f Lucifers- Reuzenkoops BALAN OPRUIM! Landbouwbond Algem. Vergadering CONCERT en Tooneeluitvoering Boerenbond Merselo. Algemee Tumbouwver. Oostrum H. Antonius Abt L. Wijnhoven fgad Spurriezi lichte g VENLO VROOM DREESMANN ssassluss disïsïss vssbay. reclame 2 nen Gemengde Berichten. Ingezonden. Ingekomen en vertrokken personen. Districts-arbeidsbeurs Frau Wilhelm Mentrop VENRAY-DORP. Woensdag 19 Januari VENRAY-DORP. betaling der premie H andboogschutterij «St. Joris" LEUNEN op Zondag 23 en Maandag 24 Januari Zondag 16 Januari betaling der premie Ve )orp. Algemeene Vergadering Woensdag 19 Januari FEEST van den in de Kapel te Veltum. 10 pak prima roodhout lucifers voor 70 ct. fijne toiletzeep per doos van 6 stuks 35 ct. Karnemelkzeep pak 85 c op OondtjO Ja G ag-( G. van de sk, een man Tpop el in Borstelwerken, Zeemleer, Spil, LE® Oefeningen aan de ringen en aan den rekstok, de grootste aantrekkelijkheid, konden wegens plaatselijke omstandig heden niet worden uitgevoerd. En toch zal de Turnclub, die reeds meermalen lauweren won, wel nooit van eene uit voering zulk een aangename voldoening hebben gesmaakt Wat hebben de lieve kinderen en ook ouderen van dagen genotenHet was plezierig, om die blijde gezichten aan te zien. De kleine Fanfare speelde onvermoeid vroolijke stukjes. Twee grappige clowns verhoogden door hun koddige streken ten zeerste de algemeene pret. Is de Turnclub ook al door den regenachtigen zomer financieel geenszins vooruitge gaan, zoo heeft dit toch niet belet om voor de kinderen ook nog een tombola te organiseeren. De prijzen waren niet groot, maar de dankbaarheid der gauw gevulde kinderhand wel. i>Sint Christoffel', gij hebt met deze uitvoering een mooi werk verricht. Naar wij nog nader vernemen, heeft de Turnclub »Sint Ghristoffel" het plan opgevat om binnenkort een elite uitvoe ring te geven voor een beperkt aantal persoonlijk genoodigden. Wij vragen Uwe bijzondere aan dacht voor de groote Balans opruiming van Jac. Fonck Grootestraat No. 9, die heden begint. Massa's artikelen worden tegen oDgeloofelijk lage netto prijzen aangeboden, die in de zaak overzichte lijk zijn geëtaleerd terwijl op de res- toerende goederen, gedurende de op ruiming 10 pCt. korting wordt gegeven. Eene bijzondere gelegenheid om van te profiteeren. (Adv.) Electrioiteit. De inbedrijfstelhng van het net in de kom Venray had plaats op 27 November 1926. Op dat oogenblik waren ca. 100 aansluitingen geheel gereed. Thans is de geheele kom in bedrijf gesteld met alle aansluitingen, terwijl de nelten in de kommen Leunen en Casten ray eveneens nagenoeg geheel in bedrijf zijn. OOSTRUM. Door de Handboog schutterij »St. Antonius" zal op 20 en 21 Februari a 8. in de zaal van den Heer W Janssen een groot concert met tooneeluitvoering gegeven worden. De Statenverkiezingen. De verkiezingen van leden "oor de Provinciale Staten in Limburg zal plaats hebben op Maandag 4 April a s. HORST. De Kon. Harmonie besloot dezen zomer te Rotterdam aan het muziekconcours in de afdeeling uit munlendheid deel te nemen. OVERLOON. Naar wij vernemen zal a.s. Maandag alhier onderhandsch worden aanbesteed het bouwen van een Liefdegesticht alhier, onder archi tecteur van den Heer A. H. Martens ie Venray HOLTHEES. Naar wij vernemen zal door de fanfare te Holthees een concert met looneeluilvoèring worden gegeven op 30 Januari en 2 Februari. Een flink programma is bereids in studie genomen SWOLGEN. Dezer dagen overleed alhier de oudste vrouw dezer parochie de wed. J., in den ouderdom van 87 jaar. Reeds vele jaren woonde zij alleen in een groot oud boerenhuis. Aanvan kelijk had zij nog het gezelschap van een hond, na diens overlijden werd de vacature niet meer aangevuld. Verzor ging en verpleging genoot zij van de buren. Na haren dood vond men overal verspreid en weggestopt, tot zelfs in den stal, een bedrag van circa honderd gulden. Haar heele hebben en houden had zij bij testamentaire beschikking vermaakt. O a. circa 2 H A. bouwgrond aan het R. K. Armbestuur. Huis met circa 4 HA. tuin weide etc. aan de R.K. Kerk van Swolgen; aan hare reeds jaren te Loltum overleden 'zuster f 400 vrij van successie. (N.V.Ct) VENLO. Op de Coöp. Veilingver eeniging van Maandag was de aanvoer 280.000 eieren. Groote eieren van f 9,20 tot f 10,10 Kleine eieren van f 6,90 tot f 9.10 Eendeneieren van f 9,90 Ganzeneieren van f 24, Aangehouden. Te Venlo werd aangehouden J. B uit Crefeld, verdacht van diefstal van een rijwiel te Blerick. De man had pas 8 maanden gevangenisstraf ondergaan, waartoe hij veroordeeld was wegens diefstaf van een rijwiel, gepleegd ten nadeele van een villabewoner te Venlo. Coöperatieve Veilingvereeniging te Venlo. De omzet in 1926 bedroeg in totaal f 3.447.206 12. Er werden geveild 27.793 414 eieren, welke opbrachten f 1.872.257 74 of ge middeld ruim f 6.731}% per 100 stuks. Groenten en Fruit brachten op f 574.94848, Voorwaar respectabele cijfers 1 Door een steen getroffen. Te Venlo viel Woensdag op onop- gehelderde wijze een radiaalsteen van een in aanbouw zijnden schoorsteen voor een warenhuis. De schoorsteen had reeds een hoogte van 19 meter bereikt. De op den grond werkende opperman P. W. werd door den steen die een gewicht had van 3i/t K.G., op het hoofd getroffen. Bewusteloos werd de jongeman naar het R K. gasthuis »3t. Joseph" vervoerd, alwaar schedel breuk geconstateerd werd. Er bestaal weinig hoop op behoud. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.150.000 eieren. Groote eieren van f 8.70 tot f 10.10 Kleine eieren van f 7.80 tot f 8.60 Eendeneieren van f 9.tót f 9.60 Inbraak. Te Herten bij Roermond werd Woens dagnacht inbraak gepleegd in de Dastorie. Er wordt eenig geld vermist. met DOUGLAS FAIRBANKS. WESSEM. De Eerw. Zusters van O. L. Vrouw alhier zullen in de maand Juli a.s. het gouden jubilé harer vesti ging aldaar vieren. Kind verbrand. In het ziekenhuis te Heerlen werd opgenomen een 3-jarig kindje van P. te Rimburg, dat in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met heet zeepsop was gevallen en ernstige brandwonden had opgeloopen. Ernstige val. Te Boxmeer is M. J. bij het vegen van een schoorsteen van het dak ge vallen. Hij bekwam een hersenschud ding en moest van de laatste H. H. Sacramenten worden voorzien. M. J. is tengevolge van den val overleden. Onze bankbiljetten. Naar het »Utr. D." verneemt, zullen de bankbiljetten van f 40 en f 60 met terlijd vervallen, en zal nog een nieuw biljet van f 50 worden ingevoerd. Hiermee in verband staat de invoering van biljetten van f 20. Te veel Belgische sigarenmakers in ons land. In verband met het steeds toenemen de aantal Belgische sigarenmakers in ons land hebben de vier arbeidersorga nisaties in de sigarenindustrie opnieuw een adres gericht tot den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, met het dringende verzoek, maatregelen te treffen tegen het tewerkstellen van buitenlandsche werkkrachten. Het aan tal Belgische werkkrachten in de Nederlandsche sigarenindustrie, dat einde September 1926 836 bedroeg, was op 27 November reeds gestegen tot 968, Landarbeidersgezinnen naar Frankryk Het ligt naar de N. R. Gt. meldt in het voornemen van den minister van arbeid, handel en nijverheid, een commissie in te stellen inzake de emigratie - van landarbeidersgezinnen naar Frankrijk. Het Tweede Kamerlid Van Rappard heeft verleden jaar bij de bespreking over het werkloosheidsvraagstuk op de instelling van een dergelijke commissie aangedrongen. Roofoverval. Voor de rechtbank te 's-Herlogen bosch werd Donderdag de zaak behan deld betreffende den roofoverval te Drunen op het postkantoor. Tegen verdachte y. M. werd 7 jaar gevangenis straf geëischt met aftrek van het voor arrest. Een wielrijder gedood. Woensdagmiddag omstreeks half twee sloeg op het Damrak te Amsterdam een paard, dat voor een houtwagen gespan nen was, door onbekende oorzaak op hol. Van den anderen kant naderde op dat oogenblik een auto der Posterijen. De heer J. Spaan, directeur van het bijkantoor der Incassobank aan het Damrak, die per fiets passeerde geraakte beklemd tusschen den wagen en den postauto en werd doodgekneld. Te Barneveld 29 millioen eieren geveild. In 1926 zijn ter markt te Barneveld aangevoerd 29 035 000 eieren, die f 1.997.590 hebben opgebracht, zoodat gemiddeld f 6 88 per 100 eitjes is be steed. Overtreding der Drankwet. In den nacht van Maandag op Dins dag deden de marechaussees te Zundert een inval ten huize van den slager Stan Vermeiren, omdat zij vermoeden dat daar de Drankwet werd ovei treden. Nauwelijks waren de marechaussees binnen of Vermeiren greep een slagers mes. Een der marechaussees zich be dreigd ziende, legde zijn aanvaller met een revolverschot neer. De dood trad onmiddellijk in. Het Parket uit Breda stelde een nauwkeurig onderzoek in en kwam tot de overtui ging dat de marechaussee uit noodweer gehandeld heeft. Hoogwater in Friesland. Men meldt uit Lemmer Door Ged. Staten van Friesland is last gegeven met het oog op den hoogen waterstand in deze provincie (42 c M. boven het zomerpeil) het provinciaal stoomgemaal alhier, Woensdagochtend weer in werking te stellen. De onbewaakte overwegen. Nabij Deventer is Woensdagmorgen op de spoorbaan DeventerZwolle op korten afstand van een overweg het lijk gevonden van den ruim vijftigjarigen arbeider U. v. d. S. aldaar, die door een trein bleek overreden te zijn. Hij werd sedert Dinsdagavond uit zijn woning vermist. Twee arbeiders gestikt. Woensdagmorgen is op het terrein van het Hoogovenbedrijf te Velsen een ernstig ongeluk gebeurd. Vier arbeiders in dienst bij de aannemers van werken op het terrein van het Hoogovenbedrijf de »Gute Hoffnungs Hütte hadden zich zonder voorkennis der directie in een. gasleiding begeven, waar zij door gas werden bedwelmd. In bewusteloozen toestand werden zij uit de leiding ge haald Bij twee van hen konden de levensgeesten onmiddellijk weer worden opgewekt. De beide anderen echter, Duitschers van geboorte, waren reeds dood. Driemaal een tweeling. Het gezin van den heer W. te Weer- sel werd verblijd met de geboorte van het derde paar tweelingen. Valsch bankpapier. Te Rotterdam is een valsch nieuw bankbiljet van 20 gulden, vervaardigd van krantenfoto's, met succes uitge geven. Hoogwater in Duitscliland. De regenval der laatste dagen heeft een sterke stijging van den Rijn en de Moezel veroorzaakt. De Rijn is reeds tot hoogwaterpeil gestegen en beneden Bad Ems buiten zijn oevers getreden. De griep. Volgens het eerste gezondheidsbulietin van het secretariaat van den Volken bond is de griep het hevigst opgetreden in Frankrijk en Zwitserland, minder erg in Duitschland en de andere Europeesche landen. De griep-epidenue in Baden blijft naar uit Freiburg in Breisgau gemeld wordt tot nu toe een goedaardig karakter behouden en het aantal sterfgevallen is over het algemeen niet hooger dan gewoonlijk in dezen tijd van het jaar. In het Zwilsersche grensgebied zijn de scholen nog steeds gesloten. In de stad Bazel zijn in de eerste week van het nieuwe jaar 35 personen aan griep overleden. Het aantal nieuw aangemelde gevallen bedroeg daar in de afgeloopen week 3000. BuiUn verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zagen wij onderstaand stukje in uw blad geplaatst. Bij voorbaat onzen dank. Zondag speelde D.S.O. een wedstrijd tegen S.D H. uit Nijmegen en won met 5—2, zeer zeker een schitterende over winning. Wij waren zeer ingenomen met deze overwinning, en zeer zeker was deze verdiend geweest, als D.S.O. geen vreemde spelers in haar elftal had geplaatst. D S.Ö had -:n.l twee spelers in het elftal die geen lid waren, en er waren vele leden die gaarne hadden meege speeld, maar D.S.O.'s elftalcommissie oordeelde anders. Nu zouden wij D.S.O. in overweging willen geven bij de eerstvolgende Com petitie-wedstrijden eenige spelers uit le klasse-clubs te laten overkomen, zeer zeker was dan de overwinning aan hare zijde, en het zou ook meer sup porters trekken. Eenige supporters. Van 31 Dec.14 Jan. INGEKOMEN A. H. Stevens, dienstknecht v. Sambeek J. vd Laar en gezin, koopman Maash.weg 26 van Vierlingsbeek J. A. F. Kateman, bakker Langstraat 15, van Venlo J. H. Ritter, mecanicien Marktstraat 2a van Venlo K. O. Schneller, landbouwer van Schiedam J, Jacobs en gezin, landbouwer N 14 van WanssumS. A. Gooren, bak ker St. Servatiusweg 13, van Bergen; J H. Kateman, dienstbode Langstraat 15, van Vierlingsbeek Tb. W. Robben, Leunsche weg 2 a, van Wijchen J. Ruy senaars, Pater id-, van Vorden. VERTROKKEN: J. Art9, verpleger naar Rotterdam, Schie- kade 80G. Derksen, verpleegster naar Goch A. H. Stevens, dienstknecht naar Sambeek A 103; Ch. A. M Fackeldeij, religieus* naar Vught MariaoordL. H. Th. Biesmans en gezin, naar Dordrecht Voorstraat 164; A. M. Rongen, dienstbode naar den Haag 2e vd Boschstraat 24Cb. Hermans, broeder naar Woerden klooster; H. P. M. Dupuis, coiffeur naar Brunssum 2e Spoorstraat 61 P. G. Peelers, diens'- bode naar Maasbree St. Annaweg 11 M. E. J. Hoovers, modiste naar Weert Beek straat 42; W. J. P. Schols, onderwijzer naar Helmond Heistraat 123; W. Th. L. Sanders, dienstbode naar Broekhuizen C 204. BÏÏ&Q2RUJKS STAID YSVBAY. van 7—14 Januari 1927 GEBOREN: Jacobus M. F. H. Nelissen, Oirlo Peter J. W. de Lauw, Steegsbroek Henricus A. F. J. Janssen, Ysselsteyn Johannes C. M. Derksen, Leeuwstraat OVERLEDEN Jan Derckx, weduwn. van G. Janssen, oud 82 jaar, Boschhuizen 2 patiënten St. Annagesticht 2 patiënten St. Servatiusgesticht. Parochiekerk Morgen Zondag 8 uur de H. Mis voor bet R. K. Sigarenmakersgilde St. Petrus-Stoel, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalingscatechiamus, om 3 uur aanbidding en Lof voor de kerk van Mexico, 4 uur H. Familie. Maandag feest van St Antonius Abt, te Veltum 7 uur leesmis, 9 uur Hoogmis met preek, half acht Jaarg. voor Gerard Martens en Helena Henckens, 8 uur zieledienst voor de overledene leden van den Boerenbond, kwart na vier Lol. Dinsdag half acht besteld Jaarg. voor Mart. Koffers en echtgenoole, 8 uur Jaarg, 2de klas voor Leonard Smulders. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Peter Goumana en Elisabeth Jenniakena. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mia, half acht leeamis, 8 uur Jaarg. 2de klaa voor Maria Petro- nella Smulders. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor Theodorua Creemers, Henricus Creemers en echtgenoote, Michel Vermeulen en echtgenoote en Antoon Dijkman» en echtgenoote. Zaterdag komen de kinderen der 5de klas te biechten. A s. Zondag in alle H. Missen collecte ten bate van het Patronaat. Deze week is de Bidweek, gebedjes zijn Ver krijgbaar in de kerk. A.s. Zondag 23 Jan. zal aan de leden van het St. PetruaLiefdewerk den Pauselijke zegen met vollen aflaat gegeven worden. Om deze Pauselijke zegen te kunnen verdienen is noodig biecht en H. Communie. De Pauselijke zegen zal gegeven worden voor de Congregatie in de kapel der Zusters Ursulinen. en voor de H. Familie in de Kerk, op de gewone ■en. St. Antonius-Patronaat. Om negen uur H. Mis en vergadering voor Jonge Derde Orde en Congregatie. Desgewenscht wordt vóór en onder de H. Mis de H. Commu nie uitgereikt. Worden gevraagd 1 dienstbode v. R.K. geestelijke in N.Limb 1 persoon voor broodkar te rijden 1 dorpsreiziger in manufacturen 1 huishoudster voor kapelaan 4 jongens 15—18 jaar voor boerenwerk 3 meisjes 15—18 jaar voor boerenwerk 1 boerenknecht 16—18 jaar 1 huishoudster voor dadelijk 6 grondwerkers 3 boerendienstmeiden voor Paschen 2 huishoudsters voor dadelijk 1 boerenmeid en 2 boerenknechts 1 Mei 4 burgerdienstmeiden voor Paschen 2 jongens 13—15 jaar boerenknecht 1 boerendienstmeid voor-SeveDum 3 boerenknechts voor Paschen Bieden zich aan 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak 1 bakkersknecht 19 jaren 3 burgerdienstmeiden voor Paschen 1 huishoudster voor R.K. Geestelijke 1 smid-bankwerker 21 jaar 1 boerenknecht voor dadelijk 2 boerenmeiden voor Paschen 1 burgemeiden voor Paschen 1 timmermansknecht 3 j. a. h. vak 1 voorwerker, opzichter of ploegbaas voor ontginning 1 smidsknecht 1 burgerdienstmeisje 14 jaar 4 bosch- of grondwerkers Heute Morgen i/<2 Uhr entschlief sanft und gottergebe.n im Alter von 64 Jahren unsere innigstge- liebte, treubesorgte Mutter, meine liebe Schwiegermutter, unsere gute Schwester, Schwagerin und Tante Elisabeth geb. Esser. Sie starb nach schwerem, mit be- wunderungswürdiger Geduld er- tragenem Leiden, oflmals gestarkt durch den Empfang der heiligen Sakramente, tiefbetrauert von ihren Kindern FRITZ MENTROP, Arzt und Frau ELSE geb. Goldmann MARIA MENTROP DOROTHEA MENTROP JOHANNES MENTROP Wir empfehlen die Seele der lieben verstorbenen den Priestern am Altare und dem Gebete der Glaubigen. CLEVE, Fürstenberg, Horst, Prinzenhage, Blerick, Well Ven- ray, Nymegen, Maastricht, 40 den 12. Januar 1927 's avonds half 8, in café O. Pijpers- AGENDA 1. voortzetting aan- en verkoop 2. keuze van een ander depot. Tevens wordt dan gelegenheid gegeven bestellingen te doen van Kunstmeststoffen en Voederartikelen. Trouwe opkomst verzoekt 25 HET BESTUUR. A.s.. ZONDAO 16 JANUARI vm. van 9—10 en van 11—12 uur van Brandassurantie en contributie van den Boerenbond. 16 Het Bestuur. in het Bondslokaal te LEUNEN. Aanvang beide avonden om 6 uur. Maandag uitsluitend voor Hono raire Leden. Personen beneden 18 jaar Zondag geen toegang. Maandag van 16-18 jaar onder geleide. 28 HET BESTUUR. na de Hoogmis van de Brandassurantie en Contributie van den Landbouwbond. 15 HET BESTUUR. 's avonds 6 uur, bij J. HENDRIKS. Jaarverslaggedeeltelijke ^terug betaling enz. Trouwe opkomst verzoekt HET BESTUUR. MAANDAG 17 JANUARI om 7 uur H. Mis en om 9 uur Hoogmis met pree^ Deze week: Doozen Zwaluw lucifers 12 ct. per pak 10 doozen f 1.08. Molen lucifers per pak 10 ct. 10 pak voor 90 ct. Deze week nog: 33 Aanbevelend, s avonds 7 Bespreking telling. Trouvit tegen borgs jaarlijk lossing en gi e. Brieven onjrs h Bureau van Te hvrai alle heden P ij? aan hoogen a s. Maandag te Venray melr. IT. POELS, Zi 1, om te worden l in h Zich aan te a s. de Markt te Yian d kraam, standp oote Adres Burea bij L. PEETE1 evi in' Hoi Coui 11 De bekende sterke van Hecks dweilen 60 bij 6 in 3 Sterke Sfraatbezems van r 35 Sterke Kamerbezems van r 35 Sterke Kamerbezems van r 26 Handvegers van r 24 Spinnekoppen van (r 55 Pansponsen van r f Tuitenborstels van 3r lf Waschborstels van lir K Stofblikken van !r lf Luiwagens, extra zwaar gevuld van Ir 3! Zeemleer én Sponsen aan veel V6rla8g(in. Profiteert nog zoolang de voorraad kt partij sterke KLOMPEnl aan reuzei f Hofstraat, VENRAJ m Molton Dekens, prijzen goedkooper dan voor de lo| Wollen Dekens met roode en gebl. randen 14(^0 1 persoons Gestikte gewatteerde Dekens 2 persoons 2 persoons houten Ledikanten 1 persoons ijzeren Ledikanten met spiraal 2 persoons ijzeren Ledikanten met spiraal Kapok Matrassen 1 persoons Kapok Matrassen 2 persoons 3 deelig Landhuisstof moderne streepen Damast voor gordijnen Zijden Damast diverse kleuren

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2