f Boren Poets m Boerenleenbank Tumbouwvereen. Heide. IAgent: Frans Janssen Kl<at een Sluis' ni Th. POIL ~BL([] J. Keijz EET Firma Jacq.Ooe Gemengde Berichten. inmX&SFrnmmmi Correspondentie. mmiJO MEHSm VSH2AY. BU&SmiJSS STAID YEIBAY. ■31 Jacq.Có iiiti Oistricts-arbeidsbeurs Peter Johannes Poels, OOSTRUM Wie niet waagt, Wie niet wint. Nation. Verloting te Utrech Totaal 1250 pracht, prijzen Te h vrt jpf Sluis' Opruim ot n Jacq Co Tulpe ci Primult ei Halt Zat n Jos. Kek Tuiu-, Bloeijw Gras-, KI Branden i| voor en it it i regie was bij den heer van Opbergen in uitstekende handen. De leden der Sociëteit hebben zich dan ook kostelijk geamuseerd en het bestuur kan met voldoening op dezen zoo goed geslaagden avond terug zien Moge het niet voor de laatste maal zijn dat «Polyhymnia" te Grave is geweest. Gouden Jubilé. Zooals wij reeds vroeger mededeelden, hopen op Zaterdag 19 Maart a.s. de E. E. Zusters van het St. Jozefsgesticht alhier, den vijftigsten verjaardag van hare vestiging in Ven ray te herdenken. Wegens den H. Vastentijd zal dit feest in intiemen kring worden her dacht. Zeer zeker zal Venray bij dit heuge lijk feit zich niet onbetuigd laten en het deze beminde Zusters niet aan blijken van belangstelling laten ont breken. Volgende week komen wij hierop terug. De Vastenavonddagen zijn hier kalm voorbijgegaan. De drukte overdag was weinig grooter dan op gewone werkdagen. Zondagavond gaf Venray's Fanfare corps een druk bezocht concert met tooneeluitvoering, zoowel het muzikale gedeelte van het programma, als wat op het gebied van tooneel en voor drachtskunst werd geleverd, viel te loven, zoodat alle bezoekers voldaan huiswaarts keerden. Dinsdag gaf het Duo Gornelissen .en Boeren een goedgeslaagde voordracht avond in de zaal »Wilhelmina" met medewerking van het kranige Venray- sche Jaszbandgezelschap. Ook toen was de ruime zaal flink bezet. Door den energieken autobus ondernemer, den heer G. Kupers, alhier, is een prachtige groote autobus aange kocht, van het merk «Dodge". Deze bus zal pl.m. 20 personen kunnen bergen en is bestemd voor den dienst VenrayHelmond De bouw van 't nieuwe Paters klooster maakt zeer groote vorderingen. Men is met de kerk reeds zoo ver, dat Zaterdag j 1. op 't kleine Portiuncula kapelletje achter de groote kloosterkerk de vlag is geheschen. Zondag is te Eastbourne (Enge land) overleden de Weled. Heer P. J. Poels, geboortig uit Venray, en een der oudste leden van de wereldbekende Handelsvereeniging Poels en Co. Het oude brandspuitenhuis aan het Eindt 6n het lijkenhuisje aan den Overloonschen weg, die beiden reeds lang door de buurtbewoners aldaar verwenscht werden, zullen binnenkort afgebioken worden, wat aan de ver. fraaiing aldaar niet weinig zal bijdragen Deze week is in de slagerswinkel van den Heer H. Poels, Groote Straat een prachtige moderne koelcel in werkiDg gesteld, die hem in staat stelt ook bij de grootste warmte, versch vleesch te leveren. Alhier is aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Schoolstraat voor rekening van den heer van den Beuken. Ingeschreven werd als volgt P. Wijnhoven 6820 Th. Janssen en Van Bergen 6755 Vollenberg en Maessen 6548 M. Claassens 6330 P. Spee 6260 Gebr. Siebers 6100 H. Maassen en Zn. 5945 Joh. Sassen 5846 De gunning is aangehouden. GEVONDENeen rijwielplaatje, lichtingen gemeentepolitie. Bij gelegenheid van den «Stillen OmgaDg" te Amsterdam in den nacht van 1920 Maart zal een extra trein loopen van Venlo naar Amsterdam die op 19 Maart om 9,24 's avonds in Venray vertrekt en om 2 uur in Am sterdam aankomt. De reiskosten heen en terug (met inbegrip van kleine on kosten) bedragen voor deelnemers van Venray f 5.20. De volgende week wor den de spoorkaartjes beschikbaar steld. MERSELO. De Vastenavond-Dinsdag alhier door de Tooneelclub georganiseerde volksver- makelij ichedeu brachten eene gezellige drukte in ons dorp teweeg. Er waren voor de verschillende spelen talrijke deelnemers, zoodat er om de prachtige prijzen druk gekampt werd. Aan alles kon men merken, dat zulke vermakelijkheden wel in den smaak vallen. Dinsdagavond had in de zaal van de Wed Arts eene drukbezochte vergadering van den Boerenbond plaats. In zijn openingswoord drukte de Voorzitter zijne beste wenschen uit voor allen op de eerste vergadering van dit jaar. Uit het voorgelezen jaarverslag bleek, dat de omzet aan voederartikelen, kunstmeststoffen en brandstoffen de laatste jaren met ettelijke wagons is toege nomen. Het Bestuur werd gemachtigd een crediet van f 8000 aan te gaan bij de Boerenleenbank. Hierna werden nog verschillende onderwerpen behandeld, zooals bet huren van het oude school gebouw, het verpachten der jacht enz. Over deze zaken ontspon zich eene drukke discussie. In zake de verpachting der jacht werd het Bestuur opgedragen de jacht op de voor- deeligste manier te verpachten. In zake het oude schoolgebouw verklaarde de geestelijke adviseur, dat dit eene schoone gelegen heid was om een Patronaat op te richten, waarvan hij het nut en het voordeel duidelijk aantoonde. Bet is de wensch van Mgr. den Bisschop, dat in elk dorp een Patronaat wordt opgericht. Tevens zou, naast de inriahting als pakhuis, nog beat plaats zijn voor een Leesbibliotheek. Allen zagen ook bier het nut van in. Na aan allen dank gebracht te hebben voor hunne tegenwoordigheid en de drukke, geanimeerde disoussie, werd te ruim 9 uur deze vergadering door den Voorzitter gesloten met den gewonen groet. De alhier gehouden collecte ten behoeve van de kerk te Ysselsteyn, bracht de flinke som op van ruim f 882. OVERLOON. De vertolkers van «De Verloren Zoon" zullen dezen zomer zeer waarschijnlijk opvoeren «Jozef in Dolhan". Centraal Fokstation Horst van den N. C. B. en L. L. T. B. Het Centraal Fokstation voor pluim veeteelt van de Coöperatieve'Roermond scb^EiermijnydenNoordbr^SS^^Rn Boerenbond en den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond mag over 1926 wederom op gunstige resultaten wijzen. De gemiddelde productie van 250 jonge witte Leghorns was 183.1, die van 150 jonge Barnevelders 180 2 deze cijfers waren over 1925 resp. 207 en 173.7. De Barnevelders, die in 1922 gemiddeld 158 eieren produceerden, vertoonen een mooie stijging, wat steun jeeft aan hen, die daarvan een goed jedrijfshoen voor de toekomst verwach ten. De 2- en 3 jarige witte Leghorns leg den resp. 155 en 128.4, de 2 en 3 jarige Barnevelders resp. 146 9 en 108.5 eieren. De hoogste productie van de beste W. L. fokhen was 960 eieren in 5 jaren en voor de beste Barnevelder fokhen 789 in 4 jaren. De beste W. L. hen van broed 1925 gaf in een legseizoen van ruim een aar 326, de beste barnevelder van dat broedjaar 235 eieren. Aan leden werden verkocht154 overtollige jonge hennen, 415 fokhanen, 11 foktoomen, tellende 17 hanen en 239 hennen 14409 broedeiaren van W L 3183 van Barnevelders, 1298 van Ind. loopeenden, totaal 18890. Voor de broederij werden verbruikt totaal 44202 stuks broedeieren. Als demonstratie deed het fokstation grooten dienstaan ruim 1000 bezoekers werd uitleg gegeven van het bedrijf; deze bezoekers kwamen vooral van de ruim 50 pluimveeteeltcursussen, die gegeven werden in Noordbrabanl en Limburg. De 9e Limburgsche Jaarbeurs. Onder zeer ongunstige weersomstan digheden werd Maandagmorgen de 9e Limburgsche Jaarbeurs te Helden- Panningen geopend. De druilerige regen, die zoo nu en dan in een fiksche regenbui overging, maakte straten en wegen allesbehalve prettig. Toch was er tegen half tien veel volk in Panningen en toen tegen 10 uur de fanfare hare tonen liet weergalmen, was de Jaarbeurs drukker dan ooit bezocht. Het feit, dat de Jaarbeurs voor dit maal was verrijkt met een Huisvlijt- tentoonstelling op de bovenzalen van het Postkantoor, maakte de beurs zeker veel bezienswaardiger. De toespraken door den Burgemeester andere autoriteiten bij de opening gehouden werden door een luidspreker van de firma Meerding Goedhart te Helmond zoodanig versterkt dat allerwege te verstaan waren Ergerlijke melkvervalsching. Door den Kantonrechter te Venlo werd tegen den landbouwer Peter B te Belfeld, wiens melkbussen gevuld met melk voor verkoop bestemd, welke resp. 50 en 40 pCt. met water was vermengd, een geldboete aangevraagd van f 400 of 90 dagen hechtenis, Uitspraak over 14 dagen. De Maas. Men meldt uit Venlo Door de vele regens is de Maas weer sterk gewassen. De stand 12.40 M. werd weder bereikt. De loskade staat geheel blank, alsmede heel wat weiland langs de oevers. De scheepvaart is vrij druk en er gaan ook vele booten en schepen onder de brug door. Verwacht wordt dat indien de regen ophoudt, het water zijn hoogsten stand heeft bereikt Cognacsmokkel. Het smokkelen van spiritualiën, voor namelijk van cognac, door Duitsche kinderen van 12 16 jaren, naar de Hollandsche grensgemeenten, neemt steeds toe. Door politie zijn kinderen, die cognac smokkelen, aangehouden. Een meisje van 15 jaren, dat een zestal flesschen cognac trauduleus had inge voerd, werd voor den vierden keer gearresteerd. De cognac werd in beslag genomen Drie yerkleede Duitscliers aangehouden Men meldt uit Sittard De militaire politie te Sittard heeft Maandagavond alhier een goede vangst gedaan. Een drielal als vrouwen gekleede personen dat langs Stadbroek de grens over was gekomen, werd gearresteerd Bij de lijfsvisitatie bleek, dat de Duitscher8 inbrekerswerktuigen zelfs wapens bij zich voerden, zoodat de opzet van hun bezoek aan Sittard duidelijk was. Mijnongeluk Op de mijn «Maurits" is Woensdag middag de gehuwde afdeelingsopzichter J. L Lütz uit Lutterade, 34 jaar oud, tu8schen twee wagons bekneld geraakt De man werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar hij een uur later aan de gevolgen is overleden. Beeldenschenners. Bij de politie te Schaesberg zijn aan gehouden de Duitschers A M. en E. M., wonende te Nieuwenhagen, verdacht op twee plaatsen onder Schaesberg kruisbeelden langs den weg te hebben vernield. SITTARD. Bij Kon. besl. is, met ingang van 1 Maart 1927, benoemd tot burgemeester der gemeente Sittard M W. J. Coenders, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Tegelen. Vijf arbeiders in een zandgroeve bedolven. In de zandgroeve Nievelstein bij Kerkrade werden 5 arbeiders onder instortend zand bedolven. Met groote moeite sleagde men erin vier arbeiders die licht gewond werden te rédden. De vijfde, de ongehuwde Jan Papst werd levenloos te voorschijn gehaald. Een millioenenerfenis. In de Eggenkolonie te Brunssum woont T!H! heeft. Een oom van deze dame, Franz Friedel vertrok op 16-jarigen leeftijd naar Brazilië. Hij verbleef daar geruimen tijd, kwam daar langzamerhand hooger op en geraakte in het bezit van goud velden. Korten tijd geleden, op 48- jarigen leeftijd, kwam hij om in een moeras, een kapitaal nalatend van 7 millioen dollar. F was ongehuwd en dus verviel deze erfenis aan de bloed verwanten. Vier zijn er twee jongens die op de mijn in Duitschland werken, een nichtje van genoemde weduwe R. B. en deze zelf. Prof. Tholdy te München, heeft deze zaak die in de Bayerische Staats- anzeiger werd geannonceerd in behandeling. De uitbetaling zal nog wel eenigen tijd op zich laten wachten, daar er natuurlijk heel wat formaliteiten te vervullen zijn. Inbreker-uitbreker. De vorige week werden voor de Maastrichtsche rechtbank tegen zekeren uit Maastricht, die werd verdacht de bedrijver te zijn van niet minder dan 17 inbraken en diefstallen in de omgeving van Limburg's hoofdstad, gevangenisstraffen van in totaal 34 maanden geëischt. De man wist Dinsdag uit 't Huis van Bewaring te breken en spoorloos te verdwijnen. Onmiddellijk nadat een gevangen bewaarder tot de ontdekking kwam, dat de vogel gevlogen was, werden marechaussee en politie gewaarschuwd, die de omgeving van Maastricht afpatrouilleerden, terwijl verschillende plaatsen in de omgeving, alsmede de grensplaatsen, van het gebeurde in lennis werden gesteld. Woensdagavond is J. M. in een woning aan Jen Sitlarderweg te Heerlen aangehouden. De man was Dinsdags avonds ongeveer 12 uur te Heerlen aangekomen en had den nacht bij een zwager doorgebracht. Daar deze hem niet langer onderdak wenschte te verleenen, is M. verder getrokken. Toen de politie lucht kreeg dat de inbreker-uitbreker zich in een of ander pand aan den Sittarderweg zou op houden, trok ze met de marechaussee op onderzoek uit. Een rechercheur van politie Ter Kaat, wist M. te arresteeren. De man is naar Maastricht terugge bracht De Limburgsche Auto-Bus-Dienst. De te Heerlen gevestigde Limburg sche Autobus-Dienst, kortweg genoemd L.A.D., directeur de heer van Ravesteijn, heeft toestemming gekregen (van Ged. Staten van Limburg) voor het exploi- teeren van een autobus-dienst Heerlen- Maastricht vice versa. Deze autolijn doet een enorme concurrentie aan den spoorweg HeerlenMaastricht. Het reizigersvervoer op dezen spoorweg is geweldig verminderd sinds de L.A.D. in exploitatie is. Ze yervoerde in een jaar wel een millioen passagiers. Een groot aantal bussen van moderne constructie onderhouden het verkeer tusschen Heerlen en Maastricht. Ged. Staten hebben aan de vergun ningverlening de voorwaarden ver bonden, dat de ondernemer tegen vervoerschade moet verzekerd zijn, ook de inzittende reizigers moeten verzekerd zijn tegen de gevolgen van ongevallen tot een bedrag van f 3000 per reizigers plaats Voorts moet steeds een voldoende aantal reserve-bussen ter beschikking zijn, kruitvoorraadmagazijn. Die onderschei ding viel hun ten deel voor het man- moeding optreden, waardoor Amster dam's Westkant voor een verschrikke lijke ramp werd gespaard. Teneinde de gemoederen der Amster dammers niet fe verontrusten, is het gebeurde geruimen tijd geheim gehouden Doch nu, enkele maanden daarna, mag aan de daden dezer dapperen bekend heid worden gegeven. De feiten zijn volgens het «Hbd." het volgende: Op zekeren dag in het late najaar werd, zooals herhaaldelijk gebeurt, een voorraad patronen, schietkatoen en nog meer hoogst gevaarlijk, ontplofbaar ;oedje, onder leiding van sergeant 3erghüis, per vrachtauto van de Hem- brug naar het kruitmagazijn van de andere zijde van 't Noordzeekanaal vervoerd. De militaire chauffeur Kurschmer zat aan het stuur. Toen de wagen aan den overkant, den Grooten IJpolder, op ongeveer vijftig meter afstand van het kruit magazijn gekomen was, sloegen flotseling de vlammen uit de motorkast. Sergeant en chauffeur sprongen van de auto en schreeuwden d9n in het land werkenden boerenarbeiders toe «Mannen vlucht, redt je leven I" Ook zij, op lijfsbehoud bedacht, gaven aan vankelijk daartoe het voorbeeld. Doch het volgende moment keerde de sergeant terug, op den voet gevolgd door den chauffeur. Zij sleepten in zenuwachtige haast de kisten met de gevaarlijke lading van den wagen. Nauwelijks daarmee bezig, kregen zij hulp van den boerenzoon Stolwijk, die, op han den en voeten kruipende, de auto naderde en er bij was, toen het ont laden net begon. Het drietal wist in korten tijd de gevaarlijke lading op veiligen afstand te1 brengen, en heeft daarna de vlammen met opgespitte aarde gedoofd. De auto brandde geheel uit, maar dit had niets le beteekenen tegenover de ramp, door deze wakkere mannen voorkomen. Met het kruithuis in de onmiddellijke nabijheid, de petroleum haven, tank-installaties en eenige groote fabrieken op niet al te grooten afstand, zou bij hel in aanraking komen van de lading van den grooten vrachtauto met het vuur een reusachtige ontplof fing een belangrijk deel van onze stad hebben weggevaagd. 1023 doodelyke griepgevallen in één week tjjds. Het aantal doodelijk ongevallen van influenza in Londen en 105 der voor naamste Engelsche steden, bedraagt in de afgeloopen week 1023, hetgeen het hoogste aantal is tijdens de epidemie van het oogenblik Dubbele mynramp in Engeland, Dinsdagmorgen hebben zich twee mijnrampen voorgedaan, een ontplof fing te Ebbwale in Zuid-Wales en het onderloopen van een nieuwe schacht te Bilsthorpe in Nottinghamshire De minister van Handel deelde in het Lagerhuis mede, dat bij de ramp te Ebbwale 23 arbeiders zijn omge komen en dat er geringe hoop bestaat om de overblijvende 28 te redden. Van de 17 man, die te Bilsthorpe bedolven werden, zijn er slechts drie gered. Nader wordt gemeld Het aantal dooden bij de ramp te Ebbwale bedraagt thans 56, dat in Nottinghamshire 14, zoodat het totaal aantal 70 bedraagt. Alle hoop, dat de zich nog in de mijn te Ebbwale bevindende arbeiders kunnen worden gered, is opgegeven. Een te gladde dansvloer. Zondagavond had een bezoeker van een danszaal in de Haagstraat te Helmond het ongeluk een been te breken. Oorzaakte gladde vloer. Ernstige dierenmishandeling. Tegen een persoon uit Anna Jacoba- polder (Zeeland), die een paard, dat niet wilde loopen, een strop om de tong legde en door te trekken een stuk van de tong aftrok is proces verbaal wegens dierenmishandeling opgemaakt. Gasverstikking. Donderdagmorgen is de 77 jarige wed. Duk in haar woning te Leiden bewusteloos op haar bed gevonden. Een gaskraantje bleek r.iet goed te zijn dichtgedraaid. Zij is naar het gasthuis overgebracht, waar men den geheelen morgen doende is geweest om met een zuurstof apparaat de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Maken de slagers te veel winst? Naar gemeld wordt, heeft het Kon* Ned. Landbouw-Comitó zich naar aan leiding van ingekomen klachten tot de bij het comité aangesloten organisaties gewend, met het verzoek, om een onderzoek te willen instellen naar de winst, welke de slagers in ons land maken. Volgens bij het comité ingekomen klachten moet die winst in vele geval len overmatig zijn. De onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg bij het Haantje te Delft, is Donderdagnacht omstreeks 1 uur de ongehuwde 44 jarige caféhouder K. K. uil Delft door een trein overreden en gedood. Groote ramp voorkomen. Blyk van erkentelijkheid der regeering. De minister van Oorlog heeft onlangs èn schriftelijk, èn door het toekennen van 6en bedrag in geld aan elk hunner zijn groote tevredenheid betuigd aan den sergeant P. Berghuis en den chauffeur J. Kurschmer, beiden van de expeditie afdeeling der Artillerie-inrich tingen aan de Hembrug, en aan den jeugdigen landbouwer, Stolwijk, wonen de openbare lagere scholen met uitzondering der school te Venray-Kom. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat ouders, voogden of verzorgers, die verlangen, dat hunne kinderen of pupillen met één April a.s. op een der penbare lagere scholen worden toege laten, daarvan onder juiste opgave van namen, voornamen, geboortedatum, geslacht en woonplaats der kinderen, zoo spoedig mogelijk, uiterlijk 19 Maart a.s. aangifte moeten doen bij het Hoofd der School. (Trouwboekjes medebren gen). Venray, 2 Maart 1927. Aan Peterhannes. We ontvingen gistermorgen uw ingezonden stuk, echter zonder schriftelijke verklaring voor wiens verantwoording dit ge plaatst kan worden, hetgeen den laat- sten tijd herhaaldelijkvoorkomt. Indien uw stuk in fatsoenlijk Hollandsch geschreven wordt (desnoods ook fatsoenlijk Venraysch dialect), onder overlegging der genoemde verkla ring, en dit vöör Woensdagavond in ons bezit is, zullen wij het a. s. week plaatsen. Naar aanleiding der Ioopende praat jes dat ingezonden stukken niet worden opgenomen, willen we er nog op wijzen, dat dergelijke stuk ken gesteld dienen te worden in fatsoenlijk Nederlandsch en zonder te persoonlijk of beieedigend te worden voor de betrokken personen of in stellingen bovendien desnoods ver gezeld van genoemde verklaring Stukken, waarvan de inzender ons onbekend is, worden in géén geval geplaatst. Red. Parochiekerk Morgsn Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, half 3 herhalingscatechismus, 5 uur Lof en Ie Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Zieledienst ▼oor P. J. Poels, overleden te Londen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol Jaarg. voor Gerard Verbunt en de familie Verbunt-Heris met brooduitdeeling aan de armen. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor de Echt- genoote van Herman Timmermann, 8 uur Jaarg, 2e kies voor Martin Poels en Johanna Rutten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld Jaarg. voor Antoon van Dijk en echtge- nooie, 8 uur Jaarg. voor Mathijs Creemers. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor Joseph Peeters, Antoon v. d. Voort en Echtgenoote, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johannes Janssen en Anna vau Voaselen, kwart na 4 Kruisweg en zegen met het H. Kruis. Zaterdag komen de kinderen der 6e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Deze week Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de Quatertemperdagen, geboden Vasten en ont- houdingsdagen. Zaal in het Patronaat. Dinsdag, vierde van de novene, in de H. Mis van half acht korte toespraak ter eere van Sint Antonius. Donderdag om half acht uitvaartdienst voor Hendrikus Kusters als lid van de Derde Orde St. Antonius-Patronaat. Maandelijkscbe algemeene H. Communie. Spaarboekjes inleveren. In de JongelingenVereeniging eenige bespre kingen. van 25 Febr.—4 Maart GEBOREN: Hendrika M. Th. Fleurkens, Ysselsteyn Cornelis P. G. Martens, Oirlo Maria C. Classens, Klein Oirlo Joannes H. A. Wijnhoven, Stationsweg Henricus J. J. In 't Hulst, Veltum Maria Th. J. Th. Camps, Oostrum Maria Th. J. Bouten, Lieseven Johannes M. W. Claessens, Oirlo Paulina J. G. Janssen, Veulen GEHUWD: H. H. Oudenhoven. 37 jaar aannemer en M. J. Jenniskens, 36 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN G. M. J. van Osch, 8 md Veulen Hendrik Custers, weduwn van J, Gielens, 80 jaar, Kruisstraat. 1 patiënte St. Annagesticht in Lij! verkr word U Afbraa] Lijkenhui Burgemee ,uders ter kennis v{bendi voornemens jjdagl des voormidi tenP publiek aan de aft het Spuitenj Bn Overloonscb Nadere in kantore vai,werk( Maandag 7 In8chrijvii wacht vóór voormiddags Venray 3 De Burgemef iuders LOO laris I HA Steeds groo 1 all alles eerstel er lag (thuiswerker Adres: P. gen, F 3, Oi Worden gevraagd 1 boerenknecht 16—18 jaar 3 boerendienstmeiden voor Paschen 1 boerendienstknecht voor dadelijk 1 jongen 13—14 jaar voor boerenwerk 3 huishoudsters bij Eerw. geestelijken 3 burgerdienstmeiden 1 schoenmakersleerling 1 boerenknecht 16—17 jaar. met paarden kunnende omgaan Bieden zich aan 1 2de bakkersknecht 1 winkeljuffrouw 1 gehuwd schoenmakersknecht 1 smid-bankwerker 21 jaar 1 burgermeid voor Pa9chen 1 voorwerker, opzichter of ploegbaas voor ontginning 1 kantoorbediende bekend met Duitsche Eng, en Ned. Taal 1 meubelmaker 4 jaar a h vak Paschen 1 bskwaam bakkersknecht 1 huishoudster voor boer of burger 1 dienstmeisje 15 jaar burgerdienst 1 bakkersknecht 4 jaar aan het vak 1 boerendienstmeid 20 jaar 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk 2 grond- of losse arbeiders 1 bakkersknecht 6 jaar aan het vak 1 paardenknecht 21 jaar Tot onze diepe droefheid overleed heden, vrij plotseling, voorzien van de H.H Sacramenten der Sterven den, onze onvergetelijke, innig ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- vader en Grootvader, de WelEd. Heer geboren te Venray 1853. Namens de bedroefde familie t Wed. Pauline POELS Trynes. Eastbourne (Eng.) 27—2'27. Paradise Drive 28 Leden en spaarders worden verzocht s. DONDERDAG om half acht de zieledienst bij te wonen voor wijlen W. LOONEN, in leven Directeur der Boerenleenbank. 13 HET BESTUUR. Leden, die hunne fruitboomen wenschen te besproeien, gelieven dit op te geven vóór a. s. Dinsdag bij den Secretaris. 12 Het, Bestuur Koopt daarom een of meer loten der Prijs per lot slechts f 1. U steunt hiermede de goede zaak en tevens hebt U kans om dezen zomer nog in een luxe-auto te rijden. I Maasheesche weg 3. voor direct o 1 Ap Adres Btsr in um, mooii ;eD gev pa. Bla Re gen in 2i5, Kuikendrink md fe- Dr< Vraagt on i pi groote kwa is' elei 0\ Verkrijg! Voor de versi sc Z.Z. IJl-bak A gerookte eoidi gerookte pa lol king, g al- verder ges na gestoomde Prim: f 4 Gem Alles scherp Aft In prima Vraagt onzf Koolraap, dii 8 met toenempnfer Teutonia Moi Origineel zafgi Ontvangen p Drink- en V( a Reservoirspui I Kippenhokkei e

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2