Hoeden REPETITIE Voetbalwedstrijden LEZING met Lichtbeelden Landbouwbond Opruimisg Q. Ambrosius Simis Seuren-Linssen Serstdennen VERIÜ Hub. Mi- El boeren Rit Verkoopvereenigiüg Bond van Jonge Boeren Coop. Eierverzending ZIJ, Prijsbeugelen Dames-Haarwasschen Oirlosche boomkweekerij Depot gevestigd Algemeenfo Electro- en Fijn^Mecac J. H. RITTER, VI Gemengde Berichten. Ingezonden. □istricts-arbeidsbeurs „St. Antonius" wegen ot het uitbetalen Th. Peters, H. d. S., Oirlo Morgen Zondag half 12 Venray's Fanfarecorps. Zondag 19 December D.S.O. 1 - C.V.V. 1 Cuyk D.S.O. 2 - Helden 2 over de Varkensfokkerij op Maandag 20 Dec. VENRAY-LEUNEN. Roermond, ook nk 1 Januari, wordt door gegaan. Venray-Dorp en Heide. opgave te doen Voor Belastingreclame's, militaire- en andere zaken Smakterweg 5. Waarschuwing Rouwhoeden en Regenhoeden. mot electrisch drogen. Haarkrulwater ,.Ohovazé". pl.m. 1 M. hoog Vruchtboom- carbolincumKrimpen" Creoline «Krimpen" Sproei werktuigen. BE. BI. van Leuven te LME op Maan 2 naar Hemis NIEUWE Dl Rouwhoedeids Ge <stm a 4-lampiio lm zware t sden partij dei s Stekruh t TE PI een roodi ir Teto] een roodt n: W 3 dragfva GEVESTIGD Marktstraat 2 va» J Aanleg van Licht en Kracht, Telef\sü Veranderen en opmaken van éne, Reparatie's van Ankers voor Mn, stroom, draaistroom en loismn Aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht slaagde voor het candidaats examen, onze dorpsgenoot de Heer H. Stoot. De Fordson Tractor en zjjn werkzaam heden op landbouwgebied. Dinsdagavond zal voorde landbouwers in de zaal Luxor eene lezing met filmvoorstelling gehouden worden over de werkzaamheden van den Fordson- tractor. Deze Week had in de Groote Straat alhier een botsing plaats tusschen een auto en een tractor met aanhangwagen. De auto bekwam nogal malerieele schade. Aan den hóek bij het Raadhuis kwam een kar in aanraking met de autobus naar het station. De schade was gering. Op de Woensdag gehouden Jaar markt waren 250 stuks rundvee aange voerd, benevens eene groote partij biggen. De veehandel, die in het begin zeer vlot ging, werd later iets trager. Voor de biggen betaalde men van f8 tot f 12. In kramerij artikelen was de gewone aanvoer. Door het mooie winterweer was de markt druk bezocht. Woensdag werd alhier in het Café Kemps door Notaris Esser publiek verkocht het woonhuis met winkel en slagerij aan de Schoolstraat, van den Heer M. Klaassens van Tréeck. Eigenaar werd de Heer N. Bekkers alhier voor f 4830. Wij herinneren er aan dat Ven raysch Mannenkoor heden zijn eerste uitvoering geeft, waarbij de Vlaamsche Humorist J. v. Camp, voor 't eerst in - Venray, zal optreden. Zie verder, ook voor 't reserveeren der plaatsen, de advertenties in dit blad. MERSELO. Door onze tooneelclub »Kunst door Oefening" is besloten, op Zondag 13 en Maandag 14 Februari, alhier een groot concert met tooneel uitvoering te geven. Als hoofdnummer is in studie geno men »Het kostbare leven", blijspel in 4 bedrijven van den bekenden schrijver G. Nielen. Wij twijfelen niet, of er staan ons weer, onder de energieke leiding van den heer Jaspars, een paar avonden te wachten. Naar we vernomen hebben, is de heer Frans Michels gekozen tot eere voorzitter der Tooneelclub. MAASHEES Op de pluimveetentoon stelling te Boxmeer behaalde J. Schrader alhier, met zijn inzending Rhode Islands Red-hennen een eerste en eereprijs. VENLO. Vanwege B. en W. zijn in het openbaar geveild elf kavels bouw terrein gelegen in het voormalige militaire terrein, ter grootte van onge veer 2045 vierk. M. Zij brachten gezamenlijk op f 17 675, dit is f 8 50 per vierk. M. VENLO. Op de aanvrage voor sub sidie van f 500 voor den 'autodienst VenrayVenlo vv. stelt de Commissie van Financiën voor, dat de Raad een subsidie verleent gelijk aan het te heffen bruggeld, op- voorwaarde dat de autobus lot den rechter Maasoever doorlijdt en de ondernemer zich verder onderwerpt aan de door B. en W. te stellen voorwaarden. Inbraak. Te Venlo werd in den nacht van 13 op 14 dezer ingebroken bij den smid en antiquair C. V. aan de Loohofstraat Ontvreemd werd een antiek zilveren bril en een antiek zilveren doosje, waarin zich 125 stuks oude zilveren munten bevonden, ter waarde van circa f 250.— De dader heeft zich vermoedelijk met een valschen sleutel toegang tot de werkplaats verschaft, daar geen sporen van braak te ontdekken zijn. VENLO. Op de Coop. Veilingver. van Maandag was de aanvoer 90.000 eieren. Groote eieren van f 11.tot f 12.90 Kleine eieren van f 7 50 tot f 10 50 Eendeneieren van f 8.40 tot f 8.50 Ganzeneieren f 23. MAASBRACHT. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur is onder deze gemeente het lijk opgehaald van J. Daemon, die Maandag door het te water rijden van den tractor in de Maas geraakte en verdronk. Het lijk is naar Echt ver. voerd, vanwaar de man afkomstig was, È.K. Limburgsclie Middenstand. In de Dinsdag gehouden vergadering van den RK. Limburgschen Midden stand te Roermond, herdacht de voor zitter, de heer van Lokven, uit Venlo, den overleden voorzitter, den heer L Peelers, en wees op de vele en groote verdiensten, die de thans overledene voor de organisatie van den Midden stand heeft verricht Voorts zegt spreker, dat er plannen bestaan om te komen tot een goed georganiseerde jongen middenstand. Na gewezen te hebben op de mededinging van den groothandel door het meer en meer stichten van handelshuizen, groote bazaars, enz., spoort spreker tot actie in deze aan. Volgens het financieel verslag be droegen de ontvangsten f 1063.70, de uitgaven f 962.83. De begrooting voor 1927 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven met f 1250. Het jaarverslag van den secretaris vermeldt, dat de onderhandelingen gaande zijn tot het stichten van nieuwe efdeelingen te Roermond, Lutterade, Schinnen en Weert. Venray trad met 35 leden toe. De reorganisatie van het Bureau van Advies wordt krachtig aangepakt. Het ligt in de bedoeling dit bureau ook als propagandistisch instituut te doen fungeeren. Aan het Sanlosfonds zal Limburg ongeveer f2600 kunnen afdragen De heer K. Creemers, Tegelen, werd tot bestuurslid gekozen De heer van Lokven, Venlo, werd als voorzitter herkozen. Besloten werd de volgende bondsvergadering te Maastricht te houden. Voorts werd besloten tot het zenden van een telegram aan den minister van Justitie, waarin wordt geprotesteerd tegen de grensbelemmeringen. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 520.000 eieren. Groote eieren van f 10 50 tot f 13.70 Kleine eieren van f 8 00 tot f 9.50 Eendeneieren van f 8 40 tot f 9.10 Overleden. De dertienjarige knaap, die te Bocholtz tusschen een dorschmachine was gekomen en vreeselijk verminkt werd, is in het hospitaal te Heerlen overleden, De pokken te Maastricht. Men meldt uit Maastricht; Woensdag zijn in de gebouwen van den G. G. D. bijna 8000 personen ingeënt, hierbij is niet begrepen het personeel van de fabrieken, waarvoor een aparte regeling bestaat. Dezen worden n.l op de fabrieken zelf ingeënt. In tegen stelling met andere berichten kan worden medegedeeld, dat tot nu toe slechts één geval is vastgesteld. 61 Menschen zijn ter observatie onder gebracht, in de voormalige Kruisheeren- kerk, waar zij 14 dagen zullen blijven Verschrikkelijk ongeluk. Woensdagnamiddag had te Deurne een droevig ongeluk plaats. Voor enkele weken is de vroegere watermolen door den eigenaar Th. van Deursen weer in werkiDg gesteld tot het dorschen van graan. Toen men Woensdag aan 't dorschen was met die inrichting, zijn twee meisjes, het 5 jarige dochtertje van van Deursen en het 8 jarige van den buurman W. Verbakei in aan raking gekomen met de stang, die de machine in beweging brengt, ze werden mee rondgedraaid en als 't ware gerad braakt. Op het geroep van hulp spoedde v. D. zich naar de rivier, in de meening dat iemand te water geraakt was, doch hij vond beide kinderen in den jam merlijksten toesland. Men kan zich de droefheid der ouders voorstellen. Het kind van Verbakei is Woensdag namiddag reeds overleden, terwijl de toestand van het dochterje van van Deursen zeer zorgwekkend is. Weer 189 nieuwe woningen te Helmond Binnen korten tijd zal Helmond weer eene geheel nieuwe volksbuurt rijker worden. De plannen van de Woning- bouwvereeniging ^Volksbelang" te Hel mond tot het bouwen van 183 volks woningen en 6 winkelhuizen zijn thans zoo ver gevorderd, dat kort na Nieuw jaar de aanbesteding kan plaats hebben. Al deze nieuwe woningen vormen één complex met straten, pleinen enz. en ze zullen eene plaats vinden op het groote bouwterrein der gemeente tus schen de Willem Prinzenstraat en de Dijksche 6traat, alwaar het grondwerk reeds geheel klaar is. Stichting van een coop, exportslagerjj in Noord-Brabant. Naar de Zwvt. verneemt is door den Bond van Verkoopvereeiiigingen van den N.B Chr. Boerenbond, die zich de laatste jaren reeds met den verkoop van slachtvee, in het bijzonder vau varkens, van de aangesloten leden bezig hield, tot stichting van een eigen exportslagerij besloten. Op deze wijze tracht genoemde Bond zich onafhanke lijk te maken van de groote particuliere exportslagerijen, die tot heden de markt in Noord-Brabant grootendeels beheerschten. Op straat gestorven. Op weg naar huis werd de heer Korbmacher van Boxmeer op deD veerweg onder de gemeente Sambeek plotseling onwel en zette hij zich neer op een steenhoop langs den weg. Voor bijgangers bemerkten zijne ongesteld heid en waarschuwden Dr. de K., die hoewel spoedig ter plaatse zijnde den dood reeds constateerde. K. bereikte den ouderdom van ruim 60 jaar. Naweeën van do landbouwtentoon stelling te Didam. In 1925 werd te Didam een land bouwtentoonstelling gehouden vanwege den R K. Boeren en Tuindersbond, welke met een tekort van f 4000 sloot. Toen de gemeente werd aangesproken, om de som van f 1740 en het garantie fonds le betalen weigerde zij dit. Het tentoonstellingscoraitó heeft nu proces tegen de gemeente bij de recht bank te Arnhem aanhangig gemaakt. Voor de gemeente treedt op mr. van Embden en voor het tentoonstellings comité mr, Van Ditshuizen, beiden te Arnhem. Doodelpke val. Te Deventer is Dinsdag de jeugdige Steenbergen van een vrachtauto geval len, waardoor hij ernstige inwendige kwetsuren bekwam. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij Woensdagmorgen aan de gevolgen is overleden. Een begeerd baantje. Voor de betrekking van gasfitter aan de gasfabriek le Waddinxveen hebben zich niet minder dan 201 sollicitanten aangemeld. Tegen een eigen waterleiding te Zevenaar. Enkele dagen geleden nam de ge meenteraad van Zevenaar het besluit een eigen waterleiding aan te leggen. Thans worden protestvergaderingen belegd en adressen circuleeren in de gemeente om de plannen tot uitvoering tegen te gaan. Een en ander doet eenigszins vreemd aan, als men bedenkt dat de waterleidingsplannen op een rendabele basis zijn opgebouwd en dat het stadje voor een groot deel van goed drinkwater is verstoken. Ernstige vechtpartij. Zondagavond omstreeks 8 uur heeft te Goirle een ernstige vechtpartij plaats gehad, meldt het N. v. h. Z. De onbezoldigde rijksveldwachter Brekelmans uit Riel had met een familielid, zekere H. uit Goirle, in café F. in de Kloosterstraat een tentoonstel ling van kanaries bezocht. Buiten gekomen werden zij onverhoeds door een aantal personen aangevallen. Er ontstond een formeele vechtpartij, waaraan wel 15 tot 16 personen deel namen. Brekelmans werd zeer ernstig gewond Hij kreeg, naar alle waarschijnlijkheid met een mes een steek in de borst, één boven het linkeroog en één in den arm. De zeereerw. heer pastoor verleende geestelijke hulp, waarna de zwaar gewonde por auto van den heer v. D. naar zijn woning te Riel werd overge bracht. Ook zijn familielid van H bekwam eenige verwondingen. Voorloopig zijn de gebroeders v. H. als de vermoedelijke daders door de politie gearresteerd. Het onderzoek is momenteel nog in vollen gang. Inbraak. Te Bemmel drongen dieven Maandag nacht de woning binnen van den steenovenbaas van de firma Ratering Arntz. Zij boorden een gat in de deur, ontgrendelden deze en droegen daarna een kast naar buiten, waaruit zij f500 stalen. Inbraken in Maas en Waal. Men meldt uit Druten Sedert eenige weken was te Maas en Waal op verschillende plaatsen inge broken. Zoo werd in Batenburg bij een ouden man 1300 gulden ontvreemd. Ook in Appellern werd ingebroken Zaterdagavond heeft men in Leeuwen en Maandagnacht te Druten op meer dere plaatsen geprobeerd de woning binnea te dringen. De onbewaakte overwegen. Woensdagavond kwart over 7 is een vrachtauto der beenzwarlfabriek te Oud-Diemen bij het passeeren van den onbewaakten overweg aldaar door den sneltrein Amsterdam—Groningen ge grepen. De chauffeur Wolfenbuüttel werd op slag gedood. Doordat een gedeelte van den auto aan de locomotief bleef hangen en niet verwijderd kon worden, moest de loco motief door een andere machine wor den vervangen. Het treinverkeer ondervond weinig stagnatie. Waterhoos; 70 vermisten. Een waterhoos heeft op de Azoren eilanden talrijke visscherswoningen vernield. Zeventig menschen worden vermist. De griep-epidemie in België. De griep epidemie, welke in sommige steden van het Vlaamsche land heerscht, blijft aanhouden. Te Gent moest de stedelijke kweekschool voor onder wijzeressen, tengevolge van het groote aantal griepgevallen, worden gesloten Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie. Aan het Comité tot behoud van den vryen handel. Misschien kan ik Uw Comité als oud varkenskoopman wat inlichten. Comité, houd eens vergadering en denk eens goed na of een bond (of ook handelsman) die geregeld zuiver ge sorteerde waar kan aanbieden, niet meer prijs zal kunnen bedingen, dan iemand die alle varkens van verschil lende kwaliteiten door elkaar moet ontvangen; en vaak voor hetzelfde doel moet bestemmen. In allen ernst, als er werkelijk in Uw Comité iemand zitting heeft die den varkenshandel van A tot Z kent, dan zal hij U tot de overtuiging kunnen brengen dat tegen een bond niet te concureeren valt, dit laat zich voor een ervaren handelsman beter begrijpen dan beschrijven. Voor een halve kracht zal het wel een raadsel blijven. Wat Uw laatste vraag betreft kan ik geen antwoord geven omdat ik dat niet weet, evenwel of deze twee gewichten hiervan de oorzaak zijn, zal de tijd nu vanzelf leeren; dan zal het nu met de glorie van den bond voorgoed uit zijn. Hoogachtend 'n OUD VARKENSKOOPMAN Worden gevraagd 3 boerendienstmeiden voor Paschen 2 huishoudsters voor dadelijk 1 reiziger in manufacturen dorpsreiziger 1 boerenmeid en 2 boerenknechts 1 Mei 1 jongen van 13 14 j. voor Paschen om in de boerderij opgeleid te worden 2 boerendienstmeisjes 13—16 jaar 1 boerenknechtje 13—14 jaar 4 burgerdienstmeiden voor Paschen 3 burgerdienstmeiden voor dadelijk 1 burgerdienstmeid v Ven'o dadelijk 1 vertegenwoordiger voor assurantie en verzekeringskantoor Sleepers voor de Staatsmijnen 1 bakkersleerling Bieden zich aan 10 grondwerkers 2 boerenknechts voor dadelijk 2 boerenknechts 14 jaar voor Paschen 2 werkvrouwen 1 bakkersknecht 6 jaar aan het vak 1 bekwaam broodbakker 1 huishoudster 50 jaar.voor burgergezin voor dadelijk. 1 knecht voor ontginning (dadelijk) 1 bankwerker 1 chauffeur-monteur ISEKIIIIIB BHI8Y1I VIIMY. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congregatie, half 3 herhaÜDgscatechismus, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Simon Janssen, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Gerard Trijnes. kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voorde vrouw van Godfried Verstralen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den WelEerw. Heer Pastoor H. W. van Haeff. Donderdag 7 uur te Veitum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Jaarg. voor H. Camps en Petro nella Jenneskens. Vrijdag vigilie voor het Hoogfeest van Kerstmis geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg, 2d« alas voor Willem Eibers. Theodora Arts, Johannes Eibers, Job, van Rijswijk, Petrus en Maria Eibers, vanaf 3 uur wordt biecht gehoord. Zaterdag Hoogfeest van Kerstmis en het Uren gebed, 4 uur de Kerstmis gevolgd door 2 stille H. Missen, half 7 de Herdersmis voorafgegaan en gevolgd door een stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan door 2 stille H. Missen, half 4 Completen en Lof. Zondag 2de Kerstdag, half 7 uitstelling van het Allerheiligste, half 4 Completen en Lof. Zaal in het Patronaat. Om 9 uur H. Mis en vergadering voor de Derde Orde afdeeling vrouwelijke tertiarissen. BÏÏSBIEÏsIJSI STAI0 VEE RAY. van 1017 Dec. GEBOREN: Henriette B. Jacobs, Paterslaar. Theodorus A M. Gommans, Bosch huizen Hendrikus H. M. Winters, Schoolstr. Theodora H. W van Rhee, Castenray Johanna M. Flinsenberg, Broekweg Carolina H. Cremers, Steegsbroek Anna M. G. Muysers, Merselo OVERLEDEN 3 patiënten St. Servatiusgesticht. Alle leden die klachten mochten hebben over het van door hen geleverde varkens, worden beleefd verzocht hunne be zwaren vóór Woensdag 22 Decem ber a.s. mondeling of schriftelijk in te dienen bij ondergeteekende Voorz. Raad van Toezicht op de Verkoopvereen. „St. Antonius". 24 OROOTE 2e klas R. K: F. Aanvang 2 uur. le klas R. K. L. V. B. Aanvang half 1 uur. Terrein Leunsche weg. door den Heer J. TIMMERMANS 's avonds half 7 bij JAC. VAN DE VOORT te OOSTRUM. Voor ieder toegankelijk. 22 HET BESTUUR. Aan de leden der Afd, C (Dorp) wordt hierdoor medegedeeld, dat, ingevolge het besluit der algemeene vergadering, met de levering der eieren naar Zl Het Bestuur. sloten bij kunnen tot treden. Na geheven. die nog lid wenschen te worden van de Eierver zending Heide, aange. de Venlosche Eiermijn, 1 Januari a.s. gratis toe- 1 Januari wordt inleggeld 10 het bestuur. De leden dezer afdeelingen worden beleefd verzocht a.s. Zondag 19 De cember voorm. van 910 en van 11—12 uur (niet onder de Hoogmis) van het aantal dienstboden, arbeiders of arbeidsters, dat door hen in 1927 zal gehouden worden, benevens van het aan hen uit te betalen loon, zulks in verband met de Ongevallen verzekering. DeSecr. der afd. Dorp, 25 B. KRUYSEN. voor tamme konijnen, morgen Zon. dag 19 December in Café H. JANS. SEN—Wijnhoven. 8 wende men zich Degene, die Zondagavond een porle- monnaie met geld gevonden heeft, wordt verzocht, deze aan 't Bureau van dit blad terug te bezorgen. Beter één rijksdaalder eerlijk, dan drie gestolen 1 van alie nog voorradige aan ongekend lage prijzen. STEEDS MOOIE KEUZE IN Paterssfraat 25 Depot Chem.r Ververij en Stoomerij »DE IRIS" Eindhoven 26 Vanaf heden alle dagen gelegenheid voor GROOTE STRAAT 6 In Parfums, Eau de Cologne, Haar waters, Toiletartikelen enz. 22 bied aan met wortels a 45 cent zonder wortels a 30 et. 15 N. Y. Utrechtsclie Asphaltfabriek Afd. Land- en Juinbouw. Sproeien van Boomgaarden op billijke voorwaarden met Luchtdruk, sproeier en Motorsproeier »Krimpen". 225 Beleefd aanbevelend, Boomkweekerij »Dellekamp" MEERLO (L.) 's avonds 6 uui afé voor diegenen wenschen te le te Venlo. h aar her en Zij, die lid kunnen zich aa volgende repe 'rijr cember van h ot club-lokaal. let van Husst Daar is 'EN met 1 Januari in een burgergiet 1 keer. Niet berde g. o. 2. a. t. m Brieven Badel SCHOTH, Box on v. v. g. get. t30 of later, die mir k]< bedrijf zelfstaniver Brieven ond(95 reau van dit b| TE KOOP cotprii Gasstraat No.i f 6.peruks f 6.— per kar3N. Oirlo E 4. TDO per 1000 kg. a te J. Thijssen, hize Tkop een pibi bij Wed. Fr. L St Tiop een rood' ir bij M. JanssenJo. bij P. J. BUIJSteeg. bij P. GEURTSjbuis 13 weken drachlEG Gasstraat MARKTSTRAAT 2 fSTI Bestellingen vanaf heden in Hotel „H

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2