CRES-SCHO W. Swagh Bij Scheren B. 0. „Veiligheids-0 MANUFACTURE PUROL V. PYLS, VEI Wij leveren water a Ingekomen irtr pen. .Eindelijk een veilige al als Mans-Rij gbottine's Dames-Molières maat 3643 Dames-éénband maat 3643 géén Pyn en naschrynen of stukgaan der liuid, indien men vóór het inzeepen de baardoppcrvlakte inwryft met Doos 30, Tube 80 ct Inbraak. Te Venlo vond men in het villapark een ledig geldkistje, dat bleek toe te behooren aan den heer G., die in een villa aldaar woont. Het ingesteld onder zoek bracht aan het licht, dat in de villa van dezen heer ingebroken was en de meubels gedeeltelijk overhoop gehaald waren. Daar de bewoner af wezig is kon nog niet vastgesteld wor den, wat ontvreemd werd. Frauduleuze invoer? Het parket uit Roermond heeft te Venlo een huiszoeking gedaan bij de expediteurs firma B. en R. Een hoeveel heid goederen werd in beslag genomen Het geheele personeel der firma is ontslagen. Naar verluidt, geschiedde de inbeslagneming in verband met ver moedens van frauduleuze invoer. Drieling geboren. Als bijzonderheid kunnen we belich ten, dat in het gezin van J. H. Schroeder-Niesse te Echt Koningsbosch Vrijdag een drieling geboren werd, twee jongens en een meisje. Een jongetje stierf spoedig na de geboorte. Verdronken. Zondagmiddag te vier uur is de ongeveer 50 jarige W. te Maastricht door onbekende oorzaak ter hoogte van het Stadspark in de Maas gevallen. Men slaagde er in hem op het droge te brengen, doch hoewel hij toen nog leekenen van leven gaf en men onroid dellijk de kunstmatige ademhaling begon toe te passen, gelukte het niet de levensgeesten weer op te wekken Het lijk is naar het hospitaal Calvariën berg overgebracht. De rywielbelasting. Verzocht wordt er de aandacht op te vestigen, dat na 6 Januari de controle op de uitvoering der rijwielbelasting wet wordt hervat, zoodat op dien datum de rijwielen van belastingplaatjes moe ten zijn voorzien Autobus in brand. Waarschijnlijk door een lek benzine reservoir sloeg een autobus van den heer J. van Eyck- van den Boer uit Asten, die den dienst WeertHelmond onderhoudt, in brand. De chauffeur wist zich te redden. Passagiers bevonden zich niet in den wagen. De bus brandde geheel uit. Uit de sigarenindustrie. Men meldt nit Eindhoven Onlangs heeft wethouder Vos in den Amsterdamschen raad medegedeeld, dat overwogen werd met hulp van Eind- hovensche sigarenfabrikanten en het gemeentebestuur van ^Eindhoven hon derden werklooze sigarenmakers van Amsterdam naar Eindhoven over te plaatsen. Deze aangelegenheid is na die publi calie in het college van B. en W. ter sprake geweest. Hier bleek, dat een der wethouders buiten voorkennis van B. en W. deze zaak terloops met wet houder Vos had besproken. Het college stemde echter met de kwestie geenszins in, wat te begrijpen is, als men weet, dat de woningnood in Eindhoven momenteel 1500 woningen bedraagt en de H.O. ondanks de betere economische toestanden niet zoodanig vloeit, als verwacht mocht worden. Vertrek Minderbroeders naar China. Zondagmorgen had te Haarlem in de Paterskerk (Kleverpark) het plechtig afscheid plaats van twee jeugdige Paters; Fructuosus Goedhardt uit Wormer en Nicasius Flaat uit Haarlem, twee zonen van St. 'Franciscus, die de verre en gevaarlijke reis naar Zuid- Chansi zouden ondernemen. Treurig. Bij het afmaken van een dennen boscb, had de landbouwer Stoffels te KoningsboschEcht op 31 Dec het ongeluk onder een nedervallenden boom te geraken waardoor hij zoo ernstig werd verwond, dat hij op 2 Januari aan de bekomen wonden overleed. Opium in Leiden. De rechercheur overleden. Dinsdagnacht is de 31 jarige recher cheur van politie Kok, uit Amsterdam, die Maandagmiddag, toen hij, om eenige opium smokkelaars aan te houden, als kooper van de opium optrad en door een noodlottig toeval door een revolverschot van een anderen recher cheur van politie in het hoofd werd getroffen, aan de bekomen verwondin gen in het Elisabethsgasthuis overleden. Officier gesneuveld. De eerste luitenant der infanterie W. F. H. L. Simons is bij een treffen met de bende in het Sawaloentosche door vijandelijk geweervuur gesneuveld. Twee inheemsche militairen werden niet levensgevaarlijk gewond, aldus seint Aneta aan de Holl. bladen. Heerlijke melk. De Keuringsdienst van Waren te Zwolle, heeft vastgesteld, dat de vee houder J. H. te Raalte, niet minder dan 75 procent (zegge vijf en zeventig procent) water in de melk had gedaan. Veel liefhebbers. Voor de bestaande burgemeesters- vacature te Sittard hebben zich, naar de L. K. meldt, niet minder dan 150 sollicitanten aangemeld. 100 voor een. Voor de vacante betrekking var. onderwijzer(es) aan de R K. school te Slokkum hebben zich meer dan 100 sollicitanten aangemeld. Vleesch export van Zevenaar naar Duitschland. Te Zevenaar is thans ook een begin gemaakt met den export van varkens naar Duitschland. De exportslagers, wier bedrijf stil lag en die hun personeel hadden moeten ontslaan, zoeken nu andere wegen voor hun bedrijf. De export kan tot nu toe den vroegeren levendigen uitvoer naar Engeland nier benaderen. Grootestadsleed. Dubois", vertelde de zegsman in de spoorwegcoupé, aldus lezen we in »De Nieuwe Eeuw", »heeft een dier kleine levens achter den rug van loopknecht tevens pennelikker bij een notaris Tusschen hangen en wurgen in is hij toch om en bij de tachtig jaar gewor den. De laatste jaren, waarin ik hem heb gekend, leefde Dubois van zes gulden in de week en van z'n drie gulden ouderdomsrente". »Kon-ie dat?" vroeg de andere heer in den trein. »Ja, Dubois kon dat. Hij kon er zelfs nog van drinken. Toen-ie al 'n week of zes vertrokken was bij den notaris naar een oude mannenhuis, vonden ze nog een uitgedroogd hompje brood op het archief op zolder. Gewoonlijk droeg Dubois 'n stukkie droog brood in z'n zak, dat-ie zoo tusschen de bedrijven door opat 't Hompje brood waarvan aan alle kanten afgegeten was, had Dubois daar blijkbaar achtergelaten op zolder". »Maar zes gulden 1".... »Zes gulden, ja. In '23 maakte de notaris nota bene een jaar van één en een vierde ton 1" »Wal deed die Dubois daarvoor?!' »Dubois schreef a<*les over en deed boodschappen verder komt z'n naam als getuige in bijna alle acten voor en 't getuigegeld.... streek ie niet op. Zoo oud als ie was en hoe beverig z'n hand ook, heeft hij dit lot op den laatsten dag blijven doen. Ik weel nog dat-ie in het midden van de week is vertrokken bij den notaris, toen-ie dan naar het gesticht zoo gaan. Derhalve werd in die week drie gulden aan hem uitbetaald I Ik heb laatst nog een briefkaartje van 'm gekregen. Moet u kijken, hoe keurig geschreven, mijn heer. Och, Dubois heeft heel wat te lijen gehad. Ik zie 'm nog op z'n trillende, magere beentjes voor den notaris staan op den morgen dat ie om haar te bezoeken en logeeren dan een paar nachten in de nabijheid. En we kijken ons dan natuurlijk de ooger uit. Nu heb ik dien man twee of drie maal in den omtrek van het Victoria station gezien. Ik herkende hem dadelijk, toen ik hem van morgen zag, en... Kunt ge ook zeggen, hoe hij er ongeveer uitziet? viel Penleney in Liefst zoo nauwkeurig mogelijk. Nu mijnheer, ik heb daar niet zoo heel veel verstand van, maar hij is een slanke, frissche, elegantgekleede heer, met een baard en een snor, ongeveer zoo groot als gij en die mijnheer zijn. Ik heb hen in de Victoriastreet gezien. Hij is mij juist door zijn lengte opgevallen, denk ik. En ge zijt er zeker van, dat dat de man is, dien ge hedenmorgen in die auto hebt zien zitten Daaraan is geen twijfel mogelijk, mijnheer. Ik ben er even zeker van als dat ik u hier zie. De tweede man in de auto? Hebt ge hem ook opgenomen Kunt ge herinneren, hoe hij er uitzag. Chillain dacht een oogenblik na. Ik herinner me, dat hij er erg bleek uitzag, zeide hij ten slotte. Hij droeg een zijden hoogen hoed. Toen Chillain vertrokken was, keerde Hptherwiek zich lot zijn gezellen. Dat lijkt op Ambrose voor den eenn en Baseverie voor den anderen man, zeide hij. Welke duivelachtige streek halen ze nu weer uit. Penteney W0 moeten naar Londen terug vertellen kwam, dat z'n vrouw dien nacht overleden was. De notaris, met z'n kribbige, scherpe gewone toonslem »Jè, Dubois, da's een zware slag voor je. Maar loop 'ns gauw om de post, ik zit er dringend op te wach ten 1". De trein liep een station binnen en de zegsman maakte aanstalten om uit te stappen.... »Weet u wat wel heele maal vermakelijk is", schamperde hij toen nog even, »dat de notaris Roomsch is en dat er op de deur van z'n brand kast een prentje van den heiligen Antonius zit geplakt, zeker om z'n duiten tegen dieven te beschermen. Moet u ook nog 'ns trachten te rijmen met elkaar dat de notaris voor z'n fiezier moraalfilosofie studeert. Nee, lij heeft z'n dochters zelfs een Latijnsche opvoeding gegeven vanwege 't nut dat ie die studie ziet 1 Goeie morgen, heeren, goeie zaken 1".... DEURNE. In het jaar 1926 kwamen alhier niet minder dan negen ongeluk ken voor die den dood ten gevolge hadden. We mogen dit wel een treurige statistiek noemen. De diefstal te Vlymen. De zoon onschuldig. Naar men zich zal herinneren werd ior eenige dagen bij den gemeente ontvanger van Vlijmen ingebroken en een bedrag van f 3400 ontvreemd. Zooals bekend, werd de zoon van den ontvanger als verdacht van dezen diefstal gearresteerd. Thans verneemt men, dat is gebleken dat de zoon niets met den diefstal heeft uit te staan, dat er althans geen aanwijzingen in die richting zijn. Ook de signalementen die uitgezonden zijn wijzen in een andere richting. Er schijnt een persoon te zijn geweest in padvinderscostuum. Hoe dwingen we onze gronden tot hoogere opbrengst? Ondergeteekende hield over dit onder werp een voordracht voorden J.B.-stand te Bakel en te Milheeze. Daar hij meent, dat er eenig voordeel voor de praktijk uit te halen valt, wil hij in de Z. W. V. een kort resumé geven, omdat hij ook alleen voorbeelden uit eigen proefneming als bewijsmateriaal gebruikte. Er zijn drie factoren die de opbrengst in hooge mate beïnvloeden Een goede grondbewerking. Gebruik van best poot- en zaad- XX Samenkomende sporen. Een klein uur later begaven Hether wiek en Penteney zich naar Mather- fields bureau om hem alles mede te deelen. Gij komt op tijd! riep hij uit. Ik heb nieuws van Ambrose. Maar gij ge kijkt of ge 't slechtste nieuws van de wereld hebt. Is er iets onaange naams gebeurd Och, ik vergeet, dat we u eigen lijk van Riversreade Court hadden moeten telefoneeren, antwoordde He therwick, die plotseling ^begreep, dat Matherfield nog niets van de gebeur tenissen van den dag vernomen moest hebben. Maar ik dacht, ging hij voort, dat de politie van Dorking, dat wel zou gedaan hebben. Iets onaangenaams gebeurd? Ja en ik denk dat Am brose daar wel de hand in zal hebben wij hebben dingen gehoord, welke die veronderstelling ten volle wettigen. Dit is er gebeurd en Hetherwick gaf een kort relaas van wat er dien dag voor gevallen was. Dat is alles, besloot hij. En ik twijfel er niet aan. dat Baseverie en Ambrose deze ontvoering op klaarlich ten dag uitgevoerd hebben. Matherfield gij moei ze vinden. Matherfield had met gespannen aan dacht naar Hetherwicks verhaal ge luisterd: nu zag hij van dezen naar Penteney en van Penteney naar een gedrukt kaartje, dat op zijn bureau lag. Ik geloof, dat ik wel begrijp, wat b. goed. Een flinke bewerking. Wat goed poolgoed betreft: Onder geteekende nam met ziektevrij pootgoed, hem daarvoor welwillend verstrekt door den Heer Deckers l i. Rijkslandb. consulent een viertal proeven 150 poolers van Bevelanders en ook 150 van Eigenheimers werden op 50 c.M. afstand gepoot. Ze brachten op o.a bij de Heer A Janssen te Milh- eze ruim 1 K.G. per struik. Dat is dan per H A. ruim 40000 K.G. Een reuzen opbrengst 1 Dat deed hier het goede pootgoed want eigen aardappelen op denzelfden grond haalde de helft niet. Een flinke bewerking 1 Naast zwaar kali en phosphorzuur flink stikstof. Vooral bij behakte gewassen levert dit schitterende finantieele uitkomsten. Zoo hij proeven met aardappelsdie naast deze zware kali en phosphorzuur bewerking respectievelijk kregen 400, 500 en 600 K.G. chilisalpeter. En het verschil in opbrengst tusschen perceel 1 en 3 was ruim 6000 K G aardappels Rekenen we die tegen 4 cent dan leverden 200 K.G. Chilisalpeter per H A. meer een meeropbrengst van f240 dus voor pl.m. f 30 Chilisalpeter f 240 meer, in geld een reine winst van f 210 Een zelfde proef werd genomen met voederbieten. Hier werd naast 2000 K.G. kalizout en 1000 K.G. Thomasslak gegeven 500 600 700 K.G. Chilisal peter. Het verschil in opbrengst lus schen perceel 1 en 3 was ruim 21000 K.G bieten. Rekenen we die aan f dan kregen we hier door 200 K G Chilisalpeter meer eene zuivere winst van pl.m. f 140. Het ligt voor de hand dat dus door zwaardere bemestingen werkelijk te verdienen valt, en 't geldt hier een zuivere winst, immers werkloon,land huur, zaadgoed blijven 't zelfde, en de meeropbrengst is zuivere winst. Ik meen dan ook dat de landbouwer bij bemesting zich niet moet afvragen Kan 't groeien Zal 't een dragelijken oogst worden Doch Levert een zwaar dere gift mij ook winst? Dien weg moet het op Alsde landbouwer maar een intensieve cultuur drijft, heeft hij niet zoo gauw grond te kort. M. A. v. d. POEL, Landbouwondeiwijzer Bakel. Brutale roofoverval. Zondagmorgen om zeven uur, terwijl de ouders naar de kerk waren en alleen de zeventienjarige dochter en haar 14-jarig broertje in huis waren, zijn in de woning van den heer W van der Doelen aan den Koppeldijk te Geffen, twee mannen binnengedrongen. Het meisje verkeerde aanvankelijk in de meening met bedelaars te doen te hebben en wierp de binnendeur dicht met de woorden: Het is nog te vroeg". Tegelijkertijd trachtte zij, daarbij ge holpen door haar broertje, de tusschen- deur dicht te houden, maar dit gelukte haar niet. De deur werd door beide kerels, die den hoed diep over het hoofd hadden getrokken open geduwd. Een hunner hield daarop het meisje een revolver voor den neus en zei tegen haar: »Hou je bek, of ik schiet je kapot". Voordat het meisje in staal was te antwoorden ging de revolver af werd zij ernstig gewond door den kogel getroffen, die haar wang open scheurde van haar mond tot aan het linkeroor. Haar broertje dat kans had gezien n8ar buiten te ontsnappen, had in dien tijd om hnlp geroepen Het meisje zag nog hoe de indringers zich naar het leege bed van haar vader begaven en daar het kussen vanaf haalden, waar onder haar vader gewoonlijk zijn geld bewaarde. Er lag thans echter niets onder. Daarop namen de woestelingen de vlucht. Naar wij vernamen, had van den D. toevalligerwijze eenige dagen geleden zijn geld onder een kussen van een de- andere bedden een plaatsje gegeven. Het bedrag, dat hij op die manier bewaarde beliep verscheidene duizenden guldens. De marechaussee uit Geffen leidt het onderzoek. Van de daders is echter op het oogenblik nog geen spoor ge vonden er eigenlijk aan het handje is, merkte hij na een pauze op. Die kerels denken of dachten tenminste, dat zij lady Ri versreade in handen hadden. Voor een losprijs natuurlijk. Zij namen miss Hannaford mede, wijl deze toevallig bij de gezochte was. Wie zij werkelijk ontvoerd hebben en er is meer van dien aard gebeurd, dan de heeren wel denken, was lady Riversreade's zuster. Maar nu, ofschoon de tweelingzusters sprekend op elkaar gelijken, er moet en zal een tijd komen, dat 't verschil in identiteit zal uitkomen. Op 'toogen blik, misschien nog eer, moeten de mannen tot de bevinding zijn gekomen dat zij de hand op de verkeerde vrouw gelegd hebben. En de vraag is nu maar wat zullen ze nu doen Het schijnt me toe, dat de voor naamste vraag is, waar de vrouwen nu zijn, riep Hetherwick. Denk aan 't gevaar waarin ze allicht zijn. Och kom ik geloof niet, dat zij in werkelijk gevaar zijn, antwoordde Matherfield. Zij zijn in handen van bandieten, maar zullen geen slechte behandeling ondergaan. En waar ze nu zijn Wel ergens in Londen, 't toeval als men ze vindt, een speld in een hooiberg, meer kans is er niet. En toch moeten ze gevonden worden, herhaalde Hetherwick kort en bondig. Ge moet uw geheele machinerie maar in actie brengen. Dat kan niet.... Wachi eens, viel Penteney in. Ge zeidet nieuws te hebben van dokter Ambrose. Ik heb vanmorgen overal bericht heengezonden, antwoordde Matherfield Overwerkte Zenuwhn kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Mijnhardt's Sanapirin-tabletten Bij Apoth. en Drog, Buisje 75,40 en 25 ct. Gevolgen van drankmisbruik. Te Boxtel werd in een greppel bij de Nieuwslraat het lijk gevonden van v. G. De persoon is in het water gestikt. Drankmisbruik op nieuwjaars dag is vermoedelijk de oorzaak. Zeg, weet ge 't al? Er zijn fijne tongen... die altijd iets geestigs weten te vertellen. Er zijn venijnige tongen.,, die altijd gif spuwen. Er zijn vuile tongen... die altijd smerige histories venten. Er zijn goeje tongen... die altijd opbeurend woord weten te plaatsen Er zijn ook kwaje tongen... die altijd beginnen met »zeg, weet ge 't al," waarachter dan het noodige kwaads volgt van Jan-en-alleman. Ze zijn meestal onrechtvaardig onchristelijk altijd. Ze stichten er ontzettend veel kwaad en verliezen er ongelooflijk veel tijd mee. »Zeg, weet ge 't al"... dó ge stillekens in uw eigen hofke en aan uw eigen werk moest blijven Van ouwe en jonge klappijën, verlos ons Heer 1 De regenval in 1926. Volgens de waarnemingen in den Hortus Botanicus, welke daar onder leiding van dr. M. Pinkhof worden verricht, was de totale hoeveelheid afgetapte regen 764 m.m., dat is 6 pet. boven normaal. De meeste maanden waren dan ook min of meer te nat Het meest Januari met 44 pet. te veel Maart had daarentegen 55 pet. te weinig en was de droogste maand. De zomer had 207 tegen 211 m.m. normaal; de herfst 262 tegen 222 normaal. October was met 105 m.m. de natste maand, Maart met 21 m.m. de droogste. Van 12 Maart tot en met 6 April viel geen meetbare hoeveelheid regen. De grootste hoeveelheid op een dag was 28 m.m. op 6 Juli. Belangrijke sneeuwval kwam niet voor Het aantal uren zonneschijn was 1350, dat is iets beneden normaal. Door den trein overreden. Maandagmiddag is de 30 jarige ran geerder J K door een trein verrast op een brug nabij het station Boschpoort te Maastricht. Alleen door zich direct plat neer te werpen heeft hij kunnen voorkomen, dat hij geheel vermorzeld werd. Thans ligt hij met twee afgereden beenen in het hospitaal. De onbewaakte overwegen. Maandag is op den onbewaakten overweg te Rande bij Deventer een boerenwagen, bespannen met twee paarden, door den motorwagen op de lijn OlstDeventer gegrepen. De wsgen werd gedeeltelijk vernield; de bestuur der viel van de kar doch kreeg, even min als beide andere inzittenden geen kwetsuren. Godsdienstwaanzin. In het plaatsje Grisliny in de nabiJ heid van de Poolschestad Torn gelegen» heef' zich een buitengewoon geval van godsdienstwaanzin voorgedaan bij een uit acht personen bestaande familie, Ziz geheeten. Den buren was het opgevallen dat de familie al reeds eenige dagen geen enkel teeken van leven gegeven had. De politie werd er op opmerkzaam gemaakt en toen deze zonder moeite de woning der familie was binnen gedrongen, vond zij alle leden bijna geheel ontkleed op hun knieën in hun aed. Ze zagen er opgewonden en ver waarloosd uit en riepen zonder op houden »mijn God, mijn God". Al het vee in de schuren, dat sinds meerdere dagen geen eten gekregen had, was gestorven. Toen de politie de waanzinnigen wilde meenemen, hielden dezen elkan der vast, en weigerden hardnekkig de woning te verlaten, zoodat geweld moest worden gebruikt. In het ziekenhuis bleek, dat de gods dienstwaanzin was uitgebroken onder suggestie van een der dochters. Nu werd ik een haif uur geleden aan de telefoon geroepen door een Killiner de eigenaar van een café in de Wood Street, Westminster.... Alweer Westminster 1 riep He therwick uit. Dat schijnt het centrale punt te zijn.} De man vertelde me interessante iulichtingen te kunnen geven, indien ik hem eens wilde bezoeken. Ik meen- de er juist heen te gaan, toen u kwam. Misschien wilt ge meegaan om te hooren wat er gaande is. Ik kan niet, antwoordde Penteney ik moet naar mijn kantoor, en hooren of er nieuws is. Maar blijf met mij in contact. Als ge iets nieuws hebt, hoor ik het wel. Ik ga met je mee, zei Hetherwick Westminster, mompelde hij opnieuw, Ik geloof dat die Ambrose in dat dis trict goed bekend is. 't Heeft er veel van weg, stemde Matherfield. Maar in dat kwartier zijn enkele merkwaardige hoeken. Men kan zich niet voorstellen, wat een oude sloppen en buurtjes achter die groote gebouwen staan Ik zal ze u wel eens laten zier., als we er heen gaan. We zullen door een paar van die schilder achtige hoekjes wandelen. Terwijl hij sprak, trok hij zijn over jas aan om des te sneller te kunnen vertrekken, maar voor hij de jas kon dichtknoopen, trad een agent binnen met een visitekaartje. Wenscht u persoonlijk te spreken, en wel onmiddellijk. Hij wacht buiten Breng hem maar binnen en dade lijk I antwoordde Matherfield. Hij schoof het kaartje in Hetherwicks richting. Lord Morradoleriep hij uit. Wie is dat? De man, die met mevrouw Lis torelle verloofd is. Een magnaat uit Hampshire. Matherfield wendde zich vol verwach ting naar de deur Een gezette, niet verlegen persoon, kwam vastberaden binnen. Hij wierp een korten onder zoekenden blik op Hetherwick en diens metgezel, en wendde zich ten slotte tot Matherfield. Wordt vervolgd, Door een|eZoogd. de »Mo le prov: lang ge De correspon Post" te Calculi m merk dig verhaal v en vroe magistraat Deze vertelt, dat I in een dorp op $van het kwartier getuignogen 1 in de zaak vapipokke aandacht getromd doo eigenaardigen n en bak! welke in de »lijge: beleekent. De drager van am was 45 jaar oud, kra ouwd e een woest uiterli^as ink geklonken, en hierove woede .te barsbeefde v hoofd tol de vo< verbolg wegens de hem ebehar Het bleek, dat e en mai enkel bewijs kjjn inge De magistraat romtre wenschte te ve^on in gen omtrent h j perse iet dorp. Het voerdhen >deeld. Op zekeren da en troei op de jacht in te junj de helling van iel. Ter de jungle afzoclJeD zij tijgerin met twee en ee werp, dat hun ee lelijk 1 toescheen. Zij ve]e tijge konden zich er tuigen, makker der be >en ee schenkind was. irden zich naar het do zij he van hun huizen en h den met rauw vl rijst, eersten avond lersch tijgerin eveneens nrp, ei voor het huis, iet k ondergebracht, lewon joegen het die: en vc dag kwam de erug, bezoeken duurde ot zij dorpelingen gedo Het kind, da ter vi, jaren oud was, in d gevonden werd, groot, door het dorp Aanv weigerde het een ling t< doch later wen zich lende doek, die ne or heden het voor klee van de Koles ii begi het kind slecht eluid doch na eenige ja le het ofschoon zijn uits nmei werd Eerst was de jeer v dat hij met louvedwa worden gehoudei rloop werd hij echtei een Kole Hij huwde 8 and en o uit gees nooi werkte hij in de hij zijn gezin, be en twee kinder gens kwamen ontwikkeling. Dte kinderjaren verin komen. Voor tijf sterc de minste vreeierk^ het, dat deze die vielen, ofschoon terlij enkel opzictit va afweek Week vi II E INGEKOMEN: C G. J. Hendrikbodi straat 8 van Ven I. Wed. Degger enen, laan 4 van Arn. M z.b., St. Odastraat Ho VERTROKKEN: H. P. Baken,naa Willemstr. 8; G.'ulp< naar Lutterade Her Thuis". B L O veiuaneios- OVERAU Koop nu alléén de nu Nad. Octrooi. Aanvraag 32316. In blauw, kahki, grijs of wit. Veil BIJ Lakenskatoen 1.60 breed 46 ct. per el, Prima Poolbont Wollen Damesstoffen 46 ct. per el, Wit Flanel Donkere Molton 40 ct. per el, Zeer zware wollen Del x Satinet, zeer mooie tweepersoons gestikte Spr C Zware Molton Dekens 2persoons f 1.75, Jongenspet i Mooie Sajet f 5.20 per kilo. Aa|e MAASHEESCHE WEG 15.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2