cres-scho: Eiersnvervoar. CONCERT en Tooneeluitvoering volbloed-stier Garrit Znidvraohti reclame L< Kerst- en Nieuwjrt kaarten Nieuwjaarsbrieven, Visilaa Jacq. Coenen-Houtie MANUFACTURI W. Iwifb De Notaris Brabers Boerenbond Merselo. Aanbesteding Nieuwjaarswenscbeo. liiervereemg Eiervereeo, Coop. Eiir Depothoudeg Qemengde Berichten. Districts-arbeidsbeurs Aanbesteding Kerkbestuur St. Petrus Banden" te Venray Het bouwen eener Kerk met rectoraatswoning te Ysselsteyn. het vervoer van eieren en leege kisten Fanfare,Sub Matris Tutela' OOSTRUM. op Zaterdag I en Zondag 2 Januari 1927 «Stemmen die niet zwijgen" Houtverkooping. Notaris Pluymaekers Notaris Esser te Horst JoerenbODd Uostrum. Algem. Vergadering Maandag 27 December van vrachtwerk. VEliY A.lg. Ve: Woensdag id )e LEUN Algem. 1 Woensdag VENRAY Aanbeste: vervoer s a< U Ui ei r B se DEZE WEEK EXTRA LAGE fjzE Fij ne bl. schijfjesappelen 34 ct. Pnen Pruimedanten 40, 32, 28 ct. jpo Sun Maid Rozijnen zonder pij c Zelfrijzend Bakmeel per pak Ontvangen een prachtsortag enz aan lage prijzen Wij leveren waterwit als Mans-Rijgbottine's Dames-Molières maat 3643 Dames-éénband maat 3643 men in Wageningen een demonstratie te geven met de Melotteploeg. Deze ploeg is voor alle gronden, en die hebben we in ons Holland verschillende, geschikt. Men behoeft de diverse werk tuigen slechts aan den Fordson motor tractor te koppelen en men werkt veel vlugger, resultaat: een groote tijdbespa ring. Want tijd verspillen onze huidige landbouwers en die niet alleen, door alles nog op de oude manier te doen, Spr. geeft een sprekend staaltje van de voordeelen van den Fordson bij het vervoer van bieten. Met den Fordson zou men bij het vervoer per dag juist een keer zoo voordeelig uitkomen als met paard en wagen. Tot slot konden we op het witte doek nog een kijkje nemen in de enorme Fordfabrieken te Detroit. Een welgeslaagde avond ter meerdere bekendmaking van het groote nut van den Fordsontractor. Werd voor eenigen tijd aan onz© Parochiekerk door een achtenswaardige familie een kerkraam ten geschenke aangeboden, thans vernemen wij dat door een invloedrijk inwoner mis gewaden met toebehooren zijn aange boden. Naar wij mochten vernemen zijr. de gewaden prachtvol van goud brocaat, het beeldwerk in koorkap, schouderkleed en driestel handwerk. Voorwaar een hoogst kostbaar stuk, waarvoor den edelen gever allen dank mag gebracht worden. Dit zal met het hooge feest van Kerstmis een waarlijk nieuw sieraad zijn. Venr8y's Mannenkoor heeft dan z'n concert achter den rug. Mocht Zaterdagavond de opkomst bevredigend heeten, Zondag was de belangstelling beneden nul. Dit viel beslist niet te wijten aan wat er ten beste gegeven werd. De zangnummers goed uitgevoerd, 't Too- neelstuk, geschreven in vlotte, plas tische taal, werd door 't publiek met gespannen aandacht gevolgd, 'n bewijs, dat goed spel geleverd werd. Jan de Humorist, zorgde voor aan gename afwisseling tijdens de pauzen en wist de stemming er in te brengen Kortom, 'n welgeslaagd concert; en.... 'n finantieele strop voor de vereeniging. Zou »Jan" met opzet Venray's Man nenkoor hebben laten toezingen »Houdt er den moed maar in Autobusdienst. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den autobusdienstonder' nemer Stiphout de autobusdienst tus schen VenrayBoxmeer—Guyk te wijzigen en zouden dan per dag slechts twee ritten plaats hebben. GEVONDENPaardendekkleed. In lichtingen Marechausseekazerne. Een 60-tal jonge hennen van den Heer L. Vollenberg legden in hun eerste legjaar niet minder dan 11584 eieren, gemiddelde productie per kip 193 eieren, van 58 tot 70 gram zwaar. Tevens zij vermeld dat door genoemden heer een 6 lal fokhanen zijn verkocht bestemd voor eene pluimveeinrichting in Portugal. Van het Photografisch Atelier Mathieu Koch te Roermond ontvingen wij een tweetal prachtige foto's van de Parochiekerk alhier, genomen tijdens de electrische verlichting Beide foto's zijn in de etalage van de Firma vd. Munckhof te bezichtigen, en aldaar ook verkrijgbaar èt f 1,50 per stuk. Tegen een 6-tal personen werd Maandagavond proces verbaal opge maakt, wegens het na 11 uur in een café verblijven. De groote Barakwedstrijd in café G. L. Verbeek, trekt veel deelnemers, wat niet te verwonderen is als men de prachtige prijzen ziet De stand is thans 144 punten van de 180 te behalen punten. Jeugdige vluchtelingen. De identiteit van de bbide jongens» die Zondagnacht te Venlo werden aan gehouden en stokstijf volhielden de gebr. V. te zijn, en met meerdere jon gens uit Gouda gekomen waren om te Venlo een voetbalwedstrijd bij te wonen, is vastgesteld kunnen worden, niet tegenstaande zij nogmaals een valschen naam opgaven als te heeten gebr. S. De een is de 13jarige G. S, uit Gouda, en de andere is lljarige J. K. uit Rot terdam. Beiden werden voor een 14 dagen geleden ondergebracht in het St. Jozefs gesticht te Venray, van waaruit zij Zondagmorgen ontvlucht zijn. Zij zijn wederom naar het geslicht terugge bracht. Voetbalnieuws. D. S. O. C V. V. 2—5 Alhoewel we ons van dezen wedstrijd hoogstens een kleine overwinning voor stelden, begrijpen we toch niet hoe onze thuisclub zoo met zich liet spelen. D S O. had haar gewone opstelling, 't zelfde eiftal, welk in Boxmeer [n 6—3 overwinning wist te behalen, in Venlo gelijk speelde en Gevelum met 6—0 wist te kloppen, 't Gaat vele supporters verreweg te boven dat zulk een elftal 'n dag kan hebben dat het uitermate slecht in vorm is en zelfs niet sterk genoeg om tegen een club, welke nog beneden hen op de ranglijst stond, op eigen terrein den strijd tot een gelijkspel te beperken. DS.O. speelde lang niet het vlugge fraaie spel dat we van onze anders zoo moedige jongens gewoon zijn. We hopen dat hun a s. Zondag de kracht niet ontbreekt om Gennep's Vitesse op eigen veld te kloppen, en sporen hen ten zeerste aan zich door dezen wedstrijd weer zooveel mogelijk te herstellen. LEUNEN Alhier werd Maandag avond een Eiervereeniging opgericht, die de eieren naar de Mijn te Venlo zal leveren Een 30lal kippenhouders traden als lid toe. H. B. J. van R\jn. Naar de N. V. Grt. verneemt, heeft de heer H. B. J van Rijn, oud Burge meester van Venlo verklaard, bij de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten niet meer in aanmerking te willen komen. VENLO. In verband met de voering van het instituut schoolartsen voor alle scholen der gemeente, vakeert de betrekking van twee schoolartsen, waarvoor bereids sollicitanten door B. en W. worden opgeroepen tegen een jaarwedde van f 1200 en de voorwaar den neergelegd in de door den Raad vastgestelde verordening VENLO. In zake de hangende gas kwestie het betrekken van gas uit de Staatsmijnen te samen met Roermond (en Sittard) of wel het bouwen van een nieuwe fabriek zal deze gemeente te samen met Roermond de kwestie van het mijngas onderzoeken en trachten zoo spoedig mogelijk tot een oplossing te brengen. Slaagt men hierin niet, dan zal Venlo te beslissen hebben over den bouw eener nieuwe fabriek cp Genooi. VENLO. De bewoners van het Lam bertusplein te Blerick, benevens de Woningbouwvereniging »Excelsior" aldaar, hebben zich met een verzoek tot het gemeentebestuur te Venlo ge wend, vragende aansluiting aan de gasleiding alhier. VENLO. Op de Coop. Veilingver van Maandag was de aanvoer 180.000 eieren. Groote eieren van f 8.80 tot f 9.90 Kleine eieren van f 6.tot f 8.20 Eendeneieren van f 8 50 tot f 8.70 Ganzeneieren f 24. ROERMOND. Op de Goop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 810.000 eieren. Groote eieren van f 7,70 tot f 9.70 Kleine eieren van f 6.tot f7 50 Eendeneieren van f 8.tot f 8 50 HEYTHUYSEN. Dat de heer L v d. Winkel alhier een ernstige fokker is van Wynandotte bewijst het feit, dat hij het geluk mocht hebben, dat zijn wit Wynandotte Kampioen van Neder land werd met 279 eieren in den leg wedstrijd Horst van 15 October 1925 iot 10 October 1926. De kip legde totaal 290 eieren. Grondverzakking. In de Kasperenstraat te Kerkrade heeft tengevolge van den mijnbouw een grondverzakking plaats gehad ter lengte van 75 M en ter diepte van ongeveer 2 M. De waterleidingsbuis sprong. KERKRADE. Door* de politie in vereeniging met een Ambtenaar van den Technischen dienst dezer gemeente werd tegen een pl.m. 50 tal inwoners dezer gemeente, procesverbaal opge maakt wegens het niet na schriftelijke waarschuwing van B. en W. aansluiten hunner woning op het gemeentelijke rioleeringsnet. De pokken te Maastricht. Men meldt uit Maastricht Al drie dagen heeft de pokkenbarak geen nieuwe bewoners gekregen. De op groote schaal toegepaste vaccinatie heeft blijkbaar een uitbreiding der ziekte voorkomen, zoodat met 5 geval len naar alle waarschijnlijkheid het maximum bereikt is. De ziekte openbaart zich gelukkig niet als kwaadaardig, hoewel toch altijd ernstig. Toch heeft de kleine van dr. ter H., Tongerscheweg, oud 10 maanden den aanval niet kunnen weerstaan. Hel kind is Dinsdag bezwe ken. Onmiddellijk werd tot begraven overgegaan. Een St. Franciscus-Openluchtspel te Wychcn. Vader Franciskus is reeds op ver schillende wijzen gehuldigd en geloofd, in woord en in beeld en in zang en in rang en declamatie. En door de radio heeft 't gejubeld over het heele land. Eén ding ontbrak nu nog een openluchtspel. Maar ook dit komt, want naar de Gld. vernomen heeft, hebben de Paters Franciscanen uit Wijchen thans het plan opgevat om een Fran- ciscus openluchtspel op te doen voeren. In den komenden zomer natuurlijk; op een terrein in de omgeving van Wijchen. Naar het blad -verder verneemt, heeft de bekende Pater Justinus Janssen O. F.M. thans te Venlo een uitnoodiging gekregen dit Franciscusspel te schrijven Dezen Pater is dit zeker toevertrouwd reeds meerdere openluchtspelen ver schenen van zijn hand. En wij herin neren ons allen zeker nog de buiten gewone successen van zijn Sinte Oda- spel, dezen zomer te Venray opgevoerd. DeHanzebank in het Bisdom Haarlem. Men meldt uit Leiden Naar wij vernemen, zal de Hanze- bank in het Bisdom Haarlem in de maand Januari 1927 beginnen met een derde uitkeering a.d. 10 pet. aan hare crediteuren. Groote landbouwtentoonstelling. Dinsdag hield de kring Eindhoven van den N.G B. een algemeene ver gadering te Eindhoven. Besproken werd het plan om in 1927 te komen tot een groote landbouwtentoonstelling te Boxtel welke wordt voorbereid voor de kringen 's Hertogenbosch, Uden, Tilburg, Eersel en Eindhoven van den N.C.B. in samen werking met het hoofdbestuur. De heer van de Ven, penningmeester, wees op verschillende gunstige omstandigheden, die de verwachting wettigen, dat een goed opgezette tentoonstelling te Boxtel alle kans heeft om te slagen. Met alge meene stemmen werd goedgevonden, dat de kring voor f 25 per afdeeling deelneemt in het garantiefonds. Yerschrikkelyk. Te Haps woont op zijn eentje, 66 jaar oud, 'n boerenknecht H. J. De man houdt van fazanten en andere mooie vogels en weet met listige praat jes de argelooze jeugd in zijn eenzaam huisje te lokken, echter met de be doeling zedenmisdrijven te plegen, waarvan de hoeveelheid schrikbarend is. Naar verluidt wist hij tientallen van jongens onder zijn bedervenden invloed te krijgen. De man is gevangen ge nomen en moest terecht staan. Een aantal minderjarigen van de velen die zijn prooi werden was gedagvaard om tegen hem te getuigen. De eisch luidde 1 jaar gevangenis straf. Naar Canada. Met het s.s. »Ni«uw Amsterdam" van de Holland Amerika Lijn, 29 Maart 1927 van Rotterdam vertrekkend, zal een groot gezelschap Hollanders naar Canada emigreeren. Teneinde den emigranten behulpzaam te zijn en hun van voorlichting te dienen, zal de heer A. van Dongen van genoemde Maat schappij de reis naar Canada mede maken. Baldadige jeugd. In 1924 te Utrecht voor f25.000 vernield. In den Uirechtschen Raad heeft een der wethouders medegedeeld, dat in 1924 door de baldadige jeugd te Utrecht aan straatwerk vernield is voor een waarde van f 15 000, aan plantsoen- werk voor f 3 000, aan kunstwerken voor f 6.000 ongeacht nog het aantal ingegooide ruiten, vernielde jalouzieën, beschadigd verfwerk enz. Tel dat nu bij elkaar op en ge komt tot ongeveer f 25 000 Voor vijf en-twintig duizend gulden wordt er, schrijft het U.D., door de straatjeugd van Utrecht in één jaar kapot gemaakt, moedwillig vernield, stuk gegooid, afgerukt, ingetrapt, be krast, beschadigd. Begeerde baantjes. Men meldt uit Gouda Voor de betrekking van gemeente- brugwachter hebben zich niet minder dan 300 sollicitanten aangemeld, voor de betrekking van doodgraver op de R. K. Begraafplaats ruim 200. Munitiedepot in de lucht gevlogen. Uit Odessa wordt gemeld Heden is het munitiedepot alhier in de lucht gevlogen. Veertien personen werden gedood. Het onderzoek heeft aangetoond, dat de ontploffing aan een misdadig opzet is toe te schrijven. 300 koeli's doodgevroren. Naar uit Peking wordt gemeld, zijn 300 koeli's die door de Noordelijke troepen gevangen waren genomen, doodgevroren, doordat zij tijdens de heerschende strenge koude op onge dekte wagens werden vervoerd. Electromotoren. Burgemeester en Wethouders van Venray bren gen onder de aandacht van belanghebbenden, dat volgens artikel 2 der Hinderwet onder de werking van deze Wet ook vallen alle inrichtingen, welke gedreven worden door een of meer electromotoren, waarvan het vermogen of het gezamenlijk vermo gen meer is dan 2 P K. Voor het plaatsen van een electromotor van meer dan 2 P. K of van meerdere electromotoren met een gezamenlijke capaciteit van meer dan 2 P.K moet dus onder overlegging der vereischte stukken aan het Gemeentebestuur vergunning worden gevraagd krachtens de Hinderwet Venray 22 December 1926 Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO, De Secretaris VAN HAAREN. Braiimin mis vemsay. van 17—24 Dec. GEBOREN: Anna G. Th. Seijkens, Klein Oirlo Johanna G. M. Pouwels, Boschhuizen Jozef G. Sassen, Schoolstraat Gertruda J Swinkels, Zwarte Klef Antonius M Janssen, Broekweg Peter H. Fleurkens. St Servatiusweg Anna M. M. Pouwels, Boschhuizen Matheus G J. Goumans, Akkerweg OVERLEDEN H. J. Vermeulen, 5 maanden, Kolkweg. Worden gevraagd 1 boerenknecht 16—18 jaar 1 huishoudster voor dadelijk 6 grondwerkers 3 boerendienstmeiden voor Paschen 2 huishoudsters voor dadelyk Bieden zich aan 1 boerenmeid voor dadelijk 1 boerenmeid voor Paschen 1 burgemeiden voor Paschen 1 timmermansknecht 3 j. a. h. vak 1 voorwerker, opzichter of ploegbaas voor ontginning 1 smidsknecht khekilijks 8is.mii vsmsay. Parochiekerk Morgen Zaterdag Hoogfeest van Kerstmis en het urengebed, om 4 uur de Kerstmis, gevolgd door 2 stille H. Missen, half zeven de Herdersmis voorafgegaan en gevolgd door een stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan door 2 stille H. Missen, half vier completen en Lof Zondag 2e Kerstdag, half zeven uitstelling van het Allerheiligste, half vier Completen en Lof. Maandag hall zeven uitstelling van het Aller heiligste, 10 uur de Hoogmis, 3 uur de Vespers en 5 uur Completen, Lof, Te Deum en processie tot slot van het Urengebed. Dinsdag half acht leesmis, 8 uur Jaarg voor Petrus Dekkers. Woensdag half acht leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes Munsters en Margaretha Wijnhoven. Donderdag 7 uur te Veïtum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Hend. Verblakt. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johanna Munsters. Zaterdag feest der Besnijdenis O.HJ. Christus, de diensten als op Zondag. A.s. Zondag collecte ten bate der kerk. Zaal in bet Patronaat. Eersten Kerstdag H. H. Missen vanaf half vijf. Generale absolutie voor de leden der Derde Orde. Tweeden Kerstdag om 9 uur H. Mis en verga dering voor de Derde Orde. Gedachtenis der dooden van dit jaar. Pauselijke zegen. In den loop dezer week zal de jaarlijksche fcermijn van koren worden gehouden. St. Antonius-Patronaat. 26 December geen verplicht patronaat Wie dit willen, kunnen komen vanaf vijf uur; Jonge- lingenvereeniging vanaf acht uur. Men kan dan ook gebruik maken van de Bibliotheek, maar de» morgens niet. S.v.p. spaarbankboekjes inleveren. Het R. K. Parochiaal brengt ter kennis van belanghebben den, dat op Maandag 10 Januari 1927, des namiddags half 6, ten huize van J. H. Keijzers te Yssel- steyn gem. Venray, publiek zal worden Aanwijzing ter plaatse mede op voor noemden datum des namiddags 2 uur. Bestek en teekening zijn vanaf 3 Januari 1927 fe bekomen bij A H MARTENS te Venray, legen betaling van f 10per stel, waarvan bij onge*' schonden inlevering f 5.per stel wordt gerestitueerd. Venray, 23 December 1926 HET R K PAROCHIAAL KERKBESTUUR VOORNOEMD. Nederlandsche Landbouwbank Bijkantoor VENRAY. Met 't oog op de balans-werk zaamheden zal het kantoor Vrijdag 31 December a.s. NA TWAALF UUR GESLOTEN zijn. Op DINSDAG 28 Dec, 's avonds 7 uur zal in Café Wed. POUWELS aan de Langstraat- voor het jaar 1927, worden van de Vereen. VenrayHeide en Venray—Ysselstein. 18 DE BEIDE BESTUREN/ in de zaai van M. JANSSEN. Als hoofdnummer wordt opgevoerd Spel der bergen, in 5 tafereelen. Gecostumeerd door Piet Vink, Venlo Zaterdag uitsluitend voor Hon. leden. Zondag tegen entrée 75 ct. Zondag personen beneden 18 jaar geen toegang. Zaterdag van 16—18 jaar onder geleide. Aanvang beide avonden half 6. 33 te VIERLINGSBEEK zal Maandag 3 Januari 1927 prompt half twee voor de Gemeente Maashees en Overloon op het stuk publiek verkoopen 400 slagen voor den voet gekapt dennenhout als balkhouten, opleggers, palen, gelintstaken en brandhout in het Gemeentebosch nabij hel dorp Maashees en 1 sl. zwaar eiken hakhout in den Vuilikskuil. Bijeenkomst bij no. 1 in het Gemeente- bosch. te VENRAY zal op nader te bepalen datum in de le week van Januari 1927 voor den WelEd. Heer J A. Poels te Venray, publiek verkoopen I. ten koffiehuize van de Kinderen van Rijswijck le Oirlo-Station 70 perc. gelintstaken, rekken, latten en brand hout. II ten koffiehuize van Seb. Rutten te Venray (Heide)100 perc idem. 17 zal Dinsdag 4Jan. 1927, nam. 3 uur bij de Wed. Arts te Merselo voor den Wel Ed. Heer Hubert Janseen publiek verkoopen 140 slagen opleggers, palen, rekslaken spurriestaken, boonstaken en brandhout in zijne bosschen nabij het Kleindorp. 's avonds 6 uur, in café FRANS SANDERS. Punten van behandeling.- 1. Verkiezing Bestuurslid en Voor zitter 2. Wijziging der Statuten. Daar dit twee belangrijke zaken zijn, wordt aller opkomst dringend verzocht. 21 HET BESTUUR. Inschrijvingsbiljetten in te dienen uiterlijk Woensdag 29 December, 's avonds 6 uur, ten kantore der Vereeniging, alwaar ook alle inlich tingen dienaangaande te verkrijgen zijn. Het Bestuur. 19 in het volgend nummer van „Pee en Maas" dat op Nieuwjaarsdag ver schijnt, bestaat wederom de gelegen heid om Nieuwjaarswcnschen te plaatsen voor den prijs van 25 cent (bij vooruitbetaling) Opgaven worden ingewacht tot Don derdagavond. Staat ter dekking de goedgekeurde bij P. J. WEIJS, Overbroek. 10 's avonds 7 uur, Zij, die nog li i den, kunnen zich 17 ifé scl aai :t E 's avonds 6 ut CUSTERS. naar 't station, JANUARI 's av lokaal van Leunen. 218 ca iet de si HA l 6 u en Welbespraakt, persoon met gi consumptiehande te beschouwen, en provisie. H. v. d. Kerkhol Helmond. Postz bijvoegen Bri(a; ijk cela bi eek an ietif oor Mooie Krenten 22, 26 ct. Fijne blanke rozijnen z. pit;5 ct VRUCHTEN en GROENTEN IN „Hero" en „Beverwijk" Doperwten heel blik 42s, half blik 27s, Spruitjes heeft, ha Doperwten extra fijn heel blik 50, 70 ct., half bi, 40 Snij- en Spercieboonen heel blik 55, half blik 35. AnieelS Spinazie heel blik 55, half blik 35. Wortelen heel b| ha: Postelein heel blik 75 ct. Mirabeilen heel blik 90, half blik 50. Kersen met pit Kroetsen heel blik 70, half blik 40. zonder Ananas per blik 52 ct. Abrikozen per heel blik f 1.25 Perziken Vanille suiker per pakje 5 ct. Bakpoeder Boterolie (de beer Anijszaad. Gemalen Kaneel. Aanbevelend, Aanbevelend, Lakenskatoen 1.60 breed 46 ct. per el, Prima Poolbonl Wollen Damesstoffen 46 ct. per el, Wit Flanel Donkere Molton 40 ct. per el, Zeer zware wollen D( Satinet, zeer mooie tweepersoons gestikte SpE Zware Molton Dekens 2persoons f 1.75, Jongenspd) Mooie Sajet f 5.20 per kilo. A MAASHEESCHE V^EG 15. br. 51 30 c pers, 9.6( tot ilend,

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2