering te Maastricht zal behandelen, opdat algemeene maatregelen voor het geheele land worden getroffen. De heer Sala verklaart, dat, dank de medewerking der polilie de schaaf wonden bij paarden veel minder voor komen en noemt dit een groote voor uitgang De heer Pyls wijst ook op doelmatiger tuiging der paarden, terwijl de heer Min zegt, dat ook het betere onderwijs hier "eel toe bijdraagt. De heer Drabbels zegt dat als men een »slensch" paard heeft, men wel eens harde maatregelen moet nemen, waarbij de heer de Broek opmerkt dat men baas moet blijven, maar met. zachtheid meer verkrijgt dan met geweld. De heer Vermeulen vraagt of de po lilie er ook op let, dat er zooveel jonge haantjes in een mand worden gepakt, dat ze stikken. De heer de Broek zegt, dat hier op gelet wordt en reeds verbalen gemaakt zijn. Op een vraag van den heer Poels of 't strafbaar is, als er geen drinkwater is voor het vee in de wei, hel laten trekken van een te jong paard, en de kop aan den poot van grazend vee te binden, antwoordde de heer de Broek dal 't eerste weinig voorkomt, 't tweede zoo moeilijk is te constateeren, zonder een deskundige en het derde hier bijna niet wordt geconstateerd. Op een vraag of mollen nuttig of schadelijk zijn, merkte de heer van Haaren, gemeentesecretaris, op, dat de wet in deze de boeren laat beslissen of zij ze vangen willen of niet, waarna de heer de Broek zegt, dat 't vervoer echter in sommige jaargetijden verbo den is De heer Min verdedigt den mol als nuttig en betreurt vangen en dooden. Op voorstel van den heer Poels ver klaarde de vergadering zich sympathiek om bij het paardenfonds aan te dringen de afgewerkte paarden van de verzeke ring alleen te verkoopen voor de slachtbank. De heer Pyls waarschuwt de verwach tingen hiervan niet te hoog te stellen, wijl de rede van afkeuring leidt tot speculeeren en haalt voorbeelden aan Iels anders vindt spr. een actie in te stellen tegen het coupeeren der paar denstaarten. De heer N Bekkers dringt aan op verbetering der staanplaatsen voor woonwagens, wat betreft de stalling der paarden. Hierop werd geantwoord, dat dit duur is en alleen bestaat te Leiden en Deventer, terwijl de heer Pyls zegt, dat die paarden daarin gehard zijn. De heer van Haaren geeft echter in overweging er het gemeentebestuur over te schrijven, wijl de verordenin gen dienaangaande overal moeten wor den herzien. Nadat nog enkele vragen en opmer kingen gemaakt ziju over de minst pijnlijke manier van paling en haantjes dooden, sloot de voorzitter deze verga dering, waarop zoovele meeningen zijn geuit tot heil en bloei der vereeniging. In Asten en wellicht nog in meerdere dorpen worden in de laatste dagen zoogenaamde «geluksbrieven" rondge zonden, die moeten worden overge schreven en dan aan 4 andere personen doorgezonden, waarop dan volgens den brief op den vierden dag een groot geluk aan den schrijver zal ten deel vallen. Doet hij het niet, dan treft hem een ongeluk. Naar aanleiding daarvan verzoekt men ons het onderstaande artikeltje over te nemen, dat een zekere V hier over in het «Huisgezin" heeft doen plaatsen >We noemen onze eeuw zoo gaarne een eeuw van verlichting, van algemeene ontwikkeling en beschaving. En waarlijk, daar is reden voor I Als we onzen tijd vergelijken met dien van vóór een paar honderd jaren, wat een verschil 1 Stoom en electriciteit, wiskunde en scheikunde, ontdekkingen, schier dag aan dag, op elk terrein van practijk of wetenschap, die alle rechtvaardigen bovengenoemde eeretitel. De alchemie heeft plaats gemaakt voor de chemie; de sterrenwichelarij voor de sterrenkunde; de toovenarij voor allerlei successen op het gebied der natuurkunde; het bijgeloof.... halt 1 Het bijgeloof bestaat nog wel degelijk al is het niet meer zoo in het openbaar als vroeger. Heksenprocessen ziju uit de mode de bokkenrijders zijn schurken gewor den van vleesch en bloeddie men zoo gauw mogelijk in de gevangenis zet; de bezemstok dient geen oud wijf meer om over de daken te rijden, maar toch... het bijgeloof aan het ongeluks getal 13; niet alleen in de gevaarlijke plaats onder den spiegel of in den huilen den hond of de Jaag vliegende ekster; het bestaat ook in het geloof aan den z.g. geluksbrief. In den laatsten lijd worden een aan tal personen overstroomd met een »V!aamsche Geluksbrief", van den volgenden inhoud «Deze geluksbrief werd mij dooreen vriend gezonden en ik stuur hem door naar U. Ketting niet te verbreken Maak er een afschrift van. en stuur die aan vier anderen, die U geluk toe wenscht. Binnen 24 uur. Deze ketting is begonnen door een Amerikaanschen officier in Vlaanderen en moet driemaal de wereld rondreizen. Op den vierden dag zult U geluk krijgen. Het is positief merkwaardig, dat de voorspelling begonnen is Dus stuur deze door met nog drie andere afschriften en zie, wat er den vierden dag gebeurt Houdt hem niet in huis!" Wat dunkt U, lezer, bestaat het bij geloof nog? Ja, zult ge zeggen elkeen kan zoo'n briefje schrijven, al is 't maar voor de grap. Zeker, misschien is de oorsprong niets anders dan een grap, maar de ruime verspreiding 1 Zouden degenen, die er 4 dubbeltjes voor over hecben, niet gelooven al is t ook aarzelend aan het beloofde geluk Er wordt over gepraat, er wordt, aan geloofd; er wordt gehoopt en... ja, de rest voelen we niet. Mogelijk ondervindt de een of ander den vierden dag iets, wat op geluk lijkt, of waarvoor het beschouwd wordt. Iets, dat toch wel zou gekomen zijn of dat men, zonder geluksbrief, zou beschouwd hebben als een onbeduidend meevallertje, niet waard, om er over te praten. Maar nu 1 Het zal worden verteld aan huisgenooten en kennissen en het aantal bijgeloovigen zal weer met ette lijke worden vermeerderd. En die geen geluk ondervinden Och, die zullen zwijgen, zich schamende over hun eigen lichtgeloovigheid, over hun bij geloof, en spijt hebben dat ze, voor hun 4 dubbeltjes geen doosje bonbons of sigaretten gekocht hebben. En nu hebben ze waarachtig gelijk. De inhoud van het briefje en de redactie wijzen er op, dat bet komt van een onont wikkeld mensch Let eens op den zin. «Het is positief merkwaardig, dat de voorspelling begonnen is." Stond er nu: dat de voorspelling telkens en telkens uitkomt, maar neen: begonnen is. Een voorspelling beginnen, of liever: doen, dat kan iedereen. Maar zorgen, dat ze uitkomt, dat is wat anders. Wel zit onze wereld vol profeten, maar... «die brood eten", zegt het spreekwoordwaarmee men wil te kennen geven, dat het maar gewone menschen zijn. die van de toekomst absoluut niets afweten. Laten we toch wijzer zijn. En dan versta ik onder we vooral onze jonge meisjes, want op hen schijnt men het vooral gemunt te hebben. Met hun lichtgeloovigheid, mei hun bijgeloof wordt de draak gestoken Men beschouwt ze waarschijnlijk als on- noozele gansjes en speculeert op hun liefdesdroom. Doch, 't is niet alleen belachelijk en dom aan zulke onzinnigheden mee Ie doen. 't Lijkt me min of meer zondig. Wat toch zegt de catechismus op bl. 49, vraag 191 Wanneer maken wij ons schuldig aan bijgeloof? «Wij maken ons schuldig aan bijge loof... als wij aan woorden of zaken een bovennatuurlijke kracht toekennen, welke ze niet hebben." V. P S. Een nuchtere kennis vroeg me, of het misschien een uitvinding was van iemand, die zich intresseert voor de pos'erijen. «Je begrijpt wel, van wege de vele postzegels." Wie weet R.Kr Kiezersbond Statenkieskring Horst. Men verzoekt ons opname van het volgende Op Zondag 27 Maart 3l/t uur nam. zal te Well eene propagandavergade- ring gehouden worden voor den R K. Kiezersbond in den Statenkieskring Horst De kiezers moeten erop gewezen worden, dal de R. K. lijst de eenigste lijst is met candidaten, die in dezen Statenkieskring thuis hooren. Wie op eene andere lijst stemt, stemt op vreemden. Iedere stem, niet uitgebracht op «Ie R. K lijst, beteekent een verlies voor de R. K. Staatspartij, iedere stem uitge bracht op eene andere lijst dan die der R. K. Staatspartij, beteekent een dubbel verlies. Er moet dus door de afdeelin- gen van den R. K, Kiezersbond voor gezorgd worden, dat de R. K. Kiezers komen stemmen, dat allen op de R K. Staatspartij stemmen, dat allen geldig stemmen. De lijsten der R. K. Staatspartij in heel Limburg zijn verbonden, zoodat van den uitslag in den kring Horst de uitslag voor heel Limburg afhangt. Eventueele verliezen, die de R. K. Staatspartij in het Zuiden zou kunnen lijden, kunnen door de kiezers van den Kieskring Horst goedgemaakt worden. PANNINGEN. Zondagmiddag kwam de 26 jarige H. F te Beringen door bet breken van don stijgbeugel te val len, waardoor het paard schrok en op hol sloeg. De jongeman bekwam hierbij een slag van het paard tegen het hoofd, waardoor hij een schedelbreuk met hersenschudding opliep. De getroffene werd van de laatste H. Sacramenten voorzien. Zijn toestand is zorgwekkend VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni ging van Maandag was de aanvoer 1150.000 eieren. Groote eieren van f 4,90 tot f 6, Kleine eieren van f 4,40 lot f 4,80 Eendeneieren van f 5,40 tot f 5,60 Ganzeneieren van f 19 70 tot f 20, ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5 200 000 eieren. Groote eieren van f 4 80 tot f 5 80 Kleine eieren van f 4 50 tot f 4 70 Eendeneieren van f 5 10 tot f 5.40 Vechtpartij te Leende. In Leende heeft Maandag in 't woonwagenkamp een ernstige vecht partij plaats gehad, welkë ontstond doordat de hond van zekeren Brouwer een dochtertje van C. had gebeten. Deze laatste werd zoo driftig hierover, dat hij een revolverschot loste, dat B. in de zijde trof. Ook schoot hij op de vrouw van B. en trof haar in de slaap. B. werd naar het ziekenhuis gevoerd. De dader, vader van een groot gezin, was gevlucht en is later aangehouden. Ernstig auto-ougeluk. Men meldt uit Zevenaar: Bij de familie alhier is Zondag bericht ontvangen, dal de heer en mevrouw Deurvorst uit Terborg nabij Mors aan den Rijn met hun auto zijn verong lukt door aanrijding met een anderen auto. Mevrouw Deurvorst was direct dood, de heer Deurvorst werd gewond. Een wagen "door een auto aangereden, Maandagochtend i3 bij Voorburg te Vught tijdens mistig weer een auto, bestuurd door den heer W. tegen den wagen van den voerman M. Backx uit Liempde gereden. De kar kwam ver nield in een sloot terecht. De voerman werd gedood De heer W. werd onbe duidend gewond. Weg Nymegen—Venlo. Men schrijft uit Ottersum In de afgeloopen week moesten aan den Rijksweg NijmegenVenlo, op de Milsbeek, een groot aantal boomen, tengevolge der zich steeds verder uit breidende iepenziekte worden gerooid. De prachtige laan gaat zoodoende lang zamerhand verdwijnen. Doodelyk ongeval. Maandagmiddag had te Haps een treurig ongeluk plaats met doodelijken afloop. Het oudste kindje, een 4-jarig knaapje, van J A. alhier, schijnt, zonder door iemand te zijn opgemerkt, de trap van den molen opgeklommen te zijn en verder naar de galerij, waar het óf door een molenwiek is getroffen óf van de galerij gevallen is op de een paar meter lager staande machinekamer, waar de ontstelde vader den armen kleine vond, hevig aan het hoofdje bloedend. De per telefoon ontboden geneesheer, die spoedig ter plaatse was. kon slechts den dood constateeren. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. De Stille Omgang te Amsterdam. In den nacht van Zaterdag op Zonda# is te Amsterdam wederom de Stille Omgang gehouden ter eere van het H- Sacrament van Mirakel. Meer dan honderdduizend deelnemers schreden in stilte door de straten. Telken jare wordt het aantal grooter. De eene extra trein na den andere kwam Zaterdagavond binnen. Een enorm aantal auto's en autobussen waren opgesteld nabij het centraal station. Na middernacht begonnen in Amster dam's kerken de H. Missen, waaronder de meeste deelnemers aan den Stillen Omgang de H. Communie ontvingen. Drie kinderen in hun slaapkamer omgekomen. De vrouw van den café-houder H. Kiers, wonende in het perceel Noorder stationstraat no. 1 te Groningen ont dekte Zondagavond toen zij nog even naar haar kinderen ging kijken, dat in de kamer, waarin de kleinen sliepen nog een gaskraantje openstond. Onmid dellijk draaide zij het kraantje dicht, doch het bleek reeds te laat. De drie kinderen, een jongetje van drie jaar, en een tweeling, meisjes van vijftien maanden, lagen levenloos te bed. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Dood langs den weg gevonden. Zondagavond om elf uur heeft op den Geldropschen weg onder de ge meente Eindhoven een doodelijk onge luk plaats gehad De 36-jarige W. wonende te Eindhoven en geboren te Kampen werd daar dood gevonden op den weg. De man hal een schedel fractuur bekomen en is dientengevolge overleden. Ten dienste van het onderzoek is het lijk in beslag genomen en naar het lijkenhuis overgebracht op last van den commissaris van politie, die bij het onderzoek aanwezig was. Tot dus verre kon de juiste toedracht van het ongeluk niet worden vastgesteld. Ver moedelijk is de man van de stoomtram gevallen, die circa elf uur uit de richting Helmond te Eindhoven arriveert. Onder een wagen. Zaterdagavond liet H. H. uit Meers sen zich per rijwiel sleepen door een auto, terwijl een wogen achter hem reed. Plotseling stopte de auto, mei hel gevolg, dat de wagen hpm over het lichaam ging. Met een paar gebroken ribben en inwendige kneuzingen werd hij in het hospitaal te Maastricht op genomen. Xigemisa Mededelingen. Versterk uw nieren 1 Werp dal lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helpen om de schadelijke en kwaaddoende vergif ten uit uw bloed te filtreeren. Maak uw leven weer tol een lust 1 Die pijn in de lendenen, die urinpsloornissen, dat vermoeid, zenuwachtig, uitgepui gevoel, die hoofdpijn en duizeligheid kunnen alle le wij'en zijn aan nier zwakte, en deze kan overwonnen worden. Piekeren helpt u niet Word flink en gezond door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit specifieke niergeneesmiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bijstaat om het bloed volkomen en terdege le zuiveren. Door nieuwe kracht aar. de verzwak te nieren te geven, kunnen Foster's Pillen kwellende nierverschijnselen als rheumaliek, ischias, spit, waterzucht niersteen, en blaasontsteking verlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun tegenwoordige goede gezondheid aan de genezende eigenschappen van dit nier middel Begin nog heden met het ge bruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt herkrijgen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1 75 per flacon. Van 11 lot 18 Maart. INGEKOMEN: P. J. H. Heymans, schilder, Molen hofweg 1, van Weert. P. J. Götzen, schilder, Molenhofweg 1, van Weert L. H. Janssen, chauffeur, St. Odastr. 7, van Weeze A. Driessen, verpleger, Stationsweg 14 van Beugen E. M. Kokelaar, coiffeuse, Hensenius straat 9, van Vlissingen A. P. H. Spee, dienstbode, Paters- straat 10, van Roermond. Th. Verstraaten, dienstbode, Oostrum D 13, van Culemborg. H. G. Th. Stiphout, dienstbode, Kruit weg 1, van Venlo. VERTROKKEN D. M. van Dijk, verpleegster, naar Utrecht, Beetstraat 24. A. M. Vollenberg, dienstbode, naar Nijmegen, Bynestr. 9698. J. W. J. H. van Stiphout, dienstbode, naar Venlo, Parade 80. G. Symons, dienstbode, naar Bergen, D 139. A. C. Bomers, dienstbode, naar Ber gen B 43. M. Ch. Glaassens, z.b naar Nijmegen, Groesbeeksche weg A. M Nooyen, dienstknecht, naar Bakel, Berkendonk. O O Cn p re CD 7? 0 CD TT CD O O S3 r 03 CD P- CD CD O CD PT ere 3" Se 88 bij Vo< Kol giel «1 so 3 fa- 3 P a o ?r zr 3 n o O <r+

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6