Dr. E. co wil Toonitvi Provinciaal Nieuws, Dankl Gyms: bekwaaiell Aante Huissl v Gemengde Berichten. Districts-arbeidsbeurs J. Maria sa Raytei Ja Oirlo, Caraj Veulen 5Tsi Biedch svwa Het ven de van de Dog Merselo r 't Zareni „Het Heiftipj Zondagn B 13em VENRAY, 11 December 1926. In het Klooster »Jerusalem" alhier is Zaterdag in den ouderdom van 54 jaar, na voorzien te zijn van de H H. Sacramenten der Stervenden overleden de Eerw. Mère Marie Cecile, van het H. Hart van Jesus, (in de wereld mej E. Ropertz), reiigieuse Ursuline. Sociale Verzekering. Van hoeveel belang de uitkeeringen van de Vrijwillige Ouderdomsverzeke- ring (V.O.V) en de Verplichte-Invalidi- teits- en Ouderdomsverzekering thans reeds voor de bevolking zijn, blijkt o.a hieruit, dat op 1 December j 1. in deze gemeente aan 463 personen, een ouderdomspensioen, krachtens boven genoemde verzekeringen, was toege kend. Het totaal in onze gemeente uitbetaalde bedrag per jaar, bedroeg op dien datum f 68796 Door onze gemeentepolitie werd te Oostrum procesverbaal opgemaakt, tegenW.v.H die in zijne weeginrichting gewicht voorhanden had, dat niet aan de IJkwet voldeed. Een tweetal gewichten van 25 kilo werden in beslag genomen. In ons verslag van de Electrici- tei ts- ten toons tel ling werd vorige week •vergeten te vermelden, de stand van de Singer Maatschappij, die eene machine exposeerde, gedreven door een electro motor en voorzien van eene electrische lamp. Dat dit de belangstelling trok van allen, is te begrijpen. Zevende Eeuwfeest-viering van St. Franciscus. Zoo is dan Venray niet bij tal van andere plaatsen achtergebleven, maar heeft op waardige en treffende wijze het Zevende Eeuwfeest van St Fran ciscus luisterrijk gevierd. De feest viering werd begonnen met drie St. Franciscusavonden in het Gymnasium, die één doorloopend succes zijn gebleken en waarvan ons het machtige St. Fran- ciscus-oratorium met zijn talrijke afwisseling van koren, solo s, levende beelden en declamatie, alles even keurig in afwerking en dictie, naast een wel verzorgde feestrede met als slot een kort, ma8r daarom niet minder inslaand looneelstukje, alles rechtstreeks betrek kiDg hebbende op den nederigen, maar grooten Heilige, wiens feestviering het gold, nog versch in't geheugen liggen Een flink en groot stuk werk, waar voor naast de zangers met hun kundigen leider en de beide op den voorgrond tredende solo zangers, benevens de ver dere medewerkers in de allereerste plaats alle lof toekomt aan den Z.E Pater Gardiaan, die voor geen moeiten terugschrikkend, zoo voortreffelijk alles heeft weten te regelen. Dit alles vormde echter nog maar een voorspel, een inleiding der feeste lijkheden, die als in een climax het hoogtepunt bereikten in het goed ge slaagde Triduum in de Parochiekerk op 6~ 7 en 8 Dec., waarop de Z E. Pater Perpetuus Pallandt de goed doorwrochte, met gloed uitgesproken feestpredicaties hield, telkens voor een zeer talrijk ge hoor, want talloos velenj hadden zich opgemaakt om de plechtige diensten in de Parochiekerk bij te wonen. Door de goede zorgen van den ZE, Heer Pas toor, die met de meeste bereidwilligheid dit Triduum mogelijk maakte, was de kerk bij deze gelegenheid prachtig electrisch verlicht, terwijl voor 't beeld van St. Franciscus een bloemenhulde was aangebracht. De zang was verrukkelijk schoon Terugziende op de feestviering mag met voldoening worden geconstateerd, dat Venray op plechtige en waardige wijze zijn liefde tot St. Franciscus bij dit Eeuwfeest heeft geuit. GEVONDEN geld. Inlichtingen bij de Rijkspolitie Kruisstraat, alhier. Op de Dinsdag 7 dezer in het café »den Engel" gehouden vergadering van pluimveehouders is opgericht de vereeniging »St. Oda", welke vereeni ging hare eieren wil doen veilen op de Venlosche Eiermijn. Staande de vergadering traden een 70 tal leden toe. Tusschen E. te Venray en zijn vrouw, botert het nog niet. Eenigen tijd geleden is E. vervolgd wegens het in hu'.peloozen toestand achterlaten van vrouw en drie kinderen. Hij werd toen vrijgesproken. Thans stond hij weer terecht. Hij had het jongste van de drie kinderen voor het huis van den burgemeester gezet en was toen weggegaan. De heer Aerts, ambtenaar ter secretarie, had zich over 't kind ontferrpd en het binnengehaald. Het baatte niet, of de Rechtbank en de officier er al op wezen, dat E. ver plicht is ook voor het jongste kind te zorgen. E. hield vol dat hel kind niet van hem was, en dat hij er daarom niet voor zorgde. Thans zijn de kinderen in buis bij familie van de vrouw en de gemeente helpt in het onderhoud voorzien. E. is wel bereid voor de twee oudste kindêren te zorgen. Mr. Rieter eischte f 50 of 30 dagen en ried man en vrouw aan nu eindelijk eens een oplossing te zoeken. Of dit inderdaad geschieden zal, is aan gerechten twijfel onderhevig. L K, Concert Venraysck Mannenkoor. Blijkens achterstaande advertentie zal de Zangvereeniging Venraysch Man nenkoor zijn jaarlijksche uitvoering geven op Zaterdag 18 en Zondag 19 December a s. Van ouds slaan deze concerten in goeden geur bij ons Venraysch publiek. Blik op 't programma doet ons ver trouwen, dat ook dit jaar onze populaire Zangvereeniging succes zal oogsten. Daar zijn vooreerst de koornummers De degelijke leiding waarborgt een kunstvolle uitvoering. Verder wordt aangekondigd »Arie's offer", sociaal dramatische schets in 3 bedrijven. Door de beste krachten, waar over't gezelschap beschikt, is dit mooie, hartstochtelijk geschreven tooneelspel ingestudeerd onder regie van Paul Kuypers. Voor 't vroolijk gedeelte van den feestavond is geëngageerd Jan v. Camp, Vlaamsch humorist te Antwerpen. Deze artist geniet een overbekendheid niet alleen in Belgenland, maar ook reeds in ons land, waar hij op verschillende plaatsen, met z'n leutige, sprankelende Vlaamsche humor, enorm succes oogstte. 't Programma ziel er dus keurig uit. Daarbij dient nog opgemerkt te wor den, dat de uitvoering zal plaats hebben, zooals de affiches bij toeval piet ver melden, in de keurige, modern ingerichte en verlichte zaal »Wilhelmina" van den Heer J. Schaeffers. We wenschen aan Venraysch Mannen koor veel succes. Zondagmiddag bracht St. Nicolaas zijn jaar lijksch bezoek aan Venray Door het comité en de fanfare werd de goede Sint aan den Stationsweg afgehaald. Begeleid door honderden belangstel lenden werd het St Jozefsgesticht bezocht. Hierna irok de stoet naar de Groote Markt, waar Sint Nicolaas de volgende toespraak hield. Geachte burgers, lieve kinderen. Wellicht vernaamt ge wel uit Peel en Maas De glorie volle intocht van Sinterklaas Met Sando Pedro mijn getrouwe zwarte bediende Die jaarlijks in het boek kykt, wat ieder verdiende, 't Is thans weer feest, bij voorkeur voor de kleinen Hoewel de grooten ook heel graag er bij verschijnen .Dit is dan ook de eenige reden Waarom ik naar dit Peeldorp ben gereden. In mijn paleis daar las ik zells van Venray Van Ridderorde, Van Oda- en St Franciscus- feesten fraai Ja. Venray gaat vooruit daar wordt veel verricht Een villa weg en winkels met electrisch licht. En ook de autobus die mag er zijn Al is die meestal veel te klein En zit je voor je twintig centen Gepakt als in een ton met krenten. Maar laat ik liever redeneeren Dat hier de zakenman kan etaleeren Dat zelfs in de groote stad Men geen schooner etalages had. Hulde breng ik U voor Uw ijverig streven En wensen de Middenstand een lang gelukkig leven Verkoop van alles veel in uwe zaken 't Zij koffie, zeep of thee, of gesuikerde kaken 't Zij horloges, spek, of bont voor U te warmen Dan weet ik zeker vergeet ge vast geen armen Maak 't arm gezin, 't kind met uwe gaven blijde Bedenk 't is winter, het barre jaargetijde. En nu gij kleine kleuters hierbijeen Blijft leuk en guitig niet alleen Maar braaf en deugdzaam ook daarbij Dat stemt Sint Nicolaas en uw ouders blij. Flink op uw tijd ter kerke gaan En... ook de school niet overslaan Dan zal St. Nicolaas hier op zijn paard U zweren bij zijn witten baard Dat hij morgen als ge zult ontwaken U met cadeaus gelukkig zal maken. Nu begon de tocht door het dorp, waarbij de groote Kindervriend en zijn knecht Piet zeer veel belangstelling ondervonden Jammer, dat 't wone bezoek aan het Pensionaat «Jerusalem' wegens treurige omstandigheden, moest achter wege blijven. Wederom op de Groote Markt aangekomen, sprak Sint Nicolaas het volgende tot afscheid Geacht Bestuur en heeren leden. Dit prettig feest behoort weer tot het verleden. En 't is mijn plicht u te danken voor alle zorgen Ik wensch u allen veel pret vanavond en mórgen 'n Bijzondere attentie wilde in bewaren, Dat is een woord van dank aan de Fanfare, Aan den directeur en aan 't Bestuur, Die altijd klaar staan op ieder uur. Met liefde werken voor iedere goede zaak, Daardoor verhoogend 't feest tot ieders vermaak, Verder geachte burgers, heb ik mij thans van mijn taak gekweten En 'k hoop dat 'k niemand heb vergeten Mocht het wel zoo zijn, vergeef net mij dan maar Tot weerziens vrienden, tot het volgende jaar. MERSELO. Woensdag had alhLr de plechtige inzegening plaats van het nieuwe schoolgebouw. Een uitvoerig verslag plaatsen wij hiervan a s. week HORST. De Ontvanger der Dir. Bel en Acc. te Horst deelt belanghebbenden in de gemeente Horst, Sevenum, Grub benvorst en Broekhuizen mede dat het kantoor voor het in ontvangst némen van aanvragen tot het verkrijgen vaD een kosteloos rijwielmerk voor het jaar 1927, buiten de gewone kantoor-uren geopend zal zijn op Dinsdag 14, 21 en 28 December en 4 Januari a.s. en Woensdag 15, 22 en 29 December en 5 Januari a s. telkens des avonds van 6 tot 8 uur. Een 100-jarige te Grubbenvorst. De oudste inwoner onzer gemeente en wellicht van Limburg, de heer J, Hanssen hoopt den 23sten dezer den lOOsten verjaardag te herdenken. Alle plaatselijke vereenigingen hebben hunne medewerking toegezegd om den nog betrekkelijken krassen man den dag lot een onvergetelijken te doen maken VENLO. Op de Goop. Veilingver. van Maandag was de aanvoer 125.000 eieren. Groote eieren van f 12 20 tot f 13 70 Kleine eieren van f 8.90 tot f 11.70 Eendeneieren van f 8.80 tot f 9.50 Ganzeneieren f 23 80. VENLO. Bij de gehouden aanbe steding voor den bouw van een R.K- leeszaal alhier was hoogste inschrijver de heer J. J van Gerven, alhier voor f 32.300 Het laagst werd ingeschreven door Th. Haegens te Horst voor de som van f 24 914. Overleden. De metselaar van de M. die Vrijdag morgen te Tegelen van zijn rijwiel viel, is overleden. Men kan zich de droefenis der familieleden bij zulk een plotseling overlijden voorstellen. Doodeljjke val. De 67 jarige P. v. R., echtgenoote van J. van K, Peperstraat te Venlo, die de vorige week Donderdag in hare woning van de trappen viel en na van de H. Sacramenten voorzien te zijn in het gasthuis moest worden opgenomen is aan de gevolgen van den val aldaar overleden. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 495.000 eieren. Groote eieren van f 12 50 tot f 13.70 Kleine eieren van f 8 00 tot f 10.50 Eendeneieren van f 8.70 tot f 9.30 Auto-ongeval. Een met een 10 tal vette varkens ge laden, voor Heerlen bestemde vracht auto van den heer J. Janssen uit Meijel reed Woensdagmorgen door het onklaar raken der stuurinrichting nabij de Maasbrug te Roermond van den vrij hoogen dijk af. De auto kwam met het voorste gedeelte in een poel water te recht. De chauffeur wist zich door het stukslaan eener ruit uit zijn netelige positie te redden. Hij bekwam geen noemenswaardig letsel. Ook de varkens kwamen er heelhuids af De auto, die opgevijzeld moest worden, werd slechts licht beschadigd. Een nieuwe steenkoollaag aangeboord. In het gehucht Meynweg, waar, van wege het consortium dat de ontginning van het mijnveld Vlodrop in handen heeft, boringen worden verricht, is wederom, meldt de »Tel.", nu op een van ongeveer 600 meter, een steenkolenlaag aangeboord. Kanaal Wessem-Nederweert. De werkzaamheden aan het kanaal WessemNederweert zijn thans geëin digd.. Na een laatste uitbaggering, waarmee na den winter zal worden aangevangen, zal het kanaal voor de scheepvaart geschikt zijn. SITTARD. Zondag had in de zaal Pfennings de duivenverkoop plaats van den heer J. Jetten uit Broeksittard, Deze verkoop bracht ruim 1300 gulden op. Jongen met een molen rondgeslingerd. Eenige kinderen uit Spaubeek waren ipelende nabij den watermolen op Terborg onder Schinnen. Een dertien jarige jongen uit Spaubeek werd doo een draaiende slang, welke een meter boven den grond ligt, gegrepen en verschillende malen mede rondgeslin gerd, Op het geroep van de anderen kwam de molenaar die den jongen verloste. Een geneesheer constateerde hersenschudding en een gebroken arm De toestand van den jongen is vrij ernstig. Kienen om een auto 1 Het kienen is te Maastricht een ware epidemie geworden, een besmettings gevaar dat bijna eiken dag grootere vormen aanneemt. Men heeft dit verschijnsel trachten te stuiten in zijn voortgang, door een kienpartij gever te verbaliseeren wegens overtreding der Loterijwet. Maar daar niet de overtuiging vast kwam te slaan dat hier werkelijk van een kansspel sprake is, maar men aannam, dat de kiener onder een minder gebruikelijken vorm het door hem gewonnen wild, enz. duur had gekocht, liet kienen tot nog toe op zijn vrouw achtergelaten en is hij alleen weggereden. De politie is het thans gelukt hem op te sporen en tot geheele bekentenis te brengen. het de gemoedelijke kien om wild, biggetjes, hazen speelgoed men het beloop. Zoolang partijtjes speelgoed of kanaries betrof, bemoeide de overheid er zich niet mede Dezer dagen heeft men in een der Maastrichlsche café's een kienpartij voor een auto aangekondigd. De »Limb. Koerier" vraagt zich thans in gemoede af, of het kienen, dat zulke afmetingen gaat aannemen, niet in strijd komt met de bepaling, althans de be doelingen der Loterijwet. De doodslag te Nijmegen. Voor de Arnhemsche Rechtbank stond Dinsdag terecht de 21-jarige bankwer ker J. J. van L uit Nijmegen, gedeli neerd, beschuldigd van doodslag. Verdachte trapte op den laatsten dag van de Nijmeegsche kermis een winkel ruit in. De zoon van den winkelier, de heer M.* kwam naar buiten en vroeg wie dat had gedaan. Verdachte, die in staat van dronkenschap verkeerde, trok zijn mes en bracht den heer M. in tegenwoordigheid van een agent van politie een steek toe, tengevolge waarvan de heer M. eenige uren later is over leden. Het O M. eischt 6 jaar gevangenis straf wegens doodslag. Zwarte Plet opgebracht. Men meldt uit Helmond aan de 's-H. Ct. Toen surprise-avond Zwarte Piet in de Ameide8lraat een pakje wilde afgeven werd hij door de politie gearresteerd, omdat hij.zwart was en dus onken baar. Men verzocht ook St. Nicolaas, die in een auto zat te wachten, den dienaar van Hermandad naar het politiebureau te volgen, omdat de H. Man gemaskerd was. Deze wist er zich uit te praten daar hij nog in de auto zat en niet op de straat liep. Voor Pieterman was geen genade en moest mee naar 't bureau om zijn Doodelpk ongeluk. Woensdagavond is in de Haarlem merstraat te Hillegom een man uit Sassenheim uit de stoomtram gespron gen. Hij sprong verkeerd en raakte onder de tram Hij was op slag dood. Door een stroom gedood. Woensdagavond om 5 uur, toen de 18 jarige zoon van G. van Berkel te Herwijnen bezig was een looplamp in schakelen, kwam hij in aanraking met den electribchen stroom. Hij riep om hulp en verzocht het licht uit te draaien zijn broer deed dat, doch het slachtoffer was reeds bewusteloos. Ge neeskundige hulp werd er geroepen, doch de pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, waren vergeefsch. Gasvergiftiging. Woensdagmorgen is de 14 jarige W. Stevens, wonende Verlengde Oosterweg te Groningen, dood in bed gevonden tengevolge van gasvergiftiging. De kraan van de gaskachel stond open. In een pot met kokend water gevallen, Te Holte (Gron.) viel een anderhalf jarig kindje van het echtpaar A. Z. in een pot met kokend water. Het kindje is aan de gevolgen overleden. Tachtig en nog krachtig. Dat iemand de 80 bereikt is niet zoo'n merkwaardig feit, maar wel, indien hij daarvan gedurende 40 jaar van zijn rijkspensioen genoot. Dat voorrecht genoot 7 dezer de heer J. van Disseldorp te Rotterdam, die sedert 1886 als gepens. adj. onderoffi cier uit Indië gekomen, zijn 80sten verjaardag mocht vieren, en wel om ringd van een talrijke familie, waarbij 'n 3tal broeders van resp. 77, 79 en 81 jaar oud, allen nog flinke forsche N Brabantsche mannen. Na zijn terugkomst uit Indië werd de heer v. Disseldorp nog benoemd tot hulpcommies bij de Invoerr. en Acc. en ontving enkel wegens hoogen leef. tijd ook als zoodanig eervol ontslag Krachtiger figuur dan dezen 80jarige is haast niet denkbaar. Wie hem ziet fietsen zou hem bepaald geen 60 geven Voor 'n tochtje per fiets naar Antwer pen keert hij z'n hand niet om. Dat de heer v. Disseldorp door zijn reuzen lie en manhaftig voorkomen in dertijd ontzag afdwong behoeft nauwe lijks te worden gezegd. Staking. Te Jipsinghuizen (Gron.) zijn arbeiders, te werk gesteld bij de werk schaffing (ontginning van woeste gron den), gaan staken. Wegens de korte dagen zal voortaan de maaltijd om 5 's namiddags worden gebruikt. Daarmee kunnen zij zich niet vereenigen. De gevolgen van drift. De arbeider Heinrich Jansen te Aken die wegens mishandeling van z'n broeder reeds tot 6 maanden gevange nisstraf is veroordeeld, kreeg dezer dagen om zijn vrouw woorden met zijn ouders, waarbij de man zich zoo driftig maakte, dat hij zijn 76 jarigen vader met een flesch op het hóófd sloeg en vervolgens zijn vader en zijn 70 jarige moeder met een stoel te lijf ging en hen zoolang sloeg, tot beiden bewuste loos neervielen Ds dader gaf zich ver volgens zelf bij de politie aan. Deze stelde een onderzoek in en vond de moeder dood liggen, terwijl de vader in hopeloozen toestand naar het zieken huis werd gebracht. Door een trein gedood. Op het station te Amiens zijn drie reizigers bij het oversteken van de rails door een aankomenden trein gegrepen Twee hunner werden gedood, de derde werd ernstig gewond. hij. gezicht af le wasschen. Naar zijn ver klaring heeft hij wel 'n pond zeep hiervoor gebruikt. Proces-verbaal zal wellicht volger.. Volgend jaar zullen er dus blanke Pieten zijn. Wel erg ver gezocht. Aanranding. Op 2 November, des avonds, werd een juffrouw, die naar Westervoorl moest, aan de pont te Nijmegen door een chauffeur van een vrachtauto uil Bennekom uitge»xoodigd om mede te rijden, omdat, de juffrouw de autobu8t die haar thuis moest brengen, had gemist. De juffrouw reed mede, doch onderweg nsbij Eist, werd zij door den chauffeur aangerand. Bij het naderen van een anderen auto heeft hij de it varken fn dê balans, j klogt", zooals men dat hier wel uit drukt, 94 kgr. woog: daar overal en altijd, zelfs aan de grootste weegin richtingen en slachthuizen levend vee »in de klogt" gewogen één kgr. minder wordt geteld, was het varken juist ge wogen zooals het behoorde. Bij controle der balans bleek deze nog iets in 't voordeel van den leveran cier te staan. Zoo hadden we nu de proef op de som, en hiervoor ben ik de politie dankbaar. Ik vlei me evenwel niet met de ge dachte, dat nu de praatjes uit zullen zijn, ze zullen wel wat anders bedenken om de zaak af te breken, maar even goed blijft ze zich steeds uitbreiden. Het spreekwoord gedachtig: »Het zijn de slechtste vruchten niet, waaraan de wespen knagen" danken wij de redactie voor de verleende plaatsruimte. B. LOENEN, Directeur. Worden gevraagd 3 boerendienstmeid n voor Paschen 2 huishoudsters voor dadelijk 1 reiziger in manufacturen dorpsreiziger 1 boerenmeid en 2 boerenknechts 1 Mei 1 timmermansknrcht 5—6 j. aan het vak 1 jongen van 13 14 j. voor Paschen om in de boerderij opgele d ie worden 2 boerendienstmeisjes 13—16 jaar 1 boerenknechtje 13—14 jaar 4 burgerdienstmeiden voor Paschen 1 burgerdienstmeid voor dadelijk Bieden zich aan 10 grondwerkers 2 boerenknechts voor dadelijk 2 burgerdienstmeiden voor Paschen 2 boerenknechts 14 jaar voor Paschen 3 burgermeisjes 14 j. voor Paschen 2 werkvrouwen 1 bakkersknecht 6 jaar aan het vak 1 bekwaam broodbakker 1 burgerdien-jtmeid voor dadelijk 1 huishoudster 50 jaar voor burgergezin voor dadelijk. 1 knecht voor ontginning (dadelijk) 1 bankwerker 1 chauffeur-monteur Ingezonden, Buiten verantwoordelijkheid der Rsdaotie. M de R. Daar ik op een andere manier niet in de gelegenheid ben om tot lasteraars en praatjesmakers het woord te richten, ook al omdat ik niet de eer heb ze te kennen, vraag ik eene kleine plaatsruimte in uw geacht blad, Volgens rondgestrooide praatjes wer den de varkens bij de verkoop vereeni ging eerst veel te licht gewogen, waar door dan een hoogere prijs uitbetaald werd. Dit was ook 'n kleine kunst, wanneer het eerste maar waar was [UWelnu, toen nu Zaterdag 4 Dec. een politie inval plaats had, juist op 't oogenblik dat 'n varken afgeroepen werd op 93 kgr. gewicht, bleek bij een zuivere naweging door de politie, dat Bekendmaking. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de secretarie ter inzage liggen de staten vermeldende de bij de nakeuring goed- en niet goedgekeurde springstieren. Venray, 6 December 1926. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Reinigingsdienst voor de Kom van Venray. Burgemeester en Wethouders van Ven ray brengen ter kennis van belangheb benden, die met ingang van 1 Januari 1927 gebruik willen maken van den ge- meeatelijken dienst tot het ophalen van baardasch en hulshoudvuilnis, daartoe in den loop van de maand December aan gifte moeten doen ten kantore van den Gemeente-Ontvanger en gelijktijdig het verschuldigde bedrag f 5 (vijf gulden) moeten storten, waarvoor zij kwitantie ontvangen. Nogmaals zij in het kort de regeling van den dienst aangegeven: 1. De reinigings dienst zal voorloppig omvatten betlnavol- gende gedeelte der gemeenteKruisstraat te beginnen bij de brouweiij van Hulsman, Paterslaan, Langstraat vanaf de Marechaus seekazerne, Leeuwstraat, Henseniusstraat, Patersstraat tot Gymnasium, Hensenius- plein, Schoolstraat, Hoenderstraat, Bonte- koestraat, Eindstraat tot het St. Josephs gesticht, Marktstraat, Markt, Grootestraat, Hofstraat, Stationsweg tot het St. Servatius gesticht, Maasheesche weg, St. Odastraat Willemstraat. 2. de huisvuilnis, welke zal worden afgehaald, zal bestaan uit vaste stoffen als keukenafval, asch en ander huishou delijk afval. 3. Faecalien of aan hevige rotting onderworpen stoffen, fabrieksafval of van afbraak komende materialen zullen niet worden aangenomen. 4. De vuilnis zal worden afgehaald eiken Zaterdag tusschen 8 en 12 uur voormiddag en zoo noodig tusschen 1 en 5 uur namiddag. 5. De komst der vuilniskar zal door ratelen worden aangekondigd. 6 Elk aangeslotene kan na deze aan kondiging de vuilnis in een behoorlijk gesloten bak, ton of emmer, welks inhoud niet grooter mag zijn dan 0.1 M3 buiten de deur zetten. 7. Het buitenzetten van vuilnisbakken op andere tijden is verboden. 8 Voor feestdagen of bijzondere om' standigheden kan ook op andere dagen als des Zaterdags het vuil worden afge haald. Voor het afhalen van vuil van fabrieken gestichten, bedrijven* van industrieelen of commercieelen aard of landbouwbedrijven waar het vuil niet in gewone bakken wordt gestort, doch op met de vuilniskar bereikbare plaatsen op hoopen wordt ge zet ol in bijzondere bergplaatsen wordt opgeborgen, bedraagt de vergoeding f 0.75 per M3 of gedeelten met een minimum van f 1.50. De aangiften hiervan moeten 14 dagen tevoren ten kantore van den Gemeente- Ontvanger geschieden. Vénray, 9 December 1926 Onderget. bshier. lijken dank m Ed Burgemeester, I Ze< Rector, den Waeer de schoolkindan al gen voor de »e h wezen bij gelej| va ambtsjubilé. Etond dank aan all^ers en den Boerenj'oor geboden praclidea Feestcomité vootstel en aan de buu^s e: voor de aan ziing versiering. Rcinigingsdieust. Wegens het Hoogfeest van Kerstmis op Zaterdag 25 December en Nieuwjaar op Zaterdag 1 Januari a.s. zal het afhalen d vuilnis in die weken geschieden op Vrijdag 24 December en op Vrijdag 31 December telkens tusschen 8 en 12 uur voormiddag. Venray, 9 December 1926 mKlLIJXS DISISTlIf f HEM, Parochiekerk Morgen Zondag collecte voor de Voortplanting des Geloofs, geen Congregatie, half 3 herhalings catechismus, 4 uur recollectie. Maandag halt 7 Hoogmis ter eere van de H Lucia, waarna processie, half 8 Jaarg. voor de overl tamilie Gossans en Potten, 8 uur Jaarg voor Petronella Smits, kwart na 4 Lol. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Henrica van Valkenburg, huisvrouw van Alexan der van Drunen. Woensdag hall 7 Gulden Mis, half 8 besteld Jaarg. voor de overleden familie OJenhoven en Swinkela, 8 uur Jaarg. 2e klas voor de vrouw van Jacobus Willems. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den ZeerEerw Heer Pastoor Ant. van Valkenburg. Vrijdag hall 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Ida van Valkenburg, huisvrouw van Ant. van den Biggelaer. Deze week zijn de quatertemperdagen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. Zat;rdag komen de kinderen der 4de Klas te biechten, kwart na 4 Lof. Zaal in liet Patronaat. Om negen uur H. Mis en Vergadering voor Jonge Derde Orde en Congregatie. St. Antonius-Patronaat. Diegenen die ver weg wonen, kunnen terstond na de Congregatie boeken van de Bibliotheek verkrijgen BÏÏEQEEWK1 8MB VENRAY. van 310 Dec. GEBOREN: Hendrikus F. Koenen, Scbeide. Antonius M. M. Jacobs, Spurkt. Catharina H. H. Versteegen, Merselo. Hendrina J. M Deters, Veulen. Geertruda W. Martens, Klein-Oirlo. Hubertus G. M. Janssen, Maasheescheweg. OVERLEDEN i Arnoldina P. O. Claesseos, 5 mnd. Orerbroek Maria E. Ropertz 54 j reiigieuse, Eindstr. 10 P. J. Jeucken, 32 jaar, landbouwer, Oveifhroek 2 patiënten St. Annagesticht. 2 patiënten St Servatiusgesticht. Heden overjot droefheid, najlanf groot geduld gan z overgegeven ag!ds I inr.iggeliefde I»r en in den oudere n ri tijdig voorziende li Sacramenten. YM n E Enschedé, 5 '26 (Eenige kenn )g v MERSELO, H 19 ziet zich tot zdwe zaakt, zijn vng en zal daaroEN AAN HUIS n|egg huchten behalve voorr b( en O.-fonds tierl. en de Rijksvengsl De rekeninir sti den verwacht ZA DECEMBER] DE tegen Pasche; gro klooster of g Adres Burn dit Namens Istuu: mondsche E zal 17 Decembi nar Hotel „DeZ«Vei Tegen belrteruj aan het Bure dit Maandag pnor; Zondag perbene geen toeganfdag jaa gel< Opbrengst t< van wije He Aanbestedingwerk Burgemees We Venray breir k( langhebbendéij V cember a.s. didda, Raadhuize saanb vrachtwerk, jhten drijf der Gasgedu: 1927. Gezegelde iingsb het opschriftijvirij Gasfabriek" ingev Vrijdag 17 Das. r uur ter gemeretar: Aanbestedaden van gunniö'Inl model insffibilje verstrekt tere de

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2