Provinciaal Nieuws, Districts Hel wordt den middenstand ernst en bet electriciteitsbedrijf zal het wel merken in zijn slroomverkoop. Het publiek is op hand der winkeliers, omdat het begrijpt, dat, hetgeen de middenstand wil, voordeel voor de heele burgerij beteekent. Déraillement. Woensdagnamiddag derailleerden te Vierlingsbeek eenige wagons van den goederentrein uit Nijmegen. Waar schijnlijk door verkeerden wisselstand Aardbeien op de lieide. Men schrijft uit Zundert: Ondanks de algemeene klachten over de slechte resultaten van den fruitoogst in 1926, worden meer en meer aardbeien aangelegd. Ileele com plexen in de heide worden beplant met deze vruchten, zelfs ver verwijderd van de woningen der telers. De over dreven hooge prijzen, welke in de naaste omgeving bij openbare verhu ringen worden geboden (100—120 gld per gemet van 42 A) dwingen de menschen hun geluk te gaan beproe ven op grooteren afstand. De eerste proefnemingen hebben bewezen, dat aardbeien bij doelmatige behandeling en bemesting in ontgonnen en zelfs in maagdelijke heide, mits 1 zij voor de teelt geschikt is, wat water capaci teit en afwatering betreft, heel goed gedijen, en zelfs een goede opbrengst van groote, schoone vruchten kunnen leveren. Do wijziging der Successiewet. De Tweede Kamer heeft, Donderdag middag alvorens over te gaan tot de behandeling van het Nederlandsch- Belgisch verdrag de eindstemming ge houden over het wetsontwerp totwijzi ging der Successiewet. Het wetsontwerp werd aangenomen met 55 tegen 31 stemmen. Tegen st m den de sociaal en vrijz-democraten als mede de heeren Veraart (R K.) en Arts (R.K.V.P.). Do wegenbelasting. De Tweede Kamer heeft Donderdag z.b s. het wetsontwerp lot het heffen van een wegenbelasting aangenomen nadat de heer Ebels (V.D) een ver klaring had afgelegd, dat ondanks den druk, dien het ontwerp op de bevolking legt, de V.D. niet zouden tegenstemmen, omdat er anders van wegen verbetering in den eersten tijd niets komt. Te paard van Stockholm naar Parijs. Uil Nijmegen verneemt do Msb. dat aldaar op een mooien schimmel is doorgekomen baronesse Linde von Klueckowström, die te paard, een rei3 maakt van Stockholm naar Brussel, om daar het huwelijk bij te wonen van prinses Astrid met den kroonprins van België. Haar plan is om daarna nog naar Parijs te rijden. Deze jonge amazone legt gemiddeld 70 K.M. per dag af en verzorgt haar paard zelf. Zij is 26 September j 1. uit Stockholm vertrokken en reisde via Hamburg en Oldenzaal. Aan de gevolgen overleden. De veehouder B. te Vinkeveen, die, doordat zijn paard op hol sloeg van zijn wagen viel, is na 8 dagen overle den, zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd. Hij laat eene weduwe en 8 kinderen na. Door een trein aangereden. Men meldt uit Enschedé Woensdagmorgen om 8 uur is de voerman L. van stalhouder Beunk, die in de Emmastraat den particulieren overweg naar bet terrein der firma van Waning Co nog dacht te kunnen passeeren, door een goederentrein aan gereden. De vrachtwagen werd verbrij zeld; de paarden moesten worden afgemaakt, L, die niet levensgevaarlijk gewond werd, is naar het ziekenhuis vervoerd. Ongeluk by een voetbalwedstrijd. De jongeman, Sabel geheefen, die Zaterdagmiddag bij een voetbalwedstrijd in Watergraafsmeer tengevolge van een mistrap zoo ernstig aan een der beenen werd gekwetst, dat hij naar het O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam moest worden vervoerd, is Woensdag middag aan zijn verwondingen over leden. Zoutlaag aangeboord. Bij de diepboringen te Hupsel bij Groenlo is eeri zoutlaag aangeboord. Het zout is van zeer goede kwaliteit. De prijsafspraak der baconzoutcrs in een kwaad licht gesteld. Zooals men weet wordt door de Ver eeniging van Baconzoulers sinds het Engelsche invoerverbod een bepaalde marktprijs voor varkens gesteld. In de »Vee en Vleeschhar.del" werd er ook de aandacht op gevestigd, dat deze maatregel een slechten indruk naar buiten heeft gemaakt. De heer S. van Zwanenberg, Voorzitter der Vereen, van Baconzoulers weet dil aan het onbekend zijn met de motieven van den maat regel, die niets geheimzinnigs hebben, verklaarde hij ons, maar beoogen, de markt hier niet aan elke schommeling van de b&conmarkt onderhevig te doen zijn en juist door het zooveel mogelijk stellen van een constanten prijs, de me8lerij loonend en op peil te houden Naast het directe belang voor de zouters om zich voor groote verliezen te hoeden, staat het indirecte belang voordeland bouwers om voor te groote prijsschom meling gevrijwaard te zijn. Intusschen wordt in het dagblad »Het Volk" uit deze prijsbeweging stemming gemaakt voor coöperatieve exportslach terij. Het blad schrijft te hebben var nomen, dat een tiental kapitaalkrachtige exporteurs zich hebben vereenigd en dat deze exporteurs door middel van hun vereeniging de zouters in massa opkoopen. 't Blad vernam, dat bij deze vereeniging zijn aangesloten de firma Zwanenburg te Oss, de firma Lion te Boxmeer, de firma die de slagerij te Assen exploiteert onder directie van den heer Vos, de firma van Dam te Leek, de firma Pasman te Steenwijk en de Goöp. Exp.-Slachterij te Akkrun». Deze combinatie, zegt het blad, maakt den vrijen handel onmogelijk. De Ver eeniging stelt den prijs vast, waarvoor de exporteurs de zouters mogen op koopen. Aan »Het Volk" werd verteld, wal handelaars op één der belangrijkste markten in Friesland hadden ervaren. Neem aan, dat er 800 varkens op de markt worden aangevoerd. De contrac tueele bepalingen der combinatie moeten luiden, dat iedere firma naar capaciteit mag koopen. Het spreekt vanzelf, dst de boeren alle pogingen in het werk stellen een hoogen prijs voor de varkens te bedingen. Dat gelukt echter niet, want de combinatie is oppermachtig Zij stelt den prijs vast. Handel wordt er dus niet gedreven op de markt. De boer moet »geld maken". Hel gevolg van een en ander is, dat de geheelo aanvoer wordt opgekocht voorden vast gestelden prijs por pond. Neem nu aan, dat de firma's gezamenlijk, krachtens de conlractueele bepalingen, 700 varkens noodig hebben. Dan gaat men na de markt, onderling, de resleerende 100 varkens voor hoogeren prijs dan de marktprijs was, verkoopen. Wie dus méér varkens kan slachten dan in de contr8ctueele verhouding is aangegeven, kan daarvoor zijn productiecapaciteit opvoeren. Uit dezen gang van zaken blijkt dus dat er hoogere prijzen kunnen worden besleed, dan op de markt aan den boer worden uitbetaald. Bij informatie is aan het Leeuw. Nbl gebleken, dat in hoofdzaak de gemelde feiten juist zijn. Alleen dient voorop gesteld te worden, dat een soortgelijke combinatie, hoewel minder naar buiten optredend en misschien minder officieel reeds veel vroeger heeft beslaan. Voordien ook staken ter gelegenheid van een belangrijke varkensmarkl de aanwezige groote exporteurs de hoofden bij elkaar, hadden zij reeds een groolen in"loed op den loop der prijzen. Alleen was het gebied, waarop men zich be woog, veel beperkter dan nu. In het land zijn 17 inrichtingen voor hel zouten van varkens. Zeven hiervan hebben zich min of meer officieel ver eenigd; toch wordt in den handel niet veel misbruik van de machtige positie gemaakt. Fataal blijft de zoutersvereeniging voor den tusschenhandel, terwijl daar entegen de coöperatie Akkrum, de eenige coöperatieve zoulerij, groot be lang heeft bij de werking van de com bir.alie. In Het Volk schrijft de heer T. Lijk- fama, van Jorwerd »Ik meen dal er voor de varkens mesters slechts één uilkomst is, n.l. zelf den export van de bacon ter hand te nemen, door het slichten eener coöperatieve exporlslachterij. Het directe voordeel eener coöperatie is, dat de leden uitbetaald krijgen na aftrek der kosten wat hun waar op de Engelsche markt opbrengt; 't indirecte voordeel eener coöperatie is, dat beter gewerkt kan worden op de behoefte aan kwaliteit die een bepaalde markt stelt Zoo betaalt de coöperatie Akkrum" bijv. uit naar kwaliteit, terwijl ze den leden wenken geeft omtrent de eischen, die aan goed bacon worden gesleld, en de manier aangeeft hoe een bepaalde kwaliteit is te verkrijgen. Een feit is het, dat »Akkrum" dezen zomer belangrijk meer aan haar leden uitbetaalde dan op de markt te krijgen was. Dat »Akkrum" mee in de com binatie zit, is een gevolg van het feit, dat de capaciteit der fabriek grooter is dan de leden kunnen leveren. Zoo doende koopt ze ook varkens op de markt Nu zou ik den Drentschen varkensmesters in overweging willen geven vooral die 't dichtst bij de Friesche grens wonen onderhandelt eens met »Akkrum" of het niet moge lijk is, als proef varkens te leveren, om naderhand, zoo de zaak levens vatbaarheid blijkt te hebben, zelf een coöperatieve exporlslachterij in Drenthe op te richten.". Het huwelyk van kroonprins Leopold met prinses Astrid. De koning en koningin van Dene marken, die Dinsdag naar Stockholm vertrokken om het burgerlijk huwelijk van kroonprins Leopold van België met prinses Astrid van Zweden bij te wonen, zullen Maandag naar Brussel vertrekken om de kerkelijke plechtig heid bij te wonen. Een Brusselsche correspondent van het Hbl. had een gesprek met Mgr. Evrard, deken van Sint Goedele. Deze zeide, dat er geen Mis zal gecelebreerd worden bij de huwelijksplechtigheid vsn prins Leopold in de Sint Goedele- kerk. De aartsbisschop van Mechelen zal een toespraak houden. Op een door hem gestelde vraag antwoordde Mgr. Evrard, dat hij niet denkt, dst de andere bisschoppen aanwezig zullen zijn. Op het antwoord van den.corres pondent, dat het staatsblad nochtans de aanwezigheid heeft aangekondigd, zeide Mgr. Evrard, dat hij dit wisl, doch hij bleef bij zijn verklaring; de gansche ceremonie zal een half uur duren. Het spoorwegongeluk by Leiferde. Woensdag is te Hildesheim de straf zaak tegen de daders van den aanslag, welke tot de vreeselijke spoorwegramp bij Leiferde leidde, aangevangen. De rechtbank werd gepresideerd door den president van de arrondissements rechtbank, Dr. Kaemmerer. Verschillende autoriteiten, zoowel van de zijde der justitie en politie als van het spoorwegwezen woonden de zitting bii- Voor den president lagen als bewijs stukken op tafel de sleutel, waarmee de schroeven zijn losgedraaid, het voor den aanslag gebruikte materiaal en een stuk van het gedeelte van de rails, waarop de trein tot ontsporing is ge komen. Aan de beklaagden Olto Schlesinger en Willy Weber is ten laste gelegd, het in gevaar brengen van het verkeer, alsmede moord. BJdaagde Walter Weber wordt van medeplichtigheid be schuldigd. Het drietal werd onder bewaking van een sterke politiemacht naar de beklaag denbank geleid. Twintig jaar met een schaar in liet lichaam. Te Amiens werd dezer dagen een 56 jarige vrouw van een gezwel in de maagstreek geopereerd. Bij de operatie kwam een schaar voor den dag, die twintig jaar geleden door een heel meester, die toenmaals een operatie bij de vrouw had te verrichten, moet zijn vergeten. Geen wonder, dal de vrouw op de plek waar het knipinstrumenl was achtergelaten altijd eenige pijn gevoelde. De vergeetachtige chirurgijn is een paar jaar geleden gestorven. Het einde van don bandiet Cunniffo. De beruchte bandiet Cunniffe, wiens laatste heldenfeit de overval was, een veertien dagen geleden, van een post kantoor in New Yersey, is op wel tragische wijze aan zijn einde gekomen. Hoewel practisch geheel New Yersey met zijn bosschen en landwegen door duizenden manschappen was afgezet, die hem en zijn moordenaarsbende zochten, gelukte het Cunniffe naar Detroit te ontkomen. Daar huurde hij voor zich en zijn vrienden" een weelderig ingerichte flat en kon er zich in verkneukelen in de bladen te lezen, dat zijn beroo vingen de regeering te Washington hadden genoot 50 millioen te voteeren en de matrozen te mobiliseeren om de postwagens te verdedigen. Zondagavond ontstond in de flat welke hij met zijn vriendin en een lid van zijn bende, zekeren William Olsen, bewoonde, een brandje. Buren hielpen bij hetblusschen Nauwelijks hadden zij de woning weer verlaten of zij hoorden een vrouw gil len en kort daarop vielen een aantal scholen. Drie telephonisch gewaar schuwde agenten vertoonden zich aldra voor de woning. Bij de deur werden zij door Olsen opgewacht en op hun vraag wat er aan de hand was, kregen ze ten antwoord »Dii". En tegelijk schoot hij den voorsten agent een kogel door het hoofd. De bandiet vuurde nog tweemaal waarbij hij den tweeden agent aan den schouder en den derden aan de wang verwondde. Toen viel hij zelf, met kogels doorzeefd, dood neer. De flat leek een slagveld. Op een bed lag Cunniffe, met zeven revolverkogels in het lichaam, er voor zijn vriendin met twee kogels in bet hart. Op een tafel lag, verspreid, een bedrsg van f 25 000 in bankpapier, een deel van den buit uit den overval in hel post kantoor, waarover de bandieten blijk baar ruzie hadden gekregen. De stemming over de drankwet in de Yer. Staten. De stemming over de prohibiliewel in den staat New York heeft een meer derheid van ruim 1.100 000 stemmen gegeven voor een motie in het congres, om iederen staat te machtigen zelf over deze kwestie te beslissen Ook in den staal Illinois is een dergelijke motie met groote meerderheid aange nomen. De staat Wisconsin, die vroeger we gens zijn brouwerijen beroemd was, heeft ten gunste van het brouwen van licht bier gestemd. In Nevada is met groote meerderheid een motie aange nomen om de prohibiliewet te wijzigen. De staten Missouri en Colorado slem den voor de prohibitiewet. Koningin Maria van Roemenië in den stam der Sioux opgenomen. Een Reulerlelegram uit Noord Dakota meldt, dat koningin Mrria van Roemenië met het groote traditioneele ritueel van het oude Westen in den Indianonstam der Sioux is opgenomen. Het roode opperhoofd plaatste de adelaarsveeren op het hoofd ten teeken dal haar ver zoek om opname in den stam was toegestaan. De plechtigheid begon met een dans; vervolgens moest de koningin op een buffelhuid knielen, waarna een druppel bloed uit een harer vingers met hel bloed van het roode opperhoofd werd vermengd. Deze kondigde daarop aan, dal koningin Maria voor de Sioux- Indianen niet langer »Hare Majesteit" was, maar zuster van de slamgenooten. Na den aanslag op Mussolini. Voor de aankomst van Mussolini te Rome was een bijzonder scherpe bewa kingsdienst ingericht, wsarvoor onge veer 30.000 fascisten ontboden waren. De weg van het station lot aan de vil Iswaar Mussolini woont, was af gezet door een dubbele rij soldaten, die met het gezicht gewend stonden naar den weg, waar Mussolini zou passeeren terwijl 4 rijen militie op eenigen af stand opgesteld stonden met 't gezicht naar hel publiek gekeerd teneinde iedere beweging van het publiek ts kunnen controleeren. De geheele stad was bevlagd. Alle ministers, onderstaatssecretarissen en leiders der fascisten wachten Mussolini aan het station op Mussolini wisselde bij zijn aankomst enkele woorden met den minister van binnenlandsche zaken en reed daarop zonder zijn aangekon digde rede te hebben gehouden, naar zijn woning, stormachtig toegejuicht door zijn aanhangers De leider der Romeinsche fascisten heeft een oproep gepubliceerd, waarin verklaard wordt dat alle maatregelen getroffen zullen worden om verdere aanslagen te voorkomen en dat de be velen der leiders onvoorwaardelijk opgevolgd moeten worden. De verkiezingen in Amerika. Hoewel de definitieve resultaten van de verkiezingen in Amerika nog niet bekend zijn, staat hel wel vast, dat de republikeinen zware verliezen geleden hebben. De democraten hebben volgens de laatste berichten zooveel senaats zetels veroverd, dat zij van de 96 zetels minstens 47, volgens een der bladen zelfs 48, zetels zullen bezetten, terwijl republikeinen en progressieven te zamen eveneens 48 zetels zullen verkrijgan. VENRAY, 6 November 1926. Yerliooging Cokesprijzen. Burgemeester en Weihouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de cokesprijzen voorloopig zijn vastgesteld als volgt: Grove cokes 80 cent per II L. Geklopte cokes 100 cent per II.L. Cokesgruis 30 cent per II L. Voor groolere kwantums per gewicht naar evenredigheid. Deze prijzen gelden uilsluitend voor inwoners. Deze aanbieding is van zeer tijde lijken aard, belangrijke verhooging der kolen- en cokesprijzen is te verwachten. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de Eierverzending Venray-dorp is besloten aan de Eiermijn te Roermond nog te blijven leveren. Mocht na een jaar blijken, dat de prijzen aan de Veiling te Venlo nog steeds hooger waren, dan zal dil alsdan wederom in stemming worden gebracht. Dat de handboogsport hier nog steeds bloeit, en vele beoefenaars vindt, blijkt zeker uit het feit, dat weder om een nieuwe handboogschutterij, onder den naam van »St. Oda" is op gericht, ten huize van den lieer H. Willem8. Op zijn mooi ingericht park zullen de doelen worden aangelegd. Een voorloopig bestuur heeft zich reeds gevormd. Nieuwe leden kunnen zich nog aanmelden. De paardenmarkt van j 1. Woens dag was wederom druk bezocht. De aanvoer bedroeg ruim 200 stuks, terwijl lal van kooplieden aanwezig waren. Hoewol de prijzen der paarden tegen woordig laag zijn, verwisselden toch nog enkele dieren van eigenaar. Over het algemeen had de markt een vlot verloop. Op de biggen- en groentenmnrkt, op Allerzielendag alhier gehouden, was de aanvoer van biggen buitengewoon groot. De prijzen beliepen 10 tot 14 gulden per atuk. Groenten waren slechts enkele karren aangevoerd. Alles werd dan ook verkocht. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de Verkcopvereeniging »St. Antoniu8M afd. Dorp, werd in be ginsel besloten tot de oprichting van een weeginrichting op de losplaats van het station te Oostrum. MERSELO. Dinsdagnacht ontsliep zacht en kalm in haar 92ste levensjaar de oudste inwoonster onzer gemeente, de Wed. Petr. Poels Bislervels. Tot do laatste dagen voor haar verscheiden was zij nog in het bezit van al hare vermogens; hooren kon zij nog zeer goed, lezen kon ze nog best zonder bril. Moge God aan Pelernel de eeuwige kroon geschonken hebben voor haar welbesteed leven. LEUNEN. De Fanfare »St. Catha rina" alhier zal op Zondag 28 en Maandag 29 November het jaarlijksch concert met tooneeluitvoering geven. Piet Yink te Oostrum. Blijkens de reclame speelt Piet Vink Zondag 7 November as. te Oostrum,in de zaal van den heer Janssen Wij gelooven zeker, dal den heer Janssen vele tooneelliefhebbers met dit optreden een dienst bewijst om op dien avond Piet Vink te engageeren. Aanbevelingen zijn niet noodig, want immers het spreekwoord zegt: »Goede wijn, behoeft geen krans." Gewoonlijk speelt Piet Vink alleen groote tooneel werken, maar deze komende avond, wordt nu eons afge weken van de gewoonte en komt Piet Vink nu met een zg. Cabaretavond, dit is een avond, zoo van alles wat. Een klein dramalje, voordrachten, comedie, een blijspel en een klucht, dus nu met recht: een avond voor elk wat wils. Wij hopen dat den heer Janssen in zijn werk gesteund wordt, door een volle zaal, dan komt de rest van zelf want voor de goede afwerking van hel programma zal Piet Vink wel zorg dragen en wie weet, wij krijgen dan misschien meer van die echte gezellige avonden. Wij wenschen den ondernemende heer Janssen een volle zaal en Piet Vink veel succes. Venlo. Hei water der Maas is Woensdag nog den geheelen dag blijven stijgen, zij hel in langzaam tempo. Woensdagochtend was de stand 16 25 M. en stond het water reeds even over den rand der hoogste kaaimuur. Plet lossen en laden der schepen werd vrij lastig. De Maas valt vanaf Woensdag avond. Zigeuners in Noord-Limburg. De laatste dagen trok in Noord- Limburg een gezelschap zigeuners rond, die mot hun woonwagens hier en daar op daarvoor bestemde plaatsen gekampeerd waren. Verschillende winkeliers kregen be zoek van de vrijmoedige dames en ondanks scherp toezien werden toch enkele zakenmenschen gedupeerd. Ook te Bergen hebben de vrouwen op ver schillende plaatsen getracht hun, slag te slaan VENLO. Op de Coop. Veilingver. van Maandag was de aanvoer 55.000 eieien. Groote eieren van f 11.lot f 11 60 Kleine eieren van f 8 30 tot f 10.60 Eendeneieren f 9 50. VENLO. Door een 14-tal groot handelaren en induslrieelen is aan B. en W. een adres gezonden, waarin met klem aangedrongen wordt tot het maken van een aanlegwal langs de Maas boven de Maasbrug Reeds op 23 December 1924 werd e^n soortgelijk verzoek aan den Raad gericht. VENLO. In de afgeloopen week werden een tiental families hier ter stede verblijd met de geboorte van een zoon, terwijl daartegenover slechts één dochter Eva's haar intrede deed in dit aardsche tranendal. Een sloeg hel record met 2 zoons I We worden man nelijker 1 Vcnlo een tuinbouwschool Iu een odres van den Nederlandscht n Tuinbouwraad aan de Tweede Kamer, merkt de Tuinbouwraad op, dat naar aanleiding van post 95 onderwijs op de begrooling voorkomend met f 50000 voor tien te stichten lagere landbouwscholen, het hem een eisch van billijkheid toeschijnt dat voorhands althans een dier scholen een lagere tuinbouwschool zij. Een plaats die hem voorkomt bij uitstekt geschikt te zijn voor de vesti ging eener dergelijke school is Venlo, waar aan lager tuinbouwonderwijs erkende behoefte bestaat. VENLO. Te Venlo werd Woensdag middag de 7jarige W. v. d. H., die onverwachts de Straelscbe weg over stak om zich achter een vrach'aulo te hangen, door een luxe auto, komende uit de tegenovergestelde richting, ge grepen. Het kind werd niet overreden, doch door het beschermingstoeslel voor aan den auto medegesleept. Met ge broken linkerdijbeenen werd de kleine r.aar hst gasthuis St. Joseph gebracht. Levensgevaar bestaat er niet. Provinciale Staten van Limburg. De n«joar8zitting der Provinciale Staten van Limburg zal gehouden worden op Dinsdag 7 December. WEERT. Op 20 Januari a s. hopen de echtelieden Piet Nouwen en Calh. Souts, aan de Maaspoort, alhier hun diamanten bruiloft le vieren. Beide oudjes zijn nog zeer kras, doen semen hel werk nog op den akker. Gaslevering door do Staatsmijnen. Dinsdag heeft te Roermond een bijeenkomst plaats gehad vanKommis. sieleden van de gemeenten Sit'ard, Roermond en Venlo, ter bespreking van een evenlueele gemeenschappelijke gasvoorziening, waarbij de Staatsmijnen als leveranciers zullen optreden. Besloten werd deze kwestie in de resp. gemeenteraden ter sprake te brengen voor het verkrijgen van een principieele beslissing of gaslevering door de Staatsmijnen voor deze drie gemeenten wenschelijk wordt geacht, ROERMOND. De waterstand van de Maas was Donderdagmorgen 18,90 boven N. A. P. tegen Woensdag 19,07. De omgeving staal nog steeds blank. De werkzaamheden aan de kanaal- werken te Maastricht eh Wessem zijn stop gezet evenals le Belfeld. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoor 380 000 eieren. Groote eieren van f 10.50 tot f 12. Kleine eieren van f7 tot f 10.40 Eendeneieren van f 9.50 tot f 9.90. MEIJEL. In de zaal Meuleman9 heeft de eierverecniging vergaderd Door eenige leden der vereeniging werd aanmerking gemaakt omtrent verschil van prijzen der Roermcndsche en die der Venlosche Eiermijn. Uit de controle over 9 maanden bleek, dat de afdeeling Neerkant, aangesloten bij de Venlosche Eierveiling, f 1408 58 meer was uitbe taald over 63976 KG. eieren. Indien ditzelfde quantum eieren .ovar Venlo was geleverd, was dit een verschil van 22/10 cent por K.G. eieren Hel verschil van Hélden-Beringen wa9 f 24-89.01, een gemiddeld verschil van 38/10 cent per Kilogram eieren. Het bestuur gaf de vergadering in overweging om toch nog een jaar bij de Roermondsche Eierveiling te blijven, daar hen werd beloofd dat, nu de nieuwe bouw klaar was, hierin eene groote verandering zou komen. Verder werd aan die leden, die zich bij Venlo wilden aansluiten, de gelegenheid gegeven om zich in de maand November in het inpaklokaal op te geven, dan zal er in overleg met het bestuur een regeling worden getroffen. Verder werd hel be stuur opgedragen om met de Limb, afdcelingen van de Roermondsche Eier veiling een onderhoud le hebben. Overreden. Te Terwinselen is de bejaarde vrouw II. onder een auto geraakt. Met schedel breuk werd de vrouw door den genees heer, die haar had behandeld, naar het ziekenhuis gebracht Voel liefhebbers. Voor do betrekking van directeur der op te richten gemeentelijke districts arbeidsbeurs te Siltard, hebben zich in totaal 160 liefhebbers aangemeld. BROEKSITTARD. Naar we ver nemen zal onze Z E. Heer Pastoor M. M J. Verbeek tegen Januari as. ont slag aanvragen als pastoor dezer parochie waar hij sinds 1905 als pastoor werkzaam rustend te Siu( 1>, beek Stufl jt. de vermis Naar Utrecht Joseph Americj ie uit Hij is het jj J N. ieldt jarige it d< Maandag |5dag ongeveer drie de Justus va.i Uit h |ryf' In de Woei vergadering va on 9, [actcc uit het mijnbel o de mede, dat zij, S| satie uitstellen der i| 8n d< dienst op Zai 24 I a.s., bereid zijt de d December een oogin pet. toe te staa onreg 1 Januari zal worden. Ing( lei Buiten vercnuum der i Voor en Geachte Re Naar aanleii bel uw vorig numn indei goedhartige mt uit Den Haag, nabij der b voorschieten teg rocer ik U plaatsing aar 1 gen le Het «uilvlscom kunnen we danlsvach lang 't ook moJ Een »pN nique een te onden st één.samen Ivi 3e Informal^ v rekend..., en h< voor door de kajr c beten wordt, Een an de.- iut\ woord luidt: Oisdel >oga< word woor den 't bei f IÏÏR3EELIJIID 1 van 25 5 No GEBOREN; Maria B. J. i Theodorus AlOve Maria J. Th. Is, O Jozef P. H. F Veul' OVERLED! L. Poels, weoTeeui zb te Venray-I P. Bistervels, z.b. Venray-Mei J.Po Ingekome erti pn. Week va t—5 INGEKOMEN 1 bode, Beekweg Moller, z b. Ein 10 vi VERTROKK i P. verpleger, naar A. B. Cox, dienst ar G »Knibbersen"; iundi knecht, naar D( Vals P. G. A. Gounnjnslki Wanssum, p./a Ism ij 13r 14 ja Word rrat 6 grondwerkeryame aan te nemen. 1 jongen van voor in de boerderij le w 1 keukenmeid voo 1 voerman om broo 2 koperslagers ers 1 leerling-mon 2 huishoudster Sleepers voor 1 dienstmeid v 10 ja 1 bejaarde die voor 1 bakkersleerli dad 1 huishoudster 1 dagmeisje, 2 boerendiensl 1 boerenknech 1 burgerdienst 6 j"a; 4 burgerdienst voor 4 burgerdienst voor Biedeh a 1 bankwerker 1 boerenknechÉadel 1 meubelmake r 1 boerenknech r 1 boerendienst or F 2 bakkersknecl 1 chauffeur-mo 1 jongen v. bo k V 1 meisje v. bol a 1c 1 timmermansl 15 j, 1 meisje 15 j t bu 2 gezinnen vo< min; 1 bedrijfsleider loert 1 reiziger of ki tdier 1 bakkersknecl ir aa 1 smidsleerling Pee )plo< llein id Morgen Zondag 10 uur Liefdadighd groote Congregatie, 3 uur Lof en Roze|4 uu Maandag half 7 het kerkhof, half 8 Lambert Poets, armen. 6 uur Lof nkra Dinsdag half 7 zi &lf 8 overleden leden dr leesmis, 6 uur L<|rokra octaaf. Woensdag half Tan der Linden, Martin van der Lin ur j; den HoogE*rw Hei h Oc Donderdag 7 uur bert Poels, half 8 l« voor Gerard Janspban: overleden kinderen. Vrijdag half 8 li Cornelis Raedts en Zaterdag komen biechten, kwart na Dese week wordt zieken gebrachtD Jorp gehuchten en Domla eltu Woensdag en Vi half Lambert Poets, als flar Van 30 Nov. toi c, a erl de E irhal 'aarr 8 u oduit jaari 'itge; lim E 8 u uur loota Serer Uier'

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2