Iedereen kent Abdijsiroop Advertan De Kippenhouderij op het platteland - Uit de geschiedenis der Couranten. Gemengde Berichten. Veipp en weet, dat het het aan gewezen middel i* tegen ver koudheid, influenza, hoest, bronchitis, heeschheid, kink hoest, asthnia en andere ziek ten der ademhalingsorganen. Onbegrijpelijk in het daarom dat er nog menschen zijn die met hun telkens terugkeerende bronchitis» aanvallen b I ij v e n voortsukkelen. Probeer toch Akker'* Abdijsiroop. Het planlgal moet zoo breed zijn, dat de wortels voldoende ruimte hebben en zoo diep, dat de boom tot aan den wortelhals er gemakkelijk in kan slaan Plantgalen van anderhalve meter in het vierkant en 60 c.M. diep, zullen dan ook blijken van voldoende grootte te zijD. De uitgeschoten aarde komt op den kant te liggen, in twee soorten, de goede bovenaarde en de schrale onder grond. Midden in den kuil maakt men een heuveltje, waarop de wortels komen te staan. Voordat men met planten begint moeten de wortels worden nagezien. Gekneusde of afgescheurde wortels worden met een scherp mes bijgesneden, enkele dikke kunnen desnoods kort worden ingesneden. De fijne wortels behoudt men zooveel mogelijk. Nu moet de boom zoo diep geplant worden, dat de wortelhals met den grond gelijk komt. Te diep geplante boomen kwijnen en zullen later hooger gezet moeten worden. Nu heeft men er rekening mee te houden, dat de losse grond door den tijd inzakt, daardoor ontstaat er gevaar, dat hij te diep in den grond komt. Hiermee moet reke ning gehouden worden. Wij kunnen aannemen, dat hij zoowat 10c.M. zakt. We moeten dus 10 c.M hooger plantan, dan de oppervlakte van den grond. Om deze hoogte te vinden nemen we een lat van een paar meter en spijkeren er aan weerszijden een paar blokjes hout onder van 10 c M Deze lat leggeD wij over het plantgat. Nu wordt het boompje op het heuvel tje grond gezet en de wortels worden naar alle zijden uitgespreid. Tusschen de wortels wordt goede fijne aarde aangebracht en deze zoo aangedrukt dat er geen holten overblijven. Nu wordt de kuil verder gevuld en de aarde met de klomp aangedrukt. Op den kuil brengen we een laag stalmest aan en deze kan nog met wat aarde bedekt worden. De stalmest beschermt de wortels tegen de vorst. Ook trekt het uit den mest sijpelende water geleidelijk tot bij de wortels. Een ander en zeker niet het minste voordeel van een meslbedekking is, dat in den vol genden zomer de wortels veel minder van droogte te lijden hebben. Vooral in droge zomers verdorren vele jonge, pas geplante boompjes van de droogte. Om het scheef waaien te voorkomen, wordt naast den boom een stevige paal in den grond geslagen, of heter nog, de paal wordt reeds voor het planten aangebracht. Men zet hem aan de westzijde, waar de meeste winden van daan komen. Om beschadiging der takken te voorkomen, moet de top onder de kroon blijven. Geschilde palen zijn te verkiezen boven ongeschilde, omdat deze laatste een gunstige schuil plaats bieden voor allerlei schadelijke insecten. Het bindmateriaal mag niet hard zijn en wordt losjes in den vorm eener 8 aangebonden. Men kan aparte boom band koopen, maar ook gaat het goed met een strooband, of een stuk oude fietsband, die aan den paal wordt vast gespijkerd. Wie een boomgaard aanlegt, nemen voor afstanden voor hoogstam appel minstens 10 lot 12 M. en voor peer 8 lot 10 M. Men laat zich door degroote ruimte bij de jonge boomen zoo licht verleiden, kleiner afstanden te nemen, maar men bedenkt, dat na 10 of 20 jaar de wortelen den heelen grond in beslag hebben genomen. Een te dichte stand leidt later tot groote teleurstelling Ook moet een strook van l/t M. rondom den stam in een weide los worden gehouden, opdat de lucht voldoer.de gelegenheid heeft, in den bodem te dingen. N.K, sop, niet mogelijk, interrumpeerde Penteney. Waarschijnlijk, zelfs bijna zeker. Waarschijnlijk dan, in elk geval mogelijk, ging Blenkinsop voort. Hij leunde gemakkelijk op zijn bureau, zijn toehoorders aandachtig aanziend En nu vraag ik uw nauwlettend ste aandacht, heeren, want ik kom tol een uiterst belangrijk punt in deze aangelegenheid, iets, waaraan ook de politie haar aandacht zal te wijden hebben. Ongeveer veertien dagen geleden werd lady Riversreade, terwijl zij op haar privé-kantoor op het home, vlak hij Riversreade Court was, bezocht door een man, die zich blijkens het kaartje, dal hij overhandigde, dr. Cyprian Baseverie noemde. Lady Riversreade meende, dat de aanbieder van dit visite kaartje een geneeskundige was, die hef home wenschte te bezichtigen en als zoodanig werd hij ook bij haar toege laten. Spoedig bemerkte zij echter, dat hij voor een heel ander doel kwam, dan zij verondersteld had. Hij begon met allerlei zonderlinge dingen te vertellen. Hij deed haar weten, dat hij volkomen op de hoogte was van de episode, welke op haar zusters verblijf in Sellithwaite sloeg en dat hij alles van het diamanten halssnoer afwist. Lady Riversreade, wie ock geen enkele bijzonderheid onbekend was, gevoelde dat de man zijn inlichtingen uit de eerste hand verkregen had. Hij deed ook doorschemeren, dat madame Listorelle's bewegingen en haar verloving hem niet vreemd waren, in een woord hij toonde, dat hij alles afwist van de familie-omstandigheden, f; door JOS. BOSHOUWERS te LENT Geen voldoende winst meer. VRAAG. Ik heb 17 W. L. van broed 1925 gehad, die gemiddeld 164 eieren hebben gelegd. Rekenen we den prijs vao 6.5 cent per ei, dau hebben die 17 kippen in een jaar gelegd voor f 10.66. Toen ik in October 1925 begon op te teekenen. schatte ik de kippen op f 5 per kip. Aan het einde van den leg waren ze f 1 waard. Nu is er geen enkele doodgegaan, anders was het waardeverlies nog grooter ge weest. Thans is dat verlies 17 x f 4 is f 68. Aan voer hebben ze gekost f 7 per kip. Het waardeverlies en de voederkos- ten zijn samen grooter dan de opbrengst aan eieren. Is U niet van meening, dat de tijd, toen geld op de kippen verdiend werd. er geweest is De moeiten héb ik nog niet eens gerekend. C. te V. ANTWOORD. De winst is kleiner ge worden, doch zij was in 1926 niet van beteekenis kleiner daa in 1925. Wanneer de Engelsche mijnwerkersstaking niet was uitgebroken, hadden de prijzen zich waarschijnlijk beter gehouden. Er was thans geen enkele reden cm harder te huilen dan in 1925, want ook de voeder- kosten zijn intusschen lager geworden. Maar voor we verder gaan, wil ik U toegeven, dat er voor de kleine kippen houders, die hun dieren alles moeten geven, niet veel winst aan de kippen zit De voeder kosten worden daar heel wat hooger, ornaat de dieren niets kunnen zoeken. De boer verkeert in dit opzicht in gun stiger condities. Hij za! per jaar en per kip kunnen volstaan met pl.m. f 5 per kip. Dat scheelt al een daalder met U. Verder zijn daar de opfokkosten gerin ger. Den ganschen zomer door vinden de jonge poelen kostelijk Voer, dat niet be taald behoeft te worden. De boer hoeft daarom zijn jonge dieren als ze tegen den leg zijn, zeker niet hoo ger te schatten dan f 4. Op tijd geboren en goed gehuisveste jonge poelen van het lichte ras zijn met 5 en een half tot 6 maanden aan den leg. Laat ons zeggen gemiddeld met de 6 maanden of 180 dagen. Ze kostten altijd door toch geen 2 cent per dag Nu weet ik wel, dat de haantjes d'r geld niet opleverden, dat er tegenslag bij het broeden kan zijn, dat de broedeieren of eendaagskuikens ook ge rekend moeten worden op de volle waarde, maar desniettemin durf ik gerust te beweren, dat op de boerderij de hen nen niet meer dan f 4 behoeven te kosten alvorens ze aan den leg kunnen gaan. U sprak er van, dat de kippen aan hel einde van het eerste legjaar nog slechts f 1 waarde hebben, doch als U goede heeft, doet U ze niet weg na een jaar. Dat was allemaal goed en wel, wanneer de slachtdieren niet zoo goedkoop waren, Maar nu de prijzen zoo laag zijn, is hei geraden, het waardeverlies over 2 of 3 jaren te verdeelen, met andere woorden de kippen pas op te ruimen na het einde van den tweeden of derden leg. Ze bien gen dan minstens even veel op. Hebben de kippen den boer f 4 aan opfokken gekost en krijgt bij er na het tweede legjaar nog f 1 voor, dan is het waardeverlies nog slecht9 f3:2 is f 1.50 En ruimt hij pas op na het einde vao den derden leg, dan is het maar f 1 per jaar. Over het algemeen zal de productie het 2e en 3e jaar minder zijn dan in het 1e, doch het aantal kilo's eieren dat gelegd wordt, zal meestal wel gelijk zijn aan die van het le jaar. Men moet niet vergeten dat het 2e en 3e legjaar direct aanvangt met zware eieren, wat van het 1e legjaar niet gezegd kan worden. Een heele poos raapt men zg. duiveneieren. Onder de overjarige hennen heeft men doorgaans minder sterfte dan bij de dieren in het 1e legjaar. Zoo ziet men uit het bovenstaande, dat aan 't kippen houden meer va9t zit, dan velen nog maar meenen. Heel veel dingen beinvloeden de renda biliteit der kippenhouderij- Vandaar, dat de uitkomsten bij de verschillende kip- penhouders zoo wijd uiteen loopen. Wie op tijd gebroed heeft, kan vele dure wintereieren rapen, voor wie dat niet deed, is het een besliste onmogelijk heid. Men kan de productie verhoogen, door meer op de afstamming te leiten. Dat geeft dadelijk meer winst, want eeDe goede kip eet in doorsnee niet meer dan een slechte. Op de boerderij zelfs minder, omdat de beste kippen het ijverig t in het zoeken zijn. Ten slotte, laat ons niet jammeren en o wee roepen, doch spannen we ons steeds meer en meer in, om uit de kippenhoude rij te halen wat er uit te halen is. Met dezelfde uitgaven zijn de inkomsten beduidend te verhoogen, als men er maar werkelijk moeite voor doet. Wie meent, dat het met de kippenhou derij vanzelf gaat, die kan de zaak wel opruimea. Maar dat was vroeger ook. Bedenken we bovendien, dat alles in prijs daalt, andere producten van den landbouw zelfs meer dan de eieren. Mag dat eene red n zijn om al de nevenbedrij ven maar op te ruimen Dan bleef je ten slotte alleen met de vrouw en kinderen over, 9amen zonder verdiensten. Arbeid adelt en brengt geluk aan 1 Den ken we daar eens wat meer aan en pie keren we ons niet dood, als we bij hard werken juist genoeg verdienen om door de wereld te komen. Onder déze categorie van menschen worden de mee9te gelukkigen aangetrof fen, maar de wereld wil dat tegenwoordig niet meer inzien. We zijn verwend door deschijn-welvaait der na-oorlogsche jaren. Wee de jeugd van thans, als zij straks niet beter weet van aanpakken. Door al ons gelamenteer dooden we de toch al zoo zwakke werklust. Meer ener gie is er noodig, en waar die aanwezig is daar zal het bedrijf ook het kippenbe- drijf loonend blijven, al wordt het ook geen goudmijn meer. Maar dat is ook niet noodig. zoowel van lady Riversreade als van haar zuster. Toen kwam de aap uit de mouw. Hij vertelde aan lady Rivers reade, dat een hem bekende bende in Londen alle bijzonderheden omtrent de Sellithwaite affaire, het be"el tot in hechtenisneming, do srrestatie en de ontvluchting vernomen had, en dat zij ook bekend was met de verloving van madame Lislorelle met lord wij zullen zijn naam voor het oogenblik uitschakelen, en hem lord X noemen en dat zij een som voor hun stilzwijgen wenschten. Met andere woo;den, de mannen waren besloten chantage te plegen. Indien de bende de gevraagde som niet kreeg, zou iemand naar lord X gaan en dezen alle feiten mede deelen om hem te vertellen, dat hij verloofd was met een vrouw, die, als de bende het wilde, nog steeds wegens fraude kon gearresteerd en vervolgd worden. Is dat dan niet het geval vroeg Matherfield plotseling. Geen tijdlimiet voor dit soort gevalleD, denk ik, mr. Blenkinsop. Zij kan nog na tien, twin tig, dertig jaren vervolgd worden, meen ik. Ik heb reeds gezegd, dat de Sellithwaite zaak geen fraude-affaire was en dat het volledig bedrag met de volle rente eerlijk betaald is, antweordee Blenkinsop. In elk geval bestond geens zins de bedoeling om te fraudeeren. Maar dat is op het oogenblik de kwestie niet. Ik zeide dan, dat lady Riversreade door dien dr. Baseverie lastig werd gevallen. Natuurlijk wist lady Rivers reade niet precies hoe de wet luidde, en zij was ter wille van haar zuster MÊÈm-' Frederik was bv. een groot liefheb ber van bouwen. Te pas en te onpas werden geheel nieuwe gebouwen opge trokken, of werden de oude gedeeltelijk vernieuwd Zoo was de houten garni zoenskerk te Potsdam op zijn Level geheel onnoodig afgebroken en door een steenen kerk vervangen. Een Hollandschö courant schreef toen »de Koning heeft de kerk laten afbreken, om te zien, of de grond nog goed is". Hierop gaf Z. M geen antwoord. Een ander maal echter schreef een Holland sche .krant, dat te Potsdam een officier van de garde gestorven was. Bij de lijkschouwing zagen de dokters, dat deze twee magen (de garde stond be kend als te bestaan uit echte lekker bekken 1) maar geen hart had. Nu stuurde de koning aan deze courant het bericht, dat de tijding juist was, maar dat de gestorvene een Hollander was geweest. Ook Frederik de Groote, de zoon en opvolger van den vorigen koning, rekende het tot zijn grootste genoegens, om de arme krantenmenschen te plager. Een van de leugens, die de couranten op zijn bevel moesten mededeelen was deze de koning ergerde er zich aan, toen hij na het beëindigen van den zevenjarigen oorlog er slechls op be dacht was het geleden leed te herstel len, dat de couranten voortdurend geruchten verspreidden overhel spoedige opnieuw uitbreken van den krijg. Met eigen hand schreef hij nu een bericht van een verschrikkelijke hagelbui, die op den 27sten Januari 1767 boven Potsdam neergekomen zou zijn en waarbij menschen en duren waren omgekomen. Deze geheel verzonnen mededeeling stuurde hij aan alle Ber- 'ijnsche couranten met het bevel, ze op straffe der koninklijke ongenade te )laataen -en zonder vermelding van de >ron waaruit ze kwam. Het artikel over de vreeselijke hagelbui verscheen en deed de ronde door alle Europeesche couranten terwijl zelfs een der Duitsche professors er een geleerde beschouwing aan wijdde I Ondertusschen konden de arme Polsdammers geen klacht indienen. Dit was van te voren door den koning verboden. Toen de couranten voor het eerst verschenen, hadden de uitgevers, zooals met veel dat nieuw is, soms met erge tegenwerking van de zijde van het publiek te kampen. Zelfs vorsten deden daaraan meel Koning Frederik Willem I van Pruisen had het in 't bijzonder op de courant en de courantenschrijvers gemunt. Voor de laatste koesterde hij een diepe minachting Hij liet ge«n gelegenheid voorbijgaan, om hen mei scherpe spotternijen te vervolgen en hun zoo het leven zuur te maken. Zoo zond hij b.v. de vreeselijksle leugens naar het bureau, met het bevel, deze geheel verzonnen berichten onveranderd in de courant te plaatsen. De redac teuren, aan de strengste gehoorzaam heid jagens den koning gewoon, moes ten al dat fraais in hun blad opnemen. Ze konden er zelfs niet eens over mopperen Was de koning in Berlijn zelf op de courantenbureau's heer en meester, met de buitenlandsche nieuwsbladen was het anders gesneld Vooral de Hollandscbe kranten, die in hun eigen land precies konden schrijven, wat ze wilden, veroorzaakten hem menige moeilijkheid en bezorgden hem vele kwade oogenblikken, daar ze nogal eens den spot met hem dreven. uiterst ongerust. Zij vroeg Baseverie wat hij wenschte Hij zeide haar open hartig dat hij den mannen het stil zwijgen kon opleggen, indien zij het geld wilde betalen. Hij had, zeide hij. een zeker prestige over hen, dat hij ten hare voordeele wilde gebruiken Lady Riversreade wilde nu weten waarop dat prestige gegrond was, maar dat wilde hij haar niei vertellen. Zij wenschte nog te welen, hoeveel geld de mannen eischten, maar ook dat wilde hij niet zeggen. Wat hij zeide, was, dat, indien zij pogingen wilde doen om het beneodigde geld te vinden om den mannen het stilzwijgen op te leg gen, hij, gedurende de komende week. druk op hen wilde uiloefenen om een redelijk bedrag te aa^aarden. Hij zou haar dan den volgenden Vrijdag weer komen opzoeken om haar mede te deelen, met welk bedrsg de mannen zich tevreden wilden stellen. En aldus sprak zij met hem af. En onderwijl wilde zij inlichtingen inwinnen, veronderstelde Matherfield. Zij hoopte wellicht, dat zij hem in handen der politie kon spelen Neeü, mij vroeg in dien tusschen- tijd niemand om raad, ging Blenkinsop voort. Msdame Listorel.'e was op dat oogenblik in Parijs en majoor Penteney voor zaken in de provincie. Toen Baseverie terug kwam, zeide hij haar, hoevee! geld de bende eischte, zoo ongeveer een half miliioeD.- Bovendien zette hij haar uileen, cp welke wijze de betaling moest plaats hebben, zoo namelijk, dat het onmogelijk was om na le gaan, onder welke personen de afgeleverde som gelds verdeeld was. De Stroomverkoopiny. Door het lid van Provinciale Staten den heer E. van Oppen, Maastricht, is aan den voorzitter een schrijven ge zonden, waarin verklaard wordt, dat hij met de voorgestelde wijze van be noeming van commissarissen door aandeelhouders zonder meer, niet accoord kan gaan en daarom een amendement op art. 9 indient. Artikel 9 tweede lid dient dan als volgt gelezen te worden >Gedep. Stalen kiezen uit hun midden drie commissarissen. Da algemeene vergadering van aandeelhouders be noemt de overige commissarissen, met dien verstande, dat zij daaronder een of twee burgemeesters van Limb, ge meenten en een of twee vertegenwoor digers der Limb, groot- en klein industrie zal benoemen op voordracht der daarvoor in aanmerking komeDde vereenigingen van gemeenten, resp van industriëelen uil de prov. Limburg.' Mijnongelukken. Een smeerder, werkzaam in de bri' kettenfabriek der mijn Willem Sophia le Spekholzerheide, kwam met een arm aanraking met een der machines. De arm werd geheel afgerukt. De onge lukkige werd naar het hospitaal ge bracht. In staatsmijn Wilhelmina te Ter- winseien geraakte de ongehuwde mijnwerker V. uit Vaals bekneld tusschen een kolenwagen en den mijn- wand. Het slachtoffer bekwam verwon dingen aan het hoofd, inwendige kneuzingen en een bekkenbreuk. Per ziekenauto werd V. naar het hospitaal gebracht. Verdronken. Men meldt uit Eindhoven Maandagavond werd in de rivier de Maar nu was lady Riversreade meer op alles voorbereid, zij had den tijd gehad om na te denken. Z'j verwachtte majoor Penteney den volgenden dag. Zij wist ook, dat haar zuster den vol genden Maandag uit Parijs te Londen zou terugkeeren. En daarom sprak zij met dr. Baseverie af, dat zij hem Maandagavond een definitief antwoord zou geven, indien hij te Londen een plaats wilde aangeven, waar zij een samenkomst konden hebben. Hij vroeg haar, of de Club der Stillen in de Candlestick Passage haar een geschikt plaats toescheen. Zij stemde er in toe. Baseverie ging weg en den volgenden dag vertelde lady Riversreade alles, wat er voorgevallen was, aan majoor Penteney. Het resultaat dezer bespreking was, dat.hij Maandagavond met haar naar de Club der Stillen ging. Zij wachten meer dan een uur na den afgesproken lijd. Maar Baseverie ver scheen niet.. Natuurlijk 1 verklaarde Matherfield. Dat is heel goed te begrijpen, nu de majoor met haar gekomen was. Misschien, stemde Blenkinsop toe, In elk geval, hij is er niet te zien ge weest. En lady Riversreade vertrok, terwijl majoor Penteney in de Club bleef, nog een flinken lijd, aldoor scherp naar den man uitziende, dien lady Riversreade hem in bijzonderheden beschreven had.... een zeer opvallend man in zijn geheele verschijning, r.aar ik hoor. Maar hij is in de Club niet gezien. Niet 1 riep Matherfield cynisch uit. Natuurlijk heeft majoor Penteney hem niet gezien. Maar lady Riversreade zou Dommel hel lijk gevonden van een man. Het bleek te zijn W. v. d Wiel, een 60-jarig koopman uit Gestel. Deze moet door een noodlottig ongeluk te water zijn geraakt; hij was 's middags naar de Dommel gegaan om daar fuiken le zeiten. Het Staatsniynbedryf. Verschenen is de Memorie van ant woord van den minister van Waterstaat op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer in zake de begroeting voor d Staatsmijnen in Limburg voor 1927 Het volgende is er aan ontleend: Het Peelveld. Medegedeeld wordt, dat voorhands geen plan beslaat om in de Peel een Staatsmijn aan te leggen. De myn „Maurits". De totale aanlegkosten van de Staats mijn »Maurits" bedragen thans rond f 30.000.000 en zullen nog wel eenige verdere stijging ondergaan. Er beslaat echter geen reden voor de vrees, dat de exploitatie dientengevolge niet winst gevend zal zijn. De mijn is inell Januari in exploitatie genomen, zoodat reeds over dit juar zal worden afgeschreven. Er bestaat echter geen reden de af schrijvingen gedurende de eerste jaren buitengewoon op te voeren. Het R. K. Beambtenpersoneol. Het is juist, dat van de 26 in den Staatsalmanak genoemde directeuren hoofdambtenaren der Staatsmijnen vier Katholiek zijn. Past men een dergelijke verdeeling to^ op het gehei-le beambtenpers neel, dan blijkt, dat ouder de 703 beambten, die op 1 November 1. in dienst waren, 474: Roomsch Katholieken voorkwamen. Steun aan kerkgenootschappen. De regeering acht het in verband met de buitengewone eischen, die de vestiging en uitbreiding van de mijn industrie aan de kerkelijke gemeenten stelt, juist, dat de Staatsmijnen naar een bepaalden maatstaf steun aan kerkgenootschappen verleenen. Doodelyke ongelukken. In de Langstraat te Arnhem heeft een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Eenige kinderen waren aan het spelen hij een veewagen, toen de achterklep van dien wagen lossloeg. Een der kinderen kreeg hem op hel hoofd en is na korten tijd in hel iekenhuis aan de gevolgen overleden. Op de uiterwaarden te Amerongen reed een kleitrein van de steenfabriek Van der Pol uit Maurik. De machinist Onink uit Eek en Wiel, keek, naar het Hbld. meldt, bij het omzetten der locomotief, door de openstaande deur, waarbij hij juist de wagentjes genaderd was. De deur sloeg dicht en verbrij zeide het hoofd van den machinist, die onmiddellijk dood was. Slechte Woningtoestanden te Arnliein. Door de BouwvereenigiDg »Dc Vogel wijk", die een tiental jaren geleden» een 240 woningen onder architectuur van den heer Limburg heeft doen bouwen in den ongunstigsten lijd is geconstateerd, dat deze woningen dringend verbetering behoeven. De kosten worden geschat op 1 lijt ton ot ongeveer f 500 per woning. Een nieuwe groot-industrie in ons land* Lepper'8 Fabrieken uit Bielefeld, de grootste industrie der wereld van rijwielzadels en tasschen, die een pro ductie van 30 000 tot .40 000 per week haalt en leverancier is aan de bekend ste rijwieifabrieken hier le lande, is een fabriek begonnen in Dieren, een reuzenbedrijf, dat op het oogenblik reeds 3500 tot 4000 stuks per week aflevert. Een van de zoons van den heer Lepper heeft de leiding van deze Hollandsche fabriek op zich genomen Het nieuwe ry wielplaatje. Naar »De Tel." verneemt, zal het rijwiel-belastingplaatje voor 1927 thans het midden een vierkanten vorm hebben, in afwijking met dat van 1926, dat rond was. Het zal ditmaal in rood koper worden uitgevoerd. Wie z3dch Onrustig en janni: gewone Kalmt rwinr eenigen tijd deerem sterkende Mijnhardt'nuw Glazen Buisje Bij Af _L_ i «ff-- Spooi rdwei Zaterdag 2iober mond plotseli jong streeks 20 ji flwent luidt hebben am nt genomen België binnen ;en. Een 17-jarig bekoi b nden Maandagmo raakt pakster te warmde, dooi 1 im, met te dicht bij del kwi oor d ulp Het meisje luid gillende die daar we i was meisje het hei Ipen kleeren van Het gevolg groot d< de h Ten slotte za elkaar. die het kind 4e3ku spoedig I se w meisje n toesland was eer e dagavond wondingen ov Het R.K. dus chaai wai ziek de voor bl la stich det innig te H kerb In de najaajg dei van Zuid Ho sverde heer Beekenlje vol gesleld 1 Of Gedin genomen vai Staten van P Ver. Central ëlieti zinnigenverphin P leen te versp f 7< breiding van onder voorw beschikbaar gtaord- Ver. voor Chtorgin zinnigen f 60(J>or d een nieuw i le Hillegom, oraorwf plaatsen worefchikfc 2. Zoo ja,It aai dan geen aog g Zusters van Lb Vei in overleg la oml genomen voorn 1 schikbaar te «voor een gesticht t dwijb 3. Of het velin uitvoering deinen tempo le doereden te vermindere Spr. lichltejragei erop, dal biopze voor- laalstgd gesl is op -100 plaloor F Nu Noord Holder veert, rijst dei of d groot is en fdoor provincie niefrroot De voorzi voortgezette zjoe. hem wel gezien hebben.... indien zij alleen gegaan was. 1 Lady Riversreade, ging Blenkinsop voort, ging naar haac zuster's kamers in Paddington en vond daar madame Lislorelle, die zoo juist uit Parijs was teruggekeerd. Zij vertelde haar alles wat gebeurd was. Madame Lislorelle besloot daarop naar New-York te gaan en eenige documenten uit haar woning aldaar le halen, waaruit zij haar absolute onschuld in de Sellithwaite affaire definitief zou kunnen bewijzen. Terwijl lady Riversreade te Paddington achter bleef, vertrok madame Listorelle vóór vijf uur den volgenden ochtend naar Southampton. Matherfield uitte een diepe zucht en streek met de hand over het voorhoofd Aimompelde hij. Mooi zoo. Ik dacht al. Maar ga voort, mijnheer, ga voort. Gij schijnt hoogelijk verbaasd te zijn, zeide Blenkinsop. Echter te Southampton kocht zij een kaartje, onder den naam, welken zij altijd ge bruikte als zij reisde, haar meisjesnaam, met het doel dien middag met de Tartaric" te vertrekken. Na haar kaartje genomen te hebben, begaf zij zich naar een hotel om te lunchen. Daar begon zij rustiger over het geheele verloop der zaak na te denken. En ten slotte keerde zij, in plaats van naar New-York le vertrekken, terug en nam den trein naar het landgoed van lord X in Willshire en vertelde dezen de geheele geschiedenis. Zij zond een tele gram aan haar zuster, waarin zij haar besluit mededeelde en zette s avonds in een brief haar motieven uiteen. Als Und geeft het dantoijld MijnharThl] Hoestslillend.jplosi tend. Bij Aprs Flacon 75 ®m verpakking, kop. Het geheebncel De arbeidede s< te Munchen-Qi, R hadden een ferhc pet verlangd dit werd ingewihebbi eenigingen gde lo< door te zettor e arbeiders opde ge gen In ant; hiei werkgevers hlele p zegd. Hevige san Z Hevige snel wo het Zw.-Fraj Al wintersport wruk Sneeuwstorm Vere Uit New Yirdt j het Noord Otfvan Staten een sdorm zoo hevig enroeg jaar niet het ;s ge York lag dev 15 het Noordelijhelle New York on<!t het belemmering. De fellé 1 hee slachtoffers g. Strengjt in Uit Montïordt tengevolge vi on vallen strenprat schepen op die me zijn. Ongevep me daardoor ge^ongi lijden, aangean algemeen sledoig! zijn. Talrijke ijsj ziji om den weg mal «f moeilijke ogolni regelt men vlupr kr Mijnhardtixei Bij Apothekeirogis

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6