Kienen „Het Groene Kruis" Paarden- en Vee verzekering GrootCONCERT er Tooneeluitvoering Spoelingverkoop Kienl-tt H. Tacken Kuikens- it Grfs Provinciaal Nieuws. Algemeene Vergadering Café Eibers Verkoopvereeniging „St. Antonius" ledenvergadering Alle veehouders Th. Pouwels, Hofstraat Aanbeveling. Landbouwbond Venray Algemeene Vergadering TEC1 •aa Vlechtwerk, Puntdraad De Goedkoope Wiokel. Neemt proef Voordeelige aanbieding Kinderwagens Goedkoope Winkel W .J .Dries sens nette gtbi „PHILliam Peterndi partij bruinebodö eli 10000 2 zware it fijn dron op Zondag 13 Februari 1927 bïïkomno staid vsseay, ssessluks buist® vsisay' Dinsdag 15 Februari GESLOTEN. Oarage Derksen .,H. stoomzuiveitaorieK MARIA" OOSTRUM BEZOEKT de nieuwste muziek nummers voor het Orchestrion. en Kring VENRAY op Zondag 13 Februari veegeneesmiddelen Districts-arbeidsbeurs Donderdag 17 Febr. Voorstelling met lichtbeelden Handboogschutterij „St. Antonius" Oostrum Zondag 20 en Maandag 21 Februari „VERZOENING" van Erwtel tkbo Eiken Zondag Café's Th. Maassen J. v. d. Munckhof. Haring en Rolmops Gid rj i, "os. Loeteu 500 k pi Th groote p int erwten- TB een tl TE een par t en matt droge de scle ffli par en vo een Te zwarte P beste zaai en pd •werden de man en vrouw gewekt door een hevig gestommel. De man verliet het bed, en ging in huis kijken wat er aan de hand was. De verschrikte vrouw zat intusschen rechtop in het bed. Plotseling klonken drie schoten, welke door het raam werden gelost Door het tweede schot werd de vrouw doodelijk getroffen. De man kwam aan- loopen doch kon niet meer helpen. Zijn vrouw was reeds overleden. Onmiddellijk werd de marechaussee gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek instelde. Men heeft reeds een spoor van den vermoedelijken dader. Uitvoer van paarden. Men meldt uit 't Zuiden des lands, dat de paardenhandel, die de laatste jaren zoozeer veel te wenschen overlaat, thans eenige levendigheid begint te vertoonen. Aan d^ grensstations, waar langs de uitvoer is toegelaten, worden groote hoeveelheden jonge dieren naar België uitgevoerd. Vermoedelijk is de stabilisatie van het Belgische betaal middel, waardoor de prijsverhoudingen niet alleen stabieler, maar ook meer genivelleerd zijn geworden, aan de opleving van dezen handel niet vreemd. Hikziekte. Men meldt uit Breda Te Breda doen zich gevallen van hikziekte voor. Het verschijnsel, meer lastig dan gevaarlijk, is een gevolg van de griep, zeggen de dokters. De tydelpke tewerkstelling van werkloozen in Drenthe. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, mr. Kan, heeft aan de college's van B. en W. der gemeenten Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage en Utrecht een schrijven gericht in aansluiting aan het onderhoud met de betrokken wethouders en in verband met de plannen om werkloozen uit die gemeenten tijdelijk in Drenthe te werk te stellen. In dezen brief bevestigt de minister zijn bereidheid om met de gemeentebesturen de noodige maatregelen te treffen opdat een eerste proef kan worden georganiseerd. Hij wijst Gr op, dat de werkloozen niet alleen lichamelijk voor het werk ge schikt dienen te zijn, doch ook bereid om zoo flink mogelijk te werken en daardoor hun loon zoo hoog mogelijk op te voeren. Voor de proef stelt de minister be schikbaar a. den noodigen grond, b. hetzij een of twee barakken, hetzij huisvesting bij aldaar op de ontginning gevestigde arbeidersgezinnen, c. stroo, kopkussen en dekens, d. de organisatie waarover in de provincie Drenthe wordt beschikt, te weten de hulp van de N V. Ontginningsmaatschappij »Het Landschap Drenthe" en die van de rijksinspecteur, benevens die van het departement, welke toezegging gedaan wordt in het vertrouwen; dat de N.V. haar volle medewerking zal willen verleenen en in den gedachtengang, dat, wie den aangeboden arbeid zonder deugdelijken grond weigert of neerlegt, van ondersteuning onherroepelijk wordt uitgesloten. De minister verklaart zich bereid in de kosten, mits deze vooraf door hem zijn goedgekeurd, voor 25 pCt. bij te dragen. De toezegging geldt uitsluitend voor de eersle proef De gemeente besturen worden uitgenoodigd voor stellen te doen omtrent de beiooning van de tewerkgestelden, het bedrag, dat wekelijks naar hun meening ter be schikking moet worden gesteld van het gezin, het aantal weken, gedurende welke de arbeider in Drenthe moet blijven alvorens weer voor een of twee dagen naar huis te gaan, enz. Ten slotte vestigt de minister er de aandacht op, dat het slagen van de proef slechts mogelijk is, indien een zeer nauwgezette selectie wordt toege past. De griep-epidemie. De gnep epidemie breidt zich in Engeland nog steeds uit. Volgens een officieele mededeeling bedroeg het aanta' sterfgevallen tengevolge Van influenza in de afgeloopen week 818, tegen 725 in de week tevoren. Het aantal sterfgevallen in Londen was evenwel 18 minder. Door een machine in stukken gesneden. In de papierfabriek Hermes te Dussel- dorf is een 23 jarige arbeidster tusschen een der machines geraakt en letterlijk in stukken gesneden. Ledige wiegen in Berlin. Blijkens de laatste statistiek is te Berlijn het aantal geboorten vergeleken bij 1913 niet minder dan 40 percent achteruitgegaan. Hevige koude in Italië*. Uit Noord Italië wordt hevige koude en zware sneeuwval gemeld. Op som mige plaatsen ligt de sneeuw meer dan een halven meter hoog. De temperatuur was te Piacenza 12 en te Milaan 7 graden onder nul. De militaire revolutie in Portugal Aan het »Journal" wordt uit Lissabon gemeld, dat tengevolge van een huis zoeking der regeeringstroepen in het redactiebureau van de »Informacao", het voornaamste oppositieblad, dit bureau werd gesloten door de politie, die den hoofdredacteur, redacteurs en arbeiders arresteerden. Onder do overige gearresteerden be vinden zich een vijftiental beambten der post en telegrafie, die, na te hebben geweigerd om te arbeiden, de revolution- naire regeering toejuichten. Uit Madrid wordt gemeld, dat volgen een daar ontvangen telegram Oporto door de regeeringstroepen bezet is. Gemeld word', dat de staking op de spoorwegen zich uitbreidt. De toestand is zeer ernstig 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9 10. 11. 12 VENRAY, 12 Februari 1927 Spreekuur Burgemeester. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis dat hij verhin derd is op Woensdag 16 en Donderdag 17 Februari a s. zijn gewone spreekuur te houden. Venray 10 Februari 1927 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. GEVONDEN een scheermes. Inlich tingen Marechaussee kazerne. De uitslag van de Zondag alhier gehouden stemmingen voor de groslijst der Provinciale Staten is als volgt Te Venray verkregen Poels 721 Rutten 714; Janssen 703 Thomeer 533; Sloot 223 Terpstra 142 Peters 173 Hueben 113; Weichs de Wenne 517; d. Loo 512 Clevers 132Wolters 128. Te Oirlo-Castenray verkregen Poels Rutten 80, Janssen 64; Thomeer 75; Sloot 3; Terpstra 43; Peters 20; Hueben 3Weichs de Wenne 59v.d. Loo 35 Clevers 19Wolters 2. Te Leunen verkregen Poels 288 Rutten 286 Janssen 278 Thomeer 247; Sloot 116Terpstra 62 Peters 89 Hueben 47 Weichs de Wenne 186 d. Loo 191Clevers 42Wolters 28 Te Merselo verkregen Posls 149 Rutten 147 Janssen 149 Thomeer 131 Sloot 34; Terpstra 31; Peters 44; Hueben 7Weichs de Wenne 113 v. d. Loo 101Clevers 13 Wolters 22 Te Oostrum verkregen Poels 160 Rutten 160; Janssen 149 Thomeer 127 Sloot 58; Terpstra 48; Peters 56; Hueben 44; Weichs de Wenne 115: d. Loo 84Clevers 45Wolters 33 Te Ysselsteyn verkregen Poels 81 Rutten 79 Janssen 76 Thomeer 51 Sloot 24 Terpsta 12 Peters 16 Hueben 23 Weichs de Wenne 58 v. d. Loo 66; Clevers 10; Wolters 6. De totale uitslag in den kieskring Horst was als volgt 1. Poels, Venray aftr. 6647 Rutten, Horst aftr. 6579 Janssen, Venray aftr. 6447 Thomeer, Horst aftr. 4923 Weichs de Wenne Geysteren 2906 Sloot, Grubbenvorst 2897 Terpstra, Heijen 2538 Peters, Gennep 2490 Van dè Loo, Venray 2409 Clevers, Afferden 2078 Hueben, Lottum 1770 Wolters, Gennep 1668 Vanaf 1 Januari werden aan het Postkantoor alhier verkocht 3800 rijwiel-belasting plaatjes. Dinsdag had een opperman werkzaam aan de in aanbouw zijnde Paterskerk alhier, het ongeluk van een steiger te vallen. Per auto moest hij naar zijn kosthuis vervoerd worden, alwaar geneeskundige hulp verleend werd Een schouw-kwestie over de Oostrumsclie beek. Voor het Kantongerecht te Venlo stond terecht de burgemeester van Wanssum, baron Weichs de Wenne wegens het feit, dat hij vergund had de Oostrumsche beek, waar ze door zijn land stroomt, te doen reinigen, terwijl zulks bekend was gemaakt. Beklaagde zegt, dat geval te hebben laten voorkomen om daardoor een einde aan den bestaanden toestand te maken en de reiniging in de gemeente Venray zoo geschiedt, dat de beneden loop van de bsek niet verontreinigd wordt door den bovenloop. Er kwam zoo veel aandrijven dat er wel zes karren vuil opgeruimd moesten wor den. Bovendien was de waterstand verleden zomer zeer hoog; bij de reiniging stonden de arbeiders uren lang in het water. De eigenaren van de gronden in Venray wisten niet, dat ze het vuil uit het water moesten halen en dat de beek niet alleen geschouwd moest worden, maar dat ze ook gerei nigd moest worden. De eigenaren van den benedenloop^ kregen dus alle vuil op hun dak. Getuige V. te Geijsteren beweert, dat de beek op 20 Aug. vorig jaar niet vol doende geveegd was. De arbeiders waren aan den verkeerden kant begon nen; ze hadden niet boven, maar be neden moeten beginnen. Getuige H. te Venray verklaart even eens, dat de perceelen niet voldoende gereinigd warenop de grens van Venray en Wanssum was een opeen hooping van vuil. Spr. achtte demoge lijkheid wel daar, dat dien tijd de beek gereinigd werd, daar de waterstand niet zoo bijzonder hoog was. Enkele getuigen worden nog gehoord, waarna het O M. concludeert, dat beklaagde schuldig is bevon'den, maar wil geen straf op dit feit toepassen, daar dit een kwestie van techniek is. De rechter bepaalt de uitspraak over 14 dagen. L. K. HORST. Dinsdagmorgen bekwam de aannemer L. E., door het vallen van den steiger van eene in aanbouw zijnde boerderij, zoodanig letsel dat genees, kundige hulp moest worden ingeroepen HORST. Morgen Zondag zal alhier door het mannenkoor een concert met tooneeluitvoering gegeven worden, waarbij zal worden opgevoerd, het mooie tooneelspel »Mijn Jongen." MAASHEES. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Jan. 1926 1106 mannen en 1000 vrouwen, totaal 2106 personen. Op 1 Jan. 1927 was de stand der bevolking 1113 mannen en 1025 vr.totaal 2138 personen. Eene ver meerdering dus van 32 personen. GENNEP. Woensdagmorgen werd alhier uit de rivier de Niers nabij het Protestactenkerkhof, het lijk opgevischt van een man, genaamd Grutters van Ottersum. Nieuwe industrie te Blerik. In de Limburgsche draad- en draad- vlechlfabriek in de Wielder langs de lijn VenloNijmegen is men begonnen met de fabricatie van draadnagels. Wegens onze zaak familieomstandigheden is WEERT. Dinsdag 8 Febr. vierde Mej. Cornelia Paulina de Haan haar lOlen verjaardag De 101-jarige geniet nog een betrekkelijk goede gezondheid. Zij werd geboren te 's Hertogenbosch, 8 Febr. 1826. De Myngasvoorziening. In verband met de plannen om het gas, dat anders bij de staatsmijnen verloren zou gaan, op te vangen en naar verschillende streken in Liraburg en Noord-Brabant te disiribueeren, kan men nader mededeelen, dat de directie der Staatsmijnen zal aanbieden voor haar rekening leidingen aan te leggen naar diverse gemeenten. Hierdoor zal de gasprijs niet hooger worden, doch beneden de thans geldende prijzen blijven. Een definitieve regeling zal echter nog wel eenigen tijd op zich laten wachten. Jeugdige dief. In de buurtschap Waubach, gem- Ubach over-Worms, hadden in enkele dagen belangrijke diefstallen plaats. Een 12 jarige knaap uit Brunssum stal uit een stal een geit, die in de woon plaats van het diefje in beslag genomen werd Uit een auto, die op den weg stond, werd een portefeuille gestolen, met een flinke som gelds. De jeugdige dief werd te Maastricht gearresteerd. Nekkramp. Naar 't hospitaal te Heerlen is over gebracht een knaapje der familie B lijdende aan nekkramp Op 'u anoniemen brief ingegaan. Dezer dagen werd de rijksambtenaren te Locht(Spekholzerheide) een anonieme brief geheel in 't plat geschreven ter hand gesteld, bevattende de mededeeling als zou er bij den lieer J. Knubben te Beitel-Spekholzerheide, een geheime jeneverstokerij gedreven worden. Met een 6 tal ambtenaren 4 commiezen, de chef-commies en een politieagent toog men op onderzoek uit. Nadat het verdacht huis door een 3 tal ambtenaren was afgezet, ging de chef met een tweetal commiezen naar binnen en deelde de hui&genooten het doel van hun komst mede. Daarna werd het heele huis van onder tot boven aan een grondig onder zoek onderworpen, doch alles zonder resultaat. Na anderhalf uur zoeken kwam men tot de ontdekking dat het anoniem schrijven uit de lucht gegre pen was. R. K. VEREENIGING te VENRAY. om half zes namiddags op de boven zaal van het Patronaat te Venray. AGENDA Voorlezing der notulen der laat ste algemeene vergadering. Verkiezing twee bestuursleden, (aftredend Dr. Struben en E. Mes- semaeckers) Jaarverslag van den secretaris. Financieel verslag van den pen ningmeester. Verslag der controlecommissie. Begrooting. Benoeming controle-commissie voor het volgend jaar. Rondvraag en sluiting. 33 van 4 11 Febr. GEBOREN: Maria Jacoba Elisabeth v. Osch, Wieënweg Stephanie Esser, Groote Straat Wilhelmus G. Manders, Laagriebroek Mart. Chr. Arts, Ysselsteyn OVERLEDEN Petronella C. Beckers, echtgen. van G. van Dijck, 74 jaar, Mersélo. Johanna H. H. van Soest, 15 jaar, Steegs- broek. Hendrina Jacobs, 77 jaar, Overl. weg Wilhelmus H. G. Swaghoven, 15 jaar, Maa9heesche weg. 1 patient St. Servaas Parochiekerk Morgen Zondag na de Hoogmis Te Deum voor Z. H. den Paus. 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalings catechismus, 4 uur Recollectie. Maandag half acht uitvaart voor W. Svachofen 8 uur jaarg. voor öerard Litjens en Maria Wis- mans. Kwart Ba vier Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Joh Arts. 9 uur gezongen Huwelijksmis. Woensdag half 8 leeamis, 8 uur sol jaarg. voor Maria Petronella Esser. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld jaarg. voor Bertus van der Putten en echtgenooten; 8 uur jaarg. 2de kl. voor Jacob Bistervelts en Anna Maria Lemmens Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor Antoon van Rijswijck en echtgenoote; 8 uur jaarg. voor Joh Poels en Petrus Hubertus Goumans. Zaterdag komen de kinderen der 5de klas te biechten. Zaal in het Patronaat. Om negen uur H. Mis en Vergadering voor Jonge Derde Orde en Congregatie. Dinsdag éérste der negen Dinsdagen onder de H. Mis van half acht korte toespraak ter eere van Sint Antonius. Woensdag half 7, 7 uur en half 8 uitvaart diensten voor Hendrina Jacobs als lid der Aarts broederschap. Donderdag half 8 uitvaartdienst voor Hendrina Jacobs als lid van de Derde Orde. St. Antonius-Patronaat. Men gelieve de kaartjes mede te nemen naar de Congregatie en aldaar af te geven. onder de leden, FEBRUARI CAMPS. 15 Heden ontvangen Beleefd aanbevelend. 1. 2. vanaf tot 8. ALGEMEENE n.m. half 3 in de Zaal „WILHEL- MINA", Schoolstraat, Venray. AGENDA t. Opening; 2. Notulen; 3. Jaar rekening en verslag van den accoun tant4. Ooedkeuring bouwen eigen weeginrichting; 5. Vaststelling uit te keeren bedrag aan leden vertrekken de buiten den Kring der Vereent ging6. Mededeelingen. 7. Rond vraag en Sluiting. 34 HET BESTUUR. gebruiken met succes sinds jaren de van „De Denneboom" verkrijgbaar bij Nog gratis veegeneesmiddelenboekjes verkrijgbaar. 15 Door de »Zwolsche Paarden- en Vee- verzekering Maatschappij", gevestigd te Zwolle, Ossenmarkt 2627, Directeur Dr. G. H. J. Tervoert, werd de schade van mijn onteigend paard naar mijn genoegen en volle tevredenheid gere geld, wat mij aanleiding geeft »De Zwolsche", die verzekert tegen lage en vasie premiën, bij iederen Paarden- en Veehouder ten zeerste aan te bevelen. Venray, Januari 1927. 22 J VERBERK Vertegenwoordiger: P. v. d. Boomen, te Venray. Hoofd-Vertegenwoordiger P. H. Goos8ens, Belfeld. Worden gevraagd 1 bakkersknecht 1 of 2 jaar aan het vak 1 dagmeisje 1 dienstbode v. R.K. geestelijke in N.Limb 1 dorpsreizi'ger in manufacturen 1 huishoudster voor kapelaan 1 boerenknecht 16—18 jaar 3 boerendienstmeiden voor Paschen 1 boerenmeid en 2 boerenknechts 1 Mei 4 burgerdienstmeiden voor Paschen 1 boerenknecht 15—16 jaar, genegen te melken 1 boerenknecht 16—17 jaar. met paarden kunnende omgaan 2 boerenknechts voor dadelijk 1 leerlinge naaister Bieden zich aan 1 winkeljuffrouw 1 gehuwd schoenmakersknecht 1 smid-bankwerker 21 jaar 1 burgermeid voor Paschen 1 voorwerker, opzichter of ploegbaas voor ontginning 1 smidsknecht 1 kantoorbediende bekend met Duitsche Eng, en Ned. Taal 1 meubelmaker 4 jaar a h vak Paschen 3 boerenknechts 14 jaar 1 dienstmeisje 15 jaar voor boeren- of burgerdienst. 1 bskwaam bakkersknecht 1 huishoudster voor boer of burger van den De jaarlijksche zal gehouden worden op 's avonds om 7 uur in de zaal »Wil helmina" in de Schoolstraat. AGENDA a. Paardenverzekering. 1. Notulen der vorige algemeene vergadering, 2. Jaarverslag over 1926. 3. Benoeming commissie van comp tabilileit, tevens voor veeverzeke ring 4. Toetreding van nieuwe leden tusschen de algem. schattingen b. Veeverzekering. 1. Notulen. 2. Jaarverslag over 1926. Verder zal vanwege het Kalisyndicaal gegeven worden over Kalibemesling. Ingevolge besluit der vorige alge meene vergadering, zal aan ieder lid, zoowel .van paarden als van veever zekering, ter vergadering aanwezig, 25 cent worden uitgekeerd. Trouwe opkomst verzocht. 52 DE BESTUREN. ten bate der Kerk van Oostrum Opgevoerd wordt o.a. het prachtige drama in 3 bedrijven Aanvang beide avonden 6 uur. Entree 75 ct. per persoon. Maandag uitsluitend voor Hon. leden met een familielid. 130 HET BESTUUR. op contract. Aan bij I. VAN DER Lay. op WOENSDAG om 4 uur, bij O. Het Bestuur. wasch buitent AdresJ. weg la, VenlJ 16 5 uur namiddag gelegenheid om mooie prijzen in de 16 Een compleeenka schikt voor cafi bij JEAN Tl HOI bij ANTOON Heden ontvangen Kippenringen, Nesteieren, Eierkorven, Snoeimessen en Scharen Vraagt onze prijzen. met onze gemarineerde Schoolstraat. in WiegenLuiermand]es Droogrekken, Klapwagens en Van Delft'8 Bezoekt ons magazijn en verge lijk onze prijzen met andere. kuikens af te ge- 16, 25 en 29 Juni Bij bestelling nog ven op 2 April, 3, 7, 1927. Foktoom bestaat hennen en 6 hanen, betrokken van toom stammende van legsters van 240- eieren en van Tancredhaan No uit 57 overji Drie dezer hanen I Welleman, a -272 355, wiens moeder 310 eieren produceerde. De drie andere zijn kleinzoons van kampioenhen No. 68 van Welleman die op den 4en Nederl. Legwedstrijd te Beekbergen 313 eieren produceerde. Zusters dezer laatste drie hanen staan momenteel No. 1 op den Legwedstrijd te Beekbergen. Legstalen der hennen en afstam mingsbewijzen der hanen ter inzage. Geregelde valnest-controle over alle dieren. 31 VENRAY-HEYDE. -.Teg Terstoiraai Adres Bure, De bekende gri i Fii nen en Schoen den, verkrijgbaar 100 stellingen tot 14 (Marktdag) bij S, 5 bo' f 2 50 per 1( Op aan huis te bei JOS. NELLEnsh bij JAC WILI ich bij L DE JON kt. T10 bij WED. ROt iid. Ti>i aft li bier bij M. GEERE 1st Tol bij M. SMITS, TK af te halen op tusschen 8 vanaf Kempke Inlichtingen weg, Venray. bij P. J. MOOI bij JOH. MUYi te velde goe Reinsche spek, k f 1 80 per KO bij JOS. LO"

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2