mam betoDzand! 1 Gemengde Berichten. sxmuiEt of Ingekomen en vertrokken personen. Districts ids Maria C Piet Gilles le hartelila Fanl H. REU N D o voor U! En dat BLIJVEN ZE! Ook DEZE uitverkoop bewijst het weer I (Adv) GEVONDEN Rijwielplaatje en een Rozenkrans. Inlichtingen Marechaussee-kazerne. Eeaige cijfers uit het Landbouw- verslag der Gemeente Venray over 1926. Totale oppervlakte der gemeente 14478.43 H.A. Aantal H.A. bouwland 3898. blij vend grasland 2215, particuliere tui nen 88, warmoezerijgronden 98, teelt van tuinbouwzaden 10, boomgaarden 95, boomkweekerijen 5, bloemkwee- kerijen 1.59, bosch (met inbegrip van hakhout en loofhout) 2223, woeste grond 4863, riet- en biezenland 6, vergraven grond, moeras en water 575, veld- en spoorwegen 336, on belastbare eigendommen 2.84, erven van gebouwen 62. het bouwland was in hoofdzaak bezet met rogge 1230 H.A., haver 1090 H.A., erwten 160 H.A., boonen 37 H.A., lupinen en seradella spe ciaal voor zaadwinning 24 H.A., aardappelen 745H.A., mangelwortels en voederbieten 400 H.A., koolrapen en knollen 190 H.A., klaver 28H.A., en kunstweiden 45 H.A. de rest was bezet met diverse andere gewas sen. Ter markt werden aangevoerd 1260 stuks groot vee, 608 stuks jong vee (kalveren inbegrepen), 446 paar den (veulens inbegrepen) en 4660 biggen. De aanvoer van runderen is daarom in 1926 zoo gering geweest in vergelijking met andere jaren, om dat ongeveer het geheele jaar door in deze streek het mond- en klauw zeer hevig heeft geheerscht. Donderdag is te Nijmegen in den ouderdom van 72 jaren plotseling over leden onze vroegere dorpsgenoot, de Heer G. Schilleman, gepensionneerd Brigadier der Rijksveldwacht. De Heer Schilleman, die van 1893 tot 1922 als Rijksveldwachter in Venray werkzaam was, genoot aller achting en stond bekend als een trouw politieman Gedurende een vijftal jaren genoot hij een welverdiende rust. De Handboogschutterij »St Anna' alhier behaalde Zondag op het concours te Helmond, de 5e corpsprijs, met 89 punten. Hiermede is 't nieuwe jaar wederom door onze schutters flink ingezet. Als eene bijzonderheid kan wel ver meld worden,' dat deze prijs werd be haald 's avonds op een electrisch ver lichte doel, wat voor onze schutters nog geheel nieuw was. Woensdagmorgen ontstond brand in de houten woning van den arbeider H. J. te Veltum. Een vijftal kleine kinderen, die alleen in de woning waren, wisten zich in veiligheid te stellen. De woning met inboedel is totaal afgebrand Door den Heer P. Kleijs werd onderhandsch aanbesteed het verbouwen van een bergplaats tot slagerij en stalling, voor rekening van den Heer Jean Coenders, alhier. Ingeschreven werd als volgt Th. Maassen en Gebr. Vollenberg f 1435 Gebrs Oudenhoven f 1468 A. H. Maassen en Zn. f 1485 Th. Janssen f 1495 Hel werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Voor de Rechtbank te Roermond stond terecht D. L. D„ 21 jaar, land bouwarsknecht te Venray, aangeklaagd van diefstal van ongeveer 40 K G. lood ten nadeele van het Liefdesgesticht te Deurne; eisch f 30, vonnis f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Door den ver oordeelde werd direct hooger beroep ingesteld Volgens zijn bewering had hij niet de bedoeling het lood te stelen doch wilde het enkel bewaren tegen diefstal. P. B. 48 jaar, grondwerker te Middel burg, thans gedetineerd aangeklaagd van bedelarij te Venray op 16 Januari 1927. Eisch en vonnis 1 dag hechtenis en 1 jaar en 3 maanden Veenhuizen OOSTRUM. In de dezer dagen ge houden Alg. Vergadering der kerkelijke fanfare Sub Matris Tutela, werd een parig besloten om het gezelschap te veranderen in een Harmonie. Naar aanleiding van dit besluit werd door enkele milde gevers, staande de ver gadering, een 4tal nieuwe instrumenten toegezegd, zoodat de onkosten die deze verandering meebrengt niet groot meer zijn. In warme woorden werd herdacht het overleden bestuurslid W Loonen en uit dankbaarheid zai voor zijn zielsrust een H. Mis worden besteld Als nieuw bestuurslid werd gekozen Mart. Verheyen. Nader vernemen we nog dat ook een nieuwe kleine trom wordt gegeven. Voegen we hierbij den ijver van directeur en leden en de bekwame leiding van onzen Instructeur, en het succes kan niet uit blijven. VENLO. Op de Goöp. Veilingver' eeniging van Maandag was de aanvoer 350 000 eieren. Groote eieren van f 8,70 tot f 9,90 Kleine eieren van f 7,30 tot f 8 60 Eendeneieren van f 9,50 tot f 9,70 VELDEN. In den loop van dit jaar zullen bier drie paren hun gouden huwelijksfeest vieren. VENLO Hel parket uit Roermond heeft gelijk reeds werd gemeld, een inval gedaan 'bij de expediteursfirma te Venlo Deze firma hield zich speciaal bezig met het verzenden van goederen naar en van Duitschland. Dagelijks reisde de chef van het kantoor, de heer V., naar Kaldenkirchen om aldaar de aan gifte aan de douane te regelen. Het voorloopig onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat men een groote smokkelarij ontdekt heeft, waarbij de geinteresseerden ongeveer aldus tewerk gingen. De heer V. legde aan het station te Kaldenkirchen de noodige aangifte papieren over. Nadat de goederen waren verzonden, werden deze papieren ver wisseld legen andere, waarbij het gewicht, de waarde en de soort werden gewijzigd De geadresseerden moesten natuurlijk de volle som betalen, terwijl het verschil in den zak van de smok kelaars gleed. Natuurlijk kon deze zwendel slechts worden ten uitvoer gebracht door medehulp van de Duitsche douane beambten. In verband hiermede zijn ook twee douane-beambten gearresteerd, terwijl het kantoor der firma B K. te Venlo gesloten. Van deze firma is buiten den heer V. geen lid van het personeel bij de smokkel-affaire betrokken. Een vereeniging van Burgemeesters in Noord-Limburg. Woensdagmiddag had ten raadhuize te Venlo een samenkomst plaats van de burgemeesters uit Noord-Limburg, om te komen tot de oprichting van een Vereeniging van burgemeesters uit Noord Limburg, vooral in hunne hoe danigheid als hulp officier van Juslitie Deze vereeniging heeft ten doel elkander van voorlichting te dienen en zoo noodig maatregelen te beramen inzake het politiewezen in Noord- Limburg, alsook het bespreken van gemeentezaken Een 14-tal burgemeesters had aan de oproeping gevolg gegeven, zoodat de vereeniging is opgericht. Tot voorzitter is benoemd Mr. B Berger, burgemeester alhier, tot onder voorzitter burgemeester v. d. Loo te Venray en tot Secretaris burgemeester Coenders te Tegelen. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag wös de aanvoer 1.550000 eieren. Groote eieren van f 8.60 tot f 10 20 Kleine eieren van f 7.tot f 8 50 Eendeneieren van f 9.tot f 9 50 Do aanleg van deze spoorlijn kost vele millioenen guldens, en deze lijn zal wellicht een der duurste worden, die ooit in ons land is gebouwd. Vele en kostbare kunstwerken, als bruggen en viaducten, zijn reeds in aanleg. Te Chévremont komt een halte in Kerkrade en Spekholzerheide worden stations gebouwd. Brand. Te Venlo is Woensdagmorgen in de Rummerslraat ten huize van den arbei der Valentin brand uitgebroken terwijl de vader op het werk was. Alle vier kinderen waarvan de jongste in de wieg lag de moeder is overleden waren in de woonkamer. Toen de brand ontdekt werd stond het woonvertrek in lichte laaie. Het te drogen hangend waschgoed, gordijnen enz. stonden in vlam. Men slaagde erin de vier kinderen van een wissen dood te redden, al ging dit ook met moeite gepaard. Met behulp van de buren gelukte het de vlammen te blusschen. HEERLEN. De stichting van een nieuw schoolgebouw voor de Middelb. Technische School alhier is thans ver zekerd, daar het bestuur daarto« de officieele machtiging van het Rijk mocht ontvangen. Ten dienste van het onderwijs zal 'l nieuwe gebouw worden voorzien van de meest moderne technische installs lie's, machines en instrumenten. Met den bouw zal spoedig een aan vang worden gemaakt len men hoopt nog voor het einde des jaars 't nieuwe gebouw in gebruik te kunnen nemen Onder een steenmassa bedolven. Op de Staatsmijn »Maurits" heeft Dinsdagavond, een d^odelijk ongeval plaats gehad. Te half zes was op de 391 meter hooge verdieping de 31-jarige Duitsche houwer W. F. werkzaam met het zetten van een drietal bouwen Toen hij hiermede klaar was, heeft hij een der steunpilaren weggenomen waarna de drie bouwen in elkaar stortten- F. werd onder de steenmassa bedolven. Na twee uur wist men den ongelukkige te bevrijden, maar deze was leeds terstond door de vallende steenmassa gedood. Hij was gehuwd. Geen pokken in de mijnstreek. Men meldt uit Heerlen Na onderzoek door dr. Piekema, inspecteur van de Volksgezondheid voor Limburg in het St. Josephziekenhuis te Heerlen, is komen vast te slaan, dal de echtgenoote en kinderen van P. te Brunsum niet aangetast zijn door de pokken. Er heeft alleen een infectie plaats gehad tengevolge van de inenting van den man. Naar we vernemen zal het gezin bestaande uit 7 personen, zeer spoedig uit het ziekenhuis ontslagen worden Auto-ongeval. Dinsdag reed de auto, waarin dc hoofdopzichter van de Willem Sophie mijn te Spekholzerheide (gem. Kerkrade) met zijn chauffeur, was gezeten, onde Richterink (Duitschland),' legen een huis Beide personen werden ernslig gewond. Door den hevige» schok werd de auto vernield. De verzakkingen van huizen. De verzakkingen en het scheuren der huizen zijn thans in de geheel gemeente Kerkrade zichtbaar. Te Chevremont, waar ruim een jaar geleden ongeveer 200 huizen gebouwd werden, zijn de verzakkingen vooral merkbaar, In bijna al deze huizen vertoonen zich de kleine scheuren, terwijl de dwars sleenen boven de keldergaten invallen In de oude kolonie te Chevremont is, in de Quirinusstraat, het trottoir over een afstand van vijf Meter 10 15 c M gezakt. De huizen daar dragen de sporen der verzakkingen en verscheidene ervan zijn onbewoond. Een huis vertoont een scheur in den voorgevel van links naar rechts, zoodat deze als het ware in tweeën gedeeld was. Ongelukken zijn nog riet voorgekomen. Spoorweg Schaesberg—Kerkrade - Simpelveld. Reeds ruim lift jaar is men bezig met den aanleg van den spoorweg Schaesberg—Kerkrade—Simpelveld en het zal nog wel 5 6 jaren duren, buitengewone omstandigheden voorbe houden, eer de spoorlijn in exploitatie zal kunnen genomen worden. Het terrein is zeer heuvelachtig. De bodem is zeer waterhoudend en er ontspringen tal van bronnen daardoor is het noodzakelijk, dat er puin wordt gestort op het maaiveld, dat dienst moet doen als een filter. Reeds meer dan 50000 M3 puin zijn aangevoerd Drie stoom- schoppen (lepelbaggers) zijn in actie voor het doorgraven van de heuvels. De zand en de leem (Lmb. löss) worden over hulpsporen vervoerd naar de dalen, die gevuld moeten worden. Men rekent er op, dal minstens 3 millioen M3 grond moeten verplaatst worden; tot nu toe zijn ruim een half millioen M3 grond verplaatst. Op dit oogenblik werken een 300 man, meestal grondwerkers aan den spoorweg. Hun loon en arbeid is bij collectief contract geregeld. De Huurwetten. Naar de Msb. verneemt, zal binnen enkele dagen het Kon. Besluit ver schijnen, waarbij wordt bepaald, dat de Huurcommissiewet, de Huuropzeggings wet en de Huuraanzeggingswet zes maanden na dagteekenir.g van dat Be sluit voor het geheele land komen te vervallen. Zooals men weet, bevatten genoemde wetten een bepaling, waarbij aan de Kroon de bevoegdheid wordt gegeven, deze wetten zes maanden na dag- teekening van haar desbetreffend be sluit buiten werking te stellen. Hel gevolg hiervan is dus, dat de Huurwetten in de 2e helft van Juli van dit jaar niet meer van kracht zullen zijn. Het viaduct te Kruispunt Beugen. Men is thans gereed gekomen met de herstellingswerken aan het viaduct te Kruispunt-Beugen. De trap, die toegang verschaft tot de bovenlijn is door een geheel nieuwe vervangen De spoordijk zelf is thans ook geheel gereed. De treinenloop op de bovenlijn, die Noord met Zuid verbindt, heeft weer zijn geregelden gang. Enkel de benedenlijn (lijn Boxtel Gennep) is nog niet zoover gereed ge komen, dat een dubbele lijn in gebruik kan worden genomen. Dit zal nog eenigen tijd duren, daar ook de beide spoorbruggen tusschen MillHaps nog niet geheel voltooid zijn. De roofmoord te Den Haag. Thans f 4000 uitgeloofd. De Haagsche Courant overtuigd, dat de bevolking van Den Haag, welke reeds vroeger werd verontrust door een tweetal niet opgehelderde moorden in de morgenuren, er recht op heeft, dat alle pogingen in het werk worden gesteld om den bedrijver van den nieuwen roofmoord aan den Bezuiden houlschen weg zoo spoedig mogelijk te vinden, heeft besloten evenals de minister van justitie f 1000 uit te keeren dus de premie van den minister te verhoogen lot f 2000 aan degeen, die aanwijzingen geeft, welke leiden tot de aanhouding en de veroordeeling van den dader. Verder heeft een onbekende gever den hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhage een bedrag van f 2000 ter hand gesteld om uit te reiken aan dengene, aan wien de f 1000 wordt uitbetaald, uitgeloofd door den minister van Justitie. Uitvoer van aardappelen naar Duitschland. Blijkens mededeelingen in sommige dagbladen, schijnt in kringen van den aardappelhandel de meening te heer schen, dat met ingang van 15 Februari a.s. het invoerrecht op aardappelen in Duitschland aanzienlijk zal worden verhoogd sommige berichten noemen zelfs een bedrag van f 135 per wagon. Naar aanleiding daarvan vestigt de directie van den Landbouw er de aan dacht op, dat bij het Nederlandsch- Duitsch handelsverdrag het invoerrecht op aardappelen na den 15en Febr. is vastgesteld op 1 Mark per 100 K.G. (f 60 per wagon van 10.000 K.G), mits die aardappelen vergezeld gaan van een officieele verklaring, inhoudende dat zij in Nederland gegroeid en vóó 1 December van het vorig jaar gerooid zijn. Met de afgifte van deze verklaringen zijn belast het hoofd van den planten ziektekundigen dienst te Wageningen, alsmede de rijkslandbouwconsulenten in de onderscheidene provincies Trouwen om aan de kost te komen Ja, da's 't nieuwste 1 Vroeger trouwden de jongelui als ze minstens den kost voor een gezin konden verdienen. Maar 't kan verkeeren, zei Brêero. En zoo kwam het dat G. Reen 24 jarige bosjesmaker te Den Bosch ging trouwen om aan den kost te komen. Getrouwd, doch werkloos, kreeg hij f 4.75 per week steun Dat is te weinig 1 redeneerde dit hoofd des gezins,; en sloeg aan het bureau een ruit in. Verdachte is reëTs viermaal vèroor- deeld. Getuige B Lautenslager, secretaris der Godshuizen, deelde mede, dat ver dachte geen steun meer ontving, doch gerangschikt werd onder armenzorg Hij moest niet in Den Bosch blijven slenteren doch elders werk zoeken, waar anderen toch ook wel werk kun nen vinden. De president wees den man op diens te laken daad: alleen te trouwen om steungeld te krijgen. Het O.M. eischte 14 d. gevangenisstr De oudste Utrechtenaar. De heer Timp, de oudste Utrechte naar, die onlangs zijn 103en verjaardag vierde, is voorzien van de laatste H. Sacramenten der Stervenden. De bestuurder overleden. De korporaal constabel Lievense, die op 17 dezer met een klein vliegtuig nabii het vliegkamp de Kooij neer stortte, is in het hospitaal te Helder aan de gevolgen van het ongeval over leden. Hollende paarden tegen een auto. Te Montfoort raakten twee paarden, gespannen voor een boerenwagen op hol en renden den dijk af.-De voerman sprong van den wagen en kwam er goed af. De paarden liepen verder regelrecht op 'n auto aan, die van de richling Oudewater naderde. De auto bestuurder, het gevaar ziende, zette zijn wagen onmiddellijk langs den weg sprong uit den auto. Nauwelijks was hij er uit of ds rennende paardeD vlogen dwars door de voorruit van den auto op de plaats waar zoo even de chauffeur zat Auto en boerenwagen werden zwaar beschadigd en de paarden werden ge wond. De auto werd naar een garage gesleept. Kinderzegen. De arbeider G. S. te Doetinchem kwam Dinsdag ter gemeente-secretarie aangifte doen van de geboorte van zijn 19de kind. Aardappelhandel Met den aardappelhandel gaat het in Maas en Waal buitengewoon slecht. Er is zoo goed als geen vraag. De opbrengst vergoedt ternauwernood de bewerkingskosten van den grond. Van daar, dat men zich meer en meer gaat toeleggen op intensieve kuituur Doodelfik ongeluk. De arbeider H. Brouwers te Goes geraakte Dinsdag onder een vallenden boom en werd zwaar gekwetst. Enkele uren later is hij overleden. Hij was ongehuwd. Een wreed bedrjjf. Op het Friesche platteland zijn de hanenchirurgen aan het werk. Zij branden de kammen en lellen dei- hanen af, fatsoeneeren ze en trachten ze dan voor kippen en tegen den leg van de hand te doen De wereld is ruim en worden zij op de eene plaats teleurgesteld, elders komen zij wel aan slag. De industrie schijnt rendabel, althans de kooplieden zijn steeds daar in 't winterseizoen aan het werk: «ersche eitjes zijn dan zeer gezocht. Herhaaldelijk worden de bedriegers vervolgd, telkens echter komen zij terug, want de winst is zoet. De Belgische Zomertijd. In België zal de Zomertijd in den nacht van 9 tot 10 April worden inge voerd. Ex-keizerin Charlotte van Mexico f Naar uit Brussel wordt gemeld, is prinses Charlotte van België, ex-keizerin van Mexico, Woensdagmorgen om streeks 8 uur overleden, in den ouder dom van 87 jaren. Mijnongeluk. In een kolenmijn te Wandre in de provincie Luik heeft een grondverzak king vijf mijnwerkers bedolven. Een man kon levend worden gered, van drie anderen, heeft men de lijken opge haald, terwijl de vijfde zwaar gewond teruggevonden is. Sneeuw in het Rijnland. In het Zuidelijk deel van het Rijn land is zeer veel sneeuw gevallen. Op de bergen ligt de sneeuw tol een hoog te van 30 centimeter. Hoog water in Duitschland. De scheepvaart op de Midden Elbe is wegens het hooge water geslaakt Sleepen kunnen niet onder de bruggen door, daar het water te hoog staat. Bij Maagdenburg liggen een groot aantal'schepen en lichters te wachten, tot het water zal vallen. Zware sneeuwval. In het noorden van Zwaben heeft een enorme sneeuwval ernstige storing in het electrische net aangericht Ook het telefoonverkeer ondervindt stagnatie, Zoo is gedurende eenigen tijd Frie- dricht8hafen bijna niet langs telefoni- schen of telegrafischen weg te bereiken geweest. De storingen zija in jaren niet zoo ernslig geweest als thans. Groote masten zijn onder den zwaren sneeuw- last bezweken. Te Leutkirch ligt de sneeuw bijna een halven meter hoog Engeland en China. Engeland gaat krachtige voorzorgs maatregelen nemen ter bescherming zijner onderdanen en belangen China. Te Southampton is een order van de admiraliteit ontvangen om twee groote passagiersschepen van de Union Castle lijn, de Kildmare en de Kildonan Castle in gereedheid te brengen voor het vervoer van troepen naar China De Kildmare moet 26 Januari gereed zijn om te vertrekken, de andere boot twee dagen later. Duizend mariniers hebben order ge kregen zich voor verscheping naar China gereed ie noudëll, lël' ming van hel leven en de bezittingen der Engelscher.. Men legt er den nadruk op, dat zij niet met oorlogs zuchtige bedoelingen worden uitgezon den. Verder wordt uit Londen gemeld Engeland zal echter niet ingaan op wijzigingen, voorgesteld door openlijke vijanden van Engeland en gesteund door bedreigingen met geweld Een betooging in het Oosten is noodig, welke voldoende moet zijn om de over tuiging te vestigen, dat, hoe groot en lankmoedig ook de gematigdheid van Engeland is en hoezeer Engeland wenscht geen steen in den weg te leg gen aan de eerlijke en sympathieke nationale aspiraties, de openlijke vijanden van Brittannië toch rekening hebben te houden met den langen arm van Engeland, welke aarzelt om toe te slaan, doch bereid is om de Engel- sche onderdanen en de* Engelsche rechten te verdedigen, zoo noodig met geweld van wapenen. De echtscheidingen. De Documentation catholique" geeft een interessante statistiek over de echtscheidingen, samengesteld naar het officieele rapport van het ministerie. Het getal der echtscheidingen bedroeg in Frankrijk in het jaar 1913 15372, 1921 32537, in 1924 21039, in 1925 20002. Een vermindering is te conslateeren in 54 departementen en wel hoofd zakelijk in landbouwstreken. Daaren tegen valt een vermeerdering waar te nemen in 35 departementen. In 1921 kwamen er op 100.000 inwoners 166 echtscheidingen, in 1913 slechts 77, in 1924 107 en in 1925 102 voor. Interessant is de vergelijking tusschen induslrieele en landbouwdepartementon. Zoo is de verhouding voor de verschil lende departementen in 1925 als volgt In het departement Seine op 100.000 inwoners 244 echtscheidingen, Somme 164, Olsel 56, Seine inferieure 148, in de landelijke departementen Lozore 16, Landes 23, Cote du Nord 25 en Haule- Loire 30. De grootste familie der wereld. Op een record in dit opzicht, dat hem wel door niemand zal worden bestreden, mag de vroegere farmer, thans rertenier Thomas B. Parker wijzen, die thans in de nabijheid van New-York woont en voor kort in intiemen kring zijn 90sten verjaardag vierde. Die intiemen kring van zijn familie omvatte niet minder dan 658 personen. En het betrof hier niet nauwe bloed verwanten als neefjes en nichtjes, doch enkel en alleen zijn kinderen en kinds kinderen met hun respectievelijke wederhelften, zijn rechtstreeksche nakomelingen alzoo. Parker was vijfmaal getrouwd; zijn eerste vrouw schonk hem 18 kinderen, de tweede 21, de derde 9, de vierde 12 en de vijfde 10. Zelf heeft hij dus 70 kinderen gehad, waaronder een heel stel tweelingen en enkele drielingen. Van zijn zeventig kinderen .stierven er 8; de overblijvenden, 32 jongens en 30 meisjes zijn allen op hun beurt ge trouwd en mogen bogen op een talrijk kroost Het jongste kind van Parker is pas 15 jaar; de vader werd er mee verblijd toen hij 75 jaar was daartegen is zijn oudste kleinzoon 48 jaar en deze heeft alweer een zoon van 26 jaar. Parker trouwde voor den eersten kee toen hij 20 jaar was en zijn ouds'e zoon volgde dit voorbeeld, zoodat zijn oudste kleinzoon in alle eer den 48 jarigen leeftijd kan hebben bereikt. In zijn bedrijf heeft Parker het tot een aardig vermogen welen te brengen zoodat hij op zijn ouden dag een mooi huis bij New-York kon laten bouwen Desondanks was hij niet in staat zijn heele familie, die hem ter gelegenheid van zijn 90slen verjaardag kwam feliciteeren, logies te verstekken. Hij moest zich tot zijn bloedeigen kinderen beperken; de overigen moesten een onderdak in een hotel voor lief nemen. Daags na den feestdag maakte de beele familie een uitstapje, waarvoor niet minder dan 150 auto's waren gerequi reerd. President Coolidge heeft den jubilaris zijn gelukwensch doen toekomen. 98 Passagiers doodgevroren. Naar de Daily Mail uit Moskou ver neemt, heeft een reddingsbrigade, die uitgezonden was om hulp te brengen aan twee treinen, die ingesneeuwd waren in de provincie Umara, van 98 passagiers slechts de lijken gevonden. De treinen waren onverwarmd en het naaste dorp was te ver afgelegen voor de passagiers om er zich te voet heen te begeven. J- UUUUf J. M. Wilnfcflier nas den dorp; j' Geleen Markt grissen beroep naar n L Loonen, dt hees; C W. C n, naar Uden; Ader naar Uden; frhooner bouwer naar C 31" Th. Millen, roep meer, Spoorsli M. dienstknecht s eren coiffeu ssen, klooi naar dien Pu iner 311; na BUSSSSUta VÏS van 14 sri 1927 GEBOREN: Gerardus H Hoog' Maria J. J Ja )dastraa Gerardus M. erselo OVERLEDEN J. H. Pouweli cobs, 81 jaar, {ffgat S. M. H. Antoniusstraat 1 patient St. van M. 2 wel sticht. !S5 k Mis jonaat, irbeid kle Morgen Zond H. lecte ten bate 10 uur preek Krijn, 2 uur vo tn gregatie Pauseli ©et vo half 3 herhalii ©us, Familie en Paui to. Maandag hal is, 2e klas voor de v. Van 14—21 Jan. INGEKOMEN: E. E. Sormani religieuse, Eindstr. 10 van Renkum; P. M. J. Schobers, tim merman Oude Oostr. weg 3 van Horst; A. L H. v. Galen, verpleger, Stations weg 14, van Heerlen; M. H. Crooy- mans, dienstbode, Groote straat 15 van Overloon; H. L W. Collaert en gezin, z.b. Maasheezerweg 32 van Horst; H J. G. Folbers, bakker, Kruisstraat van Uden; A Voesten, slager, Lang straat 4 van Venlo; M H. C Verstegen dienstbode Lull C 9 van Deurne; Th. Lichteveld, verpleger, Stationsweg 14 van Rheinberg; J. Leers, verpleger id van Helden. VERTROKKEN: P. A. van Rens, z.b. n. Grubbenvorsti F. M. Appels, religieuse n. RenkumJ Hermanus JaDss ieesmis de Handboogsi Diani Anna, kwart na Dinsdag balf klas voor Johaers, den Wildenberg en. Woensdag haeld ja: Theodorus de Frans Peeters Donderdag 7 turn H 8 Ieesmis, Martin Bax, Lt Roffers en oudi Vrijdag half Rongen, ouders 8 uur jaarg. 2e en Wilhelmina! Maandag 7 uèting tronaat, eenied vergadering bi Dr. Poels en d< i uur I 2e Le Kuik, voor en t obann Zaal Vrijdag half diensten voor Aartsbroederscl ïi ronaa 7 half d icobs, Wore raaj 1 bakkersknei jaar 1 dagmeisje 1 dienstbode utelijb 1 dorpsreizige factui 1 huishoudstepelaa 3 meisjes 15-ior b 1 boerenknecl aar 1 huishoudstedelijk 3 boerendieas oor 1 2 huishoudstealelij 1 boerenmeid renkr 4 burgerdiens oor I 2 jongens 13-were 1 boerendiens r 3 boerenknecl Bied 1 winkeljuffro 1 gehuwd sch il 2 burgerdienst oor 1 1 smid-bankw aar 2 boerenkneclfadel: 2 boerenmeid: 1 burgermeid 1 timmermans j. 1 voorwerker, of voo 1 smidsknech 2 burgerdienst 4 jae 4 boscb- of gürs Ondertrouwd Venray, Ravenstein, De huwelijks^ig hebben te Heden ovi ots beste Vader, vader in den ouden Sterksel Nijmegen Nijmegen VI V Het verzi Sprt Mac Se tose! aa iknet dejasch scht adc AflII L! EN J KA m|U :e lA A t tri Bij ons vet l allen een Steeds o aan conci 1

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2