f 0 en J. HIT' Ni c II rp alle Fot Foto -let mi Patin W wc Gemengde Berichten. Ingezonden. Ingekomen en vertrokken personen. ante als Maijgbt Rames-ltyes Dames-ééjd e Alle soo(t Vergroi Olieverf Gratis de aan a Bezoekt s kippen misschien juist de kost, of maar weinig meer. Een goed hok is de hoeksteen van iedere rendabele kippen- houderij. B—r. Een nieuwe Marechaussee-kazerne Naar de »N. L." bij geruchte ver neemt, bestaan er plannen, om voor de marechaussees te Well eene nieuwe kazerne te bouwen buiten het dorp. Het is te hopen, dat dit gerucht waar heid bevat, anders is er veel kans, dal de marechaussées le Well weggaan, waardoor wij wel wat te weinig politie zouden hebben. Joannes Hanssen te Grubbenvorst 100 jaar. Het dorpje Grubbenvorst, onder den rook van Venlo, vierde Donderdag feest ter eere van- zijn oudsten inwoner Joannes Hanssen, welke zijn lOOsten geboortedag mocht herdenken. De krasse grijsaard werd in optocht per versierde auto naar de dorpskerk gereden, waar een plechtige H. Mis werd opgedragen. Alle vereenigingen waren in den optocht vertegenwoordigd. Namens het Gemeentebestuur bood de nieuwe burgemeester hem een wandel stok met zilveren knop aan, terwijl het feestcomité hem een tabakspijp en de buren een mooien leuningstoel offreer den Op zijn 99sten verjaardag ontving hij van de bekende firma Kreijkamp te Steijl, zooveel pakjes tabak als hij jaren telde, omdat hij zijn leven lang Kreij- kamp's tabakken had gerookt. In 1924; vierde «Oome Hannes" zijn diamanten bruiloft. Zijn echtgenoote overleed in het begin van dit jaar, tengevolge van een val. Liefdegesticht te Overloon. Dank den milden steun der gemeente, die f 5000 voteerde, en de parochianen, die o.a. f 9000 bijeenbrachten, zal het Kerkbestuur van Overloon overgaan tot den bouw van een Liefdegesticht voor de Dochters van O L. Vrouw van het H. Hart, van een bewaar- en naai school onder architectuur van A. H. Martens te Venray. Prov. weggeldheffing in Limburg. De Prov. Staten van Limburg hebben de provinciale weggeldheffing ingetrok ken. Ijs-ongelukken. Zondagmiddag had het ijs te Vïer lingsbeek bijna een slachtoffer geëischt. Toen enkele jongelui op de schaatsen bij elkaar stonden, zakte een er plot seling door en raakte tot den hals in 't water. Met een in de buurt liggend werktuig kon hij intusschen gered worden. De Burgemeester yan Roermond. De heer J. L Th. Sanders, burge meester van Roermond, zal binnenkort, vermoedelijk met ingang van 1 Maart 1927, zijn ontslagaanvrage bij H. M de koningin indienen. Plotseling sterfgeval. Men meldt uit Sictard Terwijl notaris J. H. J. Hanenkamp zich Kerstdag ter kerke begaf, zakte hij bij het intreden der kerk plotseling in elkaar. Na in de sacristie nog even tot bewustzijn te zijn gekomen en het H. Oliesel te hebben ontvangen, gaf hij den geest. Zijn echtgenoote was bij dit tragisch einde tegenwoordig. De overledene was voorzitter van het Limburgsche Groene Kruis. Ernstig ongeval. Donderdag is uit een der koeltorens der staatsmijn Emma opgehaald het lijk van den 14-jarigen P. te Brunssum De jongen is daar toevalligerwijze inge raakt en verdronken. Gemeentelijk slachthuis te Heerlen. Het gemeentebestuur heeft aanbesteed bet bouwen van een gemeentelijk slachthuis, Ingekomen waren tien biljetten. Laagste inschrijver was de heer C. J. Buysen te SUtard voor f 229.700. De Provinciale Staten verkiezingen. Zondag j 1. was er te Afferden eene vergadering van besturen der Kath. Kiesvereenigingen van den Rechter- Maasoever om eenheid van actie te krijgen bij de komende Statenverkiezin gen. Deze vergadering was belegd op initiatief van het bestuur der R. K. K. te Gennep. Vertegenwoordigd waren Gennep, Heijen, Afferden, Siebengewald, Bergen en Well. De heer Van Kempen uit Gennep, die de vergadering leidde, gaf in 'i kort weer, waarom deze vergadering was bijeengeroepen, n.l. om ook iemand van den Rechter-Maasoever in de Provinciale Staten te krijgen. Na lange en drukke, ofschoon steeds gemoedelijke discussie, vereenigde de vergadering zich op de volgende punten. Er worden zooveel doenlijk, overal dezelfde en wel vier candidaten gesteld van den Rechter Maasoever en de heeren J. Poels, Venray en Th. Rutten, Horst. Uitdrukkelijk werd betoogd, dat den weg, waarlangs Penteney de man nen leidde. Deze weg leidde dwars door het park. Kom mee en laat ons den rijweg aan onderzoek onderwerpen, zei Pen teney. Maar beneden aan de trappen was niets te zien. Gelijk alle wegen en paden op den Riversreade Court ver keerde ook deze weg in uitstekenden staat. In elk geval vonden de mannen, hoezeer zij ook zochten en elk stukje grond naspeurden, geen enkel spoor, dat er op kon wijzen, dat hier verzet gepleegd was. er alléén daarom vier candidaten (moeten) gesteld worden, omdat er anders onder het tegenwoordige stelsel van stemming in de K. K. geen schijn van kans bestaat, iemand gekozen te krijgen. De vier candidaten, die zullen gesteld worden, zijn de heeren J. M. Terpstra, Heijen, A. E. Peters, Gennep, W. Wol- ters, Burgemeester Gennep en J. Clevers, Afferden. Besloten werd een schrijven te richten aan het Advies college, en dit te ver zoeken, ook rekening te houden met de belangen van den Rechter-Maasoever. In dit schrijven zal worden te kennen gegeven, dat de heer Terpstra de can- didaat is van den rech ter-Maasoever. Na een krachtige aansporing om een flinke actie in te zetten, werd deze vergadering gesloten. (N.L.) Oudste inwoner. Zondag overleed in het gasthuis te Deurne de oudste inwoner dezer ge meente de heer J. Niesten in den gezegenden ouderdom van 97 jaren. De overledene heeft zijn gouden en diamanten huwelijksfeest mogen vieren Hij ruste in vrede. Auto-ongeval. Op den Rijksweg te Sittard reed de architect D. tegen den avond met zijn auto tegen een boom op, om een arbeider die met zijn rijwiel verkeerd uitweek niet aan te rijden. De heer D. en zijn vrouw liepen beiden eenige lichte kwetsuren op. De auto word bijna totaal vernield. Smokkelen. Een 17 jarige jongen uit Bleijerlieide (gem. Kerkrade) is onder de gemeente Stolberg door de Duitsche politie aan gehouden. Hij vervoerde in een vracht auto met dubbelen bodem ruim 250 kg. gemokkelde koffie welke frauduleus van Kerkrade naar Duitschland was vervoerd. De chauffeur is naar Aken overgebrachtde auto en de contra bande zijn in beslag genomen. De gemeentekas van Vlijmen gestolen. In den Kerstnacht is te Vlijmen tijdens de nachtmis ingebroken bij den gemeente-ontvanger. Door forceering van een raampje zag men kans in de slaapkamer te komen en de brandkast weg te nemen. Circa f 3400 wordt vermist. Een politieonderzoek bleef tot op heden zonder resultaat. Een bankbiljet van f 20. De directie van de Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zij na 27 December 1926 een bankbiljet van f20 in omloop zal brengen. De voorzijde van dit biljet heeft in twee kleuren, lichtbruin en lichtgroen, gedrukte vischgraatvormige guilloche als ondergrond, welke rechts van hel biljet een strook onbedrukt laat. In deze strook, welke lichtblauw van kleur is, komt het watermerk (2 bijen) voor. Slachtoffers van het ys. Terwijl eenige kinderen zich Zondag namiddag vermaakten op den Berk- mortel te Zeilberg, een vroeger zooge naamde brandkuil, brak plotseling het ijs en zakten een vijftal meisjes in de diepte. Allen konden nog gered worden behalve het vijftienjarig dochtertje van den heer A Beijers alhier, dat jammer lijk verdronk De droefheid der ouders is niet te beschrijven. 0— Zaterdagmorgen is te Oisterwijk door het ijs gezakt en verdronken de 15-jarige J. Kleijn, wonende Kruisstraat te Til burg, werkzaam op het kantoor der firma Key aldaar. 0— Te Roggel is Zondagmorgen de 22 jarige Peter Bergs op de Quasvenne door het ijs gezakt en verdronken. Hij was daar gaan onderzoeken of het ijs nog niet droeg. 0— De 17-jarige doofstomme M. te Gre- venbicht waagde zich op het ijs en zakte er doorheen. Eenigen tijd later werd zijn lijk opgehaald. -0— Te Raamsdonk waren Zondagmiddag eenige schooljongen op het fort aan het schaatsenrijden, toen eensklaps het ijs scheurde. Drie jongens, de 12 jarige W. H., de 12-jarige P. v. D. en de 13-jarige J. G. geraakten te water. Na veel moeite kon de laatste nog door zijn broer worden gered, doch de beide anderen kon men niet bereiken. Lang wisten zij zich nog aan het ijs vast te klampen, hoewel dit steeds afbrokkelde, doch tenslotte moesten zij het opgeven. De andere jongens waren zoo ontdaan van schrik, dat zij er geruimen tijd niet aan dachten om hulp te halen, zoodat deze eerst na een half uur kwam opdagen. Men kon toen slechts de lijken der beide jongens ophalen. 0- Onder Hendrik Ido-Ambacht is de 16-jarige C. Klootwijk bij het oversteken van de Waal door het ijs gezakt en verdronken. -0— Een zoontje van de familie B. te Krommenie is bij het schaatsenrijden verdronken. 0- Te Tijnje zakte een 10-jarige jongen bij het schaatsenrijden door het ijs. Toen men hem uit het water kon ophalen bleek hij reeds overleden. Prinses Juliana. Weer een bericht over hare verloving. Uit Stockholm wordt gemeld het bericht moet natuurlijk met groot voor. behoud ontvangen worden dat prin ses Juliana van Nederland zich zaj verloven met den tweeaen zoon den kroonprins van Zweden, den 19-jarigen prins Sigvad, hertog van Uppland. De onbewaakte overwegen. Maandagmiddag heeft op den onbe waakten overweg bij Heemskerk een botsing plaats gehad tusschen trein 451 en een wagen bespannen met 2 paarden van H. de Vries uit Heems kerk. Door den mist had den voerman den trein niet zien naderen. Hij werd van den hok geslingerd doch kwam met den schrik vrij. De paarden werden door de locomotief gegrepen, deerlijk verminkt en gedood. De wagen werd vernield. Het treinverkeer ondervond vertraging- Twee meisjes door een trein gedood. Men meldt uit Warmond Dinsdagmorgen vond men op het ijs van de Warmondsche ;Leede vlak bij de spoorbrug onder Warmond een af gereden arm en een muts van'n meisje werkzaam op de timmerfabriek alhier. Dien morgen zijn twee meisjes Vink en Kerkvliet genaamd, oud 22 en 23 jaar, niet op het werk aan de fabriek teruggekeerd. Maandagavond hebben zij het werk verlaten en zijn toen om haar werk te bekorten over de spoor brug gegaan en toen door een trein overreden. De lijken der beide meisjes zijn Dinsdagmiddag uit de Leede opgehaald Het lijk van mej. Kerkvliet was deer lijk verminkt, dat van mej. Vink uit Noordwijk vertoonde geen letsel. De pscudo-prins. De blinde eerbied en aanbidding voor titels enz. zit er blijkbaar in het repu- blikeinsche Duitschland nog diep in, zegt het Hbld. Althans, zoo zou men zeggen, als men hoort van een aller dwaaste geschiedenis, welke zich on langs in het Schlosshotel te Gotha heeft afgespeeld. Van 28 Nov. tot 8 Dec. h8aft in ge noemd hotel een zich baron v. Korff noemende gast vertoefde, die bij aan komst niet onduidelijk te verslaan had gegeven, dat hij eigenlijk de oudste zoon van den ex-kroonprins was. Deze introductie dekte den man, die een drievoudig recidivist was en Her haaldelijk veroordeeld is wegens dief stal, bedrog en valschheid in geschrifte, volkomen: als een loopend vuurtje ging het gerucht rond, en al spoedig ontving de prins uitnoodigingen van alle moge lijke families uit de omgeving. ZeJfs werd een groote jachtpartij voor hem georganiseerd. Baron v. Korff bleek echter op een goeden dag verdwenen, met achterlating van een hooge hotelrekening, terwijl hij den hotelier en verschillende andere personen voor groote bedragen had opgelicht. De politie heeft thans een vervolging ingesteld. De hotelier heeft in de pers een lange verklaring gepubliceerd, waarin hij er o a. de aandacht op vestigt, dat de pseudo-prins in de eerste adellijke kringen ontvangen is, zonder dat daar in hem een bedrieger werd gezien. Bij een ontvangst op het siot Tüngeda had hij verteld, dal hij het bezoek ver wachtte van zijn moeder en van den vroegeren keizerlijken gevolmachtigde v Berg, met wien hij een onderhoud moest hebben Voor een en ander moest hij een nieuw costuum hebben, waartoe hij 120 M. leende. Een in Gotha ge komen Herr v. Berg bleek een bank directeur uit Frankfort te zijn, die toevalling voor zaken in Gotha moest zijn. De pseudo prins heeft zijn buigende aanbidders natuurlijk hartelijk uitge lachen en heeft bijtijds de plaat gepoetst zonder zijn goedgeloovige gaslheeren zelfs met een visitekaartje p.p c. te Verblijden. Baron v. Korff is spoorloos verdwe Een tragisch Kerstfeest. Een doode en vyf gewonden. De 23 jarige schipper Pieter Allemans, van het binnenschip «Saba" vond in het slijk van de Scheldekanaal te Ant werpen een granaat. Hij ging er mede aan boord van het schip en zou het Zondagvoormiddag rond 11 uur onl laden in tegenwoordigheid der familie De Block van Elswijk. Met een nijp tang kon hij den verroesten kop niet loswringen en begon er toen met een hamer op los te slaan, tot het moord tuig ontplofte en de stukken in de ronde vlogen. De helft der kajuit, waarin de aan wezigen zaten, werd vernield, maar ongelukkiger waren deze er aan toe. De rechterhand van Alleman werd hem bijna geheel afgerukt; tevens bekwam hij ernstige wonden aan de knieën. In het Stuivenberggasthuis werd hem ter stond de rechterhand afgezet. De 13 jarige Jan de Block was onmid dellijk dood Jan de Block (vader) 58 jaar oud, werd gewond aan rechter hand en oor. Zijn vrouw, Rosalie Elswijk 56 jaar, werd aan de rechter dij gewond en moest in 't gasthuis worden verpleegd. Twee kinderen Eugéne 22 jaar en Haria, 24 jaar, werden gewond aan voorhoofd en beide handen en moesten beiden eveneens in het gasthuis ver pleegd worden. De onvoorzichtige Allemans wordt in het gasthuis ter beschikking ge houden van het parket. Negenvoudige moord en zelfmoord. Naar uit Farwell (Texas) wordt gemeld, heeft de politie aldaar in den kelder van een hoeve, op zes mijlen afstand van de stad, de lijken gevonden van de echtgenoote van den eigenaar JLJ.» deren De ongelukkigen lagen daar met opengesneden hals en akelig verminkt onder een laag stroo. De vermoedelijke moordenaar, de tweede man der vermoorde vrouw, werd stervend in een der vertrekken van de hoeve gevonden. Zijn polsen en zijn keel waren doorsneden en wel pas, toen de politie de hoeve binnendrong. Men gelooft, dat de ongelukkige den negenveudigen moord en zelfmoord ge pleegd heeft in een vlaag van wanhoop, daar zijn oogst dit jaar mislukt was. In 13 uren van scliaapsvaclit tot jas. Uit Quebec wordt melding gemaakt van de volgende «krachttoer", door Ganadeesche industrieelen verricht. Om 5 uur 's morgens werden 4 schapen te Brantford van hun vachten ontdaan. In minder dan een half uur tijds was de wol schoongemaakt en in de verf- kuip gedompeld. Daarna werd ze ont ward, gesponnen en geweven. Het aldus verkregen laken werd onmiddellijk in bewerking gegeven en spoedig herschapen in een overjas. Deze jas werd per vliegtuig naar de nationale tentoonstelling te Quebec ver voerd en kon des avonds omstreeks 6 uur door den vice-gouverneur van Quebec Perodeau, aangetrokken worden. tngesssisa HdeMiagea. Versterk uw nieren 1 Werp dat lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren le helpen om de schadelijke en kwaaddoende vergif ten uit uw bloed te filtreeren. Maak uw leven weer tot een lustl Die pijn in de lendenen, die urinestoornissen, dat vermoeid, zenuwachtig, uitgeput gevoel, die hoofdpijn en duizeligheid kunnen aile te wijten zijn aan nier zwakte, en deze kan overwonnen worden. Piekeren helpt u niet. Word flink en gezond door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen De tijd bewees, dat dit specifieke niergeneesmiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bijstaat om het bloed volko men en terdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Foster's Pillen kwellende nierverschijnselen als rheu- matiek, ischias, spit, waterzucht nier steen, en blaasontsteking verlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun tegenwoordige goede gezondheid aan de genezende eigenschappen van dit nier middel. Begin nog heden met het ge bruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt herkrijgen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. 37 meest hinderlijke kwaal voor menschen op leeftijd is verstopping. Foster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Maagpillen verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. zenden. Hoogachtend (volgt onderteekesing) We willen hierbij verklaren, dat we zulk9 brieven niet noodig hebben, om ons in onze overtuiging te sterken, we hebben zelf genoeg ondervonden. Eén ding doet ons evenwel groot genoegen en dat is: dat de Heer uit Uden de derde is, die ons openlijk durft bijvallen. Er zijn meer menschen, die van het fokstation betrokken heb ben en ons nu rondweg verklaarden, dat nooit meer te doen. Maar we mogen voorloopig geen namen noemen. Geachte Redactie, dank voor de ver leende plaatsruimte. Wij wenschen U, de Heeren W. Janssen te Horst, J. G. Janssen te Leunen, Jos. Boshouwers te Lent en verder de dames en heeren kippenhouders van Peel en Maas Zalig Nieuwjaar". Hiermede zetten wij een punt achter deze kwestie. Het fokstation zal van ons verder geen last meer hebben en wij zijn verantwoord tegenover de men schen, die dit voorjaar broedeieren en kuikens van Horster foktoom betrok ken. Op 20 November 1926 zijn wij als lid lid der Algemeene Nederlandsche Pluimveefokkers-Vereeniging aangeno men en betrekken voorlaan ons materiaal van de fokstations der A.N.P.V. Wie van deze fokstations meer wil weten, kan ten allen tijde bij ons te recht. W. J. DRIESSENS. Venray-Heijde, 27 Dec* 1926. Week van 1723 Dec. INGEKOMEN: E. J. I. Vermeulen, Wed. J. H. Deg- ger en kinderen, Paterslaan 4, van Arnhem. VERTROKKEN: A. E. Francken, dienstbode naar Broekhuizen B 160; J. Bliek en gezin, landbouwer naar Viersen (DW. Roetke id. naar Dortmund; W. Rüngen, id. naar Steele; J. Urbaniak, id. naar Hol- sterhausen; A. Th. Goppus, dienstknecht naar NijmegenHatert; E. Th. Tielkes arbeider naar UbbergenKekerdom. „HORST". Naar aanleiding der schrijverij, een tijdje terug, in dit blad over 't foksta- station Horst, hebben wij 22 November 1926 vanuit* Uden (N.Br.) een brief ontvangen met betaald antwoord. We geven hier dit schrijven weer. Het oiigineel berust bij ons. UDEN, 22 Nov. 1926 WelEd. Heer Tot mijn genoegen Uw laatste woord in het blad Peel en Maas geleze. De zelvende ondervindingen heb ik ook van het fokstation opge daan. Maar hier staat het nog hoog aan geschreven want nu en dan komt den Heer Janssen eens spreken. Daar ze mij hier niet willen ge loven en ik al de rommel heb opge ruimd, dus ook nu geen bewijs meer heb, wilde ik U beleefd vragen of ik uw ingezonden stuk mag plaatsen in Oostbraband, dan kunnen de men schen zich hier en in de omstreken eens zien dat niet alles goud is wa er blinkt. Gaarne had ik graag per omgaande bericht van UEd., dan komt het nog Zaterdag in de courant Veertien dagen was ook nog hier bij mij. Den Weled. HeerRijkstuin- bouwconsuient, deze had er schik mee en zou U schrijven om een blad maar zoo U hem daar niet aan heb D.S.Ü. I C.C.V. I Cuyk. Wat zagen de supporters zfch bitter teleur gesteld. Vol hoop en verwachting toog men op om getuigen te zijn van den strijd aan den Leunsche weg, die gestreden zou worden tusscheo DS.O de grootste concurrent van F C V. Venlo en C.V V. Cuyk. Eindelijk dan bracht de kleine D S.O -centervoor den bal aan 't rollen. Een oogenblik waren we de meerdere van Cuyk maar toen Waar bleef onze halflinie Het welbekende trio, Graus, Berbers, Snijders konden hunne schotvaardigheid niet toonen. En waarom Omdat een halflinie zich niet op verdedigen moet toeleggen. De steun van de voorhoede was hierdoor gebroken. Ea zij met de backs hebben schuld aan de nederlaag. Verbluft waren, spelers en supporters, die een 10 voorsprong zagen omgezet in een 31 ach terstand. Wat deed 't vele kijkers opspringen, toen onverwachts een keiharde pil van Graus, het net werd ingejaagd. Prachtig was dit punt, zooals we er hem ook 2 in Venlo zagen scoren. Hij was niet op z'n best, maar zijn samenspel met Truien, was vlug en goed, en verdiend een woord van lof. Waarom is een van de D S.O. halfs zoo enorm eigenwijs Plaatste hij meer op links, wat toch zijn plicht is, dan werden er veel meer goals gemaakt. De achterhoede was op zijn slechts Drijven voor eigen doel is een middel om zelf goals te maken. En de keeper? Neen 't is geen keeper. Een steunpaal onder drie latten. Velen gingen buis waarts, om niet meer te komen kijken. Dat vind ik onzin. Want ieder kan eens slecht zijn. Maar. de beste stuurlui staan steeds aan wal. Supporters van D.S.O., Zondag allen op naar Gennep, omdat dan D S.O. door een flinke over winning goedmake wat ze hier verbruid hebben. AI is 't kampioenschap zoo goed als zeker naar de maan, toch blijven volhouden. ■Op den bal en op den man", zei dit de leus voor Zondag. Graus, Berbers, Snijders, toon je krachten. Schiet maar op die goalen, en de overwinning is dit maal aan D S.O. EEN SUPPORTER. Reinigingsdienst voor de Kom van Venray. Burgemeester en Wetüouders van Ven ray brengen ter kennis van belangheb benden, die met ingang van 1 Januari 1927 gebruik willen maken van den ge- meeatelijken dienst tot het ophalen van baardasch en huishoudvuünis, daartoe in den loop van de maaod December aan gifte moeten doen ten kantore van den Gemeente-Ontvanger en gelijktijdig het verschuldigde bedrag f 5 (vijl gulden) moeten storten, waarvoor zij kwitantie ontvangen. Nogmaals zij in het kort de regeling van den dienst aangegeven: 1. De reinigings dienst zal voorloopig omvatten het navol gende gedeelte der gemeente: Kruisstraat te beginnen bij de brouwerij van Hulsman, Paterslaan, Langstraat vanaf de Marechaus seekazerne, Leeuwstraat. Henseniussiraat, Patersstraat tot Gymnasium, Hensenius- plein, Schoolstraat, Hoenderstraat, Bonte- koestraat, Eiudstraat tot het St. Josephs- gestiebt, Marktstraat, Markt. Grootestraat, Hofstraat, Stationsweg tot het St. Servatius gesticht, Maasheesche weg, St. Odastraat, Willemstraat. 2. de huis vuilnis, welke zal worden afgehaald, zal bestaan uit vaste stoffen als keukenafval, asch en ander huishou delijk afval. 3. Faecalien of aan hevige rotting onderworpen stoffen, fabrieksafval of van afbraak komende materialen zullen niet worden aangenomen. 4. De vuilnis zal worden afgehaald eiken Zaterdag tusschen 8 en 12 uur voormiddag en zoo noodig tusschen 1 en 5 uur namiddag. 5. De komst der vuilniskar zal door ratelen worden aangekondigd. 6- Elk aangeslotene kan na deze aan kondiging de vuilnis in een behoorlijk gesloten bak, ton of emmer, welks inhoud niet grooter mag zijn dan 0.1 M3 buiten de deur zetten. 7. Het buitenzetten van vuilnisbakken op andere tijden is verboden. 8- Voor feestdagen of bijzondere om standigheden kan ook op andere dagen als des Zaterdags het vuil worden afge haald. Voor het afhalen van vuil van fabrieken gestichten, bedrijven van industrieelen of commercieelen aard of landbouwbedrijven waar het vuil niet in gewone bakken wordt gestort, doch op met de vuilniskar bereikbare plaatsen op hoopen wordt ge zet of in bijzondere bergplaatsen wordt opgeborgen, bedraagt de vergoeding f 0.75 per M3 of gedeelten met een minimum van f 1.50. De aangiften hiervan moeten 14 dagen tevoren ten kantore van den Gemeente- Ontvanger geschieden. Venray, 9 December 1926 Aanleg Abt en Veran Reparatii strd en o[ n A raais MARKTSTI en van in h Ir ai an h :ed 4 46 c pe nooi ns 20 p M Lakenskatoen Wollen Dame Donkere Molt t. Satinel Zware Mooie S: M Ho V Aangifte lie! De Burgemees V« ter kennis van dieli die in 1908 zijr en, moeten aangeven den in Januari a.s. Speciaal zal hi den worden op voor hen, wiern l een der letters A a voor hen, wiern I een der letters La voor hen, wiern 1 een der letters Sn, Voor nadere in ge: publicatie ten ui men zich ter Se< Venray 14 Deel 18 De Burg ter N VERK11 KRUISSTRAAT Overal aan huis u PRIJSVERHOOGH

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2